Hogyan kell helyesen exponálni - válasz 3 különböző szinten

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 31 ก.ค. 2024
  • A leggyakoribb kezdő hiba az, hogy alulexponáljuk a fotóinkat. Nem figyelünk kellőképp a bőrtónusokra, nem tudjuk mihez viszonyítani, hogy egy adott kép elég világos-e, mert még nem alakult ki bennünk a vizuális értelemben vett abszolút hallás. Emiatt nem kell aggódnod, idő kérdése csak, gyorsan lehet fejleszteni a képességet, ha tudatosan figyelsz rá. Ehhez kapcsolódik az első verziója a válaszomnak, amit újonc fotográfusoknak adhatok, nem létezik tökéletes fényerő, nincs olyan, hogy helyes beállítások. Amire neked koncentrálnod kell az az, hogy a kép összebenyomása jó legyen. Lehetnek egy képen kiégett területek, attól nem lesz feltétlenül amatőr. Dominálhat a fotón a feketeség, és hiába mondja azt a hisztogramod, hogy rossz az expó. Ha ránézel a fotóra és jó ízléssel azt tudod mondani, hogy ez így működik, akkor senki nem mondhatja azt, hogy nincs igazad, mert ez a kérdés teljesen szubjektív. Az tény, hogy minél több tapasztalatot gyűjtünk, annál inkább egy irányba konvergál a véleményünk, de hidd el, hogy ahány szakembert megkérdeznél, ugyanazt a képet annyi féleképpen készítenék el.
    ________________________________________________________
    📷 Ha érdekel téged online vagy személyes mentorálás, jelentkezz magánórákra ezen az elérhetőségen: www.bethlenfalvy.hu/mentoralas
    ☕️ Ha nagyon hálás vagy ezekért az ingyenes oktató videókért és szeretnéd támogatni, hogy a jövőben is készíthessek ilyeneket, hívj meg egy kávéra: donate.stripe.com/aEU5kw9xjcC...
    🛒Vásárolj 10% kedvezménnyel a Studioeszkozok.hu-n: az összegzésnél használd a DAVID10 kuponkódot.
    Music from #Uppbeat (free for Creators!):
    uppbeat.io/t/prigida/burble
    License code: NCGCYWSAF5MRVEOU
    ________________________________________________________
    0:00 Miért nem éri meg ilyen videókat készíteni
    0:50 Kezdő szint
    1:48 Általános tanácsok
    2:32 Haladó szint
    4:00 Zebra
    5:03 Profi szint
    7:20 Gyakorlati példa
  • วิทยาศาสตร์และเทคโนโลยี

ความคิดเห็น • 23

  • @norbertdombai860
    @norbertdombai860 7 วันที่ผ่านมา +1

    Nagyon köszönöm ezt a videót! Nagyon jó! Végre egy csomó dologra rávilágított amivel eddig küzdöttem. És Istenem de szép az a Praktica gép, amit több képen is látunk. :):):)

  • @humuluslupulus5613
    @humuluslupulus5613 7 หลายเดือนก่อน +4

    én nem fotózok, nem videozok, nem is érdekel. kivéve a Te videoid, mert annyira szimpatikusan adod elő a mondadódat, hogy egyszerűen én imádlak nézni. kész! ennyi! 😀😍☺

  • @doraazizov5701
    @doraazizov5701 7 หลายเดือนก่อน +3

    Szép munka! Köszi. Még több ilyen jellegű vidit kérünk :)

  • @gabeszka543
    @gabeszka543 7 หลายเดือนก่อน +2

    Szia
    Naná,hogy rákattintok,szerintem pont ezek az igazán informatív és a fotózáshoz elengedhetetlen információmorzsák amikből lehet tanupni,köszi szépen:)
    Kellemes ünnepeket és további sok sikert a tartalomkészítéshez!🎉😊

  • @sutamsteve
    @sutamsteve 7 หลายเดือนก่อน

    Köszönöm én is ezt a videód, nagyon jó volt, informatív, tömör, ugyanakkor érdekes! Nagyon várom a következő tanító jellegű videódat!

  • @musichunter65
    @musichunter65 7 หลายเดือนก่อน

    teljesen érthető hasznos infókat kaptam ( kezdő vagyok ).Várom az újabb videót !

  • @viktor7676
    @viktor7676 7 หลายเดือนก่อน

    Köszi Dávid!Már rengeteget tanultam tőled!Ha egyszer Budapesten járok szeretnék kezet rázni veled egy kávé erejéig,és átadni neked egy ajándékot!Üdvözöllek!Szerbia,délvidék,Zenta városból!

  • @szadanixx
    @szadanixx 7 หลายเดือนก่อน

    Tök jó volt, még ilyet!

  • @Game_Synch
    @Game_Synch 7 หลายเดือนก่อน

    Köszi a videót! Hasznos volt! ❤📷

  • @pappgyula2541
    @pappgyula2541 6 หลายเดือนก่อน

    Kiváló tartalom újra! Köszönjük szépen! Személyes véleményem, hogy nem elegendő a technikát birtokolni azt érdemben használni is tudni kell(lenne). Ennek megfelelően számomra "magasabb" értéket képvisel a "hogyan", mint a "mit" videók.

  • @Krisztofor94
    @Krisztofor94 6 หลายเดือนก่อน

    Ugyanebben a témában tudnál kiegészítést készíteni a ISO független érzékelőkkel is, hogy az hogy is működik pontosan, illetve ott tényleg felesleges ISO-val foglalkozni, mert csak kiégetni tudjuk a képet, alulexponálva, pedig a korom fekete is visszahozható? (illetve hogyan lehetünk biztosak, hogy a mi érzékelőnk az függő/független)

  • @all_in_222
    @all_in_222 7 หลายเดือนก่อน

    Szuper videó

  • @benjaminkarath4120
    @benjaminkarath4120 6 หลายเดือนก่อน

    Szia Dávid!
    Az lenne a kérdésem, hogy kifejezetten portrézást átfedő videón elgondolkodtál e? Baromira érdekelne hogy mire lehet odafigyelni, hogy érdemes adott szituációba megkomponálni a fényképet, és társai! 😁 3 éve fotózok már, abból 1 éve komoly célokkal, viszont meglepő mód Vintage/Manuális objektívekkel, a különleges képhatásuk miatt! 😍

  • @attila1899
    @attila1899 7 หลายเดือนก่อน

    Koszi a videot. A zebra beallitast ma ki is probaltam. Koszonom.

  • @szabi_with_camera
    @szabi_with_camera 7 หลายเดือนก่อน

    Köszi a videót, örülök, hogy végre valaki túlmegy a basic, mindenhol hallott módszereken. Azt viszont fontos hozzátenni a harmadik részhez, hogy ez csak ISO invariáns kameráknál igaz. Pl. a Canon 5D III nem az, és igencsak szétesik a kép, ha ISO 100-hoz próbálunk több fényértéket hozzáadni utólag, míg magasabb ISO-val teljesen használható lesz a fotó. Úgy tudom a Sony A7-esek is csak a II-es szériától invariánsak.

  • @DSLRPixelStudio
    @DSLRPixelStudio 7 หลายเดือนก่อน +1

    Jó volt! Nikonnál is van csúcsfénymérés 😉

    • @bethlenfalvydavid
      @bethlenfalvydavid  7 หลายเดือนก่อน

      szerintem egyedül a Fuji felejtett el ilyet tenni a kamerájába:D

  • @PrOGi986
    @PrOGi986 7 หลายเดือนก่อน +2

    Köszi mindenki nevében. A videót ajánlatos többször megnézni, hogy megértsd. Magamból kiindulva. :)

  • @pappvideo
    @pappvideo 7 หลายเดือนก่อน +2

    Nagyon köszönöm a videód! Gyors, részletes, jó tanulni belőle! Köszönöm! Nagyon hasznos volt!
    Megfogadom az itt elhangzottakat, a profi szint rész nekem szólt!
    Mostanában nagyon érdekel a téma és szerintem te ebből nagyon penge videót tudnál összerakni, ha jónak látod. Ez nem más, mint a matek!
    Fényértékszámítás, fejben. Hogy lehet 1 fényértéket csökkenteni, rekesszeléssel, ugyanazon iso és záridő állásnál? De ha rekesz és a záridő fix, akkor isoval...
    Szerintem érted a kérdést, de azért még részletezem.
    f9, iso 800, 1/200, ezekkel az értékekkel expontáltunk. Ugyanazt a fényerőt szeretném elérni, hogy f2,8-ra teszem a rekeszt. Akkor az iso-t mennyire kell csökkenteni 1/200-as záridő mellett?
    Ezeket tökjó lenne megtanulni, fejben számolni és nem a gépre hagyadkozni.

  • @szabolcsrecse9115
    @szabolcsrecse9115 7 หลายเดือนก่อน

    Kiváló videó! Nagyon sok hasznos infót tudtam meg, gratulálok! Nem tudtam hogy a hisztogram csak a jpg-re vonatkozik, jó lenne az A6400 kamerámon ha csak raw mentés van beállítva, akkor annak a dinamika tartományára vonatkozzon a hisztogram. Mindegy, használom a zebrát. Várom a következő videót!😊

  • @zoltanvarga1967
    @zoltanvarga1967 7 หลายเดือนก่อน

    ❤❤❤❤❤

  • @peterbartus3213
    @peterbartus3213 7 หลายเดือนก่อน

    Egy párszor vissza kellett tekernem, de tényleg jó mélységben tárgyaltad! Én speciel mostanában kezdtem el elengedni a 100-as ISO “Isten imádatot” , beállítom AUTO-ra (persze lekorlátozva a maximumot illetve a záridő minimumot) így tudok koncentrálni a megfelelő rekeszre / záridőre, főleg hogy kutyát próbálok fotózni, ahol pár mp van hogy elkapjam a jó pilllanatot. Tényleg Dávid, kutyafotós videót nem tervezel?

    • @bethlenfalvydavid
      @bethlenfalvydavid  7 หลายเดือนก่อน +1

      tök jó felvetés, elképzelhető, hogy év elején készítek valami kutyás tartalmat:D