Wagi prawdopodobieństw a ludzki zamiar

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น •

  • @mikoajpiotrowski3772
    @mikoajpiotrowski3772 19 วันที่ผ่านมา +1

    💚Niko22🍄

  • @____X____
    @____X____ 18 วันที่ผ่านมา +2

    W materiale jest zaznaczone że człowiek podejmuje decyzję na podstawie emocji, świadomości i podświadomości, ale czy te elementy nie są reprezentowane przez sieci neuronowe w ludzkim mózgu i czy w związku z tym w przyszłości nie mogą zostać odwzorowane w sztucznych sieciach neuronowych?
    Czy wartości, przekonań i moralności nie można uwzględnić w funkcji celu podczas uczenia sztucznych sieci neuronowych?
    Jest także wspomniane że sztuczna inteligencja nie ma zdolności autorefleksji, ale można sobie wyobrazić że sztuczna inteligencja będzie analizowała wynik swojego działania i będzie się starała go poprawić podobnie jak w przypadku autorefleksji.
    Jestem ciekaw odpowiedzi na te pytania.

    • @PsychoBoostAcademy
      @PsychoBoostAcademy  11 วันที่ผ่านมา

      Ten podcast powstał dlatego, że podobne pytanie zadano mi pod podcastem:"Czy AI kłamie..." Tam odniosłam się do modelu 1m3 mózgu opracowanego przez Google. Dlatego nie wspominałam już o tym tutaj. SI można nauczyć wszystkiego i będzie reagowała, ale nigdy nie będzie to autorefleksja, świadoma ocena moralna a jedynie zwrot wczytanych danych w kontekście zadanego pytania, problemu. Sama z siebie nigdy nie będzie zdolna do autorefleksji w ludzkim rozumieniu tego słowa. Chyba, że z czasem zmienimy definicje. W kontekscie zawartym w komentarzu AI już dzisiaj dokonuje oceny moralnej, pokazuje przekonania etc. Kwestia tego w jaki sposób się z nią "rozmawia". O przyszłości AI w poruszonym kontekście mówiłam również w ww. podcaście oraz w "Mechanizmach działania ludzkiego umysłu..." na początku tego podcastu przedstawiłam ciekawe zachowania AI w kontaktach z ludźmi. Proszę posłuchać, a myślę, że i tam znajdzie się odpowiedź na te wszystkie pytania. Porównanie skomplikowania sieci neuronowych ludzkiego mózgu oraz tego co reprezentują nawet najbardziej skomplikowane i rozbudowane sztuczne sieci neuronowe wyklucza możliwość pojawienia się świadomego AI. W każdym razie jeszcze bardzo, bardzo długo nie, jeżeli kiedykolwiek.

  • @hukuxms
    @hukuxms 13 วันที่ผ่านมา +2

    Ciekawy, materiał natomiast ta duchowość jest tutaj wciskana na siłę
    Zarówno nasza świadomość i podświadomość wynika z aktywności neuronów w naszym mózgu.
    Stamtąd również pochodzą nasze intencje, pragnienia i cele.
    Kluczową kwestią jest tutaj to ile neuronów mają największe dzisiaj sieci neuronowe, a ile pojedynczy cm^3 ludzkiego mózgu.
    Jesteśmy biologicznymi komputerami czy to się nam podoba, czy nie.

    • @PsychoBoostAcademy
      @PsychoBoostAcademy  11 วันที่ผ่านมา

      W tym materiale nie odnosiłam się do wielkości sieci neuronowej ludzkiego mózgu, ponieważ zawarłam opis modelu opracowanego przez Google w podcaście "Czy AI kłamie..." Był to jeden z argumentów na to, że nie ma szans by SI uzyskało inteligencję czy samodzielność w jakiejkolwiek formie. Duchowość natomiast jest mi bliska, więc czasem się pojawi i w podcastach czysto naukowych. Lubię zresztą obserwować świat z różnych stron. Wtedy jest tak cudownie spójny. :)