CZY SYSTEMY EDUKACYJNE NADĄŻAJĄ ZA ZMIANĄ W ŚWIECIE?
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025
- #edukosmos #plandaltonski #nowoczesnaedukacja
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym w nowym roku szkolnym specjalnym wywiadzie online z Profesor Joanną Mytnik, ekspertką w dziedzinie dydaktyki i edukacji na poziomie szkoły wyższej. Wydarzenie odbędzie się oczywiście w najbliższą niedzielę na naszym kanale na You Tube : Plandaltonski.
Celem spotkania jest nie tylko zaprezentowanie Pani Profesor i jej zaawansowanych działań w obszarze nowoczesnej edukacji, ale również zainicjowanie otwartej dyskusji z widzami na temat wyzwań, jakie stoją przed uczelniami w dobie przemian technologicznych i społecznych.
Oto główne tematy, które zostaną poruszone:
1. Dydaktyczne wyzwania: Jaki wpływ na procesy edukacyjne ma rozwój sztucznej inteligencji? Czy jesteśmy świadkami nowych form "oszukiwania" przy użyciu narzędzi takich jak ChatGPT?
2. Nowoczesna edukacja na poziomie szkoły wyższej: Co to oznacza w praktyce i na jakim etapie jesteśmy w tej materii?
3. Kierunki zmian: Jakie są główne trudności i wyzwania w modernizacji edukacji na poziomie akademickim? Czy można je przezwyciężyć?
4. Współczesny student: Czy studenci są świadomi celów swojej edukacji i jak mogą się przygotować do nowych zawodów, które będą wymagały nie tylko wiedzy, ale także umiejętności miękkich?
Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa, zadawania pytań i dzielenia się własnymi obserwacjami. Wiedza o inicjatorach zmian na wyższych poziomach edukacji jest znikoma, a dla nauczycieli i studentów istotne jest, aby zrozumieć, że również na uczelniach dzieje się wiele w zakresie unowocześniania procesów edukacyjnych.
Nasza gościni, profesor Joanna Mytnik jest dyrektorką Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej, biolożką, projektantką ekosystemów uczenia się w oparciu o najnowsze wyniki badań neuronaukowych. Posiada ponad 25 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej i trenerskiej. Celem jej działań jest zmiana sposobu myślenia o roli nauczyciela i przebudowa obecnego systemu edukacyjnego. Kluczowe obszary eksperckie: zmiana w edukacji, neuronauki, gamifikacja, active learning, nowe technologie, ocenianie bez stopni.
Projektuje i wdraża niestandardowe metody i narzędzia, m.in. budując fabularne systemy motywacyjne (gamifikację od 2013). Jest pomysłodawczynią i organizatorką cyklu ogólnopolskich Konferencji Dydaktyki Akademickich „Ideatorium” (od 2014) i „Grywalizacja w edukacji” (od 2023). Odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej (2016). Laureatka nagrody "Nauczyciel Roku" im. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego (2019). Czterokrotna beneficjentka Funduszu Innowacji Dydaktycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Dwukrotnie nagrodzona nagrodą Rektora Politechniki Gdańskiej za wybitne osiągnięcie organizacyjne (2021, 2022).
_____________________________________________________________________
Jeśli chcielibyście nas wesprzeć jako twórców, zapraszamy na stronę: buycoffee.to/ondu, gdzie można postawić nam wirtualną kawę :-) Dziękujemy
Jeśli interesuje cię plan daltoński, albo chciałbyś/łabyś dowiedzieć się co to jest, polecamy:
daltonskiewies...,
czyli cotygodniowy list, który trafia do ponad 4 tys. odbiorców a znajdziesz w nim inspirujące treści i nie ominą Cię żadne informacje, które pojawią się w naszych mediach oraz specjalne oferty dla naszych czytelników i widzów.
Dziękujemy, że nas odwiedziłaś/eś, mamy nadzieję, że nie zapomniałaś/eś zasubskrybować naszego kanału, za co z góry serdecznie dziękujemy.
Link do materiałów na temat planu daltońskiego: plandaltonski.pl
Anna i Robert Sowińscy
Witam....dobry temat...
Mam nadzieję ze pojdziecie o krok dalej....poruszycie mocniej temat chat GPT,nauczanie maszynowe no i oczywiście blockchain....
Widzę ze zauważacie potrzebę poruszenia tych tematów...
Będę czekac i chętniej Was polecę moim kolegom po fachu....to jest bardzo potrzebne by otwierac oczy w srodowisku edukacyjnym
Pozdrawiam
Pozdrawiam
na pewno temat AI będzie powracał w naszych wywiadach. raz na pół roku warto by robić resume jak to teraz wygląda w kontekście edukacji
Popieram bo przedsiębiorcy i pracodawcy uznają mikro certyfikaty. Dzisiaj nie pytamy o świadectwo szkolne ale o to co po drodze ….