Przydomowe Turbiny Wiatrowe: wszystko, co musisz wiedzieć! CZĘŚĆ 2- Warsztat OZE

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 ต.ค. 2024
  • Czy marzysz o niezależności energetycznej? Rozważasz inwestycję w przydomową turbinę wiatrową, ale nie wiesz od czego zacząć? To idealny odcinek dla Ciebie! Wyrusz z nami w fascynującą podróż przez świat energii wiatrowej i poznaj wszystkie aspekty związane z instalacją i eksploatacją własnej turbiny wiatrowej.
    #EnergiaWiatru #PrzydomowaEnergia #TurbinaWiatrowa #ZrównoważonyRozwój #OdnawialneŹródłaEnergii
    Doświadczenie i wiedza ekspertów branżowych pozwolą Ci zgłębić temat od podstaw, poczynając od definicji energii wiatru i jej potencjału w produkcji energii elektrycznej. Omówimy również kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem turbiny wiatrowej, w tym dostępność dotacji oraz lokalne przepisy i regulacje.
    #Dotacje #EnergiaOdnawialna #ZakupyEnergetyczne #OszczędnośćEnergii
    Nie zapomnimy również o technicznych aspektach, takich jak zależność efektywności turbiny od prędkości wiatru oraz pojęcie mocy nominalnej i warunków, w których jest osiągana. Przyjrzymy się także różnym rodzajom turbin wiatrowych i ich charakterystykom, w tym długości śmigła i ich wpływowi na wydajność.
    #EfektywnośćTurbiny #MocNominalna #KonstrukcjaTurbiny #TechnologiaWiatrowa
    Oprócz tego rozwiniemy temat rozkładów prędkości wiatru i ich znaczenia dla wydajności turbiny wiatrowej, a także omówimy najnowsze trendy i innowacje w dziedzinie energii wiatrowej.
    #InnowacjeEnergetyczne #NoweTechnologie #Wiatrak #EnergetyczneTrendy
    Przygotuj się na pełen wiedzy i inspiracji odcinek, który przyniesie Ci wgląd w świat przydomowych turbin wiatrowych i pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje dotyczące własnej inwestycji energetycznej!
    Ekspercką wiedzą podzielili się z Państwem:
    Marcin Wiśniewski - WNES
    Przemysław Moraczewski - WNES
    Bogdan Szymański - GLOBENERGIA

ความคิดเห็น • 32

  • @jerzybazej5436
    @jerzybazej5436 3 หลายเดือนก่อน

    Jak zwykle bardzo profesjonalne podejscie do tematu P Bogdana Szymańskiego
    Dzięki:)

  • @Karlosr6
    @Karlosr6 5 หลายเดือนก่อน

    Świetna robota. 2 czesci. FW w pigułce. Dziękuję

  • @arekkons2781
    @arekkons2781 2 วันที่ผ่านมา

    Bardzo istotne spostrzeżenia odnośnie montażu turbiny na konstrukcji wsporczej. Czy to będzie słup, czy też żerdź energetyczna, ktora słupem nie jest od strony inżynierskiej ( innego rodzaju obciążenia) . No i kluczowe: kwestia utwierdzenia w gruncie... Brawa ode mnie dla zespołu w studio. Konstrukcja przede wszystkim musi być bezpieczna dla otoczenia, zwłaszcza taka, ktora jest poddawana obciążeniom zmiennym.
    Pierwszy raz oglądam, bardzo podoba mi się wieloaspektowość dyskusji, tzn. energetyka, statyka, ekonomia, prawo budowlane, bezpieczeństwo, no i w końcu kwestia przepaści między niedouczonymi techniczne sprzedawcami a technikami, którzy zbierają za "niezrealizowane obietnice"
    Pozdrawiam

  • @mirek8862
    @mirek8862 5 หลายเดือนก่อน +2

    Witam to taka mała turbina nie wyprodukuje tyle energi żeby pokryć koszty serwisu a co dopiero żeby się kiedyś zwróciła .

  • @sylwesterja8646
    @sylwesterja8646 4 หลายเดือนก่อน

    Ale pięknie 😉

  • @PolscottTVNews
    @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

    Turbiny wiatrowe jakie znamy to zacofanie , to prehistoria, powodem jest po pierwsze dynamo ! Prądnice które są oferowane dla turbin to starocie pomimo że wyprodukowane teraz. Są aktywne, toporne, oporowe, co trzeba robić - to proste , pracować, opracować swoje dynamo, polecam wam model ; Stark 1/2/3 - co do inverterów , to jest jeden czyli Durite , lepszego nie ma ! Kolejnym kłopotem jest brak dobrych stabilizatorów uzysku , strata na tym co jest to ogrom ! Ale warto spojrzeć na dynamo Clarke 3.5 KW lub Clarke 6.5 KW , dlaczego takie interesujące ? Pisałem o tym w magazynie Polski Technik Wynalazca, ale wspomnę ; Clarke ( sprawdzone ) oddaje prąd użytkowy czyli 115 / 230 V / 50 Hz - od razu, nie potrzeba wam dla Clarke nic poza przedłużaczem , odprowadzeniem uzysku od razu do odbioru ! Nie potrzeba stabilizatora, regulatora, jest to zbyteczne, pytanie jak to zrobili ,że to tak działa ? No właśnie . Kolejny kłopot , wręcz idiotyzm, to brak znajomości kinetyki wiatru, czemu ciągle stawiają 3 płatowe turbiny ? Nie mam pojęcia, ale to istna głupota . Turbiny czołowe powinny mieć minimum 6 płatów, a nawet 9 , lub to co sprawdzone czyli GiGa Turbine, mam na myśli samą turbinę - teraz transmisja : to jest przekazanie obrotu ( Rpm ) z turbiny na dynamo, katastrofa - polecam zapoznać się z tym jak to zrobiono w GiGa , to jest turbina i dynamo ( pasywne ) zarazem , tam nie ma pasków, kół pasowych, nie ma kół zębatych :) i innych głupot , a działa - jak ? Kolejna sprawa to ; najlepsza technologia wiatrowa powstała w Polsce, kto ją opracował, testował , zaprezentował , i kiedy ? Ciekawie czy wiecie ? Do tego ta technologia , determinacja tych zestawów jest już przy minimalnym podmuchu , gdzie te pomniki ehhh ... te stawiane ogólnie, równać się z tym nie mogą nawet w 1 % !

  • @PolscottTVNews
    @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

    Od tygodnia wiemy z raportów z EU , do każdej dużej turbiny ( instalacji ) należy dopłacać, nie są opłacalne, raporty miażdżą zwolenników zasady " dmuchawce latawce wiatr " no ale aby nie wylać dziecka z kąpielą , technologia na jakiej bazują owe instalacje to głupota, należy produkować energię z wiatru ,ale skutecznie czyli mądrze , czyli powodem porażki jest brak wiedzy, pomimo że dyplomy te yyynżynieryyy mają :)

    • @AErKart
      @AErKart 3 หลายเดือนก่อน

      Skądinąd wiadomo że turbiny bardzo tanieją tak jak panele staniały oraz wiadomo że państwo do nich dopłaca tak jak dopłacał to paneli fotowoltaicznych dając dotację.
      Ale oczywiście Polski typowy cham patrzy tylko aby samemu nie mieć i innym nie dać. Niszcząc wszelkie inicjatywy aby tutaj nic nie było co jest zgodne z wizją Rosji polegającej na stworzeniu w Polsce strefy buforowej bez technologii.

  • @PolscottTVNews
    @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

    Albo inaczej, no cóż ja nic nie wiem zatem zapytam aby wiedzieć ;) a jakie jest wasze zdanie speców, czy nie lepiej by było gdyby montowali zamiast tradycyjnego wiatraka ( turbiny ) dać , założyć turbinę z GiGa ?

  • @PolscottTVNews
    @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

    Panowie specjaliści mam pytanie do was co to wiedzą : dlaczego ta turbina jest 3 stopniowa , a drugie : co by było gdyby była 6 stopniowa ? ;) mam nadzieję na odpowiedź ..

  • @mariusz07
    @mariusz07 5 หลายเดือนก่อน +1

    Rozumiem takie coś tylko jak ktoś jest rolnikiem i ma hektary ziemi dookoła domu.

  • @zbigniewg2897
    @zbigniewg2897 4 หลายเดือนก่อน

    Co do falowników wiatrowych to ta polska wspomniana firma to jest TWERD z Torunia. Falowniki mają certyfikat NC RfG, maja wbudowany kontroler i umożliwiają wpisanie krzywej obciążenia.
    Co do ekonomicznego sensu turbin wiatrowych to temat jest bardzo złożony. Duże firmy kilka lat dokonują pomiaru prędkości wiatru zanim postawią elektrownie wiatrowe.
    To, że wiatrak nieobciążony szybko się kręci to nic jeszcze nie znaczy.
    Mogę się pokusić na stwierdzenie, że spora część instalacji wiatrowych nie zwróci się przez cały okres eksploatacji.
    Tu nie ma jasno określonego przelicznika moc turbiny vs. roczny uzysk, jak to jest w przypadku fotowoltaiki. Wszystko zależy od lokalizacji.
    Może być tak, że turbina 3 kW rocznie da uzysku 1 MWh.
    Warto się zastanowić czy warto wykładać pieniądze na coś co się nie zwróci a ponadto zabierze nam komfort ciszy.

  • @damianegowski1283
    @damianegowski1283 4 หลายเดือนก่อน

    Świetny materiał. Jakich producentów turbin polecacie? Bo o tym nie mówiliście.

    • @PolscottTVNews
      @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

      Piskorz , Pawlak, GiGa ?

  • @PolscottTVNews
    @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

    Panie kolego, to nie ogon :) to ster kierunku, nakierowuje czołem płatów na kierunek strugi :)

  • @JarosawStefankiewicz
    @JarosawStefankiewicz 4 หลายเดือนก่อน

    czy ktoś wie na jaki czas jest wydawane pozwolenie na budowę, czy to jest różny okres?

  • @slawomirsobieszynski5493
    @slawomirsobieszynski5493 5 หลายเดือนก่อน

    Panowie a co z turbinami pionowymi jak to się ma co o czym rozmawiacie do pionowych

    • @PolscottTVNews
      @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

      Mało ,że pionowe , walcowe, to jeszcze kwestia dynama, prądnicy, a może wieńce zamiast tradycyjnych topornych, starych prądnic ?

  • @PolscottTVNews
    @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

    Co do stabilizacji uzysku ( energii ) polecam spojrzeć na taki element w vanie marki Modec , skoro tam działało, i to na wysokim poziomie przy minimalnym stopniu dławienia , pomimo że w Modec`u idzie o odzysk z jałowej jazdy, ale prąd to prąd, zatem może warto spojrzeć na ten element skoro sprawdzony, a nie używać czegoś co dławi wam uzyski na poziomie 80 % na minus .Rozwiązania od dawna są, ale jak to mawia prof. Kerr - ignorancja zaślepia ludzi .

  • @krzysztof4517
    @krzysztof4517 5 หลายเดือนก่อน

    Można namiar by spytać o ofertę na generator wiatrowy ?

  • @adamkluska356
    @adamkluska356 5 หลายเดือนก่อน

    Do wiatraków tylko Deye falownik i zaprogramować w nim krzywą obciążenia wiatraka. Wtedy to zadziała jak powinno.
    Elektrownia wiatrowa 10 kw powinna mieć śmigło powyżej 4 m - 3 m to jest mało na takie urządzenie. Optymalnie jest 5 m na maszcie 18 m i większym

    • @piotrr597
      @piotrr597 5 หลายเดือนก่อน

      Wawer, to Ty ?

    • @adamkluska356
      @adamkluska356 5 หลายเดือนก่อน

      @@piotrr597 nie ale od lat pracuję w energetyce i widziałem także od środka wiele wiatraków w tym takich wartych grube miliony

    • @marcinwisniewski2
      @marcinwisniewski2 5 หลายเดือนก่อน

      Pracujemy tylko i wyłącznie na Deye. Ale proszę mieć na uwadze, że inwerter nie wyhamuje wirnika podczas zbyt silnego wiatru oraz nie analizuje parametrów pracy turbiny. Tym zajmuje się kontroler vel sterownik.

    • @adamkluska356
      @adamkluska356 5 หลายเดือนก่อน

      @@marcinwisniewski2 z tego też sobie zdaje sprawę i o tym mówiliście więc pominąłem to.

  • @Кат-з6м
    @Кат-з6м 4 หลายเดือนก่อน +1

    Nuda! Mówicie językiem którego większość ludzi nie zajmujących się tematami wideo NIEROZUMIE ! Stąd brak widzów.
    Zacznijcie mówić prostym językiem lub zamknijcie kanał, bo nikt tego oglądać nie będzie, a to oznacza że tracicie czas na próżno.

    • @PolscottTVNews
      @PolscottTVNews 4 หลายเดือนก่อน

      Nie jest tak tragicznie, są gorsi :)

    • @AErKart
      @AErKart 3 หลายเดือนก่อน

      ​@@PolscottTVNewsjeśli ktoś ogląda się za siebie pocieszające tym że są gorsi to sam ściąga się w dół. Ponieważ Liderzy rozwoju patrzą w górę aby wzorować się na lepszych. Oglądanie się za siebie na gorszych to tak jakby dołączanie do nich bo w którą stronę kto patrzy skąd obiera standardy dla własnej działalności

    • @AErKart
      @AErKart 3 หลายเดือนก่อน

      Nuda To jeszcze nie wszystko Najgorzej że ci goście jąkam się mówiąc niepewnie tak jak byliby do tego zmuszeni.
      Nie są pewnymi siebie pasjonatami którzy mówią z ikrą a gośćmi jak gdyby z łapanki przypadkowymi

    • @AErKart
      @AErKart 3 หลายเดือนก่อน

      Kontroler, mostek prostowniczy
      Inwerter i jego wzbudzenie
      Falownik, ac/dc
      Mopt
      Źródło prądowe
      Funkcja proch się zmienia
      Falownik nie wie jak sobie z tym poradzić gdy są jakieś zmienne
      Temperatura uzwojenia i możliwość sterowania hamulcem wbudowanym mechanicznym
      Sterowanie kontem natarcia łopat
      A w końcu to co najlepsze wykres który jest jednym wielkim shitem 5:43
      Bez żadnych współrzędnych Górka na jednym jej początku brak na drugim końcu zwarcie a na górze moc

    • @arekkons2781
      @arekkons2781 2 วันที่ผ่านมา

      Nie ma możliwości przekazać tej całej wiedzy technicznej na prosty język. Zbyt dużo zmiennych. To nie jest wymiana uszczelek w kranie, którą można spróbować wymienić samemu. Jak masz braki w wiedzy technicznej to nikt odpowiedzialny nie da Ci prostej recepty na "sukces". Pierwszy raz oglądam kanał, coś o tym wiem i uważam że gospodarze świetnie rozkładają temat na czynniki pierwsze. Jak komuś nie podoba się dykcja, czy też formy wypowiedzi proponuję pooglądać Pytanie na śniadanie....