1:05:30 - ez az együtt beszélés kicsit sok volt, annyira hallgattam volna figyelemmel (kevesebb belekérdezéssel és szinkron kommunikációval) az Ákost : ) De szuper volt a műsor, csak hagyni kellene picit hosszabban beszélni a vendéget.
Kedves Laci! 1: szerintem sem kell feltétlen élőzni, ha élőben 150en nézik, utána meg 20 ezren. 2: Nagyon jó adás volt! Érdekes és aktuális. 3: Ha látunk bizonyítékot arra a Marson, hogy valaha volt élet, az csak több kérdést vet fel mint amennyit megválaszol. Nagy vita lesz róla, hogy onnan jött ide az élet, vagy 2 független élet indult-e el ... :) (nem úgy értem, hogy UFO-k jöttek ide, hanem hogy a Naprendszer korai szakaszában az élet eljuthatott a Földre kőzetekkel együtt )
Kedves Laci! Nagyon szeret(t)em minden műsorodat, megszólalásodat, rádiókban, itt a csatornán, bárhol. Közvetlen, vicces, miközben sok információt ad. Ha te vagy a főszereplő, akkor kiváló ez a stílus, de ezt a műsort nem bírtam végighallgatni. Értem, hogy közeli viszonyban vagy a vendéggel, de kérlek hallgasd vissza, teli van az adás párhuzamos csacsogással, alábeszéléssel, néha koncentrálni kellett, hogy értsem, hogy a vendég mit mond. Van, hogy másfél mondatonként vicces beszólásokkal, triviális kiegészítésekkel közbeszólsz, mondat befejezése előtt kérdésekkel teljesen más irányba téríted, megtöröd a vendég mondanivalóját. A kevesebb néha több.
Ugyan ezt szerettem volna írni :) Ezt a beszélgetést ugyan a fent említett okok miatt nem tudtam végignézni, de jó úton haladok a Kiss László rajongóvá váláshoz.
Ém örülök a nemzetközi szemben állásnak. Dolfi bá' nélkül nem lenne atomenergetika, hidegháború nélkül holdra szállás és mikroelektronika. Az egypólusú világnak köszönhetően gyakorlatilag megállt a technológiai fejlesztés.
Kérdések: Mennyire stabilak a marsi kráterbarlangok? Milyen mélyek? Vannak e ismereteink e barlangok légkörének (fizikai, kémiai) paramétereiről? És a legfontosabb: Vannak e kutatási projektek a Mars terraformálásának lehetőségeiről. (nem fiction)
Elméletileg van egy olyan opció,hogy bombákkal felverni a marsi port ,ami "üvegházhatást" hoz létre, így felmelegíti a komplett bolygót, az élet fenntartásához szükséges szintre. Egyelőre az atombomba(nem 1, nem 2) az, ami erre képes lenne, de mint tudjuk az atombomba után rövid idővallumon belül nem alkalmas az élet megmaradása. Hosszú távú tervként talán még működő képes is lehet, de nem ez felé haladunk egyelőre. (Ezt valamilyen szintű laikusként írtam, vannak sokkal inkább hozzáértőbbek is tőlem a témával kapcsolatban, de szeritnem egy eszmefuttatást megért) Üdv:)
Szerintem inkább a Földünket kellene (re)Terra formálni. A Marson egyszerűen nincs alapanyag globális lélegeztető légkör és működő, élő bioszféra létrehozásához.
@@laszlokatai1955 Szivesen, kedves Kátai úr. De az értetlenségtől függetlenül is felvázolhatná, mire tetcik gondolni terraformálás alatt? Lélegezhető, a földi megszokott nyomást biztosító légkörhöz (még a Mars harmadakkora gravitációja mellett is) kolosszális mennyiségű nyersanyag kellene. (a Föld légkörének tömege 5.6x10 a tizenötödiken tonna..)
Kedves lászló Főld Bolygó Mint Élőlény?:pl:Állat :-Légzés-Szaporodás-Táplálkozás-Imunrendszer-idegrendszer-szervezet--bélzet-érzékszervek......van e hasonloság?
Szerintem kellően komplex rendszerek esetén mindig lehet találni hasonlóságokat. Ebből azonban sztem semmi nem következik, max. annyi, hogy a természet szereti a hasonlóságokat. Egy habos kád lefolyója tökéletes spirálgalaxist képes megrajzolni, mégsem hinném, hogy bármi lényegi hasonlóság lenne a két rendszer között.
Nemrég kezdtem el nézni a For the mankind sorozatot. A kissé szájbarágós érzékenyítésen túl, elég érdekes párhuzamos valóságot festettek le. A szovjetek milyen messze voltak a holdraszállástól 1969-ben? Mennyire voltak meg a valós feltételek arra, hogy az 1970-es években holdbázis létesüljön? A sorozat egy szovjet-amerikai űrverseny indukálta technológiai ugrást feltételez. Minden korábban történik, sőt! Űrturizmus, nagy techcégek. Ennek következtében az 1990-es évekre nagyjából a valós 2010-es évek elejének technológiai színvonalát mutatja. A sorozat írói 1994-ben juttattak embert a Marsra, jórészt a Helium3, mint korszakalkotó üzemanyag segítségével, amit a Holdon bányásztak. Tisztában vagyok vele, hogy mindez fikció, de eltekintve ettől az üzemanyagtól, a 2010-es években, ha nagyon akarták volna az amerikaiak képesek lehettek volna embert juttatni a vörös bolygóra? A végső sugallat, csak azért tartunk ma itt az űrkutatásban, mert nem érte meg többet tenni? Ehhez kapcsolódóan melyiknek van több értelme? A tisztán gépek általi felfedezésnek, tudásbővítésnek, vagy egyre szükségszerűbbé válik az emberi jelenlét is?
Kiváló műsorok. De borzasztó idegesítő a főigazgató úr folyamatos beledumálása a vendég beszédébe. Elhiszem hogy okos, hallottam is előadását, de a kevesebb néha több.
Köszönöm a visszajelzést, megfontolom, újranézem. Belülről nézve sztem kell az irányítás az érthetőség kedvéért, de természetesen ezen lehet vitatkozni.
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Isten őrizz, hogy megfontold Laci, ez a műsor így tökéletes.. Bár ezt csak Nyírbátorból tudom mondani, nem tudom az Adrián hogy gondolják.:D
9 หลายเดือนก่อน +1
Igaz, pont ezt akartam írni. A vendég nem tudta befejezni az érdekes mondatait😢. Most nagyon zavaró volt az Igazgató úr viselkedése!
Tisztelt olvasó. Egy feltevésem megosztanám. Mi lenne ha elöször a légkört oldanánk meg, pl: egy jeges üstököst bevezetni a marsba ( igy a légkör sürübbé válna és folyékony víz is megjelenne) .s talán a mars magja is a ütközés hatására mágneses védömezö kialakulna . s talán igy lakható lenne.
A Boston Dynamics robotjai az Open AI egy továbbfejlesztett mesterséges intelligenciájával kombinálva sokkal előbb válhatnak alkalmassá a Mars önálló kutatására, mint hogy egyetlen ember is eljutna oda. Mindkét társaság elképesztő haladást ért el mostanra a saját területén, és a munka nem állt le.
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Pl. Az Atlas nevű az egy olyan kétlábú humanoid robot (szintén az amerikai Boston Dynamics cégé), amely szaltózik is. Talán egy geológus kalapáccsal is tud majd bánni 🙂
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Robotkutya, robotöszvér, de van robotemberük is... th-cam.com/video/MeYWT6keFco/w-d-xo.html - Egyébként I.A. Jefremov már 1968-ban leírta a teherszállító "robotöszvéreket" A Bika órája c. regényében. Most ezeket valóban kifejlesztették, persze elsősorban a hadsereg számára, teherszállításra.
Így van, nem lesznek emberek a Marson még nagyon sokáig. Először komplex robotok lesznek, akik felépítenek valamiféle alapszintű bázist, ahol *talán* néhány kutató majd élhet egy ideig. De addigra meg olyan fejlettek lesznek a robotok, hogy Homo Sapiensnek végül is odamenni szinte értelmetlen lesz... Na mindegy, álmodozzanak csak, hogy "majd lesz egy nagy kolónia stb.", de nagyon máshogy fog ez kinézni, mint sokan gondolják.
Sajnos, nagyon nincs jól. Pedig esetleg ő megszoríthatná Vinkó Józsefet. Node eltelt az idő, amitől sajnos, csak az erkölcseink javulnak, minden más romlik. 🙁
Kedves Ákos! Fel tudná sorolni az első 3 legnagyobb olyan problémát,amely jelenleg a legjobban akadályoz egy emberes marsi küldetést? lát olyan alapvető technikai, fizikai akadályt, amely megoldhatatlansága elvileg is lehetetlenné teszi az emberes marsi küldetéseket?
Ákos biztosan nem olvas youtube-kommentárt, de erre a kérdésre többször is rákérdeztem (még műsoron kívül is): válasza minden alkalommal az volt, hogy elvileg kizáró ok biztosan nincs. "Csak" rengeteg fejlesztés kell az elvi megoldásoktól a konkrét technológiai fejlesztésekig.
A talaj perklorát tartalma is gondot jelenthet hosszabb távon. Növény az akad ami jól bírja a klímát. Mentőexpedícó filmeben burgonyát termesztett, gondolom az is kivitelezhető de több energiát igényelhet. Fagytűrő saláta is van,fokhagyma,stb.Mi is ültetünk. -20,-25c °ig jól bírják a hideget. Salátát télen is szedtem tavaly. Ha megfagy olyan mint csörgős papír.Ha felenged semmi baja. Parabola szolár tűzhely is jó lehet bár nem tudom hogy pl mekkora lenne ott jó. Itt kapható 3500 wattos sem olyan nagy.Ezekkel jól lehet főzni sütni.Még az ívet is lehet követini a mechanikával.
A live-hoz annyit had tegyek hozzá, hogy a 150-200 fő az a kemény mag. Azokból az emberekből lehet közösséget faragni. De én pl jelen esetben hajnali fél 1 kor kezdem el hallgatni. Ez van. 😎✌️ (Esetleg akkor már mehetne egyszerre a live twitchre is, már ha a középiskolások is a célcsoport)
Van a holdon egy kráter ami 65milliò éves..Pont akkor csapòdott be mint a földi dìnògyilkos..mert ketten voltak..ez egyiket a holdunk bevállalta.fogyò hold idején látható délnyugaton..✋️
Alapvetően egy lusta ember vagyok, de még is lemászta a kamion felső ágyáról a mobilomig h kikapcsoljam.. Szörnyű ez a sikítozó ember aki vezeti a műsort. Kevesebb vehemenciával ha kérhetem ! Eddig bírtam nézni/hallgatni.
Hát ezen a csatornán ez lesz a jövőben is a stílus, mert önmagamat nem tudom lecserélni. További jó szórakozást kívánok mások által készített tartalmaknál! 😉
Hogy mi kell a marsi kolóniákhoz? Csoda. Ámde, 1 embert és egy ásót tényleg jó lenne odaküldeni. Ha sikerülne kiásni ottani baktériumokat, annak nagyon örülnének a biológusok és valószínűleg az orvostudomány is hasznát látná előbb-utóbb. Más érdekesség nincs ott. Majd akkor megyek, ha lehet szörfözni. Nem a homokban, hanem rendes tengerben.
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Joe Scott-nál láttam a _NASA Is FINALLY Building A Nuclear Engine_ videóban. Aztán lehet én értettem félre valamit, mert az inglészem meglehetősen parlez vous...
Megemlítették az MI-t. Majdnem egyéves a beszélgetés. Azért az lenyűgöző, sőt, talán egy kicsit félelmetes is, hogy azóta milyen ütemben fejlődött a mesterséges intelligencia. Legalábbis az, amit ebből egyelőre látunk...
2.05.00 - Remek műsor volt. Valódi gyémánt a kavicsok között. Köszönjük szépen
🍺🍺🍺🍺🍺😁😁😁
Köszi szépen! 🤓
"Amikor Frodó megérkezik a Holdra" imádom a rengeteg sziporkázó kommentárját. Hallgatható nagyon jó műsorok, rengeteg érdekes információval.
Üdv. és tiszteletem!
Izgalmas a téma, élveztem! Köszönöm! A Mentőexpedíció (2015) nekem is nagy kedvencem, időszakosan megnézem újra és újra.
Igen, itt most tényleg soknak érződött a házigazda és a vendég “együtt beszélése”!
Nagyon zavaró volt így!
A tartalom és a téma amúgy most is ötös!!!
1:27:42 .... meggyőződésem volt mindig is, ha megszomjazik egy űrhajós: Űr-kutat-ás!
Élőlényes film az nem az Apolló 18?
1:05:30 - ez az együtt beszélés kicsit sok volt, annyira hallgattam volna figyelemmel (kevesebb belekérdezéssel és szinkron kommunikációval) az Ákost : ) De szuper volt a műsor, csak hagyni kellene picit hosszabban beszélni a vendéget.
Számomra ez volt az egyik legérdekesebb videó, ezt többször is végig néztem hiába 2 órás.
Kedves Laci!
1: szerintem sem kell feltétlen élőzni, ha élőben 150en nézik, utána meg 20 ezren.
2: Nagyon jó adás volt! Érdekes és aktuális.
3: Ha látunk bizonyítékot arra a Marson, hogy valaha volt élet, az csak több kérdést vet fel mint amennyit megválaszol. Nagy vita lesz róla, hogy onnan jött ide az élet, vagy 2 független élet indult-e el ... :) (nem úgy értem, hogy UFO-k jöttek ide, hanem hogy a Naprendszer korai szakaszában az élet eljuthatott a Földre kőzetekkel együtt )
Szerintem az élő adás és az élőben interneten át történő kommentelés, kérdezés varázsa sokaknak bejön, ilyenkor a legfélénkebbek is kérdezhetnek. :)
Igen, van sok pro és kontra.
Szerintem meg kell. Akár 1000, vagy 100 főnek is.
@@laszloblue3611 igen csak gondolj bele hogy ezt munka után szorgalomból csinálják. De majd ők eldöntik, én csak egy véleményt írtam :)
Kedves Laci!
Nagyon szeret(t)em minden műsorodat, megszólalásodat, rádiókban, itt a csatornán, bárhol. Közvetlen, vicces, miközben sok információt ad. Ha te vagy a főszereplő, akkor kiváló ez a stílus, de ezt a műsort nem bírtam végighallgatni. Értem, hogy közeli viszonyban vagy a vendéggel, de kérlek hallgasd vissza, teli van az adás párhuzamos csacsogással, alábeszéléssel, néha koncentrálni kellett, hogy értsem, hogy a vendég mit mond. Van, hogy másfél mondatonként vicces beszólásokkal, triviális kiegészítésekkel közbeszólsz, mondat befejezése előtt kérdésekkel teljesen más irányba téríted, megtöröd a vendég mondanivalóját.
A kevesebb néha több.
Köszönöm a konstruktív kritikát, igyekszem legközelebb észben tartani.
Ugyan ezt szerettem volna írni :) Ezt a beszélgetést ugyan a fent említett okok miatt nem tudtam végignézni, de jó úton haladok a Kiss László rajongóvá váláshoz.
Ém örülök a nemzetközi szemben állásnak. Dolfi bá' nélkül nem lenne atomenergetika, hidegháború nélkül holdra szállás és mikroelektronika. Az egypólusú világnak köszönhetően gyakorlatilag megállt a technológiai fejlesztés.
1:04 ...🍺🍺🍺🍺🍺👍
Kérdések: Mennyire stabilak a marsi kráterbarlangok? Milyen mélyek? Vannak e ismereteink e barlangok légkörének (fizikai, kémiai) paramétereiről?
És a legfontosabb: Vannak e kutatási projektek a Mars terraformálásának lehetőségeiről. (nem fiction)
Elméletileg van egy olyan opció,hogy bombákkal felverni a marsi port ,ami "üvegházhatást" hoz létre, így felmelegíti a komplett bolygót, az élet fenntartásához szükséges szintre. Egyelőre az atombomba(nem 1, nem 2) az, ami erre képes lenne, de mint tudjuk az atombomba után rövid idővallumon belül nem alkalmas az élet megmaradása. Hosszú távú tervként talán még működő képes is lehet, de nem ez felé haladunk egyelőre.
(Ezt valamilyen szintű laikusként írtam, vannak sokkal inkább hozzáértőbbek is tőlem a témával kapcsolatban, de szeritnem egy eszmefuttatást megért) Üdv:)
Szerintem inkább a Földünket kellene (re)Terra formálni.
A Marson egyszerűen nincs alapanyag globális lélegeztető légkör és működő, élő bioszféra létrehozásához.
@@flycorvus Köszönjük Emese, de az "Okoska törp közhelyszótára" szemelvényei helyett, jobb szeretnék egy szakértői választ kapni!
@@laszlokatai1955 Szivesen, kedves Kátai úr.
De az értetlenségtől függetlenül is felvázolhatná, mire tetcik gondolni terraformálás alatt? Lélegezhető, a földi megszokott nyomást biztosító légkörhöz (még a Mars harmadakkora gravitációja mellett is) kolosszális mennyiségű nyersanyag kellene.
(a Föld légkörének tömege 5.6x10 a tizenötödiken tonna..)
Kiss úr !! Idegesítő hogy mindig belekotyog a kérdezett beszédébe, lehetne hogy megvárja ámig elmondja a momondanivalóját ?
Aha... :-)
Kedves lászló Főld Bolygó Mint Élőlény?:pl:Állat :-Légzés-Szaporodás-Táplálkozás-Imunrendszer-idegrendszer-szervezet--bélzet-érzékszervek......van e hasonloság?
Szerintem kellően komplex rendszerek esetén mindig lehet találni hasonlóságokat. Ebből azonban sztem semmi nem következik, max. annyi, hogy a természet szereti a hasonlóságokat. Egy habos kád lefolyója tökéletes spirálgalaxist képes megrajzolni, mégsem hinném, hogy bármi lényegi hasonlóság lenne a két rendszer között.
Nemrég kezdtem el nézni a For the mankind sorozatot. A kissé szájbarágós érzékenyítésen túl, elég érdekes párhuzamos valóságot festettek le. A szovjetek milyen messze voltak a holdraszállástól 1969-ben? Mennyire voltak meg a valós feltételek arra, hogy az 1970-es években holdbázis létesüljön? A sorozat egy szovjet-amerikai űrverseny indukálta technológiai ugrást feltételez. Minden korábban történik, sőt! Űrturizmus, nagy techcégek. Ennek következtében az 1990-es évekre nagyjából a valós 2010-es évek elejének technológiai színvonalát mutatja. A sorozat írói 1994-ben juttattak embert a Marsra, jórészt a Helium3, mint korszakalkotó üzemanyag segítségével, amit a Holdon bányásztak. Tisztában vagyok vele, hogy mindez fikció, de eltekintve ettől az üzemanyagtól, a 2010-es években, ha nagyon akarták volna az amerikaiak képesek lehettek volna embert juttatni a vörös bolygóra? A végső sugallat, csak azért tartunk ma itt az űrkutatásban, mert nem érte meg többet tenni? Ehhez kapcsolódóan melyiknek van több értelme? A tisztán gépek általi felfedezésnek, tudásbővítésnek, vagy egyre szükségszerűbbé válik az emberi jelenlét is?
For all mankind
“Akik a youtube-on nézik majd valamikor este tizenegy-éjféltől kezdődően ezt a műsort a következő hónapokban...” Hajszálpontos jövendőmondás
Detto 😅
@@tamasbagosi4998
Szintén, bár még nincs 11😂
23 : 39 van most 😂
Szeretem a műsort,de azt nem lehet,hogy ha valaki beszél a másik csendben van?
Azóta eltelt egy év, néha már egész sikerül szerintem… 🤓
@@Kiss.Laszlo.csillagasz 😆
Kiváló műsorok. De borzasztó idegesítő a főigazgató úr folyamatos beledumálása a vendég beszédébe.
Elhiszem hogy okos, hallottam is előadását, de a kevesebb néha több.
Köszönöm a visszajelzést, megfontolom, újranézem. Belülről nézve sztem kell az irányítás az érthetőség kedvéért, de természetesen ezen lehet vitatkozni.
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Isten őrizz, hogy megfontold Laci, ez a műsor így tökéletes.. Bár ezt csak Nyírbátorból tudom mondani, nem tudom az Adrián hogy gondolják.:D
Igaz, pont ezt akartam írni.
A vendég nem tudta befejezni az érdekes mondatait😢.
Most nagyon zavaró volt az Igazgató úr viselkedése!
1:50:26 ....🍺🍺🍺🍺🍺👍
Klikkentett❤
Tisztelt olvasó.
Egy feltevésem megosztanám. Mi lenne ha elöször a légkört oldanánk meg, pl: egy jeges üstököst bevezetni a marsba ( igy a légkör sürübbé válna és folyékony víz is megjelenne) .s talán a mars magja is a ütközés hatására mágneses védömezö kialakulna . s talán igy lakható lenne.
"Ember a Marson, mi kell hozzá?"
ez egyszerű!
Ami kell hozzá:
Ember és Mars. ^^
Szia!
Jársz valamikor Pécsett?
Igen. Legközelebb március 18-án este adok elő ott.
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Hol lesz az előadás? Mindenképp meghallgatnám.
Kedves László. a beszélgetésalatt ugy kb 1 óra multával a helyenként hangja nagyon halk -.talán távolabb van ?vagy a keze van ott??
Passz. Sajnos ilyenjeink vannak, a hangtechnikát őszig teljesen szeretném lecserélni.
A Boston Dynamics robotjai az Open AI egy továbbfejlesztett mesterséges intelligenciájával kombinálva sokkal előbb válhatnak alkalmassá a Mars önálló kutatására, mint hogy egyetlen ember is eljutna oda. Mindkét társaság elképesztő haladást ért el mostanra a saját területén, és a munka nem állt le.
Azok a robotkutyák, igaz?
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Pl. Az Atlas nevű az egy olyan kétlábú humanoid robot (szintén az amerikai Boston Dynamics cégé), amely szaltózik is. Talán egy geológus kalapáccsal is tud majd bánni 🙂
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Robotkutya, robotöszvér, de van robotemberük is... th-cam.com/video/MeYWT6keFco/w-d-xo.html - Egyébként I.A. Jefremov már 1968-ban leírta a teherszállító "robotöszvéreket" A Bika órája c. regényében. Most ezeket valóban kifejlesztették, persze elsősorban a hadsereg számára, teherszállításra.
Így van, nem lesznek emberek a Marson még nagyon sokáig. Először komplex robotok lesznek, akik felépítenek valamiféle alapszintű bázist, ahol *talán* néhány kutató majd élhet egy ideig. De addigra meg olyan fejlettek lesznek a robotok, hogy Homo Sapiensnek végül is odamenni szinte értelmetlen lesz...
Na mindegy, álmodozzanak csak, hogy "majd lesz egy nagy kolónia stb.", de nagyon máshogy fog ez kinézni, mint sokan gondolják.
Ma már kezdem sejteni, hogy az én életemben az ember nem lép a Mars felszínére. Illusions perdues... (Nem tudom, mit jelent, de ideillőnek tűnt.)
Mennyi van hátra? 😢
@@laszloblue3611 "mert nem tudjátok sem a napot, sem az órát"
Miért kell több ablak? Nem lehet egyszerre több hajót indítani?
Berendezkednek.....na együnk valamit. Ó ba@ki,a konzervnyitó otthonmaradt😂
Lesz esetleg közös műsor Lukács Bélával?
Attol tartok, az a vonat már elment.
Nem lesz, Friderikusz is próbálta keresni, és az utolsó infó az volt hogy nincs jól.
Sajnos, nagyon nincs jól. Pedig esetleg ő megszoríthatná Vinkó Józsefet. Node eltelt az idő, amitől sajnos, csak az erkölcseink javulnak, minden más romlik. 🙁
Kedves Ákos! Fel tudná sorolni az első 3 legnagyobb olyan problémát,amely jelenleg a legjobban akadályoz egy emberes marsi küldetést?
lát olyan alapvető technikai, fizikai akadályt, amely megoldhatatlansága elvileg is lehetetlenné teszi az emberes marsi küldetéseket?
Ákos biztosan nem olvas youtube-kommentárt, de erre a kérdésre többször is rákérdeztem (még műsoron kívül is): válasza minden alkalommal az volt, hogy elvileg kizáró ok biztosan nincs. "Csak" rengeteg fejlesztés kell az elvi megoldásoktól a konkrét technológiai fejlesztésekig.
1.Kupola-dóm-mennyezet,ahogy tetszik,ami áthatolhatatlan...2.A mars nem szilárd bolygó....3.A Teremtő így alkotta meg.Üdv.
th-cam.com/video/nr6g7Pe92C4/w-d-xo.html
Hogy lehet ilyen hangsúllyal beszélni ??? Szégyelném magam, azt éreztetni másokkal, hogy mindenki húlye....
He? Itt valamit nagyon félre tetszett érteni.
A talaj perklorát tartalma is gondot jelenthet hosszabb távon. Növény az akad ami jól bírja a klímát. Mentőexpedícó filmeben burgonyát termesztett, gondolom az is kivitelezhető de több energiát igényelhet. Fagytűrő saláta is van,fokhagyma,stb.Mi is ültetünk. -20,-25c °ig jól bírják a hideget. Salátát télen is szedtem tavaly. Ha megfagy olyan mint csörgős papír.Ha felenged semmi baja. Parabola szolár tűzhely is jó lehet bár nem tudom hogy pl mekkora lenne ott jó. Itt kapható 3500 wattos sem olyan nagy.Ezekkel jól lehet főzni sütni.Még az ívet is lehet követini a mechanikával.
1:57:10 "....a kínaiaknak a vacka" :))))
A live-hoz annyit had tegyek hozzá, hogy a 150-200 fő az a kemény mag. Azokból az emberekből lehet közösséget faragni. De én pl jelen esetben hajnali fél 1 kor kezdem el hallgatni. Ez van. 😎✌️
(Esetleg akkor már mehetne egyszerre a live twitchre is, már ha a középiskolások is a célcsoport)
Hjaj, ezek olyan nehéz kérdések... :-)
Üdv ...A mars felvan térképezve , de még most sen tudunk róla sokmindent -miért ?
Mert nem elég egy kvázi statikus kép ("térkép"), a felszíni folyamatokat időben is meg kell érteni és az pl. még nagyon hiányzik.
Van a holdon egy kráter ami 65milliò éves..Pont akkor csapòdott be mint a földi dìnògyilkos..mert ketten voltak..ez egyiket a holdunk bevállalta.fogyò hold idején látható délnyugaton..✋️
Megnéznék egy fél órát a Jupiter sugárzási övéról.
Kell egy ember, kell a Mars majd az egyiket ida kell vinni a másikhoz.
Alapvetően egy lusta ember vagyok, de még is lemászta a kamion felső ágyáról a mobilomig h kikapcsoljam.. Szörnyű ez a sikítozó ember aki vezeti a műsort. Kevesebb vehemenciával ha kérhetem ! Eddig bírtam nézni/hallgatni.
Hát ezen a csatornán ez lesz a jövőben is a stílus, mert önmagamat nem tudom lecserélni. További jó szórakozást kívánok mások által készített tartalmaknál! 😉
Szia Laci
Ryan életétől a Marson át, egész a csillagokköztik... egyre több időbe, pénzbe, és emberéletbe kerül Matt Damon megmentése
Hogy mi kell a marsi kolóniákhoz? Csoda.
Ámde, 1 embert és egy ásót tényleg jó lenne odaküldeni. Ha sikerülne kiásni ottani baktériumokat, annak nagyon örülnének a biológusok és valószínűleg az orvostudomány is hasznát látná előbb-utóbb.
Más érdekesség nincs ott. Majd akkor megyek, ha lehet szörfözni. Nem a homokban, hanem rendes tengerben.
Mesterséges gravitáció forgó űrhajóval nem szükséges? A csontszövet degeneráció problémát hogy oldják meg az utazás alatt?
59:34 Na de mi van a nasa új nukleáris meghajtású rakétáival, vagy az kamu? 2027 asszem szeptemberre igérik. Becslések szerint ~45 nap a mars vele.
2027? Kizárt.
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Joe Scott-nál láttam a _NASA Is FINALLY Building A Nuclear Engine_ videóban. Aztán lehet én értettem félre valamit, mert az inglészem meglehetősen parlez vous...
Megemlítették az MI-t.
Majdnem egyéves a beszélgetés. Azért az lenyűgöző, sőt, talán egy kicsit félelmetes is, hogy azóta milyen ütemben fejlődött a mesterséges intelligencia. Legalábbis az, amit ebből egyelőre látunk...
rossz nagyon a parhuzamos beszed, a vendeg szavanak megtorese 😢 erthetetlen a video
Jo nagy marha vagy
Múúúúú... :-)
Nocsak, egy remek tudomanyos erv. Meggyozo, graula.
Jo nagy marhavagy,,, es taadasol azt hiszed hogy okos vagy
Üdvözöllek, kedves troll barátom és remélem, a beszólásaid legalább akkora örömöt okoztak, mint amennyit a videókra pillantásaid! 🤓
Od vardara sve do đerdapa...od triglava sve so jadrana 😂😂😂😂
embernyelven: Vardartól egészen Djerdapig...Triglavtól egészen az Adriai-tengerig