Köszönöm a hasznos tájékoztatót, bár ezekkel már tisztában vagyok, hisz egy személyben vagyok burkoló és villanyszerelő is, pont e téma miatt. De sose árt az ismeretek felelevenítése, sőt lehet hogy új infókat is hallok, látok. Jó volt a szemléltetés, de az élet ennél cifrább kihívásokkal szokott előállni, köszi mégegyszer Gábor, várom a folytatást! Üdv: Tamás
Kedves László! Ha hasonló az összetétele, mint a műgyantának, akkor lehet, de kb 2cm aljzatkiegyenlítőbe kell elhelyezni a fűtőszőnyeget. Tovább mindenképp rá kell kérdezni a gyártótól, eladótól, hogy az a műmárvány milyen műszaki adatokkal rendelkezik. Pl hővezetési képesség, hogy padlófűtéshez ajánlja -e a gyártó.
Üdv! Ilyen épületfizika esetén sok tényezőt kell számításba venni, pl a vezetékeket, alumínium vagy réz-e, belmagasság, stb. De van erről egy hőigény számításos videó a csatornán, ami a B30-al foglalkozik, azt érdemes megnézni: th-cam.com/video/ICSESN1dEkI/w-d-xo.html Normál belmagasság esetén egyébként 1400W-os norvég fűtőpanelt. Vagy fűtőszőnyeget hasonló teljesítménnyel.
Már mért ne lehetne vágni a fűtőkábelt? Igaz a gari ugrik, de szakmailag megoldható, vízállóra is meg lehet oldani. Vízcsövekra fagyvédelni fűtőkábelt rendszeresen építek ki, de betonba szerelhető 100m gurigás verziót is lehet vágni, de még szakszerűen toldani is. Persze az általad ajánlott megoldás padlóba sokkal jobb, de vágás technikailag megoldható, de csak ha szakember csinálja.
A tényleges fűtőkábelt, ami kb 3-szor vastagabb, mint a fűtőszőnyeg, és W/fm-ben van megadva a teljesítmény, azt természetesen lehet vágni, legyen az normál vagy önszabályzó. A fűtőszőnyeg kábelének elvágása azonban probléma, javításához egyébként kapható gyári javítókészlet, és akkor maradhat a garancia is, hiszen pont a garancia az egyik legjobb érv a fűtőszőnyegek mellett. De a fűtőkábelek felhasználását teljesen jól írja, főleg kültéren sokat használják.
Köszönöm a hasznos tájékoztatót, bár ezekkel már tisztában vagyok, hisz egy személyben vagyok burkoló és villanyszerelő is, pont e téma miatt. De sose árt az ismeretek felelevenítése, sőt lehet hogy új infókat is hallok, látok. Jó volt a szemléltetés, de az élet ennél cifrább kihívásokkal szokott előállni, köszi mégegyszer Gábor, várom a folytatást! Üdv: Tamás
Örülök neki, ha hasznos, köszönöm!
Kedves Gábor! Azt szeretném megkérdezni, hogy öntött műmárvány zuhanytálca (3 cm) alá érdemes betervezni a szőnyeget? Köszönöm!
Kedves László! Ha hasonló az összetétele, mint a műgyantának, akkor lehet, de kb 2cm aljzatkiegyenlítőbe kell elhelyezni a fűtőszőnyeget.
Tovább mindenképp rá kell kérdezni a gyártótól, eladótól, hogy az a műmárvány milyen műszaki adatokkal rendelkezik. Pl hővezetési képesség, hogy padlófűtéshez ajánlja -e a gyártó.
Bocsánat, hogy off topic kérdéssel keresem: 10 m2-es szobába milyen elektromos fűtést ajánlana? B30as szigeteletlen ház Dk-i sarki szobájáról van szó.
Üdv! Ilyen épületfizika esetén sok tényezőt kell számításba venni, pl a vezetékeket, alumínium vagy réz-e, belmagasság, stb.
De van erről egy hőigény számításos videó a csatornán, ami a B30-al foglalkozik, azt érdemes megnézni:
th-cam.com/video/ICSESN1dEkI/w-d-xo.html
Normál belmagasság esetén egyébként 1400W-os norvég fűtőpanelt. Vagy fűtőszőnyeget hasonló teljesítménnyel.
Már mért ne lehetne vágni a fűtőkábelt?
Igaz a gari ugrik, de szakmailag megoldható, vízállóra is meg lehet oldani.
Vízcsövekra fagyvédelni fűtőkábelt rendszeresen építek ki, de betonba szerelhető 100m gurigás verziót is lehet vágni, de még szakszerűen toldani is.
Persze az általad ajánlott megoldás padlóba sokkal jobb, de vágás technikailag megoldható, de csak ha szakember csinálja.
A tényleges fűtőkábelt, ami kb 3-szor vastagabb, mint a fűtőszőnyeg, és W/fm-ben van megadva a teljesítmény, azt természetesen lehet vágni, legyen az normál vagy önszabályzó.
A fűtőszőnyeg kábelének elvágása azonban probléma, javításához egyébként kapható gyári javítókészlet, és akkor maradhat a garancia is, hiszen pont a garancia az egyik legjobb érv a fűtőszőnyegek mellett.
De a fűtőkábelek felhasználását teljesen jól írja, főleg kültéren sokat használják.