Növényi táplálkozási alapok: Várandósság

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 3 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 16

  • @KLuca-tw2yh
    @KLuca-tw2yh 4 ปีที่แล้ว

    Annyira jó, hogy készítetek ezekről a témákról is videókat és persze a növényi táplálkozás alapjairól is. Nagyon sok éve vegán vagyok, mégis mindig tanulok valami újat. Hiánypótló amit csináltok, hálás vagyok érte, köszönöm!!!

    •  4 ปีที่แล้ว

      Nagyon szépen köszönjük a kedves szavakat, örülünk ,hogy hasznosnak találod a videókat :)

  • @vivienmarczis1795
    @vivienmarczis1795 3 ปีที่แล้ว

    Nagyon orulok ennek a videonak/videosorozatnak! Probalok egyre valtozatosabban etkezni novenyi etrenden es a rengeteget hasznos info, melyeket megosztasz, sokat segit :)

  • @KicsiBlankaa
    @KicsiBlankaa 4 ปีที่แล้ว

    Szuper, koszonom szepen az informaciokat! ❤️

  • @enikohorvath5188
    @enikohorvath5188 4 ปีที่แล้ว

    Annyira köszönöm ezeket az információkat!

  • @4Cousins
    @4Cousins 4 ปีที่แล้ว

    Jaj de jó! Köszi a videókat! 💗💗💗

  • @zitaczegledy2818
    @zitaczegledy2818 4 ปีที่แล้ว

    Sok okos dolgot mondtál ma is,nemcsak anyukáknak hasznos volt.köszi.

  • @noralengyel6075
    @noralengyel6075 4 ปีที่แล้ว

    Nagyon jó és tartalmas volt ez a videó! Köszönjük! :)

  • @agnesnyeki-bacso3653
    @agnesnyeki-bacso3653 4 ปีที่แล้ว

    Nagyon hasznos videó, köszi. Én most a reggeli rosszullétekkel küzdök. Esetleg van tipped, hogy ilyenkor milyen ételekkel érdemes próbálkozni? Eddig mindig zabkását reggeliztem, de most rá se tudok nézni.

    •  4 ปีที่แล้ว +1

      Kedves Ágnes. Örülök, hogy hasznos volt a videó. Sajnálom, hogy reggeli rosszulléttel küzdesz, ami ilyenkor segíthet az pl gyömbér, menta vagy kurkuma. Illetve ilyenkor normális ha nem kívánsz bizonyos ételeket de szerencsére ez csak átmeneti állapot. Próbálj ki más reggelit pl smoothie, joghurt granolával vagy akár sósat mint csicseri omlett :)

    • @agnesnyeki-bacso3653
      @agnesnyeki-bacso3653 4 ปีที่แล้ว

      ​@ Köszönöm a gyors választ és a tippeket. Ki fogom próbálni őket.

  • @Seraphimorama
    @Seraphimorama 4 ปีที่แล้ว

    Szia! Nagyon hasznos összefoglaló!! Az nem teljesen tiszta hogy miért jobb terhesen megbontani az étkezést több részletre? Illetve nem terheseknek nagyon ajánlják az intermittent fastinget az terhesség alatt akkor nem ajánlott? Előre is köszönöm szépen! :)

    •  4 ปีที่แล้ว

      Szia. A második-harmadik trimeszterben ajánlják a napi több kisebb étkezést, de ezt csak főleg azért mert a legtöbben nem tudnak sokat enni egyszerre mert a baba már nyomja a belső szerveket. Valamint így elkerülhető a nagy éhségroham, de ha valaki jól elvan napi 3 étkezéssel akkor nincsen akadálya. Szerintem körülbelül a 6. hónapig lehet akár időszakosan is böjtölni ha már előtte is csináltunk, de utána szerintem nem célravezető mindenképpen ragaszkodnunk hozzá ha ez azt eredményezi, hogy nem viszünk be elég tápanyagot és kalóriát (ilyenkor már napi 500 kalóriával többet kellene enni ami szerintem nehezen beilleszthető egy 8 órás étkezési intervallumba) Mint mindenki, minden terhesség más ezért a legfontosabb, hogy hallgassuk a testünkre és semmilyen extrém dolgot nem csináljunk a várandósság ideje alatt :)

  • @rosie7679
    @rosie7679 4 ปีที่แล้ว

    Ma voltam Diabetologián, No-ban. Az egyik, amit kiemelt, hogy gyümölcsöt csak minimálisat szabad enni, mert sok cukrot tartalmaznak. Smoothie helyett inkább egyem a zöldséget, gyümölcsöt, mert turmixolva túl gyorsan csak áthalad a szervezeten. 🤷‍♀️ Terhességi diabetesem van, de inkább eszem meg egy kis gyümölcsöt, vagy kesudiót, mint más lapomon szereplő megengedő dolgot. 🙄

    •  4 ปีที่แล้ว +5

      Kedves Julianna. Én az ilyen állításoktól már lassan a falnak tudnék menni főleg amikor egy tanult dietetikustól származik. Gyümölcscukor (amikor egészben fogyasztjuk a gyümölcsöt tehát nem fruktózszirupról beszélek) és fehér cukor között hatalmas a különbség, és a gyümölcsök a zöldségek mellett a legegészségesebb táplálékaink. Terhességi cukorbetegség esetén persze egy kicsit más a helyzet és jobban oda kell figyelni de ugyanúgy lehet elsősorban alacsony cukortartalmű gyümölcsöket fogyasztani (pl bogyós gyümölcsök, barack, citrusfélék) Ha turmixként fogyasztod az a tippem ,hogy öntsd egy tálba és kanállal edd így elkerülhető ,hogy 2 korttyal húzzunk le 2-3 dl turmixot :)

    • @AdelToth
      @AdelToth 4 ปีที่แล้ว +4

      Nekem sokat segített a smoothiekon, hogy utólag pótoltam még bele növényi rostokat, pl az útifűmaghéj és a chia mag is nagyon jó segítők. Valamint a gyümölcsöket igyekszem inkább tízóraira és uzsonnára enni. A múltkor elég nagy mennyiségű gyümölcsöt benyomtam, és félóránként mértem a vércukromat, de abszolút nem vitte fel a cukromat.