Jak Łączyć SIŁOWNIĘ i SPORTY WALKI?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ส.ค. 2024
  • W materiale opowiadam o tym jak można trenować na siłowni by przełożyło się to na rezultaty w sportach walki.
    PLANY TRENINGOWE Z MATERIAŁU ZNAJDZIESZ TUTAJ:
    ►►tiny.pl/wpkcl
    ZBUDUJ UNIWERSALNĄ SYLWETKĘ Z MOIM NOWYM EBOOKIEM:
    ►►www.stalowyszo...
    ►►www.stalowyszo...
    ZNIŻKI NA SUPLEMENTY:
    ►KFD -5% KOD: stalowydrong69 ►► sklep.kfd.pl/
    ►KFD -5% KOD: stalowydrong69 ►► sklep.kfd.pl/
    ♦INSTAGRAM STALOWY SZOK►► / stalowyszok
    ♦Edycja ►► xnar166@gmail.com
    ♦ Autor miniatury► / tacticalreccon

ความคิดเห็น • 439

  • @ArturMma_
    @ArturMma_ ปีที่แล้ว +797

    Więcej o sportach walki chcemy !

  • @don_toku8823
    @don_toku8823 ปีที่แล้ว +127

    "Agroturystyczny luj ogłuszacz" wspaniały cytat, który rozbawił mnie i dodał energii oraz motywacji do treningu.
    Warto było kupić twoje książki polecam wszystkim.

    • @leszekszlaga9876
      @leszekszlaga9876 ปีที่แล้ว +3

      Dożynkowych gał Mam 🤣🤣🤣

    • @OskarSylwester
      @OskarSylwester ปีที่แล้ว +2

      W ogóle ten przymiotnik "agroturystyczny" w kontekście ciosu ma ciekawy wymiar :)

  • @michazielinski8291
    @michazielinski8291 ปีที่แล้ว +16

    dodam komentarz na swoim przykladzie, trenowałem mma przez rok i pojechalem na zawody w bjj, przez ten rok trenowowałem tez 2-3 razy w tygodniu na siłowni,( robiłem wykroki/bułgary, zercher squaty, wiosłowania, martwe, wyciskania, podciąganie, dwubój, OHP, i pare innych) udało mi się wygrać zawody BJJ z ludzmi trenującymi tylko te dziedzine przez 1,5-3 lat, więc siła i motoryka jest bardzo ważna, ale trzeba pamiętać że najważniejsza jest w tym wszystkim dyscyplina i regularność, Pozdr.. 💪

    • @ukasz8631
      @ukasz8631 ปีที่แล้ว

      A to w klasie dla dorosłych czy młodziki? Tak z ciekawości pytam

    • @michazielinski8291
      @michazielinski8291 ปีที่แล้ว

      @@ukasz8631 u-18 Junior, więc motywacja dla wszystkich rówieśników żeby dodawać siłkę do tych wszystkich treningów

  • @mnj01777
    @mnj01777 ปีที่แล้ว +2

    Jestem już facetem 40+, mam masę obowiązków rodzinnych i zawodowych i dość poważne kontuzje kolan po prawie 15 letnim stażu w sportach walki (Judo, a później BJJ). "Odkrywam" właśnie trening siłowy (rownież z pomocą Stalowego). Doszedłem do punktu w którym musiałem wybrać. Albo BJJ i ryzyko pogłębienia kontuzji, ponownych operacji itp. albo siłownia i próba odbudowy własnego ciała. Pomimo tęsknoty to SW, wybrałem trening siłowy ale trzymam kciuki za tych, którzy będą potrafili jakoś połączyć oba i czerpać z nich maksymalną satysfakcję oraz korzyści.

  • @radekem4150
    @radekem4150 ปีที่แล้ว +71

    Nakurwiam 4x w tygodniu, zajawka sportem totalnie. Dzięki za motywację
    Dawaj o saunie coś :)

    • @frozarky6695
      @frozarky6695 ปีที่แล้ว +1

      było cos wspomniane w filmie o kąpaniu pod ciepłą vs pod zimną wodą, jak cię bardzo interesuje to poszukaj

  • @Pawel_Strong
    @Pawel_Strong ปีที่แล้ว +43

    Odnoszę wrażenie, że to jeden z tych materiałów, w które Stalowy włożył najwięcej czasu i pracy, a wyświetleń o dziwo jak na ten kanał niewiele.
    Z mojej strony wielkie propsy. Super Materiał.
    Pozdro

  • @BuildQRG
    @BuildQRG ปีที่แล้ว +48

    Dzięki to wideo przyda się wielu z nas

    • @marcomarco5056
      @marcomarco5056 ปีที่แล้ว +1

      Dokładnie, BIOTAD PLUS Team💪💪

  • @michal.lawrynowicz
    @michal.lawrynowicz ปีที่แล้ว +6

    Z jakiegoś tam doświadczenia w pracy ze sportowcami walki i innymi sportami muszę się w kilku kwestiach nie zgodzić. Kilka przemyśleń:
    -Trening typowo kulturystyczny zdecydowanie zamula (duża liczba powtórzeń o niskiej i stopniowo zmniejszającej się prędkości ruchu);
    - Samo posiadanie dużej masy mięśniowej wcale nie świadczy o wysokim poziomie wytwarzanej mocy, ani tym bardziej o dynamice i szybkości. Najpierw trzeba nauczyć się tę moc wytwarzać poprzez odpowiednią koordynację między i wewnątrzmięśniową. Szybkość i siła maksymalna to dwie skrajności, a klasyczny trening hipertroficzny to już w ogóle inny świat.
    -Trening siłowy i nieumiejętne budowanie masy mięśniowej może zmniejszać ogólną sprawność i performance zawodników sportów walki poprzez nadmierne usztywnienie ich. Większość z nich już bez treningu siłowego jest sztywna. Nie mówiąc o amatorach, którzy po 6-8 godzinach przed kompem ruszają na salę mma. Nierobienie symultanicznie mobilki, niepracowanie w końcowych zakresach długofalowo upośledza sportowców walki (szczególnie w parterze).
    -Robienie ćwiczeń eksplozywnych na dużych zakresach powtórzeń typu 8, 10 a często nawet więcej, to rak przygotowania motorycznego, szczególnie w sportach walki, gdzie dominuje podejście no pain no gain. Jeśli chcą trenować wytrzymałość mocy to proszę bardzo, ale najpierw trzeba tę moc posiadać/zbudować. Robią dużą objętość (5,8 nawet 11 jednostek treningowych w tygodniu), ale zapominają o intensywności.
    -Da się zrobić prawdziwie funkcjonalną hipertrofię, przydatną w sporcie, ale to nie jest ta hipertrofia funkcjonalna, o której mówią w książkach typu 6-10 powtórzeń. No i ogólnie niby fajna ta hipertrofia, ale trzeba pamiętać, że w sportach walki są kategorie wagowe, w których trzeba się zmieścić. Zmiana kategorii wagowej może wiązać się z koniecznością zmiany stylu walki.
    -Oczywiście trening siłowy to absolutna podstawa, jego zalety są niepodważalne i jest jednym z najlepszych sposobów na prewencję, która jest mega ważna w sportach walki ze względu na charakterystykę dyscypliny. Jednak jeśli ktoś trenuje głównie siłę maksymalną, to wielkim sportowcem nie będzie.
    Dobry materiał. Pozdro! 💪

    • @xm2983
      @xm2983 ปีที่แล้ว

      No właśnie stalowy ogólnie spoko materiał zrobił, tylko mam wrażenie że jest on skierowany do osób, które planują walczyć z rękawicami w ringu w jakimś mma, trenują style jak kickboxing - w których głównie skupiają się na potężnych uderzeniach. Widząc tytuł odcinka trochę się napaliłem bo myślałem że może rozwiąże to moje problemy, a ciężko znaleźć odpowiedzi na ten temat - ale się nieco zawiodłem. Ale z drugiej strony nic nie oszukał, sporty walki a sztuki walki się różnią. Ja na przykład trenuję taekwondo i niestety ten odcinek ma się nijak do moich problemów. Widząc twój komentarz postanowiłem też napisać bo widzę, że faktycznie masz jakieś doświadczenie bo poruszasz właśnie te kwestie i większość z nich doświadczyłem i mogę potwierdzić.
      Piszę ten komentarz, bo właściwie to liczę na rady, choć domyślam się że możesz nie odczytać już tego albo zignorować.
      Tak jak pisałem wcześniej, osobiście trenuję taekwondo - 2-3 dni w tygodniu po 1,5h intensywnego treningu. Przed zaczęciem treningów taekwondo już chodziłem wcześniej na siłownie. Na treningach jest bardzo dużo kopnięć . W związku z tym w momencie rozpoczęcia treningów z braku pomysłu jak to rozwiązać zawiesiłem trening nóg na siłowni. Nogi się trochę ćwiczą wiadomo w trakcie treningu, ale jednak czuje spadki siłowe z czasem i chciałbym wrócić do ich treningu. Próbowałem robić treningi nóg typowo siłowo ale kończyło się to usztywnieniem mięśni (głównie dwójek) następnego dnia. Ograniczona mobilność do kopnięć to i tak chwilowo mój największy problem jeśli chodzi o sztuki walki więc nie chcę sobie tego dodatkowo dobijać. Chciałbym połączyć trenowanie siłowo, w tym nóg z taekwondo tak żeby jedno nie kolidowało (albo minimalnie) z drugim. Nie uśmiecha mi się przekształcenie w bociana, a nie mam pomysłu jak to ogarnąć. Czy masz może jakieś rady/zalecenia na ten temat i nie zechciałbyś się podzielić? Oczywiście większy priorytet na taekwondo. Byłbym bardzo wdzięczny.
      Trochę liczyłem że stalowy, jako że jest osobą, która promuje uniwersalność, omówi temat nieco szerzej właśnie o te kwestie o których wspominasz, niż danie recepty jak trenować by zwiększyć siłę uderzenia, stabilność oraz odporność na mordobicie.
      Bardzo dobry materiał, ale do szerszego omówienia - właśnie o te kwestie. Właściwie jedynie do czego mógłbym się przyczepić to do pompek na pięściach w treningu. Dziwi mnie trochę ich brak, są świetnym ćwiczeniem, które uodparniają uderzenia gołą pięścią na ból. Praktycznie każdy mistrz/trener to poleca.

    • @terazsport7665
      @terazsport7665 ปีที่แล้ว +2

      Cwiczenia eksplozywne na duża ilość powtorzen to rak i nie rak :)
      Nie musza być bledem. Wytrzymałość mocy jest bardzo ważna w sportach walki i robi się ja własnie na dużych ilościach powtórzeń.
      Tylko większość robi ją źle, własnie w mysl zasady „No Pain, No Gain”.
      Przy budowaniu wytrzymałości mocy, podobnie jak przy mocy, kluczowa jest szybkość ruchu (a w zasadzie nie dopuszczanie do jej spadku) i długie przerwy wypoczynkowe między seriami. Czyli nie crosshitowe WODy, tylko przemyślany trening motoryczny.
      Pozdrawiam :)

    • @michal.lawrynowicz
      @michal.lawrynowicz ปีที่แล้ว +2

      @@terazsport7665 jasne, że masz rację. Wytrzymałość mocy jest bardzo istotna, ale trzeba wiedzieć kiedy i po co. Chodziło mi o nadużywanie i nieodpowiedni timing. Pisząc rak miałem na myśli to, że osoby nieświadome, chcąc ćwiczyć eksplozywność, tak naprawdę ją zabijają nadmierną ilością powtórzeń.

    • @michal.lawrynowicz
      @michal.lawrynowicz ปีที่แล้ว +2

      @@xm2983 Gdyby stalowy miał na youtube stworzyć filmik odpowiadający na wszystkie pytania dotyczące przygotowania motorycznego w sportach walki i różnicach pomiędzy dyscyplinami to wyszedłby z tego kilkugodzinny kurs. A za kursy i wiedzę specjalistyczną się płaci :D
      Ogólnie nie chce mi się aż tyle pisać, ale jeśli chodzi o trening siłowy to współpracując z zawodnikami TKD skupiam się na:
      -zwiększaniu siły reaktywnej, szybkości pojedynczego ruchu lub ruchów powtarzalnych
      -zwiększaniu siły maksymalnej w koncepcji triphasic (nacisk na ekscentrykę i izometrię, które świetnie przekładają się na wyżej wspomnianą reaktywność)
      -zwiększaniu siły w końcowych zakresach - mobilności (szczególnie nóg w odwiedzeniu i zgięciu) wg systemu FRC
      Póki co takie połączenie fajnie mi się sprawdza. Z conditioningu robimy trening interwałowy (interwały krótkie, długie, sprinty - zależy od fazy).
      Z moich obserwacji w TKD najbardziej liczy się oczywiście reaktywność i zrywność, mobilność, żeby bez problemu kopać na głowę no i dobry conditioning - zdolność do wielokrotnego powtarzania szybkich zrywów. Ważniejsza jest szybkość uderzenia niż jego siła. Siła maksymalna ma duży wpływ na formę w TKD, ale nie robię jej w formie trójbojowej.

    • @xm2983
      @xm2983 ปีที่แล้ว

      @@michal.lawrynowicz Rozumiem, dzięki za odpowiedź i poświęcony czas :)

  • @janek3156
    @janek3156 ปีที่แล้ว +6

    Kupiłem dzisiaj cały pakiet ebooków. Pierwszy zakup poza atlasem anatomicznym w mojej przygodzie z siłownią. Mam nadzieję, że z perspektywy czasu będzie to słuszny zakup.

    • @er0138
      @er0138 ปีที่แล้ว +1

      Możesz już powiedzieć coś więcej ? Najbardziej chyba rozchodzi mi się o ostatni e book uniwersalna sylwetka

    • @janek3156
      @janek3156 ปีที่แล้ว +1

      @@er0138 dam Ci znać za tydzień

  • @zyskamprzezycia8417
    @zyskamprzezycia8417 ปีที่แล้ว +3

    Pudzian kiedyś powiedział że jego płaszcz mieśniowy zabiera mu za dożo tlenu. I tu też nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że siła, mięśnie, wytrzymałość, wydolność i kardio są bardzo ważne. I właśnie zależy co ile dla kogo. I trzeba znaleźć złoty środek balansując między dwoma typami treningów, bo jakoby mi się wydaje że skupienie się na jednym z tych aspektów w przygotowaniach do walki mija się z celem. A innym przykładem jest to że 99% pewnie zawodników jest najlepsza w swojej wadze a już niekoniecznie w wyższej wadze której mogłaby dojść spokojnie. Swoją drogą dążę do złotego balansu chcąc mieć wygląd, wytrzymałość i siłę. Dzięki za odcinek. Świetna robota.

    • @pawes1335
      @pawes1335 ปีที่แล้ว

      Pudzian nie jest odpowiednim przykładem żeby rozmawiać o takich tematach, bo mma to dla niego biznes a nie pasja.

  • @Boban2136
    @Boban2136 ปีที่แล้ว +8

    Dzięki stalowy za film trudno znaleźć na ten temat informacje w internecie

    • @craig8963
      @craig8963 ปีที่แล้ว +3

      chyba w polskim internecie, stalowy szok to jedna wielka kalka z zachodu

    • @danielmiskiewicz7829
      @danielmiskiewicz7829 ปีที่แล้ว

      @@craig8963 nie każdy na tyle dobrze zna angielski czy inny język, więc w sumie dobrze, że ma kto to przełożyć na nasz język 😁

    • @Endru85x
      @Endru85x ปีที่แล้ว

      @@craig8963 W polskim necie jak najbardziej znajdowałem informacje o tej tematyce i to już z 20 lat temu.

    • @Boban2136
      @Boban2136 ปีที่แล้ว

      @@Endru85x w takim razie chyba źle szukałem

  • @boberjakub
    @boberjakub ปีที่แล้ว +9

    Dzięki! Wielu z nas trenuje sporty walki

  • @MajesXD
    @MajesXD ปีที่แล้ว +2

    Ten kanał to moje najbardziej wartościowe znalezisko w ostatnim czasie.

  • @mateuszjezyna9669
    @mateuszjezyna9669 ปีที่แล้ว +3

    Mam 21 lat, ćwiczę kalistenikę od ponad trzech lat, jestem dość silny (bw-78kg/pull z cieżarem 75-kg/dip-110kg/ martwy 200kg) i ponad rok temu miałem swój pierwsyz trening na macie z BJJ, sparowałem z kolegą który ważył 73kg i od ponad 7 lat ćwiczył ten sport, przez 6minut nie mógł mnie poddać, bo byłem "zabetonowany", bez grama techniki, gdyby nie siła, to na bank by mnie poddał.

  • @leii1306
    @leii1306 ปีที่แล้ว +4

    Odnośnie 10:15 pamiętam jak po wypadku Fabio Jakobsena na Tour de Pologne w Katowicach parę lat temu, czytałam, że jeden z lekarzy który go operował, powiedział, że gdyby nie silne mięśnie pleców to w czasie tego wypadku złamałby kręgosłup.

  • @zwierzak8109
    @zwierzak8109 ปีที่แล้ว +11

    Dzięki za materiał, ostatnio staram się łączyć oba rodzaje treningów a w internecie jest mało informacji na ten temat. Oby tak dalej! 🎉🎉🎉

  • @rafaoporski618
    @rafaoporski618 ปีที่แล้ว +10

    To jest dobry temat, nie zapomnę go nigdy! Pozdrawiam 😉

  • @RobertPL91
    @RobertPL91 ปีที่แล้ว +2

    Dobrym przykładem na to że masa mięśniowa nie przeszkadza a wręcz pomaga w dynamice są sprinterzy szczególnie porównując do maratończykow i kolarze torowi porównując z zwykłymi.

    • @micha9172
      @micha9172 ปีที่แล้ว +1

      Ale w kondycji już masa mięśniowa przeszkadza bo wymaga dotlenienia..Sprinterzy biegają krótkie dystanse, fighterzy muszą się bić kilka/kilkanaście minut .

  • @kamilose14
    @kamilose14 ปีที่แล้ว +3

    Mega szacunek Stalowy . Szanuję Cię za Twoją wiedzę ale również za to że dzielisz się wiedzą praktycznie za darmo , co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane ! Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrowienia dla wszystkich fighterów !:)

  • @enz0zz702
    @enz0zz702 ปีที่แล้ว +2

    Czekałem od dawna

  • @markol_86
    @markol_86 ปีที่แล้ว +4

    Material ciekawy. Fajnie widzieć wstawki z techniką scotta hermana od którego praktytcznie uczyłem sie techniki wykonywania ćwiczeń 10 lat temu. Jeden z pierwszych influencerów fitness na youtub.

  • @radek323
    @radek323 ปีที่แล้ว +10

    Jak zawsze jestem pod wrazeniem w jak profesjonalny sposob przekazujesz ta potezna dawke wiedzy. Zycze samych sukcesow :)

    • @tennickniejestdostepny
      @tennickniejestdostepny ปีที่แล้ว +1

      Materiał ciekawe, ale zawiera sporo błędów. Trochę słabo, bardziej to wygląda jakby filmik zrobiony jedynie pod sprzedaż książki. Masa mięśniowa oczywiście także się przydaje, ale tylko do pewnego stopnia, potem jest to już mało istotny element, a wręcz może przeszkadzać, gdyż chociażby siła bardziej zależy od prędkości niż od masy (tak jak mówisz w 5:00, gdzie to x oznacza mnożenie, czyli masa x2 daje siłę x2, ale szybkość x2 daje siłę x4 tak jak do kwadratu; masa x4 da siłę x4, ale szybkość x4 da siłę x16!)
      3:50 Bruce Lee nie trenował sportów walki, a sztuki walki, a to spora różnica. W sportach walki są ściśle określone reguły, a ich nieprzestrzeganie kończy się dyskwalifikacją, co skutkuje tym że sporty walki są mniej skuteczne w prawdziwym życiu i w sytuacji zagrożenia. Sztuki walki jak sama nazwa mówi to sztuka - tu trenujesz i walczysz ze względów praktycznych, żeby bronić siebie i innych jednocześnie jak najmniejszym kosztem. W sztukach walki zazwyczaj wygra się samym sprytem, a jeśli to nie wystarczy wystarczy użyć minimalnej siły - palce w oczy lub tchawicę, płaski cios w ucho czy chociażby uderzenie w punkt witalny. Czasami też zwyczajnie korzystniej jest się oddalić i można wygrać walkę unikając walki, co w sporcie jest niemożliwe.
      4:00 wiesz, w sporcie to różnie bywa, czasem wystarczy siła, spryt lub technika, a czasem wystarczy przekupić sędziego lub dogadać się z przeciwnikiem, żeby za odpowiednio dużo $$ się podłożył. Między innymi dlatego sporty walki, a sztuki walki to dwie różne sprawy.
      7:42 to nie mit tylko fizyka. Zgodnie z prawami fizyki im większa masa, tym większa energia potrzebna, żeby ją przyspieszyć, dlatego w lekkoatletyce, akrobatyce czy piłce nożnej raczej nie spotyka się zbytnio napakowanych zawodników i dlatego też tak kosztowne jest wystrzelenie czegokolwiek w kosmos. Tak jak mówi wzór 5:00 dla siły znacznie ważniejsza jest prędkość niż masa. Dodatkowo nadmiar masy mięśniowej może nie tyle spowalnia co ogranicza ruchy (np. nie dotkniesz pleców, bo biceps/triceps przeszkadza).
      10:40 nauka również mówi, że im więcej mięśni tym większe zapotrzebowanie chociażby na tlen i nie wystarczy podłączyć się pod butlę z tlenem, bo płuca i serce mają swoje ograniczenia. Też więcej krwi i tlenu dla mięśnie = mniej krwi i tlenu dla mózgu, a ten bardzo nie lubi niedotlenienia. Nawet stojąc w miejscu osoba ważąca 100 kg zużyje więcej paliwa (energii) niż ważąca 60 kg, tym bardziej jest to widoczne przy bieganiu, skakaniu czy innej aktywności.

  • @kamil_d1370
    @kamil_d1370 9 หลายเดือนก่อน

    Stalowy już dawno nie słyszałem tak nasyconego merytoryką monologu. Brawo!

  • @dominiknowaczyk9633
    @dominiknowaczyk9633 ปีที่แล้ว +2

    Stalowy zrobiłeś idealny odcinek dla mnie

  • @jaugustyn2158
    @jaugustyn2158 ปีที่แล้ว +1

    Jeden z lepszych kanałów na yutubie.

  • @jakubeu1012
    @jakubeu1012 ปีที่แล้ว +17

    Twój kanał to najlepsze co mnie spotkało w ciągu kilku ostatnich lat

    • @ghogiel
      @ghogiel ปีที่แล้ว

      To musisz mieć smutne życie

  • @UndertakerTripleSix
    @UndertakerTripleSix ปีที่แล้ว +2

    Uwielbiam to poczucie humour “agroturystyczny luj zamachowy”

  • @rundapierwsza2102
    @rundapierwsza2102 ปีที่แล้ว +2

    Jeśli chcesz mieć nokautujący cios, postaw na moc polecam zapoznać się z wskaźnikiem RFD.
    Dlatego dobry stojkowicz powinien być silny gdyż większa siła razem z prędkością to mocne uderzenie.
    Poza siła na siłowni zawodnicy trenują wytrzymałość, moc, plyometria(cykle rozciąganie skurcz), izometria.

  • @pawe5975
    @pawe5975 ปีที่แล้ว +6

    Siłownia i basen! Cały czas czuje że nie mogę tego w pełni połączyć tak żeby jedno nie przeszkadzali drugiemu, jest bardzo mało wiedzy w internetach o takich treningach, jestem ratownikiem i chciałbym bardziej się rozwinąć

  • @zakolak_sparty
    @zakolak_sparty ปีที่แล้ว +5

    Co do 4:00 chciałbym potwierdzić ta tezę gdyż nie jedno krotnie na swoich treningach widziałem jak chłopak ważący po 70kg (ćwiczący 11 lat) dosłownie masakrował 100kg olbrzymy nowicjuszy gdyż trzeba pamiętać że nie tylko siła jest istotna ale i szybkość bo co z tego że ktoś ciosem jest w stanie kogoś zabić jeżeli go nawet nie trafi po ten tragi ma lata treningu i wie jak uniknąć cios (przykład jest wzięty z boksu)
    P.S. myślę że gdyby to była walka gdzie można zejść do parteru to osoba silna prawie zawsze wygra a technika już nie ma takiego znaczenia (z góry przepraszam za wszystkie błędy ortograficzne jakie tu wystąpiły)

  • @karolklima5401
    @karolklima5401 ปีที่แล้ว

    Wyczerpujący materiał. Dzięki za wkład i pracę. Żelastwo ogólnie działa dobrze na ciało. W jakim kolwiek etapie życia . Szerzej mówić kultura fizyczna.

  • @coffe04
    @coffe04 ปีที่แล้ว +2

    Stalowy szok zawsze kozak video 📹👍💪

  • @glogang8539
    @glogang8539 ปีที่แล้ว +1

    najlepszy materiał od dawna super odcinek

  • @szymonszymon3592
    @szymonszymon3592 ปีที่แล้ว +2

    Super odc właśnie zastanawiałem się nad tym tematem ostatnio

  • @panfikoek279
    @panfikoek279 ปีที่แล้ว

    nie no ale mi teraz zaimponował, w przyszłości chciałem o tym poszukać informacji, a stalowy mi czyta w myślach i jest fimik

  • @RuskiKomandoss
    @RuskiKomandoss ปีที่แล้ว +2

    7:40 - mówisz Stalowy, że zakwestionowałbyś stwierdzenie, że ""masa mięśniowa spowalnia albo też negatywnie wpływa na wyniki". Odwołując się tylko do wzoru z fizyki, faktycznie masz rację, ale nie zapominajmy, że w niektórych sportach walka trwa naprawdę długo. W MMA walki o pas trwają 25 minut, 5x5 min. W boksie walki o pas - 36 minut, 12x3 minuty. Grappling, niektóre formuły - aż do poddania, więc +30 min nie jest niczym niespotykanym. Większa masa mięśniowa może być prawdziwym gwoździem do trumny, jeśli chodzi o kondycję, która opada zauważalnie, jeśli nie zostanie odpowiednio zrekompensowana lepszym przygotowaniem.
    Przykłady: Deontay Wilder (nawet obecny w tym wideo) przed pierwszą walką z Fury'm ważył 96 kg, przed drugą - 105 kg, a brak kondycji był wg komentatorów jednym z powodów jego przegranej. Wilder wagę zrobił w rok.
    Dla porównania: można to też zrobić dobrze, przykładem jest Oleksander Usyk, który przeszedł do ciężkiej kategorii z kategorii cruser (do 91 kg). On jednak wagę robił stopniowo, dużo korzystając przy tym z dwuboju, o którym też wspominasz w wideo. Jego adaptacja trwała, przynajmniej licząc do walk z prawdziwego zdarzenia 2 lata.
    To takie przykłady pierwsze z brzegu, możemy podyskutować oczywiście i poszukać innych, kontrprzykłady też się znajdą.
    Dla chętnych: wyciskający Usyk th-cam.com/video/D-60yekIuzA/w-d-xo.html
    Pozdro Stalowy, kontynuuj tematykę na kanale, bo wiele osób (w tym ja sam) jest tym wyraźnie zainteresowanych! :D

  • @olafko99
    @olafko99 ปีที่แล้ว +1

    Super to co mówisz o tych ćwiczeniach w drugiej połowie filmu mam takie samo zdanie na ten temat ;)

  • @tomekprzybylski4341
    @tomekprzybylski4341 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo cenny materiał 💪 Dzięki wielkie,pzdr🖐️

  • @mazor11enduro28
    @mazor11enduro28 ปีที่แล้ว +1

    Zajebisty materiał. Ideolo dla mnie. Namówiłeś na kółka lub taśmy. W tym tygodniu zakupy

  • @RZYM_TV
    @RZYM_TV ปีที่แล้ว +2

    Powiem Tak
    Trenowałem boks i myślę że wrócę do treningów i oprócz tego uwielbiam trening wytrzymałościowy i siłowy ale to co zauważyłem to nie to, czy zawodnik potrafi walić czy wykonać ćwiczenie samą siłą czy techniką, ale czy jest w stanie umiejętnie połączyć i zbilansować to i to naraz. Oprócz masy i ćwiczeń waże jest też dbanie o synchronizację, stabilizację i umysł gotowy na wszystko, którego zabrakło Najmanowi w debiutanckiej walce Pudziana w KSW.
    To wszystko ma ogromne znaczenie przy sporcie, nieważne czy mówimy o sztukach walk, dyscyplinach olimpijskich czy w żelaznym sporcie.

  • @valarmorghulis9927
    @valarmorghulis9927 ปีที่แล้ว +2

    Ciekawy program. Polecam

  • @Adrian3maj
    @Adrian3maj ปีที่แล้ว +1

    Oj stalowy.. szacunek za materiał!! Cenna wiedza.

  • @olikows7677
    @olikows7677 ปีที่แล้ว +1

    właśnie czekałem na taki odcinek

  • @ag-wp5fl
    @ag-wp5fl ปีที่แล้ว +2

    Tak się właśnie dzieje, kiedy osoba czytająca artykuły w teorii nie robiła za dużo w praktyce i nie przewalczyła żadnej rundy. Chętnie wyprostuje niektóre bezsensowne teorie z filmu, bo jako ogólne informacje - ok, są prawidłowe ale wiele tu sprzecznych z praktyką teorii :)

    • @wiktor7979
      @wiktor7979 ปีที่แล้ว

      pamiętam że trener jobda nagrał o szkodliwości treningu kulturystycznego dla sportów walki, mógłbyś tutaj wyprostować te informacje?

    • @ag-wp5fl
      @ag-wp5fl ปีที่แล้ว +2

      @@wiktor7979 Chodzi o to, że rzucanie gotowego planu i przeplatanie burpees'ów z bułgarami albo mówienie o tym, że większa ilość masy mięśniowej nie przeszkodzi w niczym to jest totalna bzdura, bo praktyka mówi inaczej, z resztą - nie tylko praktyka. Warto spojrzeć na np. Phil Daru.
      Dużo by tu mówic, nie chce mi się rozpisywać. Łatwiej mi rozmawiać, niż pisać ale co najmniej dwie bzdury tutaj łatwo podważyć i to solidnymi argumentami :)

  • @kriegborn3192
    @kriegborn3192 ปีที่แล้ว +1

    W kwestii muskulatura - odporność przy wypadkach. Miałem dachowanie, nie wybuchły poduszki. Zaparłem się o kierownicę, a nogami o podłoże usztywniając ciało. Efekt - nie rzucało mnie po samochodzie, nie obiłem głowy, w nic nie uderzyłem. Efekt uboczny - zgięta kierownica i złamany zawias fotela. Trenowałem trójbój i zapasy. Siła mięśniowa kończyn i karku uratowały mnie przed kalectwem. Jedynie stawy były przeciążone przez dłuższy czas.

  • @KamilN96
    @KamilN96 ปีที่แล้ว +8

    Stalowy myślę, że fenomalny w Twoim wykonaniu byłby odcinek o sylwetkach najlepszych zawodników MMA np. w danej kategorii - myślę, że potencjalnie jeśli chodzi o warunki fizyczne - noooo a przynajmniej w teorii - takich zawodników to półśrednia czyli do 77kg wypadła by najlepiej. Mamy tam zawodnikow grubo przebijających wagę codzienną i tą którą mają w klatce względęm tej na ważeniu (i tutaj przy okazji ukłon w strone Twojego filmiku o zbijaniu wagi jak i nawiązanie) oraz tego jak na ich tle wypada moim zdaniem najbardziej "realny" półśredni czyli Colby Covington -> Myślę, że realna i bardzo dobra sylwetka choć przez wielu nazywana "suchą" a to wszystko przez porownainie do takich postaci jak Edwards czy Usman.

    • @badr8917
      @badr8917 ปีที่แล้ว

      Romero, Soldic 💉

    • @user-ns8fr1lr9b
      @user-ns8fr1lr9b ปีที่แล้ว

      @@badr8917 Romero natural

    • @badr8917
      @badr8917 ปีที่แล้ว

      @@user-ns8fr1lr9b nie można mu odmówić genów i tego, że jego sylwetka jest efektem wielooooletniej ciężkiej pracy od dzieciaka. Ale jak mam być szczery, to WYDAJE MI SIE, że też się czymś wspomagał

    • @wrestlerek
      @wrestlerek ปีที่แล้ว +1

      @@user-ns8fr1lr9b Romero wygląda od czasów zapaśniczych tak samo, dobre geny i mega ciężki trening zapaśniczy, nie musiał się kuć

  • @marcinxxx9967
    @marcinxxx9967 ปีที่แล้ว +1

    Mega Odcinek !!!. Dzięki

  • @patrykp1602
    @patrykp1602 ปีที่แล้ว +1

    zajebisty materiał a szczególnie dla mnie, dziekuje Stalowy Szok :)

  • @jackback3135
    @jackback3135 ปีที่แล้ว +1

    To ja dam swój przykład, może zainspiruję osoby z siłki. 9 lat temu zacząłem trenować na siłce. W pełni naturalnie nabrałem mięśni, tłuszczu i przez ten okres ze szkieleta 65kg doszedłem do 105kg. Pewność siebie, dyscyplina, masa rzeczy się poprawiła. Nie jestem konfliktowy, ale wniosek miałem jeden, że jestem silny to i w walce broniąc siebie, rodziny będę zaj3biście przygotowany. Zawsze hobbistycznie chciałem dorzucić sobie sporty walk i to przekonanie o swoich możliwościach zostało skreślone, obnażone w raz z pierwszym treningiem u boku mistrzów świata, autorytetów TKD ITF. Nie, nie dostałem po twarzy. Podstawowe ruchy, kopnięcia, elementy rozgrzewkowe do walki i potem trening pokazały jedną bardzo rażącą rzecz - siłownia mnie usztywniła. Każdy cios czy ruch zadawałem ze spięciem, mocno siłowo, każde podniesienie nogi do kopnięcia wyglądało bardzo prymitywnie. Dopiero na ITF zacząłem się poważnie i systematycznie rozciągać. Teraz łączę dwa sporty, od momentu gdy zacząłem się rozciągać na siłowych przysiadach nie mam w końcu kontuzji, jestem bardzo mobilny i robię rzeczy jakich nie podejrzewałbym że w życiu będę robić i tak samo w kontekście walk. Dodatkowo jestem w końcu luźnym - 105kg chłopem, podnoszenie nóg (nawet wchodząc po schodach) nie sprawia kłopotu, zdecydowanie mniej się męczę.
    Każdemu polecam połączyć trening siłowy/wytrzymałościowy w raz z czymś co nas rozluźni, zaangażuje do dynamicznych ruchów (nie muszą to być walki).
    Bawcie się tym i miłego weekendu!

  • @JOHNY_KIEPURO
    @JOHNY_KIEPURO ปีที่แล้ว

    Dziękuję. Właśnie tego potrzebowałem!

  • @jsjs504
    @jsjs504 ปีที่แล้ว

    Stalowy to jeden z najlepszych kanałów na polskim yt

  • @przypadkowygosc
    @przypadkowygosc ปีที่แล้ว

    Tu jest szeroki temat do dyskusji bo na pewno nie możemy patrzeć na zawodowców bo tam bardzo często wchodzą środki niedozwolone w tle, ale za to trzeba patrzeć na to co działa na nas. Jeden będzie dobrze się czuł w treningu typu crossfit, inny w fbw, a jeszcze inny lepiej większe ciężary. To też wszystko zależy od naszej regeneracji, ale jeśli chcemy się rozwijać w sportach walki to siłownia ma być takim dodatkiem wspierającym rozwój w danej dyscyplinie. Długo by pisać, ale trzeba się nad sobą zastanowić co właściwie chcemy? Wszystko zaczyna się w naszej głowie.

  • @jankowalski6370
    @jankowalski6370 ปีที่แล้ว +2

    Na ulice, ustawkę, krótkie brutalne starcie na pełnym gazie im wieksza masa tym lepiej. A jeżeli ringi lub klatki amatorskie to tylko i tylko kondycha i technika, znaczenie siły maleje.

  • @workman3129
    @workman3129 ปีที่แล้ว +1

    Tyson fury jest przykladem gdzie jest masa szybkosc ruchliwosc na nogach z kazdej pozycji bije i kondycja mega kocur.

    • @micha9172
      @micha9172 ปีที่แล้ว +2

      Genetyka , talent , nie sugerował bym się nim . 1 na miliard osób taki się rodzi

  • @KarolPiatek1
    @KarolPiatek1 ปีที่แล้ว

    Widzę filmy to klikam i oglądam, życzę miłego dnia

  • @iverntheboneless9583
    @iverntheboneless9583 ปีที่แล้ว

    Zacny materiał, boks trenuję krócej niż siłowo więc przyda się :D.

  • @patrykf524
    @patrykf524 ปีที่แล้ว +1

    Top materiał 👍💪💪

  • @kat2kr
    @kat2kr ปีที่แล้ว +1

    W mma pro wszystko może się zdarzyć i nie ważne czy masz ciało kulturysty czy jesteś gruby ,otyły szczał na szczękę nokautuje bezwzględnie i tu liczy się skill moc ciosu i szybkość. Dodam jeszcze że nie ważne jaki jesteś śilny fizycznie jak masz słabą koncentrację,skupienie podczas walki to może być szybko ko . Sam trenowałem 5lat mma to było 12lat temu i teraz w wieku 40lat zaczołem na nowo przygodę z mma

  • @Micha-kh6sk
    @Micha-kh6sk ปีที่แล้ว +2

    Stalowy nagraj film o Gordonie Ryanie. Może być ciekawie, najlepszy zawodnik w grapplingu który nie ukrywa ze jest na dopingu i przy okazji podpisał gigantyczny kontrakt który da mu kupę forsy. Czekam😊

    • @Mlody91
      @Mlody91 ปีที่แล้ว

      Podbijam. Gordon kozak ale na bank jest na bombie😅

  • @przemekkarwat4989
    @przemekkarwat4989 ปีที่แล้ว +4

    Fajnie byloby zobaczyc film o aktualnie najlepszym zawodniku w grapplingu Gordon Ryan ktory w 18 miesiecy nabral 32kg masy (sylwetka z kosmosu) I wygral najbardziej prestizowe zawody ADCC

    • @tomaszwisniewski9763
      @tomaszwisniewski9763 ปีที่แล้ว +3

      Już pisałem kiedyś żeby może zrobił filmik o sylwetkach Galvao i Ryana z okazji super fightu na ADCC. Może teraz posłucha 😉

    • @Mlody91
      @Mlody91 ปีที่แล้ว

      Podbijam.

  • @blastoise7024
    @blastoise7024 ปีที่แล้ว +2

    SZACUN ZA PRZEBITKE CEPOW WIELKIEGO CHŁOPA

  • @rafik4408
    @rafik4408 ปีที่แล้ว

    Zakupu e-booka nie żałuję 💪🏻

  • @calistenic.king500
    @calistenic.king500 ปีที่แล้ว +3

    Siła czy technika to pytanie jest śmieszne oba są ważne siła + technika + kondycja = kompletny zawodnik

  • @michamicha2661
    @michamicha2661 ปีที่แล้ว +4

    Najman Pudzian to chyba pierwszy freak fight na polskiej scenie, który widziałem i pamiętam

  • @janomilano1863
    @janomilano1863 ปีที่แล้ว

    Właśnie takiego filmu szukałem, doświadczenie z siłownią mam, w sumie to właśnie na nią lecę ale od jakiegoś czasu chodzą za mną sporty walki i ciężko w grafiku to połączyć. Teraz już jakiś pomysł jest.

  • @olaf106
    @olaf106 ปีที่แล้ว

    Super robota, bardzo solidny materiał

  • @er0138
    @er0138 ปีที่แล้ว

    Powiem to z mojego dotychczasowego doświadczenia, siłowo trenuje 3 lata, BJJ oraz MMA od roku. To nie jest tak, że im większa masa tym jesteś wolniejszy, ALE im jesteś cięższy i bardziej nabity twoje ręce ważą więcej, szybciej puchną, twoja eksplozywność zużywa więcej energii i tlenu dzięki czemu męczysz się bardziej. Ja przy wzroście 178 po okresie masowym ważąc 94 kg czułem się o wiele bardziej ociążały w walce niż jak jestem w wadze 80/84kg, Tyczy się to zarówno jednej i drugiej dyscypliny. Jest też jeden aspekt w którym muszę przyznać racje, z kim bym się na sali nie łapał wszyscy twierdzą że mam mocne ciosy i jestem cholernie silny w elementach zapaśniczych będąc nie raz lżejszym o 10 kg od swojego przeciwnika. Czy siłownia jest potrzebna w sportach walki ? Zdecydowanie tak. Czy ilość masy mięśniowej ma wpływ na twoją wydolność ? Również uważam, że tak. Myślę też, że kwestią czasu by było nabranie podobnej elastyczności i wydolności przy większej ilości kilogramów. Po prostu trzeba by się obyć i przyzwyczaić do takiego obciążenia, nie mniej różnica dla osób które są w okresach typowej masy/redukcji jest zauważalna.

    • @terazsport7665
      @terazsport7665 ปีที่แล้ว

      Generalnie większa masa, to większe zapotrzebowanie na tlen.
      Większa siła i większa eksplozywnosc, to tez większe zużycie energii, co daje nam - większa zapotrzebowanie na tlen.
      Zajmuje się przygotowaniem motorycznym zawodników MMA i w przygotowaniach do walki musimy mocno brać pod uwagę aspekt wydolnosci, wszystkich systemów energetycznych i oraz wytrzymałości siłowej i wytrzymałości mocy.
      Siła maksymalna to oczywiście podstawa do wypracowania zarówno mocy, jak i wytrzymałości siłowej, ale bez konwersji, może się okazac, ze zawodnik szybciej opadnie z sił.

    • @er0138
      @er0138 ปีที่แล้ว +1

      @@terazsport7665 myślę, że dokładnie to samo mamy na myśli.

  • @wojtask2042
    @wojtask2042 ปีที่แล้ว

    Dzięki Stalowy!

  • @aleksbanaczkowski3805
    @aleksbanaczkowski3805 ปีที่แล้ว

    super materiał jak zawsze

  • @terazsport7665
    @terazsport7665 ปีที่แล้ว +2

    W zapasach, BJJ, grapplingu siła eksplozywna ma mniejsze znaczenie niż w stojące. Za to bardzo duże znaczenie ma własnie siła statyczna i to nie tyle maksymalna, co wytrzymałość siłowa.

    • @wrestlerek
      @wrestlerek ปีที่แล้ว +1

      W BJJ może nie ma takiego znaczenia ale w zapasach bardzo duże o

    • @terazsport7665
      @terazsport7665 ปีที่แล้ว

      @@wrestlerek
      Tak, moc w zapasach jest bardzo ważna. Jednak porównywalnie z wytrzymałością siłową.
      W BJJ jakieś znaczenie moc tez ma, ale jeszcze mniejsze niż wytrzymałość silowa.
      W MMA tez większy będzie wpływ mocy i wytrzymałości mocy, chociaż tutaj kluczowy będzie game plan

  • @prodigynwa
    @prodigynwa ปีที่แล้ว

    Wydaj też książkę! Chętnie kupię. Wolę papier niż ebooki 💪😉👌 super materiał, pozdrawiam.

  • @IamTheOneWhoKnocks7777
    @IamTheOneWhoKnocks7777 ปีที่แล้ว +2

    Czekałem długo na taki film, dzięki stalowy

  • @jarosawsosnowka7537
    @jarosawsosnowka7537 ปีที่แล้ว

    kolejny bardzo ciekawy odcinek. Dzięki ;)

  • @adrian1756eM
    @adrian1756eM ปีที่แล้ว +1

    Brakowało mi takiego filmu 🙂

  • @dkfarm359
    @dkfarm359 ปีที่แล้ว +3

    Kurła przez te ninja pompki , połamałem palca 🦙

  • @julitkazabka
    @julitkazabka ปีที่แล้ว +1

    To miało być porównanie siły do sportów walki?Najman to był od zawsze freak.Zwykły zawodnik by Mariusza spokojnie ogarnął w tamtym czasie.On po 2 minutach był spompowany.

  • @kb8304
    @kb8304 ปีที่แล้ว

    Ja trenuje kilka lat na siłowni i od pół roku mma i widać u mnie że dużo zawodników ma ze mną problem w zapasach bo 1) szybko ogarniam je 2) jestem silniejszy od większości zawodników (ci co trenują maksymalnie rok w 100% są słabsi ) więc siłownia idealnie się łączy ze sportami walki szczególności takimi jak mma tylko wiadomo nie można doprowadzić abyś był za wielki bo wtedy będą problemy ruchowe najlepiej mieszać treningi sportów walki z siłownią i polecam jogę 😉

  • @charliesheen3019
    @charliesheen3019 ปีที่แล้ว

    swietny film, respekt

  • @jacekg300
    @jacekg300 ปีที่แล้ว +1

    Może coś więcej na temat obecnego podejścia do treningów siłowych, np pod kątem trójboju / ogólnie siłkowych tematów❔👍💪

  • @Deacon-St-John-2000
    @Deacon-St-John-2000 ปีที่แล้ว +1

    Witam
    Mam kilka pytań
    Czy próbował Pan ćwiczyć z muzyką? Chodzi mi o to żeby robić np pompki czy brzuszki do muzyki która trwa np 3min i zmiana na inne ćwiczenie robiąc np 3 serie
    Czy warto tak ćwiczyć? Jakie ćwiczenia wykonywać?
    Kiedy by były widoczne efekty? Czy początkujący dałby radę zrobić formę trenując w taki sposub? Jakie ćwiczenia by były dobre do tego trybu ćwiczenia? Ile przerwy robić między serią, ćwiczeniem? Ile trzeba mieć przerwy na regenerację? Ile serii danego ćwiczenia robić? Jak długa powinna być piosenka do danego ćwiczenia?
    Jak sobie przypomne jakieś pytania to zapytam pod tym kom
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia

  • @rzeszo222
    @rzeszo222 ปีที่แล้ว

    Super odcinek!!

  • @dominio7764
    @dominio7764 ปีที่แล้ว +2

    No i kolejny fajny merytoryczny odcineczek💪💪
    Może teraz jak łaczyć siłownie i sporty wytrzymałosciowe lub zespołowe np.piłka nożna
    Albo jak na organizm wpływa cukier ile można go jeść oraz dobre zamienniki
    Nie widziałem jeszcze na twoim kanale takiego filmu

  • @Wilk-Wilk
    @Wilk-Wilk ปีที่แล้ว +1

    Stalowy, a może film o łączeniu treningu na siłowni z treningiem kalistenicznym.

  • @wladektrp6972
    @wladektrp6972 ปีที่แล้ว

    Zajebiscie!!!!!

  • @palidop9026
    @palidop9026 ปีที่แล้ว

    szczerze czekałem na ten materiał

  • @kirmarks02
    @kirmarks02 ปีที่แล้ว

    1. Rosciagniecie też zwiększa odporność.
    2. Poza tym w wushu za dużo mięśni mogą przeszkadzać.
    3. Są urządzenia które nie są pieści ami.
    4. Co do pompek na palcach to wymaga najpierw przygotowania.
    5. Technika jak pokazują badania są ważniejsze od siły.

  • @nN-qq6cg
    @nN-qq6cg 8 หลายเดือนก่อน

    Ze 20 lat zajmowałem się sportami walski boks zapasy rugby i nawet kolesie co ważyli po 120kg bardzo mało trenowali siłowo. Te sylwetki to zasługa dużych dawek hormonów. trening siłowy 1-2 w tyg tzw stację wyciskanie dipsy przysiady podrzut. A tak to sprinty pompki wyskoki. Siłownia powoduje to ,że ciało się usztywnia i jest podatne na kontuzje. Zdarza się ,że koles co wyciska na serie 70kg ma dużo mocniejszy cios ni z ten co wyciska 120kg na serie.

  • @kakarotto7292
    @kakarotto7292 ปีที่แล้ว

    07:11 - akurat dwuboiści rzadko kiedy stosują bench press.
    Po pierwsze mięśnie kaltki piersiowej nie przydają się, aż tak bardzo na ruchy w dwuboju i dużo lepiej powiciskać sztangę na barki, bądź coś typu Landmine press.
    Po drugie nawet jeśli ktoś chciałby nawet potrenować klateczkę dla celów sylwetkowych, dużo lepszy wyborem pod dwubój będą chociażby dipy, lub pompki z obciążeniem. W obydwu tych ćwiczeniach, bark wysuwa się do przodu i generalnie RUSZA SIĘ w trakcie ruchu. W BP mamy łopatki zablokowane i cofnięte, więc nie tylko nie pomoże to w wybiciu, gdzie ściągnięte i unieruchomione łopatki do błąd.

  • @pawel_brln1
    @pawel_brln1 ปีที่แล้ว +1

    Zrób odcinek typu bokser na siłowni czyli jakie ćwiczenie powinien robić Pięściarz naprzyklad jak ktoś robi 3 x w tygodniu boks a dwa razy robi siłownie a jest byłym trojbojista
    Pozdrawiam fajna robotę robisz

  • @kravmagasouthwales4713
    @kravmagasouthwales4713 ปีที่แล้ว

    Wincyj w tych tematach👍

  • @richardmazursky2796
    @richardmazursky2796 ปีที่แล้ว

    Najlepsze ćwiczenia dla fighterów to te które są "eksplozywne" wiec z niedużym ciężarem , obciążeniem itd tak by zachować jakość techniki i ruchu imitującego czy to poruszanie się , uderzanie , kopanie , podskoki , podnoszenie się , itp .
    Zawsze priorytetem jest szybkość i zachowanie techniki pod którą ćwiczymy.
    Ćwiczenia z ciężarem muszą mieć zawsze
    jakieś odzwierciedlenie w tym pod co ćwiczymy tzn pod jaki ruch chcemy uzyskać przyspieszenie , siłę , wytrzymałość. Osobiście stwierdzam ze obserwuje rosjan i ich kanały bo tam jest bardzo dużo ćwiczeń dla zawodników mma , zapaśników , bokserów.
    Chociaż moge śmiało polecić kanał ktory jest wyjątkowy pod tym względem i należy do Rafała Górki ( to nie reklama 😂). Bardzo wiele ćwiczeń dla fighterów które przydadzą się bardziej jak "typowa siłownia".

  • @kacperhaniel
    @kacperhaniel ปีที่แล้ว

    genialny film

  • @kacpermessi5011
    @kacpermessi5011 ปีที่แล้ว

    Idealnie dla mnie

  • @fabianbyczkowski3478
    @fabianbyczkowski3478 ปีที่แล้ว

    Dziękuję Ci mordo

  • @kamilchopecki2006v
    @kamilchopecki2006v ปีที่แล้ว

    Super filmik

  • @zqjac7140
    @zqjac7140 ปีที่แล้ว +2

    Skoro twój trening polegał także na tym aby pozostać mobilnym to mam pomysł na odcinek: jak wygląda przykładowy trening sportowca typu piłkarza lub koszykarza

    • @rundapierwsza2102
      @rundapierwsza2102 ปีที่แล้ว +3

      Nie ma przykładowego wszystko zależy w jakim okresie przygotowawczym się znajduje czy jest to adaptacja anatomiczna, rozwój mocy, wytrzymałości, praca nad szybkością, mobilnością itp

  • @johnrambo9431
    @johnrambo9431 ปีที่แล้ว +1

    Wydaje mi się ,że to nie jest takie proste...Owszem, siła się przydaje ale generalnie jeśli miałbym wybrać cechę ,która będzie bardziej istotna w sportach ( podkreślam "sportach" walki ) to wybrałbym wytrzymałość.Dużo mięśni musi oddychać.Nawet największy "knur" kiedy nie ma już tlenu i mięśnie jak z waty padnie sam - nie trzeba go nawet mocno bić..W realnej walce jest już inaczej- to złozony temat.Tu na ogół rzeczy dzieją się szybciej i siła jest ważna.Prawda leży po srodku.Trzeba byc wszechstronnym.Jak to w życiu.Nie tylko siłownia.

  • @RekinBalboa
    @RekinBalboa ปีที่แล้ว

    Ogólnie pogodzić te kwestie nie jest prostą sprawą. Według mnie gdy zachowana jest równowaga wtedy idzie wszystko dobrze. Na początku miałem duży problem, żeby jakoś sensownie połączyć siłownie z bieganiem i sportami walki. Jak już dopakowałem, to potem był problem z szybkością, bo traciłem na zakresie ruchu i byłem jakiś sztywny pospinany. Musiało minąć trochę czasu zanim zaczęło mi się po treningach siłowych dobrze walczyć. Jak już się rozkręciłem to wydawało mi się, że jestem za lekki i brakuje mi siły i tak w koło. Racja wykroki są nieocenione.

  • @usmiechnietamorda_96.
    @usmiechnietamorda_96. ปีที่แล้ว

    Super robota

  • @songokussj6572
    @songokussj6572 ปีที่แล้ว

    Siłka to się głównie miesienie buduje trzeba łączyć z ćw z masą ciała np kółeczka Gim dobrze wzmacniają ścięgna. Ja przy małej łapce 38 cm będąc chudym podnosiłem 145na klatę i podciagalem się parę razy z 50kg trenowałem rzut oszczepem. Za duża masa i siła - szybka pompa i koniec sił Pudzian zbyt mała np karaś ciosy z waty