Ірина Білик - це взагалі феномен, який треба досліджувати науковцям. Як можна було скотитися із її перший альбомів, де кожна пісня - то якийсь окремий космос до "ах еті бєлиє-бєлиє рози, а я павєрила в дєда мороза". Це якась форма чогось психічного. Найкраща ілюстрація до постколоніальних студій.
форма чогось психічного- як вона навесні 22 записувала звернення до пилипа кіркорава з скаргами на розбитий будинок під Києвом, напевно, гадала, що він її до себе покличе
Чудова робота! Єдине шкода що її подивиться 99% тих хто і так давно зробив свій свідомий вибір. Але такі роботи варто робити заради того 1% і тих потенційних з цього 1% котрі зможуть щось зрозуміти та змінитися. Вода камінь точить.
Я з Одеси. Моя бабуся з села на Донеччині, дідусь з Сірогоз(це біля Мелітополя) і вони обидва були україномовні. Після інституту їх розподілили в Одесу, дали квартиру. І в нас сім’ї було так: дома українською, виходиш за поріг російською. І це було так природньо. Моя мама і тітка перенесли цю традицію в свої сім’ї. В мене батько взагалі був росіянин, пробував зламати - не вийшло, перейшов сам вдома на українську. Але вдумайтеся в сюр, в Україні я жила наче в двох світах, і вважала, що це нормально. Дома - українська, на людях - рускій. Говорити українською серед чужих людей було не комфортно, просто до мурашок. Я часто про це думаю, і це такий маразм, абсурд який вважався нормальним.
І в моій сімʼі теж саме. Коли я перейшла на украінську поза дому, то дуже часто зустрічала негативну реакцію. Хоча - часто мені відповідали украінською. Дніпро. Зараз ситуація інша,
@@olenabelynska896 Я на початку повномаштабної возив в Дніпро дитяче харчування ,памперси і т.д. В нас в Бандерштаті склади були переповнені ,поляки так старались. Так от розмовляючи по телефону знаходячись між Дніпровськими волонтерами і називаючи бійців батальону Кульчицького нациками ( ми так називаєм лагідно майданівців які пішли в бат. імені Кульчицького .я підслухав розмову Дніпровців :" это праву говорит русские тв. что у них на западенщине много нацистов". Я дуже довго сміявся і довго обясняв різницю між нацистами і націоналістами
Мої діти і ми з дружиною виховували свої музичні вподобання на прикладі "Території А", але вважали себе російськомовною родиною. Прийшов час і син з донькою стали рушійною силою по переходу на українську. Зараз вже якось і не віриться що колись спілкувалися російською. Дуже дякуємо за вашу роботу.
Я сам з Донецьку. Вся родина російськомовна, але не за довго до початку повномасштабного вторгнення перейшов на українську, але слухав все одно деяких російських виконавців. Як почалась війна видалив з бібліотеки усі російськомовні гурти і пісні, і поставив дізлайки. Але, ютуб і спотіфай систематично раз на деякий час підсовує музику, навіть якщо там поставлений дізлайк. Я думав про те щоб написати листа або створити петицію з вимогою обирати блокування контенту з Московії. Але не знаю чи можливо це втілити.
я в 47 років повністю перейшла на українську і відмовилась від рос контенту, хочу спілкуватися зі своїми внуками( коли вони народяться) тільки українською, чого і всім бажаю!
Господи, проревіла весь випуск.. для мене, людини, яка народилася та 30 років прожила до 2014 в Донецьку, це дуже важливий випуск! Я зростала на Білик та ОЕ, Скрябіні та Скрипці, яка в 2013 шукала бодай клас з укр мовою викладання для дитини в Донецьку, боляче це все. Але ми переможемо! Згинуть наші воріженькі.. запануєм, браття! Слава Україні💙💛 Дякую за безцінний матеріал🫶
Ничего, скоро пройдет, когда осознаете как вас нае... При Януковиче никто вас не оправлял умирать за чужие интересы и бюджет не зависел от других гос-в на 90%, как сейчас
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира, готовься к войне. Говорили вам ещё 1000 лет назад. Что не понятно ? Это даже обезьяна поймёт !!!!!!!!!!!!! Глубоко Уважаемый и Великий ( Самый Превеликий ) народ Украины !!! Партия 5.10 За Свободное Владение Оружием !!!! Нормальный Политик За Оружие !!! Не нормальный-Против !!! Зачем Вы Постоянно Выбираете Не нормальных,Если Есть Нормальные !!! Каждому по пушке !!! Каждому по танку !!! Каждому по пистолету !!! Каждому по гранате !!! Каждо му по пулемёту !!! Кто против оружия,тот Против Свободы !!! Я За 5.10 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Зельц против оружия. Порошенко против оружия. Путин против оружия. В Штатах-ЗА !!!!!!! С самого начала. РЕЗУЛЬТАТ- Кто единственная сверхдержава в мире ??? Кто самый богатый ? Кто самый сильный ? Кто нам помогает ? Боже,благослови Америку !!! Партия 5.10 это ВЫХОД ИЗ НИЩЕТЫ !!!
Я у 61 почала вивчати мову! Даже не розуміє , чому раніше цього не робила..........Знаю.Байдужесть і лінь! Нас таких богато .Я це зрозуміла, а богато нічого не зрозуміли, чепляться за ,,русскую літературу,,, а я склала свою бібліотеку в великі стопки і шукаю тіх, хто ці книги пореробить на гроши для ЗСУ.А на мові було тільки кілька книжок.Тримала іх в руках як коштовність і плакала.Я теж винувата за те що трапилось.
Ви молодчина, що знайшли себе в мові і знайшли Україну в собі. Такі люди як Ви варті пошани. Дуже шкода, що досі багато хто не вважає зросійщення проблемою і вчить дитину російської, тільки для якого майбутнього готують таких дітей, не зрозуміло😢
Я народилась та жила у Донецьку, і у моєму плейлісті були і залишаються ТНМК, Тартак, Скрябін, Ірена Карпа і інші. Я писала вірші лише українською, а після 2014 перестала писати повністю і довго не розуміла чому усі забули, що в країні війна.. дякую за це відео 🙏
Донбас завжди був проблемним та російськомовним регіоном України. Сьогодні в час війни російська мова до сих пір домінує та панує в Харкові,Дніпрі,Одесі,Запоріжжі та й навіть в Києві.
@@НазарЛьвівський-е3свважаю, що не завжди! Зросійщення почалося після 32-33 років, коли голодомор винищив більшість місцевого населення, і були завезені люди з глибинки росії. Після війни ситуацію підкріпили: майже до 60-х посилено, так як промисловий регіон потребував великої кількості робочих рук, (з сіл виїхати було проблематично) заселяли тими "інтернаціоналами" хто втікав від правосуддя або вже відбув покарання. Внаслідок цього + державна політика цей регіон став найбіш та найскоріше зросійщеним, і до всього ще й найкримінальнішим.
Дуже розчулив Коля Сєрга. Треба бути дуже сильною людиною для того, щоби визнати свої помилки і сказати те, що він сказав. Провідчувати до сліз Хвильового і справді зрозуміти, про що там написано, варте поваги. Я дуже рада, що Коля зробив вибір на бік України. Він гідний бути тут, незважаючи ні на що. Дякую!
Дуже шкода, що не запросили і не згадали Тараса Петриненка. Його пісня " Україна " -- то шедевр. Скільки слухаю, стільки разів перебуваю під шаленим враженням
та хіба тільки його не запросили? Ще жива, Слава Богу, Анжеліка Рудницька з її проєктом Теріторія А, але авторам передачі це навіть не спало на думку її запросити. (імен справді багато!) Але тут зелене світло якраз для таких кон'юнктурників, як СЄрьГа чи Козловський : напялили піксельні штани і видавлюють сльозу - артисти! Бо й сам ведучій такий, як вони.
@@bps-ly6irпогоджуюсь! Був і є помітним, хоча багато хто волів закривати на це очі. Бо "неформат". І принциповий. Принципових українських артистів з початку 2000-них поступово усували з медіапростору, і робилось це руками тих, хто просував тут рос.продукт. Мені так пощастило, що малою застала "Територію А" і відкрила для себе українську музику, яка мене потім і сформувала... ❤ А на концерт Петриненка з задоволенням ходжу зараз і вважаю його талант і репертуар недооціненим неймовірно!
Дякую, нажаль, це гірка правда про багатьох українців. До багатьох не доходило у 2014, але якщо не дійшло у 2022, то вже не дійде. А свідомим та активним українцям треба об'єднатись і допомогати.
Дякую, що згадали. Червона Рута, мені було 19-ть. І своій позиціі не зраджувала всі ці 35 років. Може хтось і продавався, але я ні. Дуже важко було донести свою музику в теле і радіо простір, крім Променя і Українського радіо звісно❤ Але дуже багато кому з україномовних артистів не вистачило терпіння, сили і стоічності вистояти і залишитись собою. Мені вистачило. Це був мій вибір. Але скільки я чула зневажливогоі знецінюючого ще не так давно. Але зате мені не потрібно виправдовуватись за жоден свій крок і за жоден свій день. Колись мабуть варто про це написати книгу.
Маріє, ви чудова бо сильна. Я ваша шанувальниця. Коли колись довідалась що ви з Харкова не могла повірити.. Реально, ті що не зрусифікувалися в шоу бізнесі так званому українському, а їх небагато, це унікальні люди, це люди- граніти, люди- велетні. Пам'ятаю моє знайомство з сестрами Горгішелі(гурт "Чорний вересень", вже на жаль не існує). Вони гастролювали, але не були популярні, хіба у Львові і розповіли що в них була пропозиція і не одна розкрутитися в Києві, но на русском. Вони відмовили. Так, їм не вдалося стати популярними, але вони, 2 грузинки були і є до болю українськими патріотками. Не продалися як більшість це зробила на їх місці. Дякуючи вам, Маріє, Положинському, Скрипці ітд яким вдалося і вони не зламалися та іншим невідомим на жаль, які пробували, намагалися, але теж не зламалися це ї є цвіт нації.
Дуже крутий фільм. Сподіваюсь, його побачить Маша Єфросініна і їй подібні, які щиро вважають, що то був попит на російське від народу, а не гроші кремля. Я була першокурсницею коли з'явилась Територія А. Це було справді те, що тоді хотілось.
Думаю, що Єфросиніна все прекрасно розуміє, просто вперто не хоче того визнавати. Бо якщо буде то відверто визнавати, то для неї і її подібних - то стане великим "западлом" і ймовірно втратять свій медійний вплив, так як аудиторія з подібною позицією сильно відсіється.
Я перестала слухати Ірину Білик саме тоді , коли вона стала співати російською. Бо музика стала якась «дешева», тексти - безсенсовні. Моя російськомовна мати захоплювалась музикою Василя Зінкевича, Назарія Яремчука, Смерічки в цілому. Ми чомусь не велись на російськомовний контент, хоча моє дитинство пройшло в повністю російськомовному оточенні. Більше того, влітку , в селище Черкаської області приїжджали чомусь відпочивати люди з Пітера та Москви і ми разом слухали українські пісні Білик, ВВ, Тмнк, Юрка Юрченка. Разом дивились Альфа і Відкриваючи світ на ICTV. Українською мовою. Бо було дотепно, смішно. Я це про те, що попиту на російськомовне не було!!! І всі, Тіни Кароль, Полякови, Могілевські, які стали дико топити за все українське , коли це стало модно - за кого ви будете топити завтра?
До війни, я дозволяв слухати російський пісні наших виконавців на телефоні. Тільки почалася вторгнення, я усі російкомовні пісні удалив зі свого телефону, і закачав тільки українські. І скажу чесно, що українські пісні - найкращі у світі .
те саме. Слухала до повномасштабного вторгнення, але потім, як відрізало! Все!! Жодної московитої пісні немає в телефоні. Реально наші пісні дуже круті - кожна наповнена сенсом. Відкрила для себе дуже багато талановитих співаків!. Пишаюся кожним!
Я не вчу свою дитину російської. Але для мене, та для майбутнього моєї дитини важливо, щоб вона знала українську, англійську, російську ( що вже є), бажано ще китайську та іспанську ( самі розповсюджені мови у світі). От і відповідь на питання "вчити російської , щоб що"
@@MikhailGolubev А навіщо в Україні розмовляти російською яка штучно, насильно насаджувалась століттями? Чому дітей продовжувати цьому вчити? Щоб вони далі тягли російське лайно в Україну?
Велика подяка та низькй вклiн Тим , хто ЗРОБИВ цю передачу ✊✊✊👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️❤️❤️❤️❤️🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️💯💯💯 НЕГАЙНО пiдписуююсь на ваш канал ✌️✌️✌️✌️✌️✌️🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Есть с десяток полноценных наций, говорящих на английском. Англичане, шотландцы, канадцы, американцы, австралийцы и тд. Никого это не парит. Это просто ваши комплексы
Я перейшов на українську у 2018-му. Саме з початку війни, у 2014-му, я почав активно цікавитись історією нашої країни та азійських боліт. Тоді й зрозумів, що азійські московські дикуни - то і є справжні наші споконвічні вороги. Коли я перейшов на українську мову, то почав відчувати себе іншою людиною, кращою, ніж був раніше
Я вже перейшла 24.02.22 в одну секунду, хоча до цього я кілька місяців розбиралась в собі, мене почав лякати той факт, що я почала від руки писати російською і в розмові з батьками стало більше російських слів. Я дуже зросійщилася за двадцять років життя в Кривому Розі... в друзів викликало шок, моя розмова з батьками чистою українською, і одразу купа запитань "а звідки ти?", їх заспокоювало, що я народилась у Вінниці, хоча все свідоме життя я була в КР
Я працювала на заводі Антонова, тодішній КМЗ, розмовляла української і меніж українці говорили, чого я розмовляю жлобською мовою. Я продовжувала спілкуватись українською, навіть сам Антонов з задоволенням говорив мені, коли я в нього заміняла секретарку, щоб я розмовляла українською.
Респект Цукренку, що про свій гурт також сказав що робили російською, не промовчав. Я вважаю, коли людина може щось признати, чого соромиться, або щось що вважає неправильним це потребує великої сили і саморефлексії.
Софія - це пристосуванка з ранніх років. Памятаю 79 рік, весна, я студентка. Весь Львів живе тільки однією думкою, приїде чи не приїде Софія на похорон В.Івасюка. Вона не приїхала. Нас, студентів, строго - настрого попередили, щоб ми, не дай бог, пішли на похорон, бо там збираються націоналісти. А Софія вже тоді перестала співпрацювати і з Івасюком, і з Зінкевичем, і з Яремчуком і тд. Вже тоді вона почала створювати рузкий репертуар, інколи поверталась до пісень, які зробили її відомою. Алла тут ніпричому.
Ви взагалі в курсі,що вона молдованка? Вона з села на Буковині,яке повністю говорило і говорить молдавською ( чи румунською)мовою. В мене була однокурсниця з того села.Коли більшість людей голосували за Ющенка і Тимошенко в 2002 ,їх село було за комуністів,бо вони орієнтувались,як було в Молдові. Їй українське таке ж не рідне,як росіянське.Але за росіянське платили більше.
Взагалі,пом'ятаю в дитинстві всі молдовани та румуни Буковини говорили лише російською.Це вже мої ровесники( і то далеко не всі) почали "розуміти" і говорити українською мовою.Ще й додайте до цього неймовірний вплив московського патріархату,ті самі Банчєни( Банчени).
в 22 році ми з мамою нарешті спитали діда (вперше!), маминого батька, як і коли так сталось, що наша родина стала російськомовною. Він розповів, що в свої 13-14 приїхав до Києва з Київської області в технікум і перейшов на російську, бо там були "братні народи" і універсальною, модною мовою була російська. З того часу, з початку 50-х наша родина є "російськомовною". Хоча прабабуся, яку я погано пам'ятаю, говорила українською до кінця життя. Мені соромно, але навіть в моєму колі, я тримала оборону своїй російськомовності до 22 року. Лише бомби на моє рідне місто змусили мене розкопати істину і остаточно перейти на рідну. Соромно. Ніби я була якимось несерйозним підлітком весь цей час, а зараз нарешті подорослішала. Соромно і боляче, що все, що ми вчили в школі про Емські укази і Розстріляне Відродження стало об'ємним і зрозумілим лише з бомбардуванням мого міста.
Дякую, що зізнались в цьому. Я також тримала оборону. Хоча чоловік перейшов на українську до війни. я перейшла не одразу. я ніяк не розуміла чому це так важливо. і на віть не це, а повна відмова від російського контенту, товарів, культури. Я ще не до кінця розумію де та межа, яка дозволяє їм прориватися до нас. Але завдяки таким відео стає зрозуміліше.
Я з Кропивницького (колишній Кіровоград), центр України, і я вдячна вчителям Гімназії за те, що тоді, на початку 2000х, прививали нам любов до українського, трактували історію без звеличення росії. Ми слухали Скрябіна, Крихітку Цахес і ТНМК.
«Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. Російський народ, як і досі, буде нести той імперіялізм, робитиме все, щоб тримати Україну в поневоленні». С.А.Бандера, 1950 р.
До сліз, до сліз… плакати згадуючи «Пливе кача..», плакала з Сергієм, плакала, що були сліпі… Загалом, плакала багато, дякую, за ці сльози вашій передачі, бо з кожною сльозинкою виходить «рускій мір»…
Портніков каже, що «в Донецьку хотіли слухати російське». Це абсолютно несправедливе узагальнення. На правах тієї, хто там народився і жив до 2014, як і 5поколінь моєї родини! Я не хотіла слухати російське. Єдине, з російськомовного що я слухала це була Віагра. Все! Я слухала Ірину Білик і її після «Ти Ангел» досі моя улюблена! А знаєте, що ми ще співали? Не повірити: Червону руту! І у моєї подруги був старенький зошит її мами, там де були записані українські пісні! Оце так шок контент, правда?! А зараз сядьте! Мої прабабуся і прабабуся і прадідусь розмовляли українською мовою! Не суржиком, яким розмовляє більшість сел там і досі, а саме українською! Радіо «Промінь»- це моє дитинство! У бабусі радіо весело на кухні і там грали УКРАЇНСЬКІ ПІСНІ! Досить штовхати наративи, що Донецьк- це російський простір у всьому! Не забувайте, що Донецьк це місто Стуса та Соловʼяненко! 16.06.2014 в Донецьку мав бути концерт ОЕ… я вірю, що вони там ще влаштують концерт і стадіон буде повним! Сонце України сходить на Донбасі 🫶
Мабуть таких людей як ви там абсолютна меншість. Так склалось що в 2013 часто по роботі була в Донецьку, для мене людини з Заходу це означало опинитись в Московії, не хотілось зовсім туди їхати...руській мір всюди, все російське...а як вишенька на торт, співробітники нашої компанії донатили для ополчєнцев....в мене той регіон асоціювався з повним мороком....
@@dinoibogdan Та чесно кажучи, я там теж іноді була як туристка 🤣 особливо в останні пару років перед 2014… мені здається це не просто так… в місті зʼявлялось дедалі більше приїзжих, і я зараз розумію, що це не просто люди , які приїхали працювати чи навчатись. Навесні 2014 містом взагалі стало страшно ходити, повно якихось маргінальних людей було! Раніше ми там лазити могли ночами до ранку, а потім… В селах було якось краще, там корінного населення більше.
@@dinoibogdanнеправда, не меншість, я також поїхала з Донецька у 2014, і абсолютно ніхто з мого оточення (рідні, друзі, колеги) не підтримував росію, всі виїхали, хоча дійсно до 2014 розмовляли і споживали здебільшого російський інфопродукт. Цікаво де Ви працювали, бо в моїй статистиці підтримували (і то не росію, а «свободний Донбас») здебільшого не зовсім благополучні або розумні люди
Коріна донечанка. В нас любили і хотіли слухати українське. На концерт Океан Ельзи квитки розлітались. Але загалом мумі троль та бі-2 приїзджали до нас частіше ніж Друга Ріка та Скрябін. Коли спілкувалась з Харчишиним та Вакарчуком був неприкитий шок від моєї української мови. Отака х--ня, малята Дякую за фільм
Це все робилось спеціально, на державно-політичному рівні. Що до вас маже не приізджали Украінські гурти. Ця війна планувалась давно. Через рос змі, Донеччину зомбували конкретно, розділяли людей в Украіні.
Але треба сказати, що той же Океан Ельзи їздив на Схід рідко. В 2011 році Вакарчук не приїхав до Луганську, лише в Донецьк. Я в травні 2014 ходила на Піккардійську Терцію. Они не злякались в приїхали після 11 травня.
Ходили на усе, це такий собі показник. Росіяни і зараз люблять укрїнсську пісню бо вона для них як сувенір з колонії, и теж ходили на ОЕ чи білик, витанцьовували в школі під вв, але розмовляли російською і дивилися росйське, слухали вдно перено російське
Дуже крутий проєкт. Дякую всім хто долучився до нього. мені відомі почуття Колі Серги і інших хто перейшов на українську. Коли ти в один момент приймаєш рішення і вже не відступаєш від нього. І друзі, твоя дівчина, оточуючі раптом дивляться на тебе і не можуть зрозуміти коли ти перестанеш приколюватися. А ти не перестаєш.... День два місяць рік, і дивним чином, хтось і не був твоїм другом, хтось просто зчез з твого життя. А ти ніби знайшов того себе, кого хотів заховати. Думаю ніколи не пізно усвідомити і зважитися відстоювати своє. Дякую вам хлопці за позицію, завдяки їй цей український простір, живий і нарощує м'язи, і це потрібно робити систематично, щоб бити по зубах тих хто нас всіляко тужиться перевзути знову у валянки.
Ну хто відсіявся, то й і другом то не був🤔 Краще, що відсіялися сьогодні, чим продовжували б друзями прикидатися. А вам РЕСПЕКТ!!!! 💙💛🤝 Бути самим собою в своїй державі, а не пристосуванцем в будь якому середовищі- дає друге дихання і це неймовірні почуття ❤
Тобто війна для багатьох стала очищенням від того поверхневого лайна, який з задоволенням кидаєш посеред шляху, і потім ніколи навіть не повернешся в ту сторону, де залишилося непотрібне сміття... Але ЦЕ КОШТУВАЛО БАГАТЬОХ ЖЕРТВ.. 😢😢😢😢😢😢😢😢
Я була мала на початку 90 - х, та всі ці пісні пам'ятаю. Це був розквіт україномовної естради. А потім все це якось обірвалось і з кожним роком українські пісні зникали.
Моя бабуся з Луганську вийшла заміж і переїхала в село на Сумщині. Говорила українською мовою, за що її в селі називали "хохлушкою". І дуже гарно співала українські пісні, і хор сільський навчила їх співати.
Наприкінці 90х та початку 00 у місті Запоріжжя, де я тоді мешкав, щороку влітку проходив Всеукраїнський Молодіжний Фестиваль «Перлини сезону». Так ось: у 2000р до мене у гості з тамбову приїхали мої двоюрідні брат та сестра. Ми з дружиною вирішили познайомити їх з культурним життям нашого провінційного міста, та декілька днів водили їх на цей Фестиваль. Мало сказати що для них це стало культурним шоком! Це було розривом їхніх мізків! Люди перший раз у житті побачили такий масштаб та різноманіття музичних гуртів! Особливо братові якраз запам'ятався ХМЗВ, який тоді став Лауреатом з піснею "Україна - це ми". Дякую Альберту за позицію та грунтовну роботу. А особливо за творчість! Пісня "Україна - це ми" - мій топ!
До сліз. "Ви своїх дітей вчите російською щоб що?"дуже резонує.Людину робить людиною вибір.Так багато щему, така добра іронія. Дякую.Люди, яким болить. Це добре, що Альберт Цукренко усюди, як жартував Роман Коляда на українському радіо. Ще раз дякую!❤❤❤
Чтобы они знали самый распространенный славянский язык в мире, который украинцы развивали не меньше, чем русские (великоросы). И не Вы будете что-то кому-то указывать. Русский язык, как и само имя "руские, руськие, русины", это наше тысячелетнее наследие. В отличие от неологизмов, типа "украинец" и "украинский язык". Украина просто топоним, а страна называлась тысячу лет Русь, Малая Русь и Малая Россия
@@ИмянаФамиленко Де у вигаданих руССкіх прілагатєльних руССкая республіка в ординській, угро-фінській, неписемній Московії, яку в 1721 назвали вкраденою назвою роССія?
@@ИмянаФамиленкоКак типично для россиянки. Украинцу не нужен российский язык, у него есть свой, и у россиян он ничего забирать не будет, он не жадный, как не будет и указывать таким, как вы. Вы из чужого племени, вас украинцы тащить к себе не собираются, можете не переживать. "Самый распространенный славянский язык в мире" насилием распостранили на тех, у кого был свой и кому он нафиг был не нужен. Наш человек называет себя украинцем, а не украинским, а когда-то он был русичем или русином, имя существительное, субъект, отвечает на вопрос "кто?" Русские так называемые - имя прилагательное, "какой?", "чей?" Вы себя к Руси буквально приложили. Какой вообще нормальный человек будет так себя называть? Да только с рабским сознанием, навязчивый, какими и являются россияне-мыжебратья. И название вас не устраивает, величия нет, "окраина" какая-то, ну разве ж это название? А вот Русь, вот это мы понимаем, сразу гордость распирает, страх прошибает, плевать, что нет ее давно, что все меняется, что много чего произошло с тех пор. Застряли в каком веке вы там? Ну и сидите, есть у нас страна такая огромная, которая не меняется, там места хватит всем, кому величия хочется. А мы своей жизнью будем жить, без вас, наконец-то. И вообще, какие дураки эти все народы, навыдумывали себе неологизмов, чего они себя византийскими, римскими не кличут? Как это можно от величия отказаться? Ей богу, дураки. Вы им это объясните, может кто образумится. Они ваш уровень, ваша компания. А мы люди простые, мы любим свое и смотрим в будущее, а не в прошлое. Бувайте.
Яка в мене спрага була за Українським...За своїм,рідним..Я шукала пісні українською і не могла наслухатись.В 2010 поїхала на 7 років в Африку.Тоді прийшло розуміння,яке мене розплющило морально-дивишся ЛЮБИЙ спутниковий канал любої країни-всі на своїй мові.Дивишся українські канали-всюди російська.І огидна російська попса..До речі,я з Одеси.І українська-це мій вибір все моє життя.Як гарно,що нарешті ми позбудемось російської.Зараз взагалі відраза до МАЙЖЕ ВСЬОГО російського контенту.Дякую за передачу.
В 90ті роки я проживала в шахтарському містечку,нам,батькам зробили опитування,якою мовою хочете щоб вчились ваші діти,ми писали-українською.Навіть моя подруга ,яка з Оренбурга ,сказала-"мы ж живём в Украине,язык должен быть украинский"..Але з 4х шкіл,нам не відкрили навіть 1класу україномовного.Мене мій патріотизм врятував,я переїхала на Хмельниччині,бо хотіла,щоб мої діти вчились в українських школах.Тепер я вдячна своєму патріотизму і мої діти!
"Поразґоваривайте о вашем пограничном расстройстве сознания с психологом" Сподіваюсь гонорар для рослин вирощених на фсбшних ботофермах дозволяє оплатити послуги кваліфікованого фахівця.🦧
Нам потрібно більше таких проектів, більше відкритих очей і відкритих сердець. ❤️ Мені болить серце коли я чую, як батьки продовжують говорити зі своїми дітьми російською , як продовжують споживати російські інфопродукти ..
"Я точно знаю, якою мовою мої діти НЕ будуть говорити" - золоті слова. Свого часу я теж вважала, що українське - це якесь хуторянство, народні наспіви, щось немодне. А потім якось увечері гортала канали і почула Скрябіна. "100 годин". І це було кохання - це те, що не можна сплутати з "мені подобається". Я просто офігіла, купила його альбом, офігіла ще раз, потім інші альбоми, офігіла в квадраті, а потім офігіла від того, що я НЕ чула через баскових, кіркоравих, іванушек і прочу пургу - своє, круте, сучасне, абсолютно самобутнє. Дякую вам за цю роботу ❤
Твои дети, если захотят жить в современном мире, неизбежно должны будут знать другой язык, кроме украинского, тк он региональный (в качестве разговорного) даже в самой Украине. Русский входит в 10 самых распространенных языков мира. Это единственный мировой язык из славянский. Поэтому отказ от него это абсурд и кража у самого себя
@@ИмянаФамиленконашо вчити мову боліт, якшо є англійська чи іспанська, якою говорить весь світ? Шоб з ким говорити? З мокшанином, туркменом, вірменом, киргизом, узбеком, таджиком? Але це ж все Азія, до чого тут ми? Ми знаходимось в Європі, яка вся розуміє англійську, а не російську.
@KukharyshynOleh вы находитесь на Пограничье, как и называется территория (не гос-во) где вы живете. Хотя мб уже в Польше или Канаде (таких патриотов Пограничья больше всего) 99% всей южной и восточной территории территории (не гос-ва) Погранья и сейчас и в будущем будут говорить на русском
я теж, давно помітила, що українські пісні Ротару більш потужні, а, коли вона перейшла на московські пісні, вони стали якійсь прості, їх так часто крутили, що аж до гидоти, а за українськими піснями Ротару сумувала, але їх не було слишно, и дуже рідко вона їх виконувала. Я народилась в Барнаулі, вся родина в московії, але з двох років живу в Україні (феномен СРСР). мені 65 років. Коли мені було 9 років, почали вівчати українську в школі. Батьки радісно звільнили мене від вивчення української мови (було таке право в Україні не вивчати в школі українську тим, хто приїхав з московії), а я їм заявила: "то ви так вирішили, а я буду вівчати українську". І дуже цим пишаюсь.
Дуже потужний випуск 👏 я росла в Кривому Розі, в абсолютно зросійщеному середовищі. Дивно що я зі своїм на той час ватним майндсетом не тільки не поїхала в дєнєрє в 14му, а навпаки почала свій шлях до українства, який триває і по цей день
Моя юність проходила в 2000-2010-ті, в той час, коли український шоу-бізнес інтенсивно русифікувався, і молодь, що жила в моменті не дуже це усвідомлювала. Ті перлися до нас зза порєбрика зі своїми «хлопай рєсніцамі і взлєтай», наші штампували як на конвеєрі «пиришкі-пупиришкі». Але ж яке щастя, що в той же час в нас були Крихітка Цахес, Тартак, ТНМК, Океан Ельзи, Скай, Бумбокс, Mad Heads, Таліта Кум, Лама, Гайтана та інші, завдяки яким українська молодь могла слухати класну популярну українську музику і через це усвідомлювати себе українцями, мати цю спадщину, ці спогади, цю приємну ностальгію за юністю під ці чудові пісні…
О так, ви перелічили мій плейлист того часу, ще був дуже класний гурт Н.три, Карпа, Ot Vinta, Скрябін та багато інших! це були неймовірні хіти, чудовий час!
Я з Маріуполя. Зростала під "Територію А" та знала всі пісні ранньої Ірини Білик. Відповідь проста - в моєму домі не було підведене кабельне телебачення, тому дивитись ми виключно українські канали. А от мої однокласники, що жили в сусідньому будинку, зростали на "кабельному" де 100% контенту складали російські канали. Між нами ще в школі була прірва, яка з роками тільки поглибшала.
Обов’язково всім до перегляду! Знімайте рожеві окуляри!! Досить, занадто велика ціна ваших теперішніх помилок!! Гляньте навколо скільки в нас в Україні талантів, які ми сильні !! Круті!! Пишайтесь собою і несіть своє громадянство із почестями, не цурайтесь свого, а кохайтесь в ньому, бо воно прекрасне💕 Всім добра і більше розуму, обійняла 🫶🏻
Мені вже за 40 і я виросла з Українським радіо (те саме дротове з одним каналом) в Київській області. Воно стало орієнтиром, бо там були українські народні пісні, українські шлягери, радіовистави та різноманітні програми українською. Тому напевно моїй свідомості так завжди хотілося скрізь свого - українського, бо це нормально. Отож, аж до 2024 це був весь час вибір свого - навчатися в Києві і розмовляти в громадських місцях хоча б суржом можна було легко, а можна було і літературною зарядити, вчитись в КПІ і розмовляти українською - спокійно, жити в гуртожитку і продовжувати говорити своїми говірками - просто. Ніколи не переходити з киянами і гостями столиці на російську - це прям як спорт завжди був))) Вишукувати і купувати на Петрівці саме книги українською, касети М.Бурмаки, Піккардійської терції, ТНМК, бо це чистий кайф) Купувати дитині з народження і так вже майже 11 років тільки українські книги і відбирати мультфільми тільки українською- це не фантастика. Це мені підсилу, бо це про любов до свого. "Не стидайся, то твоя земля!!!!" Радію всім хто повертається до нашого спільного і поважаю без прив'язки до часу повернення❤ Підтримуймо один одного і любімо, бо ми того варті. Ми ж українці💙💛
"Дитина, яка вихована на українській культурі, не візьме зброю, аби воювати проти своїх громадян на боці квазі-республіки Росії". Як влучно, дякую вам за ці слова! Я провів дитинство в Лисичанську, юність в Луганську. Я довго рефлексував, намагаючись зрозуміти, чим я таким відрізняюсь від колишніх приятелів та знайомих, для яких не "все так одназначно", "ну а шо, вині всі", "ну а шо, робота є робота", "вині всі". І ось як раз пару місяців тому прийшов висновку, що це все "Альф" та "Територія А" по ICTV, "Кіт-пес" та "Гей, Арнольд" по Новому. Не вірю що хтось, хто скандував "росія, росія" в 2014-му, також виріс на цій культурі. Дякувати українським перекладам, мультам та програмам, я залишився нормальною людиною. P.S. Можливо, це вже мій мозок домалював пост-фактум, але в "Шоу-довгоносиків" я взагалі перший раз почув українську мову.
Тоже смотрел это всё. Альф классный сериал и команда ICTV сделала хороший перевод. Что касается "Територии А", то я её смотрел и не понимал, как можно слушать музыку типа Аква Виты, Юрка Юрченко, ВУЗВ, ТНМК и т.д. Когда в то же время выпускали свои хиты Red Hot Chili Peppers, The Cranberries, Scorpions, The Offspring, Metallica и т.п. Тогда для меня вся эта Територия выглядела крайне убого и она стала скорее антирекламой украинской музыки. Сейчас украинская музыка стала на порядок качественнее в техническом плане чем была в 90-х. Но больше 10% моего плейлиста она так и не заняла.
Можете погодитись чи заперечити, але я для себе теж відзначила ті мульти, більшість були нормальні і я досі їх пам'ятаю. От були реально крінжові декотрі, але вони були україномовні і найсмішніше, шо коли по телику йшли му і ципа (ну ж брєд) і ранєтки, то батьки казали ліпше ранєтки дивитися. Тобто цей ефірний час теж цілком цілеспрямовано забивався так, щоб провокувати споживача на вибір контенту.
Згадайте серіал ""солдаты", чі "кадетство".Мій син дивився з розявленим ротом,чекав наступньої серії,наспівував пісеньки звідти. Потім були всілякі " мухтари",та серіал "пёс"...паралельно йшли ,,,сваты ,, Ось так і виріс мій син на російскому контенті..нажаль..
Вважати одних людей кращими за інших на основі їхньої національності - це шовінізм. Влада добре це використовує в своїй пропаганді. Саме це є вічним двигуном війн
Чи є український Оскар за документальний фільм?🤔 Бо це краще, що доводилось бачити в укр.інфопросторі на тему русифікації 📌 Дякую Альберту! Це рівень ❤️🔥 Окреме дякую артистам, публічним особам, котрі визнали себе зросійщеними, зробили висновки Публічно (що є мега важливо) і рухаються далі, а не тримають свої рос.пісні, твори в шухляді на випадок «ну а раптом вдруг вони згодяться»👹
Дуже хочу подякувати усім за цю роботу. Я встигла декілька разів розплакатись при перегляду цього відеоматеріалу та згадати саму себе в минулому, порефлексувати над тим, яку позицію я несла за собою. Насправді, це відео змушує серйозно задуматись про те, наскільки сильно відіграє роль українська культура в обороні від російського шлаку.
Дякую за такі передачі. БО, дуже боляче було відстоювати свою українську, коли в 2014 довелося покинути домівку та рідних в окупованому Донбасі... В Києві казали, аж до 2022 : " Войни нєту, нє травміруйте псіхіку окружающіх своімі страшілкамі.." Це було боляче.. Бо я народилась та зростала в Центральній Україні .Також, з батьками, приїздила й на Донбас..Я розмовляла суржиком, україномовним, та все ж..там, в гостинах,.. мене місцеві дітлахи звали "хохлушечко" та повторювали мої суржикові слова.. Хоча, мої пра-бабці, яких я трошки застала на цьому Світі - говорили теж україномовним суржиком.. Я не могла й не хочу ніколи різати свою рідну Країну на сторони світу й т.п., тому мене досі дратують та дивують ті, хто, переживши ординську навалу та живучі в пеклі війни, кажуть та думають "какая разніца, мне так прівичнєє" (((
Я з 1986 року, Вінниця, зросійщена інтелігентна родина. До десятого класу музикою активно не цікавився, а як зацікавився в епоху mp3, то це був русскій рок, а українського буквально трохи ВВ та ОЕ. Але то був вплив техліцейного оточення, а сам я поступово років у 17-18 сам відкрив для себе Плач Єремії, старий Скрябін, Вій, трохи пізніше Брати Гадюкіни і зрештою вже в 21 моїм улюбленим гуртом стає і лишається до сьогодні неймовірний і такий різний, великий гурт «Мертвий півень» (зокрема після «Поцілунок» на слова Віктора Неборака для мене досі лишається піснею номер один взагалі)
Дякую пану Альберту за неймовірний фільм. Я не бачила 70-х, не пам‘ятаю 90-х, але добре пам‘ятаю нульові і зросійщення яке, на жаль, дістало і мене, попри життя на заході України через телебачення, радіо та книги. На жаль, це відібрало у мене частину спогадів про бунтарську підлітковість та можливість ностальгувати за тим періодом, проте воно того не варте. Краще створювати нове майбутнє, бо за нього вже й так платиться надто дорога ціна. Чудовий та цікавий фільм, можливість оглянутись назад та відрефлексувати, зробивши висновки та рухатись далі.
Я харків'янка. Переживала все так саме, як росказує Коля Серга. Події Майдану були далекими для мене, хоч я знала, що мої знайомі були там (вони переїхали в Києв за декілька років до подій, волонтерили на Майдані, як лікарі, приносили гарячі напої). Для мене все було наче якісь внутрішні києвські події, які ледве торкалися особисто мене. І це було не від злоби чи байдужесті, а скоріш від нерозуміння що саме відбувається. Ми дуже довго жили в відриві від власної історії, не розуміли її і вірили росіянам... Нажаль лише бомби з неба змусили особисто мене прокинутися. Шкода, що лише зараз.
ви дуже чітко описали, я з півдня, мені було 19(не мало) і я пропустила ці події повз себе(не памятаю чому), мій хлопець каже що інформації було достатньо, і то був мій вибір не чути, не знаю що йому сказати. Слава Україні.
"Затанцюю менуети, шо робити, коли музику ніхто не слухає, Затанцюю менуети, слава, хдє ти, пріхаді, тібя я жду" Ви згадали у фільмі Юрка Юрченка та його популярність у часи Території А, і дуже шкода, що не навели ось цю його дуже знакову стьобну пісню - протест проти росифікації культурного простору України, проти того, що українська музика раптом стала "неформат" і всіх нагинали співати порусскі. Юрія не нагнули! "Мене кумарить марить нудить від цих менуетів, Тупих куплетів тіпа кружицца планєта хдєто" Слава тим, хто не дав себе нагнути. Слава таким, як Юрченко, воїн ЗСУ (ви показали, як воюють Козловський і Серга, але ж і Юрченко воює). Слава прийшла, Юро
Мені теж його дуже не вистачало в цій передачі. Його творчість з гуртом Юркеш яскравий приклад того, як російська музика, прости Господи, не давала пробитися чудовій україномовній творчості. Його соркастичні і стобні пісні то любов з дитинства ❤
О, я певно прийшла в коментарі, щоб знайти ваші слова ❤ я з універу обожнюю музику і вважаю, що маю непоганий смак, адже вистояла проти навали ддт і кіпєлових в технічному вузі (де вони в той час звучали під кожну гітару), завжди була в пошуках, і якось віддавала перевагу іншомовній музиці, збирала цікаві рок та метал композиції на різних мовах світу. І тут одного разу натрапила на менуети Юрченка. Я пам'ятала його по інших композиціях, адже розквіт його кар'єри припав вже на досить свідомий мій вік. І тоді я його не зацінила, здався солодкою "попсою". Але менуети через десяток років вразили, розірвали простотою і чистотою побудови, щирістю. Точністю. Злою іронією. Любов до скону, Юрко, тобі за цю пісню.
Народилася в 95-му, територію А пам*таю не дуже. Зате коли вийшла оця пісня, я була підлітком і прям кайфувала від неї. Дала послухати батькам, а вони такі: "Ой, це ж Юрко Юрченко!" Була приємно вражена, що хоч тут у нас музичні смаки співпали) ми з батьками із Запоріжжя) пісню досі слухаю на спотіфай)
Якось після подій 2014 року натрапила на телебесіду К.Собчак і Кобзона. Ото була квінтесенція братньої любові! Весь діалог йшов по колу. Собчак задавала просте запитання - нащо ми ліземо до українців? А йося аж заходився - ну как жеж, ми же старшие братья, ми же должни подсказать правільний путь. Собчак - а зачем, пусть ідут своїм путьом. Йося - так ми же любім украінцев і хотім їх уберечь от ошибок. Собчак - ето іх вибор, пусть самі ошибаются і учатся. Йося - ми же нє можем етого допустіть, ми же умнєє і опитнєє, ми должни... і т.д. і т.п. Класика жанру, братня любов як вона є. Тьфу.
Дякую за фільм! Пишаюсь тим, що моя майже 3х річна дитина не розуміє російську, хоча і я, і чоловік все життя до 22 року були російськомовні, але свідомо з дитиною розмовляли від народження українською.
Наші розуміють,але не розмовляють,навіть попри те,що їх дід говорить до них лише російською, хоча приїхав з росії в Україну майже 50 років тому,говорити не навчився🤷.
Ого, ребенок не знает один из самых распоочтраненных языков в мире, на котором создана одна из самых великих литератур в истории. Это однозначно достижение! Еще предлагаю не учить детей математике, физике и химии - в этих науках слишком много русских ученых. Кобзарь наизусть и хватит 👍👍👍👍
Він і виконавець найкращій, нешодавно на заході України хамермани виконували найкращі пісні на штучном, імперськом руССком язике ординської, угро -фінської, неписемної Московії, яку в 1721 назвали вкраденою назвою роССія, що стала тюрмою сотень народів.
Мої відчуття після перегляду цього випуску дуже схожі до післясмаку хорошої стрічки: довго не відпускає, багато над чим є подумати, багато що - проаналізувати. Дуже якісна просвітницька робота! Дякую!
я з Дніпра, і памʼятаю, як була малою і родина слухала українське, але потім у підлітковому віці я потрапила в ось це вже сформоване пропагандистське прастрансва роскантєнта. Мені зараз 22 роки, і чесно, більшість того, що я слухала у 12, я або не памʼятаю або вважаю відвертим 💩 зате тепер знову слухаю те, що слухали батьки, і купу нової нашої музики, з якої сподіваюсь не трапиться те ж, що і з музикою 90-их. дуже дякую за таку класну документалку❤️🔥
Господи, який же офігенний контент!! Я хочу, щоб це транслювали замість марафону, показували в школах і універах. Ну чому в нас все ще купа російськомовних людей 😭
Це не "офігенний контент".Це ганьба і сором.І поки українці не усвідомлять цієї ганьби та сорому ( як ліків від пристосовництва ) поступу вперед не буде. Тут "перемоги" ще не видно, на жаль.
Дуже дякую за це прекрасне відео! Дух захоплює від людей, які можуть визнати свої помилки. Хочеться вірити, що ми більше ніколи не скотимося в російську антикультурну прірву.
Мені не вистачило в програмі голосів артистів, які співали українською в 90-тих і не продались, не почали співати російською. Було б цікаво почути їхні історії та їхню думку. Дякую Олександру Положинському за таку історію.
Згодна, можна було б ще долучити історію про Руслану, адже їй так само радили орієнтуватися на Москву, співати московською після перемоги на Євробаченні 2004р.
Велика присутність не продажних українських артистів завадила б авторам плавно підвести глядача к висновку в кінці фільму, що треба Абнять і Прастіть колабонрантів з ординською, угро - фінською неписемною Мосоквією, яку в 1721 назвали вкраденою назвою роССія, що стала тюрмою сотень народів.
Велика присутність не продажних українських артистів завадила б авторам плавно підвести глядача к висновку в кінці фільму, що треба Абнять і Прастіть колабонрантів, що допомогли привести в Україну чергове ординське нашесття.
Дякую і соромно, і боляче, і радісно. Дякую всім, хто взяв участь у створенні відео! Дякую за відверту розмову! Так, наша культура - це фактор національної безпеки!
Дякую Сашку Положинському, за круту ініціативу "Не будь байдужими", з якою він їздив невеличким містечками з концертами для школярів, на той момент я була в 6 класі (приблизно 2003 рік), але досі памʼятаю цю подію, це було неймовірно та думаю залишило слід на моєму світосприйнятті. Дякую 💕
Для мене українська пісня завжди приходила несподівано.І давала сили і натхненням жити.Коли уже в СРСР усе було зросійщене.Зявилася Ватра.Це був шок.Сучасні молоді люди,сучасні мелодії,українська мова.Потім уже Червона Рута по телевізорі з Чернівців.А потім був тур лауреатів. Я ходив в Луцьку і Тернополі.Кому Вниз і Шевченковий "Суботів" черговий шок.Коротше з 1993 року я вирішив не слухати російських пісень.Це було важко,тому що всерівно доводилося чути ці пісні в маршрутках,по радіо.З відступом від принципів на Земфіру.Але були Брати Гадюкіни,Віка,Воплі Водоплясова,Скрябін,молода Білик,Океан Ельза,Лама(ще одний свіжий подих у свій час),Тартак та інші.В Тернополі було Ух-радіо.Повністю україномовне.При бажанні можна було спокійно обходитися без русні.Але для більшості це було немислимо.Шкода,може б історія пішла інакше.
На одному диханні подивилася! Просто неймовірно, стільки думок і відкриттів. Дякую вам! Мені теж не вистачило війни 2014 році, щоб перейти на українську і позбутися руснявих смаків в музиці. Відрефлексувала свою недолугість та поринаю в українську літературу та культуру.
Це 100%, я з Києва 1999 року народження, виріс з російської мовою, але цікаво що я памʼятаю початок 2000их, як багато було української мови а потім все зникло
Я 96 року народження, в моєму дитинстві на вихідних завжди було радіо Промінь з крутими програмами, радіовиставами, інтерв´ю…дуже теплі спогади. А в будні це завжди було Гала радіо і багато класної музики - Тартак, Бумбокс, Гайтана, Лама, Скай та Друга ріка. Російське там теж було, але я пам´ятаю лише наші пісні і дотепер в мене в плей-листі альбоми Меломанія та Family бізнес. А ще Марія Бурмака з її Пробач та Сонцем, небом, дощем…
Ніколи до цьогл нісого не знала про Сєрьгу. Ото, що він співає російською в ролику, щось маргінальне і якою силою, як круто це звучить українською мовою!
Я 86року народження, кожен день перед школою розпочинався у мене із «Території А»🫶 А «Аква Віта» - «а тепер усе інаааакше😍», Юрченко «я йду» я і досі обожнюю🙌 Дуже трагічно, що такий чарівний музичний світ був так гидко засмічений рашистстькою культурою, мовою🤢 Ціль кожного із нас….що б ні яз🤢ка, ні цієї культури більше не було 🙌
Ірина Білик - це взагалі феномен, який треба досліджувати науковцям. Як можна було скотитися із її перший альбомів, де кожна пісня - то якийсь окремий космос до "ах еті бєлиє-бєлиє рози, а я павєрила в дєда мороза". Це якась форма чогось психічного. Найкраща ілюстрація до постколоніальних студій.
форма чогось психічного- як вона навесні 22 записувала звернення до пилипа кіркорава з скаргами на розбитий будинок під Києвом, напевно, гадала, що він її до себе покличе
Теж про це думаю багато років - з перших російських пісень Білик. Як нищиться самобутність через відмову від себе
Не лише тексти пісень; послухати її інтерв‘ю, після переходу на московитський язик, то видно, що у неї якісь ментальні зсуви відбулись. 😔
@@galynaagafonova4671на жаль так..
ця психічна хвороба зветься "гроші")
Чудова робота! Єдине шкода що її подивиться 99% тих хто і так давно зробив свій свідомий вибір. Але такі роботи варто робити заради того 1% і тих потенційних з цього 1% котрі зможуть щось зрозуміти та змінитися. Вода камінь точить.
Дякуємо вам дужезно! Від найулюбленішого каналу на ютубі особливо приємно отримати такі слова🙏
Це точно! Тому потрібно показувати цей і подібні сюжети на ефіраз всіх каналах. Розіслати по школах і навчалтних заклалах.
Вітаємо, хащі! Так затишно, коли всі свої. Погоджуюсь з вашою думкою
То поширюйте тим, хто сам не шукатиме)
О знайомий нік) Володимир Вам величезна подяка за працю і позицію !!!
Я з Одеси. Моя бабуся з села на Донеччині, дідусь з Сірогоз(це біля Мелітополя) і вони обидва були україномовні. Після інституту їх розподілили в Одесу, дали квартиру. І в нас сім’ї було так: дома українською, виходиш за поріг російською. І це було так природньо. Моя мама і тітка перенесли цю традицію в свої сім’ї. В мене батько взагалі був росіянин, пробував зламати - не вийшло, перейшов сам вдома на українську. Але вдумайтеся в сюр, в Україні я жила наче в двох світах, і вважала, що це нормально. Дома - українська, на людях - рускій. Говорити українською серед чужих людей було не комфортно, просто до мурашок. Я часто про це думаю, і це такий маразм, абсурд який вважався нормальним.
У Києві було майже так.
@@KyivTolik І зараз це саме в серйозних компаніях як що хочеш заключити договір то потрібно говорить по расєйски. Я з Львівщини
І в моій сімʼі теж саме. Коли я перейшла на украінську поза дому, то дуже часто зустрічала негативну реакцію. Хоча - часто мені відповідали украінською. Дніпро. Зараз ситуація інша,
@@ВолодимирСироїд-о7о Мені пощастило з роботою. Не стільки з фінансовим аспектом, як із середовищем. Навіть із мовою спілкування.
@@olenabelynska896 Я на початку повномаштабної возив в Дніпро дитяче харчування ,памперси і т.д. В нас в Бандерштаті склади були переповнені ,поляки так старались. Так от розмовляючи по телефону знаходячись між Дніпровськими волонтерами і називаючи бійців батальону Кульчицького нациками ( ми так називаєм лагідно майданівців які пішли в бат. імені Кульчицького .я підслухав розмову Дніпровців :" это праву говорит русские тв. что у них на западенщине много нацистов". Я дуже довго сміявся і довго обясняв різницю між нацистами і націоналістами
Мої діти і ми з дружиною виховували свої музичні вподобання на прикладі "Території А", але вважали себе російськомовною родиною. Прийшов час і син з донькою стали рушійною силою по переходу на українську. Зараз вже якось і не віриться що колись спілкувалися російською.
Дуже дякуємо за вашу роботу.
Я сам з Донецьку. Вся родина російськомовна, але не за довго до початку повномасштабного вторгнення перейшов на українську, але слухав все одно деяких російських виконавців. Як почалась війна видалив з бібліотеки усі російськомовні гурти і пісні, і поставив дізлайки. Але, ютуб і спотіфай систематично раз на деякий час підсовує музику, навіть якщо там поставлений дізлайк. Я думав про те щоб написати листа або створити петицію з вимогою обирати блокування контенту з Московії. Але не знаю чи можливо це втілити.
Підтримую!
я в 47 років повністю перейшла на українську і відмовилась від рос контенту, хочу спілкуватися зі своїми внуками( коли вони народяться) тільки українською, чого і всім бажаю!
Пишаюсь Вами👏🏻🙌🏼
Ви крута!
❤❤❤
забування чого завгодно, це -деградація....а сувора діета приводить до страшних наслідків, часто до смерті,щонайменше мозгу...
@@alekcmaslov1292ну да, ось наприклад якщо вас в дитинстві гвалтував дід - не можна цього забувати. Згадуйте щоночі перед сном, бо деградуєте 🫣
Господи, проревіла весь випуск.. для мене, людини, яка народилася та 30 років прожила до 2014 в Донецьку, це дуже важливий випуск! Я зростала на Білик та ОЕ, Скрябіні та Скрипці, яка в 2013 шукала бодай клас з укр мовою викладання для дитини в Донецьку, боляче це все. Але ми переможемо! Згинуть наші воріженькі.. запануєм, браття! Слава Україні💙💛
Дякую за безцінний матеріал🫶
Моя історія. Пишаюся такими земляками. Героям Слава!
Дозвольте обійняти вас віртуально.
Переможемо, та все БУДЕ ДОБРЕ 💙💛🤝
💙💛🙏
Дякую
Підтримую вас і обнімаю!
Україна переможе!
За нами правда!
Упродовж фільму хочеться плакати. Від сорому, від ностальгії, від гордості, від болю... Дякую авторам за цей фільм.
❤ більш від сорому
Ничего, скоро пройдет, когда осознаете как вас нае... При Януковиче никто вас не оправлял умирать за чужие интересы и бюджет не зависел от других гос-в на 90%, как сейчас
дуже влучно.
Дуже сумно...і страшно, що знову можемо усе "прос..ти"..
Si vis pacem, para bellum.
Хочешь мира, готовься к войне.
Говорили вам ещё 1000 лет назад. Что не понятно ?
Это даже обезьяна поймёт !!!!!!!!!!!!!
Глубоко Уважаемый и Великий ( Самый Превеликий ) народ Украины !!!
Партия 5.10 За Свободное Владение Оружием !!!!
Нормальный Политик За Оружие !!!
Не нормальный-Против !!!
Зачем Вы Постоянно Выбираете Не нормальных,Если Есть Нормальные !!!
Каждому по пушке !!! Каждому по танку !!! Каждому по пистолету !!!
Каждому по гранате !!! Каждо му по пулемёту !!!
Кто против оружия,тот Против Свободы !!!
Я За 5.10 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Зельц против оружия.
Порошенко против оружия.
Путин против оружия.
В Штатах-ЗА !!!!!!! С самого начала.
РЕЗУЛЬТАТ-
Кто единственная сверхдержава в мире ???
Кто самый богатый ? Кто самый сильный ? Кто нам помогает ?
Боже,благослови Америку !!!
Партия 5.10 это ВЫХОД ИЗ НИЩЕТЫ !!!
Я у 61 почала вивчати мову! Даже не розуміє , чому раніше цього не робила..........Знаю.Байдужесть і лінь! Нас таких богато .Я це зрозуміла, а богато нічого не зрозуміли, чепляться за ,,русскую літературу,,, а я склала свою бібліотеку в великі стопки і шукаю тіх, хто ці книги пореробить на гроши для ЗСУ.А на мові було тільки кілька книжок.Тримала іх в руках як коштовність і плакала.Я теж винувата за те що трапилось.
Я Вами пишаюся! Не зупиняйтеся! Слава Україні!
Дякую Вам за коментар❤
Ви така молодець! Я вами пишаюся! ❤️
ваш приклад неймовірно цінний! Дякую вам! Дякую, що не кажете, як багато ваших ровесникіів, що їм уже пізно щось міняти
Ви молодчина, що знайшли себе в мові і знайшли Україну в собі. Такі люди як Ви варті пошани. Дуже шкода, що досі багато хто не вважає зросійщення проблемою і вчить дитину російської, тільки для якого майбутнього готують таких дітей, не зрозуміло😢
...аж дух захопило! Оце так Кіно!!! Щиро вам вдячна! Слава Украіні!💙💛💙💛💙💛
Я народилась та жила у Донецьку, і у моєму плейлісті були і залишаються ТНМК, Тартак, Скрябін, Ірена Карпа і інші. Я писала вірші лише українською, а після 2014 перестала писати повністю і довго не розуміла чому усі забули, що в країні війна.. дякую за це відео 🙏
Донбас завжди був проблемним та російськомовним регіоном України.
Сьогодні в час війни російська мова до сих пір домінує та панує в Харкові,Дніпрі,Одесі,Запоріжжі та й навіть в Києві.
@@НазарЛьвівський-е3сне російськомовним, а зросійщеним
@@anse9415 Зросійщена Україна,тому і російськомовна.
Я не забув війна 350 років просто 70 останніх Україна була в окупації
@@НазарЛьвівський-е3свважаю, що не завжди! Зросійщення почалося після 32-33 років, коли голодомор винищив більшість місцевого населення, і були завезені люди з глибинки росії. Після війни ситуацію підкріпили: майже до 60-х посилено, так як промисловий регіон потребував великої кількості робочих рук, (з сіл виїхати було проблематично) заселяли тими "інтернаціоналами" хто втікав від правосуддя або вже відбув покарання. Внаслідок цього + державна політика цей регіон став найбіш та найскоріше зросійщеним, і до всього ще й найкримінальнішим.
Дуже розчулив Коля Сєрга. Треба бути дуже сильною людиною для того, щоби визнати свої помилки і сказати те, що він сказав. Провідчувати до сліз Хвильового і справді зрозуміти, про що там написано, варте поваги. Я дуже рада, що Коля зробив вибір на бік України. Він гідний бути тут, незважаючи ні на що. Дякую!
Так, мене теж дуже. Сльози потекли рікою коли він почав про Хвильового росказувати
Незнаю чим він вас розчулив? Коля сєрга? Чомусь не Микола, Миколка,Микола Сережка, тоді можливо,а так ні,!!!!
@@СтепанЦап-ц1ъ саме так!
@@СтепанЦап-ц1ъ , тепер на афішах Микола Серга.
Його справжнє паспортне ім'я і прізвище.
Дуже шкода, що не запросили і не згадали Тараса Петриненка.
Його пісня " Україна " -- то шедевр.
Скільки слухаю, стільки разів перебуваю під шаленим враженням
Він вже не був активним гравцем на медіаринку періоду, який обговорюють у відео.
та хіба тільки його не запросили? Ще жива, Слава Богу, Анжеліка Рудницька з її проєктом Теріторія А, але авторам передачі це навіть не спало на думку її запросити. (імен справді багато!) Але тут зелене світло якраз для таких кон'юнктурників, як СЄрьГа чи Козловський : напялили піксельні штани і видавлюють сльозу - артисти! Бо й сам ведучій такий, як вони.
Помиляєтеся, Тарас Петриненко був активним гравцем.
Гурт Друга Ріка дуже класний, теж не згадали(
@@bps-ly6irпогоджуюсь! Був і є помітним, хоча багато хто волів закривати на це очі. Бо "неформат". І принциповий. Принципових українських артистів з початку 2000-них поступово усували з медіапростору, і робилось це руками тих, хто просував тут рос.продукт. Мені так пощастило, що малою застала "Територію А" і відкрила для себе українську музику, яка мене потім і сформувала... ❤
А на концерт Петриненка з задоволенням ходжу зараз і вважаю його талант і репертуар недооціненим неймовірно!
Дякую, нажаль, це гірка правда про багатьох українців. До багатьох не доходило у 2014, але якщо не дійшло у 2022, то вже не дійде. А свідомим та активним українцям треба об'єднатись і допомогати.
Хай живе украiнська культура i украiнська нацiя!💛💙💞
Дякую, що згадали. Червона Рута, мені було 19-ть. І своій позиціі не зраджувала всі ці 35 років. Може хтось і продавався, але я ні. Дуже важко було донести свою музику в теле і радіо простір, крім Променя і Українського радіо звісно❤ Але дуже багато кому з україномовних артистів не вистачило терпіння, сили і стоічності вистояти і залишитись собою. Мені вистачило. Це був мій вибір. Але скільки я чула зневажливогоі знецінюючого ще не так давно. Але зате мені не потрібно виправдовуватись за жоден свій крок і за жоден свій день. Колись мабуть варто про це написати книгу.
Дякуємо вам за творчість, позицію і за те, що попри все, ми мали свою українську музику.
Маріє, ви чудова бо сильна. Я ваша шанувальниця. Коли колись довідалась що ви з Харкова не могла повірити.. Реально, ті що не зрусифікувалися в шоу бізнесі так званому українському, а їх небагато, це унікальні люди, це люди- граніти, люди- велетні. Пам'ятаю моє знайомство з сестрами Горгішелі(гурт "Чорний вересень", вже на жаль не існує). Вони гастролювали, але не були популярні, хіба у Львові і розповіли що в них була пропозиція і не одна розкрутитися в Києві, но на русском. Вони відмовили. Так, їм не вдалося стати популярними, але вони, 2 грузинки були і є до болю українськими патріотками. Не продалися як більшість це зробила на їх місці. Дякуючи вам, Маріє, Положинському, Скрипці ітд яким вдалося і вони не зламалися та іншим невідомим на жаль, які пробували, намагалися, але теж не зламалися це ї є цвіт нації.
Слухали вас! Дякую за позицію!
Безмежно вдячна за позицію🙌🙌🙌🙌.
Ви крута, сильна, колоритна🥰
Дякую вам! Дуже щаслива, що є такі люди, як ви❤
Дуже крутий фільм. Сподіваюсь, його побачить Маша Єфросініна і їй подібні, які щиро вважають, що то був попит на російське від народу, а не гроші кремля. Я була першокурсницею коли з'явилась Територія А. Це було справді те, що тоді хотілось.
Думаю, що Єфросиніна все прекрасно розуміє, просто вперто не хоче того визнавати. Бо якщо буде то відверто визнавати, то для неї і її подібних - то стане великим "западлом" і ймовірно втратять свій медійний вплив, так як аудиторія з подібною позицією сильно відсіється.
А мені здається не подивиться. А якщо подивиться, то зрозуміє.
@@Sravpesperdilyhusy Маша Єфросініна- Роду зміїного Медуза-демон, в очах Медуз зміїна енергія, блиск )
Маша Єфросініна це хто?!))
100%
Я перестала слухати Ірину Білик саме тоді , коли вона стала співати російською. Бо музика стала якась «дешева», тексти - безсенсовні.
Моя російськомовна мати захоплювалась музикою Василя Зінкевича, Назарія Яремчука, Смерічки в цілому.
Ми чомусь не велись на російськомовний контент, хоча моє дитинство пройшло в повністю російськомовному оточенні. Більше того, влітку , в селище Черкаської області приїжджали чомусь відпочивати люди з Пітера та Москви і ми разом слухали українські пісні Білик, ВВ, Тмнк, Юрка Юрченка. Разом дивились Альфа і Відкриваючи світ на ICTV. Українською мовою. Бо було дотепно, смішно.
Я це про те, що попиту на російськомовне не було!!!
І всі, Тіни Кароль, Полякови, Могілевські, які стали дико топити за все українське , коли це стало модно - за кого ви будете топити завтра?
До війни, я дозволяв слухати російський пісні наших виконавців на телефоні. Тільки почалася вторгнення, я усі російкомовні пісні удалив зі свого телефону, і закачав тільки українські. І скажу чесно, що українські пісні - найкращі у світі .
те саме. Слухала до повномасштабного вторгнення, але потім, як відрізало! Все!! Жодної московитої пісні немає в телефоні. Реально наші пісні дуже круті - кожна наповнена сенсом. Відкрила для себе дуже багато талановитих співаків!. Пишаюся кожним!
Я тепер буду використовувати цю фразу "Ви своїх дітей вчите російської, щоб що?". Дякую.
А якщо вони обидвоє - етнічні росіяни? Їм що - зовсім відмовитися від мови своїх предків?
@@KyivTolikтак
Знать язык врага
@@ОльгаМокляк-ж9р ворог так не думає
@user-bk6ss9sz5i тебя не спросили
Я перейшла на українську тоді, коли стала жити окремо від батьків, з переїздом до Києва і вступом до КНУ. З 1998 року пишаюсь, що україномовна.
Ви молодець. Шана вам.
Пильно й ненастанно політь бур'ян. (М.Рильський)
Дякую за цей важливий гербіцидний проект
Дуже точно!
Ось ця фраза: "Ви вчите своїх дітей російської,щоб що?..."-дуже влучна. Це питання хочеться ставити,нажаль,багатьом.
Я не вчу свою дитину російської. Але для мене, та для майбутнього моєї дитини важливо, щоб вона знала українську, англійську, російську ( що вже є), бажано ще китайську та іспанську ( самі розповсюджені мови у світі). От і відповідь на питання "вчити російської , щоб що"
@@ИгорьЛавринец-ш5и Все-таки не прозвучало відповіді навіщо вчити ціленаправлено російську?
Для того, щоб ці діти виросли і далі тягли російське в український простір. Ось для чого.
очевидно, щоб розмовляти з ними цією мовою, насамперед, а що? всі в Україні повинні розмовляти між собою тією мовою, якою хочеться особисто вам?!
@@MikhailGolubev А навіщо в Україні розмовляти російською яка штучно, насильно насаджувалась століттями? Чому дітей продовжувати цьому вчити? Щоб вони далі тягли російське лайно в Україну?
Велика подяка та низькй вклiн Тим , хто ЗРОБИВ цю передачу ✊✊✊👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️❤️❤️❤️❤️🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️💯💯💯 НЕГАЙНО пiдписуююсь на ваш канал ✌️✌️✌️✌️✌️✌️🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Нації помирають не від інфаркту - спочатку їм відбирає мову.
© Ліна Костенко
Есть с десяток полноценных наций, говорящих на английском. Англичане, шотландцы, канадцы, американцы, австралийцы и тд. Никого это не парит. Это просто ваши комплексы
@@ИмянаФамиленкови раніше почитайте історію цих країн/народів. Тоді і коментарі такі не писатимете.
Дурне й не журиться
На 💯
@@ИмянаФамиленко Говорити про Канаду, США І Австралію і порівнювати іі з Україною, то це не від великого розуму…))
Я перейшов на українську у 2018-му. Саме з початку війни, у 2014-му, я почав активно цікавитись історією нашої країни та азійських боліт. Тоді й зрозумів, що азійські московські дикуни - то і є справжні наші споконвічні вороги. Коли я перейшов на українську мову, то почав відчувати себе іншою людиною, кращою, ніж був раніше
Я вже перейшла 24.02.22 в одну секунду, хоча до цього я кілька місяців розбиралась в собі, мене почав лякати той факт, що я почала від руки писати російською і в розмові з батьками стало більше російських слів. Я дуже зросійщилася за двадцять років життя в Кривому Розі... в друзів викликало шок, моя розмова з батьками чистою українською, і одразу купа запитань "а звідки ти?", їх заспокоювало, що я народилась у Вінниці, хоча все свідоме життя я була в КР
молодець!
Вы в секте, поздравляю
@@ИмянаФамиленкобракує тут коментаря російською із засудженням, дякую що впевнюєш людей в правильності їхнього вибору, потворо!❤️
@@ИмянаФамиленкоти з боліт . Тебе трохи жалко)
Цукренко - це відкриття для мене за останній рік. "Куплене відродження" - це шедевр. Дякую Суспільному!❤
а ви "хаммерман знищyє вірyси" чyли?))
@@ЮркоВоробйов Тааак ))
@@ЮркоВоробйов угу. І пісень мають повно московицькою. Тут розказує сам все розумно, а сам гімно те саме.
@@srakobuntu7696 ну у відео про це сказано, у вас якісь проблеми із слухом?)
Гляньте Цукренка ще в люта українізація 👍🏻
Я працювала на заводі Антонова, тодішній КМЗ, розмовляла української і меніж українці говорили, чого я розмовляю жлобською мовою. Я продовжувала спілкуватись українською, навіть сам Антонов з задоволенням говорив мені, коли я в нього заміняла секретарку, щоб я розмовляла українською.
Коля Сєрга - великий приклад щирого навернення. Молодець, усі би так!
Респект Цукренку, що про свій гурт також сказав що робили російською, не промовчав. Я вважаю, коли людина може щось признати, чого соромиться, або щось що вважає неправильним це потребує великої сили і саморефлексії.
Це вау проєкт, такі матеріали мають бути освітньою базою для нашої молоді.
Софія - це пристосуванка з ранніх років. Памятаю 79 рік, весна, я студентка. Весь Львів живе тільки однією думкою, приїде чи не приїде Софія на похорон В.Івасюка. Вона не приїхала. Нас, студентів, строго - настрого попередили, щоб ми, не дай бог, пішли на похорон, бо там збираються націоналісти. А Софія вже тоді перестала співпрацювати і з Івасюком, і з Зінкевичем, і з Яремчуком і тд. Вже тоді вона почала створювати рузкий репертуар, інколи поверталась до пісень, які зробили її відомою. Алла тут ніпричому.
Ви взагалі в курсі,що вона молдованка?
Вона з села на Буковині,яке повністю говорило і говорить молдавською ( чи румунською)мовою. В мене була однокурсниця з того села.Коли більшість людей голосували за Ющенка і Тимошенко в 2002 ,їх село було за комуністів,бо вони орієнтувались,як було в Молдові.
Їй українське таке ж не рідне,як росіянське.Але за росіянське платили більше.
Взагалі,пом'ятаю в дитинстві всі молдовани та румуни Буковини говорили лише російською.Це вже мої ровесники( і то далеко не всі) почали "розуміти" і говорити українською мовою.Ще й додайте до цього неймовірний вплив московського патріархату,ті самі Банчєни( Банчени).
Це треба обов'язково памятати,
її поведінка була непристойною ...
Ну так і ви ж, українські студенти, теж не пішли. Так про що мова?
А Ротару взагалі молдованка, за національністю і ментально. З нею все зрозуміло.
@@VAL_PRV Ну то й що, що молдаванка !? Звучить, неначе вирок.
Це що автоматично має означати відсутність совісті, гідності та людяності ???
в 22 році ми з мамою нарешті спитали діда (вперше!), маминого батька, як і коли так сталось, що наша родина стала російськомовною. Він розповів, що в свої 13-14 приїхав до Києва з Київської області в технікум і перейшов на російську, бо там були "братні народи" і універсальною, модною мовою була російська. З того часу, з початку 50-х наша родина є "російськомовною". Хоча прабабуся, яку я погано пам'ятаю, говорила українською до кінця життя. Мені соромно, але навіть в моєму колі, я тримала оборону своїй російськомовності до 22 року. Лише бомби на моє рідне місто змусили мене розкопати істину і остаточно перейти на рідну. Соромно. Ніби я була якимось несерйозним підлітком весь цей час, а зараз нарешті подорослішала. Соромно і боляче, що все, що ми вчили в школі про Емські укази і Розстріляне Відродження стало об'ємним і зрозумілим лише з бомбардуванням мого міста.
Вам не було за що соромитися. Хоча Ваш вибір вітаю.
Дякую, що зізнались в цьому. Я також тримала оборону. Хоча чоловік перейшов на українську до війни. я перейшла не одразу. я ніяк не розуміла чому це так важливо.
і на віть не це, а повна відмова від російського контенту, товарів, культури. Я ще не до кінця розумію де та межа, яка дозволяє їм прориватися до нас. Але завдяки таким відео стає зрозуміліше.
Ніколи не пізно визнати свої помилки і почати робити так як вам підказує ваша совість.
Ви молодчинка! Так тримати!
подивилася на одному диханні, адже те, про що говорять ведучі - це моя молодість, дуже сумно та боляче
Я з Кропивницького (колишній Кіровоград), центр України, і я вдячна вчителям Гімназії за те, що тоді, на початку 2000х, прививали нам любов до українського, трактували історію без звеличення росії.
Ми слухали Скрябіна, Крихітку Цахес і ТНМК.
«Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. Російський народ, як і досі, буде нести той імперіялізм, робитиме все, щоб тримати Україну в поневоленні». С.А.Бандера, 1950 р.
До сліз, до сліз… плакати згадуючи «Пливе кача..», плакала з Сергієм, плакала, що були сліпі…
Загалом, плакала багато, дякую, за ці сльози вашій передачі, бо з кожною сльозинкою виходить «рускій мір»…
Портніков каже, що «в Донецьку хотіли слухати російське». Це абсолютно несправедливе узагальнення. На правах тієї, хто там народився і жив до 2014, як і 5поколінь моєї родини! Я не хотіла слухати російське. Єдине, з російськомовного що я слухала це була Віагра. Все! Я слухала Ірину Білик і її після «Ти Ангел» досі моя улюблена! А знаєте, що ми ще співали? Не повірити: Червону руту! І у моєї подруги був старенький зошит її мами, там де були записані українські пісні! Оце так шок контент, правда?!
А зараз сядьте! Мої прабабуся і прабабуся і прадідусь розмовляли українською мовою! Не суржиком, яким розмовляє більшість сел там і досі, а саме українською!
Радіо «Промінь»- це моє дитинство! У бабусі радіо весело на кухні і там грали УКРАЇНСЬКІ ПІСНІ!
Досить штовхати наративи, що Донецьк- це російський простір у всьому! Не забувайте, що Донецьк це місто Стуса та Соловʼяненко!
16.06.2014 в Донецьку мав бути концерт ОЕ… я вірю, що вони там ще влаштують концерт і стадіон буде повним!
Сонце України сходить на Донбасі 🫶
Мабуть таких людей як ви там абсолютна меншість. Так склалось що в 2013 часто по роботі була в Донецьку, для мене людини з Заходу це означало опинитись в Московії, не хотілось зовсім туди їхати...руській мір всюди, все російське...а як вишенька на торт, співробітники нашої компанії донатили для ополчєнцев....в мене той регіон асоціювався з повним мороком....
@@dinoibogdan
Та чесно кажучи, я там теж іноді була як туристка 🤣 особливо в останні пару років перед 2014… мені здається це не просто так… в місті зʼявлялось дедалі більше приїзжих, і я зараз розумію, що це не просто люди , які приїхали працювати чи навчатись. Навесні 2014 містом взагалі стало страшно ходити, повно якихось маргінальних людей було! Раніше ми там лазити могли ночами до ранку, а потім…
В селах було якось краще, там корінного населення більше.
@@dinoibogdanнеправда, не меншість, я також поїхала з Донецька у 2014, і абсолютно ніхто з мого оточення (рідні, друзі, колеги) не підтримував росію, всі виїхали, хоча дійсно до 2014 розмовляли і споживали здебільшого російський інфопродукт. Цікаво де Ви працювали, бо в моїй статистиці підтримували (і то не росію, а «свободний Донбас») здебільшого не зовсім благополучні або розумні люди
Донбасс в Украину никогда не вернется, он в ней никогда и не был. Вы сами это прекрасно понимаете
Так, сонце України зійде над Донбасом 🙏🇺🇦
Пливе кача …. Не можу слухати досі, думаю буду плакати завжди під неї . Герої не вмирають , вмирають вороги
Коріна донечанка. В нас любили і хотіли слухати українське. На концерт Океан Ельзи квитки розлітались. Але загалом мумі троль та бі-2 приїзджали до нас частіше ніж Друга Ріка та Скрябін.
Коли спілкувалась з Харчишиним та Вакарчуком був неприкитий шок від моєї української мови. Отака х--ня, малята
Дякую за фільм
Слава Богу,що не чічєріна.Ті,що ви назвали,наче нормальні.
Це все робилось спеціально, на державно-політичному рівні. Що до вас маже не приізджали Украінські гурти. Ця війна планувалась давно. Через рос змі, Донеччину зомбували конкретно, розділяли людей в Украіні.
Але треба сказати, що той же Океан Ельзи їздив на Схід рідко. В 2011 році Вакарчук не приїхав до Луганську, лише в Донецьк. Я в травні 2014 ходила на Піккардійську Терцію. Они не злякались в приїхали після 11 травня.
Бі-2 та Мумій Троль виступили проти війни, ось така іронія.
Ходили на усе, це такий собі показник. Росіяни і зараз люблять укрїнсську пісню бо вона для них як сувенір з колонії, и теж ходили на ОЕ чи білик, витанцьовували в школі під вв, але розмовляли російською і дивилися росйське, слухали вдно перено російське
Дуже крутий проєкт. Дякую всім хто долучився до нього. мені відомі почуття Колі Серги і інших хто перейшов на українську. Коли ти в один момент приймаєш рішення і вже не відступаєш від нього. І друзі, твоя дівчина, оточуючі раптом дивляться на тебе і не можуть зрозуміти коли ти перестанеш приколюватися. А ти не перестаєш.... День два місяць рік, і дивним чином, хтось і не був твоїм другом, хтось просто зчез з твого життя. А ти ніби знайшов того себе, кого хотів заховати. Думаю ніколи не пізно усвідомити і зважитися відстоювати своє. Дякую вам хлопці за позицію, завдяки їй цей український простір, живий і нарощує м'язи, і це потрібно робити систематично, щоб бити по зубах тих хто нас всіляко тужиться перевзути знову у валянки.
Дякую за ваш вибір. Це важливо.
Ну хто відсіявся, то й і другом то не був🤔
Краще, що відсіялися сьогодні, чим продовжували б друзями прикидатися.
А вам РЕСПЕКТ!!!!
💙💛🤝
Бути самим собою в своїй державі, а не пристосуванцем в будь якому середовищі- дає друге дихання і це неймовірні почуття ❤
Тобто війна для багатьох стала очищенням від того поверхневого лайна, який з задоволенням кидаєш посеред шляху, і потім ніколи навіть не повернешся в ту сторону, де залишилося непотрібне сміття...
Але ЦЕ КОШТУВАЛО БАГАТЬОХ ЖЕРТВ..
😢😢😢😢😢😢😢😢
Ви дуже круто написали 💙💛💫👏🏻👏🏻
Дуже гарно підмічено: очищенням від сміття. Це дійсно, війна для когось стала очищенням.
Я була мала на початку 90 - х, та всі ці пісні пам'ятаю. Це був розквіт україномовної естради. А потім все це якось обірвалось і з кожним роком українські пісні зникали.
Моя бабуся з Луганську вийшла заміж і переїхала в село на Сумщині. Говорила українською мовою, за що її в селі називали "хохлушкою". І дуже гарно співала українські пісні, і хор сільський навчила їх співати.
Альберте, велика подяка за цей сюжет. Мурашки, сльози, гордість, сум, розчарування, свідомість.
Цю передачу мусить подивитися кожен українець
Наприкінці 90х та початку 00 у місті Запоріжжя, де я тоді мешкав, щороку влітку проходив Всеукраїнський Молодіжний Фестиваль «Перлини сезону». Так ось: у 2000р до мене у гості з тамбову приїхали мої двоюрідні брат та сестра. Ми з дружиною вирішили познайомити їх з культурним життям нашого провінційного міста, та декілька днів водили їх на цей Фестиваль. Мало сказати що для них це стало культурним шоком! Це було розривом їхніх мізків! Люди перший раз у житті побачили такий масштаб та різноманіття музичних гуртів! Особливо братові якраз запам'ятався ХМЗВ, який тоді став Лауреатом з піснею "Україна - це ми".
Дякую Альберту за позицію та грунтовну роботу. А особливо за творчість! Пісня "Україна - це ми" - мій топ!
Запоріжжя 💙💛👍
"Перлини сезону" то було справжнє свято, на яке спочатку рік чекаєш, а потім благаєш батьків щоб відпустили)))
Так українці виконавці- талановиті, різноманітні, самобутні! А по раша тв що ми бачили? Кабзонів, Кіркорова, та все тому подібне..
До сліз. "Ви своїх дітей вчите російською щоб що?"дуже резонує.Людину робить людиною вибір.Так багато щему, така добра іронія. Дякую.Люди, яким болить. Це добре, що Альберт Цукренко усюди, як жартував Роман Коляда на українському радіо. Ще раз дякую!❤❤❤
Чтобы они знали самый распространенный славянский язык в мире, который украинцы развивали не меньше, чем русские (великоросы). И не Вы будете что-то кому-то указывать. Русский язык, как и само имя "руские, руськие, русины", это наше тысячелетнее наследие. В отличие от неологизмов, типа "украинец" и "украинский язык". Украина просто топоним, а страна называлась тысячу лет Русь, Малая Русь и Малая Россия
Ви сюди на танку заїхали?@@ИмянаФамиленко
@@ИмянаФамиленко Де у вигаданих руССкіх прілагатєльних руССкая республіка в ординській, угро-фінській, неписемній Московії, яку в 1721 назвали вкраденою назвою роССія?
@@ИмянаФамиленкону ти історію хоч повчи і не від соловйова
який позор
@@ИмянаФамиленкоКак типично для россиянки. Украинцу не нужен российский язык, у него есть свой, и у россиян он ничего забирать не будет, он не жадный, как не будет и указывать таким, как вы. Вы из чужого племени, вас украинцы тащить к себе не собираются, можете не переживать. "Самый распространенный славянский язык в мире" насилием распостранили на тех, у кого был свой и кому он нафиг был не нужен. Наш человек называет себя украинцем, а не украинским, а когда-то он был русичем или русином, имя существительное, субъект, отвечает на вопрос "кто?" Русские так называемые - имя прилагательное, "какой?", "чей?" Вы себя к Руси буквально приложили. Какой вообще нормальный человек будет так себя называть? Да только с рабским сознанием, навязчивый, какими и являются россияне-мыжебратья. И название вас не устраивает, величия нет, "окраина" какая-то, ну разве ж это название? А вот Русь, вот это мы понимаем, сразу гордость распирает, страх прошибает, плевать, что нет ее давно, что все меняется, что много чего произошло с тех пор. Застряли в каком веке вы там? Ну и сидите, есть у нас страна такая огромная, которая не меняется, там места хватит всем, кому величия хочется. А мы своей жизнью будем жить, без вас, наконец-то. И вообще, какие дураки эти все народы, навыдумывали себе неологизмов, чего они себя византийскими, римскими не кличут? Как это можно от величия отказаться? Ей богу, дураки. Вы им это объясните, может кто образумится. Они ваш уровень, ваша компания. А мы люди простые, мы любим свое и смотрим в будущее, а не в прошлое. Бувайте.
Яка в мене спрага була за Українським...За своїм,рідним..Я шукала пісні українською і не могла наслухатись.В 2010 поїхала на 7 років в Африку.Тоді прийшло розуміння,яке мене розплющило морально-дивишся ЛЮБИЙ спутниковий канал любої країни-всі на своїй мові.Дивишся українські канали-всюди російська.І огидна російська попса..До речі,я з Одеси.І українська-це мій вибір все моє життя.Як гарно,що нарешті ми позбудемось російської.Зараз взагалі відраза до МАЙЖЕ ВСЬОГО російського контенту.Дякую за передачу.
Дякую усім хто створив цей випуск. Я поплакала добряче
В 90ті роки я проживала в шахтарському містечку,нам,батькам зробили опитування,якою мовою хочете щоб вчились ваші діти,ми писали-українською.Навіть моя подруга ,яка з Оренбурга ,сказала-"мы ж живём в Украине,язык должен быть украинский"..Але з 4х шкіл,нам не відкрили навіть 1класу україномовного.Мене мій патріотизм врятував,я переїхала на Хмельниччині,бо хотіла,щоб мої діти вчились в українських школах.Тепер я вдячна своєму патріотизму і мої діти!
❤❤❤❤
Ви молодець! Головне не зраджувати самому собі!
Украинская мова в переводе "разговоры пограничников". Абсурд. Тысячу лет здесь была Русь и никакой Украины
Шана Вам!
"Поразґоваривайте о вашем пограничном расстройстве сознания с психологом"
Сподіваюсь гонорар для рослин вирощених на фсбшних ботофермах дозволяє оплатити послуги кваліфікованого фахівця.🦧
Нам потрібно більше таких проектів, більше відкритих очей і відкритих сердець. ❤️ Мені болить серце коли я чую, як батьки продовжують говорити зі своїми дітьми російською , як продовжують споживати російські інфопродукти ..
Особливо за кордоном, діти російськомовних не знатимуть української
не обовязково.ми з чоловіком були російськомовні до початку війни, вже під час війни народилась донька і я спілкуюсь з нею рідною мовою@@maryenn1281
"Я точно знаю, якою мовою мої діти НЕ будуть говорити" - золоті слова. Свого часу я теж вважала, що українське - це якесь хуторянство, народні наспіви, щось немодне. А потім якось увечері гортала канали і почула Скрябіна. "100 годин". І це було кохання - це те, що не можна сплутати з "мені подобається". Я просто офігіла, купила його альбом, офігіла ще раз, потім інші альбоми, офігіла в квадраті, а потім офігіла від того, що я НЕ чула через баскових, кіркоравих, іванушек і прочу пургу - своє, круте, сучасне, абсолютно самобутнє.
Дякую вам за цю роботу ❤
Твои дети, если захотят жить в современном мире, неизбежно должны будут знать другой язык, кроме украинского, тк он региональный (в качестве разговорного) даже в самой Украине. Русский входит в 10 самых распространенных языков мира. Это единственный мировой язык из славянский. Поэтому отказ от него это абсурд и кража у самого себя
@@ИмянаФамиленкотебе забули спитати
@@ИмянаФамиленконашо вчити мову боліт, якшо є англійська чи іспанська, якою говорить весь світ? Шоб з ким говорити? З мокшанином, туркменом, вірменом, киргизом, узбеком, таджиком? Але це ж все Азія, до чого тут ми? Ми знаходимось в Європі, яка вся розуміє англійську, а не російську.
😢. Саме за його українську позицію і любов до правди ВБИЛИ...
Все буде відомим за інших
@KukharyshynOleh вы находитесь на Пограничье, как и называется территория (не гос-во) где вы живете. Хотя мб уже в Польше или Канаде (таких патриотов Пограничья больше всего)
99% всей южной и восточной территории территории (не гос-ва) Погранья и сейчас и в будущем будут говорить на русском
я теж, давно помітила, що українські пісні Ротару більш потужні, а, коли вона перейшла на московські пісні, вони стали якійсь прості, їх так часто крутили, що аж до гидоти, а за українськими піснями Ротару сумувала, але їх не було слишно, и дуже рідко вона їх виконувала. Я народилась в Барнаулі, вся родина в московії, але з двох років живу в Україні (феномен СРСР). мені 65 років. Коли мені було 9 років, почали вівчати українську в школі. Батьки радісно звільнили мене від вивчення української мови (було таке право в Україні не вивчати в школі українську тим, хто приїхав з московії), а я їм заявила: "то ви так вирішили, а я буду вівчати українську". І дуже цим пишаюсь.
❤❤❤
Коля Серга respect. Величезна подяка за працю і українську позицію !!!
Вже подивилася по ТБ. Вчергове низький вам уклін. Ви єдині, що заслуговують на державну підтримку. Ви найкращі❤❤❤. Всім раджу
Дуже потужний випуск 👏 я росла в Кривому Розі, в абсолютно зросійщеному середовищі. Дивно що я зі своїм на той час ватним майндсетом не тільки не поїхала в дєнєрє в 14му, а навпаки почала свій шлях до українства, який триває і по цей день
Це показує що був і громадянський конфлікт
Моя юність проходила в 2000-2010-ті, в той час, коли український шоу-бізнес інтенсивно русифікувався, і молодь, що жила в моменті не дуже це усвідомлювала. Ті перлися до нас зза порєбрика зі своїми «хлопай рєсніцамі і взлєтай», наші штампували як на конвеєрі «пиришкі-пупиришкі». Але ж яке щастя, що в той же час в нас були Крихітка Цахес, Тартак, ТНМК, Океан Ельзи, Скай, Бумбокс, Mad Heads, Таліта Кум, Лама, Гайтана та інші, завдяки яким українська молодь могла слухати класну популярну українську музику і через це усвідомлювати себе українцями, мати цю спадщину, ці спогади, цю приємну ностальгію за юністю під ці чудові пісні…
О так, ви перелічили мій плейлист того часу, ще був дуже класний гурт Н.три, Карпа, Ot Vinta, Скрябін та багато інших! це були неймовірні хіти, чудовий час!
Mad Heads це взагалі найулюбленіший гурт мого дитинства!! Їхні пісні по радіо, особливо влітку 1000 разів крутили!!
Верни мне мой 2007.😅
Я з Маріуполя. Зростала під "Територію А" та знала всі пісні ранньої Ірини Білик. Відповідь проста - в моєму домі не було підведене кабельне телебачення, тому дивитись ми виключно українські канали. А от мої однокласники, що жили в сусідньому будинку, зростали на "кабельному" де 100% контенту складали російські канали. Між нами ще в школі була прірва, яка з роками тільки поглибшала.
Обов’язково всім до перегляду! Знімайте рожеві окуляри!! Досить, занадто велика ціна ваших теперішніх помилок!! Гляньте навколо скільки в нас в Україні талантів, які ми сильні !! Круті!! Пишайтесь собою і несіть своє громадянство із почестями, не цурайтесь свого, а кохайтесь в ньому, бо воно прекрасне💕
Всім добра і більше розуму, обійняла 🫶🏻
Мені вже за 40 і я виросла з Українським радіо (те саме дротове з одним каналом) в Київській області. Воно стало орієнтиром, бо там були українські народні пісні, українські шлягери, радіовистави та різноманітні програми українською. Тому напевно моїй свідомості так завжди хотілося скрізь свого - українського, бо це нормально. Отож, аж до 2024 це був весь час вибір свого - навчатися в Києві і розмовляти в громадських місцях хоча б суржом можна було легко, а можна було і літературною зарядити, вчитись в КПІ і розмовляти українською - спокійно, жити в гуртожитку і продовжувати говорити своїми говірками - просто. Ніколи не переходити з киянами і гостями столиці на російську - це прям як спорт завжди був)))
Вишукувати і купувати на Петрівці саме книги українською, касети М.Бурмаки, Піккардійської терції, ТНМК, бо це чистий кайф)
Купувати дитині з народження і так вже майже 11 років тільки українські книги і відбирати мультфільми тільки українською- це не фантастика.
Це мені підсилу, бо це про любов до свого. "Не стидайся, то твоя земля!!!!"
Радію всім хто повертається до нашого спільного і поважаю без прив'язки до часу повернення❤
Підтримуймо один одного і любімо, бо ми того варті. Ми ж українці💙💛
"Дитина, яка вихована на українській культурі, не візьме зброю, аби воювати проти своїх громадян на боці квазі-республіки Росії". Як влучно, дякую вам за ці слова!
Я провів дитинство в Лисичанську, юність в Луганську. Я довго рефлексував, намагаючись зрозуміти, чим я таким відрізняюсь від колишніх приятелів та знайомих, для яких не "все так одназначно", "ну а шо, вині всі", "ну а шо, робота є робота", "вині всі". І ось як раз пару місяців тому прийшов висновку, що це все "Альф" та "Територія А" по ICTV, "Кіт-пес" та "Гей, Арнольд" по Новому. Не вірю що хтось, хто скандував "росія, росія" в 2014-му, також виріс на цій культурі.
Дякувати українським перекладам, мультам та програмам, я залишився нормальною людиною.
P.S. Можливо, це вже мій мозок домалював пост-фактум, але в "Шоу-довгоносиків" я взагалі перший раз почув українську мову.
Так, до речі, дуже професійні і круті українські переклади на тв, а потім і в кінотеатрах, зробили дуже великий внесок
Тоже смотрел это всё. Альф классный сериал и команда ICTV сделала хороший перевод. Что касается "Територии А", то я её смотрел и не понимал, как можно слушать музыку типа Аква Виты, Юрка Юрченко, ВУЗВ, ТНМК и т.д. Когда в то же время выпускали свои хиты Red Hot Chili Peppers, The Cranberries, Scorpions, The Offspring, Metallica и т.п. Тогда для меня вся эта Територия выглядела крайне убого и она стала скорее антирекламой украинской музыки. Сейчас украинская музыка стала на порядок качественнее в техническом плане чем была в 90-х. Но больше 10% моего плейлиста она так и не заняла.
Можете погодитись чи заперечити, але я для себе теж відзначила ті мульти, більшість були нормальні і я досі їх пам'ятаю. От були реально крінжові декотрі, але вони були україномовні і найсмішніше, шо коли по телику йшли му і ципа (ну ж брєд) і ранєтки, то батьки казали ліпше ранєтки дивитися. Тобто цей ефірний час теж цілком цілеспрямовано забивався так, щоб провокувати споживача на вибір контенту.
Згадайте серіал ""солдаты", чі "кадетство".Мій син дивився з розявленим ротом,чекав наступньої серії,наспівував пісеньки звідти. Потім були всілякі " мухтари",та серіал "пёс"...паралельно йшли ,,,сваты ,,
Ось так і виріс мій син на російскому контенті..нажаль..
Вважати одних людей кращими за інших на основі їхньої національності - це шовінізм. Влада добре це використовує в своїй пропаганді. Саме це є вічним двигуном війн
Чи є український Оскар за документальний фільм?🤔
Бо це краще, що доводилось бачити в укр.інфопросторі на тему русифікації 📌
Дякую Альберту! Це рівень ❤️🔥
Окреме дякую артистам, публічним особам, котрі визнали себе зросійщеними, зробили висновки Публічно (що є мега важливо) і рухаються далі, а не тримають свої рос.пісні, твори в шухляді на випадок «ну а раптом вдруг вони згодяться»👹
Приємно, звісно, чути "Добре, що прийшов".
Я дуже рада, що їм усім було куди прийти, бо чимало людей зберегли Україну.
Дуже влучно 👍
Дуже хочу подякувати усім за цю роботу. Я встигла декілька разів розплакатись при перегляду цього відеоматеріалу та згадати саму себе в минулому, порефлексувати над тим, яку позицію я несла за собою. Насправді, це відео змушує серйозно задуматись про те, наскільки сильно відіграє роль українська культура в обороні від російського шлаку.
Дякую за такі передачі. БО, дуже боляче було відстоювати свою українську, коли в 2014 довелося покинути домівку та рідних в окупованому Донбасі... В Києві казали, аж до 2022 : " Войни нєту, нє травміруйте псіхіку окружающіх своімі страшілкамі.." Це було боляче.. Бо я народилась та зростала в Центральній Україні .Також, з батьками, приїздила й на Донбас..Я розмовляла суржиком, україномовним, та все ж..там, в гостинах,.. мене місцеві дітлахи звали "хохлушечко" та повторювали мої суржикові слова.. Хоча, мої пра-бабці, яких я трошки застала на цьому Світі - говорили теж україномовним суржиком.. Я не могла й не хочу ніколи різати свою рідну Країну на сторони світу й т.п., тому мене досі дратують та дивують ті, хто, переживши ординську навалу та живучі в пеклі війни, кажуть та думають "какая разніца, мне так прівичнєє" (((
Я з 1986 року, Вінниця, зросійщена інтелігентна родина. До десятого класу музикою активно не цікавився, а як зацікавився в епоху mp3, то це був русскій рок, а українського буквально трохи ВВ та ОЕ. Але то був вплив техліцейного оточення, а сам я поступово років у 17-18 сам відкрив для себе Плач Єремії, старий Скрябін, Вій, трохи пізніше Брати Гадюкіни і зрештою вже в 21 моїм улюбленим гуртом стає і лишається до сьогодні неймовірний і такий різний, великий гурт «Мертвий півень» (зокрема після «Поцілунок» на слова Віктора Неборака для мене досі лишається піснею номер один взагалі)
Крутий фільм, мурашки по шкірі, і сміялася, і плакала.... Не на смерть стоїмо, на життя.... Сил нам і віри
Дякую пану Альберту за неймовірний фільм. Я не бачила 70-х, не пам‘ятаю 90-х, але добре пам‘ятаю нульові і зросійщення яке, на жаль, дістало і мене, попри життя на заході України через телебачення, радіо та книги. На жаль, це відібрало у мене частину спогадів про бунтарську підлітковість та можливість ностальгувати за тим періодом, проте воно того не варте. Краще створювати нове майбутнє, бо за нього вже й так платиться надто дорога ціна. Чудовий та цікавий фільм, можливість оглянутись назад та відрефлексувати, зробивши висновки та рухатись далі.
Мурахи по шкірі впродовж усього фільму. Дуже вам дякую за роботу!
Я харків'янка. Переживала все так саме, як росказує Коля Серга. Події Майдану були далекими для мене, хоч я знала, що мої знайомі були там (вони переїхали в Києв за декілька років до подій, волонтерили на Майдані, як лікарі, приносили гарячі напої). Для мене все було наче якісь внутрішні києвські події, які ледве торкалися особисто мене.
І це було не від злоби чи байдужесті, а скоріш від нерозуміння що саме відбувається. Ми дуже довго жили в відриві від власної історії, не розуміли її і вірили росіянам... Нажаль лише бомби з неба змусили особисто мене прокинутися. Шкода, що лише зараз.
Дякую, за цю розповідь. Вона вселяє надію, що багатьом українцям також відкрились очі.
@@maryanmuryn5174, на жаль для багатьох росія це брати .
ви дуже чітко описали, я з півдня, мені було 19(не мало) і я пропустила ці події повз себе(не памятаю чому), мій хлопець каже що інформації було достатньо, і то був мій вибір не чути, не знаю що йому сказати. Слава Україні.
Таких як ви тисячі! І я не виключення( і багато знаю таких.
Ваш коментарій дуже правдивий, дякую за щирість
@@Nina-vo8wxну ще 2004, але в 2014 то інформації було валом
"Затанцюю менуети, шо робити, коли музику ніхто не слухає, Затанцюю менуети, слава, хдє ти, пріхаді, тібя я жду"
Ви згадали у фільмі Юрка Юрченка та його популярність у часи Території А, і дуже шкода, що не навели ось цю його дуже знакову стьобну пісню - протест проти росифікації культурного простору України, проти того, що українська музика раптом стала "неформат" і всіх нагинали співати порусскі.
Юрія не нагнули! "Мене кумарить марить нудить від цих менуетів, Тупих куплетів тіпа кружицца планєта хдєто"
Слава тим, хто не дав себе нагнути. Слава таким, як Юрченко, воїн ЗСУ (ви показали, як воюють Козловський і Серга, але ж і Юрченко воює).
Слава прийшла, Юро
Мені теж його дуже не вистачало в цій передачі. Його творчість з гуртом Юркеш яскравий приклад того, як російська музика, прости Господи, не давала пробитися чудовій україномовній творчості. Його соркастичні і стобні пісні то любов з дитинства ❤
О, я певно прийшла в коментарі, щоб знайти ваші слова ❤ я з універу обожнюю музику і вважаю, що маю непоганий смак, адже вистояла проти навали ддт і кіпєлових в технічному вузі (де вони в той час звучали під кожну гітару), завжди була в пошуках, і якось віддавала перевагу іншомовній музиці, збирала цікаві рок та метал композиції на різних мовах світу. І тут одного разу натрапила на менуети Юрченка. Я пам'ятала його по інших композиціях, адже розквіт його кар'єри припав вже на досить свідомий мій вік. І тоді я його не зацінила, здався солодкою "попсою". Але менуети через десяток років вразили, розірвали простотою і чистотою побудови, щирістю. Точністю. Злою іронією. Любов до скону, Юрко, тобі за цю пісню.
Народилася в 95-му, територію А пам*таю не дуже. Зате коли вийшла оця пісня, я була підлітком і прям кайфувала від неї. Дала послухати батькам, а вони такі: "Ой, це ж Юрко Юрченко!" Була приємно вражена, що хоч тут у нас музичні смаки співпали) ми з батьками із Запоріжжя) пісню досі слухаю на спотіфай)
Чудовий проєкт! Аби тільки "ніколи знову" не повертатися у те російщене зло! Дякую всім, хто взяв участь у створенні відео!
дуже дякую за фільм! надзвичайно важливо показувати зараз як знищували нашу ідентичність за часів незалежності
Якось після подій 2014 року натрапила на телебесіду К.Собчак і Кобзона. Ото була квінтесенція братньої любові! Весь діалог йшов по колу. Собчак задавала просте запитання - нащо ми ліземо до українців? А йося аж заходився - ну как жеж, ми же старшие братья, ми же должни подсказать правільний путь. Собчак - а зачем, пусть ідут своїм путьом. Йося - так ми же любім украінцев і хотім їх уберечь от ошибок. Собчак - ето іх вибор, пусть самі ошибаются і учатся. Йося - ми же нє можем етого допустіть, ми же умнєє і опитнєє, ми должни... і т.д. і т.п. Класика жанру, братня любов як вона є. Тьфу.
Дякую за фільм! Пишаюсь тим, що моя майже 3х річна дитина не розуміє російську, хоча і я, і чоловік все життя до 22 року були російськомовні, але свідомо з дитиною розмовляли від народження українською.
Наші розуміють,але не розмовляють,навіть попри те,що їх дід говорить до них лише російською, хоча приїхав з росії в Україну майже 50 років тому,говорити не навчився🤷.
❤
Ого, ребенок не знает один из самых распоочтраненных языков в мире, на котором создана одна из самых великих литератур в истории. Это однозначно достижение! Еще предлагаю не учить детей математике, физике и химии - в этих науках слишком много русских ученых. Кобзарь наизусть и хватит 👍👍👍👍
Ви великі молодці!
@@ИмянаФамиленко, а вам я пропоную утопитись у лайні яке ви залишаєте під кожним коментарем людей, що люблять та поважають свою країну 😊👍
Цукренко , як інтервьюер та ведучий просто здивував ! Дуже високий рівень , можливо він один з найкращіх !
Він і виконавець найкращій, нешодавно на заході України хамермани виконували найкращі пісні на штучном, імперськом руССком язике ординської, угро -фінської, неписемної Московії, яку в 1721 назвали вкраденою назвою роССія, що стала тюрмою сотень народів.
чуму? він інтелектуал, нічого не здивувало.)
Нехай квітне український ютуб!
Нехай квітне Україна!
Слава нації та смерть ворогам!
Дякую за такий фільм. От цим людям як Коля Сєрга вірю, а от таким як Полякова, нажаль ні. Для мене вона пристосованка.
Мої відчуття після перегляду цього випуску дуже схожі до післясмаку хорошої стрічки: довго не відпускає, багато над чим є подумати, багато що - проаналізувати. Дуже якісна просвітницька робота! Дякую!
Ні в якому разі не можна допустити в майбутньому російщину на нашу землю
я з Дніпра, і памʼятаю, як була малою і родина слухала українське, але потім у підлітковому віці я потрапила в ось це вже сформоване пропагандистське прастрансва роскантєнта. Мені зараз 22 роки, і чесно, більшість того, що я слухала у 12, я або не памʼятаю або вважаю відвертим 💩 зате тепер знову слухаю те, що слухали батьки, і купу нової нашої музики, з якої сподіваюсь не трапиться те ж, що і з музикою 90-их. дуже дякую за таку класну документалку❤️🔥
Господи, який же офігенний контент!! Я хочу, щоб це транслювали замість марафону, показували в школах і універах.
Ну чому в нас все ще купа російськомовних людей 😭
В марафоні цей фільм вже показали. Останнього часу той, хто не дивиться марафон взагалі, критикує його найбільше
Це не "офігенний контент".Це ганьба і сором.І поки українці не усвідомлять цієї ганьби та сорому ( як ліків від пристосовництва ) поступу вперед не буде. Тут "перемоги" ще не видно, на жаль.
Величезна дяка панові Альберту та команді! Дивилась фільм - ковтала сльози. Слава Україні!
Дуже дякую за це прекрасне відео! Дух захоплює від людей, які можуть визнати свої помилки. Хочеться вірити, що ми більше ніколи не скотимося в російську антикультурну прірву.
Мені не вистачило в програмі голосів артистів, які співали українською в 90-тих і не продались, не почали співати російською. Було б цікаво почути їхні історії та їхню думку. Дякую Олександру Положинському за таку історію.
Згодна, можна було б ще долучити історію про Руслану, адже їй так само радили орієнтуватися на Москву, співати московською після перемоги на Євробаченні 2004р.
Велика присутність не продажних українських артистів завадила б авторам плавно підвести глядача к висновку в кінці фільму, що треба Абнять і Прастіть колабонрантів з ординською, угро - фінською неписемною Мосоквією, яку в 1721 назвали вкраденою назвою роССія, що стала тюрмою сотень народів.
Велика присутність не продажних українських артистів завадила б авторам плавно підвести глядача к висновку в кінці фільму, що треба Абнять і Прастіть колабонрантів, що допомогли привести в Україну чергове ординське нашесття.
"Добре, що прийшли"-однозначно. Таке відчуття, що воскрес Хвильовий, Івасюк, Яремчук, що ці титани поряд з нами.
Дякую і соромно, і боляче, і радісно.
Дякую всім, хто взяв участь у створенні відео!
Дякую за відверту розмову!
Так, наша культура - це фактор національної безпеки!
Дякую Сашку Положинському, за круту ініціативу "Не будь байдужими", з якою він їздив невеличким містечками з концертами для школярів, на той момент я була в 6 класі (приблизно 2003 рік), але досі памʼятаю цю подію, це було неймовірно та думаю залишило слід на моєму світосприйнятті. Дякую 💕
Культура в Україні - це фактор національної безпеки! Так, так і ще раз так! Подяка вам за цей випуск!
Для мене українська пісня завжди приходила несподівано.І давала сили і натхненням жити.Коли уже в СРСР усе було зросійщене.Зявилася Ватра.Це був шок.Сучасні молоді люди,сучасні мелодії,українська мова.Потім уже Червона Рута по телевізорі з Чернівців.А потім був тур лауреатів. Я ходив в Луцьку і Тернополі.Кому Вниз і Шевченковий "Суботів" черговий шок.Коротше з 1993 року я вирішив не слухати російських пісень.Це було важко,тому що всерівно доводилося чути ці пісні в маршрутках,по радіо.З відступом від принципів на Земфіру.Але були Брати Гадюкіни,Віка,Воплі Водоплясова,Скрябін,молода Білик,Океан Ельза,Лама(ще одний свіжий подих у свій час),Тартак та інші.В Тернополі було Ух-радіо.Повністю україномовне.При бажанні можна було спокійно обходитися без русні.Але для більшості це було немислимо.Шкода,може б історія пішла інакше.
Дякую!!!це неперевершено! Авторам і всім учасникам - безмежна повага
На одному диханні подивилася! Просто неймовірно, стільки думок і відкриттів. Дякую вам!
Мені теж не вистачило війни 2014 році, щоб перейти на українську і позбутися руснявих смаків в музиці. Відрефлексувала свою недолугість та поринаю в українську літературу та культуру.
Чудовий матеріал❤ сльози на очі навертаються
Моя повага кожному хто почав себе ідентифікувати як українець
Це 100%, я з Києва 1999 року народження, виріс з російської мовою, але цікаво що я памʼятаю початок 2000их, як багато було української мови а потім все зникло
Я 96 року народження, в моєму дитинстві на вихідних завжди було радіо Промінь з крутими програмами, радіовиставами, інтерв´ю…дуже теплі спогади. А в будні це завжди було Гала радіо і багато класної музики - Тартак, Бумбокс, Гайтана, Лама, Скай та Друга ріка. Російське там теж було, але я пам´ятаю лише наші пісні і дотепер в мене в плей-листі альбоми Меломанія та Family бізнес. А ще Марія Бурмака з її Пробач та Сонцем, небом, дощем…
А ще ТНМК, багато пісень знаю напамʼять саме завдяки радіо❤
Таня Микитенко це найкраща дерусифікація і детоксикація головного мозку .
Дякую, гарний випуск.
І так відбілювала петрова в своїй програмі...
Неймовірно точна кожна теза! Яка прекрасна програма. І як тільки чудово і приємно Альберт веде цю передачу. Я у захваті.
Ніколи до цьогл нісого не знала про Сєрьгу. Ото, що він співає російською в ролику, щось маргінальне і якою силою, як круто це звучить українською мовою!
Я 86року народження, кожен день перед школою розпочинався у мене із «Території А»🫶 А «Аква Віта» - «а тепер усе інаааакше😍», Юрченко «я йду» я і досі обожнюю🙌
Дуже трагічно, що такий чарівний музичний світ був так гидко засмічений рашистстькою культурою, мовою🤢 Ціль кожного із нас….що б ні яз🤢ка, ні цієї культури більше не було 🙌
😂😢
Дякую, Альберте! Дякую, Суспільне! "Мені важливо, якою мовою мої діти НЕ будуть говорити" - це шедевр.