Говорите з дітьми РОСІЙСЬКОЮ?! Пояснюємо, як це на них впливає

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 7 ส.ค. 2024
  • У третій серії «Прощавай, імперіє!» Олеся Котубей-Геруцька говорить на тригерну та важливу тему - чому українські діти продовжують розмовляти російською в школі, з друзями та батьками?
    Поговоримо про нюанси білінгвізму в Україні, особисту історію переходу на українську мову Олександра Педана та чому син Тетяни Микитенко не знає російської, а також про пропаганду в російських мультиках.
    Крім того, ГО «Спільномова» розповіла про своє дослідження у київських школах про те, як російськомовність удома впливає на успішність навчання та розуміння інформації українською. Цей випуск точно буде цікавий не лише тим, в кого є діти.
    Гості:
    - Олександр Педан, тато, шоумен і телеведучий
    - Тетяна Микитенко, мама, авторка TH-cam-каналу Ragulivna
    - Євгенія Кузнєцова, мама, письменниця, перекладачка
    - Андрій Ковальов, тато, засновник ГО «Спільномова»
    00:00 У цьому відео:
    01:00 Збір «Повернись живим»
    02:23 Педан про складність переходу на українську
    06:26 Як Тетяна Микитенко виховує дітей
    08:42 Якою мовою Педан виховував доньку?
    09:38 Пропаганда в російських мультфільмах
    13:10 Небезпечність російської озвучки
    16:46 Необхідність українського летсплею
    17:44 «Бробакс» і «Колайдер» - дитячий контент від Суспільного
    18:13 Білінгвізм - добре чи погано?
    27:00 Як говорити з підлітками про російську?
    Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом компетентної допомоги армії «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. Ми збираємо три мільйони гривень. Усі зібрані гроші спрямуємо на транспорт, зв’язок та облаштування пункту управління батальйону, який зараз активно працює на Купʼянському напрямку. Долучитись можна за прямим посиланням: send.monobank.ua/jar/8fHf4ik5U4
    Мультик про Зеленського, «Казка про Ваню і Миколу» та російська пропаганда: як пояснити дітям шкоду російського контенту: suspilne.media/culture/780545...
    Дослідження «Спільномови»: / pfbid0ncyp4smg6gv9thuc...
    Сайт «Спільномомва»: мовні ігри для батьків і дітей: www.spilnomova.org/speech-games
    Ведуча: Олеся Котубей-Геруцька
    Камера: Антон Гудков, Надя Миколаєнко, Олексій Мацкевич
    Монтаж: Марія Дергачова
    Редактори: Олексій Мацкевич, Анна Погребна
    Графіка: Вікторія Желєзна, Ніка Назаренко
    #суспільнекультура #прощавайімперіє #російськапропаганда #деколонізація

ความคิดเห็น • 1.8K

  • @SuspilneKultura
    @SuspilneKultura  25 วันที่ผ่านมา +102

    Дякуємо за перегляд! Пишіть свою думку щодо цього питання. А також діліться своїми порадами.

    • @user-fx9vp1hd5k
      @user-fx9vp1hd5k 25 วันที่ผ่านมา +11

      Та все ви правильно говорите,але більшість російськомовних людей в Україні не вважають російську мову чужою та ворожою,а вважають рідною. Ось це найбільша проблема.
      Ця тема буде ще підійматись десятки років і безліч разів,але дуже важко переконати зросійщених хворих українців,що російська мова була штучно нав'язана їхнім родичам.

    • @user-ss3lj1vg2b
      @user-ss3lj1vg2b 24 วันที่ผ่านมา

      ​@@user-fx9vp1hd5kВ Україні є українці, змосковщені українці і московити. Мова нашого ворога московська. Вона з'явилася в Україні насильно. Для цього московити вбили, репресували, депортували мільйони українців. Називаймо речі правильно. Це важливо.

    • @gravepassero
      @gravepassero 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-fx9vp1hd5k А якщо не нав'язана, а привезена із собою етнічними росіянами, які сюди переїхали багато років тому (мої - близько ста років тому)?

    • @user-fx9vp1hd5k
      @user-fx9vp1hd5k 24 วันที่ผ่านมา +6

      @@gravepassero Згоден,що в Україні багато етнічних росіян і для них російська це справді рідна мова,але в Києві,Харкові,Дніпрі,Одесі,Запоріжжі етнічних росіян від 20 до 30% населення,а російськомовних людей аж 80-90% населення,тобто значна більшість людей це українці,які зросійщені,тобто хворі.
      Це проста математика.

    • @gravepassero
      @gravepassero 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-fx9vp1hd5k З цим згодна. Але мало хто розділяє у нападках етнічних росіян, чия материнська мова ситуативно стала "ворожою", і тих, для кого цілком природно й правильно відкинути мову, яку предкам нав'язали, "повернутися до коріння". А нам не треба шукати своє коріння, ми протягом життя вкорінилися тут за власним вибором. То може, краще було б українцям почати усвідомлювати українство як політичну націю? Вдома ти можеш бути ким завгодно, але коли поділяєш ментальність українства, вільно влолодієш мовою,- ти українець.
      От що дійсно бісить - коли етнічний росіянин принципово відкидає українську мову й культуру. Таким точно не варто себе мучити, най би їхали на батьківщину предків.

  • @finnianora
    @finnianora 25 วันที่ผ่านมา +507

    Кажу як дитина. Мені 15 і живу я в російськомовній родині. До повномасштабного української мови поза школою не чула та думала, що вона незручна і практичного користування для неї знайти неможливо. Мене віддали в чи не єдину російськомовну школу бо я принципово не хотіла до української. Пам'ятаю свій розпач, коли наприкінці початкової школи мені сказали, що ліцей все ж таки перейде на українську. Я не розуміла мови і було банально страшно, що на занятті скажімо математики не розберусь в термінології.
    Однак після 24.02 почала дивитись різні відео про російську пропаганду і пішло-поїхало. Згодом відкрила для себе український ютуб і охоче дивилась все, що стосувалось російської колонізації і міфів "великої культури". Позбулась від усіх підписок на росіян, видалила звідусіль російську, настільки занурилась в Історію України, що читала все, що неї стосується і постійно захоплено переповідала її усім. Словом, робила усе, окрім переходу на мову. Ну бо це ж "незручно". Ніхто не спілкується, російська звучить навіть в родині, хотілось говорити "нормально". Меншовартість зашкалювала. Проте врешті решт усвідомила одне: перехід на мову - це найголовніше і найбанальніше. Як би я не захоплювалась нашою культурою, традиціями і історію, поки я не говорю українською, не можу бути повноцінним патріотом для себе. Було нестерпно залишатися російськомовною для себе, однак все ж таки стидалась говорити українською до інших. І це достобіса на мізки давило, тож зрештою перейшла на українську повністю два місяці тому. Зараз мені справді легше. На мене спочатку дійсно дивно дивились, згодом, однак, все внормалізувалося. В родині всіх українізувала самостійно: тепер принаймні до мене родичі звертаються державною (а мами взагалі тепер україномовна). Дуже радію, що зі мною трапилась така рідкісна метаморфоза (позаяк мої однокласники і друзі все ще російськомовні🥲).

    • @annadanenko8222
      @annadanenko8222 25 วันที่ผ่านมา +92

      Ви - мій герой,пишаюся такими дітьми,ви - свідоміша за безліч дорослих.Підтримую вас,це важко,але ви тримайте свою планку,бо так зростає стержень,так формуються лідери❤

    • @finnianora
      @finnianora 24 วันที่ผ่านมา +20

      @@user-1x7bs5tz0m Ліцей був не російський, а російськомовний. Де - в Запоріжжі.

    • @Mutuh
      @Mutuh 23 วันที่ผ่านมา +22

      Я вами пишаюсь ❤

    • @yangulova
      @yangulova 23 วันที่ผ่านมา +17

      ви молодчина і я вами пишаюсь!

    • @user-qc8ue8xr3f
      @user-qc8ue8xr3f 22 วันที่ผ่านมา +3

      Полный бред. Все знают украинский и русский язык. Тв, радио, мультики, фильмы и сериалы на украинском. Жила в Украине и не слышала украинский. Кого ты обманываешь? Хороший ход авторов видео

  • @Rough_Fly
    @Rough_Fly 26 วันที่ผ่านมา +678

    Моїй доньці 4 роки і я розмовляю з нею українською, намагаюсь слідкувати, щоб вона дивилася контент українською, але це важко, бо алгоритми ютубу постійно пропонують рсню:( і з садочку вона приносить російські слова, бо деякі діти російськомовні. Декілька місяців тому в бою загинув мій чоловік, і я намагаюсь їй пояснювати, що це росіяни повинні в тому, що папи з нами нема і тому неможна розмовляти як росіяни. І це працює. Це жахливо, але така реальність

    • @ibriamova
      @ibriamova 26 วันที่ผ่านมา +123

      Спробуйте відімкнуть російську в своєму гугл-акаунті. Не тільки мова акаунту, а і гуглення. Коли не вмикаю жодного відео росіян, нічого вже два роки не пропонує. Сподіваюсь, ваш ютуб теж налаштується. Обіймаю Вас.

    • @user-kr9dv4pb6d
      @user-kr9dv4pb6d 26 วันที่ผ่านมา +45

      Обіймаю вас 🫂

    • @LesiaKotubey
      @LesiaKotubey 26 วันที่ผ่านมา +65

      Дякую, що поділилися вашою історією ❤️🫂 щирі співчуття вам і вічна шана і подяка герою!

    • @osipovasvetlana1143
      @osipovasvetlana1143 26 วันที่ผ่านมา +78

      Я кілька днів витратила, аби пошукати цікаві мультики українською на ютубі і поставити їм лайки - ютуб почав пропонувати мультики українською. Крім того скачала їх - тепер дитина з них може обирати, що дивитися, коли не працює інтернет. Наче і свобода вибору, але тільки з україномовного контенту, котрий я перевірила.

    • @alexginger8239
      @alexginger8239 25 วันที่ผ่านมา +42

      Є ще окремий застосунок youtube kids, в ньому через батьківський контроль можна обмежити канали і відео, які дитині можна дивитись

  • @mary_seaman
    @mary_seaman 26 วันที่ผ่านมา +452

    Не робіть такого зі своїми дітьми, воно їм не треба. Я виросла в російськомовній родині в російському контексті. Українську вчила в школі, але сім’я просила залишати цю мову за порогом і дослівно «не тягнути її додому». Виросла білінгвою, але усе, що отримала через це - дику кризу ідентичності, коли зрозуміла, що в свою сімʼю я не вписуюсь, бо мені чужі їхні наративи, а українкою, мабуть, не маю права себе називати, бо з сім’ї росіян (батьки буквально з росії, я перша народилася тут). Тому повірте мені, усе, що дасть дитині ваша російська - проблеми з самовизначенням. Не хочете, аби вона потім викидала шалені гроші на психотерапевта - не вчіть її російській.

    • @allakr2119
      @allakr2119 26 วันที่ผ่านมา +23

      ...я перепрошую, але подібна криза ідентичності, це проблема на суспільності людей, а людської зграї, де ти не маєш права на відхилення від штучної норми. Сьогодні - питання мови, завтра - акценту, післязавтра - чому не "карії очі, чорнії брови" - оспіваний стандарт габітуса нації. Кількість мов, їх вибір та їх використання в притомному та гідному середовищі зрілих особистостей - не є перешкодою для людини.

    • @investigator9312
      @investigator9312 26 วันที่ผ่านมา +67

      Якщо Ви - відчуваєте себе: українкою, значить Ви українка. Й немає значення Ваше етнічне походження: російське, єврейське, румунське чи кримськотатарське!😉😉😉

    • @xmxmxmxm
      @xmxmxmxm 26 วันที่ผ่านมา

      @@allakr2119у33кій, пиши на у33кам, ми ж знаємо, ти цього хочеш

    • @xmxmxmxm
      @xmxmxmxm 26 วันที่ผ่านมา +20

      @@investigator9312а як ти відчуєш себе українцем формуючись поза укр.інформ. простором ?

    • @oksanapolischuk140
      @oksanapolischuk140 26 วันที่ผ่านมา

      ​@@allakr2119цікава маніпуляція через зверхузагальнення

  • @genshin_lore_enjoyer
    @genshin_lore_enjoyer 25 วันที่ผ่านมา +204

    Дивлюся це, як Латвійка з російськомовної родини і плачу. Що матір з Литві, що тато з Латвії.. обидва навчили мене російської першою і в садочок віддалі російськомовний. Це дуже погано на мене вплинуло. Було важко адаптуватися до латишської мови в школі. Але я змогла це. Саме сумне, що в нас ще менш латишських блогерів чим в Україні (чисто тому що населення Латвії 1,8 мільйонів). Через це мої сестри зараз дивляться російськомовний контент і я ніяк не можу знайти заміну їм. Англійську вгни ще погано знають і коротше ситуація відчай. Але головне не відпускати руки
    Я планую в побуті, як буду жити сама, використовувати іншу мову: англійську, латишську, українську. Будь яку але нк російську

    • @natkievmi1156
      @natkievmi1156 25 วันที่ผ่านมา +20

      Дуже дякую вам за цей коментар і за те, що слухаєте відео українською мовою.
      А також за те, що коментар написали ( чи переклали) гарною українською.

    • @marinavijuk8905
      @marinavijuk8905 23 วันที่ผ่านมา +16

      А я чогось плачу читаючи ваш коментар. Обвймаю вас. Нехай у вас і ваших сестер все буде добре.

    • @genshin_lore_enjoyer
      @genshin_lore_enjoyer 23 วันที่ผ่านมา +4

      @@marinavijuk8905 дякую дуже і хай в вас теж все буде гаразд

    • @paniYana
      @paniYana 22 วันที่ผ่านมา +16

      Є вихід: самій створити блог латишською :) я омге з цією метою колись зробила свій ютуб-канал, аби на одного українськомовного блогера стало більше. Успіхів Вам!💛🩵

    • @genshin_lore_enjoyer
      @genshin_lore_enjoyer 22 วันที่ผ่านมา +4

      @@paniYana дякую за ідею!!

  • @b777ast
    @b777ast 26 วันที่ผ่านมา +501

    Мир - це не відсутність війни, а відсутність москви. (с)
    Відсутність москви починається з відсутності московитської мови у вашому житті

    • @user-bw5sj5ml5w
      @user-bw5sj5ml5w 26 วันที่ผ่านมา +23

      @@user-1x7bs5tz0mсвиненятко, переходь вже на рідну, не набридло мавпувати?)

    • @fgcjkd
      @fgcjkd 25 วันที่ผ่านมา +26

      ​@@user-1x7bs5tz0mракети летять туди, де росіяни вбачають своє, і землю, і людей. Особливо, якщо ті люди розмовляють їхньою мовою, а отже слухають, дивляться і читають усе їхнє і самі вони від цього стають їм близькими. Тут їм не поясниш, чому ми не одін народ і нащо нам окрема держава. Шкода, що хтось в Україні досі цього не розуміє 😢

    • @Meta_Tata_ua
      @Meta_Tata_ua 25 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m ну ну шукайте собі дибільні виправдання? ви ванга чи що? аргументуйте, чого ж ви так впевнені, чи зайшла б сюди війна. якби українці біля кордонів з кацапстаном говорили українською, хєр там, він би всрався зі страху нападати. А тут він розраховував на лояльне ставлення московоротиків

    • @milamet1678
      @milamet1678 24 วันที่ผ่านมา +9

      @@fgcjkd Очень примитивно. В Чечне они видели свое? В Афгане люди разговарирали на каком языке? В Сирии думаете много есть русскоязычных. Посмотрите на юг Украины, он привратился в вызженную пустыню, нашпигованную минами и неразорвавшимися снарядами. Вы бы смогли в такое превратить свою землю? Украина и украинцы для россиян чужие. И не важно на каком языке они разговаривают. Это империя, которая может существовать лишь захватывая чужие земли и порабощая чужие народы.
      Чем больше человек выучил языков, чем на большем количестве языков человек разговаривает, тем лучше для него. В старости его мозг скажет ему спасибо за это.

    • @realkjasonstatham
      @realkjasonstatham 23 วันที่ผ่านมา +9

      @@milamet1678 тоді варто вчити англійську чи німецьку, а не російську.

  • @Liudmyla_vin
    @Liudmyla_vin 26 วันที่ผ่านมา +308

    Слава Богу, моя дитина не знає російської і у нас лише анлійський та український ютюб. Коли йому було майже 2 роки у нього запитали: "де папа?", він показав на сідниці і сказав: "Оздьо!"😂
    Бо знає лише "тато".

    • @Circle46
      @Circle46 25 วันที่ผ่านมา +9

      😂😂😂😂🙏💛💙🇺🇦

    • @user-ly9ip9wp9q
      @user-ly9ip9wp9q 25 วันที่ผ่านมา +22

      Папа - це ж навіть не російське слово, а французьке. Московське дворянство його лише запозичило. Згодом воно розповсюдилось серед широких верств населення. В Україні поширенню, звісно, сприяла русифікація, що була ключовим елементом імперської політики асиміляції

    • @allaboyko1764
      @allaboyko1764 25 วันที่ผ่านมา

      @@Liudmyla_vin ви мабуть живете не в Україні

    • @servus..3681
      @servus..3681 25 วันที่ผ่านมา +3

      Це просто 🔥😃

    • @thecatessie
      @thecatessie 25 วันที่ผ่านมา +14

      Це так мило 😂🤗😘 я теж з народження (1976) не знала, що є така російська мова 😂. І мій тато був для мене тільки татом. Центральна Україна, середнє за населенням місто. Коли тата перевели на інше підприємство в обл.центрі, то прийшлося терміново перенавчатись, бо школи в українському обласному центрі були ЛИШЕ російськомовні (всього 33) 😓

  • @dariazakharova7614
    @dariazakharova7614 25 วันที่ผ่านมา +150

    Виросла в російськомовній сім'ї, але як завагітніла в 2021, то одразу сказала що з появою дитини ми спілкуємося українською❤
    Все ще важко, і багато рос вилітає слів, але син вже не буде мати проблеми як почати спілкуватися рідною мовою

    • @anse9415
      @anse9415 23 วันที่ผ่านมา +8

      Ви - молодчинка!

    • @Sjamatara22
      @Sjamatara22 19 วันที่ผ่านมา +2

      Яка ви молодець, пишаюся вами!

    • @annasaifulina3574
      @annasaifulina3574 19 วันที่ผ่านมา +5

      У мене дитина 2021 року. Я практично з нуля вчила пісні, колискові, казки, віршики. Бо все що памʼятаю зі свого дитинства - російське.

    • @goplay3932
      @goplay3932 16 วันที่ผ่านมา

      Может быть проблема не в языке?

    • @Damglador
      @Damglador 15 วันที่ผ่านมา +1

      Спілкуватися ідеальною українською це не головне, головне - прагнути нею спілкуватися. Допоки ви стараєтеся її покращити, ваші помилки не мають значення

  • @mariia8316
    @mariia8316 26 วันที่ผ่านมา +43

    Сину в школі задали написати казку про українську мову. Я закотила очі - ясно, що це завдання і для батьків. Питаю вчителя: "Чому ми?" Відповідь: "Бо Ваш син єдиний в класі спілкується українською весь час". А коли однокласниця спитала: "Пачєму ти на пєрємєнах говориш на укрАинском?", син відповів, що російська - то мова ворога. Дівчина втекла.

    • @happiness4955
      @happiness4955 26 วันที่ผ่านมา +6

      Цікаво з якого Ви міста? Це тааакеее ВАЖЛИВЮЩЕ питання- питання мови!

    • @mariia8316
      @mariia8316 26 วันที่ผ่านมา +4

      @@happiness4955 таких міст, містечок і сіл в Україні сотні.

    • @user-kp2wc6zg2g
      @user-kp2wc6zg2g 26 วันที่ผ่านมา +1

      ​@@user-1x7bs5tz0mа ти до чого тут?не тебе запитували

    • @user-qc8ue8xr3f
      @user-qc8ue8xr3f 22 วันที่ผ่านมา +1

      Втекла у Мексику? 🤦‍♂

  • @user-zn4ch1hz8e
    @user-zn4ch1hz8e 26 วันที่ผ่านมา +126

    Яке щастя, що я не бачила (або не пам'ятаю) " Петрика П'яточкіна" російською! Класний український мульт мого дитинства.

    • @lusinukrainian9788
      @lusinukrainian9788 4 วันที่ผ่านมา

      А я колись подивилась, заради цікавості. Плювалась довго. Зате зрозуміла в чому різниця.

  • @VlodomyrChubatjuk
    @VlodomyrChubatjuk 23 วันที่ผ่านมา +57

    Підходить до мене клієт. Каже що мене рекомедували як "рускагаваряшчего мастьера". Я відповів нідерландською що не розумію сказаного. Далі: "я с кієва, мі так прівіклі". Я відповів що я з Луганська.
    Вибачте як мені тут відрізнити земляка від московита? А з московитом я не хочу мати ніякої справи - це принципово.
    Перестав гаваріть повністю в 2004 році - повномасштабної війни мені не треба було. Був відтоді як біла ворона але вибір був мій і він був свідомий.

    • @VlodomyrChubatjuk
      @VlodomyrChubatjuk 23 วันที่ผ่านมา +5

      Насправді ми вже вивели схему як відрізнити московита від _мітакпрівікла_ . Московити страшно багато матюкаються - наші _какаяразніци_ матюкаються значно менше. )))

    • @user-jm9ko5wm5l
      @user-jm9ko5wm5l 17 วันที่ผ่านมา +3

      Дякую за позицію. Це правда, як їх відрізняти? У мене все всередині стискається, коли до мене звертаються робсійською або розмовляють нею поруч.

    • @VlodomyrChubatjuk
      @VlodomyrChubatjuk 17 วันที่ผ่านมา +2

      @@user-jm9ko5wm5l правда, правда. Крім наглості ще й матюки "через сдово". Я не проти таких слів, іноді, якщо вони доречні.

    • @Sergiynekazap
      @Sergiynekazap 16 วันที่ผ่านมา +2

      Повага тобі, чувак 🇺🇦✌️

    • @ludmillapekar8869
      @ludmillapekar8869 10 วันที่ผ่านมา

      Ваш бізнес, напевне, процвітає , якщо ви такий вимогливий до клієнтів . Чи францюватий

  • @userUuM
    @userUuM 25 วันที่ผ่านมา +40

    Ще в 2007 я вирішила, що мої діти говоритимуть українською, щоби не мати проблеми вибору та почуття меншовартості через мову. Діти говорять українською та англійською, але російську вивчили самостійно, на слух, оскільки російська звучала з кожної праски, а у них чудова здатність до мов. Але нічо, будуть допитувать плєнних 😊

  • @user-hl2we9db2z
    @user-hl2we9db2z 25 วันที่ผ่านมา +86

    Безмежно вдячна своїм батькам, що в 1991 році відвели мене в перший та єдиний україномовний 1 клас в україномовному місті Запорізької області. 5 років у житті говорила російською - роки навчання у ВУЗі. Бо так говорили всі оточуючі. Мої діти самі віддають перевагу україномовним мультфільмам. З початком війни ми з родиною переїхали до м. Івано-Франківськ. Я рік не могла звикнути, що у великому місті на вулиці говорять українською. Це так круто! Бо коли я в Запоріжжі говорила українською, то ставлення було як до людей другого сорту, як до селюків.

    • @user-ep4uu8gl6c
      @user-ep4uu8gl6c 25 วันที่ผ่านมา +15

      Чхати на все ставлення як до селюків, відноситись до себе зі спокійною повагою, без вихлюпів. І тоді почнуть поважати

    • @user-br2zr6xh7n
      @user-br2zr6xh7n 19 วันที่ผ่านมา

      Ну, тут шалений суржик в ІФ! Я взагалі за те, щоб на укр.переходити ВСІМ. І заходу України в тому числі!

    • @Atskyi
      @Atskyi 19 วันที่ผ่านมา +5

      Ставлення до україномовних як до селюків - це один з наративів радянщини. Типу тільки неосвічена людина з села спілкується не російською. І багато хто на це вівся(

    • @oleksandrovuch
      @oleksandrovuch 13 วันที่ผ่านมา

      Сам з міста, та село це колиска будь якої нації немає чого соромитися свого.

    • @user-br2zr6xh7n
      @user-br2zr6xh7n 13 วันที่ผ่านมา

      @@oleksandrovuch абсолютно повністю з вами погоджуюсь!

  • @mariiadragan2864
    @mariiadragan2864 26 วันที่ผ่านมา +116

    Проблема тільки в тому , що зазвичай такі бітьки самі дивляться російських блогерів , слухають російську музику і тд. і не бачать в цьому нічого поганого 🤷‍♀️ Тому і за дітей в цьому плані не переживають .. Хочеться вірити, що такі відео все ж хоч на когось мають вплив..

    • @Anton37-wc9sh
      @Anton37-wc9sh 23 วันที่ผ่านมา +3

      И что в этом плохого?

    • @mariiadragan2864
      @mariiadragan2864 23 วันที่ผ่านมา +7

      @@Anton37-wc9sh подивіться відео , в ньому все сказано 🤷‍♀️

    • @Slawa_Saporogez
      @Slawa_Saporogez 22 วันที่ผ่านมา +9

      ​@@Anton37-wc9sh О так, "російська культура ні в чому не винна". Російська мова є кров'ю російської культури. Бажаєте жити у майбутньому в РФ тоді російська для вас, інакше не варто ображатися на сприйняття вас росіянином.

    • @LeonidBulba
      @LeonidBulba 22 วันที่ผ่านมา +1

      @@Slawa_Saporogez Гадаєте якщо росіяни забалакають китайською то якось зміниться геополітика?

    • @user-bl9qr3id5d
      @user-bl9qr3id5d 22 วันที่ผ่านมา +5

      ​@@LeonidBulbaТак ! Їх одразу прийдуть " освобождать " китайці 😂

  • @Alania_SkyCrew_
    @Alania_SkyCrew_ 26 วันที่ผ่านมา +104

    Дійсно була така проблема зі сприйняттям мною української мови. В сімʼї всі спілкувалися російською і тому було дуже важко висловлювати свої думки, навіть сприймати написану інформацію в підручнику. Я старанно вчилася у школі, але мені було важко, через те, що українська мова була тільки у школі.
    Останні роки я почала читати українською і саме головне сприймати. Зараз я відчуваю себе впевнено і з моєю дитиною я спілкуюсь українською мовою.❤

    • @aedfindliath5147
      @aedfindliath5147 26 วันที่ผ่านมา +5

      Просто цікаво дізнатися - ви не чули української і від своїх дідів-бабів? Багато людей знанням української мови завдячують своїм бабусям. А якщо такого не було - то це звичайно складніше.

    • @user-ye9bd3tx1x
      @user-ye9bd3tx1x 25 วันที่ผ่านมา +4

      @@aedfindliath5147 Не знаю як у авторки коментаря, але в мене не так. Бабусі та дідусь жили з нами у місті і теж спілкувалися російською. Вони були першим зросійщеним поколінням.

    • @aedfindliath5147
      @aedfindliath5147 23 วันที่ผ่านมา

      @@user-ye9bd3tx1x дякую за коментар

    • @aedfindliath5147
      @aedfindliath5147 23 วันที่ผ่านมา +1

      @@user-1x7bs5tz0m згодний. Але базові речі закладаються до 3-5 років. Яка мова в цей час звучатиме з вуст матері й батька - тією думатиме й говоритиме дитина. Пізніше ідуть лише нашарування. Якщо батьків заміняли дід і баба, чи дядько й тітка - говоритиме їхньою мовою.

  • @user-wl6tf8id6o
    @user-wl6tf8id6o 14 วันที่ผ่านมา +8

    Проживаю в Австрії більше 15 років . Мій син розмовляє німецькою та українською ,так як батько його австрієць . Після вторгнення р@шисрів звичайно тисячі людей виїхали за кордон і як же мені стидно пояснювати австрійцям чому українці , з українським паспортом , які отримують допомогу по всім рівням цієї країни бо вони «українці»не можуть ( не бажають ) розмовляти українською мовою . Це абсурд ! А ще тупіше … зустріла батьків , які між собою розмовляють українською а дитина 4 років не може розмовляти Укр. мовою , а тільки російською бо дивиться мультики на рос.Таке відчуття було , що ті люди вкрали в когось ту дитину бо це просто в голові невкладається 😂😂 Позорище !

    • @elenach7543
      @elenach7543 8 วันที่ผ่านมา +1

      *соромно

  • @lK-wr9ub
    @lK-wr9ub 26 วันที่ผ่านมา +222

    Хочеться, щоб швидше російськомовні українці усвідомили, що різниця в тому, яка мова є! Треба побільше таких відео в нашому інфопросторі! Дякую!

    • @sergij_m
      @sergij_m 25 วันที่ผ่านมา +21

      Нажаль російськомовні українці скоріш за все не шукають відео українською. Тому, вирогідність того що воно їм десь потрапить зовсім мала.

    • @sergij_m
      @sergij_m 25 วันที่ผ่านมา +2

      Хоча я дуже хочу помилятися

    • @user-ye6gf1ru5l
      @user-ye6gf1ru5l 25 วันที่ผ่านมา +3

      Яка? З усього відео не почув гідних аргументів, суцільна підміна понять

    • @ua.gfb170.j03
      @ua.gfb170.j03 25 วันที่ผ่านมา +13

      немає російськомовних українців. Українці розмовляють українською. А ⲥвинською мовою говорять ⲥвині....

    • @RvDima
      @RvDima 24 วันที่ผ่านมา

      ​@@ua.gfb170.j03Дурнуватий критерій. Третину армії тоді звільняйте й виписуйте з українців. (Є стільки "справжніх" українців, які бажають їх замінити?) Коли в 2022 бійці Кракена на відео звільнення Харківщини говорять російською - це було ОК, а тепер вони не такі, як комусь хочеться

  • @aisia345
    @aisia345 26 วันที่ผ่านมา +105

    Я дочку в 7 років перевела на українське спілкування. Так, їй спочатку було важкувато, але зараз (їй 9) вона чудово говорить і читає 2 мовами - українською і німецькою😂. А російську потихеньку забуває. Шкода, що довкола багато російськомовних дітей. З ними вона знов переходить на їх рівень

    • @aisia345
      @aisia345 25 วันที่ผ่านมา +15

      @@user-1x7bs5tz0m так, в Німеччині. Але дочка паралельно навчається в німецькій і українській школах. Плюс спілкування в свм'ї, фільми мультики, книжки... Все виключно німецькою або українською

    • @cossackcortes
      @cossackcortes 23 วันที่ผ่านมา +8

      Хай вони з нею переходять на рідну! Навчіть її не прогмнатися, респект.

    • @Anton37-wc9sh
      @Anton37-wc9sh 22 วันที่ผ่านมา +6

      @cossackcortes
      Нельзя "перейти на родной язык". Родной это первый, на котором ты заговорил

    • @Anton37-wc9sh
      @Anton37-wc9sh 22 วันที่ผ่านมา +4

      И что хорошего в забывании какого-либо языка?

    • @eburuzzky
      @eburuzzky 22 วันที่ผ่านมา +5

      ​​@@Anton37-wc9sh
      рідна це мова пращурів, а не нав'язана репресіями і панаЄхавщим, вузькомичащим 6идлом в товарняках в часи совку та імперії..

  • @katerynakovetska1407
    @katerynakovetska1407 22 วันที่ผ่านมา +48

    Я живу у Франції вже 10 років. Тут народилися мої двоє дітей, французи. У нас франко-українська сімʼя. Але я наполегливо кожен день вимагаю від них говорити українською. Моя старша 4 років дуже гарно розмовляє. Хоча вони навіть в Україні і не були. Читаємо і слухаємо українські казки і пісні. А ще вони гімн України на памʼять знають. Ось так…
    Але це важка робота щодня!!!!

    • @bankai7240
      @bankai7240 22 วันที่ผ่านมา +8

      Респект таким батькам❤

    • @katerynakovetska1407
      @katerynakovetska1407 22 วันที่ผ่านมา +2

      @@bankai7240 Дякую щиро 😌

    • @user-jd3vm7ie1g
      @user-jd3vm7ie1g 20 วันที่ผ่านมา +1

      Гімн України повністю чи тільки перший куплет? До "Чорне море , ще всміхнеться дід Дніпро зрадіє"😊?

    • @user-yc7cg7zi2o
      @user-yc7cg7zi2o 15 วันที่ผ่านมา

      @@katerynakovetska1407 таких , як ви дудк мало. В знайомої є друзі, які мешкають в Німеччині. Сім'я: він італієць, вона українка( захід УКРАЇНИ, наголошую, ЗАХІД). Донька вивчає в Німеччині: німецьку , італійську , російську ,і англійську. А українська їй не відома. Бо вона їй не потрібна. Італійською , розмовляють дома в сім,ї і російською. В мене був шок!!! А де мова матері ?????

    • @katerynakovetska1407
      @katerynakovetska1407 15 วันที่ผ่านมา +3

      @@user-yc7cg7zi2o я з вами повністю погоджуюсь! мені це так само не зрозуміло (((( я сама киянка і моя перша мова (рідна) була завжди російська. але я перейшла на українську ще у 2019 році до того, як це стало мейнстрімом. а за кордоном так взагалі мова - потужний ідентифікатор приналежності. розмовляєш російською - росіянин або проросійський українець, і годі бити себе патріотично в груди

  • @annakartushova7148
    @annakartushova7148 26 วันที่ผ่านมา +114

    Хтось не знає,а хтось хоче не знати і забути цю мерзотну мову

    • @StepanBandera_
      @StepanBandera_ 24 วันที่ผ่านมา +4

      Ми зараз працюємо над тим, щоб діти забули цей гній

    • @allaboyko1764
      @allaboyko1764 24 วันที่ผ่านมา

      @@annakartushova7148 мої нащадки не будуть її знати!

    • @allaboyko1764
      @allaboyko1764 24 วันที่ผ่านมา +3

      @@StepanBandera_ мені допоміг закон ківалова колісниченка прибрати від дитини російську мову. Зараз дитина ні слова не розуміє російською

    • @Anton37-wc9sh
      @Anton37-wc9sh 23 วันที่ผ่านมา +3

      @allaboyko1764
      Когда не будет понимать математику и физику станет ещё более прогрессивным

    • @estbestest4656
      @estbestest4656 23 วันที่ผ่านมา

      @@Anton37-wc9sh зря ты та них накинулся, готовься отбиваться от гнилых помидоров, тут же бесполезно что-либо доказывать. Они вместо английского учат украинский, чтобы потом друг перед другом им щеголять

  • @YaroslavaKriat
    @YaroslavaKriat 25 วันที่ผ่านมา +51

    Щойно замовила книжку «Позичений чоловік». Дуже дякую Тані за рекомендацію. Як людина, яка змінила мову 7-8 років тому, досі відчуваю брак деяких виразів. Безмежно злюся за це на російську мову, яка вкрала моє українське дитинство і юність.

  • @JamesDiGriz
    @JamesDiGriz 23 วันที่ผ่านมา +32

    Гарне пізнавальне відео.
    Моя донька в 4 роки чудово розмовляє українською, каже "так", а не "да", та називає мене татком, що мене робить щасливим ) Для цього ми з дружиною повністю відмовились від спілкування російською, а також вимкнули російський контент в TH-cam Kids. Нажаль, в садочку ще достатньо дітей, що не знають української, тож моя малеча іноді приносить якісь слівця російською, але ми такі слова з нею обговорюємо і пояснюємо, що це російські слова, а ми - українці.

  • @user-zu2uz8zs6c
    @user-zu2uz8zs6c 25 วันที่ผ่านมา +43

    Моя 6 річна дитина наймолодша в нашій сім'ї і вона найбільш україномовна)). Це результат лише українського контенту в її гаджеті та садок! Ми вчимося, наразі, в неї гарної української😊

    • @siruser7747
      @siruser7747 24 วันที่ผ่านมา +2

      Тобто, тенденція очевидна - чим доросліше, тим російськомовніше. Але чому воно так, зарозуміти у вас клепки не вистачає 😁

  • @user-fi2dc2jn8u
    @user-fi2dc2jn8u 22 วันที่ผ่านมา +40

    Мені 39, народилася в селі, а ставши студенткою переїхала в Миколаїв, який був російськомовним. І українська сприймалася, як мова селюків і нижчих за статусом людей. Тож мусила вчитися розмовляти російською😢😢😢, щей гордилася що виходить гарно. Тепер вчу сина, якому 11, у все ще російськомовному Миколаєві, спілкуватися виключно українською. І я вам скажу, це дуже важко. На дворі 90% дітей спілкуються мовою ворога, і в цьому вина батьків. Плюс син полюбляє дивитися блогерів не з України, а сусідських, тож мушу ненавʼязливо повторювати кожного разу, що він стає спонсором тероризму і втрачає свою унікальність, бо засмічує мізки непотребом. Їдемо далі, вірю у те, що наш народ і суспільство зрозуміють, що є лише одна рідна мова, наша- УКРАЇНСЬКА. Дякую за ефір і розбір, дуже все правильно і як ніколи на часі.

    • @IrynaMiskevych
      @IrynaMiskevych 13 วันที่ผ่านมา +2

      І тоді вони кажуть що українську не притісняли. От вам приклад. Сама це пережила і сам факт того що з дитинства доводилося соромитись рідної мови дуже напрягає

    • @lusinukrainian9788
      @lusinukrainian9788 4 วันที่ผ่านมา +1

      А я вперто розмовляла українською. І відверто не розуміла чому я маю розмовляти іноземною. І це у 80 роках у місті в російськомовній школі. Але я була сама серед натовпу зросійщених.

  • @user-fw4il5vu3w
    @user-fw4il5vu3w 26 วันที่ผ่านมา +68

    Дуже важлива, актуальна тема. Батьки мають відповідально поставитись до питання мови у вихованні своїх дітей. Це свідомий вибір кожно людини і якщо ви досі говорите з дітьми російською, я заохочую вас до змін

  • @nataly4736
    @nataly4736 26 วันที่ผ่านมา +54

    Нарешті почали піднімати це питання. Краще пізно ніж ніколи. Ну і великий привіт МОН, класна керівниця сина досі говорить з дітьми поза уроками російською (хоча почала робити роботу над собою і своєю мовою). Сумно це все. Росте іще одне покоління громадян України, які не будуть точно ідентифікувати себе українцями

    • @nataly4736
      @nataly4736 25 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m коли піднімається питання зарплати, я маю аргумент - вона знала куди іде працювати і на яку зп. А ще вчитель - це дуже важливо, їх робота впливає на наше спільне майбутнє, але схоже у наших працівників освіти немає розуміння стратегічної важливості їх праці. Сумно

    • @user-ep4uu8gl6c
      @user-ep4uu8gl6c 25 วันที่ผ่านมา +3

      Ідентифікація від мови не залежить, а от споживання російського контенту- так, відповідно заробітки росіян на ньому, бо більшість контенту не має санкцій.
      Поясню чому не залежить. Мої знайомі добровольці загиблі у ЗСУ останні два роки- не просто російськомовні, а етнічні росіяни- Кисельов, Павлов, Дроздов. В той час мій україномовний з дитинства дядько- повний рашист, сидить в окупації та закликає бомбити Київ. А мої україномовні з дитинства житомирські друзі задавали мені дикі питання- а правда, що в росії кращі зарплати? А Маріуполь же не спалили росіяни насправді, так? А може то наші спалили? тощо

    • @RvDima
      @RvDima 24 วันที่ผ่านมา +2

      Вони будуть себе ідентифікувати українцями, як і люди, що виросли в США - американцями, Австралії - австралійцями тощо.
      Перестануть вони себе відносити до українців, якщо загальноприйнятою стане думка "говориш російською - не українець" і вони з нею погодяться.

  • @annakondrat7800
    @annakondrat7800 25 วันที่ผ่านมา +19

    Я виросла повністю зросійщеною. Ненавиділа усе русняве все життя. Тому діти мої україномовні. Молодша дитина народилася 2018 року, і їй пощастило більше - вона виховувалася виключно українською. Старший син народився 2007 року, він перейшов на українську після початку повномасштабного вторгнення русні в Україну.
    Дякую вам на чудовий випуск! Надзвичайно важлива і чутлива тема.

  • @annaxe
    @annaxe 25 วันที่ผ่านมา +26

    Я виросла в сім'ї, де мама українка, а батько росіянин. Всі літні канікули були на росії. В моїй історії було навпаки. Я чула від мами російську тільки, коли приїжджали до діда з бабою туди. Мама до мене і до батька говорила тільки українською і я батькам відповідала на їх мовах. І це було автоматично. Я думала завжди, що це дивно, що мама не переходила, адже я завжди відповідала на тій мові, на якій зверталися до мене. А тепер бачу в цьому її стержень. Щодо кризи ідентичності, то вона мене спіткала в меншій мірі в 2014-2015. А от в 2022 мені було максимально важко. Всім було важко від вторгнення, а в мене ще наверх пішла і ця криза. Мені важко досі, що більше ніколи не побачу діда з бабою. Якось все дитинство перекреслене. Купа людей викреслені. Та інакше я не можу.

    • @viktorialvov
      @viktorialvov 15 วันที่ผ่านมา

      ​@@vadyamila тебе забула спитати 🤬🤬🤬

  • @user-us3gj3pb3y
    @user-us3gj3pb3y 25 วันที่ผ่านมา +40

    Моїй доньці 14 років, ми живемо у Запоріжжі, ось мої тригерні історії. Ми на майданчику, я говорю з дитиною виключно українською з народження, але ВСІ ІНШІ ГОВОРЯТЬ російською, В ТОМУ ЧИСЛІ Й У СІМ'Ї...На здивоване запитання інших мам, ви що, українською говорите, відповіла, що це дивне питання, адже ми не у Німеччині живемо, а в Україні... Моя мама росіянка, яка все життя живучи у Запоріжжі, не говорить українською... Коли моя трирічна донька поїхала з нею у Бердянськ, дзвонила мені в істериці, бо не розуміла, чого хоче її рідна онука... Ми пішли у перший клас, і вчителька півроку на уроках говорила і працювала з моєю донькою, бо інші у класі не розуміли питання, які вона задає і не могли відповідати , при цьому діти , зрозуміло, не дурні, а просто перекладають і тому не встигають... І так, моя донька підліток, вона двомовна, але з усіма своїми однолітками спілкується не українською... Ще 2 моменти: Я не раз чула питання від неї у дитинстві чому ми спілкуємось українською, і казала, що ми живемо в Україні і говоримо українською, і одного разу почула у відповідь: А хіба всі інші ЖИВУТЬ НЕ В УКРАЇНІ? І після повномаштабного вторгнення питання про троюрідного брата з москви, з яким у 2021 році відпочивали у Бердянську у його бабусі: мамо, а росіяни всі вороги, а як же вони, родичі? І моя відповідь, що поки йде війна, а вони живуть у росії, так, вони теж вороги, бо платять податки, ходять на уроки про головне, і мовчать, щоб вижити. А що буде після перемоги, хто і що робив, будемо розбиратися і вирішувати, хто вони нам тепер, на той момент...

    • @siruser7747
      @siruser7747 24 วันที่ผ่านมา +1

      А чому люди говорять німецькою, а не астрійською або швейцарською, англійскою, а не канадською, не австралійською, не ново-зеландською? Дикуни.

    • @user-us3gj3pb3y
      @user-us3gj3pb3y 24 วันที่ผ่านมา

      @@siruser7747 О, колоніальні країни перераховуємо, російські імперські наративи спокою не дають у голові?

    • @user-eq6ef8vh5x
      @user-eq6ef8vh5x 21 วันที่ผ่านมา +4

      Той, хто прожив усе життя в умовному Луцьку, не розуміє, наскільки складно спілкуватися українською в Запоріжжі.

    • @irynakalychak6821
      @irynakalychak6821 20 วันที่ผ่านมา +3

      Це крик душі! Мені так прикро за українців в такому ворожому середовищі. І за те, що досі потрібно доводити очевидні речі! Це повинна бути державна політика. А в нас нема своєї держави, тільки люди, які її уособлюють і її обкрадають.

    • @oksanagoroh6411
      @oksanagoroh6411 20 วันที่ผ่านมา +2

      ​@@siruser7747 сам 👎🏿

  • @drapezhnikkaban
    @drapezhnikkaban 25 วันที่ผ่านมา +29

    Мы дома/на вуліцы размаўляем выключна па-беларуску і глядзім мульцікі/фільмы толькі ў беларускай агучцы.

    • @alyonakrylovaa
      @alyonakrylovaa 25 วันที่ผ่านมา +2

      Зараз ми з родиною у Польщі і живемо в одному будинку з білорусами. Іх тут три родини з дітьми віком від 4 до 10 років. І дорослі, і діти розмовляють виключно російською мовою.
      Навіть не польською, хоч і живуть тут з 2020 року.

    • @drapezhnikkaban
      @drapezhnikkaban 25 วันที่ผ่านมา +4

      @@alyonakrylovaa працую з украінцамі ў Польшчы, яны ўсе размаляюць па-расейску. Такі самы прыклад.

  • @valerialadyhina3220
    @valerialadyhina3220 25 วันที่ผ่านมา +28

    Моєму сину 5 років, ми живемо вже 2 роки в Нідерландах. Після повномасштабного вторгнення повністю перешли на українську. Українське стало все, і російське нічого не визнаю. Завдяки цьому мій син повністю україномовний плюс нідерландську теж вже знає на дуже високому рівні завдяки оточенню. Хочеться щоб українську теж можна було вивчити просто знаходячись в оточенні україномовних людей. Але поки що в моїй рідній Одесі це важко 😭

    • @VlodomyrChubatjuk
      @VlodomyrChubatjuk 15 วันที่ผ่านมา

      @@valerialadyhina3220 Ik wens je succes.
      Groeten uit Amsterdam!
      )

  • @Oleksij_kozak
    @Oleksij_kozak 20 วันที่ผ่านมา +12

    💛💙 Якщо за нашу мову саджали в тюрми, гнобили в лагерях, розтрілювали, значить таки має значення, якою мовою ти розмовляєш.
    Якщо людина не знає мови народу, на землі якого вона проживає, то вона є або гостем, або окупантом, або немає розуму! Шарль Бернар.
    Мова, це код нації! Українці, бережіть свою рідну українську мову!
    Дякуємо нашим патріотам за дуже важливу роботу!

  • @yanrybalko9004
    @yanrybalko9004 24 วันที่ผ่านมา +14

    Ми з дружиною з російськомовних родин. Після повномасштабного стали говорити українською і для нашого трирічного сина вона вже рідна. Цікаво,що іноді він може сформулювати речення українською краще, ніж ми. Взагалі,він розмовляє дуже природньо, хоча мені досі потрібен час для формулювання думки українською (коли пишу, іноді навіть формулюю англійською, іншою вивченою мовою, а потім перекладаю українською). Є суттєва різниця, яка мова в тебе перша.

  • @mariahgiedroyc2857
    @mariahgiedroyc2857 26 วันที่ผ่านมา +40

    Дякую, дуже цікава інформація для батьків та їхніх друзів ❤

  • @cossackcortes
    @cossackcortes 23 วันที่ผ่านมา +19

    Я в польщі постійно чую як мамочки говорять з малими мрвою окупанта. Вони знатимуть польську... І ворожу. Яка ганьба..

    • @Pavel-wj7gy
      @Pavel-wj7gy 20 วันที่ผ่านมา +1

      Просто для довідки, у нас в Україні вже 10 років не можуть перекласти на українську найпопулярнішу в світі настольную гру Dungeons & Dragons. Якщо дитина захоче купити книжки по цій грі, вона куплятиме їх або в російській локалізації або ж англійською мовою.

  • @justasinger77
    @justasinger77 25 วันที่ผ่านมา +33

    Прекрасне відео. Зрезонувало максимально. Подяка суспільному за такі проєкти. Шкода тільки що дивляться це відео здебільшого люди які і так говорять і вчать дітей українською. Хотілося б достукатися до українців для яких російська це норма.

    • @Anton37-wc9sh
      @Anton37-wc9sh 23 วันที่ผ่านมา +1

      Это не просто норма, это родной язык для десятков млнов украинцев. И не вы будете решать как нам говорить

    • @Slawa_Saporogez
      @Slawa_Saporogez 22 วันที่ผ่านมา +1

      ​@@Anton37-wc9sh Ваш коментар є ще один доказ не розуміння людей російської мови української мови.

    • @LeonidBulba
      @LeonidBulba 22 วันที่ผ่านมา

      Ну от,достукались, і що я побачив? "Натягування сови на глобус", як у нас кажуть.

  • @StepanNakonechny
    @StepanNakonechny 25 วันที่ผ่านมา +36

    Потрібно роботи українську популярною, модною, європейською. Тоді діти самі оберуть українську.

    • @Nostalgiasss
      @Nostalgiasss 25 วันที่ผ่านมา +6

      українець=українська мова, причому тут, треба робити її 😂

    • @siruser7747
      @siruser7747 24 วันที่ผ่านมา +4

      Навіщо? Нормальній людині мова потрібна для спілкування, а не для самоідентифікації. Навіщо вчити українську, коли російська вже вивчена і всі навкруги її розуміють?

    • @Slawa_Saporogez
      @Slawa_Saporogez 22 วันที่ผ่านมา

      Мова не продукт. Ви ж не будете постійно купляти кров з киснем у пакетах та постійно користуватися ними, щоб просто існувати. Це автоматична функція організму. Так само з мовою.

    • @wine5597
      @wine5597 22 วันที่ผ่านมา +1

      ​@@siruser7747а з чого ви взяли що ви маєте право визначати хто нормальний, а хто ні? Я так само з впевненістю можу сказати що людина нормальна коли себе ідентифікує і говорить мовою своєї нації

    • @siruser7747
      @siruser7747 22 วันที่ผ่านมา +2

      @@wine5597 а ви з чого взяли, що маєте право так думати? От і я - з того ж.
      Коли людина обирає з двох однакових речей дешевшу, коли з двох шляхів коротший, з двох машин кращу - це ж все нормально? Ну от. Я отак дивлюсь і кажу собі, нашо людині визначати свою національність, якщо і без неї те ж саме, нашо міняти мову, якщо і на тій, що вже є його розуміють.

  • @user-bh8rp6rf9v
    @user-bh8rp6rf9v 25 วันที่ผ่านมา +21

    Дякую за Вашу працю !!! Хай квітне український ютюб , мова - це зброя ,користуймося !!!

  • @IhorVyshniakov
    @IhorVyshniakov 26 วันที่ผ่านมา +27

    🖖Я ріс у двомовній сім'ї. Через це дійсно в мене були труднощі із тим, кому вірити та що дивитися в інфи-просторі 🤷‍♂️ А через те, що російського контенту було більше, то він і поглинув мене. І лише у 2022 році я свідомо і принципово перестав вживати російський контент в будь-якому вигляді.
    Дякую за відео)

    • @IhorVyshniakov
      @IhorVyshniakov 26 วันที่ผ่านมา +3

      @@user-1x7bs5tz0m пхах, душніла)
      Це особиста справа кожного, дивись.

    • @IhorVyshniakov
      @IhorVyshniakov 26 วันที่ผ่านมา +1

      @@user-1x7bs5tz0m добре, що донатить. А ти де?

    • @Eliza_K-ko
      @Eliza_K-ko 25 วันที่ผ่านมา +3

      @@IhorVyshniakov та де де, десь з боліт 5 копійок відробляє)

    • @siruser7747
      @siruser7747 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m я теж регулярно присутній на мітингах, де, бува, не єдиним питанням є питання бронювання. Виключно патріотичною українською.

  • @Alina-dw2lg
    @Alina-dw2lg 26 วันที่ผ่านมา +54

    Ми вже жили в російськомовному суспільстві та під впливом російської культури. Ні до чого хорошого це не призвело, тож навіщо цей експеримент повторювати. Але людям прсото лінь, тож вони не хочуть визнавати, що російська некорисна для становлення держави і нації.

    • @Alina-dw2lg
      @Alina-dw2lg 26 วันที่ผ่านมา +16

      @@user-1x7bs5tz0m я особисто не можу побороти корупцію. Але перейти на укр можу. Це не важко і не шкодить. А російська шкодить. Все дуже просто.

    • @user-xt9ci1wf6e
      @user-xt9ci1wf6e 26 วันที่ผ่านมา +13

      ⁠@@user-1x7bs5tz0mце ви зовсім не знаєте історії, бо абсолютно не розумієте звідки, як і чому взагалі взявся московський язик в Україні.

    • @allakr2119
      @allakr2119 26 วันที่ผ่านมา +1

      @@user-xt9ci1wf6e спочатку він з'явився на Московії. А звідки - не повірите!

    • @13137713
      @13137713 25 วันที่ผ่านมา +12

      ​@@user-1x7bs5tz0mякщо розмовляти з українцями кремлівськими фейками, комунікації не вийде. Згадувати Ківалова як щось позитивне - як мінімум смішно. Донбас сотні років розмовляв українською, і розмовляє зараз, більше того люди в Бєлгороді досі мають українські говірки. Ви міряєте російськомовні міста, типу Донецька на весь регіон, наче не знаєте як туди переселяли росіян. Я уже мовчу про вашу відверту брехню, що 'гражданская вайна із-за язика началась, аттуда всьо зло'. Бачите, я навіть транслітерую це російською, бо це звичайний російський фейк, ніби росіяни тут взагалі ні до чого, і це Україна бамбіла бамбас. А закон про державну мову до речі, тільки підписаний був у 2018 році, а діяти не почав до 2020, а війна на Донбасі почалася коли? Не схоже, що через мову, не схоже на громадянську війну, коли підтвердженні російські агенти ФСБ розказують, що якби не вони - війна б не почалась, я вже мовчу про регулярні російські війська на Донбасі вже в серпні 2014. Тож про це і йдеться, від вашого вибору мови залежить ваш інформаційний простір, який, у свою чергу, формує ваше мислення і світогляд.

    • @olena_nadgoretska
      @olena_nadgoretska 25 วันที่ผ่านมา +5

      ​@@user-1x7bs5tz0mвсе почалося з голодомору. Мільйони українців заморили до смерті голодом, а їхні хати заселили російськими окупантами.

  • @Liudmyla_vin
    @Liudmyla_vin 26 วันที่ผ่านมา +57

    Коли батьки говорять з дитиною російською вони знижують її успішність в школі.

    • @oksanapolischuk140
      @oksanapolischuk140 26 วันที่ผ่านมา +8

      Пояснили ж, чому при активній російській немає глибини розуміння поданого нового матеріалу українською. Це так само, якби дома дитина англійською спілкувалась. І це була її активна мова. В цьому сенс.

    • @gravepassero
      @gravepassero 26 วันที่ผ่านมา +1

      @@oksanapolischuk140 Маячня повна. Я з російськомовної родини, школа українсько-англійська, виш також. Тому досі (а мені вже багато років) на слух краще сприймаю й запам'ятовую українською, складні тексти також українською + перекладені іноземні фільми. Колись в юності читала "Гру в бісер" Гессе українською, потім якось відкрила цю книгу російською - не змогла.
      Додатковий чудернацький ефект: я загалом думаю російською, але коли йду містом, то вивіска українською перемикає думки на українську (не зразу помічаю) - і чомусь так само впливають вивіски англійською (яку я недостатньюзнаю, щоб нею думати).

    • @Liudmyla_vin
      @Liudmyla_vin 25 วันที่ผ่านมา +4

      Ви бачили досліження пана Андрія?
      А можливо, Ви працюєте в дошкіллі або в початковій школі?
      Можливо, Ви проводили моніторинг розвитку мовлення дошкільників?
      Можливо, Ви досліджували, які освітні втрати у дітей, що не відвідують дошкільні заклади через війну? І відповідно надолужують ці втрати в початковій школі в не найкращих умовах, також під час війни, тривог, дистанційного навчання.
      Або ж Ви знайте, який стан мовлення у дітей в епоху ґаджетів? Який словниковий запас у дітей і який має бути згідно віку?
      Найпростіше тицьнути "маячня"...
      Ось наприклад завдання в початковій школі:
      🍉👓👩‍⚕️👀
      Розглянь малюнки, визнач перший звук, запиши перші літери і прочитай слово, яке у тебе вийшло.
      І якщо у дитини домінантна мова російська, або ж мішана (суржик), їй значно важче виконати завдання та більше часу на виконання.
      ​@@user-1x7bs5tz0m

    • @siruser7747
      @siruser7747 24 วันที่ผ่านมา +2

      Отже, знаючи це і тим не менш надаючи виключно україномовну шкільну освіту ви тим самим кажете "хай учні будуть дурнішими, але україномовними". Вам не потрібні розумніші, вам потрібні україномовні. Як скажете. Але потім не питайтеся, чо воно так вийшло. Бо жати можна лише те, що сіяв.

    • @Liudmyla_vin
      @Liudmyla_vin 22 วันที่ผ่านมา

      ​@@siruser7747у моєї дитини все добре. Спілкується українською, школа українською, оточення українська та англійська. З освітченістю усе гаразд. Ви не зрозуміли суті відео і дослідження.

  • @johan_johansson_
    @johan_johansson_ 26 วันที่ผ่านมา +29

    *_"Хай квітне український суспільно-політичний TH-cam"_*
    💙💛🍀 / Трохи уточнюючи Владлена Мараєва /

    • @olha2575
      @olha2575 25 วันที่ผ่านมา +3

      Хай розростається і квітне всякий український ютуб! Має бути так, щоб від малого до старого люди знаходили бажаний контент українською, а не лише суспільно- політичний

    • @johan_johansson_
      @johan_johansson_ 25 วันที่ผ่านมา +1

      @@olha2575 , цілковито, на 100 відсотків згоден. 🤝🏻💐 Але то була фігура мови... 🤭

  • @user-cg6wm2cv4z
    @user-cg6wm2cv4z 24 วันที่ผ่านมา +31

    Я така рада, що перейшла на українську ще до народження дітей. Вони народилися в україномовній сім'ї. Моя старша школярка такі твори пише, а я розумію, що так писати можна тільки рідною мовою. Помітила, що багато батьків віддаючи дітей в перший клас навіть не думають підготувати дитину, максимум абетку вивчать, а книжки/мультики , спілкування все російською. А потім дивуються, як важко їхнім дітям вчитися в школі.

  • @user-uq2cm6eo4j
    @user-uq2cm6eo4j 26 วันที่ผ่านมา +29

    Все життя я розмовляю українською, але мені постійно підкидає контент російською. На сайтах зʼявляється російська. Не так давно бізнеси перестали частково комунікувати російською. Чому я маю бути байдужою до мови яка полює на мене? Дякую Суспільне за важливу тему. І я не відчуваю ненависті чи зневаги до російськомовних. Я просто хочу, щоб мої права не порушували.

    • @xmxmxmxm
      @xmxmxmxm 26 วันที่ผ่านมา +7

      На ютубі "три крапки" - "не рекомендувати канал"

    • @johan_johansson_
      @johan_johansson_ 26 วันที่ผ่านมา

      @@xmxmxmxm , cаме так! 🎚🎚🎚

    • @OrestLubinets
      @OrestLubinets 26 วันที่ผ่านมา

      встановіть собі плагін stopRU. Це скарб

    • @TochnoJa
      @TochnoJa 25 วันที่ผ่านมา +4

      @@user-1x7bs5tz0m Мова ні, язик так.

    • @13137713
      @13137713 25 วันที่ผ่านมา +8

      ​@@user-1x7bs5tz0mщо за дешеві маніпуляції лол ну, ви захищаєте ваше право не знати державну мову, ми захищаємо наше право в нашій країні розмовляти і жити в українському середовищі.

  • @user-cj8xh3zg7x
    @user-cj8xh3zg7x 26 วันที่ผ่านมา +33

    я народився в 2001, на заході, на святій галичині в маленькому селі. звісно, що там не викладали російську мову, але я знаю її через телебачення. зараз я навчаюсь в медичному і всю інформацію звісно ж вивчаю українською, і коли мені потрібно переглянути якесь відео і я натрапляю на російське хоча я і розумію цю мову, але інформація наче взагалі не засвоюється і не сприймається моїм мозком
    дякую що робити такий важливий контент! суспільне ❤

    • @oksana2638
      @oksana2638 25 วันที่ผ่านมา +9

      ​@@user-1x7bs5tz0mзвідки така інформація? Дивлюсь як ти бігаєш і строчиш комент, то ти прям експерт з усіх питан.

    • @artur_podroznik
      @artur_podroznik 25 วันที่ผ่านมา +5

      ​@@user-1x7bs5tz0m😂😂 дуже багато літератури українською мовою, це так просто самі не знайшли і думаєте, що всі такі ліниві

    • @user-cj8xh3zg7x
      @user-cj8xh3zg7x 25 วันที่ผ่านมา +2

      @@user-1x7bs5tz0m мій коментар більша про білінгвізм, те що моя рідна мова укр, а рос я не можу сприймати, а підручників вистачає з гарною інформацією

  • @Marina-yx6iy
    @Marina-yx6iy 25 วันที่ผ่านมา +29

    В сім років я питала у батьків, в якій країні ми живемо, Україні чи росії, бо начебто і Україна, а все російською...це нонсенс

  • @ruslanvlad
    @ruslanvlad 26 วันที่ผ่านมา +30

    Дякую вам,за вашу працю,але шкода,що культура так пізно дійшла до цього розуміння, років би 10 тому, був би результат зараз.Слава Нації !

  • @user-kq6zd7wf3t
    @user-kq6zd7wf3t 23 วันที่ผ่านมา +9

    Нації помирають не від інфаркту - спочатку їм відбирає мову.
    © Ліна Костенко

  • @Shunkinaphoto
    @Shunkinaphoto 22 วันที่ผ่านมา +8

    Ми майже три роки тому перейшли на українську усією родиною. 12-річний син був практично ініціатором цього. Я особисто розмовляю виключно солов'їною. Навіть із клієнтами, що звертаються російською. Але живемо у місті, де майже усі так і продовжують спілкуватися російською( І помічаю, що син, коли розмовляє із друзями чи російськомовними дорослими, переходить на їхню мову. Мені сподобалися думки Олександра. Це те, про що думала і про що хочу поговорити із дитиною: чому ти маєш підлаштовуватися під них? Задавай тренд, будь впевненим у собі, нехай вони підлаштовуються під тебе. Це також наш спротив російській окупації

  • @user-xm8ij1dc2s
    @user-xm8ij1dc2s 17 วันที่ผ่านมา +4

    Я українка але довгий час жила та вчилася в Казахстані, звісно моя мова була російською. Мій чоловік белорус також російскомовний.Зараз живемо в Києві. Коли народилася наша донечка ( їй зараз вже 19 років) стало питання якою мовоюспілкуватися з дитиною, виришили раз живемо в Україні одже треба спілкуватися українською, і доречі у нас тато,а ніякий не папа. Вчилися самі вчили дитину , писати в вчилися разом з дитиною. Тепер ми всі українськомовні

  • @Natalie-vv4vy
    @Natalie-vv4vy 26 วันที่ผ่านมา +59

    Мене аж тіпає, коли чую як батьки спілкуються з дітьми російською. А потім думаю, що це нащадки тих кого Сталін поназаселяв сюди і "тєпєрь ані на сваєй зємлє гаварят на радном язикє"

    • @jewgeniakomarova1478
      @jewgeniakomarova1478 26 วันที่ผ่านมา +9

      На жаль, серед етнічних українців все ще забагато зросійщених, які продовжують послуговуватися російською

    • @aedfindliath5147
      @aedfindliath5147 26 วันที่ผ่านมา +8

      В основному це нащадки тих, які виїхали із колгоспного рабства в місто і сильно хотіли стати "городськими". Але і касапи там теж є.

    • @77Vladys
      @77Vladys 26 วันที่ผ่านมา +6

      Мене це теж дратує. Особливо тому, що я знаю, ще це не ті, кого Сталін позаселяв, а ті, чиї батьки, в крайньому разі бабусі з дідусями говорили ще українською.
      За останнім переписом, ще до майданів і війн, і Україні було до 17% росіян. Це досить невеликий відсоток, з урахуванням, що лише в криму росіяни складали близько 60%, а вже на Донбасі менше половини.

    • @oksanapolischuk140
      @oksanapolischuk140 26 วันที่ผ่านมา +13

      ​@@user-1x7bs5tz0mприємно бачити, як одному коментарі пишеться автором про виключну утилітарність мови, а тут вже бачу захист російськомовних греків і євреїв. Себто утилітарність, як я бачу, стосується суто української мови. А от російська прямо має значення сильно відмінне від утилітарності

    • @user-kp2wc6zg2g
      @user-kp2wc6zg2g 26 วันที่ผ่านมา +9

      ​@@user-1x7bs5tz0mі не вам вирішувати щоб навязувати своє масковскає нарєчіє...

  • @user-jc2cd2hq1x
    @user-jc2cd2hq1x 26 วันที่ผ่านมา +15

    З нетерпінням чекаємо наступної серії!!! Дякуємо за працю, Слава Україні!!!

  • @igorfrost5621
    @igorfrost5621 26 วันที่ผ่านมา +54

    Підтримую кожне слово! Слава нації! Слава Україні! Смерть ворогам!

    • @user-ty7fz1tw7z
      @user-ty7fz1tw7z 23 วันที่ผ่านมา

      Лікуйся

    • @igorfrost5621
      @igorfrost5621 23 วันที่ผ่านมา

      @@user-ty7fz1tw7z дивись не помились, бо помреш!

  • @Garlichok-1.
    @Garlichok-1. 23 วันที่ผ่านมา +12

    Зустрічався я якось з дівчиною в якої була дитина. І все наче добре, я сподобався її дочці (1 роки), а вона мені.
    Дівчина теж була такою з якою добре жилося.
    Перший прапорець був тоді коли вона хотіла охрестити свою доньку.
    Для мене це принципове питання ніякого хрещення до 18 років, подорослішає то сама вирішить чи треба воно їй. А приймати це рішення за неї це жахливо, бо раптом вона б виросла атеїсткою тоді б на неї все життя це тиснуло. Іншими словами дитина сама має вирішити чи хоче вона приймати якусь віру чи ні.
    Однак другий і останній прапорець був тоді коли вона хотіла віддати її в садок з ухилом в російську мову. І звісно ж почала говорити з нею російською мовою.
    І наче й це можна було витерпіти, але вона поставила мені ультиматум, що я теж маю говорити з нею російською "аби вона змалечку знала мову яка їй знадобиться", я запропонував говорити з нею англійською на що вона мені сказала, що незнає англійської.
    Тому або я говорю з дівчинкою російською, або йду (а я ж унікальний представник українського народу який з дитинства говорить українською). Я намагався апелювати до того, що країна змінилась і російська відмирає. Але вона стояла на своєму і це при тому, що ми обоє говорили українською.
    Розумна дівчина, має науковий ступінь з математики та найвищій розряд по шахам, але при цьому обділена стратегічним мисленням.
    Тож мені довелось піти.
    Отож якщо вам хтось скаже, що двомовність це нормально то уточніть, що друга мова не має вимагати від вас підлаштовувати ціле життя під неї.

    • @dim2002
      @dim2002 20 วันที่ผ่านมา +3

      Співчуваю такому сумному досвіду

    • @VlodomyrChubatjuk
      @VlodomyrChubatjuk 15 วันที่ผ่านมา +2

      @@dim2002 молодець що пішов. Не гаяв своє життя на дурниці. Респект автору коментаря.

    • @aedfindliath5147
      @aedfindliath5147 14 วันที่ผ่านมา +1

      @@Garlichok-1. Насмілюся припустити що ця дуже розумна дівчина так не має стратегічного мислення, скоріше навпаки, як має комплекс перед російським і вважає російську мову мовою "вищої раси". І повірте, це дуже важко витравлюється. Навіть попри "патріотичну" позицію такі люди вважають глибоко в душі все російське сильнішим, крутішим, це дуже сильний мислевірус.

    • @Garlichok-1.
      @Garlichok-1. 14 วันที่ผ่านมา

      @@aedfindliath5147 незнаю, я ніколи не говорив російською і розумію її на 60% лише.
      Я цього нерозумію, не розумію їх. Як можна бути патріотом і українцем говорячи російською мовою.
      Ну сама назва мови каже про те, що вона чужа в Україні.

    • @aedfindliath5147
      @aedfindliath5147 13 วันที่ผ่านมา

      @@Garlichok-1. Згодний з вами.

  • @jewgeniakomarova1478
    @jewgeniakomarova1478 26 วันที่ผ่านมา +52

    Все дуже просто: мова - це культура, а культура - це ментальність. Людина, яка говорить, читає, дивиться фільми російською, спілкується російською в соцмережах, слухає і співає пісні російською - ця людина росіянин, незалежно від етнічного походження, громадянства, місця народження та місця проживання. Через очі й вуха в таку людину вливається російський погляд на світ

    • @CatherinesAdventure
      @CatherinesAdventure 26 วันที่ผ่านมา +3

      Цікаво, щоб вам відповіли в Австрії і Швейцарії😅 І як тепер бути з іспанською і португальською у південній Америці...

    • @oksanapolischuk140
      @oksanapolischuk140 26 วันที่ผ่านมา +18

      ​@@user-1x7bs5tz0mзвичайно. Але чому тоді в окупованих містах і селах змінюють топоніміку і палять українські книжки? Хм... Дивно, правда. Щось тут не сходиться з утилітарною роллю мови

    • @gravepassero
      @gravepassero 26 วันที่ผ่านมา +4

      Я виросла у Союзі у російськомовній київській родині. І українського дитсадочка та школи вистачило, щоб самоідентифікувати себе у старших класах (1982-83 роки) частиною українства. Незважаючи на те, що у радянському паспорті була записана росіянкою.Зараз знаю багато молоді людей, у побуті російськомовної (Харків), і ніхто з них не проросійський.
      І, здається, ви не розумієте, що таке справжній білінгва. Це людина, яка з народження знає дві мови, не пам'ятаючи часу, коли якоїсь із них не знала. Обома мовами спілкується, обома мовами думає (я зараз не перекладаю подумки з російської). Якщо самоідентифікація усвідомлюється до того, як з'явиться друга мова, то, можливо, це має значення. Якщо одночасно, то вона зумовлюється оточенням, а не лише мовою.

    • @svitlanashch
      @svitlanashch 26 วันที่ผ่านมา +13

      ​@@user-1x7bs5tz0mшлях в нікуди - це в Україні спілкуватись російською мовою. До 2014го року в Україну з'їжджалися громадяни росії, завозили свої книжки на русскам і подавали українським дітям, бо і так поймут, а українцям що хотіли видати книжки українською ламали пальці - проводили "профілактичну" бесіду чєй ґдє ринак. А, і не існує іншого більшого варіанта, що нацькував українців повернутись до української мови, чим той коли росіяни обстріляли моє місто Харків.

    • @svitlanashch
      @svitlanashch 26 วันที่ผ่านมา +5

      @@user-1x7bs5tz0m ну так правильно: люди не купляли українські книжки, бо не було! Тепер я купляю.

  • @sanya_malash
    @sanya_malash 26 วันที่ผ่านมา +41

    Не знайдете сумнішого сюжету, ніж повість про Ромео і Джульєтту.

  • @svitlana_hubska
    @svitlana_hubska 25 วันที่ผ่านมา +13

    Мене бомбить від того, що моя донька з народження в розині чула українську, та вивчила російську в саду де ВСІ діти російськомовні і за доньчиними словами її не розуміють. Саме тому вона переходить на російську. Харків, 2024й рік🤯

    • @folkermusic.
      @folkermusic. 25 วันที่ผ่านมา +3

      Це дуже прикра ситуація. У Києві теж таке досі є.

    • @svitlana_hubska
      @svitlana_hubska 25 วันที่ผ่านมา +3

      @@user-1x7bs5tz0m що ломає психику? не дуже розумію

    • @folkermusic.
      @folkermusic. 25 วันที่ผ่านมา +1

      @@olena_nadgoretskaшвидко можна змінити лише насильницьким методом. А так доведеться нам чекати ще років 50.

    • @user-qc8ue8xr3f
      @user-qc8ue8xr3f 22 วันที่ผ่านมา

      Кого ты обманываешь. Все как один знают русский и украинский язык в Украине и Харьков не исключение.

    • @user-qc8ue8xr3f
      @user-qc8ue8xr3f 22 วันที่ผ่านมา

      @@folkermusic. как Вы представляете насильно насаждать мову? Вы понимаете, что будет отпор?

  • @user-fg8mp2zs7l
    @user-fg8mp2zs7l 25 วันที่ผ่านมา +17

    Всім привіт з Куп'янського району💙💛🇪🇺

  • @mariia_mykhalko
    @mariia_mykhalko 25 วันที่ผ่านมา +15

    Вітаю. Мені 30, я з Києва і коли я народилась мої батьки вирішили розмовляти зі мною українською, хоч і самі були оточені російськомовним середовищем. Надзвичайно вдячна їм за це. Російську я вивчила і так: з вулиці, телевізора, книжок. З часом і наша родина трохи не витримала тиску російськомовності. Але відчуття української як рідної залишилось зі мною назавжди. І ще важлива ремарка: коли говориш російською, здається, що весь світ навколо тебе російськомовний. Та варто почати послуговуватись українською в усіх сферах свого життя, як картина світу докорінно змінюється. Щоразу боляче, коли чую як батьки говорять з маленькими дітьми російською💔

    • @rebellion5321
      @rebellion5321 25 วันที่ผ่านมา +3

      Мені теж шкода, Я живу Чорноморську, і тут практично усі розмовляють языком ворога, тому і прикро...Мій син, тільки зімною спілкується українською,це і моя вина теж, бо до повномаштабного вторгнення говорив рашиською, тільки на уроках українською...🇺🇦😔

    • @ditia_zaxodu
      @ditia_zaxodu 24 วันที่ผ่านมา +2

      @@user-1x7bs5tz0m звісно в нашому житті ЩОСЬ зміниться. всі люди перейдуть на українську. хіба цієї зміни як такої не достатньо? розкажіть як це мало усім кого радянська влада і не тільки вбивала за українську мову.
      мова - це культурний код. вона як все у нашому середовищі - програмує. всі укр.мовні - це обєднує. створює відчуття безпеки. інтересу до власної історії та культури. адже мало хто говорячи рос.мовою буде цікавитися як страждали. формували та виборювали укр.мовність українці. вони будуть цитувати достоєвського та бродського. а не коцюбинського чи стуса. вони будуть дивитися і шукати рос.мовний контент. а це як потрапляти в трясовину з ворожою. дуже підступною та пропагандиською культурою. а з укр.мовою і не знанням рос. мови. діти будуть тягнутися до чого?до укр. аннг і тд.

    • @user-cg6wm2cv4z
      @user-cg6wm2cv4z 24 วันที่ผ่านมา +1

      ​@@user-1x7bs5tz0mрізні бувають військові. Мій чоловік пішов добровольцем і коли буває у відпустці йому прикро, що так багато російської навколо, люди не змінилися. На жаль, не всі військові розуміють, що це війна не так за територію, як за те, щоб мати свою державу зі своєю мовою, бути українцем-господарем в своїй країні, а не бути васалом рашки. Прийде рашка і все українське викорінить, то давайте хоч не допомагати їй в цьому.

  • @marianavytvytska6998
    @marianavytvytska6998 25 วันที่ผ่านมา +11

    Я виросла на Галичині і, слава Богу, для мене російська мова не була нормальна. У нас в Галичі є багато цікавих локальних слів різного походження. Інколи молоді люди соромляться їх використовувати, не розуміючи, що діалекти то наша історія і наше багатство. Напевно, так як із українською на сході "якщо говориш на діалекті, то ти селюк".
    На щастя, в дитинстві я не захоплювалася телевізором і російська мова не грала важливої ролі у моєму житті. Мені подобалася українська і подобалися місцеві говірки, бо вони дуже яскраві. Пам'ятаю, який у мене був мовний бар'єр на першому курсі, коли треба було багато читати зарубіжної літератури і багато книжок були російською. Точно десь рік пройшов, поки мені вдалося втратити цей бар'єр до російської.
    Зараз здобуваю другу освіту в Німеччині. Вивчення мов стало моїм хобі. Я працюю над тим, щоб абсолютно перебороти бар'єр німецькою, англійською і французькою. Для цього треба багато читати. Я над цим працюю. Скажу від себе, що моє хобі впливає на мою рідну мову. Не те, що я забула українську, але я навчилася думати іншими способами і це частково впливає на те, як я говорю українською. Оскільки я не люблю змішувати мови докупи, я стараюся знаходити українські відповідники, але часто це кальки з інших мов.
    Загалом своїм постом хочу сказати, що білінгвізм це чудово, але не просто, бо навіть навички володіння рідною мовою зазнають змін через часте використання інших мов. Я ніби і знаю більше мов, але з іншого боку частково змінюється моя експресія українською. Я все частіше запитую себе, чи існує певний вираз чи слово в українській, або чи природно я побудувала речення.
    Дітей мати не хочу, бо вважаю, що цей світ занадто жорстокий для того, щоб приводити сюди невинну душу і вважаю, що світ зараз на порозі великої кризи, але якщо колись таки матиму, то українська буде їм рідною, а російської будемо уникати. Навчу дитину відповідати по-англійськи, коли до неї звертатимуться російською.
    Та й сама я уникаю все російське. Якщо раз на кілька місяців і спливе пропозиція відео російською на ютубі, я її відразу блокую. Так зі всім.

    • @marianavytvytska6998
      @marianavytvytska6998 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m хіба для України не корисно мати свої мережі за кордоном? Коли розпочалась війна і масово почали прибувати наші біженці, коли організовувалися збори, я завжди допомагала, залучала своїх не українських друзів. Також інформування свого оточення про те, що відбувається у нас в країні, пояснення історії. Є багато. Моя цінність не має мірятися дітьми. А яка користь із вас?

    • @marianavytvytska6998
      @marianavytvytska6998 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m мені шкода...

  • @tyler_dtm
    @tyler_dtm 25 วันที่ผ่านมา +9

    Неймовірно важливий випуск, треба його якось максимально розшарити, бо це те саме просте пояснення для багатьох, хто не розуміє, що мова це зброя. Дякую Вам.

  • @natalimurk7947
    @natalimurk7947 25 วันที่ผ่านมา +8

    Дуже потрібна підбірка ю-туб контенту українською для дітей дошкільного віку! Дякую заздалегідь ❤

  • @alionasiryk6700
    @alionasiryk6700 25 วันที่ผ่านมา +9

    Моїй доньці 8 років. Я була зросійщеною українкою, але перед вагітністю вирішила, що дитина має шанс рости без вибору мови. Тепер донька може реготати над «спасііііба» 5 хвилин, бо це видається їй смішним.
    російська - точно не обов’язкове знання в Україні.

    • @ashenone689
      @ashenone689 25 วันที่ผ่านมา

      "спасибі" - якщо що українське слово, не одним "дякую" живимо

    • @alionasiryk6700
      @alionasiryk6700 25 วันที่ผ่านมา +2

      @@ashenone689 так, і ще купа відповідників «дякую». Тому у вас наприкінці слова стоїть саме -і, а не протяжне російське -а, тож і наголос був на тому, що дитина не вживає російську взагалі, бо вона їй є, як мова ворога, не потрібна.

    • @RuthenianGirl
      @RuthenianGirl 25 วันที่ผ่านมา +3

      ​@@user-1x7bs5tz0mце не калька з польської. "Дякую" споріднене з багатьма європейськими, зокрема германськими мовами)

  • @mudri_kazku
    @mudri_kazku 25 วันที่ผ่านมา +5

    Дякуємо за важливу тему. Хочемо запросити Вас до дитячого ютуб каналу "Казкова мудрість "з казками для дітей, українською та англійською мовами. Ви знайдете сучасні,повчальні та короткі історії. Підтримуйте українське 😊 Казкового настрою 🌈😊🥰

  • @helenrainess2912
    @helenrainess2912 24 วันที่ผ่านมา +3

    Нажаль моя сімʼя була російськомовною. Поки ми жили в Україні, спілкувались двома мовами, а потім переїхали в Німеччину, де україномовних не було. До 6 років дитина розмовляла російською і німецькою. З 6 до 7 вивчила українську, в 7 вирішила послуговуватись виключно українською. За останній рік ми жодного слова одна одній російською не сказали. То до чого я: можна зробити перехід на українську навіть не маючи українського оточення. А до 6 років моя донька казала «паланіца» 😂

  • @user-ek3zd7ry2n
    @user-ek3zd7ry2n 26 วันที่ผ่านมา +68

    Надзвичайно важлива тема. Нажаль і досі багато хто послуговується мовою окупантів, не розуміючи що мова - дійсно таки меч, наша зброя!

    • @Anton37-wc9sh
      @Anton37-wc9sh 23 วันที่ผ่านมา +3

      Это вы придумали, что русский это исключительно их язык. Вообще-то русский литературный зародился в Киеве

    • @LeonidBulba
      @LeonidBulba 22 วันที่ผ่านมา +1

      Ну якщо мова це наша зброя то й не дивно що ми не можемо захистити себе і свою державу.

  • @user-hb4wj7dl7n
    @user-hb4wj7dl7n 26 วันที่ผ่านมา +8

    Дякую, було цікаво. Хороше, мотивуюче та інформативне відео

  • @AlexandraDotsenko
    @AlexandraDotsenko 24 วันที่ผ่านมา +5

    Це досить дивно, що діти у віці 6-7 років можуть вільно обирати в інтернеті будь-який контент , будь-яких блогерів. У віці першого класу діти - це ще діти , у них немає/ не сформоване критичне мислення , як у дорослих. Це батьки мають обирати який контент бачить їх дитина , бо вони несуть за цю дитину відповідальність. А в такому малому віці - інформація , яку отримує дитина , те що вона бачить та чує щодня - так чи так формує її.

  • @hannashulha452
    @hannashulha452 25 วันที่ผ่านมา +5

    Щира подяка, що підняли таке важливе питання для нашої країни, бо не зважаючи на те, що країна-терорист намагається знищити Україну та українців, велика, якщо небільша частина наших громадян самі продовжують користуватися мовою агресора та привчають до неї своїх дітей, бо "так привьікли" і ніякі ерефські бомби з ракетами не змушують дорослих людей хоч трохи замислитися, на жаль...

  • @77vasyl
    @77vasyl 25 วันที่ผ่านมา +7

    Так будь ласка добірку українського дитячого контенту 🙏🏼❤️ Миру всім

  • @user-eh9dq4gl3t
    @user-eh9dq4gl3t 25 วันที่ผ่านมา +10

    Добірка буде дуже корисною для дітей та для батьків!!
    Будемо вдячні вам за добірку

  • @vita7697
    @vita7697 25 วันที่ผ่านมา +7

    Дуже класний випуск, кожен фрагмент хочеться вирізати і розіслати усім недалеким знайомим. Дякую за це ❤❤❤❤

    • @siruser7747
      @siruser7747 24 วันที่ผ่านมา +1

      Перешли. Дай їм ще більше приводів вважати тебе селючкою 😁

  • @user-je1ep3mz1y
    @user-je1ep3mz1y 21 วันที่ผ่านมา +3

    Мені 35, доньці майже 6. Я маю технічну освіту, тож осягнула на скільки глибоко закладаються налаштування мовлення в дитини, тільки коли вона почала показувати і гладити ковдру, почувши, як я не спростила "кобру" до "змії". Ця мить визначила мою стратегію і певне підштовхнула до усвідомлення власної кризи ідентичності. Дякую долі, що мала бабів і дідів в селі, мала канікули і селі, мала це занурення, яке в момент відновлення стали мені надійною опорою в дорослому віці. Я усвідомлюю на скільки мовна норма батьків вплинула на кууууупу моїх життєвих виборів, які в зрілому віці неможливо змінити новіть за рік-2. Тож я не дозволю дизорієнтувати своїх дітей на десятиліття і поховаю демонів русифікації разом з собою колись. І ні, я не соромлюсь відверто говорити з своїми дітьми чому вона їм непотрібна/ворожа/чужа....не для того мої і чоловікові предки вижили в м'ясорубках 20ст, щоб я зараз була дружня чи нейтральна до російської. Мені завжди буде соромно і шкода часів дитинства і юності, що були витрачені на всю дурню російською.

  • @happiness4955
    @happiness4955 26 วันที่ผ่านมา +8

    Коментар на підтримку Вашого каналу, дякую дуже за Вашу працю на славу України.

  • @katyanedilko6114
    @katyanedilko6114 25 วันที่ผ่านมา +5

    Дуже актуально.Якомога більше треба висвітлювати цю тему ! Дякую щиро.❤

  • @user-ik6sm7pw5z
    @user-ik6sm7pw5z 25 วันที่ผ่านมา +7

    Добре, що тепер дуже популярно їздити в Карпати і загалом на захід. І у російськомовних дітей стається культурний шок, коли вони приїжджають і чують, що НАВІТЬ ДІТИ (в їхньому уявленні, то лиш старі бабки на базарах і вчителтка укр мови) говорять українською. У них в головах ламається цей стереотип, і вони в подальшому починають краще сприймати українську (без ворожого відхилення як якоїсь сільської чи другорядної), а поступово стають схильними переходити в розмові зі співбесідником на українську (з яким би НЕ переходили до виникнення такої лояльності до мови). Дитячі табори на заході, а не на русифікованих морях сприятимуть вихованню у дітей світобачення. Тому я маю надію. ❤❤❤

    • @user-ex5et3bq6o
      @user-ex5et3bq6o 25 วันที่ผ่านมา

      Не знаю як зараз ситуація, але коли відправляла двтей в 10- х роках в табір в Карпати, то виявилось, що майже всі діти в групі спілкуються російською

    • @user-ep4uu8gl6c
      @user-ep4uu8gl6c 25 วันที่ผ่านมา

      ​@@user-ex5et3bq6oто коли було! Зараз інша картина

    • @user-ik6sm7pw5z
      @user-ik6sm7pw5z 25 วันที่ผ่านมา +1

      @@user-ex5et3bq6o багато дітей і досі російськомовні. Але вожаті (чи як це слово українською) україномовні, всі програми, пісні, вірші україномовні. А це формує світобачення

  • @VladyslavaUA
    @VladyslavaUA 25 วันที่ผ่านมา +5

    дякую за випуск! беру на замітку кілька фраз. Київ. Троє дітей. Спілкуємося виключно українською. Але середовище в школі і на гуртках🤬 здаватися не збираюся👌 але, звісно, міцно засмучує і розчаровує все це🥺

    • @anse9415
      @anse9415 23 วันที่ผ่านมา

      Не здавайтеся! Іноді і один в полі - воїн✊🏻

  • @Irochkaukrainochka
    @Irochkaukrainochka 2 วันที่ผ่านมา

    Нарешті піднімаються такі важливі теми. Дякую! Вся родина все життя спілкується українською мовою ❤

  • @RuthenianGirl
    @RuthenianGirl 25 วันที่ผ่านมา +10

    Люди, які зневажають право інших людей не чути і не розуміти російську, ваша думка нікого не цікавить) хочете - говоріть собі в побуті хоч китайською, але суспільний простір, громадські місця - суто українська.

    • @RuthenianGirl
      @RuthenianGirl 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m лол, а хто сказав, що я досі там))

    • @RuthenianGirl
      @RuthenianGirl 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m Argumentum ad hominem (Argumentum ad personam) або Перехід на особистості (латиною, дослівно: «Аргумент спрямований на людину») - одна із неформальних логічних хиб, яка полягає у спробі спростувати аргумент посиланням на характер, мотив або інший атрибут особи, що приводить аргумент, або особи пов'язаної з аргументом, замість посилання на неспроможність самого аргументу, об'єктивні факти або логічні міркування.

    • @RuthenianGirl
      @RuthenianGirl 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m з чим із переліченого ви не згідні? Не треба плекати все українське в нашій державі, розвивати свій інформаційний простір??

    • @RuthenianGirl
      @RuthenianGirl 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0m з цим я готова погодитися, теж надаю перевагу освітньому контенту напроти обсмоктування того, що й так ясно. Але рефлексія над усіма тими московськими наративами, в яких ми росли, потрібна, аби ми знали, куди рухатися далі. Сподіваюся, наступне покоління вже точно не знатиме, що таке меншовартість і матиме ворожу культуру в одному місці)) у світі стільки всього, що можна пізнати, не кажучи про те, щоб плекати своє)

    • @VlodomyrChubatjuk
      @VlodomyrChubatjuk 14 วันที่ผ่านมา

      Підходить до мене клієт. Каже що мене рекомедували як "рускагаваряшчего мастьера". Я відповів нідерландською що не розумію сказаного. Далі: "я с кієва, мі так прівіклі". Я відповів що я з Луганська.
      Вибачте як мені тут відрізнити земляка від московита? А з московитом я не хочу мати ніякої справи - це принципово.
      Перестав гаваріть повністю в 2004 році - повномасштабної війни мені не треба було. Був відтоді як біла ворона але вибір був мій і він був свідомий.​@@RuthenianGirl

  • @livepege8409
    @livepege8409 24 วันที่ผ่านมา +4

    Дякую за підняття цієї болючої теми. Вважаю ще без законодавчих пирга і батога змін не буде. ПІД БАТОГОМ МАЮ НА УВЗІ В ТОМУ ЧИСЛІ ЗАБОРОНУ РОСІЙСЬКОМОВНОГО КОНТЕНТУ В УКРАЇНСЬКОМУ ІНТЕРНЕТІ!

  • @ElizabethBogdanova
    @ElizabethBogdanova 25 วันที่ผ่านมา +4

    Дуже важко переходити в підлітковому віці, коли ВСІ навколо російськомовні!

  • @litak1219
    @litak1219 22 วันที่ผ่านมา +2

    Пам'ятаю момент в дитинстві, коли вперше потрапила в садочок, я ображалась на маму, що ми говоримо українською, бо всі говорять російською і мені було соромно. Потім, вже студенткою, написала статтю українською, старші колеги порадили писати російською, бо більше авдиторія. Після всього цього хворобливого лайна на тему мовного питання, для мене більше не має компромісів.. Більшість оточення все ще говорять російською, але я продовжую розмовляти нашою і вони теж всі переключаються. Знаю, що це лише на час нашого спілкування, але хоч так.

  • @osipovasvetlana1143
    @osipovasvetlana1143 26 วันที่ผ่านมา +5

    Шановні батьки, все в наших руках! Купуємо дітям книжки українською, знаходимо для них гарні мультики і корисні відео українською, спілкуємось з ними виключно українською!

  • @andriiholovatyi
    @andriiholovatyi 25 วันที่ผ่านมา +20

    Не паплюжте наше майбутнє,спілкуйтесь українською і нехай «свинський язик» забудеться на віки!
    Слава Україні,Героям Слава 🇺🇦✊

    • @Anton37-wc9sh
      @Anton37-wc9sh 23 วันที่ผ่านมา +1

      Не забудется, не переживай. Русский самый распространенный славянский язык в мире и один из 10 самых распространенных в мире

    • @user-qc8ue8xr3f
      @user-qc8ue8xr3f 22 วันที่ผ่านมา +1

      @@Anton37-wc9sh 6-е место в мире по численности носителей

  • @user-ik6sm7pw5z
    @user-ik6sm7pw5z 25 วันที่ผ่านมา +7

    Як це яскраво помітно, коли в коментарях немає російських ботів. І на контрасті помітно, коли вони табунами залітають в коментарі під відео в ютубі та тіктоці і починають наливати всілякого лайна...

  • @user-fq6ix4ru4c
    @user-fq6ix4ru4c 14 วันที่ผ่านมา +1

    Особисто мені - ніколи не зрозуміти болю коли треба "переломити себе" на іншу мову. Я пішла в укр.мовну школу, і в сімї говорять укр (хоча і суржом). Коли поїхала в Київ в універ - отам мене сильно поплавило! Все спілкування в соціумі - російською і я теж перейшла на рос. Свій вибір я зробила ще в 2014. Мій син ( 7 років) не розуміє рос.мову. Я вважаю це своїм досягненням.

  • @jewgeniakomarova1478
    @jewgeniakomarova1478 26 วันที่ผ่านมา +16

    Я допомагаю українським біженцям в Німеччині як волонтерка-перекладачка. На жаль, переважна більшість біженців спілкується російською…

    • @tugful
      @tugful 26 วันที่ผ่านมา +12

      Бо вони не українці, а росіяни з українським громадянством

    • @xmxmxmxm
      @xmxmxmxm 26 วันที่ผ่านมา +7

      А ви запитайте звідки вони саме. В більшості це зросійщені зі сходу

    • @user-bw5sj5ml5w
      @user-bw5sj5ml5w 26 วันที่ผ่านมา

      @@user-1x7bs5tz0mрашло,ти все не заспокоїшся?) під кожним коментом наригало

    • @user-kp2wc6zg2g
      @user-kp2wc6zg2g 26 วันที่ผ่านมา +6

      ​@@user-1x7bs5tz0mі прекрасно..хай хоч якусь вивчать крім московської..

    • @gravepassero
      @gravepassero 26 วันที่ผ่านมา +7

      Тому що під удар першими потрапили регіони, в яких спілкуються переважно російською.

  • @Eliza_K-ko
    @Eliza_K-ko 25 วันที่ผ่านมา +5

    Щось навіть сумно так стало, що йшов 3 рік повномасштабної та навіть ботота почала використовувати українську через перекладач, аби вводити нас в оману)) а в нас віз і нині там. Трохи сюр навіть

    • @user-qc8ue8xr3f
      @user-qc8ue8xr3f 22 วันที่ผ่านมา +1

      наверное потому что нужно уметь правильно вести пропаганду, а не осуждать своих сограждан, которые говорят на русском

  • @amaranth7612
    @amaranth7612 26 วันที่ผ่านมา +6

    Такий матеріал вже давно треба було відзняти, притому задовго до війни.

  • @maritadanilevska5294
    @maritadanilevska5294 25 วันที่ผ่านมา +6

    Хіба у Хмельницькому усі говорять російською? Що аж до Притули жити пішов, аби вивчити мову..

  • @user-kh5gt4ff1p
    @user-kh5gt4ff1p 15 วันที่ผ่านมา +6

    Ніхто не має права забирати у людей можливість говорити тією мовою, якою вони хочуть, і засуджувати їх за це. Це один з найважливіших принципів у країнах західного світу.

  • @akiruaRuzammetra
    @akiruaRuzammetra 26 วันที่ผ่านมา +12

    Лайк та коментар для алгоритмів ютуба. Слава Україні!

    • @user-ss3lj1vg2b
      @user-ss3lj1vg2b 24 วันที่ผ่านมา

      Героям слава!

  • @Lostlojic
    @Lostlojic 25 วันที่ผ่านมา +5

    недавно передивився Петрика Пʼяточкина і жахнувся, бо по суті мульт про те що треба підкоритися системі і ходити строєм «як всі» 🤯

  • @Marichka_426
    @Marichka_426 26 วันที่ผ่านมา +8

    Нехай це відео побачить щонайбільше людей!!!

    • @user-kp2wc6zg2g
      @user-kp2wc6zg2g 26 วันที่ผ่านมา

      ​@@user-1x7bs5tz0mа ти що всі люди?

    • @Liudmyla_vin
      @Liudmyla_vin 25 วันที่ผ่านมา +1

      ​@@user-1x7bs5tz0m зато коментарів насрав😂 усюди

  • @mariia_bilous
    @mariia_bilous 8 วันที่ผ่านมา

    Я вам так вдячна за цей випуск! Це величезна робота, я бачу це, дякую за ващі зусилля 🙏🏻

  • @artemyaroshenko7773
    @artemyaroshenko7773 24 วันที่ผ่านมา +3

    Зробив вибір спілкуватися українською та всім раджу😁 Дякую за випуск!

  • @TheMishakov
    @TheMishakov 23 วันที่ผ่านมา +4

    У сімї друзів мама вдома розмовляє з 2 хлопцями російською, 12 та 8 років. Поїхали вони у Турцію. Сидять за столом, грають в настільну гру якусь. Підходить хлопчик, можна з вами пограти? Я з Іжевська, у нас виробляють автомат калашникова, цим він відомий. От він по мові і не зрозумів шо це українці

    • @realkjasonstatham
      @realkjasonstatham 23 วันที่ผ่านมา +2

      Так завжди. Зустрічаєш десь в інтернеті русню, а потім виявляється, що це просто рускагаварящій укрАінєц

  • @elsacassini7503
    @elsacassini7503 25 วันที่ผ่านมา +4

    Хочу поділитись своїм досвідом, бо я українка, яка вчилась і зростала не в Україні і, зрозуміло, що української в школі у мене не було.
    Я пам'ятаю у себе 2 кризи ідентичності: перша, коли я була в початкової школі і з мене намагалися зробити людину іншої нації. Друга, коли почалося повномасштабне. В один день полетіли в смітник улюблена музика, книжки і московітська говірка.
    До речі, як виявилося, українська для мене була тою частиною, якої не вистачало. Вдома ми розмовляли ссуржиком, в дитинстві завжди їздила до родичів і українську чула. З часом вчилась писати і вивчила українську до більш-менш літературної.
    Зараз дітей у мене немає, але якщо складеться доля і вони народяться, то ворожу знати вони не будуть, бо немає про що з кцпами розмовляти.

  • @kkovixx
    @kkovixx 12 วันที่ผ่านมา +1

    мені було 17 років, коли я перейшла на українську мову. На жаль, для цього мені знадобилася повномасштабна війна. Перед цим все життя жила в Харкові та говорила російською, бо так говорило моє оточення та родина. Але коли я говорю зі своїми молодшими сестрами(які теж виховувалися російською), то вони переходять зі мною на українську. Я рада, що хоча б так я їм допомагаю усвідомити, що вони - українки

  • @user-eu8ow3to7o
    @user-eu8ow3to7o 25 วันที่ผ่านมา +4

    Я закордон і бачу що діти весь час дивляться ,якісь короткі відео про життя і стосунки по-російські! В нас такого контенту не має ! Дуже шкода ! Бо це діти 7- 12 років!!!

    • @user-ep4uu8gl6c
      @user-ep4uu8gl6c 25 วันที่ผ่านมา +1

      Повно такого контенту в нас. Повно. Вони просто звикли користуватись лише російською. А що немає то відмазка