Fajny, merytoryczny wywiad. Sam jestem w liceum i stoję przed wyborem kierunku i zastanawiam się nad prawem. Naprawdę rozwiałaś sporo moich wątpliwości :)
Jest 3 w nocy a ja słucham jak ktoś mówi o studiach prawniczych, z jednej strony by mnie ktoś wyśmiał ale ja siedzę tak zainteresowana że nie potrafię się oderwać. Myślę że ten film dał wielu ludziom rozjaśnienie a przede wszystkim mi. Wielkie dzięki I przyjemnie się słuchało
Co studia i student to inna historia i motywacja. Ja studia rozpocząłem w 2010 roku jako buntownik, który chciał poznać prawo, skończyłem je po różnych perypetiach w tym roku. Praktykuję za miskę ryżu i dopóki będę mógł to kontynuować to nie zrezygnuje. Satysfakcja udzielania pomocy prawnej jest ogromna. Pieniądze z prawa przychodzą z czasem i są nieograniczone. Można zarabiać 100 tyś miesięcznie, ale wymaga to nieustannego rozwoju. Dziś studiuje ochronę środowiska i różnica jest ogromna. Na prawie miałem 6 zaliczeń w semestrze, a teraz mam 14 i ciągle coś liczę i analizuje.
Studia prawnicze są nudne, męczące, ale ogromnie społecznie gloryfikowane nie bez powodu. Ilość literatury i wysiłek intelektualny jaki musi włożyć dobry prawnik przez całe życie jest ogromna. Zmienia się więc tryb życia na jakość - skrupulatność wyboru słownictwa, otoczenia, rozmówcy. Mnie te studia strasznie zmieniły na plus. A społeczny wizerunek pyszałka prawnika wynika z tego, że prawnik zwyczajnie ma wymagania których nie widzi i nie rozumie druga strona, bo to nie jej wartości. Dlatego jest to zawód zaufania społecznego.
Jestem na 1 roku prawa i właśnie pracuje w kancelarii - super decyzja. Na uczelni historia ustroju z Rzymem a w realiach jak masz pytanie prawne to cholera wie od czego zacząć... Jestem BARDZO zadowolona z wyboru, podoba mi się ta praca
Jak się cieszę, że trafiłam na ten filmik 💗 dosłownie czułam jakbyś opowiadała o moim życiu, bo mam bardzo podobne doświadczenia 🙈 Dagmara, świetnie się Ciebie słucha! Ogromna elokwencja i składność wypowiedzi. Brawo, naprawdę jeden z najlepszych wywiadów!
Ja też, tylko że to bylo już 3 lata temu. Teraz oglądam różne kierunki studiów i gdybym wtedy miał możliwość ich zobaczenia to możliwe że inaczej by się moja kariera potoczyła
Kierunek dyscyplinuje samodyscyplinę umysłową i praktyczna, logikę stosowana, porzadkujaca myślenie ukierunkowane na zadaniu.Rowniez rozumienie jezyka prawnego, koncentracje i dojrzały charakter,które są baza do wejścia w dorosłe życie...młodego człowieka...Serdecznie pozdrawiam...
Szczerze mówiąc, ja czekam na wywiad z absolwentem prawa, który był na studiach dziennych i miał na tyle ambicji, żeby wszystkie egzaminy mieć zdane jak najlepiej. Tutaj ciekawi mnie ile faktycznie pracy musiał włożyć, żeby mieć wysokie wyniki we wszystkim. I ile musiał poświęcać na naukę w przeciągu dnia, czy tygodnia.
Zależy jak bardzo ktoś jest ambitny, inteligetny, jakie ma umiejętności, jakich ma wykładowców, cwiczeniowców, jakie ma warunki, jaka uczelnia... nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nikt nie jest w stanie przygotować się do każdego egzaminu, po prostu nie da się być najlepszym w każdym dziedzinie prawa, a jak ktoś jest to raczej kariery nie robi potem.
@@antoniroszkowski1143 Jeżeli musi daną rzecz zaliczyć to znaczy że może zdobyć z niej jak najlepsze oceny. I oczywiście zdaję sonie sprawę, że to od wielu czynników zależy i że wszystkiego czasem nie da się ogarnąć, ale chodzi mi o osobę, która faktycznie siada żeby się do tego przygotować, nie ściąga, nie na ostatni moment, tylko taki "książkowy" przykład ambitnego studenta.
@@GalaxyGirl-dq8dj przeciez zawsze masz z gory zapowiedziane kolokwia i egzaminy z duzym wyprzedzeniem. Mozesz sie nauczyc o wiele wczesniej i pod koniec tylko powtorzyc. Na dodatek bardzo rzadko sa dwa kolokwia jednego dnia, wiec na prawde przygotowac sie nie jest trudno. Dla chcacego nic trudnego!
Ja poszłam na prawo, bo to było moim marzeniem od podstawówki, nikt na mnie tego nie wymuszał. Bardzo tego chciałam i nawet, gdy jest bardzo ciężko, nie chcę z tego rezygnować. Myślę, że do każdego kierunku studiów trzeba czuć takie uczucie, miłość. Bo w sumie ze studiami jest jak partnerem - czasami masz go dość, wkurza cię, ale jak go kochasz prawdziwie, to nie chcesz go rzucić. Lepiej nie iść na studia niż iść na studia i się wypalić
Studiowałam prawo przez semestr i cieszę się, że nie kontynuowałam edukacji w tej dziedzinie, bo dla mnie też był to wybór podyktowany rozsądkiem. Męczyłam się strasznie, cieszę się ze zmiany kierunku, bo teraz wykonuję super satysfakcjonujący mnie zawód i skończyłam studia, które mnie faktycznie interesowały. :)
@@Shatork początkowo zmieniałam studia prawnicze na studia techniczne, potem pracując już jako analityk wykiełkowała we mnie myśl o studiach medycznych. Dziś jestem już lekarzem, a w wolnych chwilach pracuję naukowo wykorzystując swoje skille analityczne. Musiałam przejść długa ścieżkę by do tych decyzji dojrzeć, ale cieszę się, że moje życie właśnie tak się potoczyło. :) Bywały na tej drodze zakręty i chwile zwątpienia, ale było warto.
Chyba odnalazłam w pani Dagmarze bratnią duszę haha. Jestem tegoroczną, strasznie zagubioną maturzystką. Miałam mnóstwo pomysłów ale żaden nie przetrwał do teraz i... nie za bardzo wiem co zrobić. Bardzo chciałabym znaleźć coś, co będę robiła z pasją bo wiem, że wtedy całkiem się w to wkręcę i będę robić wszystko by mieć z tym styczność. Zastanawiałam się nad psychologią ale ten pomysł szybko został zdeptany przez realia i wszechobecne głosy, że po ok. 8 lat nauki, znalezienie pracy graniczy z cudem tym bardziej, że teraz zdecydowanie więcej osób idzie na psychologię niż jest na to zapotrzebowanie... choć nie powiem, nadal troche kusi. W grę wchodzi też filologia polska ale należę raczej do ambitnych osób i jak pomyślę, że nauka w szkole ma być moim życiowym celem... czuje zawód i niedosyt, zero ekscytacji (nie ubliżanąc osobom, ktore idą w tym kierunku, to po prostu moje odczucia, że to raczej nie tędy droga. Jeszcze jest opcja skierowania się w stronę bardziej redakcyjną ale do tego również nie jestem przekonana) I szczerze, nie wiem jakim cudem zakwitła mi w głowie myśl o prawie. Jak tak pomyślę, zawsze lubiłam brać udział w debatach i różnego rodzaju scenkach tego typu, chociaż wiem że pewnie nie na tym prawo polega xd Trochę obawiam się, że złapałam się tej myśli przez frustrację z tego powodu, że nie wiem co dalej począć i za wszelką cenę chcę się czegoś chwycić :( . Dopiero zaczynam drążyć ten temat i ten wywiad bardzo mi pomógł. Nie wspominając juz o tym że słuchanie tak sympatycznej osoby, jest po prostu przyjemnością ;) Jak jest tu ktoś znający się na rzeczy, może chce mi napisać na czym polega praca prokuratora/radcy/adwokata, tak na codzień? Bo domyślam się, że ekscytujące rozprawy sądowe to raczej mała część tego zawodu...
Cześć Asia! Dzięki, że podzieliłaś się swoją historią z tak wieloma szczegółami. Chciałbym się odnieść do kilku rzeczy: chciałabym się odnieść do pracy radcy/prokuratora/adwokata. W odcinku pytam Dagmarę, czy można, jako osoba postronna, wejść na salę sądową i zobaczyć, jak wygląda praca ludzi związanych z prawem w praktyce (wiadomo, zobaczysz jedynie fragment, ale wydaje mi się, że polska sala sądowa odbiega od tego, co można było zobaczyć w Suits :), fragment rozmowy: th-cam.com/video/MU-tgLS0BT4/w-d-xo.html ). Praca adwokata/radcy to przeważnie siedzenie w dokumentacji. Jeśli masz taką możliwość, skontaktuj się ze swoim szkolnym doradcą zawodowym i przegadaj, na czym Ci zależy. Twój doradca zawodowy powinien mieć narzędzia, które pozwolą zdiagnozować Twoje zdolności, predyspozycje itd. Być może ukierunkuje Cię to na jakiś konkretny zawód. Powiedziałaś także, że teraz idzie dużo więcej osób na psychologię, niż jest na to zapotrzebowanie. Nie do końca jest to prawdą (powiedziałbym nawet, że jest odwrotnie), a dowodem na to jest zestawienie: barometrzawodow.pl/modul/prognozy-na-mapach-wyniki?map_type=country&map_details=counties&profession%5B%5D=51&year%5B%5D=2021&relation=1 Osobną kwestią jest wysokość zarobków, standard pracy itd., ale o tych rzeczach na pewno się dowiesz, oglądając rozmowę z Michałem: th-cam.com/video/HSuqSupci4o/w-d-xo.html Pozdrawiam!
@@judyta7021 Pozdrawiam z trzeciego roku prawa ;) Jestem zadowolona z wyboru, raczej nie podjęłabym innego. Spotkałam profesorów, którzy potrafią zarazić pasją i zapałem, jednak rzeczywiście w większości jest to praca z dokumentami. Im bardziej zaznajamiasz się z tematem, tym szybciej znika cała ekscytująca otoczka kreowana przez filmy i nasze wyobrażenia. Praca jak każda inna. Dużo jednak zależy od tego, jaką ścieżkę wybierze się później i w czym będzie się specjalizować, więc uważam, że prawo daje duże pole do manewru, aby znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze czego nauczyłam się podczas studiów - nie dać się zastraszyć. "Nie idź na to, nie będziesz miał po tym pracy" słyszałam to zdanie o każdym pomyśle, jaki przychodził mi do głowy i mam wrażenie, że zwykle wypowiadają się tak osoby, które po prostu nie są zadowolone ze swojej pracy. Jakbym miała tego słuchać, nie poszłabym na żadne studia. Idźcie na to, co uważacie za interesujące, w czym myślicie, że możecie się sprawdzić. Jeżeli będziecie to lubić, jest naprawdę spora szansa że będziecie robić wszystko, żeby zdobyć w tym doświadczenie, a co za tym idzie, łatwiej będzie wam później znaleźć pracę w zawodzie. Nagle przestaje to być takie niemożliwe, jak mówią ludzie którzy często nawet w tym nie siedzą. Podobnie z trudnością studiów - nasłuchałam się, jakie są ciężkie, nie do zdania, ile poprawek ludzie mają za sobą i znowu, większość takich komentarzy słyszałam od osób, które nie przykładały się do nauki (nie wszyscy ofc każdemu może powinąć się noga, w końcu materiał do prostych nie należy) . Studia nie są proste ale wszystko jest do zdania. Jak masz jakieś pytania, chętnie odpowiem :)
@@asiaxyx4002Haha. Fajnie się czyta twój komentarz sprzed 3 lat zestawiony z tym co piszesz teraz. Tyle wątpliwości, rozważań, a okazało się, że znalazłaś swoją drogę. Powodzenia!
Materiał całkiem przydatny, jednak strasznie mało się można dowiedzieć o zapleczu prawniczym. Wyszła z tego raczej rozmowa o motywach czy popychaniu kogoś do studiów. Słuchało się miło, mimo wszystko.
To prawda, niewiele elementów prawa pojawiło się w rozmowie. Dlatego też ani tytuł ani miniatur nie wskazuje, że jest to rozmowa stricte o prawie. Pozdrawiam!
nie ma czego współczuć ☺️ każdy rodzic chce dla dziecka jak najlepiej, a moja mama jest najwspanialsza. To prawda, nigdy nie jest za późno! Dziękuje :)
Mega ciekawy wywiad dla mnie absolwenta prawa, adwokata. Ja dopiero poczułam, że naprawdę chce prawo, gdy zaczęłam być adwokatem. Po drodze mnóstwo zwątpien. Prawo to maraton. Mimo tego, że chciałam to robić jakoś od 12rz. Obecnie nie wyobrażam sobie niczego innego. Ta praca jest bardzo kreatywna, bardzo dużo od Ciebie zależy. Co jest też obciążające. Niemniej, jestem zaskoczona ze Mama prawniczka namawiała, bo córka będzie dużo zarabiać. Obecne realia wykonywania zawodu są ciężkie, albo po prostu trzeba na ten sukces poczekać. Przy okazji, myślę że Pani ma adhd - sama mam i wiele tutaj widzę podobieństw 😁pozdrawiam i super wywiad, Młodzi Ludzie słuchajcie i idźcie swoją drogą! Mimo że jest ciężko. Jesli wiesz to wiesz 😬 A jeśli czujesz, że to nie Twoje to nie idź ta droga! PS. Ale ja naprawdę pije sojowe latte 🤣🤣nienawidzę mleka krowiego
W tym roku będę pisać próbny egzamin 8-klasisty i nie wiedziałam czy żeby na prawo iść jaki trzeba mieć kierunek. I też się zastanawiam nad Psychologią a Prawem. I boję się że TRZEBA iść na Humana bo z historii dobra nie jestem i już drugi czy trzeci odcinek oglądam u ciebie o Prawie i dzięki tym filmom bardziej jest to dla mnie świadome. Mam też siostrę Maturzystkę która jest na Biol-Chem i jest jej ciężko i boje się że na Humanie będzie jeszcze gorzej. Więc twoje filmy pomagaja:)
Spokojnie! Skończyłam liceum na kierunku biol-chem, rozszerzona maturę pisałam z polskiego i angielskiego, po czym dostałam się na prawo! Co do kierunku to human zdecydowanie będzie łatwiejszy
Nie pisałam jeszcze matury, ale egzamin ósmoklasisty mam już za sobą! :) obecnie jestem w liceum na humanie (pol-his) i według mnie nie ma powodów do stresu. Zobacz na wymogi uczelni :). Na UJ w Krakowie ,aby się dostać na prawo trzeba zdawać polski,historię, wos, matematykę lub język (ale za język jest mniej punktów) na poziomie rozszerzonym. Jak widać nawet po mat fizie można iść na prawo (UJ jest przeciez najlepszą uczelnią w polsce). Wymagania dotyczące rozszerzeń są różne na wielu różnych uczelniach. Wiadomo, że na większości będą te same przedmioty, ale zdarzają się (całkiem często) wyjątki. Wiele osób po humanie idzie na psychologię, wszystko zależy od wymogów danej uczelni. Jeśli chodzi o rozszerzoną historię - jest trudna, ale nie ma tragedii. Słyszałam, że matura z niej jest straszna, ale myślę, że to kwestia dobrego przygotowania, a dla chcącego nic trudnego. Jest dużo dat i bardzo dużo informacji, ale przy systematycznej nauce na prawdę nie jest źle. Muszę zaznaczyć, że historia zawsze była jednym z moich ulubionych przedmiotów (miałam świetną nauczycielkę w podstawówce). Wiedziałam na co się piszę, a nauka nie sprawia mi większych problemów, bo po prostu ten przedmiot lubię. Na niektóre uczelnie nawet po biol-chemie da się dostać na prawo (pewnie niewiele na coś takiego pozwala, ale jednak) więc wybierz taki kierunek, na którym będziesz czuła się dobrze. Zobacz czego wymagają uczelnie, które cię interesują (jeśli będziesz chciała,a będę miała wiedzę, to będę mogła napisać Ci jak to wygląda na tych uczelniach, o których przynajmniej ja czytałam) Swoją drogą, ja także chcę iść na prawo! :) Życzę powodzenia na egzaminie i przy wyborze szkoły
Ścieżki są następujące: prawo gospodarcze krajowe, prawo pracy, prawo międzynarodowe gospodarcze, natomiast prawo cywilne(rodzinne i spadkowe) i karne daje najmniejsze szanse. Prawo administracyjne to zupełnie inna gałąź prawa, która rządzi się innymi zasadami.
Szkoda, że mowa o prawie, a nie architekturze wnętrz.Jestem ciekawa jak wygląda pierwsza praca czy staż jako architekt wnętrz (na ten moment nie mam czasu, aby się przekonać na własnej skórze). Jestem aktualnie na pierwszym roku studiów i bardzo się męczę. Codziennie zastanawiam czy nie iść jednak dalej w tatuowanie (co porzuciłam na rzecz studiów). Boję się, że na studiach marnuję czas, który mogłabym poświecić na zdobywanie doświadczenia w pracy tatuatora. Niestety rodzice też mnie dość mocno pchają w studia, mają przekonanie, że studia = pieniądze, również pieniężnie mnie „wspierają”, przez co wręcz głupio mi zrezygnować, żeby te ich pieniądze nie poszły na marne. Nie powiem, że się nie odnajduję wcale, bo bardzo lubię projektowanie, ale są to studia zajmujące zbyt dużo czasu, przez co nie mogę się realizować w tatuowaniu, w czym czuje się dużo lepiej, o rozwijaniu się prywatnie nie wspomnę - np. chodzeniu na siłownie czy imprezy, nawet malować się nie mam czasu. Jestem szczęśliwa tatuując, a w projektowaniu, rysunkach technicznych i klejeniu makiet jestem po prostu dobra ze względu na sposób mojego myślenia i zdolności manualne.
Ja jestem po.prawie, skończyłem już aplikacje radcowska zdalem egzamin i doszedłem do wniosku że bardziej kręci mnie i więcej pieniędzy mam z bycia grafikiem. Morał z tego taki ze ważna jest pasja i pieniądze a nie zdanie innych 😗 powodzenia trzymam mocno kciuki
Wariacie zmień może filmiki na publiczne bo na razie wszystkie masz niepubliczne. I ciężko będzie Ci dotrzeć do większego grona osób, jeśli jednym sposobem aby znaleźć twój odcinek jest dostanie linku.
jestem niezdecydowana 2klasistka szukajaca miedzy prawem a psychologia, jedyne co sklania mnie na prawo to matura z wosu gdzie na psychologii jej nie ma na UG, doslownie nic wiecej nie wiem XD
Dużo gadania naokoło, a to czy jesteś zadowolony ze studiów sprowadza się do tego jak wygląda twoja kariera zawodowa. Był boom na prawników w latach 90-tych, bo było ich mało, a dziś jest przesyt i nie opłaca się w to iść. Dziś jest boom na programistów. Zobaczcie sobie odcinek z developerką na tym kanale.
To, czy jesteś zadowolony ze studiów studiów sprowadza się do tego, czy jesteś zadowolony ze studiów. I tyle. Nie powiesz mi, że można być za dowolnym ze studiów, których się nienawidzi, tylko dlatego, że są opłacalne.
Bzdura kazdy moze byc dobry we wszystkim kwestia poświeconego czasu, pytanie tylko czy warto poświęcać zdrowie dla tak slabych pieniędzy jak po prawie. W mojej ocenie absolutnie nie. Studia prawnicze jako baza też slaby argument, zawodu i 5 lat zycia nie wybiera sie zeby miec bazę to my tak sobie siebie usprawiedliwiamy.
No tak, mamusia załatwiła pracę w kancelarii po maturze. Szkoda, że nie każdy ma takie możliwości. Co nie zmienia faktu, że rozmowa całkiem przydatna, a kto naprawdę chce, to da rade nawet bez takiego rodzinnego wsparcia.
Ale to źle, że jej mama pomogła? Jasne, że nie każdy ma możliwość takiego wsparcia. Każdy jednak powinien wykorzystywać te warunki, które ma w jak najlepszym stopniu. Dzięki! Wybierasz się na prawo?
Wydaje mi się, ze każdy w pewnym momencie swojego życia korzysta z możliwości, które są dawane, wiec nie rozumiem bólu pupy :) jak widzisz na niewiele mi się to zdało. Zycze powiedzenia w tym co da Ci motor do działania i szczęście ☺️
Kancelarii jest mnóstwo. Myślę, że jeżeli maturzysta bez znajomości zacznie chodzić po kancelariach, powie że chce iść na prawo i chciałby nieodpłatnie lub za jakieś niewielkie pieniądze popracować, żeby sprawdzić jak to wygląda, to któraś kancelaria na pewno go przyjmie. Więc to nieprawda, że nie każdy ma takie możliwości. To nie jest nie wiadomo jaka instytucja, do której ciężko się dostać, a nawet jeśli... to zgadzam się z tym, że jeżeli ma się możliwości, warto z nich korzystać. Głupiec nie skorzystałby z możliwości. :) Inna sprawa jak te możliwości się wykorzysta.
Codzienna pomoc w wyborze kierunku studiów! (w maju i czerwcu!)
Zapisz się tutaj! jakiestudiawybrac.pl/yt
ja polecam zeby ta dziewczyna zalozyla swoj kanal na youtube, super sie jej slucha;D
ale mi miło 😍 dzięki!
Pieknie powiedziane: zeby byc w czyms dobrym trzeba byc autentycznym, prawdziwym. Dlatego wiekszosc ludzi jest slaba lub przecietna.
Fajny, merytoryczny wywiad. Sam jestem w liceum i stoję przed wyborem kierunku i zastanawiam się nad prawem. Naprawdę rozwiałaś sporo moich wątpliwości :)
Studia to strata czasu 😉
Nie polecam, lepiej iść na kierunek techniczny. Absolwent i aplikant pozdrawiam
I jak ? Poszedłeś na prawo ? Jeśli nie to nie rób tego błędu. Zawód bez przyszłości
Jest 3 w nocy a ja słucham jak ktoś mówi o studiach prawniczych, z jednej strony by mnie ktoś wyśmiał ale ja siedzę tak zainteresowana że nie potrafię się oderwać. Myślę że ten film dał wielu ludziom rozjaśnienie a przede wszystkim mi. Wielkie dzięki I przyjemnie się słuchało
Haha, no to mi bardzo miło, że rozmowa aż tak Cię zainteresowała :D
Słuchać Panią można bez przerwy. Bardzo pozytywna osobowość.
Ale cudowny kanał, dzięki Ci Boże za twe dary z nieba 😂
Dzięki, staram się :)
Jak dobrze się tego słuchało!
Cóż za pozytywna osoba 😃 pozostał niedosyt po przesłuchaniu całego odcinka, poproszę drugą część 😅
Co studia i student to inna historia i motywacja. Ja studia rozpocząłem w 2010 roku jako buntownik, który chciał poznać prawo, skończyłem je po różnych perypetiach w tym roku. Praktykuję za miskę ryżu i dopóki będę mógł to kontynuować to nie zrezygnuje. Satysfakcja udzielania pomocy prawnej jest ogromna. Pieniądze z prawa przychodzą z czasem i są nieograniczone. Można zarabiać 100 tyś miesięcznie, ale wymaga to nieustannego rozwoju. Dziś studiuje ochronę środowiska i różnica jest ogromna. Na prawie miałem 6 zaliczeń w semestrze, a teraz mam 14 i ciągle coś liczę i analizuje.
czyli gdzie uwazasz ze jest ciężej?
bardzo współczuję, zawsze można wyjechać
i jak tam, aktualnie
Studia prawnicze są nudne, męczące, ale ogromnie społecznie gloryfikowane nie bez powodu. Ilość literatury i wysiłek intelektualny jaki musi włożyć dobry prawnik przez całe życie jest ogromna. Zmienia się więc tryb życia na jakość - skrupulatność wyboru słownictwa, otoczenia, rozmówcy. Mnie te studia strasznie zmieniły na plus. A społeczny wizerunek pyszałka prawnika wynika z tego, że prawnik zwyczajnie ma wymagania których nie widzi i nie rozumie druga strona, bo to nie jej wartości. Dlatego jest to zawód zaufania społecznego.
Jestem na 1 roku prawa i właśnie pracuje w kancelarii - super decyzja. Na uczelni historia ustroju z Rzymem a w realiach jak masz pytanie prawne to cholera wie od czego zacząć... Jestem BARDZO zadowolona z wyboru, podoba mi się ta praca
No to super, że masz okazję sprawdzić, czy dana praca Ci się podoba. Pozdrawiam :)
Hej! Czy mogłabym prosić o jakiś kontakt do Ciebie? Miałabym kilka pytan 😊
@@zuzawesoowska6097 jakie
@@antoniroszkowski1143 jesteś aplikantem?
Jaka uczelnia ¿
ale świetny kanał! szczegolnie, ze teraz doradztwa zawodowego w szkołach praktycznie nie ma... powodzenia🤩
Zgadzam się, teraz jest szczególnie ciężki czas. Dzięki Karolina! Pozdrawiam :)
Trochę zbyt dużo rozwodzenia się na temat tego, że ktos popchnął dziewczynę na te studia, niż o samych studiach, ale mimo wszystko miło się słuchało.
Fajnie, że ostatecznie Ci się podobało. Myślę, że dużo więcej o prawie jest w rozmowie z Kasią: th-cam.com/video/mVWO2o5ZMJE/w-d-xo.html
świetny pomysł na kanał! Czekam na socjologa :)
Jak się cieszę, że trafiłam na ten filmik 💗 dosłownie czułam jakbyś opowiadała o moim życiu, bo mam bardzo podobne doświadczenia 🙈 Dagmara, świetnie się Ciebie słucha! Ogromna elokwencja i składność wypowiedzi. Brawo, naprawdę jeden z najlepszych wywiadów!
Czekam na lingwistykę i jakieś kierunki związane z zawodem nauczyciela :)
Swietny kanal, żałuję, że rok temu jak bylem po maturze nie widzialem takich filmów
Ja też, tylko że to bylo już 3 lata temu. Teraz oglądam różne kierunki studiów i gdybym wtedy miał możliwość ich zobaczenia to możliwe że inaczej by się moja kariera potoczyła
Kierunek dyscyplinuje samodyscyplinę umysłową i praktyczna, logikę stosowana, porzadkujaca myślenie ukierunkowane na zadaniu.Rowniez rozumienie jezyka prawnego, koncentracje i dojrzały charakter,które są baza do wejścia w dorosłe życie...młodego człowieka...Serdecznie pozdrawiam...
Co ty piszesz za głupoty
Szczerze mówiąc, ja czekam na wywiad z absolwentem prawa, który był na studiach dziennych i miał na tyle ambicji, żeby wszystkie egzaminy mieć zdane jak najlepiej. Tutaj ciekawi mnie ile faktycznie pracy musiał włożyć, żeby mieć wysokie wyniki we wszystkim. I ile musiał poświęcać na naukę w przeciągu dnia, czy tygodnia.
Ja takim jestem. Studiuje na UZ. Jak masz pytania pisz
Zależy jak bardzo ktoś jest ambitny, inteligetny, jakie ma umiejętności, jakich ma wykładowców, cwiczeniowców, jakie ma warunki, jaka uczelnia... nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nikt nie jest w stanie przygotować się do każdego egzaminu, po prostu nie da się być najlepszym w każdym dziedzinie prawa, a jak ktoś jest to raczej kariery nie robi potem.
@@antoniroszkowski1143 Jeżeli musi daną rzecz zaliczyć to znaczy że może zdobyć z niej jak najlepsze oceny. I oczywiście zdaję sonie sprawę, że to od wielu czynników zależy i że wszystkiego czasem nie da się ogarnąć, ale chodzi mi o osobę, która faktycznie siada żeby się do tego przygotować, nie ściąga, nie na ostatni moment, tylko taki "książkowy" przykład ambitnego studenta.
@@GalaxyGirl-dq8dj przeciez zawsze masz z gory zapowiedziane kolokwia i egzaminy z duzym wyprzedzeniem. Mozesz sie nauczyc o wiele wczesniej i pod koniec tylko powtorzyc. Na dodatek bardzo rzadko sa dwa kolokwia jednego dnia, wiec na prawde przygotowac sie nie jest trudno. Dla chcacego nic trudnego!
@@MeFisTo666 Dlatego mi zależy aby to właśnie z takimi ludźmi przeprowadzać wywiady, którzy idą, żeby cokolwiek wynieść ze studiów, a nie byle 3
Nie daje mi to spokoju jakiego typu jednostki zniknęły po tym pierwszym roku, bo Pan jej przerwał wypowiedź 😅
Jako prawnik bardzo często muszę być dla swojego klienta psychologiem.
Mam podobnie i coraz bardziej myślę o rzuceniu prawa na drugim semestrze...
Ja poszłam na prawo, bo to było moim marzeniem od podstawówki, nikt na mnie tego nie wymuszał. Bardzo tego chciałam i nawet, gdy jest bardzo ciężko, nie chcę z tego rezygnować.
Myślę, że do każdego kierunku studiów trzeba czuć takie uczucie, miłość. Bo w sumie ze studiami jest jak partnerem - czasami masz go dość, wkurza cię, ale jak go kochasz prawdziwie, to nie chcesz go rzucić.
Lepiej nie iść na studia niż iść na studia i się wypalić
Akurat mam maturę w tym roku i już zdążyłam zrezygnować z rozszerzonej historii 🙃
Jezu zrobiłam dokładnie to samo
Studiowałam prawo przez semestr i cieszę się, że nie kontynuowałam edukacji w tej dziedzinie, bo dla mnie też był to wybór podyktowany rozsądkiem. Męczyłam się strasznie, cieszę się ze zmiany kierunku, bo teraz wykonuję super satysfakcjonujący mnie zawód i skończyłam studia, które mnie faktycznie interesowały. :)
Co ostatecznie wybrałaś, jeśli można zapytać?
@@Shatork początkowo zmieniałam studia prawnicze na studia techniczne, potem pracując już jako analityk wykiełkowała we mnie myśl o studiach medycznych. Dziś jestem już lekarzem, a w wolnych chwilach pracuję naukowo wykorzystując swoje skille analityczne. Musiałam przejść długa ścieżkę by do tych decyzji dojrzeć, ale cieszę się, że moje życie właśnie tak się potoczyło. :) Bywały na tej drodze zakręty i chwile zwątpienia, ale było warto.
Świetny materiał i pomysł na kanał! 🤩 Na pewno będzie on kiedyś popularny!! 😄❤️
Też mam nadzieję, że przekaz dotrze do dużej ilości osób :)
Chyba odnalazłam w pani Dagmarze bratnią duszę haha. Jestem tegoroczną, strasznie zagubioną maturzystką. Miałam mnóstwo pomysłów ale żaden nie przetrwał do teraz i... nie za bardzo wiem co zrobić. Bardzo chciałabym znaleźć coś, co będę robiła z pasją bo wiem, że wtedy całkiem się w to wkręcę i będę robić wszystko by mieć z tym styczność. Zastanawiałam się nad psychologią ale ten pomysł szybko został zdeptany przez realia i wszechobecne głosy, że po ok. 8 lat nauki, znalezienie pracy graniczy z cudem tym bardziej, że teraz zdecydowanie więcej osób idzie na psychologię niż jest na to zapotrzebowanie... choć nie powiem, nadal troche kusi. W grę wchodzi też filologia polska ale należę raczej do ambitnych osób i jak pomyślę, że nauka w szkole ma być moim życiowym celem... czuje zawód i niedosyt, zero ekscytacji (nie ubliżanąc osobom, ktore idą w tym kierunku, to po prostu moje odczucia, że to raczej nie tędy droga. Jeszcze jest opcja skierowania się w stronę bardziej redakcyjną ale do tego również nie jestem przekonana) I szczerze, nie wiem jakim cudem zakwitła mi w głowie myśl o prawie. Jak tak pomyślę, zawsze lubiłam brać udział w debatach i różnego rodzaju scenkach tego typu, chociaż wiem że pewnie nie na tym prawo polega xd Trochę obawiam się, że złapałam się tej myśli przez frustrację z tego powodu, że nie wiem co dalej począć i za wszelką cenę chcę się czegoś chwycić :( . Dopiero zaczynam drążyć ten temat i ten wywiad bardzo mi pomógł. Nie wspominając juz o tym że słuchanie tak sympatycznej osoby, jest po prostu przyjemnością ;)
Jak jest tu ktoś znający się na rzeczy, może chce mi napisać na czym polega praca prokuratora/radcy/adwokata, tak na codzień? Bo domyślam się, że ekscytujące rozprawy sądowe to raczej mała część tego zawodu...
Cześć Asia! Dzięki, że podzieliłaś się swoją historią z tak wieloma szczegółami. Chciałbym się odnieść do kilku rzeczy:
chciałabym się odnieść do pracy radcy/prokuratora/adwokata. W odcinku pytam Dagmarę, czy można, jako osoba postronna, wejść na salę sądową i zobaczyć, jak wygląda praca ludzi związanych z prawem w praktyce (wiadomo, zobaczysz jedynie fragment, ale wydaje mi się, że polska sala sądowa odbiega od tego, co można było zobaczyć w Suits :), fragment rozmowy: th-cam.com/video/MU-tgLS0BT4/w-d-xo.html ). Praca adwokata/radcy to przeważnie siedzenie w dokumentacji.
Jeśli masz taką możliwość, skontaktuj się ze swoim szkolnym doradcą zawodowym i przegadaj, na czym Ci zależy. Twój doradca zawodowy powinien mieć narzędzia, które pozwolą zdiagnozować Twoje zdolności, predyspozycje itd. Być może ukierunkuje Cię to na jakiś konkretny zawód.
Powiedziałaś także, że teraz idzie dużo więcej osób na psychologię, niż jest na to zapotrzebowanie. Nie do końca jest to prawdą (powiedziałbym nawet, że jest odwrotnie), a dowodem na to jest zestawienie: barometrzawodow.pl/modul/prognozy-na-mapach-wyniki?map_type=country&map_details=counties&profession%5B%5D=51&year%5B%5D=2021&relation=1
Osobną kwestią jest wysokość zarobków, standard pracy itd., ale o tych rzeczach na pewno się dowiesz, oglądając rozmowę z Michałem: th-cam.com/video/HSuqSupci4o/w-d-xo.html
Pozdrawiam!
I co w końcu wybrałaś? Jak ci się podoba?
@@judyta7021 Pozdrawiam z trzeciego roku prawa ;) Jestem zadowolona z wyboru, raczej nie podjęłabym innego. Spotkałam profesorów, którzy potrafią zarazić pasją i zapałem, jednak rzeczywiście w większości jest to praca z dokumentami. Im bardziej zaznajamiasz się z tematem, tym szybciej znika cała ekscytująca otoczka kreowana przez filmy i nasze wyobrażenia. Praca jak każda inna. Dużo jednak zależy od tego, jaką ścieżkę wybierze się później i w czym będzie się specjalizować, więc uważam, że prawo daje duże pole do manewru, aby znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze czego nauczyłam się podczas studiów - nie dać się zastraszyć. "Nie idź na to, nie będziesz miał po tym pracy" słyszałam to zdanie o każdym pomyśle, jaki przychodził mi do głowy i mam wrażenie, że zwykle wypowiadają się tak osoby, które po prostu nie są zadowolone ze swojej pracy. Jakbym miała tego słuchać, nie poszłabym na żadne studia. Idźcie na to, co uważacie za interesujące, w czym myślicie, że możecie się sprawdzić. Jeżeli będziecie to lubić, jest naprawdę spora szansa że będziecie robić wszystko, żeby zdobyć w tym doświadczenie, a co za tym idzie, łatwiej będzie wam później znaleźć pracę w zawodzie. Nagle przestaje to być takie niemożliwe, jak mówią ludzie którzy często nawet w tym nie siedzą. Podobnie z trudnością studiów - nasłuchałam się, jakie są ciężkie, nie do zdania, ile poprawek ludzie mają za sobą i znowu, większość takich komentarzy słyszałam od osób, które nie przykładały się do nauki (nie wszyscy ofc każdemu może powinąć się noga, w końcu materiał do prostych nie należy) . Studia nie są proste ale wszystko jest do zdania. Jak masz jakieś pytania, chętnie odpowiem :)
@@asiaxyx4002 bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!:)
@@asiaxyx4002Haha. Fajnie się czyta twój komentarz sprzed 3 lat zestawiony z tym co piszesz teraz. Tyle wątpliwości, rozważań, a okazało się, że znalazłaś swoją drogę. Powodzenia!
Materiał całkiem przydatny, jednak strasznie mało się można dowiedzieć o zapleczu prawniczym. Wyszła z tego raczej rozmowa o motywach czy popychaniu kogoś do studiów. Słuchało się miło, mimo wszystko.
To prawda, niewiele elementów prawa pojawiło się w rozmowie. Dlatego też ani tytuł ani miniatur nie wskazuje, że jest to rozmowa stricte o prawie. Pozdrawiam!
Przez pół roku praktyki nauczysz się tyle co przez 5 lat studiów, więc potwierdzam
Bardzo współczuje tego nacisku ze strony mamy a psychologię bardzooo polecam, nigdy nie jest za późno :)
nie ma czego współczuć ☺️ każdy rodzic chce dla dziecka jak najlepiej, a moja mama jest najwspanialsza. To prawda, nigdy nie jest za późno! Dziękuje :)
@@dagmarawypych3023 Dagmara super babka z Ciebie! :D
Wspaniały kanał!
Hej, dzięki! Też tak uważam, ale mogę nie być obiektywny :)
Świetny kanał, fajnie gdybyś wrócił z nowymi filmikami.
A tak z ciekawości, jaką ścieżką poszła dalej Dagmara?
Zostałam pośrednikiem nieruchomości 😃
Biedny Przemek, nie mógł dojść do słowa :D
Doskonale wiesz, że jako moi goście czasem nie jesteście dla mnie łaskawi w tej kwestii :D
Na politechnice z każdym semestrem wzrasta poziom trudności i każdy semestr jest coraz bardziej wymagający
Mega ciekawy wywiad dla mnie absolwenta prawa, adwokata. Ja dopiero poczułam, że naprawdę chce prawo, gdy zaczęłam być adwokatem. Po drodze mnóstwo zwątpien. Prawo to maraton. Mimo tego, że chciałam to robić jakoś od 12rz. Obecnie nie wyobrażam sobie niczego innego. Ta praca jest bardzo kreatywna, bardzo dużo od Ciebie zależy. Co jest też obciążające. Niemniej, jestem zaskoczona ze Mama prawniczka namawiała, bo córka będzie dużo zarabiać. Obecne realia wykonywania zawodu są ciężkie, albo po prostu trzeba na ten sukces poczekać. Przy okazji, myślę że Pani ma adhd - sama mam i wiele tutaj widzę podobieństw 😁pozdrawiam i super wywiad, Młodzi Ludzie słuchajcie i idźcie swoją drogą! Mimo że jest ciężko. Jesli wiesz to wiesz 😬 A jeśli czujesz, że to nie Twoje to nie idź ta droga!
PS. Ale ja naprawdę pije sojowe latte 🤣🤣nienawidzę mleka krowiego
W tym roku będę pisać próbny egzamin 8-klasisty i nie wiedziałam czy żeby na prawo iść jaki trzeba mieć kierunek. I też się zastanawiam nad Psychologią a Prawem. I boję się że TRZEBA iść na Humana bo z historii dobra nie jestem i już drugi czy trzeci odcinek oglądam u ciebie o Prawie i dzięki tym filmom bardziej jest to dla mnie świadome. Mam też siostrę Maturzystkę która jest na Biol-Chem i jest jej ciężko i boje się że na Humanie będzie jeszcze gorzej. Więc twoje filmy pomagaja:)
Spokojnie! Skończyłam liceum na kierunku biol-chem, rozszerzona maturę pisałam z polskiego i angielskiego, po czym dostałam się na prawo! Co do kierunku to human zdecydowanie będzie łatwiejszy
Nie pisałam jeszcze matury, ale egzamin ósmoklasisty mam już za sobą! :) obecnie jestem w liceum na humanie (pol-his) i według mnie nie ma powodów do stresu. Zobacz na wymogi uczelni :). Na UJ w Krakowie ,aby się dostać na prawo trzeba zdawać polski,historię, wos, matematykę lub język (ale za język jest mniej punktów) na poziomie rozszerzonym. Jak widać nawet po mat fizie można iść na prawo (UJ jest przeciez najlepszą uczelnią w polsce). Wymagania dotyczące rozszerzeń są różne na wielu różnych uczelniach. Wiadomo, że na większości będą te same przedmioty, ale zdarzają się (całkiem często) wyjątki. Wiele osób po humanie idzie na psychologię, wszystko zależy od wymogów danej uczelni. Jeśli chodzi o rozszerzoną historię - jest trudna, ale nie ma tragedii. Słyszałam, że matura z niej jest straszna, ale myślę, że to kwestia dobrego przygotowania, a dla chcącego nic trudnego. Jest dużo dat i bardzo dużo informacji, ale przy systematycznej nauce na prawdę nie jest źle. Muszę zaznaczyć, że historia zawsze była jednym z moich ulubionych przedmiotów (miałam świetną nauczycielkę w podstawówce). Wiedziałam na co się piszę, a nauka nie sprawia mi większych problemów, bo po prostu ten przedmiot lubię. Na niektóre uczelnie nawet po biol-chemie da się dostać na prawo (pewnie niewiele na coś takiego pozwala, ale jednak) więc wybierz taki kierunek, na którym będziesz czuła się dobrze. Zobacz czego wymagają uczelnie, które cię interesują (jeśli będziesz chciała,a będę miała wiedzę, to będę mogła napisać Ci jak to wygląda na tych uczelniach, o których przynajmniej ja czytałam)
Swoją drogą, ja także chcę iść na prawo! :)
Życzę powodzenia na egzaminie i przy wyborze szkoły
Ścieżki są następujące: prawo gospodarcze krajowe, prawo pracy, prawo międzynarodowe gospodarcze, natomiast prawo cywilne(rodzinne i spadkowe) i karne daje najmniejsze szanse. Prawo administracyjne to zupełnie inna gałąź prawa, która rządzi się innymi zasadami.
Prestiż jest pod warunkiem poświęcenia się i pasji. Prestiżu nie ma za sam status studenta.
Myśle nad studiami prawniczymi,dzieki za ten film
Panie prowadzący ma pan sobowtóra w 2LO. Wygląd i mimika taka sama tylko kilka lat młodszy 🤣
Poza tym świetny wywiad 👍🏼
Haha, no to świetnie :D! Ciekawe, czy sobowtór również ma podobne zdanie do Ciebie :D
Dzięki!
Szkoda, że mowa o prawie, a nie architekturze wnętrz.Jestem ciekawa jak wygląda pierwsza praca czy staż jako architekt wnętrz (na ten moment nie mam czasu, aby się przekonać na własnej skórze). Jestem aktualnie na pierwszym roku studiów i bardzo się męczę. Codziennie zastanawiam czy nie iść jednak dalej w tatuowanie (co porzuciłam na rzecz studiów). Boję się, że na studiach marnuję czas, który mogłabym poświecić na zdobywanie doświadczenia w pracy tatuatora. Niestety rodzice też mnie dość mocno pchają w studia, mają przekonanie, że studia = pieniądze, również pieniężnie mnie „wspierają”, przez co wręcz głupio mi zrezygnować, żeby te ich pieniądze nie poszły na marne. Nie powiem, że się nie odnajduję wcale, bo bardzo lubię projektowanie, ale są to studia zajmujące zbyt dużo czasu, przez co nie mogę się realizować w tatuowaniu, w czym czuje się dużo lepiej, o rozwijaniu się prywatnie nie wspomnę - np. chodzeniu na siłownie czy imprezy, nawet malować się nie mam czasu. Jestem szczęśliwa tatuując, a w projektowaniu, rysunkach technicznych i klejeniu makiet jestem po prostu dobra ze względu na sposób mojego myślenia i zdolności manualne.
Hej, wpadaj na niedzielny webinar: kierunkowskazkariery.pl/webinar/
Być może wyciągniesz z niego coś dla siebie :)
Ja jestem po.prawie, skończyłem już aplikacje radcowska zdalem egzamin i doszedłem do wniosku że bardziej kręci mnie i więcej pieniędzy mam z bycia grafikiem. Morał z tego taki ze ważna jest pasja i pieniądze a nie zdanie innych 😗 powodzenia trzymam mocno kciuki
Jest gdzieś informacje w jakiej szkole konkretnie ta pani studiowała ?
Pojscie na prawo to dla większości osob będzie najwiekesy błąd w życiu. Zawod bez przyszlosci pelen sfrustrowanych ludzi.
Masz jakieś doświadczenie związane z prawem?
XD. Jeśli ktoś idzie za namową rodziców i nie przemyślą tego to jasne, ale ogólnie to niby dlaczego?
czekamy na architekturę :))
Będzie! :)
@Julia Dyrdycka Na kanale pojawiła się rozmowa o architekturze. :) th-cam.com/video/G_VulFQETuw/w-d-xo.html
jak ja ją rozumiem...
Dziewczyno 🧐 na Ibizę zrobić na ognisku grila i na Antarktydę podziwiać jak lodowiec znika .... 🤘🏼😍😘
Czy będzie odcinek o lotnictwie I pilotażu? Covid się kiedyś skończy a lotnictwo I turystyka jako pierwsze się podniesie
Wariacie zmień może filmiki na publiczne bo na razie wszystkie masz niepubliczne. I ciężko będzie Ci dotrzeć do większego grona osób, jeśli jednym sposobem aby znaleźć twój odcinek jest dostanie linku.
Dzięki ziomuś! Dziś o 18 premiera kanału, jesteś w grupie przedpremierowej :)
@@kierunkowskaz A okej to nie wiedziałem, no to powodzenia w wybiciu się na YT, bo naprawdę ciekawy i pomocny content.
moja historia jest podobna, tylko ja wybrałam finanse :p po 7 latach korpo cyrku idę na studia again
Czekam na pielęgniarkę!!!
Pielęgniarstwo jest w planach :)
jestem niezdecydowana 2klasistka szukajaca miedzy prawem a psychologia, jedyne co sklania mnie na prawo to matura z wosu gdzie na psychologii jej nie ma na UG, doslownie nic wiecej nie wiem XD
Prawo ? Nie rób tego błędu
@@MojaOpinia1dlaczego? możesz powiedzieć cię więcej?
@@MojaOpinia1Daj jej spokój, niech sama wybierze, a nie że jakiś random jej gada nad uchem :)
gdzieś tam
Pozytywny kierunek i wypowiedzi:)
Mega fajny wywiad, bardzo proszę o medycynę :D
Dzięki! Medycyna/lekarski na pewno się pojawi :)
@@kierunkowskaz będę jej wyczekiwać 😁
Dużo gadania naokoło, a to czy jesteś zadowolony ze studiów sprowadza się do tego jak wygląda twoja kariera zawodowa. Był boom na prawników w latach 90-tych, bo było ich mało, a dziś jest przesyt i nie opłaca się w to iść. Dziś jest boom na programistów. Zobaczcie sobie odcinek z developerką na tym kanale.
To, czy jesteś zadowolony ze studiów studiów sprowadza się do tego, czy jesteś zadowolony ze studiów. I tyle. Nie powiesz mi, że można być za dowolnym ze studiów, których się nienawidzi, tylko dlatego, że są opłacalne.
Czekam na coś o Studiach Wojskowych :)
Czy znajdzie się tutaj ktoś studiujący prawo na UAM, najlepiej już na etapie nieco późniejszym niż I rok? Miałabym kilka pytań ;)
Dagmara w jakim mieście studiowała ?
Wrocław
Nie są jest to film zachęcający do wyboru tego kierunku
Zresztą wszystkie filmy mają charakter demotywacyjny
Polecam film z Kasią, także studentką prawa, z tego samego kanalu, ekstra wywiad, wiele konkretów odnośnie samych studiów :D
Zawsze możesz ukraść jakieś logo.
Może dietetyka?
Dietetyka na pewno zagości na kanale :)
fajny wywiad
świetna dziewczyna hahah
Bzdura kazdy moze byc dobry we wszystkim kwestia poświeconego czasu, pytanie tylko czy warto poświęcać zdrowie dla tak slabych pieniędzy jak po prawie. W mojej ocenie absolutnie nie. Studia prawnicze jako baza też slaby argument, zawodu i 5 lat zycia nie wybiera sie zeby miec bazę to my tak sobie siebie usprawiedliwiamy.
No tak, mamusia załatwiła pracę w kancelarii po maturze. Szkoda, że nie każdy ma takie możliwości. Co nie zmienia faktu, że rozmowa całkiem przydatna, a kto naprawdę chce, to da rade nawet bez takiego rodzinnego wsparcia.
Ale to źle, że jej mama pomogła? Jasne, że nie każdy ma możliwość takiego wsparcia. Każdy jednak powinien wykorzystywać te warunki, które ma w jak najlepszym stopniu. Dzięki! Wybierasz się na prawo?
Wydaje mi się, ze każdy w pewnym momencie swojego życia korzysta z możliwości, które są dawane, wiec nie rozumiem bólu pupy :) jak widzisz na niewiele mi się to zdało. Zycze powiedzenia w tym co da Ci motor do działania i szczęście ☺️
Ty byś nie skorzystał jakbyś miał taką możliwość żeby być uczciwym albo żeby ktoś krzywo nie patrzył? No weź.
Kancelarii jest mnóstwo. Myślę, że jeżeli maturzysta bez znajomości zacznie chodzić po kancelariach, powie że chce iść na prawo i chciałby nieodpłatnie lub za jakieś niewielkie pieniądze popracować, żeby sprawdzić jak to wygląda, to któraś kancelaria na pewno go przyjmie. Więc to nieprawda, że nie każdy ma takie możliwości. To nie jest nie wiadomo jaka instytucja, do której ciężko się dostać, a nawet jeśli... to zgadzam się z tym, że jeżeli ma się możliwości, warto z nich korzystać. Głupiec nie skorzystałby z możliwości. :) Inna sprawa jak te możliwości się wykorzysta.
😄super
Dzięki! :)
NARESZCIE COŚ SIĘ DZIEJE NA TYM KANALE. TAK TRZYMAĆ
Dzięki przyjacielu :)