PRZEMOC DOMOWA, A FUNKCJONOWANIE W PRACY.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 มิ.ย. 2024
  • Jak przemoc domowa wpływa na funkcjonowanie w pracy.
    📮KONTAKT: ⬇️⬇️⬇️
    soulmedica.kontakt@gmail.com

ความคิดเห็น • 12

  • @Beata-dz6xb
    @Beata-dz6xb 5 วันที่ผ่านมา

    Dziękuję ❤

  • @adamr3806
    @adamr3806 19 วันที่ผ่านมา +9

    dziekuje bardzo za pani podkasty . mówi Pani o sprawach o których niektórzy ludzie nie zdaja sobie sprawy.

  • @markowa33
    @markowa33 18 วันที่ผ่านมา +7

    Bardzo dziękuję za pani mądre słowa. Temat znam z własnego doświadczenia. Co prawda, nie musiałam tuszować siniaków, bo doznawałam przemocy bardziej wyrafinowanej. Przychodziłam do pracy w stanie rozpaczliwej depresji, beznadziei, lęku - myśląc, że przyklejony uśmiech i udawana pogoda wystarczą. Tzw. _trzymanie twarzy_ jest bardzo kosztowną i nieskuteczną metodą. Pracowałam z dziećmi, a one wyczuwały fałsz. Piszę to, by przestrzec. Udawanie jest formą kłamstwa, a to pogarsza sprawę.

  • @mijamija3551
    @mijamija3551 19 วันที่ผ่านมา +7

    Teoretycznie pomoc instytucjonalna istnieje. Jednakże w praktyce sprawcy przemocy wraz z instytucjami "dobijają" cel. Jeśli sama poddawana przemocy domowej, poseparacyjnej czy instytucjonalnej nie stanie w swojej obronie to nikt jej nie wesprze. Mówię z własnego doświadczenia. Syndrom DARVO - cel przemocy jest atakowany dalej, role sprawcy i ofiary są odwracane, cel obwiniany, oskarżany, oczerniany, a sprawca przemocy wysłuchiwany i usprawiedliwiany. Jesli "cel" i to przetrwa, wciąż dalej musi radzić sobie sam, w tym często stawać przeciwko wspierającej sprawcę Policji, OPS-owi, w sądzie i wspierającym sprawcę adwokatkom, psycholożkom - które opiniują negatywnie cel zniszczenia.
    Warto mieć świadomość, że obecnie wraz ze sprawcą przemocy stają do zniszczenia "celu" instytucje i robią to wydając swoje "opinie" i wyrozumiale traktując sprawcę, a poniżając ofiarę - syndrom bullingu instytucjonalnego.
    Realnie, obecnie istnieje tylko prywatne wsparcie dla ofiar - prywatne zasoby ofiary, własna wiedza, prywatne zaświadczenia i opinie przeciwko przemocy domowej i poseparacyjnej oraz opiniom instytucjonalnym.
    Warto gromadzić własne zasoby finansowe, na 1 miejscu postawić własne zdrowie fizyczne i psychiczne, uzyskiwać niezależność na każdym polu - mieć własne mieszkanie, stałą pracę, uzyskać dostęp do prywatnych biegłych i ekspertek od przemocy domowej i poseparacyjnej, wzmacniać psychikę i stabilizować poczucie własnej wartości.

    • @teresablizinska235
      @teresablizinska235 18 วันที่ผ่านมา +2

      @@grussgott Oczywiście - jak może _państwo_ - które z definicji jest emanacją przemocy - pomagać ofiarom? Może wypowiedzą się żony policjantów???

    • @mariolabareja
      @mariolabareja 13 วันที่ผ่านมา +1

      Zgadzam się wiem z własnego doświadczenia przemocy psychicznej Brak konsekwencji dla sprawców

  • @magdas-cs9yd
    @magdas-cs9yd 18 วันที่ผ่านมา +2

    To naprawdę ważny, a rzadko poruszany temat.
    Ale co konkretnie można zrobić w pracy dla osoby doznającej przemocy w domu? Co mogą zrobić koleżanki/koledzy, co może zrobić szef/szefowa? Żeby to poszło ku dobremu, a nie ku gorszemu...

  • @Natalia-vp5df
    @Natalia-vp5df 17 วันที่ผ่านมา +3

    Czy mogłaby nagrać Pani film na temat zachowywania prywatności w miejscu pracy? Czy w pracy rozmawia się na tematy bardzo prywatne i jakie wynikają z tego sytuacje? Nurtuje mnie to zagadnienie.
    Będę wdzięczna i pozdrawiam 😊