Nowoczesna tożsamość - Człowiek 3.0 - Bruno Żółtowski (audio)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ก.ค. 2018
  • Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga:
    - www.psyche.swps.pl
    Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
    - Spotify: open.spotify.com/show/5cGf88v...
    - iTunes: itunes.apple.com/us/podcast/s...
    - SoundCloud: / swpspl
    - Lecton: lectonapp.com/podcast/e2bfa63...
    Współczesny człowiek tworzy własną markę osobistą, korzysta z dóbr rynku rozwoju osobistego, buduje własną niezależność, poszukuje kontaktu z wewnętrznym dzieckiem etc. Próba bycia indywidualistą, kreowania siebie, przy jednoczesnym odpowiadaniu na potrzeby otaczającego świata powodują interesujące dysonanse, z którymi Człowiek 3.0 boryka się każdego dnia, zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Podczas wykładu zostały poruszone kwestie poszukiwania własnej tożsamości. Prowadzący wraz ze słuchaczami przyjrzał się, między innymi, sposobom jakie wykorzystujemy, aby zbudować siebie, a także naszym wysiłkom i próbom odróżnienia się od innych ludzi. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie co robić, aby sprostać oczekiwaniom współczesnego świata, zachowując przy tym stabilność i wewnętrzny spokój.
    O prelegencie:
    mgr Bruno Żółtowski - psycholog biznesu, trener, coach. Pracuje głównie z managerami, zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Uczy nowych kompetencji, wspiera w podejmowaniu decyzji, pomaga wprowadzać zmiany. Pracuje dla międzynarodowych korporacji, prowadząc sesje coachingowe dla dyrektorów, managerów i specjalistów, a także jako asesor w procesach ACDC. Wykorzystuje doświadczenia zawodowe zdobyte w pracy psychologa, trenera biznesu, wykładowcy i przedsiębiorcy, co pomaga mu syntetyzować wiedzę i skuteczniej rozumieć problemy Klientów. Przeprowadził 12000 godzin szkoleń oraz ponad 2000 godzin sesji coachingowych. Współtworzył ogólnopolską firmę edukacyjną, która z kilkuosobowej grupy rozwinęła się w ponad stuosobową organizację. Szkolił trenerów i superwizował ich pracę, był odpowiedzialny za proces doboru, przygotowanie i monitoring zespołu trenerskiego.
    O cyklu "Współcześni romantycy":
    Spotkania organizowane przez Muzeum Pana Tadeusza i Uniwersytet SWPS mają formę wykładów bądź warsztatów prowadzonych przez specjalistów, psychologów i trenerów, wykładowców Uniwersytetu SWPS.
    Sztuka jest narzędziem poznawania siebie i świata. Muzeum to nie tylko miejsce, w którym prezentowane są historyczne eksponaty, jest ono również przestrzenią dialogu, inspiracji i rozwoju. Punktem odniesienia dla cyklu Współcześni romantycy jest szeroko rozumiana postawa romantyczna i stereotypy z nią związane. Romantyczny bohater bywa buntownikiem, cierpiętnikiem, melancholikiem, samotnikiem, szaleńcem, ale także bojownikiem, szpiegiem i przywódcą.
    #współczesność #tożsamość #psychologia

ความคิดเห็น • 20

  • @sylwia9559
    @sylwia9559 5 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo ciekawy wykład, wykładowcy można pozazdrościć zdolności analitycznych.

  • @sb4994
    @sb4994 4 ปีที่แล้ว

    „Człowiek 3.0” To jest przykład ludzkiej zdolności dopasowywania, żyjemy w czasach komputerów, do których dopasowujemy siebie. Jeżeli czasy nie zmienią się, ludzie zostaną robotami. Tutaj powstaje pytanie, czy odkrycie elektryczności było dobrym odkryciem dla ludzkości?.

    • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
      @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS  4 ปีที่แล้ว +1

      To pytanie prawie natury filozoficznej. To samo możemy powiedzieć o ogniu i wielu wielu innych odkryciach. One same w sobie nie tworzą zła - robi to człowiek.

  • @MarekPawowski123
    @MarekPawowski123 5 ปีที่แล้ว

    Polecam szpital psychiatryczny do poznawania nowych ludzi. Naprawdę widać jak bardzo są fascynujący ci, których społeczeństwo odrzuciło.

    • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
      @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS  5 ปีที่แล้ว +1

      Jest to zdecydowanie interesująca porada i mająca w sobie spore ziarno prawdy - pod warunkiem, że osoba szukająca nowych znajomości ma np. sporo empatii :)

  • @jolanta7217
    @jolanta7217 6 ปีที่แล้ว +4

    Drogi Panie - nie rozumiem, dlaczego Pan deprecjonuje ludzi, którzy są chorzy na celiakię (ja), wrażliwi na gluten, lub mają alergię na gluten. Może Pan nie zgłębiał tematu odżywiania, ale w obecnych czasach pszenica ( gluten w niej zawarty) została przez współczesnego człowieka tak zmodyfikowana ( zamiast 13 - 43 chromosomy) , aby dawała większe plony i wyżywiła więcej ludzi. Niestety nikomu nie zależało na badaniach, jak tak zmodyfikowane zboża wpływają na organizm ludzi. Problem jest już ogólnoświatowy a lekceważony przez ignorantów , np. jak Pan.

    • @magdalenamagdalena1550
      @magdalenamagdalena1550 6 ปีที่แล้ว +10

      Jolanta widzi Pani rzeczy których nie ma. I choć by tu sam prowadzący i tysiąc innych osób napisało, że nikt z nikogo się nie wyśmiewał Pani i tak wiedziałaby swoje. Polecam wykłady o nastawieniu "mindset" I poczuciu własnej wartości 😉 PS wykład nie był o alergiach pokarmowych.

  • @jolanta7217
    @jolanta7217 6 ปีที่แล้ว +2

    Na moją tożsamość wpływa też wyśmiewanie mnie przez osoby, które nie rozumieją moich problemów zdrowotnych, o których nie ma Pan zielonego pojęcia. Nie jest Pan wyjątkiem, bo ludzie wokół mnie też tak się zachowują ...... Proszę nie wyśmiewać ludzi, którzy mają większą świadomość żywieniową, niż Pan. A ciasteczka bezglutenowe sama robię, jak inne bezglutenowe potrawy. A jeżeli pochwala Pan spożywanie przetworzonego glutenowego jedzenia, to Pana sprawa ... dobrze na Pana zdrowie to nie wpłynie (problemy z utrzymaniem wagi, bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, ogólne wyniszczenie organizmu, problemy ze stawami, depresja, chwiejność emocjonalna, zniszczone kosmki jelitowe powodujące upośledzenie wchłaniania mikroskładników do krwi, czyli anemia, przepuszczalność jelit, brak odporności, zmiany skórne, choroby psychiczne, ciastowaty wygląd ciała, tzw. pszenny, trudności z utrzymaniem ciąży, poronienia, rozchwiana gospodarka hormonalna i wiele innych).

    • @justincase7985
      @justincase7985 6 ปีที่แล้ว +11

      www.damianparol.com/glutenowa-paranoja/

    • @marcinbaszak2179
      @marcinbaszak2179 6 ปีที่แล้ว +2

      th-cam.com/video/UK_bl-RwHJg/w-d-xo.html

    • @jolanta7217
      @jolanta7217 6 ปีที่แล้ว +2

      Celiakia jest paranoją??? A badania z krwi, genetyczne, gastroskopia kłamią??? Paranoją jest niedostrzeganie problemu! Ale ignoranci mają to do siebie,że tłumaczą świat, jak im wygodnie. Pozdrawiam

    • @marcinbaszak2179
      @marcinbaszak2179 6 ปีที่แล้ว +10

      Pani Jolanto, myślę ze nie o to chodziło prowadzącemu wykłąd, żeby deprecjonowac ludzi chorych na celiakię tylko pakazać śmieszność sytuacji... My ludzie łatwo ulegamy wpływom innych "wzorców. Niestety coś staje się modne i my to naśladujemy. To nie oznacza że choroby na celiakię nie ma, ale czy raptem wszyscy ( i to bez diagnozy) ją mają?

    • @justincase7985
      @justincase7985 6 ปีที่แล้ว +5

      Wystarczy zajrzeć do obu linków, aby dowiedzieć się, że nikt tam nie deprecjonuje ludzi chorych na celiakię. :)