Panie Tomku - dużo zdrówka !!! Sam jestem już po 50 i dwa lata temu przeszedłem delikatny udar ... na szczęście udało się wrócić do zdrowia i nawet dość dobrej formy :) czego i Panu życzę ✌️ trzymam kciuki
Świetny materiał jak zawsze. Ja natomiast mam inny dylemat - jak długo ciągnąć treningi na takich samych zakresach mocy? Kiedy powinienem zwiększyć obciążenie w treningu i jak to zrobić w kolarstwie? Czy co jakiś czas powinienem najpierw wykonać test FTP i jeśli się ono zwiększyło to wiadomo np. Training Peaks podniesie mi sam moce w treningach czy jest jakiś inny sposób progresowania? Na siłowni gdy pracowałem nad siłą było to proste - gdy dochodziłem do docelowej ilości powtórzeń na danym ciężarze, dokładałem odrobinę więcej ciężaru. W takiej sytuacji udawało się na początku wykonać np. 2-3 powtórzenia mniej, aż przychodził moment, że znów wykonywałem docelową ilość powtórzeń i w ten sposób robiłem progres. Rozrywając włókna mięśniowe i stymulując je do rozrostu.
Z jednej strony prosty temat, z drugiej skomplikowany. Progresować tak, żeby było dobrze 😅 Pomaga opieranie się na skali RPE, pomaga również sukcesywne dodawanie po 5-10w do powtórzeń czy wydłużanie ich o 10-20% zależnie od intensywności ale to wszystko jest też dość trudne w praktyce, przez 'subtelność' tych zmian, wymagania danego okresu i fakt, że realnie w większości sportów wydolnościowych jednocześnie w danym cyklu pracujesz nad kilkoma różniącymi się od siebie elementami / obszarami formy, które też na siebie wzajemnie w różny sposób wpływają. Finalnie myślę, że ciężko będzie mi jednoznacznie odpowiedzieć w komentarzu ale być może dobry temat na osobny materiał :)
www.trainingpeaks.com/training-plans/cycling/tp-467686/power-physiology-assesment Ten zestaw testu podpowie sporo w kontekście doboru odpowiedniego planu :)
Panie Tomku - dużo zdrówka !!! Sam jestem już po 50 i dwa lata temu przeszedłem delikatny udar ... na szczęście udało się wrócić do zdrowia i nawet dość dobrej formy :) czego i Panu życzę ✌️ trzymam kciuki
Dziękuje! Również dużo zdrowia. Ciesze się, że mimo problemów udaje się Panu czerpać satysfakcje z treningu i robić progres!
@ Dziekuje!drugiej szansy mieć już nie będziemy ! Kręcimy dalej Panie Tomku ! Ja co prawda kocham szosę ale to nie ma znaczenia ;)
Zdrówka życzę z rodzinkom
Dzięki!
Super materiał! jak zwykle bardzo pomocny, a twój kanał bardzo zmienił moje podejście do treningu
Dziękuje bardzo. Ciesze się, że mogę pomóc :)
5 tysięcy, super liczba! 🎉
Dzięki!
Gratulacje 5ciu tysięcy subskrypcji!
Dziekuje!
Świetny materiał jak zawsze.
Ja natomiast mam inny dylemat - jak długo ciągnąć treningi na takich samych zakresach mocy? Kiedy powinienem zwiększyć obciążenie w treningu i jak to zrobić w kolarstwie? Czy co jakiś czas powinienem najpierw wykonać test FTP i jeśli się ono zwiększyło to wiadomo np. Training Peaks podniesie mi sam moce w treningach czy jest jakiś inny sposób progresowania?
Na siłowni gdy pracowałem nad siłą było to proste - gdy dochodziłem do docelowej ilości powtórzeń na danym ciężarze, dokładałem odrobinę więcej ciężaru. W takiej sytuacji udawało się na początku wykonać np. 2-3 powtórzenia mniej, aż przychodził moment, że znów wykonywałem docelową ilość powtórzeń i w ten sposób robiłem progres. Rozrywając włókna mięśniowe i stymulując je do rozrostu.
Z jednej strony prosty temat, z drugiej skomplikowany. Progresować tak, żeby było dobrze 😅
Pomaga opieranie się na skali RPE, pomaga również sukcesywne dodawanie po 5-10w do powtórzeń czy wydłużanie ich o 10-20% zależnie od intensywności ale to wszystko jest też dość trudne w praktyce, przez 'subtelność' tych zmian, wymagania danego okresu i fakt, że realnie w większości sportów wydolnościowych jednocześnie w danym cyklu pracujesz nad kilkoma różniącymi się od siebie elementami / obszarami formy, które też na siebie wzajemnie w różny sposób wpływają.
Finalnie myślę, że ciężko będzie mi jednoznacznie odpowiedzieć w komentarzu ale być może dobry temat na osobny materiał :)
@@movementcare Byłoby cudownie gdyby powstał materiał na ten temat :)
Zdrowia.
Dzięki!
Przed wyborem planu treningowego przydałoby ustalić obecne FTP, polecasz jakiś konkretny test?
www.trainingpeaks.com/training-plans/cycling/tp-467686/power-physiology-assesment Ten zestaw testu podpowie sporo w kontekście doboru odpowiedniego planu :)
Czy będziesz stosować jakąś suplementację na przykład keratyna białko?
Większość roku stosuje kreatyne, omega 3, d3 :) W zasadzie nic więcej :)
Nie jestem trenerem a sam mam identyczny plan. Fuks
Elegancko 👌