Az ókori Egyiptomban a Merkúrt Sebeg(u) vagy Sebek néven ismerték. Az egyiptomiak a Merkúr mozgásából és abból, hogy mindig a Napot kíséri, következtettek arra, hogy nagyon közel kell lenniük egymáshoz. Ezért fáraókorban Széth istennel hozták összefüggésbe, s ennek asztrálmitológiai vonatkozása is van. Egy a középbirodalomtól ismert népszerű mítosz szerint Széth az éjjeli napbárka orrában áll, és Ré napistent védelmezve minden éjjel megküzd Apophisszal, akit végül ledöf a lándzsájával. Ezzel pedig lehetővé teszi a másnap reggeli napfelkeltét.
Szia Atis! Úgy gondolom egy összeszedettebb és sokkal hosszabb(35p legalább) videót kellene csinálnad ebben és az ehhez hasonló témákban. Az indokom pedig az , hogy akit érdekell az ilyesmi az szívesen hallgatna hosszabb előadást persze érdekesen tálalva az ilyen 15 perced videók még arra sem elegek hogy megegyem az ebédem 😂 ( Ez amúgy a legfőbb indokom. )
Szia Atis! Én személy szerint nagyon imádom a naprendszerünkben található bolygókkal kapcsolatos tudnivalókat. Bármennyi videó jöhet erről, én biztosan megnézem az összeset!😄
Kedves Atis! Annó pár éve én a világűrrel kapcsolatos videóid miatt kezdtelek el követni. Eszméletlen jó és izgalmas lett ez is, kérlek téged folytasd továbbk bolygókkal a hét éves lányomnak azóta is kérdési vannak mióta megnézte velem. Igazán jó videós vagy barátom , Köszönjük !!
A Bolygóhívő apácák zárdájában ellenőrzést tart a főnővér. Esti körsétáján azt ellenőrzi, hogy az apácák szorgalmasan imádkoznak-e a cellájukban. Odaér az első cellához, hallgatózik, és hangok szűrődnek ki a cellából: - Ó, Jupiterünk! Ó, Jupiterünk! - Helyes, gondolja a főnővér, majd megy tovább. Odaér a második cellához, hallgatózik, és hangok szűrődnek ki ebből a cellából is: - Ó, Szaturnuszunk! Ó, Szaturnuszunk! - Helyes, helyes, ő is imádkozik rendesen. Odaér a harmadik cellához is, hallgatózik, és igen furcsa hangok szűrődnek ki ebből a cellából, mintha sóhajok és nyögések lennének… Benéz, hát a sekrestyés meg az apáca nagyban dugnak! Rá is ripakodik a főnővér: - Hát te leányom, te meg miért nem imádkozol inkább?! - Ó, Merkúrunk! Ó, mer’ kúrunk!
Kedves atis, érdekes egy videó lett. Csodálom hogy még csak most találtam rá a csatornádra. Elkezdtem visszanézni a videóid, de várom az újakat is. Gratulálok, nyertél egy feliratkozót.
Illetve lehetne exobolygós videó is. Láttam tiktokon egy ilyet hogy a NASA talált mesterséges fényt egy exobolygón ami valószínűleg kamu de a téma maga nagyon érdekes.
Ötezer éve már számon tartották a Merkúrt, ezzel szemben egy ma élő városi ember csak azért tud a létezéséről mert tanulta az iskolában, de a saját szemeivel sosem látta.
Király, hogy újra vannak űr tematikai videók! Ha viszont a többi bolygóról is lesz ilyen videó akkor kérlek ne mond azt, hogy a Marson vizet találtak a tudósok mivel ez ebben a formában nem igaz! (Persze ez még a videó elkészültéig változhat bár nem valószínű! Nemzetközi Űrhírek 172. adását ajánlom a témában!)
Az ókori Rómában, a Vesta-szüzek kolostorában minden este hangosan imádkoznak. A folyosón sétáló főnöknő hallgatja a hálótermekből kiszűrődő imát. - Ó, Marsunk, Marsunk! - Ó, Jupiterünk, Jupiterünk! - Ó, Vénuszunk, Vénuszunk! Az egyik hálóteremben nem imádkoznak, csak csöndes lihegés zaja hallatszik ki. - Ti miért nem imádkoztok? Erre rákezdik: - Ó, Merkúrunk, óóóó, mer kúrunk...!
11:31 Mármint brutálisan le kell lassítani az űrszondát. Először azért, hogy a pályája perihéliumát a Merkúr pályamagasságáig csökkentse, majd amikor odaér (az ereszkedéstől iszonyatosan felgyorsulva), akkor újra lassítani, hogy az apohéliuma se a Földnél legyen. Természetesen a gyakorlatban nem így, két lassító manőverrel, teljesen saját erőből oldják meg az ereszkedést, mert az brutális energiaigényű, inkább rászánnak jó pár extra évet az útra, hogy hintamanőverekkel tudják segíteni az űrszondát, ezzel rengeteg energiát megtakarítva.
Nyilvánvalóan semmilyen. Annyit csinál, hogy összegooglezza az információkat, hogy ne neked kelljen abba energiát fektetned. Az energiamegtakarítás ára, hogy az ő hibás interpretációjára kell hagyatkoznod. Az egyik (a sok közül), amire felkaptam a fejem, a nitrogén gleccserek voltak (ugye hogyan lehetne szilárd nitrogén a felszínen, mikor az még az éjszakai -170 °C-ban is bőven légnemű), ezért rákerestem és gyorsan meg is találtam a National Gepgraphic „A Merkúr gleccserei” című cikkét, ami ugyan arra a folyóiratra hivatkozik, mint Attis a videóban és a cikk tartalma és szövegezése alapján egyértelmű, hogy ez volt Attis forrása. A cikkben a kutatás vezetőjét idézve azt írják, hogy „Az eredményeink kiegészítik azokat a nemrégiben elvégzett kutatásokat, amelyek a Pluto nitrogén-gleccsereire mutattak rá, ez pedig azt jelzi, hogy a Naprendszer legmelegebb és leghidegebb környezeteiben egyaránt előfordul a gleccser, mint jelenség”. A legfontosabb, ami ebből - valamint a többi dologból, amit Attis kutatása során szintén nem tudott értelmezni - kiderül, hogy Attis funkcionális analfabéta, tehát még ha biztos vagy benne, hogy alaposan utánajárt a témának, amiről videót készít, akkor se szabad hinned neki, hiszen hiába olvas utána, ha nem érti, amit olvas.
Honnan az istenből tudják mekkora a magja,milyen átmérőjű és miből áll amikor kb a földről nézik teleszkóppal? Valaki elém rak egy dobozt az asztalra es arrol nem tudom megmondani mi van benne nemhogy egy 100 millió kilométerre lévő bolygóról.
Laikus vagyok, majd az okosak jobban kifejtik, de kapcsolodva a dobozos peldadhoz: nem latsz bele a dobozba, de rontgennel at tudod vilagitani. Ha megmered fel tudod becsulni, hogy toll van benne, vagy olomsoret. Nem lehetetlen, persze hatalmas tudas kell hozza, ami talan egy ember fejeben nincs is meg, amig ossze nem rakjak.
Egy távcsővel nagyon sok dolgot meg lehet állapítani, ha az ember nem csak néz, hanem lát is :), amikor belenézünk egy távcsőben akkor egy pici korongot látunk, amit meg lehet mérni, és középiskolában majd fogod tanul a szögátmérő kiszámítását (picit módosítva, de ezt használják.). Pontosabb mérésekhez az űrszodás felvételek is hozzájárulnak, hasonló módszerrel. A magját már trükkösebb, ahhoz már űszodás vizsgálat szükséges, és gravitációs illetve mágneses mérssekkel a tömegét, illetve a sűrűségeloszlását lehet meghatározni, ez eddig két esetben történ meg, illetve most folyik a hamradik űrszodás kutatás és mérés ami a magját is illeti.
Egy bolygó hőmérsékletét befolyásolja a felület albedója, fényvisszaverő képessége is. De emlékeim szerint a pára is növeli az üvegházhatást, ahogy a szén-dioxid szint is, ami a Vénuszon nagyon magas. Mellesleg nekem hasonlónak tűnnek a Merkúr kráterei a mi Holdunkén láthatóhoz. Akkor a Merkúr is mesterséges égitest? 😀
Néha, csak úgy elgondolkodok, hogy mire gondolna egy 100 vagy 200 évvel ezelőtt élt ember aki csillagászattal foglalkozik mint hivatás. Mire gondolna, ha átugranék az idő azon pontjára amikor jóval behatárolt volt a technológia és csak megmutatnám ezt a videót a telefonomon.
@@ferenckozma8321 Egyébként a buksi alatt a kobakot, fejet értettem. Nem akartalak megsérteni! Talàn túl nagy a fantàziàm, pedig nagyon is reàlis vagyok a hétköznapokban. Csak nekem a fantàzia, amolyan hobbi, olyankor tudok relaxàlni és "túlélni" ezt a valósàgnak nevezett valamit.
Nem "tájtön" hanem titán, azért egyiket magyarul a másikat angolul ejteni nem valami jó fogalmazás, pláne ha van magyar neve, ezzel az erővel akkor "merkjuri" -nak is hívhattad volna😁 És nem tetszik hogy a "legkisebb bolygó" -nak hívod #justiceforpluto
@@Imperatorvideo Nem feltétlen a bizonyíték a fontos, olykor a fantàzia is elegendő, ha az van. Gondolj csak a science fiction- be! Én régen kifejezetten utàltam a sci-fit, pont azért, mert sci-fi. A csillagok hàborújàval ki lehetett volna kergetni a vilàgból, de a majmok bolygójàval is. Mégis, ha csak belegondolsz, anno a szàmítógép, de még az AI is sci-fi, csak fantàzia volt.
Kedves Atis.
Nagyon érdekes hasznos videó.
Ha lehet a többi bolygóról is készits ilyen videókat 😊🩵
Végre megint világűri téma juhuu :D
Nekem a kedvenc merkúrom Freddie
The Legend 👍🌟
Nekem is!
De légyszi ne merkukrdmeg! 🤣
Nagyon örülök ennek az új sorozatnak! A kedvencem a Vénusz.
Az ókori Egyiptomban a Merkúrt Sebeg(u) vagy Sebek néven ismerték. Az egyiptomiak a Merkúr mozgásából és abból, hogy mindig a Napot kíséri, következtettek arra, hogy nagyon közel kell lenniük egymáshoz. Ezért fáraókorban Széth istennel hozták összefüggésbe, s ennek asztrálmitológiai vonatkozása is van. Egy a középbirodalomtól ismert népszerű mítosz szerint Széth az éjjeli napbárka orrában áll, és Ré napistent védelmezve minden éjjel megküzd Apophisszal, akit végül ledöf a lándzsájával. Ezzel pedig lehetővé teszi a másnap reggeli napfelkeltét.
SAVE MERCURY FROM BULLYING
Alig várom a Vénuszról szóló videót! 😍 #kedvencbolygóm
Köszönjük szépen ezt a remek videót! 😊
Ok. Most pedig jöhet a többi bolygó a Naprendszerből. Külön videókban a nagyobb/különlegesebb/jobban felderített holdak.
Mi a tosznak követelőzől? Ez az első bolygó a naprendszerben, értelem szerűen ezzel kezdődik ez a videósorozat majd haladunk sorban a többi bolygóra!
Szia Atis!
Úgy gondolom egy összeszedettebb és sokkal hosszabb(35p legalább) videót kellene csinálnad ebben és az ehhez hasonló témákban. Az indokom pedig az , hogy akit érdekell az ilyesmi az szívesen hallgatna hosszabb előadást persze érdekesen tálalva az ilyen 15 perced videók még arra sem elegek hogy megegyem az ebédem 😂 ( Ez amúgy a legfőbb indokom. )
Nekem 15 perc pont elég volt ebédeléshez😂 De amúgy igen, jöhetnek hosszabb videók is, az összes többi bolygóról is!
Szia Atis! Én személy szerint nagyon imádom a naprendszerünkben található bolygókkal kapcsolatos tudnivalókat. Bármennyi videó jöhet erről, én biztosan megnézem az összeset!😄
Köszönöm szépen, nagyon élveztem ezt a lenyűgöző filmet!
Kedves Atis! Annó pár éve én a világűrrel kapcsolatos videóid miatt kezdtelek el követni. Eszméletlen jó és izgalmas lett ez is, kérlek téged folytasd továbbk bolygókkal a hét éves lányomnak azóta is kérdési vannak mióta megnézte velem. Igazán jó videós vagy barátom , Köszönjük !!
Nagyon jó volt és érdekes, várjuk a többit!!
Szia! Legyen még ilyen videó pls nagyyon szeretem az univerzumos videókat
ez jó volt, nem gondoltam h ez ilyen érdekes lesz, jöhet a többi bolygó és hold
A Bolygóhívő apácák zárdájában ellenőrzést tart a főnővér. Esti körsétáján azt ellenőrzi, hogy az apácák szorgalmasan imádkoznak-e a cellájukban.
Odaér az első cellához, hallgatózik, és hangok szűrődnek ki a cellából: - Ó, Jupiterünk! Ó, Jupiterünk! - Helyes, gondolja a főnővér, majd megy tovább.
Odaér a második cellához, hallgatózik, és hangok szűrődnek ki ebből a cellából is: - Ó, Szaturnuszunk! Ó, Szaturnuszunk! - Helyes, helyes, ő is imádkozik rendesen.
Odaér a harmadik cellához is, hallgatózik, és igen furcsa hangok szűrődnek ki ebből a cellából, mintha sóhajok és nyögések lennének… Benéz, hát a sekrestyés meg az apáca nagyban dugnak! Rá is ripakodik a főnővér: - Hát te leányom, te meg miért nem imádkozol inkább?! - Ó, Merkúrunk! Ó, mer’ kúrunk!
Kedves atis, érdekes egy videó lett. Csodálom hogy még csak most találtam rá a csatornádra. Elkezdtem visszanézni a videóid, de várom az újakat is. Gratulálok, nyertél egy feliratkozót.
A mars nagyon érdekelne😊
Pont a napokban néztem vissza az univerzumos videókat akartam is kérdezni hogy már miért nincsenek aztán most megláttam ezt a videót.
Ja és lehetne több univerzumos videó mert ez az egyik legérdekesebb téma
Illetve lehetne exobolygós videó is. Láttam tiktokon egy ilyet hogy a NASA talált mesterséges fényt egy exobolygón ami valószínűleg kamu de a téma maga nagyon érdekes.
Köszi a videót, nagyon tetszett! Lesz ilyen a többi bolygóról is? 😁😁
Ez a videó most valahogyan jobban tetszett.
Az Uránuszról szívesen látnék egy ilyen videót
Köszi a videót. 18 km vastag gyémánt réteg elég érdekesen hangzik. :D
Ötezer éve már számon tartották a Merkúrt, ezzel szemben egy ma élő városi ember csak azért tud a létezéséről mert tanulta az iskolában, de a saját szemeivel sosem látta.
Jupiter a kedvencem. Rettento erdekes az atmenet a halmazallapotaban, a legkoreben. A homerseklete, a "hangja" és egyéb aproságok.
jó volt :)
Ma is tanultam valamit köszi Atis
Király, hogy újra vannak űr tematikai videók! Ha viszont a többi bolygóról is lesz ilyen videó akkor kérlek ne mond azt, hogy a Marson vizet találtak a tudósok mivel ez ebben a formában nem igaz! (Persze ez még a videó elkészültéig változhat bár nem valószínű! Nemzetközi Űrhírek 172. adását ajánlom a témában!)
Az ókori Rómában, a Vesta-szüzek kolostorában minden este hangosan imádkoznak. A folyosón sétáló főnöknő hallgatja a hálótermekből kiszűrődő imát.
- Ó, Marsunk, Marsunk!
- Ó, Jupiterünk, Jupiterünk!
- Ó, Vénuszunk, Vénuszunk!
Az egyik hálóteremben nem imádkoznak, csak csöndes lihegés zaja hallatszik ki.
- Ti miért nem imádkoztok?
Erre rákezdik:
- Ó, Merkúrunk, óóóó, mer kúrunk...!
Csinálsz majd a többi naprendszerben lévő bolygókról is ilyen videót?
Tájten? (15:20) A Szaturnusz holdját én Titánnak ismerem.
"itsz inglis ju nó". De amúgy komolyra fordítva a szót, néha én a falra tudnék mászni az angolozástól. Aminek van magyar neve használjuk is néha
Jöhet sorban a többi bolygó is!
Egy sorozat amiben végigmész a bolygókon ilyen formában az egész jó dolog lenne.
Csak úgy mondom.😃
11:31 Mármint brutálisan le kell lassítani az űrszondát. Először azért, hogy a pályája perihéliumát a Merkúr pályamagasságáig csökkentse, majd amikor odaér (az ereszkedéstől iszonyatosan felgyorsulva), akkor újra lassítani, hogy az apohéliuma se a Földnél legyen. Természetesen a gyakorlatban nem így, két lassító manőverrel, teljesen saját erőből oldják meg az ereszkedést, mert az brutális energiaigényű, inkább rászánnak jó pár extra évet az útra, hogy hintamanőverekkel tudják segíteni az űrszondát, ezzel rengeteg energiát megtakarítva.
Na jó! Még meg sem néztem, de már a kedvenc sorozatom.
✌
Nekem a Szaturnusz a kedvenc bolygóm gyerekkorom óta, nyilván a gyűrűje miatt
Sziaa atis!! En szivesen neznek egy videot olyan kutatasokrol amik arrol szolnak hogy lehet e oxigen nelkul elet. Marha vannak ilyen kutatasok
A kedvenc bolygóm a Szaturnusz
Kevesebb mint két nap egy év :) :D
👍🚀
Szia Attis!
Lesz majd szó a bolygók holdjairól is, vagy annyira részletesen nem mennél bele?
Tök jó, hogy a pólód a témához illik.😂
Merkur-ról szerintem el kellett volna mondani, hogy a múlt rendszerben oda jártunk új autót vásárolni. 😂🤣
Nekem is ez volt az első gondolatom róla.😅
Az átkosban a Merkúrnál lehetett átvenni a Zsigulikat, Trabantokat, Wartburgokat, Daciákat anno.😅
Miért?
Mer' kúr!
Milyen szakirányú képesítésed van például bolygótanból, mert eléggé tele van ellentmondással, amit elmondtál.
Nyilvánvalóan semmilyen. Annyit csinál, hogy összegooglezza az információkat, hogy ne neked kelljen abba energiát fektetned. Az energiamegtakarítás ára, hogy az ő hibás interpretációjára kell hagyatkoznod.
Az egyik (a sok közül), amire felkaptam a fejem, a nitrogén gleccserek voltak (ugye hogyan lehetne szilárd nitrogén a felszínen, mikor az még az éjszakai -170 °C-ban is bőven légnemű), ezért rákerestem és gyorsan meg is találtam a National Gepgraphic „A Merkúr gleccserei” című cikkét, ami ugyan arra a folyóiratra hivatkozik, mint Attis a videóban és a cikk tartalma és szövegezése alapján egyértelmű, hogy ez volt Attis forrása. A cikkben a kutatás vezetőjét idézve azt írják, hogy „Az eredményeink kiegészítik azokat a nemrégiben elvégzett kutatásokat, amelyek a Pluto nitrogén-gleccsereire mutattak rá, ez pedig azt jelzi, hogy a Naprendszer legmelegebb és leghidegebb környezeteiben egyaránt előfordul a gleccser, mint jelenség”.
A legfontosabb, ami ebből - valamint a többi dologból, amit Attis kutatása során szintén nem tudott értelmezni - kiderül, hogy Attis funkcionális analfabéta, tehát még ha biztos vagy benne, hogy alaposan utánajárt a témának, amiről videót készít, akkor se szabad hinned neki, hiszen hiába olvas utána, ha nem érti, amit olvas.
Honnan az istenből tudják mekkora a magja,milyen átmérőjű és miből áll amikor kb a földről nézik teleszkóppal? Valaki elém rak egy dobozt az asztalra es arrol nem tudom megmondani mi van benne nemhogy egy 100 millió kilométerre lévő bolygóról.
Laikus vagyok, majd az okosak jobban kifejtik, de kapcsolodva a dobozos peldadhoz: nem latsz bele a dobozba, de rontgennel at tudod vilagitani. Ha megmered fel tudod becsulni, hogy toll van benne, vagy olomsoret. Nem lehetetlen, persze hatalmas tudas kell hozza, ami talan egy ember fejeben nincs is meg, amig ossze nem rakjak.
Egy távcsővel nagyon sok dolgot meg lehet állapítani, ha az ember nem csak néz, hanem lát is :), amikor belenézünk egy távcsőben akkor egy pici korongot látunk, amit meg lehet mérni, és középiskolában majd fogod tanul a szögátmérő kiszámítását (picit módosítva, de ezt használják.). Pontosabb mérésekhez az űrszodás felvételek is hozzájárulnak, hasonló módszerrel. A magját már trükkösebb, ahhoz már űszodás vizsgálat szükséges, és gravitációs illetve mágneses mérssekkel a tömegét, illetve a sűrűségeloszlását lehet meghatározni, ez eddig két esetben történ meg, illetve most folyik a hamradik űrszodás kutatás és mérés ami a magját is illeti.
Egy bolygó hőmérsékletét befolyásolja a felület albedója, fényvisszaverő képessége is. De emlékeim szerint a pára is növeli az üvegházhatást, ahogy a szén-dioxid szint is, ami a Vénuszon nagyon magas.
Mellesleg nekem hasonlónak tűnnek a Merkúr kráterei a mi Holdunkén láthatóhoz. Akkor a Merkúr is mesterséges égitest? 😀
Egyékén a vénusnak is van holdja Nieth
Mi lenne, ha nem használnál angol szavakat?! Amugy tök jók a videóid. Csak így tovább! Angol nélkül!
ember 18 kilóméter gyémánt :D az durva ezt nem is tudtam!!!
engem a Szaturnusz illetve egyik legérdekesebb holdja a titan erdekelne!
Néha, csak úgy elgondolkodok, hogy mire gondolna egy 100 vagy 200 évvel ezelőtt élt ember aki csillagászattal foglalkozik mint hivatás.
Mire gondolna, ha átugranék az idő azon pontjára amikor jóval behatárolt volt a technológia és csak megmutatnám ezt a videót a telefonomon.
A Merkúr azért nem a legforróbb, mert gyorsan kering és hűti a menetszél. :)
Ki az a Merk úr?
Minden bolygó jöhet🪐😍
Egy biztos hogy az ilyen autók mint trabant lada skora kispolszki. Ezek mind a Merkúrról tól jönnek.
-mér Merkúr a Merkúr?
-mer kúr!
🤣🤣🤣🤣
Legyen Neptunusz
Valaki meg szokta hámozni az őszibarackot? 🤔😅
8:55 űrszonda nem űrsikló
Kérdeztem?
Ahány likeot kapok annyi fekvőtámaszt csinálok!
English or Spanish?
Segítek tesóm hogy ne fáradj el.😉 👎🏻
@@RA... Jó fej vagy de edzek 2 éve úgyhogy nem kell segítség
De nem vagy kreatív like vadász
2 év az semmi de inkább nem adok likeot nem ám belehalsz 😂😂😂
Ferihegyről közvetlen járat van? Vagy átszállással oldható meg a Merkúr? 😂
Mé' tudunk keveset a Merkúrról?
Mer' kúr
A Marsot màr lelaktuk...a Föld remélem nem lesz ugyanez..pedig affelé haladunk.
??????? 🤨
@@ferenckozma8321 Mit nem értesz buksi?🙂
@@hangulat81 "buksi"? ha nem érted, hogy mi a fura az írásodban, akkor már gond van 😢
@@ferenckozma8321 Igen, én is ùgy làtom.
@@ferenckozma8321 Egyébként a buksi alatt a kobakot, fejet értettem. Nem akartalak megsérteni! Talàn túl nagy a fantàziàm, pedig nagyon is reàlis vagyok a hétköznapokban. Csak nekem a fantàzia, amolyan hobbi, olyankor tudok relaxàlni és "túlélni" ezt a valósàgnak nevezett valamit.
Nem "tájtön" hanem titán, azért egyiket magyarul a másikat angolul ejteni nem valami jó fogalmazás, pláne ha van magyar neve, ezzel az erővel akkor "merkjuri" -nak is hívhattad volna😁
És nem tetszik hogy a "legkisebb bolygó" -nak hívod #justiceforpluto
Titán és az Európa
Víz, vagy metán, felhők, időjárás, mini Pandorák kék mangamacskák nélkül, de majd megyünk batyászni, csak a Mars lesz kolonizalva
Mièrt Merkúr? Talán a neve miatt?🤣
TITÁN nem Tájten. Istenem....
🍪
Otthon mióta tudják , hogy nyomorék vagy?
Mer qr😂
" Itt a Földön születtem s ez lesz majd temetőm. Ki más ha nem a Föld a szeretőm!" ❤
SZATURNUSZ
Miért kúr a mer? Hát csak merkúr🤣🤣🤣🤣
Hat nem lett a legjobb videod. Tul sok szaraz unalmas info. Kit erdekel hany km a magja koruli resz..
Beszélj a Földről mintha egy idegen nézné
Beszélj a Földről idegen szemszögéből
Most komolyan. Nyugodtan nézzetek hülyének, de szerintem mi emberek éltünk màr a Marson.
Bizonyíték?
@@Imperatorvideo Nem feltétlen a bizonyíték a fontos, olykor a fantàzia is elegendő, ha az van. Gondolj csak a science fiction- be! Én régen kifejezetten utàltam a sci-fit, pont azért, mert sci-fi. A csillagok hàborújàval ki lehetett volna kergetni a vilàgból, de a majmok bolygójàval is. Mégis, ha csak belegondolsz, anno a szàmítógép, de még az AI is sci-fi, csak fantàzia volt.
@@hangulat81 Akkor én Paul Atreides vagyok attól még nem lesz igaz!
Milyen érdekes, ahol az ember vmilyen formában megjelenik, azonnal szemetelni kezd....
Beszélj a Földről mintha egy idegen nézné