Dr. Schwab Richárd gasztroenterológus: Mikrobiom - a bélflóra szerepe a daganatos megbetegedés után

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 พ.ย. 2022
  • Dr. Schwab Richárd gasztroenterológus: Mikrobiom - a bélflóra szerepe a daganatos megbetegedést követően
    A Daganatos Betegek Napja a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság kezdeményezéseként jött létre a Gyógyulj Velünk Egyesület és a Rákgyógyítás Magazin (www.rakgyogyitas.hu) közreműködésével, hogy az orvostársaság kongresszusához kapcsolódva ne csak a daganatgyógyításban dolgozó szakorvosok, hanem a betegek is első kézből szerezzenek információkat.
  • วิทยาศาสตร์และเทคโนโลยี

ความคิดเห็น • 10

  • @germanlaszlo
    @germanlaszlo 3 หลายเดือนก่อน

    Zseniális!

  • @carlkiszely9534
    @carlkiszely9534 2 หลายเดือนก่อน

    A MIKROBIOM-temarol erdekessegeket mond az ismert hamburgi orvos-szerzö dr. HEIKO SCHÖNING. Szamos különös utalasanak neztem pontosan utana: mind hiteles volt.

  • @cordata100
    @cordata100 ปีที่แล้ว +4

    Valóban nagyon izgalmas a közepétől, de igaza volt a doktor úrnak: elég nehezen követhető - nem feltétlenül a téma miatt, hanem a befejezetlen gondolatok, a nem egyértelmű hasonlatok miatt kapkodjuk a fejünket - jaj, az ismeretterjesztés nem mindig könnyű műfaj. Kevesebb talán több lett volna. Pedig nagyon jó lenne tudni a példák összefüggéseit: most csak a végére emlékezve: miért jó, ha megesszük a 2 kg koszt? Hisz az egeres kísérleteknél épp az volt a szenzációs eredmény, hogy a csíramentes egérben nem fejlődött daganat! Na és a E.Coli toxin példája - de akkor miért jó, ha a kutya fenekét paskolják a gyerekek? - jó persze áttételesen. És mitől lesz oxigén dús a belünk például? Akkor most mi is a bélflóra szerepe? Jó, ha van, vagy épp daganat keltő, mint a két példában látjuk?
    Nagyon jó ötlet az új eredmények közkinccsé tétele, nagyon köszönjük! Nagyon örülnénk, ha kevesebbet is - mondjuk csak egy baktérium toxinnal kapcsolatos daganatfejlődést - de megtudnánk, mi miért van és milyen körülmények között. Köszönet a a fáradtságért!

    • @MrRalulululu
      @MrRalulululu ปีที่แล้ว +7

      Én most nézem a kb 10. interjúját és egyébként ez az itteni a legtudományosabb és legkevésbé követhető. Gondolom kevés ideje volt összerakni ezt a szakmai prezentációt vagy hasonló ok lehet a háttérben. Esetleg nézd meg a youtube-on a rádióinterjúkat vele, fantasztikus.

  • @annamariabakosi6482
    @annamariabakosi6482 ปีที่แล้ว +7

    Már megint nincs szó a lélekről. FELHÁBORÍT... Én mintha a gyakori arcüreggyulladás-t örököltem volna anyámtól. Mást meg apámtól. Mikor válásom miatt pszichoterápián vettem részt - soha többet nem lett arcüreggyulladás-om, se semmi más. Apám-anyám rossz házasságuk miatt mindketten RÁK-ban haltak meg 48, ill 56 évesen. Én 70 vagyok, és semmi nagy bajom. Mert lelki dolgaimat feldolgozom. Más módszerrel - már nem járok psz.terápiára - de ezt már nem írnám le. Hosszú.
    Ma már a BIOLOGIKÁBAN hiszek - nekem ez megmagyarázza régi betegségeimet, és apám-anyám halálát.

    • @MrRalulululu
      @MrRalulululu ปีที่แล้ว +2

      Dehogynem. A stresszt mindig említi.

  • @annamariabakosi6482
    @annamariabakosi6482 ปีที่แล้ว +4

    Szó esik a végbél-daganatokról. Azoknak oka v.mi különösen durva MOCSKOSSÁGGAL kapcsolatos konfliktus. Csak kérdezzék meg betegeket!

    • @babikajtar1669
      @babikajtar1669 ปีที่แล้ว +3

      Mivan?

    • @FADRUS7_.
      @FADRUS7_. ปีที่แล้ว +2

      @@babikajtar1669 Ryke Geerd Hamer: Új-Medicina.
      Azzal, hogy ilyen egyszerűen rácsodálkozol a korábban írt x-y személy megjegyzésre az rólad állít ki egy szegénységi bizonyítványt s nem arról aki ide írta.

    • @Gabika-ge5gi
      @Gabika-ge5gi 2 หลายเดือนก่อน

      Valakinél lehet az, valakinek meg nem, ráadásul semmi köze pszichéhez, mert mondjuk benyelt a nyaralás során spéci bacit, és most már bizonyított tény, h ezektől gyomor-bél daganat alakul ki.