Dom szkieletowy po 6 latach bez pudrowania

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 163

  • @piotrkaminski7840
    @piotrkaminski7840 2 ปีที่แล้ว +79

    Po pierwsze duży szacunek że pan odważył się pokazać swój dom i nie owijał w bawełnę jaki on jest piękny i cudowny. Same konkrety. Coraz bardziej przemawiają do mnie domy szkieletowe. Pozdrawiam i powodzenia w dalszych realizacjach:)

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว +9

      Dziękuję bardzo za pozytywną opinię.
      Zdaję sobie sprawę, że osoby zainteresowane taką technologią budowy są wręcz zdesperowane, by pozyskać rzetelne informacje na jej temat. Mam z nią do czynienia 15 lat jako pracownik firmy i 6 lat jako użytkownik domu. Powiem może nieskromnie, lecz mam już sporo do powiedzenia na jej temat.
      Myślę, że szczere postawienie sprawy ma dużą wartość dla osób wahających się. Poza tym, zdaję sobie też sprawę, jak wiele obaw inwestorów nie ma uzasadnienia w odniesieniu do trwałości takich domów. Wynikają one zwykle z obiegowych opinii w Internecie publikowanych przez osoby, które nawet nie stały obok takiego domu, a co dopiero mówić o jego budowie, czy nawet użytkowaniu.
      Osobiście znam jedną wadę takich domów. Mianowicie, nieco trudniej jest je potem zbyć niż domy murowane. Właśnie z powodu nieracjonalnych uprzedzeń. Ale to też już się zmienia, bo świadomość innej kultury budowania domów jednorodzinnych w Polsce całe szczęście rośnie.
      Klienci coraz częściej widzą, że mając do wyboru energochłonny dom murowany, ogrzewany kotłem na paliwa stałe lub gaz, a obok dom z około połowę niższym zapotrzebowaniu energetycznym, nowoczesnymi i bezobsługowymi instalacjami, warto zakupić ten drugi. Szczególnie przy obecnych cenach energii. Zresztą jeden z naszych Klientów sprzedał już trzy takie domy, które dla niego wybudowaliśmy, a obecnie mieszka w czwartym. Znamy też sporo innych przypadków bezproblemowej sprzedaży naszych domów na rynku wtórnym za kwoty nie niższe niż domy murowane.
      Na koniec, jako ciekawostkę dodam też, że wybudowaliśmy duży dom szkieletowy dla dewelopera zajmującego się budową bloków i domów w tradycyjnej technologii murowanej. To też o czymś świadczy.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @Rottensparrow
      @Rottensparrow ปีที่แล้ว +8

      Jakie konkrety niby? Niech lepiej ktoś wreszcie powie że to gówno szieletowe nie jest ani tańsze ani szybciej sie tego nie stawia niż domu murowanego. Skręcić szkielet to jest pare dni roboty, ale potem cały ten syf obijać foliami, izolacjami, wypychać i docinać wełne docinać płyty, izolować pomieszczenia i kombinowania, nacinania belek, pierdolenia sie z jakimiś rusztami to jest niewdzięczna praca

    • @krzoole1349
      @krzoole1349 6 หลายเดือนก่อน

      ​@@Rottensparrow jeśli stawiasz sam indywidualnie to owszem prze......bane ale jeśli pod klucz to masz problem z głowy. 😊

  • @sawomirgrabski7402
    @sawomirgrabski7402 2 ปีที่แล้ว +44

    Potwierdzam, że pomysł pokazania starszego domu powstał kilka dni temu. Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      Proszę bardzo. Cieszę się, że mogłem Panu pomóc.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @kamisradzikowska7334
    @kamisradzikowska7334 ปีที่แล้ว +15

    Najlepszą rekomendacją jest fakt, że Pan sam w takim domu mieszka. Moim zdaniem🤔

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +1

      Dziękuję,
      Polecam też z czystym sumieniem. Zresztą niejeden mój znajomy mieszka w domu naszej firmy i jest zadowolony.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @patrykduda5651
    @patrykduda5651 2 ปีที่แล้ว +14

    Super. Razem z żoną w przyszłości chcemy wybudować dom i widzę ze domy szkieletowe są bardzo obiecujące

    • @patrykduda5651
      @patrykduda5651 ปีที่แล้ว +1

      @@przemo3651 dzięki za informację

  • @mariuszogryzko7412
    @mariuszogryzko7412 2 ปีที่แล้ว +9

    Na zewnętrzne zabrudzenia, mech itp. zalecam Karcher - 2 godziny pracy i tynki czyste - przydatna głowica - przystawka T5 - mech schodzi elegancko...

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว +4

      Dziękuję serdecznie za podpowiedź.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @olo1299
      @olo1299 7 หลายเดือนก่อน +1

      Dysza rotacyjna zdejmie wszystko. Przy zbyt duzym cisnieniu razem z tynkiem 😂

  • @andrzejogonowski3837
    @andrzejogonowski3837 ปีที่แล้ว +5

    Wpadnijcie do mnie. Dom postawiony w 1952. Zrobiłem remont i jest nowoczesnie.
    Remont całego budynku to tylko ułamek kosztów ceglanego budynku. Dołozenie kontaktu elektrycznego w pokoju w innym miejscu to pół godziny pracy, ze sprzątaniem po sobie. Pierwszy mój dom powstał gdzieś 1900 roku. Stoi, trzeba remontować ale to jest dobra technologia. Trzeba pomieszkać w Ameryce żeby docenić i być włascicielem.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +1

      Niekoniecznie w Ameryce, natomiast prawdą jest, że takie domy, jeśli wybuduje się je z zachowaniem właściwych praktyk dla budownictwa szkieletowego, są wytrzymałe i długowieczne. W moim mieście stoją domy 3 i 4-piętrowe, wybudowane w szkielecie drewnianym i mają po 100 lat. Dom murowany też można łatwo wybudować tak, że po pół wieku nadaje się tylko do rozbiórki. Rzecz nie w technologii, a w wykonawstwie.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

    • @olo1299
      @olo1299 7 หลายเดือนก่อน

      Mam takiego staruszka na jednej dzialce. 1911rok budowy. Co prawda konstrukcja glowna z belek, czyli na rogach i w kilku miejscach scian pionowe belki okolo 200/200mm ale sciany to typowa konstrukcja szkieletowa chociaz w starej technologii. Stropy z belek. Wszystko stoi bez oroblemow, srodek 20lat temu byl remontowany ale nikt tam nie mieszka. Jedyny minus z ktorym mial bym oroblem teraz naprawic to w jednym miejscu przeciekal dach i srodkowa belka w salonie od wody wygiela sie w dol jak banan. Wez to teraz napraw 😂 w sumie moglbym w nim mieszkac ale wole postawic cos od zera tak jak chce.

  • @topbuddomyszkieletowe9161
    @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว +7

    Dodam od razu, że jesteśmy na rynku usług budowlanych ponad 29 lat i mamy na naszym koncie ponad 700 domów szkieletowych. Wiele z nich nie było fotografowanych pod kątem pokazowym lub zdjęcia były wykonane jeszcze aparatem analogowym. Nie zamieszczamy ich w naszym serwisie internetowym www.topbud.pl z uwagi na jakość ich zdjęć. Lecz nie tylko, zmieniają się też mody i - sami rozumiecie - nie ma co tego tłumaczyć...
    Obecnie w Internecie możecie obejrzeć część domów wybudowanych przez nas od 2014 roku do teraz. Ale jeśli ktoś z Was jest zainteresowany budową swojego domu przez naszą firmę, chętnie pokażemy mu w naszym biurze zdjęcia dużo starszych domów. Także ponad 20-letnich. Oczywiście one też mają się bardzo dobrze.

  • @barbarahamilton3561
    @barbarahamilton3561 6 หลายเดือนก่อน +5

    Dziękuję za prezentację.
    Excellent work .
    Lycka till 🤞

  • @Pawel456
    @Pawel456 2 หลายเดือนก่อน +2

    Jak z hałasem w takim domu? Czy słychać odgłosy zza ściany sypialni, pokoju dziecięcego? Czy drewno skrzypi podczas chodzenia czy podmuchów wiatru

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  หลายเดือนก่อน

      Hałas to rzecz subiektywna. Ostatnio mój dom odwiedziła klientka obawiająca się hałasu w takiej konstrukcji. Wyszła usatysfakcjonowana twierdząc, że jest dobrze. Ale wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości. Moim zdaniem przegrody pionowe izolują świetnie. Strop jest trochę głośniejszy niż w domu murowanym, ale możemy wykonać ponadstandardową wylewkę na poddaszu lub piętrze.

  • @meryjolie9063
    @meryjolie9063 ปีที่แล้ว +8

    Bardzo dziękuje za podzielenie się , domek bardzo fajny 😊 pozdrawiam !

  • @zachariaszderezinski7478
    @zachariaszderezinski7478 4 หลายเดือนก่อน +2

    Jak z trzymaniem ciepła zima? No i w jaki sposób się np przyczepia tv do ściany a później chciałbym go przenieść, dziury czym się zakleja ?

  • @xxzzxzx6821
    @xxzzxzx6821 2 ปีที่แล้ว +7

    witam zeby wszystkie domy byly tak wykonane 👍
    pozdrawiam

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว +2

      Dziękuję.
      Zapewniam, że są. Trzymamy się standardu budowy. Nawet "siłą rzeczy". Mamy te same ekipy, od tych samych zadań. Rotują z budowy na budowę od prawie trzech dekad.
      Na koniec budowy robimy jeszcze badanie Blower Door Test i sprawdzenie kamerą termowizyjną. Zanim wyjdzie jakaś usterka, wykryjemy ją od razu.
      Oczywiście zdarzały się nam przypadki, np. wycieku wody z powodu rozszczelnienia rurki, ale po to jest gwarancja, żebyśmy takie rzeczy usuwali natychmiast. Po gwarancji też nie pozostawiamy klientów samych sobie.
      Ostatnio dla przykładu czyścimy dach domu z gontu bitumicznego, który ma 23 lata i układamy na nim nową warstwę. Czyścimy też elewacje. Po tylu latach Klient zwrócił się ponownie do nas, a my czując się zobowiązani zawinęliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @MrRyba2009
    @MrRyba2009 9 หลายเดือนก่อน +2

    Beton w połączeniu z gazobetonem tez strzela i powstają rysy :)

  • @albinszewczyk5457
    @albinszewczyk5457 2 ปีที่แล้ว +10

    Witam,bardzo ładny domek pozdrawiam

  • @aruzo88
    @aruzo88 ปีที่แล้ว +1

    czy potrafi Pan powiedzieć jaki jest roczny koszt grzania zimą i chłodzenia latem w tym domu ? Jaką temperature utrzymuje Pan w zimie ? Dziękuje

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +1

      Dziękuję za pytanie,
      W czasach, kiedy nie miałem jeszcze fotowoltaiki, za ogrzewanie domu taką pompą płaciłem około 15 złotych za sezon grzewczy.
      Chłodzenie przy takim systemie pompy ciepła generuje bardzo niski koszt około 1/8 kosztu ogrzewania. Jest to więc niemal za darmo.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @aruzo88
      @aruzo88 ปีที่แล้ว +2

      @@topbuddomyszkieletowe9161 Może napisać Pan coś więcej? Nie wierzę ze można placic tylko 15zl za rok :)

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +4

      @@aruzo88 Dziękuję za pytanie.
      Poinformowałem w filmie, że 15 złotych na rok? Powiedziałem zdaje się, że około 1500 PLN za ogrzewanie za sezon zimowy przed założeniem fotowoltaiki.
      Teraz przy fotowoltaice zapłaciłem ostatni rachunek za prąd w wysokości 500 PLN/rok. Do tego comiesięczny koszt wody, kanalizacji i śmieci. Czyli 350 PLN x 12 m-cy + 500 (prąd). Cały koszt utrzymania.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @sewerynsudul9261
    @sewerynsudul9261 2 หลายเดือนก่อน

    Witam, super film!
    mam pytanie w kwesti chłodzenia: Czy schłodzony płyn w pompie ciepła, krąży w podłogówce, czy może jest osobna isntalacja w suficie, ten drugi sposób znam -robiliśmy na zachodzie sufity chłodząca-grzewcze, ale zastanwiam się czy się opłaca robić dodaktowo sufit, jak można ochłodzic posadzkę...? Dzięki za odpowiedź

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  หลายเดือนก่อน

      U nas grzeje i chłodzi albo instalacja nawiewna, albo wykonujemy instalację w podłodze, ale wówczas jest ona typowo grzewcza.

  • @skraburski
    @skraburski 2 ปีที่แล้ว +7

    te wady dotyczą także domu murowanego

  • @Sanhosez
    @Sanhosez 11 หลายเดือนก่อน +2

    Ładny dom.

  • @wmkamil
    @wmkamil 8 หลายเดือนก่อน +1

    Witam, rozgladam sie z domem modulowym ale zastanawiam sie nad akustyką w takim domku? Jak to jest miedzy pokojami i wyciszenie halasu z zewnątrz?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  8 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję za pytanie,
      Na zewnątrz, bardzo dobre tłumienie. Między pomieszczeniami, też pierwszorzędnie. W ścianach wewnętrznych jest 10-15 cm wełny. Minimum 10 cm. Co do stropu, to jest głośniejszy niż żelbetowy, ale ja nie odczuwam dyskomfortu. Można na drewnianym stropie wykonać wylewkę z betonu jastrychowego i wtedy nie ma praktycznie różnicy między takim domem, a murowanym.
      Oczywiście mówię o domu wybudowany przez naszą firmę. Proszę wziąć pod uwagę, że wykonawcy mają różne standardy materiałowe.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

    • @wmkamil
      @wmkamil 8 หลายเดือนก่อน

      @@topbuddomyszkieletowe9161 dziękuję za odpowiedź 👍 pozdrawiam

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  8 หลายเดือนก่อน

      @@wmkamil Pozdrawiam również i powodzenia.

  • @martafabjanowska5234
    @martafabjanowska5234 7 หลายเดือนก่อน

    Witam, a czy wykonujecie Państwo kominki systemowe w domach szkieletowych w okolicach Warszawy? Lub może kogoś Państwo polecicie? Pozdrawiam, MF

  • @Andreeew007
    @Andreeew007 ปีที่แล้ว +1

    Witam. Jeśli chodzi o pęknięcia w rogach okien to prawdopodobnie jest to w skutek łączenia płyt w samych rogach co za pewne każdy budowlaniec zauważył. Dom bardzo ładny. Ciekaw jestem ile obecnie wyniósł by mnie koszt budowy

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję za opinię.
      Połączeń płyt nie wykonujemy w narożnikach glifów. Niestety dom na początku pracuje. Usunięcie takich rzeczy to żaden problem. Zresztą od czasu publikacji tego filmu w ramach rozrywki już to zrobiłem samodzielnie gipsem zbrojonym, gładzią śmig i farbą. :-)
      Co do kosztów, to mowa o tym projekcie (mniej więcej): topbud.pl/projekt-dzpu4-dom-szkieletowy-z-poddaszem-uzytkowym-134-m2
      Może Pan wycenić taki dom u nas na stronie internetowej: topbud.pl/bezplatna_wycena
      Pozdrawiam serdecznie,
      Bogumił Bronowicz

    • @olo1299
      @olo1299 7 หลายเดือนก่อน

      Na to rowniez jest sposob. Duzo daje wstawienie stezen w stropie w postaci krzyżowego naciagu. Usztywnia bardzo konstrukcje ale jednoczesnie nie powoduje calkowitego uniemozliwienia naturalnej pracy drewna.
      Stosujemy to przy konstrukcjach stalowych ktora potrafi jeszcze bardziej niz drewno pracowac chociazby od samej temperatury.

  • @elamaslak
    @elamaslak 8 หลายเดือนก่อน +1

    co w przypadku, kiedy mieszka się w takim domu tylko latem ? czy po zimie będzie pełno plesni i grzyba ?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  8 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję za pytanie,
      Odpowiem swoim: co się będzie działo z domem murowanym, jeśli się mieszka tylko latem?
      To zależy. Jeśli dom będzie odpowiednio wentylowany, to nie ma różnicy między.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @ukaszr.7294
    @ukaszr.7294 4 หลายเดือนก่อน

    Fajny, treściwy film. Ciekaw jestem jak sprawuje się taki dom w rejonie górniczym gdzie czasem ziemia potrafi się zatrząść 🤔

  • @joannaf5510
    @joannaf5510 หลายเดือนก่อน

    Super film! Pokazales jak sie mieszka w domu, a nie muzeum 😉

  • @ukaszmateusz408
    @ukaszmateusz408 8 หลายเดือนก่อน

    Jaka jest +/- cena budowy pod tzw "klucz" domu szkieletowego a jaka cena domu murowanego?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  8 หลายเดือนก่อน +1

      Dziękuję za pytanie,
      Ceny są porównywalne, jeśli oba rodzaje domów wykonują firmy.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @marcinoleksiak3865
    @marcinoleksiak3865 3 หลายเดือนก่อน

    Dziękuję za filmik

  • @olo1299
    @olo1299 7 หลายเดือนก่อน +2

    Ludzie narzekaja na te domy z glownie jednego powodu. Zle wykonana konstrukcja ktora lapie wilgoc i wysycha na zmiane. Wtedy bedzie dom pracowac ponadprogramowo.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  7 หลายเดือนก่อน

      To prawda. Nieprawidłowe wykonanie konstrukcji i izolacji może przynieść takie skutki. Dlatego kluczowe jest bardzo dokładne krycie wiatro i paroizolacjami, jak też właściwe izolacje poziome i pionowe, przy zastosowaniu odpowiedniego sposobu montażu.
      Istotne jest również mocowanie płyt poszycia zewnętrznego ze stałymi dylatacjami na klamrach. Bez tego materiał się klawiszuje i dochodzi do wspomnianych przez Pana pęknięć.
      Każdy dom, bez względu na technologię, można wybudować dobrze lub źle.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

    • @olo1299
      @olo1299 7 หลายเดือนก่อน

      @@topbuddomyszkieletowe9161 jaki jest u państwa średni koszt wykonania domu o powierzchni 100m w stanie do wykończenia we własnym zakresie?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  6 หลายเดือนก่อน

      @@olo1299 Około 400-450 tys. W zależności od zakresu i rodzajów instalacji.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @Piotr64527
    @Piotr64527 5 หลายเดือนก่อน

    jaki byłby koszt wybudowania identycznego domu na dziś? :)

  • @markus2138
    @markus2138 ปีที่แล้ว +1

    Co z myszami oraz w przypadku zalania, skraplania w WC zabudowa. ?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie,
      Miałem kiedyś mysz w kuchni przez miesiąc z nią walczyłem. Jedyna szkoda, jaką zrobiła, to wygryzła sobie miejsce na gniazdo w filcowej otulinie zmywarki do naczyń.
      Co do zabudowy WC, to stosujemy tam folię w płynie a na łączeniu ściany z posadzką, w całej łazience, także taśmę przeciw zalaniową Soudal. Od lat praktycznie w ogóle Inwestorzy nie mają już w swoich domach zwykłych spłuczek.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @MarcinPotrykowski-t7f
    @MarcinPotrykowski-t7f ปีที่แล้ว

    Dziękuję szybką odpowiedź w sprawie rolet zew. Tylko że dom w Henrykowie ma rolety zew. adaptacyjne ( widoczne skrzynki), a mi chodzi o montaż okien z roletami podtynkowymi (skrzynki na poszycie zew.). Dobudowa ma szkielet 15cm i ocieplenie styropianem ryflowany 15cm. Tylko że skrzynki rolet mają gł. 180cm. Nie chcę zaboduwywac dodatkowym ociepleniem z zew. z przyczyn estetycznych. I teraz pytanie czy można ranę okienna wraz z roletą wsunąć w otwór okienny o 5cm by kasta rolety się zmieściła w elewacji w konstrukcji szkieletowej. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +1

      Takie rozwiązanie, o które Pan pyta, jest zapewne do wykonania. Kwestia dostarczenia gotowego projektu domu lub wykonania projektu indywidualnego, a potem dopracowania szczegółów.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @tomaszjedrzejewski2747
    @tomaszjedrzejewski2747 2 ปีที่แล้ว +2

    Witam, mogę zapytać ile kosztuje taki dom, wiem cena domu pewnie zależna jest od wielu czynników, proszę ew. napisać gdzie mogę zobaczyć Państwa oferty , pozdrawiam serdecznie.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie,
      Wycenę może Pan otrzymać bezpłatnie korzystając z formularza: topbud.pl/bezplatna_wycena
      Ofertę znajdzie Pan w serwisie internetowym: www.topbud.pl
      Od razu warto zapoznać się z treścią tego artykułu:
      topbud.pl/jak-wycenimy-budowe-twojego-domu-szkieletowego-w-firmie-top-bud
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @sawomirgrabski7402
    @sawomirgrabski7402 2 ปีที่แล้ว +3

    Muszę przyznać że broni się to wszystko, ale proszę przyznać że parapety są zamontowane mało poprawnie. Co do pęknięć przy oknach połaciowych to warto płyty gk tsk dawałaś żeby okno było na ich środku bez żadnego sztukowana, wiadomo więcej odpadu,ale też pewność że nie pęknie . Życzę miłego mieszkania.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pozytywny odzew.
      Nie ma najmniejszego problemu. Jeśli Inwestor sobie zażyczy, to parapety wykonamy mu co do milimetra na szerokość otworów okiennych.🙂
      W glifach są deski 15x4 cm. Zapewniają dużą wytrzymałość suchej zabudowy. Ponadto, tak jak Pan pisze, staramy się również montować pełny arkusz płyty g-k w osi otworu okiennego. W 2023 roku minie 30 lat, jak to robimy, więc znamy tzw. dobre praktyki budowy domów szkieletowych. ;-)
      Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @ekoyotewilus8670
    @ekoyotewilus8670 6 หลายเดือนก่อน +1

    Wszystko spoko tylko nigdy nie zrozumiem dlaczego we wszystkich wrzutach w tle idzie muzyka ??????????

  • @zenonniedzwiedzki7856
    @zenonniedzwiedzki7856 6 หลายเดือนก่อน

    No i co rewelacja😊 czy gość picuje😊 stawiam na między może.😊 Może tak może nie😊. Ściany muszą pękać bo taki jest urok takich konstrukcji 😊. Drewno pracuje cały czas😊. Nie jest to wada.😊😊😊

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  5 หลายเดือนก่อน

      Konstrukcja się stabilizuje po czasie. Między innymi po to wykonujemy dylatacje w płytach OSB na poszyciu. Pęknięcia się zdarzają, lecz po to dajemy gwarancję ich usunięcia.
      W domach murowanych też występują pęknięcia. Nawet jeśli praca konstrukcji jest mniejsza, to masa nacisków jest większa. Działają więc większe siły.
      Każdy budynek przechodzi ten etap.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @adriangeology
    @adriangeology 8 หลายเดือนก่อน

    Czy można wykonać dom szkieletowy w oparciu o projekt własny?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  8 หลายเดือนก่อน

      Oczywiście. Około 70-80% wszystkich projektów w naszej firmie, to te, które powstały na indywidualne zamówienie. Więcej mówię o tym tutaj: th-cam.com/video/VZE186dQ3bk/w-d-xo.html
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @wolfgangamadeuszmozart6914
    @wolfgangamadeuszmozart6914 5 หลายเดือนก่อน +1

    Lepszy dom z drewna ksiezycowego.

  • @danielszewa8632
    @danielszewa8632 2 ปีที่แล้ว +4

    Świetnie prowadzony kanał i rzetelne informacje . Sam zastanawiam sie nad kupnem 9 letniego domu szkieletowego . Czy można w jakiś sposób skontaktować się z Panem ?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      Dzień dobry Pani,
      Jest Pan zainteresowany oceną techniczną budynku?
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @danielszewa8632
      @danielszewa8632 2 ปีที่แล้ว

      @@topbuddomyszkieletowe9161 Tak wycena postawienia od podstaw / ewentualnie ocena techniczna i porada

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      @@danielszewa8632 Z wyceną nie będzie najmniejszego problemu. Natomiast nie zajmujemy się niestety rzeczoznawstwem budowlanym.

  • @iGr33nO
    @iGr33nO ปีที่แล้ว

    Miałbym kilka pytań , z kim można się kontaktować i gdzie ?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję,
      Proszę odwiedzić zakładkę Kontakt w naszym serwisie internetowym: topbud.pl
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @Zombikiller12
    @Zombikiller12 8 หลายเดือนก่อน

    Jaka jest cena wybudowania domu 100m2 w deweloperce w Pana firmie ?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  8 หลายเดือนก่อน

      Cena domu szkieletowego Top Bud o powierzchni 100-110 m2 w naszym standardzie materiałowym, instalacjami: elektryczną, wodno-kanalizacyjną i wentylacyjną, a także ogrzewaniem elektrycznym i szybem kominowym dla kominka, wynosić będzie około 450 tysięcy złotych.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @catballou8764
    @catballou8764 ปีที่แล้ว

    Ile m2 ma ten dom w obrysie? a ile pow. użytkowej? Ładny i funkcjonalny jak na szkieletowca.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie,
      Na dole strony znajdzie Pani minimalną powierzchnię działki dla tego konkretnie domu: topbud.pl/projekt-dzpu4-dom-szkieletowy-z-poddaszem-uzytkowym-134-m2
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @PiotrKalinowski-k8p
    @PiotrKalinowski-k8p 10 หลายเดือนก่อน

    Witam zastanawiamy się nad sprzedażą mieszkania i budowy domu szkieletowego ile taki dom pod klucz kosztuje taki jak u Pana

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  10 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję za pytanie,
      Bardzo proszę o kontakt w sprawie wyceny takiego domu z naszym biurem: topbud.pl/kontakt
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @damiankozie9012
    @damiankozie9012 ปีที่แล้ว +1

    Czy dom szkieletowy, przy odpowiednim zadbaniu o elewację, wymianie czy wszelakim remontowaniu elewacji jest w stanie dorównać w żywotności murowanemu domowi?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +2

      Dziękuję za pytanie,
      Czy mógłby Pan uściślić o jaką żywotność Panu chodzi?
      Generalnie przepisy budowlane dla obu rodzajów konstrukcji, tj. murowanej i szkieletowej, przewidują dokładnie te same okresy remontowe. Oznacza to, że ich trwałość szacowana jest tak samo.
      Każdy dom wymaga przeglądu po 25 latach bez względu na technologię budowy.
      Wśród naszych najstarszych budynków dokonywaliśmy renowacji elewacji lub czyszczenia pokrycia dachowego. W pierwszym przypadku nie chodziło o utratę właściwości izolacyjnych, ale o zmianę estetyki budynku, dokładniej, o zastąpienie sidingu tynkiem silikatowo-silikonowym i drewnem elewacyjnym.
      Mitem jest, że dom szkieletowy jest mniej trwały. Uwagę należy zwrócić na jakość wykonania każdego indywidualnego domu, a nie na samą technologię.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @damiankozie9012
      @damiankozie9012 ปีที่แล้ว +2

      @@topbuddomyszkieletowe9161
      Dziękuję za odpowiedź.
      Chodzi mi o to czy można o takim domu myśleć pokoleniowo, czy np. po 100 latach dom jest do kompletnej rozbiórki. czy np. można go odsprzedać po 50 latach na kolejne 50 i nie jest to niczym dziwnym. Czy raczej to inwestycja na 30-40 lat i potem rozbiórka.
      Pozdrawiam

    • @maxpol007
      @maxpol007 9 หลายเดือนก่อน

      @@damiankozie9012 Reasumujac lub porownujac, gdyby taki termin funkcjonowania domow szkieletowych przyjmowano w zalozeniach, to kompletnym idiotyzmem bylaby ich budowa na taki czasokres. Domy jedne i drugie moga sluzyc sto i dwiescie lat w zaleznosci od kultury budowania oraz samego projektu technicznego. Sam jestem za tym aby rozwijac obie technologie i wybierac najlepsze rozwiazania. Czesto nonsensem jest powtarzanie ze ten to zbuduje szybciej a tamten to zajmie duzo wiecej czasu. W obu przypadkach mozna budowac szybko lub wolno. Wiem ze ktos kto chcialby budowac dom szkieletowy (mozliwosc AirB&B w Skandynawi), powinien w takim domu pomieszkac chociazby kilka dni i nocy i porownac microklimat i to jak sie w odczuwa swoje wewnetrzne funkcjonowanie. Zaznacze ze to jest dosc istotne w podjeciu decyzji na zycie Twojej rodziny albo nawet dalsze pokolenia. Jesli chcialbys znac moje zdanie to jestem w trakcie projektu indywidualnego domu szkieletowego dla mnie absolutnie latwego w wykonaniu i nawet zalozeniach technicznych,,, no ale to juz inny temat. Niemniej zycze Ci wspanialych decyzji i swietnych wykonawcow. Powodzenia!

  • @aleer1979
    @aleer1979 ปีที่แล้ว

    Czy realizujecie zamówienia na terenie całej Polski? ( Planujemy budowę na Śląsku okolice Wodzisławia Śląskiego) Jakbyście mieli w ofercie dom parterowy z 4 sypialniami to by było super.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie,
      Niestety nie sięgamy tak daleko. Jeśli poszukuje Pan wykonawcy z rekomendacji, działającego w regionie śląskim, proponuję kontakt ze Stowarzyszeniem Dom Drewniany.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @mirabbell
      @mirabbell ปีที่แล้ว

      Za duzo smogu w tych okolicach. Rybnik itp

  • @piotr5217
    @piotr5217 2 ปีที่แล้ว +1

    Właśnie zasubskrybowałem. Witam, mam pytanie: jaki jest metraż tego domu? bo obejrzałem całość, ale tego nie było powiedziane. Jaki jest koszt takiego domu na rok 2022?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie,
      Dom ma metraż około 132 m2 po podłodze, bez skosów około 124 m2. Co do wyceny, to zapraszam do kontaktu z naszą firmą.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @AlibabaMan-k1u
    @AlibabaMan-k1u ปีที่แล้ว

    Dom szkieletowy to wspaniałe rozwiązanie dla ludzi młodych ktorzy nie chca na początek kupować mieszkania a za 7-8-10 lat mozna postawić murowany. W zależności od wieku radziłbym wybierać tą inwestycje. Jesli chodzi o mnie na pewno postawie taki domek gdzieś w malowniczej miejscowości a murowany w okolicy w ktorej bede pracować i mkec wszystko pod ręką. Zasubskrybuje Pana kanał i najprawdopodobniej skorzystam z tej właśnie usługi

    • @dororo22
      @dororo22 5 หลายเดือนก่อน +2

      Po co mam stawiać murowany dom, skoro już jeden postawiłem? XD To co ty piszesz to już totalne zaprzeczenie jakimkolwiek prawom logiki. Jak nie ufasz tej technologii to przepłacasz za murowany od razu, a nie kombinujesz z jakimiś rotacjami domów co 10 lat bo pod żadnym względem się to nie opłaca a zdecydowanie finansowym. Jeśli rozumiesz, że domy szkieletowe niczym nie ustępują murowanym to stawiasz taki dom na CAŁE swoje życie.

  • @pawekauski9461
    @pawekauski9461 2 ปีที่แล้ว +3

    Bardzo ładny dom myśle o czymś takim jaki to projekt ?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękuję :-). To miłe.
      Co do projektu, to powstał w Top Bud. Wykonał go nasz firmowy architekt. Kierował się sugestiami głównie mojej żony :-) i po trosze moimi. Omawialiśmy je wspólnie. Tak się dzieje w przypadku wszystkich Inwestorów, którzy korzystają z usług naszej firmy również w zakresie wykonania indywidualnego projektu. Natomiast adoptujemy też gotowe projekty domów murowanych do warunków technologii szkieletowej drewnianej.
      Projekt mojego domu może Pan obejrzeć tutaj: topbud.pl/projekt-dzpu4-dom-szkieletowy-z-poddaszem-uzytkowym-134-m2
      Tutaj jest jeszcze kilka zdjęć: topbud.pl/peEWrq9OC
      Pozdrawiam serdecznie,
      Bogumił Bronowicz

  • @boguslawtyszka6505
    @boguslawtyszka6505 2 ปีที่แล้ว

    Na filmie widać leżące podesty,czy one leżą 6 lat,czy jednak były używane

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      Chodzi Panu o rusztowanie poznańskie? Były używane do odświeżenia drewna na przedniej elewacji olejem znanej duńskiej marki.

  • @pppppwrgythcdtjhg66
    @pppppwrgythcdtjhg66 ปีที่แล้ว

    Czy na ten moment dom szkieletowy o powierzchni 100m kwadratowych będzie droższy niż murowany?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +1

      Dziękuję za pytanie,
      Dom murowany można wybudować na wiele różnych sposobów, nie wspominając o standardzie instalacyjnym, więc nie można udzielić na Pana Pytanie jednoznacznej odpowiedzi.
      Najlepiej jest wycenić konkretny projekt "stanu deweloperskiego zamkniętego" w obu technologiach budowy. Jeśli chodzi o wariant w szkielecie drewnianym, to może Pan skorzystać z formularza bezpłatnej wyceny na naszej stronie internetowej: topbud.pl/bezplatna_wycena
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @Miro-rn7qe
      @Miro-rn7qe ปีที่แล้ว

      A ja Panu udzielę finalnie szkieletowy będzie droższy ale szybki 2 miesiące i stoi @@topbuddomyszkieletowe9161

  • @emikolcccc8361
    @emikolcccc8361 2 ปีที่แล้ว +3

    Jedyne czego bym się bał w domu szkieletowym to to że wełna w ścianie jest szczelnie zamknięta przez płyty OSB, które nie oddychają więc jak wilgoć dostanie się do wełny poprzez jakąś nieszczelność to nie ma jak odparować i po kilku latach pewnie pojawią się jakieś grzyby.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +3

      Dziękuję za wypowiedź,
      Płyty OSB też oddają wilgoć na zewnątrz. Ich opór dyfuzyjny jest około 750 razy mniejszy niż opóźniacza pary wodnej (ca. 150.000 do 200). Jest to opinia lansowana (tylko się domyślam) najpewniej przez producentów rozwiązań, oczywiście bardziej otwartych dyfuzyjnie, aczkolwiek zastępowalnych nadal klasycznymi i mniej kosztownymi rozwiązaniami.
      O jakie nowsze produkty chodzi, to zapewne Panu wiadomo. Oczywiście są to rozwiązania znacznie droższe, a z naszej praktyki jasno wynika, że wcale nie niezastępowalne, ponieważ przez długie dekady budowano zgodnie z dobrymi praktykami technologii szkieletowej przy użyciu właśnie płyt OSB.
      To nie jest kwestia zero jedynkowa. Proszę uwierzyć, że przy odpowiedniej paroizolacji, wentylacji oraz izolacji zewnętrznej z dylatacją, grzybów, glonów i pleśni w ścianie brak. Powtarzam każdemu to jak mantrę, że mieliśmy nie raz wgląd w ściany naszych domów po 20 i więcej latach, co zawsze potwierdzało przedstawioną przeze mnie opinię.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz
      PS. Produkt, który zapewne ma Pan na myśli, ma współczynnik oporu dyfuzyjnego 13. Styropian ryflowana około 50. Czyli też niewiele. Częstokroć spotykamy się z opiniami, że ten produkt jest dobry, ale styropian już nie. Na pewno rozumie Pan, jaką niekonsekwencję takiej opinii podkreśla ta niewielka różnica między μ = 13 a μ = 50?

  • @grzegorzsawicki4035
    @grzegorzsawicki4035 2 ปีที่แล้ว

    Jestem na etapie wyboru technologii do budowy swojego domu i głównie ze względu na czas realizacji inwestycji i planowanie budżetu skłaniam się do wyboru domu szkieletowego. Zainteresowała mnie zastosowana u Pan powietrzna pompa ciepła, wydaje się być logiczne w domu szkieletowym by wykorzystać właśnie taki system. Zastanawiam się czy przepływ powietrza w instalacji ogrzewania i rekuperacji nie generuje szumu, który jest uciążliwy w nocy? Czy można w dzisiejszych realiach oszacować koszt instalacji takiej pompy dla parterowego budynku o powierzchni 100mkw w Państwa standardzie?
    Pozdrawiam serdecznie
    Grzegorz Sawicki

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว +2

      Dziękuję za pytanie,
      Głośność to rzecz uznaniowa. Pompa i rekuperator są zamknięte za drzwiami. Nie odczuwam akustycznie ich obecności zupełnie. Zresztą może się przyzwyczaiłem. Myślę, że podobnie jak Pan do lodówki w swojej kuchni. Poza tym, kiedy widzę rachunki za energię, nic nie jest w stanie mi zepsuć dobrej opinii o takim CO i wentylacji.
      W przypadku domu parterowego o powierzchni 100 m2 pompa gruntowa, z jednostką centralną w pomieszczeniu technicznym, nie ma sensu ze względu na niskie zapotrzebowanie takiego domu na energię vide wyższy koszt instalacji takiego urządzenia. Wystarczy pompa powietrzna. Moim zdaniem najlepiej powietrze-powietrze. Ale to też rzecz upodobań. Sprawdzi się też dobrze zwykła instalacja elektryczna w podłodze, która jest najtańsza+fotowoltaika. Będzie również tanio ogrzać taki dom.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @grzegorzsawicki4035
      @grzegorzsawicki4035 2 ปีที่แล้ว +1

      Dziękuję za odpowiedź i wskazówki. W przypadku pompy powietrze-powietrze nie tyle obawiam się hałasu z samej jednostki, (tu faktycznie porównanie do lodówki jest trafne) co hałasu powietrza w kanałach i ewentualnie na kratkach.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Sawicki

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว

      @@grzegorzsawicki4035 Pompa firmy WaterFurnace to urządzenie najwyższej jakości. To czołówka amerykańskich firm. Jeszcze niedawno co druga pompa ciepła w USA nosiła logo tej marki, o czym z dumą informował sam producent.
      Dodam od razu, że urządzenie nie jest skomplikowane. Nie generuje też tak wysokiego poziomu kompresji, jak odpowiedniki powietrzne (pompy zewnętrzne). Zatem najbardziej wrażliwy podzespół systemu jest mało narażony na usterki.
      Takich pomp zainstalowaliśmy około 250 i najstarsze działają w domach naszej firmy ponad 20 lat. Przez ten czas zanotowaliśmy tylko kilka interwencji serwisowych, dosłownie. I były to usterki proste w usunięciu. Niektóre z nich nie wymagały nawet części zamiennych. To naprawdę bardzo dobrej jakości urządzenia.
      Warto się wgłębić w ich temat, jeśli zastanawia się Pan nad takim wariantem, ale bierze też pod uwagę pompę powietrzną. Oczywiście cena zakupu i montażu jest wyższa, ale za to wydajność większa, bo aż 400% (300% i mniej pompa powietrzna). Ponadto poza ogrzewaniem, bardzo wydajne jest też chłodzenie wnętrz.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

    • @Rottensparrow
      @Rottensparrow ปีที่แล้ว +2

      To gówno szieletowe nie jest ani tańsze ani szybciej sie tego nie stawia niż domu murowanego. Skręcić szkielet to jest pare dni roboty, ale potem cały ten syf obijać foliami, izolacjami, wypychać i docinać wełne docinać płyty, izolować pomieszczenia i kombinowania, nacinania belek, pierdolenia sie z jakimiś rusztami to jest niewdzięczna praca.. ahh no i zapomniałem że jak ci pogoda nie dopisze to dopiero będziesz jęczał że musisz to w kółko zakrywać, zabezpieczać, a potem drewno już nie będzie takie gładkie i odporne ;)

    • @judkalis8419
      @judkalis8419 10 หลายเดือนก่อน

      Witam a czy dom pracuje przy mocnych podmuchach wiatru?

  • @GiegX
    @GiegX ปีที่แล้ว +2

    Domy szkieletowe były i są od setek lat budowane w USA i Kanadzie, na Wyspach Wielkiej Brytanii oraz w całej Skandynawii. Dziwnym trafem w naszym betonowo, ceglano, pustakowo, hasiowym kraju było zawsze więcej hejtu niż fejmu na te technologie. Co jest dziwne i wymaga szerszej analizy dlaczego tak bardzo drewno było znienawidzone a dopiero teraz ludziska budzą się i mówią "oo szkieletowy domek bardzo fajny jest"

    • @wmkamil
      @wmkamil 8 หลายเดือนก่อน

      W Polsce jest przesąd że drewnem się pali w kominku a nie mieszka między sękami 🫢

  • @nataliasobiechowska6518
    @nataliasobiechowska6518 ปีที่แล้ว

    Czy dom szkieletowy to dom modułowy?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie.
      Nie, to nie jest dom budowany metodą modułową. Konstrukcja powstaje w całości na placu budowy. Nie jest więc wcześniej prefabrykowana.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @kamillobig9350
    @kamillobig9350 ปีที่แล้ว

    Stąd też pomysł na reku
    Zasilanie i wyrzutnia rurą wystawioną 10cm za elewacją

  • @snowbaord
    @snowbaord ปีที่แล้ว

    Jaka cena

  • @prezydent8888
    @prezydent8888 3 หลายเดือนก่อน

    Domy na pewno nie są gorsze od domów murowanych, mają swoje wady i zalety.
    Nie są popularne tylko dlatego, że jest niewielu fachowców, którzy porządnie taki dom nam postawią.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  หลายเดือนก่อน

      Faktycznie to jeden z powodów. Całe szczęście sytuacja się zmienia.

  • @piotrekj.1277
    @piotrekj.1277 ปีที่แล้ว +1

    Widać, że robicie to z pasją a to ważne ;). Kontakt już mam, subskrybuja też jest :)

  • @Miro-rn7qe
    @Miro-rn7qe ปีที่แล้ว +2

    Prawda jest taka że reklama robi swoje szybkość realizacji ok ale koszty takie jak murowanego i pytanie to ma być dom czy kurnik

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +2

      Dzień dobry,
      Od razu pozycjonuje Pan dom szkieletowy niżej (znacznie, bo obraźliwie) niż murowany. To na pewno przykre dla osób, które mieszkają w takich domach. Mało tego, na pewno też niezrozumiałe.
      Czy mógłby Pan chociaż podzielić się, co w rzeczywistości Pan sugeruje, dlaczego taki dom powinien być tańszy od murowanego?
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

    • @Miro-rn7qe
      @Miro-rn7qe ปีที่แล้ว

      Ponieważ jest mniej @@topbuddomyszkieletowe9161

    • @Miro-rn7qe
      @Miro-rn7qe ปีที่แล้ว

      Wybudowałem dom murowany 120 m i wiem jaki był koszt szkieletowego i wiem że w naszych strefach klimatycznych przy coraz cieplejszych zimach i wilgotnych pogodach budowanie domu szkieletowego ocieplanie styropianem to pomyłka. Ok szybkość budowy super ale proszę go sprzedać za 5 , 10 lat na osiedlu takie domy stoją i ludzie plączą taka wilgoć w domu. Ale zaraz usłyszę że firma zła nie uważam że ok jeżeli ktoś się decyduje jego sprawa @@topbuddomyszkieletowe9161

    • @maxpol007
      @maxpol007 9 หลายเดือนก่อน +1

      @@topbuddomyszkieletowe9161 Wiedza naszych rodakow na temat tej technologi jest najczesciej powalajaca po obejrzeniu kilku Westernow! Kazdy z tych budynkow powinien rozwalic sie po kilku kopnieciach lub wiekszej bijatyce. No ale coz,,, nie z kazdym da sie dyskutowac bo nasz system jest swietny (gniotsa nie lamiotsa). Podzielam Twoje zdanie ze wypowiadanie sie na temat bez zelonego pojecia o nim, jest przynajmniej niegrzeczne a takze obrazliwe bez wzgledu na reakcje tej zainteresowanej osoby. Nie wspome ze domy szkieletowe funkcjonuja ponad sto lub dwiescie lat, a murowane moga jechac grzybem po pieciu lub dziesieciu, bo wszystko zalezy od rowiazan technologichnych i kultury budowlanej.

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  9 หลายเดือนก่อน

      @@maxpol007 Otóż to. Kiedyś na targach budowlanych zwiedzający podchodzili do naszej ekspozycji i modelu ściany. Zdarzali się wśród nich tacy, którzy go kopali, aby "sprawdzić wytrzymałość". Cóż. Nic dodać, nic ująć. Brakuje edukacji. Staramy się to choć trochę zmieniać naszymi filmami.
      Nawiasem mówiąc, ostatnio będąc w Beskidzie Niskim zauważyłem, że wiele mostów drogowych ma powierzchnie drewniane, a nie betonowe i wyasfaltowane. Zgodnie z obawami sceptyków, takie konstrukcje nie powinny mieć miejsca. A ograniczenia, jakie widziałem przed tymi mostami, informowały o ograniczeniu do 8 ton.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz

  • @wacawborowski
    @wacawborowski 7 หลายเดือนก่อน

    Ci co budują domy szkieletowe i modułowe to myślą że mają dom drewniany 😢. Dom drewniany to taki zbudowany z bali jak dawniej jeszcze są na wsiach. Ja przed planowaniem budowy kupiłem technologię do szkoły budowlanej zawodowej bo nie było internetu i z tego jestem zadowolony dom powinien być bezpieczny i trwały. Każdy buduje jak uważa ja przed rozpoczęciem własnej budowy obserwowałem inne budowy i rozmawiałem z budowlancami nie mającymi swego biznesu

  • @matek019
    @matek019 ปีที่แล้ว +1

    Zawsze jest tak ze u klienta na tip top a w domu niedokończone 😂😂

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      🙂 Coś w tym jest. Z czasem człowiek nabiera dystansu do własnego domu i pewne braki traktuje z większym spokojem. Szczególnie te, które nie są niezbędne do mieszkania.
      To też chyba kwestia charakteru i priorytetów. Ja dzisiaj zupełnie nie wnikam w dom, bo ma bezobsługowe instalacje, które nie zwracają mojej uwagi. Bardziej interesuje mnie od kilku lat otoczenie. Szczególnie wiosną i latem chodzę wokół budynku i patrzę na rośliny, jakby od tego miały szybciej urosnąć. 😆
      Pozdrawiam.

    • @areklech1038
      @areklech1038 ปีที่แล้ว

      Coś w tym jest. U kogoś się robi na tip top, a sobie byle było 😂

  • @Serce74
    @Serce74 ปีที่แล้ว

    Cena na dziś ??

  • @ljay3401
    @ljay3401 ปีที่แล้ว

    Witam..wykonujecie może realizację po granicami Polski?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie,
      Niestety nie. Nasz obszar działalności to Województwo Mazowieckie i bliskie okolice województw sąsiadujących.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @heavydutyc3638
    @heavydutyc3638 ปีที่แล้ว +1

    szok że o wiatr nie porwał

  • @piotrjewula1797
    @piotrjewula1797 ปีที่แล้ว

    Ja przestałem sie przejmować przez ok 2 lata pojawiały się pekniecia poprawiałem sobie sam później jużbyło ok dom sie osiadł .Dom z prefabrykatów 8lat mieszkam

    • @zbyszek9418
      @zbyszek9418 ปีที่แล้ว

      Co byś zmienił po tym czasie w swoim domu odnośnie ocieplenia , konstrukcji oto ??

  • @szasa40i47
    @szasa40i47 2 ปีที่แล้ว

    Jak szieletowy to sidyngiem?... Czym te domy różnią się od amerykanskich szkieletowych... Bo w usa wszyscy je robią o co chodzi?

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie.
      W USA buduje się domy szkieletowe bardzo różnie. Na północnym wschodzie budynki są inne niż np. na ciepłym południu, czy w pasie tornad w środkowej części USA. Zatem należałoby porównywać konkretny dom amerykański do konkretnego domu Top Bud®.
      Natomiast to, co jest typowe z amerykańskich domów w naszych budynkach, to system ogrzewania/chłodzenia wnętrz. Stosujemy amerykańskie pompy ciepła w wariancie gruntowym marki WaterFurnace. Są to kapitalne urządzenia pod względem wydajności grzewczej, chłodzącej, niskich kosztów eksploatacji, a także minimalnej awaryjności.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @MPPROJ3CT
    @MPPROJ3CT ปีที่แล้ว

    ile ten dom ma m2
    ???

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      Dziękuję za pytanie,
      134 m2 po podłodze, natomiast bez skosów 122 m2. Projekt źródłowy może Pan zobaczyć tutaj: topbud.pl/projekt-dzpu4-dom-szkieletowy-z-poddaszem-uzytkowym-134-m2.
      Jest nieco różny od finalnego, ale daje pogląd na powierzchnie parteru i poddasza oraz układ funkcjonalny wnętrz.
      Pozdrawiam,
      Bogumił Bronowicz

  • @Obywatel-vg3tl
    @Obywatel-vg3tl 7 หลายเดือนก่อน

    Szacun

  • @matek019
    @matek019 ปีที่แล้ว +1

    U niektórych ludzi w murowanych twierdzach są pekniecia przez prawie cała ścianę wiec takie pęknięcia u ciebie to 👌jest nic

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว

      To prawda. Naprężenia, jeśli już się pojawią, konstrukcja szkieletowa rozkłada bardziej równomiernie niż mur.
      Pozdrawiam,
      B.Bronowicz.

  • @jasiaj3370
    @jasiaj3370 9 หลายเดือนก่อน +1

    Dopiero dzisiaj oglądam ten odcinek jako pierwszy ,nie wiem, czy była pokazana budowa .Ale ten materiał omawia tylko uwagi po 6 latach użytkowania i to w czerwcu ,W ciepłym miesiącu przy pogodzie słonecznej ,to nawet rudera wygląda ładnie ,no chyba ,że się już przewraca. Brakło mi wstępu ,bo jak ktoś to ogląda (jak ja) pierwszy raz ,to nic o tym domu nie wie .,Jak działka wielkość, jakie obmiary domu i powierzchnia wewnątrz całkowita i podział pomieszczeń .Jak można pokazywać dom po fragmentach , a schody od dołu .Rozumiem ,że skoro zamieszkały to można było pokazać rozrysowany plan pomieszczeń . Dla mnie ,to porażka .Ja mam dom z lat 80 tych, kiedy był ocet na półkach i żywność na kartki ,a baterie umywalkowe i nad wannę kupowało się stojąc w kolejkach . Dzisiaj po po 40 latach tyle się domów nabudowało ,że ludzie mają po dwa i jeszcze mieszkania w miastach . Zaś pan się chwali świerkiem z północy i dobrze . Skoro tak łatwo to sprowadzić i dziwnym zbiegiem wszystko sprawnie można kupić, to biedni Polacy maja tyle domów, na ile mogą wziąć kredytów . .Mnie to zastanawia ,ile jeszcze Polacy nabudują tych domków "szkieletowych" i jak to ma się według przepisów bezpieczeństwa . Jak taki dom zachowuje się na przestrzeni ,jak podstawa domy 7x10 i dwa/trzy poziomy ,a szkielet jak drewnianej szopy /stodoły ,czy to oprze silnemu wiatrowi ,skoro wszystko lekkie . Jak pokryte blachą to również lekki dach .Widocznie na Mazowszu nie ma wiatru jak na terenach górskich .

    • @PanLaweta
      @PanLaweta 9 หลายเดือนก่อน

      Technologia poszła do przodu, nie trzeba już stać po baterie w kolejce, na półkach jest więcej niż tylko ocet domy też buduje się inaczej.

    • @jasiaj3370
      @jasiaj3370 9 หลายเดือนก่อน

      @@PanLaweta Jasne ! pożyjemy ,zobaczymy za czym jeszcze Polacy stać będą !Nie warto być pysznym i butnym , panie laweto !

  • @piotrjewula1797
    @piotrjewula1797 ปีที่แล้ว +1

    W murowanych domach jeszcze bardziej pękają

  • @gracelll8579
    @gracelll8579 2 ปีที่แล้ว +1

    Czyli ze co, w szkieletowce nie ma jak w bajce o 3 swinkach ?:>

  • @Iwa8326
    @Iwa8326 ปีที่แล้ว

    🏡🏠

  • @ekoyotewilus8670
    @ekoyotewilus8670 6 หลายเดือนก่อน

    wszędzie co by nie oglądać .....

  • @stanislawjaneczko9955
    @stanislawjaneczko9955 ปีที่แล้ว

    otworz sciany pod regipsami to sie zdziwisz ile tam plesni i grzyba

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +1

      Otwierałem nie raz i nie dwa w domach ponad 20-letnich. Proponuję nie wróżyć i nie insynuować.

  • @fantinilukasz
    @fantinilukasz 2 ปีที่แล้ว +1

    boże ten dom jest straszny

    • @magdalenakorszla6105
      @magdalenakorszla6105 ปีที่แล้ว

      Proszę pokazać swój, zapewne będzie służył za wzorzec.

  • @piotrmarcin5123
    @piotrmarcin5123 2 ปีที่แล้ว +3

    Noooo dla siebie to ty budowałeś jak należy. Pokaż dom dla obcego klienta

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  2 ปีที่แล้ว +4

      Dlaczego insynuuje Pan nam nieuczciwość? Sądzi Pan, że użyliśmy innych materiałów i metod niż w przypadku Klientów? Jaki miałoby to sens? Żeby zszargać sobie opinię (Internet nie zapomina)? Ponadto udzielamy na domu gwarancji. Po co więc mielibyśmy strzelać sobie w stopę przez kolano?

    • @madejson87
      @madejson87 ปีที่แล้ว +1

      @@topbuddomyszkieletowe9161 zeby wiecej zarobic, to oczywiste, a co do gwarancji to badzmy powazni, gwarancja do bramy a pozniej sie nie znamy i kazdy problem konczy sie cywilka

    • @topbuddomyszkieletowe9161
      @topbuddomyszkieletowe9161  ปีที่แล้ว +3

      @@madejson87 Nie dziękuję za Pana insynuację.
      Jest to absolutnie nieprawdą. Wiedzą o tym nasi Klienci. W jakim celu wypisuje Pan takie rzeczy? Jaki ma Pan w tym cel?

    • @madejson87
      @madejson87 ปีที่แล้ว +1

      @@topbuddomyszkieletowe9161 przeciez nie ma w tym zadnej tajemnicy ze jak zrobi sie klientowi taniej to wiecej zostaje w kieszeni wykonawny, czy odkrylem jakas tajemnice?

  • @szymonidaz
    @szymonidaz ปีที่แล้ว +2

    a tak wygląda nasz dom po 2 latach od wybudowania - budowała firma Abakon i wybór tej firmy to był nasz życiowy błąd:
    th-cam.com/video/7Bx_aZSc1Lk/w-d-xo.html
    th-cam.com/video/TP3OeUjWb0o/w-d-xo.html

    • @madejson87
      @madejson87 ปีที่แล้ว +1

      czemu filmy usuniete?

  • @tomaszwaszka3394
    @tomaszwaszka3394 หลายเดือนก่อน

    Następnym razem walnij kielicha, bo obraz tragicznie rozdygotany :) Zdrówko