Тут ще варто відзначити, що «краще почуватися» й «краще для здоров'я» - це дуже різні речі. Наприклад, озон в невеликих концентраціях пахне свіжістю, але озон - отрута. Багатьом подобається засмагати (і не тільки естетично, надто жирну шкіру засмагання висушить), але це шкідливо. А є ще приємність споживання алкоголю, жирної, солодкої, дуже гарячої й холодної їжі тощо. Все це приємно, але некорисно.
@@cikavanauka Так, він говорить про озон, але я про інше. Навіть якби вдалося довести, що негативні іони покращують самопочуття і зробити озонобезпечний іонізатор це ще не значить, що воно було б корисним.
@Михайло ПоніМаю Ага. Дідусь Конфуцій казав: "Хто має - втратить, хто діє - програє. Мудрець не має - і не втрачає, не діє - і не програє". Але ж, що це за життя...
Хочу трішки уточнити, озон насправді не має ні кольору, ні смаку, ні запаху. Все сказане у відео відноситься до іншої сполуки, котру також синтезують електричні розряди у повітрі. А саме оксид азоту. І що з цих двох сполук, озон чи оксид азоту, більш шкідливе - те іще питання. На каналі Thoisoi навіть був поставлений експеримент, в якому повітря, що було піддаване електричному розряду, продувалося через ємність з початково чистою водою, в якій з часом зростала концентрація азотної кислоти, що утворювалась від реакції оксиду азоту з молекулами води.
@@MoriMori "поки людей немає"..... Згадайте, що в лікарнях проводять кварцеве опромінення ультрафіолетом палат (у той час виганяють пацієнтів подалі звідти).
Олесь Мензер «Поки людей немає вдома», а далі люди приходять у приміщення з макимальним рівнем озону, що утворився за години роботи іонізатора, вимикають його, і продовжують дихати озоном. Порівняння з ультрафіолетом не доречне, це випромінювання немає накопичувального ефекту, з вимкненням лампи зникає і його вплив.
@@MoriMori озон нестабилен в нейтральной среде, это трёхатомный кислород, который вскоре распадается на атомарный и двухатомный, атомарный ещё менее стабильный и ещё быстрее переходит в нейтральный двухатомный
І тим не менше, кожний раз коли я наближаюся до невидимого мені в джунгхя, наприклад, водоспаду, я відчуваю щастя і піднесення. Єдине в чому помиляються ці дослідження, вони недооцінюють перцептивну чутливість людини.
@@victorsopilniak7008 Ви не звернули уагу на слово "невидимого" водоспаду, про існування якого не нічого не знаю. А ви напевно маєте на увазі взаємодію через слух і зір. Це типове кліше науково заточених мізків. Є такий вид фанатизму і називається "диктатурою знань". Вони все стрижуть під відому матрицю і ігнорують те, що в неї не вписується або підганяють під відоме їм
@@Оріанта Здається ви полюбляєте чіпляти на людей ярлики?)) Я не буду вам нічого доводити, бо людина "з науки" нічого не зможе довести людині "з віри". Я міг би вам розповісти про зміну вологості та температури, про зміну різновидів флори і фауни при наближені до водоспаду... Але ж ви не бачите водоспаду (хоча і чуєте його) і тому відчуваєте щастя та піднесення. Головне вірте в це і ніколи не довіряйте науковцям ;)
@@victorsopilniak7008 По-перше, я людина науки не менше, ніж ви, а скоріш за все більше (дві вищі освіти, одна з червоним дипломом, друга в одному з найкращих вузів світу). Ваша реакція говорить, що з критичним мисленням у вас не дуже, бо критичність поки що не розповсюджується на себе самого і тут ви стаєте людиною віри (адже робите якісь висновки не вивчивши предмет). Далі, водоспад був у щілині і його не було чути (а ви робите якісь висновки не маючи для них достатньої кількості фактажу, що говорить про методологічну недисціплінованість мислення). По-третє, у перекладеному вами ролику наводяться результати досліджень, що негативні іони таки впливають на людину, тільки в дослідженні були неточності методологічного характеру (наприклад відстань людей до джерела іонів не враховувалася), відповідно отримані результати не можна ні 100%-но підтвердити, ні 100%-но заперечити, але тим не менш результати були і вони були позитивні. Що мені хочеться вам сказати? Над процесом мислення потрібно працювати все життя, це комплексний і цікавий процес. Не думайте, що ви повністю людина знань, бо в науці не менше віри (а точніше фанатизму) ніж в інших формах діяльності людського розуму. Просто на заході усвідомили, що знання мають йти поряд з величезною скромністю мозку (бо досвід показав і навчив, як вчені часто помиляються і те що було істиною вчора, перестає нею бути сьогодні), а в країнах постсовка ця культура мислення розвинена дуже слабко. Тобто вчитись треба кожної миті і міняти фокуси бачення регулярно. Так що нам усім є куди рухатись.
в мене вдома теж є така лампа, завжди підозрював, що лампа має тільки естетичне значення. але маму не переконати ))) тож лампа надалі світить і іонізує повітря :)
Гімалайська сіль - гарна річ, але тільки як приправа. В ней більше мінералів, чим в очищеній білій (і меньше чим в морській), але нема йоду, так що тут справа смаку. Нажаль, всі ці пседвонаукові "гуру" в ній бачать то іони, то детокси, то реінкарнацію Крішни. Хоч би не зробили дефіцит як імбіру, з котрого я чайчик роблю, а вони його куди тільки не пхали від короновіруса, що полки були пусті, потім ціна в 5 раз вирісла, і я сиділа увесні без свого улюбленного напоя.)))
"Гімалайська сіль - гарна річ, але тільки як приправа. В ней більше мінералів, чим в очищеній білій (і меньше чим в морській)" - о це ви нафантазували! Уся сіль NaCl, що видобувається має морське походження, тільки одна видобувається з шахт де колись було море, а інша - з існуючих морів. Їх мінеральний склад дуже схожий і відрізняється незначними домішками, які забруднили цю сіль. Зважаючи на те, скільки людина споживає солі, перейматися тим, де мінералів більше/менше то пусте. Звісно це не стосується штучного додавання йоду, бо там з кількістю все ок. Вживайте будь-яку йодовану сіль, яка вам подобається, але то просто сіль, а мінерали споживайте з їжею та напоями.
Скажіть, будь ласка, а де зникло відео про серповидну анемію?! Я хотів показати завтра його на біології, і ніяк не можу знайти... Ви що, видалили його?
Часто чув про ці соляні лампи, ніби вони виділяють солі якими корисно дихати, тому їх часто купують в кімнату малим дітям. Цікаво під "солями" вони мали на увазі саме негативні іони, чи це якийсь інший ефект
Скоріш за все так, бо там ультразвук фізично впливає на воду, наче як у водоспаді і без утворення озону. Проте зважаючи на потужність таких пристроїв, іони там утворюються поштучно))
особисто мене бісить слово "іон", я вважаю що це калька з російської, для української мови притаманніше "йон", тому ще 2 голосні підряд не вживаються, а йон і вимовляти і відміняти легше. Людоньки, говоріть будь-ласка Йони!
Дуже ефективний, бо він фізично знешкоджує (окислює) органічні сполуки своїм "зайвим" атомом кисню. Через це озон часто використовують для знезараження води на очисних станціях. У нас його не використовують, бо це дорожче за хлорку, на жаль!
Якщо ви про іоно-обмінні смоли, то це про очищення води від хімічних забруднень і воно в певній мірі справді працює. Можливо ще такий іонизатор дезінфікує воду від бактерій та інших збудників за рахунок збагачення води озоном - є таке промислове устаткування але там ще з води потрібно видаляти озон. Для домашніх потреб - я про таке не чув.
Йони (заряджені атоми, або групи атомів). Всі йони мають назву (хлорид-іон, гідроген-іон, натрій-іон, калій-іон, ориофосфат-іон.... назв багато, як і йонів). У відеоролику не названо жодного йону. Отже - це бла-бла для дилетантів (лохів).
А якщо ота сольова лампа не виробляє жодних з перелічених вами іонів (хлорид-іон, гідроген-іон, натрій-іон, калій-іон, ориофосфат-іон.... назв багато, як і йонів), то хто тут лох?
та що тут не ясно. якщо негативні іони, то вони погано вплавиють на наш організм. якщо позитивні іони - то гарно. це як з тестом на коронавірус - якщо позитивний результат, то все харашо, якщо неганивний результат - то коли нам було добре, коли ми бачили щось негативне у цьому світі. Все що негативне у цьому світі - то негатив (наприклад фотоплівки - це також не найкращий винахід людства). негативних рецей дуже багато, тому я навіть не буду їх перераховувати тут. а тільки повторюсь - все що негативне - це погано.
Ні, не кисень. Кисень - газ (за звичайних умов), що складається з молекул O2. Озон - газ, що складається з молекул O3. Фізико-хімічні властивості та хімічна активність різні.
@@nickr6196 Доза настільки менше що вона менша навіть ніж смертельна доза деяких бойових отруюючих речовин . Він надзвичайно токсичний. на щастя , через його токсичність , носи живих істот і нас в тому числі здатні його почути при дуже малій кількості молекул в повітрі , попереджуючи задовго до небезпечного рівня. В принципі його здатність ефективно знищувати все живе ( людину в тому числі правда але то вже побіччний ефект) і робить його поширеним засобом дезінфекції.
Тут ще варто відзначити, що «краще почуватися» й «краще для здоров'я» - це дуже різні речі. Наприклад, озон в невеликих концентраціях пахне свіжістю, але озон - отрута. Багатьом подобається засмагати (і не тільки естетично, надто жирну шкіру засмагання висушить), але це шкідливо. А є ще приємність споживання алкоголю, жирної, солодкої, дуже гарячої й холодної їжі тощо. Все це приємно, але некорисно.
Саме про це і йдеться у відео. Дереву розділяє ці речі.
@@cikavanauka Так, він говорить про озон, але я про інше. Навіть якби вдалося довести, що негативні іони покращують самопочуття і зробити озонобезпечний іонізатор це ще не значить, що воно було б корисним.
"Усе мені можна, та не все на пожиток." 1 до Коринтян 6:12
@Михайло ПоніМаю Ага. Дідусь Конфуцій казав:
"Хто має - втратить, хто діє - програє. Мудрець не має - і не втрачає, не діє - і не програє".
Але ж, що це за життя...
Хочу трішки уточнити, озон насправді не має ні кольору, ні смаку, ні запаху. Все сказане у відео відноситься до іншої сполуки, котру також синтезують електричні розряди у повітрі. А саме оксид азоту. І що з цих двох сполук, озон чи оксид азоту, більш шкідливе - те іще питання. На каналі Thoisoi навіть був поставлений експеримент, в якому повітря, що було піддаване електричному розряду, продувалося через ємність з початково чистою водою, в якій з часом зростала концентрація азотної кислоти, що утворювалась від реакції оксиду азоту з молекулами води.
Таке треба всім показувати. що не иреба ніяких іонізаторів а просто провітрити і піти гулять
Дякую! Збирався купити зволожувач повітря з функцією іонізації. Тепер розумію, що то просто маркетинг.
Михайло ПоніМаю ви не додивилися до моменту про озон?
@@MoriMori "поки людей немає"..... Згадайте, що в лікарнях проводять кварцеве опромінення ультрафіолетом палат (у той час виганяють пацієнтів подалі звідти).
Олесь Мензер «Поки людей немає вдома», а далі люди приходять у приміщення з макимальним рівнем озону, що утворився за години роботи іонізатора, вимикають його, і продовжують дихати озоном.
Порівняння з ультрафіолетом не доречне, це випромінювання немає накопичувального ефекту, з вимкненням лампи зникає і його вплив.
@@MoriMori озон нестабилен в нейтральной среде, это трёхатомный кислород, который вскоре распадается на атомарный и двухатомный, атомарный ещё менее стабильный и ещё быстрее переходит в нейтральный двухатомный
Раціональна озвучка!
10:16 - замість тисячі слів. :)
Дякуємо за як завжди цікаве та пізнавальне відео!
Дякую за український ютуб!)
Вітаю за 100 000 !!!
Підтримую український продукт, але вже бачив цей сюжет на рос каналі. Є куди рости.
Вподобайка на підтримку українськомовного каналу. Дякую за Вашу роботу
Так. То є добрий розбір.
Дякую.
автоматом вподобайка!
Це було дійсно цікаво.
До речі, уважно читайте інструкцію до озонаторів 😉
Дякую. Здоров'я та процвітання Вам!
Дякую, ви читаєте мої думки, якраз нещодавно цікавилась цією темою.
це віде одне з найцікавіших відео на цьому каналі.Дякую за таку чудову і цікаву інформаціюю.Уже іду розказувати рідним
Молодці.Дякуємо!
Так!
Все це - життя!
Вподобайка! Підтримка!
Добре!)
Гарно! )
ДЯкую)
Дякую! Я почула усі відповіді на саме мої питання 😄
О цікавий контент
0:18 Валєра, я офігів.
Вітаю зі ста тисячами підписок!
Дякую за відео. Дуже сподобалося)
Коробочка з іонізатором дуже корисна 😊
Дякую за відево!
Ведучий, що приніс незрозумілу лампу в лабораторію: цей прилад щось типу нюхача негативних іонів?
Вчений: таккк, для ВАС саме таккк...
Дякую! Іноді бачу у мамських групах питання про соляні лампи. Раніше кидала російськомовну версію.
Дякую
І тим не менше, кожний раз коли я наближаюся до невидимого мені в джунгхя, наприклад, водоспаду, я відчуваю щастя і піднесення. Єдине в чому помиляються ці дослідження, вони недооцінюють перцептивну чутливість людини.
Навпаки! Наукові дослідження якраз і встановили, що вас наповнює збудження та радість саме від контакту з водоспадом, а не через утворені ним іони ;)
@@victorsopilniak7008 Ви не звернули уагу на слово "невидимого" водоспаду, про існування якого не нічого не знаю. А ви напевно маєте на увазі взаємодію через слух і зір. Це типове кліше науково заточених мізків. Є такий вид фанатизму і називається "диктатурою знань". Вони все стрижуть під відому матрицю і ігнорують те, що в неї не вписується або підганяють під відоме їм
@@Оріанта Здається ви полюбляєте чіпляти на людей ярлики?)) Я не буду вам нічого доводити, бо людина "з науки" нічого не зможе довести людині "з віри". Я міг би вам розповісти про зміну вологості та температури, про зміну різновидів флори і фауни при наближені до водоспаду... Але ж ви не бачите водоспаду (хоча і чуєте його) і тому відчуваєте щастя та піднесення. Головне вірте в це і ніколи не довіряйте науковцям ;)
@@victorsopilniak7008 По-перше, я людина науки не менше, ніж ви, а скоріш за все більше (дві вищі освіти, одна з червоним дипломом, друга в одному з найкращих вузів світу). Ваша реакція говорить, що з критичним мисленням у вас не дуже, бо критичність поки що не розповсюджується на себе самого і тут ви стаєте людиною віри (адже робите якісь висновки не вивчивши предмет). Далі, водоспад був у щілині і його не було чути (а ви робите якісь висновки не маючи для них достатньої кількості фактажу, що говорить про методологічну недисціплінованість мислення). По-третє, у перекладеному вами ролику наводяться результати досліджень, що негативні іони таки впливають на людину, тільки в дослідженні були неточності методологічного характеру (наприклад відстань людей до джерела іонів не враховувалася), відповідно отримані результати не можна ні 100%-но підтвердити, ні 100%-но заперечити, але тим не менш результати були і вони були позитивні. Що мені хочеться вам сказати? Над процесом мислення потрібно працювати все життя, це комплексний і цікавий процес. Не думайте, що ви повністю людина знань, бо в науці не менше віри (а точніше фанатизму) ніж в інших формах діяльності людського розуму. Просто на заході усвідомили, що знання мають йти поряд з величезною скромністю мозку (бо досвід показав і навчив, як вчені часто помиляються і те що було істиною вчора, перестає нею бути сьогодні), а в країнах постсовка ця культура мислення розвинена дуже слабко. Тобто вчитись треба кожної миті і міняти фокуси бачення регулярно. Так що нам усім є куди рухатись.
@@Оріанта так гомеопатію потрібно використовувати у медицині, чи ні?)
Висновки науковообгрунтовані!))
Класне відео
Супер не знав навіть
Super
Чи корисні для фізичного та психічного здоров'я іони, що утворюються внаслідок електризації під час гладження котів? :)
Вам краще відшукати відео про лептоспіроз ;)
@@pavlosof5762 А ще краще про токсоплазмоз
@@evdokiiareshetnik4868 точно, про нього, дякую )
Деяких людей коти бісять, їм не корисно!
а деякі люди котів бісять
в мене вдома теж є така лампа, завжди підозрював, що лампа має тільки естетичне значення. але маму не переконати ))) тож лампа надалі світить і іонізує повітря :)
ЛАЙКос,друзяки.
В мене теж стоїть така лампа. Щоправда, я її купувала на пам'ять про соляну копальню, яку відвідала :-)
О дуже корисно, не знав про таке.
Гімалайська сіль - гарна річ, але тільки як приправа. В ней більше мінералів, чим в очищеній білій (і меньше чим в морській), але нема йоду, так що тут справа смаку. Нажаль, всі ці пседвонаукові "гуру" в ній бачать то іони, то детокси, то реінкарнацію Крішни. Хоч би не зробили дефіцит як імбіру, з котрого я чайчик роблю, а вони його куди тільки не пхали від короновіруса, що полки були пусті, потім ціна в 5 раз вирісла, і я сиділа увесні без свого улюбленного напоя.)))
"Гімалайська сіль - гарна річ, але тільки як приправа. В ней більше мінералів, чим в очищеній білій (і меньше чим в морській)" - о це ви нафантазували! Уся сіль NaCl, що видобувається має морське походження, тільки одна видобувається з шахт де колись було море, а інша - з існуючих морів. Їх мінеральний склад дуже схожий і відрізняється незначними домішками, які забруднили цю сіль. Зважаючи на те, скільки людина споживає солі, перейматися тим, де мінералів більше/менше то пусте. Звісно це не стосується штучного додавання йоду, бо там з кількістю все ок. Вживайте будь-яку йодовану сіль, яка вам подобається, але то просто сіль, а мінерали споживайте з їжею та напоями.
Йони чи іони? Ось в чому питання.)))
Обидва варіанти слова вживаються.
Йоні , здається з іншої сфери 😂🤣.
Ще!
👍
ЄС нове відео 😀😃😄😁😆😅😂🤣🙃🙂☺️😊😌🤗🌞🤠🤓😸😺😹👍👍🏻👍🏼👍🏽👍🏾👍🏿👦🐵🐻🐸
Це як певна їжа, фрукт чи овоч який показують по телевізору його неймовірну користь. І тут, я жив і не знав що таке ті іони...
Завжди підозрював що з тією лампою щось не так)
Адепти культу люстри Чижевського від такого відео почнуть самі генерувати негативні іони.😁😁😁
Скажіть, будь ласка, а де зникло відео про серповидну анемію?! Я хотів показати завтра його на біології, і ніяк не можу знайти... Ви що, видалили його?
toloka.to/t113995 тут є всі видалені відео від TED-Ed
Назва: Хвороба, яка змінює форму ваших клітин
Часто чув про ці соляні лампи, ніби вони виділяють солі якими корисно дихати, тому їх часто купують в кімнату малим дітям. Цікаво під "солями" вони мали на увазі саме негативні іони, чи це якийсь інший ефект
Хей народ, хорошу справу робите!
Переведіть будь-ласка це відео, про ефективність масок від MinutePhysics: th-cam.com/video/Y47t9qLc9I4/w-d-xo.html
Планували, але воно дуже примітивне, вся +- цікава математика не показана у відео.
Так у нас роблять цілиі соляні кімнати в дитячій поліклініці для дітей з захворюваннями органів дихання.
Краще б за ці гроші встановлювали звичайні побутові очищувачі повітря у школах та садочках.
Ну магнітний іонізатор корисна річ: здуває з ковід електрони :)
так а як кондиціонер не виробляв озон?
Генератор холодної пари (туману) також утворює йони?
Скоріш за все так, бо там ультразвук фізично впливає на воду, наче як у водоспаді і без утворення озону. Проте зважаючи на потужність таких пристроїв, іони там утворюються поштучно))
А чому озон вважається шкідливим?
Дислайксия - неврологическое расстройство, выражающееся в неспособности лайкнуть текст после прочтения.
Що тепер робити із моєю сольовою лампою?
особисто мене бісить слово "іон", я вважаю що це калька з російської, для української мови притаманніше "йон", тому ще 2 голосні підряд не вживаються, а йон і вимовляти і відміняти легше. Людоньки, говоріть будь-ласка Йони!
Ще цікаво дізнатись на скільки озон ефективний в боротьбі з грибками і бактеріями. Бачила на цю тему лише рекламні статті.
Як і кожна порядна отрута, він напевне ефективний в боротьбі з грибками, бактеріями та людьми. В останньому якраз і проблема.
Дуже ефективний, бо він фізично знешкоджує (окислює) органічні сполуки своїм "зайвим" атомом кисню. Через це озон часто використовують для знезараження води на очисних станціях. У нас його не використовують, бо це дорожче за хлорку, на жаль!
Озон діє не специфічно. Тобто на всіх, хто з ним контактує.
Той самий висновок стосується і йонізаторів води? Зараз багато їх з'явилося, ще й не з дешевих
Якщо ви про іоно-обмінні смоли, то це про очищення води від хімічних забруднень і воно в певній мірі справді працює. Можливо ще такий іонизатор дезінфікує воду від бактерій та інших збудників за рахунок збагачення води озоном - є таке промислове устаткування але там ще з води потрібно видаляти озон. Для домашніх потреб - я про таке не чув.
Всі іони позитивно заряджені, чи я чогось не розумію ?
Йони? Ви глузуєте?
Як свіже повітря знешкоджує вірус КОВІД19?
Зрозуміло як - магією! :)
Зменшує концентрацію вірусів?
@@oksanaplishchenko9727 Зменшує концентрацію віріонів (вірусних агентів), ви праві. Але це не є знешкодженням.
А що за мотиви в дизлайкерів?
Може вони продають ті соляні лампи чи іонізатори. Такі відео їм увесь бізнес псують)))
Поясніть, будь ласка, чому у відео в одних випадках вживається термін «йони», а у інших - «іони»?
Бо так і едак можна :-)
Майло мерфі
шахраїв багато
Де "люстра Чижевського" ? от як дала б іонів - ... :))
Цікаво про шкідливість іонізаторів повітря.
+
Вау3ууууууууууууу
коротше - гемеопатія
Цікаво, скільки грошей він витратив на ту лампу.....
Ага. Буквально сьогодні отримав посилання на промисловий! озонатор як засіб "Дезінфекції від коронавіруса COVID-19".
....
А чому ви такі тупі , що називаєте іони негативними ?
Вони , на вашу думку , можуть бути позитивними ?
+++
Йони (заряджені атоми, або групи атомів). Всі йони мають назву (хлорид-іон, гідроген-іон, натрій-іон, калій-іон, ориофосфат-іон.... назв багато, як і йонів). У відеоролику не названо жодного йону. Отже - це бла-бла для дилетантів (лохів).
А якщо ота сольова лампа не виробляє жодних з перелічених вами іонів (хлорид-іон, гідроген-іон, натрій-іон, калій-іон, ориофосфат-іон.... назв багато, як і йонів), то хто тут лох?
та що тут не ясно. якщо негативні іони, то вони погано вплавиють на наш організм. якщо позитивні іони - то гарно. це як з тестом на коронавірус - якщо позитивний результат, то все харашо, якщо неганивний результат - то коли нам було добре, коли ми бачили щось негативне у цьому світі. Все що негативне у цьому світі - то негатив (наприклад фотоплівки - це також не найкращий винахід людства). негативних рецей дуже багато, тому я навіть не буду їх перераховувати тут. а тільки повторюсь - все що негативне - це погано.
негативний тест на ковід - це показує те, що немає ковіда, і навпаки. Тому краще негативний тест на вірус, чим позитивний ))
З чого б це озон шкідливий?? Та й задихнутися ним неможливо - це ізотоп кисню, яким ми власне і дихаємо. :)
Ні, озон це молекула O3. Ізотопи оксигену тут ні до чого.
@@cikavanauka добре, помилився, але це все одно кисень
Ні, не кисень.
Кисень - газ (за звичайних умов), що складається з молекул O2.
Озон - газ, що складається з молекул O3.
Фізико-хімічні властивості та хімічна активність різні.
@@cikavanauka я мав на увазі, що задихнутися ним неможливо. Отруїтися при перевіщенні дози можна, так саме як і киснем, тільки доза менша
@@nickr6196 Доза настільки менше що вона менша навіть ніж смертельна доза деяких бойових отруюючих речовин . Він надзвичайно токсичний. на щастя , через його токсичність , носи живих істот і нас в тому числі здатні його почути при дуже малій кількості молекул в повітрі , попереджуючи задовго до небезпечного рівня. В принципі його здатність ефективно знищувати все живе ( людину в тому числі правда але то вже побіччний ефект) і робить його поширеним засобом дезінфекції.