Jak rozliczać godziny nadliczbowe?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 เม.ย. 2021
  • Nadgodziny przy niepełnym etacie sprawiają często wiele trudności. Z tego względu wraz z iPersonel rozpoczęliśmy cykl artykułów związanych z czasem pracy. Naszą inspiracją są Wasze skomplikowane przypadki, o których informujecie nas w wiadomościach. Tak właśnie powstała seria ,,Niefortunne przypadki w dziale kadrowo-płacowym”.
    Przypadek #12: jak rozliczać nadgodziny przy niepełnym etacie. Jeśli zatrudniasz pracowników w niepełnym wymiarze czasu pracy, zapoznaj się z zasadami rozliczania dodatkowo wypracowanych godzin.
    Przypadek kolejny: Nadgodziny w ruchomym systemie czasu pracy.
    Z treści filmu dowiesz się:
    - czy rozliczanie nadgodzin przy niepełnym etacie jest możliwe
    - w jaki sposób rozróżnić godzin nadliczbowe od ponadwymiarowych
    - w jaki sposób ustalić limit godzin, których przekroczenie uprawnia pracownika do dodatku jak za pracę w godzinach nadliczbowych
    - w jaki sposób ustalić przekroczenie średniotygodniowej liczby godzin
    - czym jest ruchomy system czasu pracy,
    - w jaki sposób zachować odpoczynek w ruchomym czasie pracy,
    - czy nadgodziny w ruchomym czasie pracy w ogóle występują,
    - co oznacza ruchomy system czasu pracy,
    - w jaki sposób wprowadzić ruchomy system czasu pracy.
    Link do wspomnianych w filmie artykułów:
    kadrywpigulce.pl/nadgodziny-w...
    kadrywpigulce.pl/jak-rozlicza...
    ipersonel.pl/baza-wiedzy/
    ipersonel.pl/dodatek-za-nadgo...
    ipersonel.pl/jak-rozliczyc-na...
    ipersonel.pl/limit-nadgodzin-...
    ipersonel.pl/rozliczanie-godz...
    ipersonel.pl/co-przysluguje-z...
    ipersonel.pl/nadgodziny-w-zad...
    iPersonel to system kadrowo-płacowy, który wspomaga zarządzanie kadrami i naliczanie wynagrodzeń w firmach średniej wielkości oraz dużych.
    W artykułach pojawiło się wiele przykładów z życia wziętych, ponieważ wiemy, z iloma skomplikowanymi przypadkami zmagają się na co dzień pracownicy działów kadrowo-płacowych. Proste, podręcznikowe przykłady są niewystarczające, gdy kilka czynników jednocześnie wpływa na listę płac. I tu przychodzimy z pomocą. 😉
    Link do Asystenta kadrowego i kodu umożliwiającego dostęp do bezpłatnej wersji premium przez trzy miesiące:
    ipersonel.pl/kalkulator-wynag...
    Link do aplikacji:
    play.google.com/store/apps/de...
    Bezproblemowe naliczanie wynagrodzenia w iPersonel!
    Czy czujesz, że mógłbyś sprawnie zarządzać płacami w swoim dziale kadrowo-płacowym?
    Przekonaj się, jak możesz to zrobić z iPersonel!
    iPersonel to program kadrowo-płacowy, który sprawi, że naliczanie wynagrodzenia przestanie być comiesięczną skomplikowaną czynnością, która przyprawia Cię o bóle głowy. To możliwe nawet wtedy, gdy na Twojej liście płac masz tysiące pracowników.
    ipersonel.pl
    iPersonel przeprowadzi Cię przez najbardziej skomplikowany system naliczania wynagrodzeń. Do dyspozycji masz wszystkie niezbędne składniki płacowe, które są wymagane na podstawie prawa. Znajdziesz tam składki ZUS, stawki podatku dochodowego czy wspomniane koszty uzyskania przychodu. Możesz także tworzyć własne formuły obliczeniowe. Zarządzaj skutecznie płacami i spraw, że każdy pracownik otrzyma takie wynagrodzenia, jakie powinien otrzymać. Naliczone na czas i bez błędów.
    Jesteś zainteresowany prezentacją wszystkich możliwości oprogramowania HR iPersonel?
    Skontaktuj się z nami: ipersonel.pl

ความคิดเห็น • 2

  • @dariuszk3714
    @dariuszk3714 2 ปีที่แล้ว

    Witam.
    Tak na szybko, chciałem pochwalić kanał za merytoryczne podejście do spraw kadrowych.
    Na początek obraz sytuacji u mnie w firmie.
    Jesteśmy serwisem maszyn przemysłowych. Większość naszej pracy jest w siedzibie u klienta (delegacje). Pracodawca wypłaca nam każdą godzinę zlecenia w postaci premii (im więcej godzin pracy na zleceniu u klietna tym większa premia). Oczywiście mamy też podstawę która nie jest za wysoka. Przez co większość naszej wypłaty to premia. Często będąc na wyjeździe pracodawca informuje nas po wykonanym zleceniu by pojechać gdzieś na inne zlecenie, zdarza się że jest to podczas podróży służbowej. I teraz mam pytanie czy możemy liczyć godziny spędzone u nas na siedzibie firmy + podróż służbowa i czas spędzony na zlecaniach u klienta jako czas w którym jesteśmy w dyspozycji pracodawcy, bo jeśli tak to za godziny nadliczbowe powinien być wypłacany dodatek? Średnio godzin pracy u nas jest 120 na miesiąc, ale jak by dodać do tego godziny dojazdu plus czas na siedzibie firmy to już bez problemu przekraczamy 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy.
    Pozdrawiam.

    • @kadrywpigulce
      @kadrywpigulce  2 ปีที่แล้ว

      Hej Dariusz, bardzo uprzejmie dziękuję :) Odpowiadając na pytanie, czas dojazdu do klienta i od klienta nie jest wliczany do czasu pracy jeśli przypada poza harmonogramowe godziny pracy ale już praca u tych klientów jest jak najbardziej wliczana do czasu pracy. W zależności od okresu rozliczeniowego i godzin nadliczbowych wypłacany jest albo 50% albo 100% dodatek do wynagrodzenia