Piec elektryczny # Taniej niż węglem.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 246

  • @1001gregor
    @1001gregor 2 ปีที่แล้ว +12

    polecam taryfe G13 z TAURONA JEST JESZCZE TANIEJ

    • @autostradaodz
      @autostradaodz 2 ปีที่แล้ว +1

      @krzysztof kol Nie sa to duze inwestycje . Lepiej wyjebac 40 tys na pompe ;)

    • @patrykf4993
      @patrykf4993 2 ปีที่แล้ว +3

      @@autostradaodz lepiej wyjebac 5k na klime i dolozyc wymiennik gaz-woda...

    • @autostradaodz
      @autostradaodz 2 ปีที่แล้ว

      @@patrykf4993 Ooo to jest to :)

    • @jackscott8642
      @jackscott8642 ปีที่แล้ว +1

      Jak u kogoś dobrze wieje to lepiej postawić wiatrak 4 kW 3-fazowy podłączony bezpośrednio do promienników podczerwieni. :)

    • @robertkoch8924
      @robertkoch8924 ปีที่แล้ว

      @@jackscott8642 zastanawiam sie nad co napisales wyzej.Masz moze wiatrak ???

  • @igorhejke4523
    @igorhejke4523 2 ปีที่แล้ว +23

    To nie jest piec, tylko kocioł. Piec to jest kaflowy lub typu koza. Jeżeli mogę coś doradzić:
    Popraw zabezpieczenie od przekroczenia maksymalnej temperatury. Nie na trytkę do rury tylko wspawaj króciec 1/2' i dołóż studzienkę pomiarową- są gotowe np 50mm. Zabezpieczenie powinno być zatrzaskowe, gdy zadziała trzeba ręcznie odblokować. Dołóż instrukcje, że kocioł przeznaczony jest tylko do układu otwartego, w przeciwnym wypadku dołóż zawór bezpieczeństwa 3/4'. Poza tym wyliczenia kosztów energii za chwilę będą o kant d bo rzont planuje limity ilości energii, poza limitem cena będzie wyższe niż węgla. Jednostką energii jest kWh, a nie kW. Co do sprawności kotłów węglowych zgadzam się, że poza retortowymi paleniskami ich wartość to ok 60%. Dla retorty to 80. Pozdrawiam i czekam na filmik nt. Działającego kotła.

    • @andrzejwisniewski8480
      @andrzejwisniewski8480 2 ปีที่แล้ว +1

      Ja bym dał pompę poziomo na zasilaniu i czujnik przed pompą, co do drugiego czujnika kolega Igor ma rację.
      Ale to nie będzie działać w domu, może w domku letniskowym o powierzchni 40 m2. i dobrze ocieplonym.
      A co do taryfy nocnej, kto grzeje w nocy ?
      Lepiej się śpi w chłodnym !!! Moim zdaniem bezsens.

    • @VRmaniak
      @VRmaniak 2 ปีที่แล้ว +2

      @@andrzejwisniewski8480 Nie taki bezsens. A jak bym tobie powiedział ( nawet udowodnił ) że do dnia dzisiejszego, od 16.09.22 ogrzewam swoje 190 m2 grzałką 4500 W ( realnie z pomiaru amperażu wychodzi 4400 ), hmm? Ale Ok, u mnie celowo kaloryfery są bardzo mocno przewymiarowane, i aktualnie dla temperatury 21,5 do 22,0 wystarcza 40 na zasilaniu, całość oparta na termostatach Grundfos. Sam kocioł z grzałką to rura dn 160 mm, długości 1000 mm, zamontowana w pionie, od góry grzałka, wlot z boku zimnej wody z instalacji na wysokości grzałki, wylot dołem do instalacji lub do powrotu do kotła retortowego ( do wyboru za pomocą zaworów ). Wszystko spięte elektrycznie poprzez licznik 3F->przekaźnik 63 A 3F ( taki miałem )-> grzałka, temperatury pilnuje Sonoff TH16 z czujnikiem temperatury, dodatkowo zabezpieczenie -> termik przerywający obwód do przekaźnika, w samej rurze z grzałka na 3 wysokościach wspawane króćce z studzienkami z termometrami i dla czujnika od sonof`a. Tyle, działa, śmiga, i dopóki mi rodzinka nie narzeka że jest zimno, to znaczy że układ się sprawdza. Taa daammm.

    • @mtyzsw6549
      @mtyzsw6549 ปีที่แล้ว +2

      Twoje "rzont" mnie powalilo na plecy 😂😂😂😂

  • @ryszardslaw6656
    @ryszardslaw6656 2 ปีที่แล้ว +4

    Witam uważam że te pomysły są bardzo dobre i popieram pana mysl techniczna pozdrawiam

    • @miromanorzechowski5845
      @miromanorzechowski5845 ปีที่แล้ว +1

      Panie M Kot ma instynkt lowcy i zgubnej ciekawosci A polak sluzyc pod zaborem ? ma instykt slepej dziecinnej naiwnosci uwiebia szykany i byc przez cwaniakow oszukiwany ...wiec zadna madra rada i madra szkola nauka wyklad na kanale na Yutube Nic na polaka rozumu korzysci nie zdola ? wiec kazdy przekaz prawdy jest im daremny sluchaja od Madrego ale wysilek dla nich jest nie do pokonania ze zrozumieniem przekazu nie klei im sie madra proza = od madrych ludzi wyklad zostanie im w glowie jako pusta skleroza....

  • @antroponautus
    @antroponautus 2 ปีที่แล้ว +5

    Ja od 30 lat grzeję prądem. Panelami 90W o wymiarach 50cm x 15cm które są łączone w długą listwę na ścianie przy podłodze. 1 panel na 1,5m2. Nigdy nie było to tanie ale wygodne. Zużycie pradu całkowite miesięczne w jednopokojowym mieszkaniu 40m2 w zimę to od 1000kWh do 3000kWh ( przy -25^C) Dom drewniany niczym nie ocieplony. W budynku ocieplonym byłoby o wiele mniejsze.

  • @TheMistervac
    @TheMistervac 2 ปีที่แล้ว +9

    Wydaje mi się, że podstawową wadą konstrukcyjną układu jest błąd pomiaru temperatury. Taki pomiar jest obarczony dużym błędem wynikającym z bezwładności układu woda / obudowa. Jeśli temp. wody spadnie o 1st. czujnik tego nie odnotuje ponieważ stal jest jeszcze nagrzana. Być może zareaguje po kilku minutach gdy spadek temp. osiągnie np. 3-4 stopnie poniżej zadanej. Gdy włączy się grzałka sterownik będzie grzał dłużej zanim temp. obudowy osiągnie zadaną. Czujnik powinien być montowany tak, aby mierzył temp. wody a nie obudowy. Przy miedzi można by przyjąć taki pomiar ale stalowy to już lipa. Można zastosować mosiężne gniazda(króćce) na czujniki / termometry. Wtedy gniazdo a w nim czujnik w paście termo obmywane jest przez wodę. Bezwładność termiczna jest o wiele niższa i układ odczytuje szybciej i dokładniej temperaturę a tym samym szybciej reaguje na jej zmiany.

    • @krystianszatan3516
      @krystianszatan3516 2 ปีที่แล้ว

      A po co to komu?
      Przy grzejnikach nie ma to znaczenia. Przy podlogówce stosuje się dodatkowy czujnik dla poniaru temperatury podłogi.

    • @TheMistervac
      @TheMistervac 2 ปีที่แล้ว +2

      @@krystianszatan3516 Mnie i innym podobnym chcącym mieć to co nastawiam i to ma znaczenie, Za duża histereza. Jeśli nastawiam temp 45 to mam mieć 45 +/- 2C. a nie grzać do 50. Potem spada do 40C i znów grzeje do 50C. Przekłada się to na dokładność nastawy i zużycie energii. W tym teoretycznym przykładnie histereza jest 10C a nie 4.

    • @krystianszatan3516
      @krystianszatan3516 2 ปีที่แล้ว

      @@TheMistervac zaizoluj ten czujnik na kotle elektrycznym. Wtedy różnica będzie niewielka pomiędzy tym co płynie w kotle, a czujnikiem.unieszczonum na kotle.
      Mam kocioł elektryczny od kilku lat.
      Tyle, że mam podłogówkę wszędzie.

    • @wojtekadalberth2311
      @wojtekadalberth2311 2 ปีที่แล้ว +1

      @@TheMistervac Proponuję zakupić sterownik z regulowaną histerezą (ja posiadam taki, gdzie reguluje się histerezę od 0,1 st. C do 10 st.C). . Będzie po kłopocie. Pomijając, że masz rację o zastosowaniu mosiężnego króćca od termometru, bo takie rozwiązanie i ja zastosowałem.

    • @TheMistervac
      @TheMistervac 2 ปีที่แล้ว +1

      @@wojtekadalberth2311 Ja mam kocioł gazowy więc nie potrzebuję. Dodałem tylko moje wątpliwości co do "jakości".

  • @jerzyostrowski464
    @jerzyostrowski464 2 ปีที่แล้ว +11

    i pisiory sperdoliły twój sposób liczenia :)

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +2

      No jeszcze nie wiadomo co odje...ą😂

  • @lukaszjankowski9949
    @lukaszjankowski9949 2 ปีที่แล้ว +15

    Cześć,
    W okresie poprzedniej zimy używałem pod kątem funkcjonalności niemalże identycznego rozwiązania z tą różnicą iż miało jeszcze parę innych rozwiązań. Obecnie musiałem je troszkę zmodyfikować aby wyeliminować błędy jakie popełniłem. Jeżeli jesteś ciekawy i zainteresowany to chętnie podzielę się moimi doświadczeniami i pomogę komuś kto tak jak ja lubi majsterkować. Żeby było jasne - mogę pomóc z zwykłej życzliwości a nie dla kasy.
    Pozdrawiam

    • @Harris1968
      @Harris1968 ปีที่แล้ว

      Witam.
      Jeżeli jest ta deklaracja aktualna o tej zwykłej życzliwosci to ja poproszę o wiedzę na temat majsterkowania w kierunku ogrzewania. Pozdrawiam.

    • @lukaszjankowski9949
      @lukaszjankowski9949 ปีที่แล้ว +5

      @@Harris1968 Witam, używałem czterech grzałek po 3kW. Każda połączona w gwiazdę (3x 230V) czyli każdą z pojedynczych 12tu grzałek (4 x 3 x 1kW) mogłem (taki był plan) osobno włączać gdy napięcie w sieci przekroczy 253V. Dodatkowo taki system można wykorzystać do dynamicznego włączania grzałek na podstawie produkcji z fotowoltaiki ( produkcja np 6kW to nie włączy się 6 grzałek po 1kW).
      Jako obudowy użyłem 25cm rur 2 całe poskręcane w S - tak aby woda przepływając była podgrzewana po kolei przez każdą grzałkę. Aby wkręcić grzałki użyłem redukcji 2cale na 6/4. Do najwyżej położonej obudowy grzałki przytkniety był czujnik temperatury który wł/wył. pompkę od cyrkulacji. ( Wł. powyższej 70st.C a wył. powyżej 90st.C)
      Co poszło nie tak?:
      Po roku eksploatacji byłem w szoku zaglądając do 2calowej rury - w 99% była zawalona kamieniem który blokował przepływ wody ale okazało się że jedna grzałka która jako jedyna była z nierdzewki nie miał na sobie prawie wcale kamienia - wniosek grzałka tylko z nierdzewki.
      Włączanie pompki od cyrkulacji od 70st.C powoduje iż w 2wu calowej rurze miejscowo przy samej grzałce woda zaczyna się gotować oraz co wytrąca się kamień - wniosek cyrkulację trzeba włączać przy niższych temperaturach.
      Woda przepływając przez grzałki była kierowana na samą górę bufora 2000 litrów przez co ciepła woda dostępna była pomimo tak dużego zbiornika po kilkudziesięciu minutach (to akurat było super bo grzałki umieszczone na dole bufora podgrzały by bufor dopiero po ponad 6 godzinach.)
      Rury z grzałkami miałem zamontowane w poziomie aby ewentualny wyciek nie poleciał na styku kabli (na filmiku wydać że autor się tym nie przejmuje i ważna jest tylko fizyka czyli samoczynne unoszenie się ciepłej wody - czyli funkcjonalność kontra bezpieczeństwo)
      Bezapelacyjnie do grzałek trzeba dedykować zabezpieczenie rocznicowo-pradowe.
      Warto zastosować do obudowy grzałek śrubunki 2cale - jak tak nie zrobiłem i po roku gdy gwinty były przegrzewanie grzałkami niemalże się zaspawaly... odkręciłem wyłącznie za sprawą użycia palnika.
      PS
      Przy obecnych cenach prądu jak i prognozowanych zrezygnowałem z grzałek na rzecz pompy ciepła. Trzeba pamiętać iż w 2023 po przekroczeniu limitu 2000/2600/3000 kWh wszelkie "nocne taryfy" przestają istnieć a zaczyna obowiązywać jedna cena przez całą dobę ok. 1.10zł. brutto.
      Pozdrawiam

  • @cccddd1871
    @cccddd1871 ปีที่แล้ว +5

    Jak Pan to liczy że wychodzi 1200zł za prąd? U mnie 6kW*24h=144kWh/dzień * 30dni =4320kWh/miesiąc) co daje 4184zł/miesiąc uwzględniając 2000kWh w cenie 70gr/1kWh! Mam nadzieję że nikt w to nie uwierzy bo do lata bankrutem zostanie albo w kurtce i 2 kocach będzie siedział w domu.

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  ปีที่แล้ว

      1200zl to było porównanie do tony węgla. W nocnej taryfie.
      Teraz już te wyliczenia nieaktualne

  • @tomashhz
    @tomashhz 2 ปีที่แล้ว +11

    Wszystko fajnie, o ile ceny pozostaly by bez zmian, a firmy energetyczne chcą zrównania cen za kWh dla gospodarstw domowych z cenami rynkowymi, dokładnie 2500zl/MWh, czyli 2.5/kWh, wtedy koszt 3300kWh to już 8250zl

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Ale póki co cena jest taka jest Zima nadchodzi można korzystać

    • @sulek1818
      @sulek1818 2 ปีที่แล้ว

      Ceny do zachodu chcą wyrównać, bo w Niemczech juz jakieś 1600zlkWh kosztuje a ma być drozej

  • @andrzejzimirski789
    @andrzejzimirski789 2 ปีที่แล้ว +8

    Proponuje wrzucić do obliczeń i testów przy takim piecyku który działa jak przepływowy ogrzewacz grzałka będzie pracować 24h a to już daje przy średniej cenie ponad 3000

  • @zbig.mach.3443
    @zbig.mach.3443 2 ปีที่แล้ว +21

    takiej kombinacji (aby dowieśc prawdziwości swej teorii) dawno nie widziałem,zastanawiam się czy nie dowieśc ,że najlepiej opalać banknotami NBP...😀

    • @VlogMati
      @VlogMati 2 ปีที่แล้ว +1

      banknotami palą w wenezueli a modne jest robienie torebek i portmonetek z banknotów

    • @kurczakpe
      @kurczakpe ปีที่แล้ว

      Przeliczam wyższość pradu nad gazem ziemnym i węglem które to paliwa używam w swoim niezbyt oszczędnym domu i nichu chu nie wychodzi mi wyższość prądu , a wyższość gazu dopiero w tym roku chyba wyjdzie mi na plus , im więcej robię modyfikacji w instalacji CO tym mój wkład "palacz" robi sie mniejszy , doszło do tego ze ani zona ani syn nie próbuja palić w piecu węglem a gazem no właśnie zobaczę w maju 2023 jak podlicze cały rok

  • @ryszardslaw6656
    @ryszardslaw6656 ปีที่แล้ว +4

    Witam Pana Konstruktora Jestem ciekawy co teraz Pan nowego ma na Pulpicie Pomysłowości i ma Pan moim zdaniem bardzo dobre i pomysłowe przemyślenia które przenosi Pan na rzeczywistość Pozdrawiam serdecznie i życzę wiele nowych pomysłów Ryszard

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  ปีที่แล้ว

      Aktualnie sterownik do fotowoltaiki
      ekoozepv.pl/

    • @ryszardslaw6656
      @ryszardslaw6656 ปีที่แล้ว

      Witam Serdecznie Chcialbym uzyskać od Pana niezależna opinię czy warto zakladac fotowoltaike koszty oraz pozytywy kiedy mi się to zacznie zwracać sens jest bardzo zastanawiajacy Prosze o niezależna opinię czym się kierować Chodzi mi żebym nie podjął złej pochopnej decyzji Podoba mi się Pana pomysłowość oraz zainteresowania którymi się Pan dzieli z innymi Pozdrawiam i życzę miłego dnia

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  ปีที่แล้ว

      @@ryszardslaw6656 proszę dzwonić na 534710310

  • @ryszardslaw6656
    @ryszardslaw6656 ปีที่แล้ว +1

    Witam bardzo serdecznie Mam pytanie co z nowym pomysłem, którym skoncentrował Pan się na fotowoltaice podziwiam pana pomyslowosc oraz inwencje które Pan tworzy gdyz są tacy ,którzy Pana projekt udoskonalają a mówią że to on wymyślił, ale ktoś tylko to usprawnił Wynalazca jednak jest Pan, gdyz mysl techniczna wiedz pomysł nie bierze się z nikąd Pozdrawiam serdecznie Ryszard

  • @arturmisiak1896
    @arturmisiak1896 2 ปีที่แล้ว +1

    Super. A co się dzieje jak wyłaczą prąď? Węgiel mam w piwnicy a prąd? A co teraz, kiedy prad podrozeje?

    • @marcinaaa4202
      @marcinaaa4202 ปีที่แล้ว

      I co że masz węgiel jak nie będzie prądu to nie zadziała pompa co.

    • @arturmisiak1896
      @arturmisiak1896 ปีที่แล้ว

      @@marcinaaa4202 Spokojnie. Pompa i obsluga pieca pociagnie jak nie na UPSie to nabyle generatorku dam radę.

    • @marcinaaa4202
      @marcinaaa4202 ปีที่แล้ว +1

      @@arturmisiak1896 To spoko bardziej chodzi mi o to że nie rozumiem stwierdzenia jak wyłączą prąd.Jest to niemożliwe bez prądu nie ma życia lodówki nie będą działać wody w mieszkaniach nie będzie bo nie będą pompy pracować itd

    • @arturmisiak1896
      @arturmisiak1896 ปีที่แล้ว

      @@marcinaaa4202 Dlatego uważam, ze życie na wsi albo na przedmieściach ma wiele zalet. Studnia na podworku, wegiel w piwnicy i ganarator na podworzu. Wiem że drogo, ale da się przeżyc.

  • @andrzejandrzejewski8556
    @andrzejandrzejewski8556 2 ปีที่แล้ว +1

    Ja mam Pieco/Kominek na szyszki z własnego Prywatnego Lasu 👌😉
    Muszę policzyć ile potrzebuję energii żeby pozyskać z Własnego Lasu drewno : Wycinka,przecinka,przywiozła,pocięcie, porąbane, ułożenie pod wiatą itd... Myślę że z 5litròw samogonu i karnister bezynydo piły i traktora wystarczy 🤭😁😃😂😂😂

  • @ukaszg7670
    @ukaszg7670 2 ปีที่แล้ว +2

    I uj bombki strzelił jak uwolnią cenę energii elektrycznej od nowego roku.

  • @LifePo40
    @LifePo40 2 ปีที่แล้ว +3

    a co jeśłi prąd w drugiej taaryfie będzie kosztował 1,50 za kW ?

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Kiedyś na pewno tak będzie

    • @jakzyc-fotowoltaikaipompac5069
      @jakzyc-fotowoltaikaipompac5069 2 ปีที่แล้ว +2

      To wtedy węgiel, tez będzie kosztował adekwatnie do ceny za kWh prądu.

    • @arkadiuszpolaszewski8480
      @arkadiuszpolaszewski8480 2 ปีที่แล้ว

      @@siaznatury6659 Gdy od lipca 2024 roku wejdą dynamiczne ceny energii i cena za nią będzie inna co godzinę to może uda się znaleźć takie godziny w których będzie można tanio naładować bufor?

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      @@arkadiuszpolaszewski8480 tak będzie i mam już do tego sterownik.
      EKO OZE PV

  • @emilK86
    @emilK86 2 ปีที่แล้ว +1

    Jaka jest zasada działania tego tzw. "pieca" ? Zwykła grzałka ogrzewająca przepływowo?

  • @stalkers6929
    @stalkers6929 2 ปีที่แล้ว +1

    Spoko materiał.

  • @abaco.zakadstolarski.lejak4114
    @abaco.zakadstolarski.lejak4114 2 ปีที่แล้ว +6

    To jest kocioł, piec grzeje powietrze, kocioł wodę, zęby bolą jak tego słucham

    • @wojtekadalberth2311
      @wojtekadalberth2311 2 ปีที่แล้ว +1

      Zęby, piszemy zęby, nie zemby. Aż mnie zęby zabolały. A co powiesz o sytuacji, gdy centralne urządzenie grzewcze podgrzewa powietrze, które następnie rozsyłane jest przewodami powietrznymi do pomieszczeń ? Jak nazywa się takie urządzenie grzewcze ? Ano KOCIOŁ. Różnica pomiędzy kotłem a piecem jest taka, że piec ogrzewa w jednym miejscu, np. w jednym pokoju, obojętnie - wodę, powietrze, olej. Natomiast kocioł jest urządzeniem centralnego ogrzewania, które podgrzewając wodę, powietrze, parę, przesyła czynnik grzewczy na odległość.

    • @ezbyszek7429
      @ezbyszek7429 2 ปีที่แล้ว +1

      A promiennik grzeje powierzchnię

    • @wojtekadalberth2311
      @wojtekadalberth2311 2 ปีที่แล้ว

      @@ezbyszek7429 Bez związku z naszą dyskusją, ale masz rację - promiennik grzeje powierzchnię.

  • @danielszczucki8869
    @danielszczucki8869 2 ปีที่แล้ว +2

    Grzałka 9kw moje jednofazowe zabezpieczenie tego nie wytrzyma.

  • @TomaszKomorowski-fk1vg
    @TomaszKomorowski-fk1vg 9 หลายเดือนก่อน

    Kurcze wypas ile chcesz za to??? Pozdrawiam

  • @lukaszjakiela1371
    @lukaszjakiela1371 ปีที่แล้ว

    Jaki koszt takiego zestawu. Mozna dostac jakas wyzmcene na maila np?

  • @piotrc6490
    @piotrc6490 ปีที่แล้ว

    Witam ja również używam "elektryki" do ogrzewania domu tj 2x klimatyzator po 3.5 kw plus grzałka spirala w szamotowej cegle 2kw położona na ruszcie wodnym w kotle co ( awaryjnie ) uruchamiana przez regulator pokojowy / stycznik / gniazdko wifi podczas silnych mrozów. Koszty : klima 2x6 tys ; grzałka + sterowanie 200 zł = 12200 zł . Zużycie klimy 2000 + 1000 grzałka + 1000 kWh bojler cwu ; dom 100 m2 z 2010r . Ponadto zostawiłem kocioł na eko w którym jest owa grzałka awaryjna . Tym sposobem mam 3 nowe źródła zasilania za 1/4 ceny i porównywalnym zużyciem pompy ciepła plus kocioł eko na trudne czasy :) proszę to przemyśleć zanim wyrzucicie wszystko z kotłowni

  • @jacekgrajkowski9258
    @jacekgrajkowski9258 2 ปีที่แล้ว +1

    Genialne to zabezpieczenie. A jak wody zabraknie to co? Gdzie informacja o wymaganym zaworze bezpieczenstwa? Każdy wyrób sprzedawany klientowi musi mieć CE, jak deklaracja i gdzie wyrób przeszedł certyfikację?

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Chyba instalator montuje zawory bespieczeństwa. CZY się mylę.
      Ja przynajmniej tak robię. Zawory zawsze 2 szt.
      A jak wody nie będzie to rozgrzeje obudowę pieca i wyłączy

    • @666marq
      @666marq 2 ปีที่แล้ว +1

      Taką grzałke możesz sobie sam zamontowac przecież, wyjdzie na to samo i taniej.

  • @netinstal
    @netinstal 2 ปีที่แล้ว +7

    Pogadamy o opłacalności tego rozwiązania po podwyżkach ceny prądu

    • @robo13vw
      @robo13vw 2 ปีที่แล้ว +2

      napewno nie zdrożeje 3razy jak węgiel

  • @hubertjurdziak
    @hubertjurdziak ปีที่แล้ว +1

    Witam, macie to jakoś potwierdzone certyfikatami aprobaty technicznej? Jak wyglada sieć zakupu i montażu tych urządzeń, powiedzmy dla bardziej zaawansowanych

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  ปีที่แล้ว +1

      Poskładane z certyfikowanych częśći.
      Reszta należy do instalatora

  • @matti7032
    @matti7032 2 ปีที่แล้ว +4

    A ja wam mówie że huj z tym wszystkim bo i tak zaraz wrócimy do kamienia łupanego,szałasu i ogniska w lesie

  • @djm4930
    @djm4930 2 ปีที่แล้ว

    a słyszał pan o koparkach asic dziękuje

  • @stanisawzakrzewski8328
    @stanisawzakrzewski8328 10 หลายเดือนก่อน

    Mam piec elektryczny regulowana moc 12 kw do 24 kw. Ustawinony na minimum 12 kw. Bufor 2 wężownice 300 l Fotowoltaika 9.6kw falownik fronius. Tak opłaci się obecnie prądem jeśli ceny prądu nie poszybują krocie.

  • @adolfone8819
    @adolfone8819 2 ปีที่แล้ว

    A możesz to porównać jakoś z ogrzewaniem gazowym?

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      Trzeba by wiedzieć ile kw pięc produkuje z 1m3 . Ale gazy są różne, więc nie wiem czy to takie proste

  • @paweszafranski8703
    @paweszafranski8703 ปีที่แล้ว

    jaki mozliwy kontakt z Panem

  • @michastrzelczyk2796
    @michastrzelczyk2796 2 ปีที่แล้ว

    Jaka cena tego podgrzewacza ?

  • @mamto2032
    @mamto2032 3 หลายเดือนก่อน +1

    Szkoda ,że nie mogę dać dwa razy łapkę w dół.

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  3 หลายเดือนก่อน

      @@mamto2032 widziałeś datę publikacji

  • @kwazikwazi4518
    @kwazikwazi4518 2 ปีที่แล้ว +1

    3300 KWh /11KWh z metra gazu to jest 300 metrów x 3zł teraz, to jest 900zł. bez bufora i grzeje kiedy chce!

  • @jerzymroszczak2661
    @jerzymroszczak2661 2 ปีที่แล้ว +2

    Podajesz w kalkulacji energię zawartą w 1 kg węgla w jednostkach kW. Jeden kW nie jest jednostką energii tylko jednostką mocy. To błąd!

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      To już są przeliczone megadżule na kilowaty

  • @kzstfgsr753
    @kzstfgsr753 2 ปีที่แล้ว +1

    pomysł dobry , wykonanie - jak na innych filmach w internecie czyli słabe. czujniki , na trytki , i wykonanie dostateczne . Ale prezentacja wyliczen na kartce tez mało profesjonalna :) ale za zaangażaowanie 10/10

  • @krzysztofd1761
    @krzysztofd1761 2 ปีที่แล้ว +7

    No to się pan zdziwi... Cena energii ma wzrosnąć o 100-300%. Bez fotowoltaiki piec elektryczny że sprawnością w zasadzie 1:1 słabo będzie się opłacać

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Piec kosztuje 1200zl, to na dziś 1/3 tony węgla.
      Trzeba zakładać i korzystać puki prąd nie podrozał

    • @wowakowalski6768
      @wowakowalski6768 2 ปีที่แล้ว +1

      Żeby się nie dziwili ci, co doprowadzają do tych podwyżek. Bo to oni zachęcali do sankcji na Rosję. A teraz głównie polacy cierpią. W cze hach jakoś niema podwyżek cen.,węgiwl pi 1200 zł za t.

    • @666marq
      @666marq 2 ปีที่แล้ว

      ​@@wowakowalski6768 Wowka onuco bo to nie przez sankcje, tylko polskie łajzy robią sztuczne kryzysy żeby zarobić, tak samo jak z żywnością, z aferą cukrową na czele.

    • @swietnymikoaj6584
      @swietnymikoaj6584 2 ปีที่แล้ว +2

      @@wowakowalski6768 proponuję przyjrzeć się marżom, spółek zarządzanych przez rząd. Tak bezczelnie jeszcze nie byliśmy okradani, choć starali się wszyscy po kolei

    • @Majka74
      @Majka74 2 ปีที่แล้ว +1

      PIS chce nas wykończyć.

  • @wowakowalski6768
    @wowakowalski6768 2 ปีที่แล้ว +2

    Najwyższą pora, pogonić tych cwaniaków. Z dnia na dzień zawyżyli ceny, węgla o 200 %, a na kopalni, ceny po staremu chcieli zostawić, ale to si~ rozniosło.

  • @tomaszkaminski2256
    @tomaszkaminski2256 2 ปีที่แล้ว

    Jestem zainteresowany zakupem, proszę podać jakiś kontakt.

  • @samnapraw4289
    @samnapraw4289 2 ปีที่แล้ว +1

    Ognisko domowe najsprawniej ogrzeje a nie jakie wegle czy prądy

  • @piotrgorynski1810
    @piotrgorynski1810 10 หลายเดือนก่อน

    Najlepszy tak piec, jak masz 20kWh Fotowoltaiki oraz piec na drewno. Ja tak mam. Wtedy masz combo. Pazdziernik Listopad - grzejesz prądem, grudzien, styczen, polowa lutego, na przemian drewno prąd, a od polowy lutego jedziesz na prądzie. I tyle w temacie. Samo ogrzewanie pradem, to trzeba byc bogatym 😁

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  10 หลายเดือนก่อน

      Dokładnie tak jak piszesz Kiedyś było inaczej

  • @jurekbluegrass2893
    @jurekbluegrass2893 10 หลายเดือนก่อน

    Jak złapać z panem kontakt ?

  • @md9021
    @md9021 ปีที่แล้ว

    ustaw na weekendowy a w dni robocze nie ogrzewaj i będzie taka oszczędność że możesz premię dać naszemu Rządowi

  • @nie-todetali9158
    @nie-todetali9158 2 ปีที่แล้ว +8

    A w tym piecu pieczesz wode do centralnego ogrzewania no zajebiście po prostu zajebiscie az musze sam sobie cos takiego sprawic do pieczenia wody 👍👍👍

    • @ToProTyp
      @ToProTyp 2 ปีที่แล้ว +1

      piekarnik do wody wystarczy

    • @nie-todetali9158
      @nie-todetali9158 2 ปีที่แล้ว

      @@ToProTyp i to mi się podoba znam zlewozzmywarkę a teraz nowe pojęcie 👍👍👍👍

  • @abiogaz
    @abiogaz 2 ปีที่แล้ว +1

    Dzień dobry

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Lepiej puzniej niż wcale 😉

    • @abiogaz
      @abiogaz 2 ปีที่แล้ว +1

      @@siaznatury6659 jakoś umknęło

  • @Fabi....
    @Fabi.... 2 ปีที่แล้ว +3

    Siemanko, ciekawe obliczenia 👊👍

  • @tomi613
    @tomi613 2 ปีที่แล้ว

    Gdzie można kupic ogrzewacz?

  • @tomaszkotas8362
    @tomaszkotas8362 2 ปีที่แล้ว +23

    Chłopie od nowego roku 1kw po 1.3 zl więc 20000kwh na dom 200metrow x 1.3 zł 26 tys zł za rok dziękuję . Pozdrawiam

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +3

      Chyba w namiocie mieszkasz jak 20 000kw ci potrzeba

    • @tomaszkotas8362
      @tomaszkotas8362 2 ปีที่แล้ว +12

      @@siaznatury6659 No chyba nie :) skoro pompa ciepła zużywa około 7 tys kw na taki metraż to taki piecyk trzeba liczyć X3

    • @SidzejNaFali
      @SidzejNaFali 2 ปีที่แล้ว

      @@tomaszkotas8362 dokładnie.. 👌

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      @@tomaszkotas8362 no jeśli pompa 7000 kw zuzyje to tak wychodzi.
      Pewnie duży dom.
      20000kw × 38groszy w taniej taryfie =7600zl
      Czym ogrzewałes przed pompą i ile opału zuzywałes?

    • @robo13vw
      @robo13vw 2 ปีที่แล้ว

      po 99gr po ci siejesz panike.

  • @Stefatabor
    @Stefatabor 2 ปีที่แล้ว +3

    Już nie długo 1 kWh będzie kosztować 2 pln bez dodatkowych opłat .
    Prąd w Polsce produkowany jest w 70% z naszego węgla .
    Czemu prąd jest taki drogi .
    To nie wina górników .
    Pamiętajcie to wina skur .....i prezesów spółek węglowych .
    Rząd odpowiada za ta sytuację nikt więcej .
    Na wiosnę cofniemy się o 20 lat bo rząd czeka na cud nad Wisłą .
    Te Twoje wywody możesz sobie odłożyć na półkę .

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      To trzeba korzystać chociaż w tym roku

  • @MrAsek1
    @MrAsek1 2 ปีที่แล้ว +1

    Matematyka matematyką ale ile faktycznie zużyje to prądu? Jak to ma pobierać 24h to ratunkiem jest fotowoltanika.
    Tak samo jak te piece akumulacyjne, brak konkretów o kosztach miesięcznych w zimę.

  • @krzysztofch9957
    @krzysztofch9957 2 ปีที่แล้ว

    Witam a czy liczył pan sprawność grzałki elektrycznej 😉 jak się ma 1 kw energii elektrycznej zużytej do 1 kw energii cieplnej wytworzonej

    • @MrCzucz
      @MrCzucz 2 ปีที่แล้ว +6

      A co tu jest do liczenia? Ewentualne straty na urządzeniach idą przeważnie na ciepło, więc o jakich stratach można mówić w przypadku grzałki oporowej? Ani nie świeci ani nie gwiżdże tylko grzeje.

    • @andrzejszkopinski3860
      @andrzejszkopinski3860 2 ปีที่แล้ว +4

      Przy tej cenie energii.Bardzo dobre rozwiązanie duzo taniej.Będzie czysto i przyjemnie.Niż brudzić się węglem za 4 tysie 👌

  • @autoodnowau.3306
    @autoodnowau.3306 2 ปีที่แล้ว +2

    Ogrzewacz przepływowy CO.

  • @humb1
    @humb1 2 ปีที่แล้ว +2

    Ceny prądu są za kWh nie za kW źle liczysz. Do prawidłowych wyliczeń potrzebujesz jeszcze czasu pracy. W dodatku 3300kW z tony węgla? Jak by tak było to wydobycie było by nie opłacalne. A elektrownie wydające z siebie 2GW zużywały by w ciągu tygodnia tyle wöngla ile zasobów na całym świecie. Z twoich wyliczeń wynika że wõngiel ma sprawność 0.000000000000001% 🤣😁 coś mie się tu niezgadza. Ale chőj załóżmy że tak jest.
    Nie wiemy w jakim czasie 3300kw wūngiel to wydzielił powiedzmy że w miesiąc piec elektryczny ma 6kW nocna taryfa jest od 22- 6 i 13-15 czyli 10h 🌙 i14h 🌞 czyli zakładając że piec chodzi cały czas (nie wiemy jak ktoś używa tegowoż urządzenia) w tedy mamy
    6kWx14h=84kWh🌞 i 6kWx10h=60kWh🌙
    I teraz 84kWhx0.79gr (to jest mniej niż grosz? XD)zł = 66,36zł🌞 i 60kWhx0.37zł=22,2zł 🌙
    Suma 88,50zł dziennie x 31dni=2745,36zł
    Czyli miesięcznie wychodzi tyle samo co za 1tonę wůngla przy ciągłej pracy jak wiemy nie musi pracować cały czas więc może być taniej ale to już zależy od użytkownika ja tu przewiduje najgorszy scenariusz. I wychodzi na jedno

    • @bedi2323
      @bedi2323 2 ปีที่แล้ว

      Mi piec zużywa maximum pół tony na miesiąc przy mrozach a średnio 350 do 400 kilo to koszt na miesiąc to 1800zl wiec taniej niż tym wynalazkiem 😁 a że teraz palę owsem koszt 1400 tona a idzie mi teraz 400 kilo na miesiąc to kosz około 600 zł miesięcznie 💪😋

    • @humb1
      @humb1 2 ปีที่แล้ว +1

      @@bedi2323 no właśnie zapewne dopuszczasz możliwość wygaśnięcia pieca. Przecież nie siedzisz przy piecu cały dzień i nie dorzucasz by nie zgasło. Piec pracuje tylko jak musi. Więc i elektryczny i węglowy nie działają cały czas. Nie miej jednak me wyliczenia pokazują że koszta są miej więcej porównywalne gdy pracują tyle samo czasu. Jeżeli skrócisz czas palenia to i węgla zostanie i licznik mniej nabije. A jeżeli byś grzał elektrykiem tylko w taryfie nocnej różnica była by już całkiem spora. Węgiel nie jast tańszy nocą😉 (chociaż jak się kto nocą do składu zakradnie gdy nikt nie patrzy...😁) Więc jak już mówiłem wszystko zależy od sposobu użytkowania.

    • @humb1
      @humb1 2 ปีที่แล้ว

      Ps. Jak masz licznik nie elektroniczny ten z tarczą nie trzeba się zakradać. Liczniki te mierza tylko w pionie wystarczy powiesić licznik na krzywej ścianie i już zaniża odczyt 😉 tak panowie co stawiali bloki za komuny doskonale wiedzieli co robią🤣

  • @arturpomykala2597
    @arturpomykala2597 2 ปีที่แล้ว

    Można u Ciebie zamówić taki pięć że sterownikami

  • @wowakowalski6768
    @wowakowalski6768 2 ปีที่แล้ว +1

    Może i prawda, tylko że, prąd też drożeje.

  • @berdardfiszer6197
    @berdardfiszer6197 ปีที่แล้ว +1

    Węgiel musi stanieć bo jak nie to ludzie będą go wydobywać na własną rękę pozdrawiam

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  ปีที่แล้ว

      Węgiel nie istnieje tylko prąd trochę zdrożeje

    • @marcinaaa4202
      @marcinaaa4202 ปีที่แล้ว

      Paliwo też musi bo ludzie będą wydobywać na własną rękę 🤣

  • @Markus-ob1nv
    @Markus-ob1nv 2 ปีที่แล้ว +25

    Oj kolego bardzo teoretyczna teza i tyle a po drugie operujesz jednostką mocy nie energii jestem elektrykiem i przez takie filmy mam problem z klientami bo się nie znają a chcą np pod dom podpinac piece 24 kW bo ma fotowoltaika a bezpiecznik główny c20 ale ja to rozumiem w tym złodziejskim kraju ludzie brzytwy się chwytają

  • @GrabarczykDamian
    @GrabarczykDamian 2 ปีที่แล้ว +4

    Dobrze kombinujesz👍
    Również jakiś czas temu doszedłem do podobnych rezultatów i właśnie jestem na etapie instalacji własnego pieca z użyciem grzałek PTC. Całość podłączona pod ogrzewanie podłogowe od strony odpowietrzania. Zaletą takiego pieca to oszczędność miejsca, bo ma wymiar 15cm x 15cm x 7cm przy 5kW.
    W nocy na G12W, w dzień zaś na fotowoltaice Off-Grid.
    Do puki cena energii w nocy jest niska, to na pewno się będzie opłacać.
    Rozwiązanie jak najbardziej na czasie.😉
    Powodzenia👍

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      Trzeba korzystać póki prąd tani

    • @danielp011
      @danielp011 2 ปีที่แล้ว

      A coś więcej jak to ma wyglądać, możesz zdradzić tajemnicę 😀

    • @GrabarczykDamian
      @GrabarczykDamian 2 ปีที่แล้ว

      @@danielp011 Baza do budowy to używana nagrzewnica wodna z uszkodzonego pojazdu elektrycznego jakich coraz więcej na rynku.
      Pozbywamy się elektroniki i dokonujemy inżynierii wstecznej aby poznać charakterystykę pracy szeregu PTC (czyli maksymalny pobór przy wymaganej temperaturze) brzmi skomplikowanie, ale aż takie nie jest 😉

    • @danielp011
      @danielp011 2 ปีที่แล้ว

      @@GrabarczykDamian to już nie na moją głowę. Poza tym w planach mam pompę ciepła i zabardzo nie chcę inwestować. Po prostu chcę wykorzystać nadwyżkę z paneli.Ale dzięki za odpowiedź.👍

    • @GrabarczykDamian
      @GrabarczykDamian 2 ปีที่แล้ว +2

      @@danielp011 Nie wiem jak to będzie z tą pompa ciepła.
      Wychodzi na to że rozliczenia przyszłoroczne będą uwarunkowane ściśle do poboru z sieci do ilości 2000kWh.
      Jakoś nie widzę po prognozach by i pompy ciepła można było zaliczyć do energooszczędnych 🤔

  • @WaldekDudzinski
    @WaldekDudzinski 2 ปีที่แล้ว

    A sam sterownik jaka cena

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      Zależy w jakiej konfiguracji 😁

  • @PP.EKOTECH
    @PP.EKOTECH 2 ปีที่แล้ว +6

    Cześć Damian ! Widzę ,że masz wenę twórczą ! ;) Bravo !
    Czekamy na testy... ! ;)
    Pozdrawiam z Podhala
    Paweł P.
    Hej !

    • @danutagabryel2220
      @danutagabryel2220 ปีที่แล้ว

      Taka wena bedzie coraz częściej ludzi ogarniać-od łyżki po dom-niech sie dzieje ,nie damy sie tym gadom,kazdy wg.swoich zdolnosci i zadowoleniu🥰

  • @ggf2620
    @ggf2620 ปีที่แล้ว +1

    Partyzancie popracuj nad wymową bo trochę źle się Ciebie słucha.. i nie pokazuj tej prowizory bo komuś stanie się krzywda! Masz jakieś uprawnienia elektryczne?

  • @lissek-5909
    @lissek-5909 2 ปีที่แล้ว +4

    To jest jeszcze większa teoria niż się wydaje...węgiel liczysz po 3500 zł a prąd po 35 groszy....policz prąd po 2 zł za kilowat jak limit przekroczysz to pogadamy wtedy na wiosnę....

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +2

      Po 2 złote może nie bedzie😁
      Ale jeśli tak to takim piecem będzie można też zużyć nadwyżki prądu z fotowoltaiki

  • @slawekbialasik7039
    @slawekbialasik7039 2 ปีที่แล้ว

    Wdrożenie tego w życie wymaga trochę więcej wiedzy na ten temat bo takie wyliczenia a realizacja to za mało żeby to akceptować

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      Prędzej doświadczenia i informacji od ludzi którzy takie piece mają

  • @andrzejkopacz4359
    @andrzejkopacz4359 2 ปีที่แล้ว

    Ciekawe jak jest w systemie gdzie centralne ogrzewanie jest na zasadzie grawitacji

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      Nie było testowane na grawitacji. Zawsze z pompką

    • @grigoriagh
      @grigoriagh 2 ปีที่แล้ว +1

      Będzie działać bez pompy

  • @Alexander-ny5kr
    @Alexander-ny5kr ปีที่แล้ว

    Szanowny Panie konstruktorze, myli Pan moc z energią. Kilowat to jest jednostka mocy. Natomiast jednostką energii (ilości energii) jest kilowatogodzina. Przyjął Pan ilość energii z węgla dość kiepskiej jakości, bo o wartości opałowej ok. 22MJ/kg.
    Sprawności kotłów węglowych, któe Pan podał to tylko są na papierze. W rzeczywistości kotły węglowe mają znacznie mniejsze sprawności, kiedy są już użytkowane.
    Niestety muszę Panu zwrócić uwagę na kilka błędów, które Pan poczynił w tejże konstrukcji:
    1. Taki piec, musi posiadać dodatkowo możliwość podłączenia zaworu bezpieczeństwa.
    2. Pompa CO musi być na powrocie, a nie na zasilaniu tego pieca.
    3. Przed pompą musi być filtr.
    4. Nie powinno się używać w instalacji CO złączek ocynkowanych.
    5. Czujników nie wolno mocować opaskami z tworzywa sztucznego (tzw. trytkami). Powinny one być zamontowane w pochwach zanurzonych w wodzie, ewentualnie przytwierdzone do korpusu opaskami metalowymi.

  • @krzysztofross6710
    @krzysztofross6710 2 ปีที่แล้ว +3

    haha za chwilę prąd będzie po 2 zł za 1 kwh i się znowu okazję że wyngel ranisz

  • @alfredjaworski7862
    @alfredjaworski7862 2 ปีที่แล้ว

    aktualne dane do stycznia

  • @fixknorr8121
    @fixknorr8121 ปีที่แล้ว

    Prąd jest owinięty tyloma opłatami, że faktycznej ceny gołego kilowata praktycznie nie widać, g....no można też owinąć wielokrotnie żeby nie czuć smrodu.... A na końcu i i tak "wychodzi szydło z worka".....

  • @drble1
    @drble1 2 ปีที่แล้ว +2

    Trochę już nie aktualne 😂🤣😂🤣😂

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Dlaczego nieaktualne ??
      Węgiel podrożał?? 😁😁

  • @patrykf4993
    @patrykf4993 2 ปีที่แล้ว +1

    Tak tak, odejmij jeszcze z 30% sprawnosci z piecow to faktycznie pradem bedzie sie oplacac 🤣. Wyliczenia z dupy. Po za tym poczekaj do nowego roku gdzie zaplacisz za prąd x2.

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      To co trzeba było odjąć jest już odjęte.
      Teraz jedynie będę dodawać cenę prądu. 😁. Ale w taniej taryfie będzie taniej napewno.
      Nikt nie zna ceny prądu brutto z przesyłem po 2022r

    • @patrykf4993
      @patrykf4993 2 ปีที่แล้ว +1

      @@siaznatury6659 nie wiadomo jeszcze czy bedzie cos takiego jak tania taryfa. A jak bedzie ta watpie ze beda takie roznice w okolicy 50% jak teraz.

  • @md9021
    @md9021 ปีที่แล้ว

    Mnie interesuje nie sprawność tylko konkretna temperatura w domu i jaki koszt zużycia a sprawność to sobie w nos wsadź teoria zawyżone parametry by oszukać klienta niech płaci a cooo

  • @md9021
    @md9021 3 หลายเดือนก่อน

    ja nie widze tu pieca jest tylko rura z grzałką

  • @LifePo40
    @LifePo40 2 ปีที่แล้ว

    czas pokaże

  • @krzysztofjagus7088
    @krzysztofjagus7088 2 ปีที่แล้ว +3

    Jeśli ktoś liczy energię w kilowatach a nie np w kWh i nie widzi różnicy pomiędzy kotlem a piecem to nawet boję się spytać : dlaczego to urządzenie ma być lepsze od grzałki bezpośrednio w zasobniku, który i tak tu jest potrzebny? No ale trzebaby umieć policzyć straty, oszacować ryzyko awarii no i na koniec porównać koszty.

  • @siaznatury6659
    @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +4

    Piec kosztuje 1200zl to 1/3 tony węgla., puki prąd nie podrozał trzeba korzystać 😁

    • @slowdiesel1044
      @slowdiesel1044 2 ปีที่แล้ว

      Na pgg tona 1180.

    • @radeks2678
      @radeks2678 2 ปีที่แล้ว +1

      W Enei taryfa nocna 0,44zl.

    • @MrCzucz
      @MrCzucz 2 ปีที่แล้ว +3

      @@slowdiesel1044 Jeszcze -3000 dodatku ;) i wyniki "troszke" się zmieniają. No i jeszcze bufor żeby grzać w nocy. Pewnie z 4000 za bufor + 1200 za kocioł. I jeszcze zużycie... Powiedzmy 15000kWh*0,37=5500zł.
      Jak jest 10kWp fotowoltaiki to można zejść do powiedzmy 2500 za sezon.

    • @slowdiesel1044
      @slowdiesel1044 2 ปีที่แล้ว +3

      @@MrCzucz 40 kółek za 10kwpepikow. Oszczędzanie jest dla bogatych.

    • @MrCzucz
      @MrCzucz 2 ปีที่แล้ว +1

      @@slowdiesel1044 Tego już nie chciałem dopisywać. 😁

  • @tomaszpajewski5635
    @tomaszpajewski5635 ปีที่แล้ว

    To jakby bojler z grzałka podpiol w drugą stronę też będzie dobrze

  • @michaadammaczka4263
    @michaadammaczka4263 2 ปีที่แล้ว +1

    Jak zaufać temu czmuś jak nawet autor nie odróżnia pieca od kotła...

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      Czemu tu ufać przecierz to poprostu grzałka z termostatem w metalowej obudowie

  • @flokifloki6989
    @flokifloki6989 2 ปีที่แล้ว +1

    Zapomnij wlasnie rzad ograniczyl zuzycie produ powyzej 2000 kwh bedziesz tyle placil ze ci sie bedzie wynglem oplacalo palic po 3.5tys😁Pompy ciepla tez pojda na emeryture

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Jeszcze nie w tym roku.
      A i może wcale to nie wejdzie bo ludzie na ulice by wyszli.
      Jeśli wejdzie to i jak będzie się opłacać w taniej taryfie albo w tanich godzinach systemu godzinowego

    • @KS25071
      @KS25071 2 ปีที่แล้ว

      Na chwilę obecna poma ciepła to jedne z najtańszych źródeł ciepła, popyt taki że brakuje pomp i trzeba czekac na montaż kilka miesięcy.
      Dom 125m2 pompa od 1 Marca 2022 do dnia dzisiejszego na co/cwu zuzyla 1345kwh.

  • @znamiodplyniesz
    @znamiodplyniesz 2 ปีที่แล้ว

    hmmm

  • @korniklecka
    @korniklecka 2 ปีที่แล้ว +3

    Napisz Pan że tona kosztuje 5000 to barany też łykną, Bez problemu można kupić dobry węgiel za maks 1700 zł.

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +2

      U nas jest po 3700

    • @netinstal
      @netinstal 2 ปีที่แล้ว

      Chyba na pgg tylko transport trzeba sobie zorganizować

    • @wojtekadalberth2311
      @wojtekadalberth2311 2 ปีที่แล้ว +3

      Proszę, napisz, gdzie można kupić dobry węgiel mieszkaniec np. Pomorza, za 1700 zł. Proszę...

    • @sebastianantkowicz2660
      @sebastianantkowicz2660 2 ปีที่แล้ว +3

      Podaj namiary na taki węgiel ! Wezmę 24 tony od razu ! Płacę gotówką !

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      @@sebastianantkowicz2660 A kto by nie wziął.
      Jedynie ten co grzeje bufor w taniej taryfie😁😁😎

  • @arkadiuszk.3898
    @arkadiuszk.3898 ปีที่แล้ว

    2000kW a za więcej płacisz złotem.

  • @uugndfvdfgwas5012
    @uugndfvdfgwas5012 2 ปีที่แล้ว

    ja jako uznany hejter ruski troll chciałbym zaznaczyć że energia elektryczna jest w naszym kraju z węgla niemodernizowana a węgiel wygasza nam UE cena prądu będzie wyższa chyba że kogoś stać na elektrownie wiatrową i foto to czemu nie innym razie jest to taka sama bajka jak o 5 klasie.

  • @immune_eyes
    @immune_eyes ปีที่แล้ว

    Kup sobie taki jak ma jan taratajcio a nie zwykły

  • @md9021
    @md9021 2 ปีที่แล้ว +1

    policz to razy 2 bo cena za KW nie jest równa cenie do zapłaty wtedy będzie realny koszt ogrzewania prądem i nie podawaj głupot bo nikt w to nie uwierzy

  • @PP.EKOTECH
    @PP.EKOTECH 2 ปีที่แล้ว

    Trzeba wziąć pod uwage kubaturę domu .. ;) 100m2 może zagrzeje , ale czy przy -20 C wydole .. czy nie trzeba będzie włączyć jeszcze piecyków , farelek.. ? :)
    Ważna jest jeszcze ilość wody w układzie..
    Pozdro PP.

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +2

      Przy 0 stopni 3,5kw daje radę dla domu 240m2

  • @janszmik5481
    @janszmik5481 2 ปีที่แล้ว +1

    W przyszłym roku cena prądu zdrożeje i twój entuzjazm szlag trafi.Do twojej wiadomości ,w elektrowni prąd produkowany jest z węgla,więc ani to ekologiczne ani tanie

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Do końca roku napewno się będzie opłacać A pięc kosztuje 1200zl to 1/3 tony węgla 10dni palenia😁😎

  • @KudlatyMoG666
    @KudlatyMoG666 2 ปีที่แล้ว +6

    Koszt samodzielnej budowy takiego pseudo pieca to max 500zl, także powodzenia dla naiwnych 😂😂😂

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว +1

      Nikt nikomu nie broni sobie zrobic

    • @KudlatyMoG666
      @KudlatyMoG666 2 ปีที่แล้ว +6

      W zasadzie to grzałka wmontowana w układ co , to tak jak przepływowy podgrzewacz wody, a takie kosztują od 200zl...

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  2 ปีที่แล้ว

      @@KudlatyMoG666 przepływówka siada po trzech dniach pracy ciągłej.
      Za niska rezystancja jak na taką małą obudowę

  • @zenonczerwik984
    @zenonczerwik984 ปีที่แล้ว

    Eko z słoneczka LUB TURBINY wiatrowe nie stabilne a akumulatory niskiego rozładowan to BARDZO drogo bardzo okolo 100tys.zł. z % prowizję i inne KOSZTY i.t.p....w ciągu roku okolo 1000 kw na max...jeszcze bym to liczył ze nie drzewem palił tylko prądem by było super jest ale socjal emeryture co z żoną mamy to by nie wystarczyła przetrwać miesiąc a co topiero rok juz nie.licze KOSZT zakupu ...eko..mi się BARDZO podoba tylko LUDZIE BY chcjeli ale te KOSZTY SZOK.politycy tobrze wiedzą 5 tys.moj prąd ja bym tego nie dostał księgach wieczystych jest dzierżawa na 99lat a nie własność ...no i kicha .....

  • @Frogus90
    @Frogus90 2 ปีที่แล้ว +2

    😂😂Kolejny odklejony.
    Energia elektryczna 6kWh = 21,6 MJ.
    Cena: 0,79gr/kWh
    0,79*6=4,74 zł
    Węgiel: 22-25MJ/kg
    1kg węgla = 6kWh energii elektrycznej.
    1 tona węgla = 1800 zł
    1kg węgla: 1800/1000=1,8zł/kg
    Sprawność kotła: 88%
    1,8/0,88=2,045
    Pytanie do autora. Jakim cudem ogrzewanie energią elektryczną jest tańsze?
    4,74 vs 2,04 ??
    Ludzie niewierzcie w takie bzdury.

    • @aric3488
      @aric3488 2 ปีที่แล้ว

      Na logikę skoro ktoś robi prąd z węgla znaczy chce na tym zarobić to cena tego już musi być wyższa jaki wniosek prąd zawsze będzie droższym źródłem energi 😮 zreszta zawsze był ,zawirowania się pojawiły tylko jak ktoś sam mógł sobie prądu zrobic Ale nawet i to przy wysokich kosztach nakładów własnych wiec zostaje plakac i płacić taki z tego morał

  • @dzieniarz
    @dzieniarz 2 ปีที่แล้ว +3

    Ogrzewanie bezpośrednio prądem elektrycznym jest wszędzie najdroższym rozwiązaniem i u nas też..

  • @rafalnowak3714
    @rafalnowak3714 ปีที่แล้ว

    Bzdury.Moze pompy ciepła są oki .Cała reszta żre prąd na wiadra.
    Mam bufor to przelicznik za 1 kw jest poniżej 1 kw energii cieplnej.
    Pozdrawiam z Borów✋
    Ps.Wodę to my lać a nie nam haha.🤣🤣🤣

  • @md9021
    @md9021 11 หลายเดือนก่อน

    walnij się chłopie w mózg bo nie myśli normalnie

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  11 หลายเดือนก่อน

      Zobacz sobie datę publikacji jeśli Ty masz mózg

  • @Outoffstreet
    @Outoffstreet 10 หลายเดือนก่อน

    Takie bajki to dzieciom, najtaniej wychodzi drewno i wegiel. Koszty pompy ciepla, to zanda inwestycja, bo to skok na kase. Kociol z podajnikiem 10-15 tysiecy a za reszte z pompy ciepla itp masz wegla, pelletu lub drewna na 40 lat

    • @marekprzedstawiciel8740
      @marekprzedstawiciel8740 9 หลายเดือนก่อน +1

      porównujesz system obsługowy do systemu bezobsługowego!!!
      czyli jakbyś porównywał furmankę do samochodu
      w życiu nie tylko liczy się praca - LICZY, się KOMFORT, WYGODA

    • @Outoffstreet
      @Outoffstreet 9 หลายเดือนก่อน

      @@marekprzedstawiciel8740 każdy system jest w jakimś stopniu obsługowy, jak się pompa ciepła zje..ie, to za serwis trzeba bulić. Kocioł z podajnikiem zasypiesz raz na jakiś czas i masz spokój, możesz zainstalować regulatory temperatury w pomieszczeniach i masz komfort, a kominiarz kosztuje mniej niż serwis pompy ciepła, która po 10 latach i tak trzeba wymienić na nową. Szczerze mówiąc już lepszym rozwiązaniem jest gaz.

    • @marekprzedstawiciel8740
      @marekprzedstawiciel8740 9 หลายเดือนก่อน

      @@Outoffstreet - Kolego są dwa słowa (system obsługowy : system bezobsługowy)
      SYSTEM BEZOBSŁUGOWY - to taki system, że w sezonie ogrzewania nie robi się nic przy systemie
      SAM OGRZEWA, SAM PODGRZEWA WODĘ - TOTALNIE BEZOBSŁUGOWO!!!
      taka jest pompa ciepła - TOTALNIE BEZOBSŁUGOWA
      Kocioł - nie zasypiesz RAZ 1 października i masz spokój!
      czyli trzeba ileś w sezonie ogrzewania chodzić i zasypywać - czyli jest to system OBSŁUGOWY!!!!
      Skąd wiesz, że po 10 latach trzeba wymienić pompę na nową???
      Masz jakieś dane posiadasz statystyki????
      Moja pompa pracuje 12 ROK (TOTALNIE BEZOBSŁUGOWO)
      ma się świetnie - pewnie przepracuje jeszcze 15 może 20 lat
      bo SERCEM pompy jest sprężarka
      a dobra sprężarka może przepracować 100.000 godzin!!!
      u mnie sprężarka przepracowała 21.000 godzin czyli do 100 daleko (nawet jak będzie 50 tys godz)
      to jeszcze 15 może 20 lat.
      Serwis prze 12 lat - kosztował mnie 2400 (czyli na rok 200 pln) - bo po trzech latach robię serwis co dwa lata.
      Jest w Polsce wiele miejsc gdzie gazu nie ma i już nie będzie (ziemnego)
      I najlepszy Twój tekst:
      """każdy system jest w jakimś stopniu obsługowy, jak się pompa ciepła zje..ie, to za serwis trzeba bulić.""
      a CO MA SERWIS - do SYSTEMU BEZOBSŁUGOWEGO?????
      od 2012 ROKU - nie wiem co to jest ogrzewanie domu i podgrzewanie wody.
      gdybym raz w miesiącu nie zapisywał sobie cyferek - to ZAPOMINA się że posiada się źródło ogrzewania
      i to jest KOMFORT, WYGODA, SPOKÓJ na długie lata!!!!

    • @marekprzedstawiciel8740
      @marekprzedstawiciel8740 9 หลายเดือนก่อน

      @@Outoffstreet - czy Ty posiadasz jakieś statystyki czy dane precyzyjne
      że pompę ciepła po 10 latach trzeba wymienić na nową??
      Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym dlatego mało awaryjnym.
      Prawidłowo dobranych parametrach pracy oraz właściwym użytkowaniu,
      wysokiej jakości pompa ciepła powinna spełniać swoje zadanie bez przeszkód przez co najmniej:
      25 - 30 lat - gruntowe pompy ciepła.
      może masz inne dane ?????
      Pisząc o zasypie podajnika - piszesz o obsługowości (bo przecież trzeba dokładać co kilka dni albo częściej)
      pompa to urządzenie podłączone do sieci (kablem) i tyle - czyli ZERO PRACY - BEZOBSŁUGOWOŚĆ.
      od 2012 - posiadam system ogrzewania (źródło) TOTALNIE BEZOBSŁUGOWE !!!!
      KOMFORT, WYGODA, SPOKÓJ przy SYSTEMIE TOTALNIE BEZOBSŁGOWYM
      gdyby nie to że raz na miesiąc zapisuję sobie cyferki dla statystyk - to ZAPOMNIAŁBYM, że mam
      źródło ogrzewania!!
      W Polsce jest wiele jeszcze miejsc gdzie nie ma gazu i tego gazu nie będzie (ziemnego)!!!

  • @PcimOlki
    @PcimOlki 2 ปีที่แล้ว +1

    Chłopie! Z jednego grama węgla możesz uzyskać 100 kilowatów, wystarczy odpowiednio szybko go spalić.
    Bełkot Janusza.

  • @md9021
    @md9021 ปีที่แล้ว

    widać że kolega nagrał film ale nie umie liczyć żal mi takich cudaków którzy nie potrafią używać mózgu

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  ปีที่แล้ว

      Zobacz sobie datę publikacji i przelicz jak to wtedy wychodziło

  • @md9021
    @md9021 ปีที่แล้ว

    Kłamca kłamca kłamca

  • @md9021
    @md9021 ปีที่แล้ว

    co za bzdury opowiada czy on wie co mówi

  • @md9021
    @md9021 ปีที่แล้ว

    Trzeba być idiotą by uwierzyć w takie bzdurne opowieści

    • @siaznatury6659
      @siaznatury6659  ปีที่แล้ว

      Zobacz sobie datę publikacji filmu wtedy cena węgla przekraczała 3000 zł

  • @F3Definity
    @F3Definity ปีที่แล้ว

    Dane z szklanej kuli...