Господин Танков, първо исках да Ви благодаря много полезно, браво. Моля Ви да направите клип, за стъпките при бутилиране на вино. Желая Ви здраве и семейно щастие!
Excelente video! Muy bien explicado y muy profesional tu trabajo. Estoy seguro que el resultado fue un vino de gran calidad. Gracias por compartir tu s conocimientos. Un saludo desde Argentina
Gracias amigo por todos estos vudeos . Estoy iniciando un viñedo y aqui contigo es donde estoy mirando como ir paso a paso. Soy de coahuila norte de mexico
Здравейте,интересува ме,след като се източи виното за тихата ферментация,на какви градуси в помещението е добре да се държи? Благодаря предварително,много хубаво видео!!
Vous pouvez, mais faites attention au niveau de sucre. Si vous égouttez le sirop immédiatement, le niveau de sucre devrait être de 21-22. Si vous comptez conserver la papaye dans les cuves jusqu'à la fin de la fermentation, elle doit être à 24 degrés de sucre.
@@Grape.Wine.Grafting merci beaucoup elle ne sont pas assez sucré je dois ajouter du sucre pouvez-vous me redire s.v.p. comme bien de sucre pour ugmanter le degré merci encore 🙏
Здравейте, поради лични причини от както сложих мавруд в бидона не е бъркано 15 дни,предполагам е започнала тиха ферментация и образувало шапка. Въпроса ми е дали може да го пресипя в буре и да продължи с тихата ферментация и как? Също така четох за сулфитиране, дали е възможно като го пресипвам в бурето да сложа КМБС? Благодаря
Може да го примесите ,но внимавайте да не потопите шапката щом не е бъркано досега. След като го примесите в другият съд за тиха ферментация трябва да изчакаме известно време захарноста да стане 0 ,виното да започне да се самоизбистря отгоре и чак тогава да се сулфитира.
Здравейте. Може ли да споделите мнение, кои вариант е по добър и по малко рисковано? Този които е с потопяема шапка или този който се бърка по 2 или 3 пъте на ден ( при бурната ферментация ) ? При тихата ферментация, някакъви методи за предпазване на виното от кислорода ако не ти е пълен съдът до горе? Четох за периодично надпушване на празното пространство с сярна лента или за сулфатна шапка.
Бъркане на шапката по време на бурната ферментация е препоръчително да не кажа задължително. По време на тихата ферментация може на воден клапан дори съдъ да не пълен догоре защото се отделя въглероден двуокис и това защитава виното от микробите. Но за готовото вино контакта с въздуха е недопустимо има опасност от цветясване. Серни ленти не ми допадат понеже изгоряла част пада във виното ,има антифор таблетки специален парафин или торбичка с калиев метабисулфит. Гледай видеото ми за болести по виното.
About 1,000 kilograms, even a little more if the grape variety that we will use to make red wine is juicier. Of course I use a press to press the grapes.
Зависи от температурата Дозата на сулфитиране и дали правилно (температурно)сте адаптирали дрождите. Ако използвате качествени дрожди след 12- 15 часа.
Здравейте. Не зная колко е правилен начина ви на производство на червено вино, но по подробни обяснения от вашите, не открих никъде в нета. Поздравления и благодарности отмен. Наздраве🍷🍷🍷.
Правя по 600 литра домашно вино всяка година, и винаги става със страхотен вкус. Разбира се в домашни условия е много сложно да спазваме цялата технология за производство но съм се опитал да покажа основните правила. Тази година ще направя по подробно видео и ,ще покажа още няколко тънкости. Успех.
Когато захаромера покаже о захарни градуса, тихата ферментация е приключила. ЗА по сигурно когато вкусите от виното не трябва да се усеща никаква сладост, след това отделяне на утайките (калта) и сулфитиране. Съдовете трябва да са пълни догоре и да се ограничи достъпа на кислород до виното.
Може,но в книгите по винарство пише да се изчака до пълното избистряне на виното освен в случаите когато е поело лош аромат на сероводород. В калта са и полезните бактерии които при определени условия предизвикват ЯБЪЛЧЕНО МЛЕЧНО КИСЕЛАТА ФЕРМЕНТАЦИЯ която придава на виното по голяма мекота.
@@Grape.Wine.Grafting i mene zanima isto, ne pokrivate ni cim i ne zaklapate širu, mošt, vec samo mijesate 10 dana, do presovanja, otakanja? Lijep pozdrav i kanal je odlican
Един въпрос: не сложих серниста киселина след смилане на гроздето(червено сорт: сира). Мога ли да я добавя след като е минала бурната ферментация, т.е. по време на тихата или ще е проблем? Благодаря предварително!
В ,началото и след това когато вече виното е готово,но имам и видео в които показвам технология която ползваше моят дядо,без да използвате дрожди и стабилизация.
Кога сипваш червеното вино в Инокса ? Може ли ферментацията да протича в Инокс ? Моля те направи клип за производство на червено вино в Инокс! Благодаря.
Здравейте, имам едно обрано грозде от два три дена с мушички и днес обрано ново. При едното явно започва ферментация. Може ли и двете да ги роня заедно в бидона да направя виното?
Не е желателно. Не,че не съм го правил преди но е доста рисковано. Препоръчително е да се сулфитира с по висока доза и култивирани дрожди за по добра ферментация.
Вчера смлях зърната и заложих виното, но без култивирани дрожди по стария метод. Покрих отвора на бидона със тензух. Трябва ли да е отворено за да влизат мушици за да ферментира? Още не е почнала ферментация като че ли.
Благодаря. Започнах да правя тези видеа защото и аз самият преди време имах нужда от информацията но нямаше откъде да я получа. Прочетох много книги и постове които понякога си противоречаха и затова започнах да прилагам научитото и го споделям с вас чак когато крайният резултат си заслужава.
Здравей приятел,аз те следя от извесно време видеята, реших тази година да пробвам да направя червено вино и искам да те питам дали ти добавяш Серниста киселина във виното,не те видях да добавяш тази добавка за това реших да ти питам дали го добавяш.На бяло и на червено вино ли трябва да се добавя?
Зависи от технологията която ще използваш. В канала имам видео в което показвам как нашите дядовци правеха своето вино без сулфати и дрожди. В съвременното винарство се използва серниста киселина или калиев метабисулфит за да се убият сивите дрожди и всички бактерии по гроздето и след това се добавят (културните) дрожди . Целият процес е показан във видеата ми гледайте внимателно.
Si les raisins 🍇 non pas suffisamment de sucres Pouvez vous me dire Comment calculé le sucre et la levure a ajouté s'il-vous-plaît merci 🙏 Car je panse que mes raisins on 9 10 tonalités du sucre
La chose la plus importante pour faire un bon vin est la mesure correcte de la teneur en sucre des raisins. ajouter ensuite la quantité de sucre nécessaire pour en faire 22 pour le vin blanc et 24 pour le vin rouge. Un kilogramme de sucre augmente la teneur en sucre d'un pour cent pour 100 litres de jus de raisin.
На по-късен етап, когато е минала и тихата ферментация,ако има киселинност, която не ни допада може да се използва откислител в количества до постигане на желания вкус!Не се прекалява, защото може виното да стане блудкаво и с променен цвят.Сулфитирам и след две -три седмици наливам в стъклени бутилки!Споделям моя опит😅,но всеки си решава сам! 7:52
Здравейте, Кога трябва да започне да бълбука водния клапан след като сме източили виното за тиха ферментация? Ако температурата в помещението е по ниска от необходимото какво трябва да направим?
Зависи колко захарни градуса е била остатъчната захарност след като сте отделили виното от майката. Ако ферментацията е била към края си може и да не забълбука. Проверете и пак ми пишете, а и каква е в момента температурата на виното?
@krasimircherpeliyski4383 Ниска е температурата за производство на червено вино, но ако е с подходящи дрожди ще докара ферментацията докрай. А ако остане на това ниво трябва да стимулирате дрождите с АКТИВАТОР Или направо нови дрожди за прекъсната ферментация. Но преди това акоако захарният градус остане такъв за няколко дни- може да затоплите виното с Ел одеяло или нагревател за вино или аквариум.
Много ви благодаря за съдействието ! Може ли само да доуточним След като загрея виното с нагревател (25 градуса предполагам е добре?) И след това като добавя дрождите за прекъсната ферментация трябва ли да махна нагревателя или да остане докато приключи ферментацията?
@krasimircherpeliyski4383 Във магазин винарко Пловдив имат дрожди за прекъсната ферментация които работят и на по ниски температури, пращат по еконт и по телефона ще ви обяснят подробно Как да подходите . А единствено което може да бъде проблем в случая е ако грешно сте измерили първоначално захарният градус. Има и още нещо, в момента на тихата ферментация когато захарноста е ниска и обикновените захаромери да неточни. Пробвайте като опитате от виното дали в него се обеща остатъчна сладост.
Вероятные причины: Высокая сахаристость винограда, низкая температура при брожении, некачественные дрожжи. Для остановки брожения можно добавить новые дрожжи и немного повысить температуру вина.
Би трябвало да е около 0 но не е сигурно защото всичко зависи от това при какви условия и с какви дрожди е протекла ферментацията. Но въпреки това добре е да се отдели защото започва да придобива груб и трапчив вкус.
Правя го по същия начин който показвате и в помещение 25 градуса и засега всичко е супер ферментацията тече добре благодаря за подробния клип жив и здрав бъди
Ако след отделяноето от джибрите, оставим на тиха ферментация без да отделяме калта след 24ч грешка ли е ? Чух, че като отделим калта ще забавим процеса на ферментация, но ще го обагатим с кислород след което пак ще го активира.
Мисля ,че не е грешка. Последната книга която прочетох калта се вади след тихата ферментация защото в калта са бактериите които започват ябълчено млечно киселата ферментация което започва след тихата и е много важна за червеното вино, но да започне тя с (дивите бактерии)температурата трябва да е над 20 градуса а с култивирани може и при 16 градуса.
Всё хорошо! А тереть гроздья на решётке трудновато, наверно, есть устройства для этой процедуры, и сахар измеряется не в градусах, а в процентах. а так нормальный винодел, поздравляю!
В канала ми имам и видео в което показвам технологията по която дядо ми правеше натурално червено вино, разбира се има много Тънкости и задължително гроздето трябва да е здраво .
Здравей Минчо. Може ли съвет? Червеното вино Мерло + Каберне, което съм сложил в бъчва в мазето си стои на 8-9 градуса захар и предполагам заради студеното време, което беше тази седмица не продължава да ферментира. Какво да направя в ситуацията?
за първи път правя вино направихго точно както е по клипа стана великолепно но преди 2 седмици когато си налях една кана виното беше сменило вкусовете си качества леко сисело на какво се дължи това и можели да се оправи
Щом е започнало да кисели почти винаги причината е една(неправилно измерено захарно съдържание на шарата в началото). Провери ли захаромера дали измерва правилно,? При по ниска първоначална захарност в последствие се получават по слабо алкохолни вина които са податливи на болести.Ще направя обширно видео по темата,но засега първо провери виното за ,,цветясване,, това е бяла пелена която плува отгоре върху виното ако има такава ми пиши да ти кажа как да процедирате, а ако няма а е само леко кисело си вземи от агроаптеката (окислител за вино) и действай спрямо опътването. Преди години и аз съм имал този проблем и окислителителя наистина помага. УСПЕХ.
@@Grape.Wine.Grafting 😁yes I did read the subtitles thank you very much. Was just wondering what language you were speaking in or which country you were in. It looks like a great wine. & I can see you know what you are doing 👌👍
Üstad eline sağlik güzel bir film olmuş bende siyah üzümden şarap yapıyorum ancak kültür mayası eklemiyorum üzümün üzerindeki kendi bakterilerden fermantasyon yapıyorum en son fermantasyon bittiğinde pms yi o zaman katıyorum
Здравейте,какво е съотношението за дрождите спрямо водата,шарата и джибрите(във вашия клип 200мл шара и вода,но не споменахте грамажа на дрождите),благодаря.
Добавяме сок от грозде с по ниска захарност до постигане на желаната . Не ,че през годините не ми се е налагало да добавям и Вода, но в учебника по винарство това е забранено. Но и в двата случая трябва да се подходи бавно и внимателно чрез взимане на проби. Има и трети вариянт, с използването на( ТУРБО) дрожди, които имат способността да разграждат по големи захарни градуса, но е рисковано а и виното ще стане със по високо алкохолно съдържание.
@motoadventure172 не е проблем, а точно това е правилно, бурната ферментация да премине при по висока температура а тихата при по ниска. Друг е въпросът с ЯБЪЛЧЕНО-МЛЕЧНАТА ФЕРМЕНТАЦИЯ ,но за това ще ви дам подробности в новото ми видео което ще споделя съвсем скоро
Предварително се извинявам, ако въпросът е глупав! Може ли, тихата ферментация да протече във тия съдове със плаващ капак? И,аз си купувам от фирма "комплект" за направа на вино,там има серниста киселина, танини и т.н Грешка ли е? Понеже Вие сложихте две неща
Г-н Танков, при тихата ферментация на виното, температура на помещението каква трябва да е? За да се случват нещата по най - добрия начин. Благодаря предварително!
Почему в процессе тихого брожения не должно быть контакта к кислородом? Во время брожения выделяется углекислый газ-он и является -как барьер-для контакта сусла с кислородом. А как отбродило-то крепость уже 12%- а значит и винный уксус уже и не получится. Всегда делаю без гидрозатвора
Здравствуйте, я тоже обошлась без водяного клапана, но предпочитаю использовать его, потому что через него выходит углекислый газ, но ничего не входит, ни кислород, ни бактерии, ни винные мухи, которые могут навредить вину.
Хубав канал - ПОЗДРАВЛЕНИЯ за труда и идеята на автора! Хубави и разбираеми клипове особенно за подрязването на лозите, но.... това с правенето на червено вино е малко непрофесионално даже и за домашни условия. Г-н Танков, бих си позволил един съвет, ако държите канала Ви да бъде така образователен, изтрийте това видео и го направете както трябва да бъде - ракия се прави във всяка къща, ама вино почти в никоя - пие се шербет, компот или в най-лошия случай оцет, смесен задължително с жълта лимонада :)
Благодаря за коментара. Последните години доста промених технологията по която правя домашното си вино(може да гледате последното ми видео на тази тема) но по технологията която демонстрирам в това видео правех по 700 литра червено вино всяка година което беше главно за търговска реализация и никога не съм имал недоволен клиент. Обмислям през другата година да направя ново видео за червено вино,но базирайки се на на коментарите от горепосоченото, повечето хора които ме гледат са домашни винопроизводители което правят домашно вино в малки количества и не разполагат със съвременните съдове. От друга страна повечето ми абонати са против използването на (химия) но това е доста обширна тема. След като от коментара ви виждам ,че сте доброжелател и познавач а не хейтър ,ще ви помоля да споделите с какво по точно не сте съгласен в технологията която демонстрирам в това и в новото ми видео .
@@Grape.Wine.Grafting Хм .... с няколко реда едва ли ще успея, но да пробваме. На първо място освен всичко, което споменавате е необходимо да се добави и една щипка любов.... Хубавото червено вино се прави от хубаво червено грозде (както вашето) с едно уточнение - желателно е да бъде от един сорт, обаче по селските дворове обикновенно е сбирщак (едно узряло, друго почти, трето зелено, а сигурно има и десертно). При смилането и отстраняването на чепките е спорен момент - може и така, може и иначе - въпрос най-вече на вкус, а сам по себе си танина е полезен за орзганизма в определени количества. При сулфатирането - има норма от.. до .. - Вие сулфатирате на горната граница, което предполага че гроздето което използвате е болно и гнило - видеото показва точно обратното, ползвате хубаво грозде - по-малко химия по-добре, и сулфитирането не се прави за да се убият дрождите, а вредните бактерии. Измерването на захарите в гроздовата мъст, го правите по най-лъжливия способ с този "уред" - ако ползвате старата школа и едно яйце ще имате по точни резултати.Ферментацията е един сравнително прост химичен процес, който може да го разделим условно на 2 етапа - бурна и тиха. Бурната е точно определена кога започва и кога свършва - започва с "изяждането" на захарите и превръщането им в алкохол от дрождите и свършва когато захарността на гроздовата мъст е 0 - няма никакви 10, 21 или незнам колко си дни. Може да са 7 може да са 30 - измерва се - уреда струва около 50 лв и мери абсолютно точно. И големия проблем - тихата ферментация - тука никой не знае точно кога свършва обикновенно между 9 и 12 месеца, но според различните сортове грозде и климатични условия е различно. В този етап виното добива аромати, вкусове и усещания, които ги няма в това което дегустирахте. Без да твърдя че съм на 100% прав на мен ми е известен само един сорт грозде (френското Божоле) което е препоръчително да се консумира като младо вино, защото е установено че с течение на времето то не подобрява своите качества. Или с други думи както се казва - "Трябва да изпия виното, че ми трябва бидона да си направя кисело зеле...."
Блондинка за отговора, личи си,че сте от хората които правят виното си с любов Съгласен съм почти със всичко защото от няколко години се консултирам с един от водещите технолози в България а и прочетох всички книги за производство на домашно вино които са издадени на български език. И да, догодина ще направя ново видео ,но искам да гледате последното което публикуваха на тази тема,защото вашето мнение е важно за мен.ЛИНК th-cam.com/video/o7QCB4s3jG4/w-d-xo.html
@@Grape.Wine.Grafting Гледах го, но не го изгледах до края - просто няма какво да видя в него. Във въпросното видео Вие бягате от собствената си концепция за това как се прави ДОМАШНО вино. Много химия, много процеси - това е за винпромите и избите, не за домашни условия - по мое мнение. Ако приемате съвет, се върнете към методите на дядо Ви (гледах нещо подобно при Вас) с малки подобрения - сулфитиране задължително, правилно измерване, откаляване и съхранение и резултатите ще са отлични. Но все пак "Вкус другар няма" - желая Ви успех (все пак имате над 40 хил. абоната - сериозна работа). Вино се е правило много преди Христа, ще се прави и след нас, важното е всеки производител да му се наслаждава.
@@margateCS Отново ви благодаря за мнението ви. То е важно за мен както и мнението на всеки който разбира или иска да се научи. Затова и направих канала си за да свързвам по между си точно хора като вас и заедно да обменяме идеи и опит. В едно нещо може да сте сигурни,че всяко нещо преди да публикувам преди това съм изпитал и наистина работи защото се чувствам отговорен пред всичките ми абонати със които споделям своя опит и знания. Разбира се не съм безгрешен, но кой е?
Здравейте г-н Танков, С удоволствие наблюдавам видеата ви и ви благодаря за поучителните лекции . Между впрочем като новак в тази сфера се опитах за първи път от розов сорт грозде ,вино да правя .За съжаление то стана кисело ,въпросът ми е може ли по някакъв начин да се подобри вкуса при условие че са минали 5 месеца .Виното ми е в 30 литрово пластмасово буренце . С уважение Бекир .
Здравей Бекир,някъде си объркал в процеса най вероятно неправилно измерено захарно съдържание на шарата или неточен захаромер. Имам видео как се сверява захаромера а съвсем скоро ще имам и за дефекти по виното. За сега пробвай с ОТКИСЛИТЕЛ ЗА ВИНО има го в агроаптеките.
Здравейте, за дрождите какво е съотношението, за 100кг колко грама дрожди и тези 200мл вода и после 200мл шара ,за 80кг както във вашия случай ли е или си има съотношение вода-шара спрямо количеството на дрождите
Така е, учим се цел живот.Според вас какво трябва да подобря по технологията която използвам приемам градивни съвети и критики.Между другото правя по 1 тон вино всяка година и нямам недоволни клиенти.
Хубави видеа. Поздравления. Интересно ми е тук след преминаване на алкохолната ферментация, добавяш ли бактерии за стартиране на яблъчно-млечна ферментация?
Целите са две при източване на шарата от ципите и солфитирането на шарата при направата на бяло вино. 1 чрез охлаждането отайките падат под канелата и след това лесно се отделят. 2 ниската температура пречи да се активират дрождите и бактериите в шарата (ако има такива оцелели след солфитирането) преди да засеем култивирани дрожди.
Здравейте, поздрави за клиповете които правите.Имам няколко въпроса.Ще правя вино от Хамбургски мискет, имаме спор за захарния градус и по технология начервено или розе вино.
@@Grape.Wine.Grafting защото мисля след тихата ферментация да сложа бидончетата на тавана, за да се бистри по-бързо виното, но там зимата температурните падат и до -7, -10 градуса. Според теб проблем ли ще е?
Колку пати и на колку време треба да се преточува после слагањето во буре со воден клапан и дали при секое преточување треба да се слага и колку калиевметабисулфит.
После секое декантација ги одвојуваме седиментите и виното станува почисто. 3 пати е доволно. Калиум метабисулфитот се додава 2 пати, прво пред сеење квасец и вториот пат кога виното е целосно подготвено за консумирање или долгорочно складирање.
Здравей Минчо, за 2-ра година правя червено вино и бих искал да те питам следното. Имам 300 л дъбова бъчва. Докато не стане 0 захар не го махам от майката, за да стане по-силно. Проблема е, че когато го напълня в шишета и сипвам в чашата на края е доста мътно. Според теб как мога да избегна това?
След като го източиш от кацата сложи го в друг съд преди да го налееш в шишета и направи две откарявания- претакаш горната бистра част а калта която е на дъното отива за ракия. Това ще избистри до голяма степен виното но може да се наложи да използваш БЕНТОНИТ или Белтък ат яйца за по голям ефект.
За 100 литра вино 2 белтъка от пресни яйца +г2 грама сол. Разбиват се добре в малко минерална вода след което се смесват и разбъркване във виното . Оставят се в покой за 10 дни и отайката се премахва чрез претакане от дъното.
Много поучателно клипче. Поздравления! Искам да попитам дали правите 2 ро вино ( след като сте го източили от джибрите, в сухите джибри да добавите вода и захар ) ? Някой обогатяват виното с кислород след края на тихата. Виждал съм едни стълбички където прекарват самото младо вино. Според вас колко време отнема целия процес от смачкването на гроздето до готово вино ? Чувал съм, че някои хора пият само минало годишно вино. По този начин е сигурно, че всички процеси са завършени. Извинявам се за дългия коментар. Новобранец съм и искам да науча някой неща.
Преди години правех второ вино но вече имам толкова много грозде ,че не ми се налага. Обогатявам виното с кислород само ако от мъртвите дрожди се появи миризма на сероводород иначе самият процес на окисляване не винаги е желан. Процеса е дълъг но ако това ти доставя одоволствие тогава няма някакъв проблем. Лично аз предпочитам младото вино и за това го ботилирам веднага след тихата ферментация. Но вкусове всякакви някой обичат стари вина с по тежък вкус.
Мисля, че и двете вършат едно и също а именно да убият дивите дрожди и бактерии. Някой казват ,че серниста киселина е по добре защото е летливи и с времето бавно се изпарява от виното, но не съм сигурен .
Всички се учим цял живот. А да знам,че дървеното буре е класика 30 години съм ползвал такива които с годините колкото и добре да измивах започнаха да предават неприятен вкус и мирис на виното. И са толкова тежки скъпи и неудобни за почистване,че от няколко години използвам пласмасови бурета и съм много доволен.
Господин Танков, първо исках да Ви благодаря много полезно, браво. Моля Ви да направите клип, за стъпките при бутилиране на вино. Желая Ви здраве и семейно щастие!
Благодаря вече имам видео по темата
Muy bien explicado el proceso del vino casero.
Gracias
Подписался много интересного узнал про технологию красных вин
Спасиба
Lengkap sangat
👍
Saya harus mencobanya..😊
👌
Good job
Excelente video! Muy bien explicado y muy profesional tu trabajo. Estoy seguro que el resultado fue un vino de gran calidad. Gracias por compartir tu s conocimientos. Un saludo desde Argentina
Saludos desde Bulgaria, tengo varios videos sobre producción de vino casero en mi canal. Si tienes alguna pregunta para mí, puedes escribirla aquí.
Pozdrav, koja je sorta grožđa od koje ste napravili ovo vino?
Video je odličan! Svaka čast! 🍷🍷
BLACK OTEL iznimno otporna na bolesti, vrlo aromatična sorta grožđa
Господине благодаря Ви за полезният материал!Колко гъсти трябва да са джибрите !
По принцип гъстотата зависи от рандемана на сорта грозде което използваме. Ине е от особена важност за ферментация.
Благодаря Ви!
Все понятно и ясно,спасибо большое!
Спасибо
Благодарим за интересните видеа. И един въпрос : колко време след сулфитиране може фа се консумира виното?
След 2-3 дена.
Gracias amigo por todos estos vudeos . Estoy iniciando un viñedo y aqui contigo es donde estoy mirando como ir paso a paso. Soy de coahuila norte de mexico
Ayudaré tanto como pueda.
Здравейте,интересува ме,след като се източи виното за тихата ферментация,на какви градуси в помещението е добре да се държи?
Благодаря предварително,много хубаво видео!!
Червеното вино на температура около и малко над 20 градуса, а бялото може и по ниска.
מאד אהבתי את הכנת הסרטון ממש לפי הידע המקצועי.
תודה רבה
@@Grape.Wine.Grafting זהו גם הסרטון הכי מקוצר שיש בתורת הכנת היין מה שלומדים בכמה וכמה ספרים כאן הכל מרוכז בסרטון אחד קצר וקולע !
@@Grape.Wine.Grafting אם תוכל בבקשה להפעיל אפשרות לכתוביות בשפה עברית לכל הסרטונים שלך כולם חשובים ויפים. תודה רבה.
תודה, בשנה הבאה יהיה סרטון על הכנת רוזה.
תודה, אני אעשה זאת.
Здравей видеата са ти супер измерпателни и полезни може ли да кажеш какво количество дрожди слагаш на 100 кг джибри
20 грама дрожди за 100 кг джибри.
Merci beaucoup pour la vidéo 🙏est-ce que on peut mélanger les raisin blanc avec les rouges pour faire du vin ? Metci
Vous pouvez, mais faites attention au niveau de sucre. Si vous égouttez le sirop immédiatement, le niveau de sucre devrait être de 21-22. Si vous comptez conserver la papaye dans les cuves jusqu'à la fin de la fermentation, elle doit être à 24 degrés de sucre.
@@Grape.Wine.Grafting merci beaucoup elle ne sont pas assez sucré je dois ajouter du sucre pouvez-vous me redire s.v.p. comme bien de sucre pour ugmanter le degré merci encore 🙏
Hago mi vino tinto casi, casi como usted dice Sr. Tankov y como le reconozco un mayor saber procuraré ajustarme a su método. Muchas gracias
hello, what is the alternative name of this grape variety, Black Otel, because I can't find it in any catalog of grape varieties. Thank you
e-vestnik.bg/27831/golyamoto-obarkvane-sas-sorta-kastel-i-otel-cherven-i-byal-zashto-ne-stava-za-vino-i-koe-stava-za-rakiya/
Svaka čast ! Živeli !
hvala
tank you🌹🌺🌹,mr,tankof,,from iran,🌹🇮🇷🌹
Thanks for watching
Здравейте, поради лични причини от както сложих мавруд в бидона не е бъркано 15 дни,предполагам е започнала тиха ферментация и образувало шапка. Въпроса ми е дали може да го пресипя в буре и да продължи с тихата ферментация и как? Също така четох за сулфитиране, дали е възможно като го пресипвам в бурето да сложа КМБС? Благодаря
Може да го примесите ,но внимавайте да не потопите шапката щом не е бъркано досега. След като го примесите в другият съд за тиха ферментация трябва да изчакаме известно време захарноста да стане 0 ,виното да започне да се самоизбистря отгоре и чак тогава да се сулфитира.
Пресипах го в бурето и сложих вода с буркан. Кога и как се сулфитиране? Благодаря
@@alexandursimeonov268 горе долу 20,30 дена след като е приключила бурната ферментация и сме отделили от джибрите и захарноста да стане 0.
@@Grape.Wine.Grafting след тези 20-30 дни, слагам КМБС, след него кога може да се консумира? Благодаря
Como puedo conseguir el controlador de asucar soy aficionado y qiero aprende a hacer vino gracias espero repuesta gracias
el traductor no entiende bien tu pregunta
Здравейте. Може ли да споделите мнение, кои вариант е по добър и по малко рисковано? Този които е с потопяема шапка или този който се бърка по 2 или 3 пъте на ден ( при бурната ферментация ) ? При тихата ферментация, някакъви методи за предпазване на виното от кислорода ако не ти е пълен съдът до горе? Четох за периодично надпушване на празното пространство с сярна лента или за сулфатна шапка.
Бъркане на шапката по време на бурната ферментация е препоръчително да не кажа задължително. По време на тихата ферментация може на воден клапан дори съдъ да не пълен догоре защото се отделя въглероден двуокис и това защитава виното от микробите. Но за готовото вино контакта с въздуха е недопустимо има опасност от цветясване. Серни ленти не ми допадат понеже изгоряла част пада във виното ,има антифор таблетки специален парафин или торбичка с калиев метабисулфит. Гледай видеото ми за болести по виното.
Супер полезно видео.
Благодаря
Thanks for sharing your knowledge. How much grapes approximately you need to produce 600 ltrs of red wine?
About 1,000 kilograms, even a little more if the grape variety that we will use to make red wine is juicier. Of course I use a press to press the grapes.
Thanks and good luck!
👍
Красота!
Благодаря!
Здравей, искам да те попитам след дрождите, колко време трябва за да тръгне ферментацията. Много благодаря!
Зависи от температурата Дозата на сулфитиране и дали правилно (температурно)сте адаптирали дрождите. Ако използвате качествени дрожди след 12- 15 часа.
Здравейте. Не зная колко е правилен начина ви на производство на червено вино, но по подробни обяснения от вашите, не открих никъде в нета. Поздравления и благодарности отмен. Наздраве🍷🍷🍷.
Правя по 600 литра домашно вино всяка година, и винаги става със страхотен вкус. Разбира се в домашни условия е много сложно да спазваме цялата технология за производство но съм се опитал да покажа основните правила. Тази година ще направя по подробно видео и ,ще покажа още няколко тънкости. Успех.
Здравейте мойте адмирации, много видеоклипове има но тоя клип е много добър
Много благодаря
Здравейте, благодаря за видеото, искам да попитам,как се разбира,кога е приключила тихата ферментация?И след-това,как се съхранява виното?
Когато захаромера покаже о захарни градуса, тихата ферментация е приключила. ЗА по сигурно когато вкусите от виното не трябва да се усеща никаква сладост, след това отделяне на утайките (калта) и сулфитиране. Съдовете трябва да са пълни догоре и да се ограничи достъпа на кислород до виното.
Много благодаря,ще се пробвам да направя догодина🙂,засега се уча!
@elisavetaatanasova539 Догодина ,ще споделя по подробно видео подобно на това от тази година в които показвам как се прави бяло вино
Супер, ще чакаме видео!
Може ли след края на тихата ферментация да прехвърля виното в друг съд с цел още едно откаляване 😊
Може,но в книгите по винарство пише да се изчака до пълното избистряне на виното освен в случаите когато е поело лош аромат на сероводород. В калта са и полезните бактерии които при определени условия предизвикват ЯБЪЛЧЕНО МЛЕЧНО КИСЕЛАТА ФЕРМЕНТАЦИЯ която придава на виното по голяма мекота.
Hej, możesz podpowiedzieć czy po dodaniu pirosiarczynu potasu do miazgi zakrywasz ją szczelnie czy tylko izolujesz od owadów?
Mieszam przez 10 dni, żeby nie wyschły.
@@Grape.Wine.Grafting i mene zanima isto, ne pokrivate ni cim i ne zaklapate širu, mošt, vec samo mijesate 10 dana, do presovanja, otakanja? Lijep pozdrav i kanal je odlican
Браво! Чудесен клип.
Каква трябва да е температурата при ЯМКФ ? Може ли да се разчита на рефрактометъра за измерване на захарноста към края на тихата ферментация?
Между 20 и 25 градуса. А при вече започнала ферментация, показанията на оптичния рефрактометър са неточни.
Един въпрос: не сложих серниста киселина след смилане на гроздето(червено сорт: сира). Мога ли да я добавя след като е минала бурната ферментация, т.е. по време на тихата или ще е проблем? Благодаря предварително!
Едва след като е преминала тихата ферментация, може да сулфитирате виното.
Червеното вино само в началото ли му слагате КМБ ,и какви дрожди ползвате вие, благодаря
В ,началото и след това когато вече виното е готово,но имам и видео в които показвам технология която ползваше моят дядо,без да използвате дрожди и стабилизация.
Браво чудесен клип
Благодаря
SKam d ve prasm dali vo proceso na burnata fementacij koga stavame kvasec bureto moze da bide i do pola prazno ?
Включете си субтитри на желан от вас език.
При бурната ферментация нали е добре кадуса да е покрит с тензух и свободно поставен капак?
Да ,и джибрите се бъркат два пъти през денят.
كم تستمر فترة التخمير السريع وماهي فائدة ميتا كبريتيد التي وضعتها
يختلف وقت تخمير النبيذ باختلاف درجة الحرارة ، ودور ميتا كبريتات البوتاسيوم هو قتل الخمائر البرية وجميع الفيروسات والبكتيريا قبل وضع المستنبت.
Кога сипваш червеното вино в Инокса ? Може ли ферментацията да протича в Инокс ? Моля те направи клип за производство на червено вино в Инокс!
Благодаря.
Може да, дори има вариянт в който ферментацията да протича с потопена шапка(без постоянно бъркане) ще направя видеото тази есен.
Здравейте, имам едно обрано грозде от два три дена с мушички и днес обрано ново. При едното явно започва ферментация. Може ли и двете да ги роня заедно в бидона да направя виното?
Не е желателно. Не,че не съм го правил преди но е доста рисковано. Препоръчително е да се сулфитира с по висока доза и култивирани дрожди за по добра ферментация.
Вчера смлях зърната и заложих виното, но без култивирани дрожди по стария метод. Покрих отвора на бидона със тензух. Трябва ли да е отворено за да влизат мушици за да ферментира? Още не е почнала ферментация като че ли.
@vasq82 th-cam.com/video/19ZacdnLmAA/w-d-xo.html
Į love wine
Евала..научих нещо👍
Благодаря. Започнах да правя тези видеа защото и аз самият преди време имах нужда от информацията но нямаше откъде да я получа. Прочетох много книги и постове които понякога си противоречаха и затова започнах да прилагам научитото и го споделям с вас чак когато крайният резултат си заслужава.
Откако ќе ја одделиш ширата од калта дали треба да се сложи и колку калиевметабисулфит.
Можете да направите домашно вино без да користите квасец и калиум метабисулфит.
погледнете го ова видео:
th-cam.com/video/19ZacdnLmAA/w-d-xo.html
Здравей приятел,аз те следя от извесно време видеята, реших тази година да пробвам да направя червено вино и искам да те питам дали ти добавяш Серниста киселина във виното,не те видях да добавяш тази добавка за това реших да ти питам дали го добавяш.На бяло и на червено вино ли трябва да се добавя?
Зависи от технологията която ще използваш. В канала имам видео в което показвам как нашите дядовци правеха своето вино без сулфати и дрожди. В съвременното винарство се използва серниста киселина или калиев метабисулфит за да се убият сивите дрожди и всички бактерии по гроздето и след това се добавят (културните) дрожди . Целият процес е показан във видеата ми гледайте внимателно.
@@Grape.Wine.Grafting благодаря
Si les raisins 🍇 non pas suffisamment de sucres
Pouvez vous me dire
Comment calculé le sucre et la levure a ajouté s'il-vous-plaît merci 🙏
Car je panse que mes raisins on 9 10 tonalités du sucre
La chose la plus importante pour faire un bon vin est la mesure correcte de la teneur en sucre des raisins. ajouter ensuite la quantité de sucre nécessaire pour en faire 22 pour le vin blanc et 24 pour le vin rouge. Un kilogramme de sucre augmente la teneur en sucre d'un pour cent pour 100 litres de jus de raisin.
@@Grape.Wine.Grafting merci beaucoup 🙏🍇🍇🍷😀
има ли проблем ако сложи повече дрожди
Може би по бързо ще започне и премине ферментацията, но с повече пяна.
Супер!!!
Благодаря
На по-късен етап, когато е минала и тихата ферментация,ако има киселинност, която не ни допада може да се използва откислител в количества до постигане на желания вкус!Не се прекалява, защото може виното да стане блудкаво и с променен цвят.Сулфитирам и след две -три седмици наливам в стъклени бутилки!Споделям моя опит😅,но всеки си решава сам! 7:52
Напълно сте прав. Имам специално видео в канала в което показвам КАК ДА ПРЕДОТВРАТИМ И ПРЕМАХВАМЕ ДЕФЕКТИ ПО ДОМАШНОТО ВИНО .
Г-н Танков има ли някаква пропорция колко дрожди на колко литра вино се слагат
Има ,на опаковката е написана точната доза.
Здравейте,
Кога трябва да започне да бълбука водния клапан след като сме източили виното за тиха ферментация?
Ако температурата в помещението е по ниска от необходимото какво трябва да направим?
Зависи колко захарни градуса е била остатъчната захарност след като сте отделили виното от майката. Ако ферментацията е била към края си може и да не забълбука. Проверете и пак ми пишете, а и каква е в момента температурата на виното?
Отделих виното от майката при 10 -11 захарни градуса.
Температурата на виното в момента е 20- 21 градуса
@krasimircherpeliyski4383 Ниска е температурата за производство на червено вино, но ако е с подходящи дрожди ще докара ферментацията докрай. А ако остане на това ниво трябва да стимулирате дрождите с АКТИВАТОР Или направо нови дрожди за прекъсната ферментация. Но преди това акоако захарният градус остане такъв за няколко дни- може да затоплите виното с Ел одеяло или нагревател за вино или аквариум.
Много ви благодаря за съдействието !
Може ли само да доуточним
След като загрея виното с нагревател (25 градуса предполагам е добре?) И след това като добавя дрождите за прекъсната ферментация трябва ли да махна нагревателя или да остане докато приключи ферментацията?
@krasimircherpeliyski4383 Във магазин винарко Пловдив имат дрожди за прекъсната ферментация които работят и на по ниски температури, пращат по еконт и по телефона ще ви обяснят подробно Как да подходите . А единствено което може да бъде проблем в случая е ако грешно сте измерили първоначално захарният градус. Има и още нещо, в момента на тихата ферментация когато захарноста е ниска и обикновените захаромери да неточни. Пробвайте като опитате от виното дали в него се обеща остатъчна сладост.
Подскажите что можно сделать если вино получилось очень сладкое?
Вероятные причины:
Высокая сахаристость винограда, низкая температура при брожении, некачественные дрожжи.
Для остановки брожения можно добавить новые дрожжи и немного повысить температуру вина.
Quando usa o seu ácido tartarico?
Subtitles
❤
Извинявам се каква оборска тор е подходяща за млади лозички?
Buen video!!. what variety of grape do you use?.
Syrah
Здравей след като изминат 10 дни и се отделя виното от майката колко захарност трябва да е или няма значение
Би трябвало да е около 0 но не е сигурно защото всичко зависи от това при какви условия и с какви дрожди е протекла ферментацията. Но въпреки това добре е да се отдели защото започва да придобива груб и трапчив вкус.
Правя го по същия начин който показвате и в помещение 25 градуса и засега всичко е супер ферментацията тече добре благодаря за подробния клип жив и здрав бъди
Ако след отделяноето от джибрите, оставим на тиха ферментация без да отделяме калта след 24ч грешка ли е ? Чух, че като отделим калта ще забавим процеса на ферментация, но ще го обагатим с кислород след което пак ще го активира.
Мисля ,че не е грешка. Последната книга която прочетох калта се вади след тихата ферментация защото в калта са бактериите които започват ябълчено млечно киселата ферментация което започва след тихата и е много важна за червеното вино, но да започне тя с (дивите бактерии)температурата трябва да е над 20 градуса а с култивирани може и при 16 градуса.
@@Grape.Wine.Grafting точно това се чудя и аз в момента - дали да отделя калта след 24 часа или след тихата ферментация...😳
Всё хорошо! А тереть гроздья на решётке трудновато, наверно, есть устройства для этой процедуры, и сахар измеряется не в градусах, а в процентах. а так нормальный винодел, поздравляю!
Спасибо,только мало понял.
Субтитрами
Никакви дрожди и сулфиди, единствено меря захарта.
В канала ми имам и видео в което показвам технологията по която дядо ми правеше натурално червено вино, разбира се има много Тънкости и задължително гроздето трябва да е здраво .
Здравей Минчо. Може ли съвет? Червеното вино Мерло + Каберне, което съм сложил в бъчва в мазето си стои на 8-9 градуса захар и предполагам заради студеното време, което беше тази седмица не продължава да ферментира. Какво да направя в ситуацията?
Може но ми трябват още подробности. На колко захарност е в момента, опиши ми всички стъпки до момента в който спря да ферментира?
за първи път правя вино направихго точно както е по клипа стана великолепно но преди 2 седмици когато си налях една кана виното беше сменило вкусовете си качества леко сисело на какво се дължи това и можели да се оправи
Щом е започнало да кисели почти винаги причината е една(неправилно измерено захарно съдържание на шарата в началото). Провери ли захаромера дали измерва правилно,? При по ниска първоначална захарност в последствие се получават по слабо алкохолни вина които са податливи на болести.Ще направя обширно видео по темата,но засега първо провери виното за ,,цветясване,, това е бяла пелена която плува отгоре върху виното ако има такава ми пиши да ти кажа как да процедирате, а ако няма а е само леко кисело си вземи от агроаптеката (окислител за вино) и действай спрямо опътването. Преди години и аз съм имал този проблем и окислителителя наистина помага. УСПЕХ.
Желателно е ph в началото да се направи около 3.4…3.7 .
Наздраве!
А как се променя pH-то? С калциев карбонат ли ?
São 14gr por 100kg ou 100L?
Kg
100l
What language is the gentleman talking in?
Bulgarian language, but my videos have subtitles in all popular languages
@@Grape.Wine.Grafting 😁yes I did read the subtitles thank you very much. Was just wondering what language you were speaking in or which country you were in.
It looks like a great wine.
& I can see you know what you are doing 👌👍
Thanks, look forward to more useful videos in the future.
Üstad eline sağlik güzel bir film olmuş bende siyah üzümden şarap yapıyorum ancak kültür mayası eklemiyorum üzümün üzerindeki kendi bakterilerden fermantasyon yapıyorum en son fermantasyon bittiğinde pms yi o zaman katıyorum
PMS nedir?
@@Grape.Wine.Grafting potasyum metabisülfit
Здравейте,какво е съотношението за дрождите спрямо водата,шарата и джибрите(във вашия клип 200мл шара и вода,но не споменахте грамажа на дрождите),благодаря.
Една опаковка е за 100 литра шара. На етикета пише дозата.
Здравейте!
Ако захарноста е по висока от 25! Какво правим.
Добавяме сок от грозде с по ниска захарност до постигане на желаната . Не ,че през годините не ми се е налагало да добавям и Вода, но в учебника по винарство това е забранено. Но и в двата случая трябва да се подходи бавно и внимателно чрез взимане на проби. Има и трети вариянт, с използването на( ТУРБО) дрожди, които имат способността да разграждат по големи захарни градуса, но е рисковано а и виното ще стане със по високо алкохолно съдържание.
А през тези дни затворен ли е бидона.
И още един въпрос, проблем ли е чак след пресата да го преместя в избата за тихата ферментация.
@motoadventure172 не е проблем, а точно това е правилно, бурната ферментация да премине при по висока температура а тихата при по ниска. Друг е въпросът с ЯБЪЛЧЕНО-МЛЕЧНАТА ФЕРМЕНТАЦИЯ ,но за това ще ви дам подробности в новото ми видео което ще споделя съвсем скоро
@motoadventure172 Бидона е покрит но не затворен.
След като престои 24 ч. за да се отаи и го преместиш в съда за тихата ферментация и после откаляваш ли го пак или не
Χωρίς μαγιά δεν γίνεται; Ευχαριστώ
th-cam.com/video/19ZacdnLmAA/w-d-xo.html
Кога се слага захарта - преди или след калиевия метабисулфит
Преди
Предварително се извинявам, ако въпросът е глупав!
Може ли, тихата ферментация да протече във тия съдове със плаващ капак?
И,аз си купувам от фирма "комплект" за направа на вино,там има серниста киселина, танини и т.н
Грешка ли е? Понеже Вие сложихте две неща
Наистина не разбирам въпроса ви? Имате впредвид ферментацията да протече с потопена шапка?И кое две неща да добавите?
Съдовете от неръждаема стомана с плаващ капак,и манометър
А за другото се орентирах ,май
@toskobanev6875 за бяло и за червено вино технологиите са различни.
Г-н Танков, при тихата ферментация на виното, температура на помещението каква трябва да е? За да се случват нещата по най - добрия начин. Благодаря предварително!
От 18 до 22 градуса
От къде мога да закупя като вашата преса за грозде
Моята е правена , но в магазина
ЗА ВИНОТО .СОМ ги има.
Правя го по точно този начин и става идеално
🥂
Привет
Имали споделено видео за вино розе,
Домашна ракия
В момента ги снимам. Ще ге споделя след месец.
Почему в процессе тихого брожения не должно быть контакта к кислородом? Во время брожения выделяется углекислый газ-он и является -как барьер-для контакта сусла с кислородом. А как отбродило-то крепость уже 12%- а значит и винный уксус уже и не получится.
Всегда делаю без гидрозатвора
Здравствуйте, я тоже обошлась без водяного клапана, но предпочитаю использовать его, потому что через него выходит углекислый газ, но ничего не входит, ни кислород, ни бактерии, ни винные мухи, которые могут навредить вину.
@@Grape.Wine.Grafting нет делаю гидрозатвор-но ёмкость с суслом находится в закрытом но негерметичном состоянии
это хорошо
Хубав канал - ПОЗДРАВЛЕНИЯ за труда и идеята на автора! Хубави и разбираеми клипове особенно за подрязването на лозите, но.... това с правенето на червено вино е малко непрофесионално даже и за домашни условия. Г-н Танков, бих си позволил един съвет, ако държите канала Ви да бъде така образователен, изтрийте това видео и го направете както трябва да бъде - ракия се прави във всяка къща, ама вино почти в никоя - пие се шербет, компот или в най-лошия случай оцет, смесен задължително с жълта лимонада :)
Благодаря за коментара. Последните години доста промених технологията по която правя домашното си вино(може да гледате последното ми видео на тази тема) но по технологията която демонстрирам в това видео правех по 700 литра червено вино всяка година което беше главно за търговска реализация и никога не съм имал недоволен клиент. Обмислям през другата година да направя ново видео за червено вино,но базирайки се на на коментарите от горепосоченото, повечето хора които ме гледат са домашни винопроизводители което правят домашно вино в малки количества и не разполагат със съвременните съдове. От друга страна повечето ми абонати са против използването на (химия) но това е доста обширна тема. След като от коментара ви виждам ,че сте доброжелател и познавач а не хейтър ,ще ви помоля да споделите с какво по точно не сте съгласен в технологията която демонстрирам в това и в новото ми видео .
@@Grape.Wine.Grafting Хм .... с няколко реда едва ли ще успея, но да пробваме. На първо място освен всичко, което споменавате е необходимо да се добави и една щипка любов.... Хубавото червено вино се прави от хубаво червено грозде (както вашето) с едно уточнение - желателно е да бъде от един сорт, обаче по селските дворове обикновенно е сбирщак (едно узряло, друго почти, трето зелено, а сигурно има и десертно). При смилането и отстраняването на чепките е спорен момент - може и така, може и иначе - въпрос най-вече на вкус, а сам по себе си танина е полезен за орзганизма в определени количества. При сулфатирането - има норма от.. до .. - Вие сулфатирате на горната граница, което предполага че гроздето което използвате е болно и гнило - видеото показва точно обратното, ползвате хубаво грозде - по-малко химия по-добре, и сулфитирането не се прави за да се убият дрождите, а вредните бактерии. Измерването на захарите в гроздовата мъст, го правите по най-лъжливия способ с този "уред" - ако ползвате старата школа и едно яйце ще имате по точни резултати.Ферментацията е един сравнително прост химичен процес, който може да го разделим условно на 2 етапа - бурна и тиха. Бурната е точно определена кога започва и кога свършва - започва с "изяждането" на захарите и превръщането им в алкохол от дрождите и свършва когато захарността на гроздовата мъст е 0 - няма никакви 10, 21 или незнам колко си дни. Може да са 7 може да са 30 - измерва се - уреда струва около 50 лв и мери абсолютно точно. И големия проблем - тихата ферментация - тука никой не знае точно кога свършва обикновенно между 9 и 12 месеца, но според различните сортове грозде и климатични условия е различно. В този етап виното добива аромати, вкусове и усещания, които ги няма в това което дегустирахте. Без да твърдя че съм на 100% прав на мен ми е известен само един сорт грозде (френското Божоле) което е препоръчително да се консумира като младо вино, защото е установено че с течение на времето то не подобрява своите качества. Или с други думи както се казва - "Трябва да изпия виното, че ми трябва бидона да си направя кисело зеле...."
Блондинка за отговора, личи си,че сте от хората които правят виното си с любов Съгласен съм почти със всичко защото от няколко години се консултирам с един от водещите технолози в България а и прочетох всички книги за производство на домашно вино които са издадени на български език. И да, догодина ще направя ново видео ,но искам да гледате последното което публикуваха на тази тема,защото вашето мнение е важно за мен.ЛИНК
th-cam.com/video/o7QCB4s3jG4/w-d-xo.html
@@Grape.Wine.Grafting Гледах го, но не го изгледах до края - просто няма какво да видя в него. Във въпросното видео Вие бягате от собствената си концепция за това как се прави ДОМАШНО вино. Много химия, много процеси - това е за винпромите и избите, не за домашни условия - по мое мнение. Ако приемате съвет, се върнете към методите на дядо Ви (гледах нещо подобно при Вас) с малки подобрения - сулфитиране задължително, правилно измерване, откаляване и съхранение и резултатите ще са отлични. Но все пак "Вкус другар няма" - желая Ви успех (все пак имате над 40 хил. абоната - сериозна работа). Вино се е правило много преди Христа, ще се прави и след нас, важното е всеки производител да му се наслаждава.
@@margateCS Отново ви благодаря за мнението ви. То е важно за мен както и мнението на всеки който разбира или иска да се научи. Затова и направих канала си за да свързвам по между си точно хора като вас и заедно да обменяме идеи и опит. В едно нещо може да сте сигурни,че всяко нещо преди да публикувам преди това съм изпитал и наистина работи защото се чувствам отговорен пред всичките ми абонати със които споделям своя опит и знания. Разбира се не съм безгрешен, но кой е?
А може ли клип и за бяло вино
В канала ми имам две видеа за направата на бяло вино, съвета ми е да гледате и двете,внимателно.
Здравейте г-н Танков,
С удоволствие наблюдавам видеата ви и ви благодаря за поучителните лекции . Между впрочем като новак в тази сфера се опитах за първи път от розов сорт грозде ,вино да правя .За съжаление то стана кисело ,въпросът ми е може ли по някакъв начин да се подобри вкуса при условие че са минали 5 месеца .Виното ми е в 30 литрово пластмасово буренце .
С уважение Бекир .
Здравей Бекир,някъде си объркал в процеса най вероятно неправилно измерено захарно съдържание на шарата или неточен захаромер. Имам видео как се сверява захаромера а съвсем скоро ще имам и за дефекти по виното. За сега пробвай с ОТКИСЛИТЕЛ ЗА ВИНО има го в агроаптеките.
@@Grape.Wine.Grafting Благодаря много, за полезната информация.
👍
Тоест бурната ферментация приключва когато захарността падне на 0 ли?
Да
Koliko grama kvasca se stavlja na 100l mošta?
20 gr
Здравейте, за дрождите какво е съотношението, за 100кг колко грама дрожди и тези 200мл вода и после 200мл шара ,за 80кг както във вашия случай ли е или си има съотношение вода-шара спрямо количеството на дрождите
20 грама дрожди за 100 литра
От какво е виното изглежда много гъсто и хубаво затова те питам!
Каберне и мерло купаж
Tankov úr, próbáld ki tölgyfa hordóban a bor készítést. Egészen más karakterű bort kapsz.
Tudom, hogy itt a videóm.
th-cam.com/video/19ZacdnLmAA/w-d-xo.html
Bravo komşu kardeş.
👍
Още трябва да учиш,колега.
Наздраве!
Така е, учим се цел живот.Според вас какво трябва да подобря по технологията която използвам приемам градивни съвети и критики.Между другото правя по 1 тон вино всяка година и нямам недоволни клиенти.
Хубави видеа. Поздравления. Интересно ми е тук след преминаване на алкохолната ферментация, добавяш ли бактерии за стартиране на яблъчно-млечна ферментация?
Не, разчитам на естествените но догодина може да пробвам.
@@Grape.Wine.Grafting не ги ли убиваш с метабисулфита при мачкането
Имам въпрос знам че се ползва сух лед при правенето на вино но незнам за какво го ползват ако е удобно и знаеш може ли да споделиш
Понижава се температурна на шарата.
@@Grape.Wine.Grafting това е ясно но с каква цел
Целите са две при източване на шарата от ципите и солфитирането на шарата при направата на бяло вино. 1 чрез охлаждането отайките падат под канелата и след това лесно се отделят. 2 ниската температура пречи да се активират дрождите и бактериите в шарата (ако има такива оцелели след солфитирането) преди да засеем култивирани дрожди.
Здравейте, поздрави за клиповете които правите.Имам няколко въпроса.Ще правя вино от Хамбургски мискет, имаме спор за захарния градус и по технология начервено или розе вино.
Наистина в този случай не съм сигурен.
как така се получава от 100 кг 20 кг чепки?аз знам че процента на чепките е 1,5-3%
В домашни условия това е приблизително,,,може и да бъркам процента. Благодаря за съвета.
Браво! Ама аз го правя само от сока на гроздето без никакъв химикал удряш 2 × 200гр и лягаш да спиш
Имам видео в което показвам как да си направим натурално вино
Здравей Минчо, според теб при какви температури замръзва вилното?
Незнам, защо питаш?
@@Grape.Wine.Grafting защото мисля след тихата ферментация да сложа бидончетата на тавана, за да се бистри по-бързо виното, но там зимата температурните падат и до -7, -10 градуса. Според теб проблем ли ще е?
По добре недей, не напразно от векове виното се съхранява в изби под земята на постоянна температура. По добре в гаража ако нямаш изба.
Здравей Минчо и поздравления за клипа, според теб от кои сортове червено вино става най-силното червено вино?
Сира,кабернесовиньон,каберне фран мерло,мавруд, пино ноар.
És még a következő fajták kadarka, othello. A következő cuve (BIKAVÉR), cabernet frank, Zweigelt, kékfrankos, kadarka, othello.
Колку пати и на колку време треба да се преточува после слагањето во буре со воден клапан и дали при секое преточување треба да се слага и колку калиевметабисулфит.
После секое декантација ги одвојуваме седиментите и виното станува почисто. 3 пати е доволно. Калиум метабисулфитот се додава 2 пати, прво пред сеење квасец и вториот пат кога виното е целосно подготвено за консумирање или долгорочно складирање.
Здравей Минчо, за 2-ра година правя червено вино и бих искал да те питам следното. Имам 300 л дъбова бъчва. Докато не стане 0 захар не го махам от майката, за да стане по-силно. Проблема е, че когато го напълня в шишета и сипвам в чашата на края е доста мътно. Според теб как мога да избегна това?
След като го източиш от кацата сложи го в друг съд преди да го налееш в шишета и направи две откарявания- претакаш горната бистра част а калта която е на дъното отива за ракия. Това ще избистри до голяма степен виното но може да се наложи да използваш БЕНТОНИТ или Белтък ат яйца за по голям ефект.
@@Grape.Wine.Grafting много мерси за отговорите. Това с белтъка звучи добре. Би ли казал как се прави точно?
За 100 литра вино 2 белтъка от пресни яйца +г2 грама сол. Разбиват се добре в малко минерална вода след което се смесват и разбъркване във виното . Оставят се в покой за 10 дни и отайката се премахва чрез претакане от дъното.
@@Grape.Wine.Grafting אליפות. מידע מדוייק.
Afiyet olsun. Hijyen durumunu ihmal ettiğinizi görüyorum.
Aksine şarap yaparken en önemli şey hijyendir.
Много поучателно клипче. Поздравления! Искам да попитам дали правите 2 ро вино ( след като сте го източили от джибрите, в сухите джибри да добавите вода и захар ) ? Някой обогатяват виното с кислород след края на тихата. Виждал съм едни стълбички където прекарват самото младо вино. Според вас колко време отнема целия процес от смачкването на гроздето до готово вино ? Чувал съм, че някои хора пият само минало годишно вино. По този начин е сигурно, че всички процеси са завършени. Извинявам се за дългия коментар. Новобранец съм и искам да науча някой неща.
Преди години правех второ вино но вече имам толкова много грозде ,че не ми се налага. Обогатявам виното с кислород само ако от мъртвите дрожди се появи миризма на сероводород иначе самият процес на окисляване не винаги е желан. Процеса е дълъг но ако това ти доставя одоволствие тогава няма някакъв проблем. Лично аз предпочитам младото вино и за това го ботилирам веднага след тихата ферментация. Но вкусове всякакви някой обичат стари вина с по тежък вкус.
Yüce Allah'tan başka güç yoktur
Herkes istediğine inanmakta özgür ama bunun ev şarabı yapmakla ne alakası var anlamıyorum?
@@Grape.Wine.GraftingSen aldırış etme bunun gibilere arkadaşım.İşinde çok iyisin.Senin sayende çok şey öğrendim.Blogodarya👍
Herkes istediğine inanma özgürlüğüne sahiptir.
What kind of yeast are you adding,cerevisea or bayanus?
YEAST FOR RED WINE.
Много слагат серниста киселина, какво нислите за това?
Мисля, че и двете вършат едно и също а именно да убият дивите дрожди и бактерии. Някой казват ,че серниста киселина е по добре защото е летливи и с времето бавно се изпарява от виното, но не съм сигурен .
тва китайско пластмасово буре ли е? ако е има да учиш още
Всички се учим цял живот. А да знам,че дървеното буре е класика 30 години съм ползвал такива които с годините колкото и добре да измивах започнаха да предават неприятен вкус и мирис на виното. И са толкова тежки скъпи и неудобни за почистване,че от няколко години използвам пласмасови бурета и съм много доволен.
Зимата го изваждам на терасата когато е малко под нулата и на дьното се получава утайка .
Една идея му се изчиства цвета и вкуса
Става