Fűtőszőnyeg telepítése

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 9

  • @balazsronga4374
    @balazsronga4374 หลายเดือนก่อน +1

    Érdekes...Köszi a videot
    Milyen energetikai besorolási osztályba tartozik ez a fűtőszőnyeg?

    • @csaba-villszer
      @csaba-villszer  5 วันที่ผ่านมา

      A fűtőszőnyegek önmagukban nem rendelkeznek energetikai besorolással az épületekhez hasonlóan (mint pl. A++, A+, A, B, stb.). Az energetikai tanúsítványok az épületek egészének energiahatékonyságát vizsgálják, figyelembe véve a fűtési rendszert is, aminek a fűtőszőnyeg egy eleme lehet. Tehát a fűtőszőnyeg befolyásolja az épület energetikai besorolását, de önmagában nem kap ilyet.
      Viszont fontos megkülönböztetni a fűtőszőnyeg hatásfokát és az energiafelhasználását, ami befolyásolja az épület energetikai besorolását.
      Nézzük meg, hogyan:
      Fűtőszőnyeg típusa és hatásfoka: A különböző fűtőszőnyegek eltérő hatásfokkal működhetnek. Például az elektromos fűtőszőnyegek szinte 100%-os hatásfokkal alakítják át az elektromos energiát hővé, de az elektromos energia előállítása is járhat veszteséggel. A vizes fűtőszőnyegek hatásfoka a fűtési rendszer egészétől függ (pl. kazán hatásfoka).
      Fűtőszőnyeg vezérlése: A modern, programozható termosztátokkal ellátott fűtőszőnyegek jelentősen javíthatják az energiahatékonyságot, mivel csak akkor és annyit fűtenek, amennyire szükséges. Ezáltal csökkentik az energiafogyasztást és javítják az épület energetikai besorolását.
      Hőszigetelés: A fűtőszőnyeg hatékonysága nagyban függ az épület hőszigetelésétől. Egy jól szigetelt épületben a fűtőszőnyeg kevesebb energiát használ fel a kívánt hőmérséklet eléréséhez és fenntartásához, ami pozitívan befolyásolja az energetikai besorolást.
      Hogyan befolyásolja a fűtőszőnyeg az épület energetikai besorolását?
      Az energetikai tanúsítvány készítésekor figyelembe veszik a fűtési rendszer típusát és hatásfokát, beleértve a fűtőszőnyeget is. A tanúsítvány számításba veszi az épület hőveszteségét, a fűtési rendszer energiafelhasználását és más tényezőket, majd ezek alapján sorolja be az épületet egy energetikai osztályba (pl. A++, A+, A, B, stb.).

  • @tamaskep4902
    @tamaskep4902 ปีที่แล้ว +2

    Köszi erdekes volt, ès a koolandthegang is az egyik kedvencem. A telepites utáni szerelői ellenőrzèshez feltétlenül ilyen komoly(hitelesített? ) műszer kell?

    • @csaba-villszer
      @csaba-villszer  ปีที่แล้ว +2

      Egyszerű multiméter elég az ellenállás méréshez. A szigetelés vizsgálathoz viszont kell egy olyan műszer ami képes rá.

    • @laszloszurovecz2181
      @laszloszurovecz2181 ปีที่แล้ว

      A mereseket melyik ket potencial kozott vegezted?

    • @csaba-villszer
      @csaba-villszer  ปีที่แล้ว

      @@laszloszurovecz2181 LN+PE között, ahogy a gyártó is előírja.

    • @bakobela2298
      @bakobela2298 2 หลายเดือนก่อน

      Kedves Csaba! Szerinted a fekete tápkábel rövidíthető??

  • @ViLLaMVaDaS2
    @ViLLaMVaDaS2 ปีที่แล้ว +1

    Itt akkor minden szekrény, kanapé, fotel legalább 10 centis lábon fog állni? Ez sajnos nem olyan mint a vizes padlófűtés, itt ha letakarod, akkor túlmelegedhet és lerúgja magáról a járólapot. Illetve a padlószenzor elhelyezéséről is szívesen láttam volna néhány képkockát, hogy hova rakjuk, és miért oda.
    Illetve azt még legalább elmondtam volna, hogy a szálat TILOS elvágni, ha túl hosszú, akkor vagy besűríteni kell (ésszel), vagy ha annyival hosszabb, akkor felkanyarodni vele a falra.. De alapvetés, hogy a helyiség alapterületét figyelembe véve, a kisebb szálat vásároljuk, és lehetőség szerint a bútorok alá ne tegyünk.