Надеюсь, болгарками работают в другом помещении, а то в таких точных работах абразив, пыль и грязь - злейшие враги, борьба с которыми занимает значительную часть времени... Больших Вам сил и терпения в столь титанической работе! С интересом жду дальнейших изысканий!)
Это небольшое предприятие, они делают разные металлоконструкции. Про болгарки не стоит переживать, примите во внимание, что на шлифовальном постоянно нужно править камень, при этом вылетает просто масса абразива, так что болгарки это мелочь.
Получається що конус (форма призми) просідає і збільшується площа контакту тим самим після ремонту збільшується ресурс, а ще як накладки до до наступного ремонту пройде багато часу
Закинуло в реки его первый видос про выравниыание плиты, решил свежий глянуть, а тут выянилось, что не ущемляет никто и можно русский использоыать спокойно😅
Доброго дня! Певно що так, на тому клаптику, де потрібно було зрізати 0,4 мм, участок приблизно 40мм на 90мм, довелося скркбти напевно години 4, ясно що включаючи час на заміри, що не так і легко для рук. Втім завжди можливо знайти засоби, які відповідають технічному завданню. Перша ідея, що приходить на думку, я міг би вишабрити прилеглі три лінійні стрічки на переферії робочої поверхні напрямних, що максимально зручні для цього за своїм розташуванням, та пустити по ним шліфувальну головку на каретці. Звісно, це вже було-б складніше.
Доброго дня! Ремонт в основному уже завершений, принаймні з шабрінням, відзнято багато матеріалу. Але не встигаю робити відео. Дещо більше матеріалу на моєму англомовному каналі (Gena Bazarko). Надіюсь завершу роботу з відео та опублікую.
Чи збираєте ви дані про кількість затрачених годин на такий ремонт? Буде дуже корисно такі дані, людина приблизно буде орієнтуватися потратити 500 годин на ремонт, чи відправити на шліфовку.
Наркоманская тема, шабрить, шабришь такой заеб@лся а в голове только одна мысль, сейчас пройдусь еще разок шабером и хорош и так пока с ног не свалишься, увлекательный процес но очень тяжелый особенно с неудобных положений шабрить
Хто не тримав шабера в руках, той може не зрозуміти , якими відчуттями "наповнюється" майстер під час роботи з ним. Трохи нудно, але після кожного наступного відбитку фарби на площині з'являються сили і надтхнення для наступного проходу. Чи не так?
Шабрив плити, троїв. Дуже класно видно прогрес якщо постійно робити фото п'ятен на плитах. Потім приємно глянути як п'ятен стає більше і як вони ростуть :)
Ви бачили у відео, як виглядає упаковка пластини, у Китайської пластини упаковка інша. Отже відрізнити можна по упаковці. Шукайте по обїявах ОЛХ. Якщо хочете більше інф. пишіть на пошту.
просто чудовий результат і теоретична база. Було б цікаво почути від Вас певну лекцію про ці автокаліматори і взагалі застосування оптики для точних вимірювань. Чи можна для якихось менш відповідальних деталей для перевірки прямолінійності і площинності використати лазерні нівеліри чи теодоліти чи якесь інше таке поширене обладнання.
Пане Генадій, вітаю Вас з Новим Роком, нехай у новому році всі Ваші плани реалізуються як Ви забажали, з точністю японського (або хочаб швейцарського) вимірювального інструменту.
На другому моєму англомовному каналі вже опубліковані два чергових відео, якщо вмикнете субтитри з перекладом, текст буде цілком адекватний. Ймовірно на вихідних зроблю ці відео й для цього каналу. На цей час на ві подібній призмі похибка 0.006 мм на всій її триметровій довжині. Починаю працювати з другою, плоскою лінією. Найближчим часом, займаючись плоскою, ще трохи зменшу похибку ві подібної призми .
Це видно по положенню "хреста" в приборі. Ви ж бачили, наприклад в кінці, з "маяками" Д1 та Д2. Д1 вже була на своєму місці, а Д2 ще залишалась вищою не 0.33 мм. Коли я підклав відповідні щупи з протилежної сторони, "хрест" зайшов у центр шкали, підтверджуючи, що саме стільки треба ще зрізати. Тут все абсолютно ясно та чітко, помилитись нема причин.
чет УДГ 250, нульцевую за 50 тыщ продать не могу. а сколько поверочного инструмента там продается, ууууууу..... Диву дашься! А проверишь этот инструмент, сразу становится понятно, почему он в заводской кладовке 50 лет лежал и им не пользовались. Это потому что он советский был и кривой. Вот шведский поверочный инструмент или шведская УДГ - прекрасные вещи. А совок - это погрешности в сотыги, которые мне к примеру при изготовлении шестерни передачи в мото МКПП, нахуй не вслаись. Отвертка СССР.........
На площадках подобных Авито еще лучше продаются инструменты и приборы западного изготовления, и ценятся они значительно больше. Если бы была возможность проверить геометрию совершенно нового советского станка и соответственно его , например Швейцарского аналога, то думаю, все отлично понимают, каков бы был результат такого соревнования.
@@toyotacrown512ой да хватит хаять советское. у меня есть возможность сравнить китайское литье проверочных мостов и советских. последнее никогда не стыдно поправить. что ни возьми китайское то все говно. от мультиметров и отверток до прецизионных вещей. импорта с запада у нас нет на авито. он конечно есть но это редкость и стоит не разумных денег. мне лично этот митутоя не нужен. вот генадий то же удовлетворятся советским ак-1. удг за 50 это много. в общем спасибо за мат. граница вам в швецию открыта блокет си работает там можете взять монарха и шабрить его как генадий. а!.. и инструмент взять а советское выбрасывайте. оно все не гожее и ни в какие ворота не лезет.
@@MaximusChigaev що можна сказати, дядя зовсім попутав і змішав небо з землею. Як можна порівнювати китайське дешеве що ти купуєш за самій нижщій ціні з якісним інструментом? Яка ціна така і якість
@@MaximusChigaevпитання, скільки це коштувало. Хто мав можливіть купити собі верстат при совку? Навіть проста електрична дрелька була дорогим задоволенням. Люди мали переважно списані і ремонтовані.
@@robertmonroe9728 так а какого черта вы тогда на нем пишете? забудьте его! мы все только от этого выиграем, к нам хоть рагульё перестанет ездить и притворяться русскими.
Так ведь все кто по русски говорят те собственность и холопы обезумевшего кремлёвского карлика. Вот и будут люди говорить на другом языке чтоб их освобождать не пришли. Кремлёвский карлик главный враг русского языка.
Сезонные подвижки бывают на открытой местности, где влажность грунта меняются и он замерзает. А в цеху, где последние лет 50 не было ни дождя ни мороза откуда им взяться? Даже если заморозят цех, на 800мм промёрзнет если температура воздуха несколько недель будет ниже 20° в течении нескольких недель. Слишком невероятная цепь совпадней
@@ДмитрийЖаботинский-в5о у меня станок 28 тон весит ТПА ( термопластавтомат) 650 тонн усилие запирания на пресс форму, из двух половин состоит- узел смыкания формы и узел впрыска, после юстировки сопла к летниковой втулке в идеале по весне приходится корректировать снова, станок стоит в отапливаемом цеху , полы в идеале. Всё равно подвижки зима лето есть.
, не зря на одном канале про ремонт станков и шабрение,упоминалось,что большие станки устанавливались на огромный фундамент намертво навсегда и шабрились уже точно подгонялись по месту. При дальнейшем их демонтаже и переносе точность терялась.
@@ИгорьВладимирович-й4й Тут влияет еще ряд обстоятельств, первое- состояние, лучше сказать свойства грунта именно в данном месте. Судя из комента станок стоит на полу, какой бы ни был отличного качества пол, но все-же это не фундамент, а станок 28 тонн. Если в цеху целный, мощный бетонный пол, а стены из панелей, для которых фундамент, как правило, не сплошной по периметру, то зима и лето как раз и будут динамически нагружать этот пол. и точно будут воздействовать на него. В моем случае никакой вероятности деформаций фундамента нет, даже если бы совсем не отапливать помещение, ничего не перетянется.
@@ИгорьВладимирович-й4й у меня тоже целій цех тпа медицинского и пищевого направления, порог температурі с чилера ±1 градус и никогда никаких проблем не возникало. можно ли поподробней, что єтом мега станке 28 тонн льется и не стоит ли он на хорошем полу бівшей свинофермі, накрітім целофанкой? а то как всегда попахивает ...
Разочаровало, что вы стали делать контент на украинском.. политика и всё такое это конечно прикольно - но это однозначно не та область деятельности канала. Сразу лишили себя огромной части аудитории. Потому что мастерство должно быть вне политики, люди творческих профессий не должны ставить барьеры для восприятия опыта. Если это вынужденная мера- вы хоть подмигните, а то я реально не понимаю.
Проще некуда. Сосед стреляет в тебя, а ты относись к нему по дружески? Что с того, что раньше это казалось невозможным? И мигать тут нечего, и аудитория из России ныне для меня никак не актуальна, но есть зрители из бывших республик СССР , Казахстан, Грузия и пр. , Да и не все русскоязычные враги, потому контент на русском языке с канала не удаляю.
@@GenaBazarko Жаль, что вам так сильно промыли мозг. Россия лишь заканчивает войну, которая длится с 2014 года и которую начало нелегитимное правительство Украины против народа на Донбассе. Ну ничего, однажды придет и понимание. Счастливого Нового года!
Причём тут политика? Человек хочет говорить на родном языке и говорит. Лично я (белорус) понимаю каждое слово, а если вы, русские нечерта не понимаете то какой вы тогда братский народ а? Ответ: никакой. Ты бы ещё какому-нибудь японцу под видео написал что он такой сякой нацист-националист на японском разговаривает, ведь должен на русском, чтобы тебе орку понятно было.
доброго здоров'я. а чі можна якесь відео, розмовного характеру, про доцільність шабрування, як технології, у теперішній час, наприклад: з врахуванням світових технологій, з врахуванням існуючіх у нас технологій, та, наприклад, конкретно про цей верстат що ремонтуеться? бо знаючи і бачучи сучасні верстати, теперішню точність і таке інше - не зовсім зрозуміло навіщо використовувати шабрування загалом. (так, найсучасніші верстати вміють навіть корегувати власні вісі в залежності від зносу, та, навіть, навколишньої температури і обраної мор). дуже часто люди доводячи необхідність шабрування скидають ролики де японці виводять повірочні плити шабруванням... чи то є дійсно панацея від усіх хвороб, чи то місцеве вирішення проблем штучного виробництва? дякую.
Доброго дня! Змістовне питання, що спонукає до роздумів. Хоча проста відповідь досить очевидна. (для розгорнутої відповіді потрібен досить глибокий аналіз). Як мінімум, в умовах приватної хоббійної майстерні, чи в умовах невеликого підприємства без солідних ресурсів, шабрування без сумнівів актуальна технологія. Ще хочу зазначити, що програмно компенсувати похибки геометрії верстата можливо, але єфективність цієї "милиці" лише відносна. Справжньої точності, яку дає не зношений верстат, при всіх можливих варіантах обробки деталей, все-ж не буде, хоча в певних видах обробки програмно і можливо компенсувати недоліки геометрії. Але, знов-таки, це також не просто здійснити. Найкраще, коли напрямні верстата геометрично досконалі. Повірочні плити, певно, я можу припустити, що найвищої точності все-ж досягти можливо шабруванням, а не верстатом. Принаймні, припустимо, потрібна плита 10 на 4 метри. А чи знайдеться відповідний верстат? Та в першу чергу, шабруванням я, тай будь хто, можу зробити сам для себе чудову плиту, саме таку, яка мені потрібна, цього аргументу вже достатньо ).
Большое спасибо. Очень полезно.
Чудово!!!!
колосальна робота та неймовірне терпіння. Лайк та підписка.
Колоссальный труд.
Надеюсь, болгарками работают в другом помещении, а то в таких точных работах абразив, пыль и грязь - злейшие враги, борьба с которыми занимает значительную часть времени... Больших Вам сил и терпения в столь титанической работе! С интересом жду дальнейших изысканий!)
Это небольшое предприятие, они делают разные металлоконструкции. Про болгарки не стоит переживать, примите во внимание, что на шлифовальном постоянно нужно править камень, при этом вылетает просто масса абразива, так что болгарки это мелочь.
Получається що конус (форма призми) просідає і збільшується площа контакту тим самим після ремонту збільшується ресурс, а ще як накладки до до наступного ремонту пройде багато часу
как же все таки долго и тяжело шабрить станок такому терпению автора только позавидовать можно
Закинуло в реки его первый видос про выравниыание плиты, решил свежий глянуть, а тут выянилось, что не ущемляет никто и можно русский использоыать спокойно😅
Вам нереально пощастило що цю роботу дозволяє зробити твердість…. 3б722 остання шліфовка ліпецького заводу з сирою станиною. У 3л722 твердість 60нрс.
Доброго дня! Певно що так, на тому клаптику, де потрібно було зрізати 0,4 мм, участок приблизно 40мм на 90мм, довелося скркбти напевно години 4, ясно що включаючи час на заміри, що не так і легко для рук. Втім завжди можливо знайти засоби, які відповідають технічному завданню. Перша ідея, що приходить на думку, я міг би вишабрити прилеглі три лінійні стрічки на переферії робочої поверхні напрямних, що максимально зручні для цього за своїм розташуванням, та пустити по ним шліфувальну головку на каретці. Звісно, це вже було-б складніше.
Усі дивлятся ДМ, а ДМ дивитися GB.
Якщо постійно дерти станки, тобто заробляти ремонтом, то варто купити biax якийсь, або саморобний електрошабер зробити.
Надзвичайна робота! З нетерпінням чекаю продовження.
Доброго дня! Ремонт в основному уже завершений, принаймні з шабрінням, відзнято багато матеріалу. Але не встигаю робити відео. Дещо більше матеріалу на моєму англомовному каналі (Gena Bazarko). Надіюсь завершу роботу з відео та опублікую.
@@GenaBazarko дякую вам дуже!
Дякую! Це круто! Саме те що треба!
Чи збираєте ви дані про кількість затрачених годин на такий ремонт? Буде дуже корисно такі дані, людина приблизно буде орієнтуватися потратити 500 годин на ремонт, чи відправити на шліфовку.
Гарне відео, гарна ідея, але не показав як виставляв автоколліматор, як базірував.
На цьому моєму каналі опубліковано декілька відео по автоколліматору, там є відповіді на всі ці питання.
здравствуйте , очень интересно я сам метролог как можно связаться с вами ?
Здравствуйте! На моем канале, как и обычно бывает, если посмотреть на главной странице, указана почта. Пишите, пообщаемся.
Наркоманская тема, шабрить, шабришь такой заеб@лся а в голове только одна мысль, сейчас пройдусь еще разок шабером и хорош и так пока с ног не свалишься, увлекательный процес но очень тяжелый особенно с неудобных положений шабрить
Хто не тримав шабера в руках, той може не зрозуміти , якими відчуттями "наповнюється" майстер під час роботи з ним. Трохи нудно, але після кожного наступного відбитку фарби на площині з'являються сили і надтхнення для наступного проходу. Чи не так?
Да, робота яка одночасно і нудна, і захоплююча.
Шабрив плити, троїв. Дуже класно видно прогрес якщо постійно робити фото п'ятен на плитах. Потім приємно глянути як п'ятен стає більше і як вони ростуть :)
Підкажіть у кого купити пластину
Ви бачили у відео, як виглядає упаковка пластини, у Китайської пластини упаковка інша. Отже відрізнити можна по упаковці. Шукайте по обїявах ОЛХ. Якщо хочете більше інф. пишіть на пошту.
Відмінно
хахахахахахахахахахаха
когда слово придумали?
Феноменально! Тактично шабрити і досягати необхідних характеристик. Чекаю наступного епізоду!
ххахахахахахаха
!
просто чудовий результат і теоретична база.
Було б цікаво почути від Вас певну лекцію про ці автокаліматори
і взагалі застосування оптики для точних вимірювань.
Чи можна для якихось менш відповідальних деталей
для перевірки прямолінійності і площинності
використати лазерні нівеліри чи теодоліти чи якесь інше таке поширене обладнання.
th-cam.com/video/ganEfpbRlp0/w-d-xo.html
чудовий? а чо не "Відміннiй"
хаххахаххахахахахахаххахахахахахаха
Гарно виходить
Куди ви пропали, де продовження, де це круте відео?
Радий вітати. Нам бракуіало ваших відео.
Пане Генадій, вітаю Вас з Новим Роком, нехай у новому році всі Ваші плани реалізуються як Ви забажали, з точністю японського (або хочаб швейцарського) вимірювального інструменту.
Привіт!
ЛАЙК поставив 👍👍👍👍
Дуже крутий контент, та ще й українською, Дякую Вам!
Як проходить ремонт, всі чекаєм наступного відео.
На другому моєму англомовному каналі вже опубліковані два чергових відео, якщо вмикнете субтитри з перекладом, текст буде цілком адекватний. Ймовірно на вихідних зроблю ці відео й для цього каналу. На цей час на ві подібній призмі похибка 0.006 мм на всій її триметровій довжині. Починаю працювати з другою, плоскою лінією. Найближчим часом, займаючись плоскою, ще трохи зменшу похибку ві подібної призми .
Дуже хороша робота. Хотілось би більш пояснень про перерахунок потрібних зйомів на дві сторони призми.
Це видно по положенню "хреста" в приборі. Ви ж бачили, наприклад в кінці, з "маяками" Д1 та Д2. Д1 вже була на своєму місці, а Д2 ще залишалась вищою не 0.33 мм. Коли я підклав відповідні щупи з протилежної сторони, "хрест" зайшов у центр шкали, підтверджуючи, що саме стільки треба ще зрізати. Тут все абсолютно ясно та чітко, помилитись нема причин.
а говорите "деградировавшая советская промышленность" ) сегодня да же отвертка ссср на авито долго не лежит. а тут целый шлифовальный станок!
чет УДГ 250, нульцевую за 50 тыщ продать не могу.
а сколько поверочного инструмента там продается, ууууууу.....
Диву дашься!
А проверишь этот инструмент, сразу становится понятно, почему он в заводской кладовке 50 лет лежал и им не пользовались.
Это потому что он советский был и кривой.
Вот шведский поверочный инструмент или шведская УДГ - прекрасные вещи.
А совок - это погрешности в сотыги, которые мне к примеру при изготовлении шестерни передачи в мото МКПП, нахуй не вслаись.
Отвертка СССР.........
На площадках подобных Авито еще лучше продаются инструменты и приборы западного изготовления, и ценятся они значительно больше. Если бы была возможность проверить геометрию совершенно нового советского станка и соответственно его , например Швейцарского аналога, то думаю, все отлично понимают, каков бы был результат такого соревнования.
@@toyotacrown512ой да хватит хаять советское. у меня есть возможность сравнить китайское литье проверочных мостов и советских. последнее никогда не стыдно поправить. что ни возьми китайское то все говно. от мультиметров и отверток до прецизионных вещей. импорта с запада у нас нет на авито. он конечно есть но это редкость и стоит не разумных денег. мне лично этот митутоя не нужен. вот генадий то же удовлетворятся советским ак-1. удг за 50 это много. в общем спасибо за мат. граница вам в швецию открыта блокет си работает там можете взять монарха и шабрить его как генадий. а!.. и инструмент взять а советское выбрасывайте. оно все не гожее и ни в какие ворота не лезет.
@@MaximusChigaev що можна сказати, дядя зовсім попутав і змішав небо з землею. Як можна порівнювати китайське дешеве що ти купуєш за самій нижщій ціні з якісним інструментом?
Яка ціна така і якість
@@MaximusChigaevпитання, скільки це коштувало. Хто мав можливіть купити собі верстат при совку? Навіть проста електрична дрелька була дорогим задоволенням. Люди мали переважно списані і ремонтовані.
тцк еще не дотянулось?
Гена, а чего не по-русски?)) Тебя же никто не ущемлял в использовании русского языка, наверно ты сам решил перейти на выдуманный язык?)
пусть забывают русский язык, что бы не получалось мимикрировать под русских. хватит.
Так ведь не хочу теперь, "не все того света что в окошке".
Потому что он понял, что с преступниками у него нет ничего общего и не хочет, чтобы язык ассоциировал его с ними. Что не понятно?
@@robertmonroe9728 так а какого черта вы тогда на нем пишете? забудьте его! мы все только от этого выиграем, к нам хоть рагульё перестанет ездить и притворяться русскими.
Так ведь все кто по русски говорят те собственность и холопы обезумевшего кремлёвского карлика. Вот и будут люди говорить на другом языке чтоб их освобождать не пришли. Кремлёвский карлик главный враг русского языка.
Грунт под станком сезонно играть начнëт и вся дрочка пойдёт на смарку , если подушка под станиной не по фэн-шую. 😢
Сезонные подвижки бывают на открытой местности, где влажность грунта меняются и он замерзает. А в цеху, где последние лет 50 не было ни дождя ни мороза откуда им взяться? Даже если заморозят цех, на 800мм промёрзнет если температура воздуха несколько недель будет ниже 20° в течении нескольких недель. Слишком невероятная цепь совпадней
@@ДмитрийЖаботинский-в5о у меня станок 28 тон весит ТПА ( термопластавтомат) 650 тонн усилие запирания на пресс форму, из двух половин состоит- узел смыкания формы и узел впрыска, после юстировки сопла к летниковой втулке в идеале по весне приходится корректировать снова, станок стоит в отапливаемом цеху , полы в идеале. Всё равно подвижки зима лето есть.
, не зря на одном канале про ремонт станков и шабрение,упоминалось,что большие станки устанавливались на огромный фундамент намертво навсегда и шабрились уже точно подгонялись по месту. При дальнейшем их демонтаже и переносе точность терялась.
@@ИгорьВладимирович-й4й Тут влияет еще ряд обстоятельств, первое- состояние, лучше сказать свойства грунта именно в данном месте.
Судя из комента станок стоит на полу, какой бы ни был отличного качества пол, но все-же это не фундамент, а станок 28 тонн. Если в цеху целный, мощный бетонный пол, а стены из панелей, для которых фундамент, как правило, не сплошной по периметру, то зима и лето как раз и будут динамически нагружать этот пол. и точно будут воздействовать на него. В моем случае никакой вероятности деформаций фундамента нет, даже если бы совсем не отапливать помещение, ничего не перетянется.
@@ИгорьВладимирович-й4й у меня тоже целій цех тпа медицинского и пищевого направления, порог температурі с чилера ±1 градус и никогда никаких проблем не возникало. можно ли поподробней, что єтом мега станке 28 тонн льется и не стоит ли он на хорошем полу бівшей свинофермі, накрітім целофанкой? а то как всегда попахивает ...
Разочаровало, что вы стали делать контент на украинском.. политика и всё такое это конечно прикольно - но это однозначно не та область деятельности канала. Сразу лишили себя огромной части аудитории. Потому что мастерство должно быть вне политики, люди творческих профессий не должны ставить барьеры для восприятия опыта. Если это вынужденная мера- вы хоть подмигните, а то я реально не понимаю.
Проще некуда. Сосед стреляет в тебя, а ты относись к нему по дружески? Что с того, что раньше это казалось невозможным? И мигать тут нечего, и аудитория из России ныне для меня никак не актуальна, но есть зрители из бывших республик СССР , Казахстан, Грузия и пр. , Да и не все русскоязычные враги, потому контент на русском языке с канала не удаляю.
@@GenaBazarko Жаль, что вам так сильно промыли мозг. Россия лишь заканчивает войну, которая длится с 2014 года и которую начало нелегитимное правительство Украины против народа на Донбассе. Ну ничего, однажды придет и понимание. Счастливого Нового года!
@@ВикторПрудников-ь1к А ведь я вам могу ответить только аналогично, очень жаль, что ваше видение реальности так искажено пропагандой (.
@@GenaBazarko зрителям из россии не составляет труда слушать на украинском, всё понятно
Причём тут политика? Человек хочет говорить на родном языке и говорит. Лично я (белорус) понимаю каждое слово, а если вы, русские нечерта не понимаете то какой вы тогда братский народ а? Ответ: никакой. Ты бы ещё какому-нибудь японцу под видео написал что он такой сякой нацист-националист на японском разговаривает, ведь должен на русском, чтобы тебе орку понятно было.
доброго здоров'я.
а чі можна якесь відео, розмовного характеру, про доцільність шабрування, як технології, у теперішній час, наприклад: з врахуванням світових технологій, з врахуванням існуючіх у нас технологій, та, наприклад, конкретно про цей верстат що ремонтуеться?
бо знаючи і бачучи сучасні верстати, теперішню точність і таке інше - не зовсім зрозуміло навіщо використовувати шабрування загалом. (так, найсучасніші верстати вміють навіть корегувати власні вісі в залежності від зносу, та, навіть, навколишньої температури і обраної мор). дуже часто люди доводячи необхідність шабрування скидають ролики де японці виводять повірочні плити шабруванням... чи то є дійсно панацея від усіх хвороб, чи то місцеве вирішення проблем штучного виробництва?
дякую.
Доброго дня! Змістовне питання, що спонукає до роздумів. Хоча проста відповідь досить очевидна. (для розгорнутої відповіді потрібен досить глибокий аналіз). Як мінімум, в умовах приватної хоббійної майстерні, чи в умовах невеликого підприємства без солідних ресурсів, шабрування без сумнівів актуальна технологія. Ще хочу зазначити, що програмно компенсувати похибки геометрії верстата можливо, але єфективність цієї "милиці" лише відносна. Справжньої точності, яку дає не зношений верстат, при всіх можливих варіантах обробки деталей, все-ж не буде, хоча в певних видах обробки програмно і можливо компенсувати недоліки геометрії. Але, знов-таки, це також не просто здійснити. Найкраще, коли напрямні верстата геометрично досконалі. Повірочні плити, певно, я можу припустити, що найвищої точності все-ж досягти можливо шабруванням, а не верстатом. Принаймні, припустимо, потрібна плита 10 на 4 метри. А чи знайдеться відповідний верстат? Та в першу чергу, шабруванням я, тай будь хто, можу зробити сам для себе чудову плиту, саме таку, яка мені потрібна, цього аргументу вже достатньо ).