Helicoptére - з французької, але оріген є з грецької ελικόπτερον (helikópteron) a partir de las formas clásicas ἕλιξ, "hélice", y πτερόν, "ala" - спираль+крило. Гвинтокрил українською 🚁
Цікаво, що у відео сказано що правильна відповідь контрінтуітивна. Але я інтуїтивно обрав правильні відповіді. Хоча наукового обґрунтування чи досвіду перевезення не мав.
Все ж таки опитування показало, що кожна відповідь була для когось інтуїтивною, отже, знайшлося, мабуть, чимало людей, для кого і правильна відповідь стала інтуїтивно зрозумілою.
@@r_fefcffhy в ролику розказаний ще простіший експеримент, який можна провести не виходячи з дому. Проблема в тому, що він не буде повністю відображати завдання із задачі, що й було метою експериментаторів. Хоча з іншого боку це створило додаткові проблеми: неідеальна гнучкість мотузки, вплив поривів вітру, яким міг бути різним на різних висотах.
Дуже погано! Хоча звісно ж сказано не було про вагу закріплену на кінці тросу але в відео завданні на кінці тросу було розміщена вага . І це мене збило з пантелику як і багатьох інших. З вагою на кінці тросу варіант буде інший!
Вони свідомо знехтували потоком повітря від гвинта, хоча 15 метрів доволі мала довжина для його розсіювання. Зерніть увагу на брижі на воді, коли до поверхні озера чи моря опускається вертоліт. Ця сила випростовує кінець каната, інакше він би був загнутий за ІІІ варіантом
Правильна відповідь C, адже на вершині канату буде рідше повітря, відповідно і сила опору буде менша, знизу повітря густіше, сила опору вища, тож канат відхилятиметься сильніше. Також треба врахувати те, що сила тяжіння згори канату буде менша за силу тяжіння знизу канату, адже сила притягування між об'єктом і землею залежить від відстані між ними. При живому експерименті вигин не видно, адже канат замалий. Щоб вигин був суттєвий, канат повинен бути висотою в декілька кілометрів.
Поставили нереальні умови, а тепер хочете, щоб їх врахували?:)) Канат вагу має, а керованість вертольоту напряму залежить від розрідженості повітря і ваги вантажу. Думаю, ці експериментатори ще жити хотіли.
@@sashkokuzan5002 правильна відповідь, яку неможливо продемонструвати на практиці? Я все ж таки вважаю, що коли нас просять показати "найбільш правильну" відповідь (адже в ідеалі можуть бути й інші фактори, які спотворять вашу відповідь), то вона має якнайкраще демонструвати те, що ми бачимо на практиці. Тим більше в даному випадку саме варіант із сталою слою опорою був, мабуть, найважчим варіантом для вирішення.
Чудове відео.А тепер поясніть завдання з ЗНО з фізики 2021 року де в відповіді на завдання який об'єкт зазнає деформації, вигину правильною відповіддю була колода
@@just2look незмінна може бути 100 км/год, а може 300) чим більшою буде швидкість, тим більше буде викривлення каната з гирею і з парашутом, але тим ближче згин буде до кінця канату.
@@dimonovych За умовами задачі задано, constant speed і air friction , то якщо швидкість буде не 100 км/ч а більше то опір повітря буде відповідно збільшуватися і канат з вагою буде вирівнюватися. gg ez
Якесь дуже складне пояснення, вертоліт діє на канат тільки в одній точці, верхній, сила тертя намагається нівелювати цю силу, тож вона і рівномірно виявляє спротив
@@pingpong_ Гадаєш я не дивилася відео? Чи повипендрюватись хочеться? Ок, я дам тобі таку можливість, скинь тайм-код, де йде мова про довжину канату, щоб я така тупа ще раз подивилася.
У кожній обраній ділянці канату до сил, що діють "безпосередньо" на ділянку, додаються сили, що діють на усі ділянки нижче від обраної. Тут мабуть точніше казати не "сила опору", а "сила від опору".
Сенс в тому, що такі завдання (у випадку, наприклад, фізичних турнірів) потребують не лише теоретичного, а й експериментального обґрунтування. І відповіді в різних команд можуть бути різними. Тобто такими задачами можна добирати найкращих фізиків. "Розв'язування" таких турнірних завдань (підготовка до участі) може тривати тижні.
@@bigboom9177 Ні, мова йшла про відбір команди на міжнародні змагання з фізики (імовірно, олімпіаду). "Тицьнути" відповідь балів би вам жодних не надало.
@@genghiskhan8835 так тим більше! Скажіть, як цю задачу можна вирішити, якщо невідома сила і відстань дії низхідного потоку від гвинта? При чому в відео розглядався варіант досить легкого гелікоптера. А потік повітря від важкого потужного апарату може давати значний вплив на вигин канату, так як потік повітря буде значно потужніший
@@bigboom9177 при вирішенні задач з фізики ви враховуєте лише ті фактори, про які вам щось відомо. Як бачимо із практики це досить добре моделює реальну ситуацію.
я просто людина. тому ніколи не розумів всіх тих стрілок туди-сюди, як і математику. але якби на всі завдання наприклад з зно були такі наглядні експерименти, то можливо я хоча б 100 балів і набрав🤔
Курси Теоретичної механіки, опору матеріалів та гідравліки були не даремні...я навіть не сумнівалась над правильними відповідями, хоча формул вже не згадаю)
в условиях сказано вертолёт летит направо, то есть - по кругу у вертолет должен быть крен на право(для чистоты эксперимента) так что ответы не корректны, условия не соблюдены! p.s. в эксперименте вертолет вообще летел по диагонали налево )))
техніка безпеки на висоті, перепрошую за каламбур)) чувак пристебнутий паском за пояс, висовується назовні і перехиляється униз. все його життя довірене пряжці.
Сподіваюсь, у Цікавої Науки теж колись буде стільки грошей на експерименти 😹
r_pasichnyk це матиматично вираховуеться досить легко, та не потребуе вытрачати паливо гвинтокрилом!
@@audio-tech-fil2287 такі відео роблять для антиваксерів та прихильників плоскої землі
2кц
радикальний метод перевірки завдання.
так можна навіть екзаменатору довести, що ваш варіант вірний, бо він був перевірений.
чув таку історію про картоплію і стереометрію
Обов'язково продовжуйте україномовний переклад каналу Дерека! Дякую.
Вельми цікавий експеримент. Теж, спочатку подумав, що перший варіант буде С. Дякую за цікаве відео.
Обнімашки і комент. Як завжди чудовий контент для обізнання😇💕💕💕
Завжди лайкаю ваші випуски. Тепер ше й в коментах слідитиму (надіюсь, позитивно вплине на просування). Дякую!
Класні відео Veritasium. Часто дивлюсь. Дякую за українське озвучення. Лайк.
Дякую вам! Ви просто чудові! Ви - один з маленьких осередочків цікавого та розумного в океані невігластва під назвою "youtube"
велика подяка за вчасний переклад!
NASA випустило відео про запуск телескопа Вебба. Ми зробили це відео українською.
О привіт
Реально цікавий експеримент! Я помиливсь в першому завданні )))
Дякую за відео
Раньше, чем у Верт дайдер. Так держать! Красавчики🤗
И по пизже, чем у классакласс. Конечно, так держать-то... а че нет то? :)
Круто!!! Дуже цікавий експеримент.
Підтримка каналу! Подяка за працю! Добра вам!
Якби так викладали фізику в школі, я б не став актором, а був би науковцем!
Дякую за відео українською!
Так, ну по перше, тут одразу спершу вподобайка, а далі вже подивимось.
бачив англійською, а ви вже й переклали, супер!!👍👍👍
Ого! Дуже швидко переклали!
Я одразу згадав складання векторів і це мені допомогло знайти правильну відповідь на останні два запитання. За відео та переклад однозначно лайк! 👍
Дякую, цікаво. З мене вподобайка і комент.
Як завжди цікаво! Дяк!
Вертоліт, гелікоптер, чи гвинтокрил ? Ось це задачка
Гвинтокрил, взагалі-то, має трохи іншу будову.
в моєму дипломі написано "вертольоти"
Так, вертоліт і гелікоптер - синоніми. А ґвинтокрил - назва іншого літального апарату, який ще називається гіродин або геліплан.
Вертоліт - українське слово
Helicoptére - з французької, але оріген є з грецької
ελικόπτερον (helikópteron) a partir de las formas clásicas ἕλιξ, "hélice", y πτερόν, "ala"
- спираль+крило.
Гвинтокрил українською 🚁
Дякую!
дякую
Дякую
Чудові завдання з фізики ))))
Так тримати👍👏👏👏
👍🇺🇦
и первый и второй и даже 3-й вопросы я ответил верно.
не зря 25 лет назад на олимпиаду по физике ездил.))
дійсно улюблену вчительку по фізиці згадував 🤗
Цікаво, що у відео сказано що правильна відповідь контрінтуітивна. Але я інтуїтивно обрав правильні відповіді. Хоча наукового обґрунтування чи досвіду перевезення не мав.
Все ж таки опитування показало, що кожна відповідь була для когось інтуїтивною, отже, знайшлося, мабуть, чимало людей, для кого і правильна відповідь стала інтуїтивно зрозумілою.
Цікаво . Дякую !
трохи несподівано простий контент, як на Дерека, але доволі цікаво, дякую.
А можна дати посилання на мій скрін, який я зробив під коментами іншого каналу? там не нормальний розподіл в голосуванні, і більшість відповідей "D".
А як щодо рівноприскореного руху? Якою буде форма мотузки без навантаження?
коли пробував чіпляти на дрон усілякі прапорці, гачки та мотузки, то відповідь знаєш з практики)
Вони називають себе розумними, але могли б зекономити уйму грошей просто купивши дрон 😹
@@r_fefcffhy але ж погодьтесь, що так ефектніше і цікавіше)
@@r_fefcffhy в ролику розказаний ще простіший експеримент, який можна провести не виходячи з дому. Проблема в тому, що він не буде повністю відображати завдання із задачі, що й було метою експериментаторів. Хоча з іншого боку це створило додаткові проблеми: неідеальна гнучкість мотузки, вплив поривів вітру, яким міг бути різним на різних висотах.
А що за для безпеки не можна було використати дрон?
Дуже погано!
Хоча звісно ж сказано не було про вагу закріплену на кінці тросу але в відео завданні на кінці тросу було розміщена вага . І це мене збило з пантелику як і багатьох інших.
З вагою на кінці тросу варіант буде інший!
Пауза, варіант С, пішов дивитись далі
Вони свідомо знехтували потоком повітря від гвинта, хоча 15 метрів доволі мала довжина для його розсіювання. Зерніть увагу на брижі на воді, коли до поверхні озера чи моря опускається вертоліт. Ця сила випростовує кінець каната, інакше він би був загнутий за ІІІ варіантом
Що вб’є вас швидше: висока чи низька температура тіла? [MinuteEarth]
Круто. Також хочу зробити якийсь експеримент
озвучує Артем Албул?
Доречі,що таке вєртольот,це щось тіпа будуна?
Правильна відповідь C, адже на вершині канату буде рідше повітря, відповідно і сила опору буде менша, знизу повітря густіше, сила опору вища, тож канат відхилятиметься сильніше.
Також треба врахувати те, що сила тяжіння згори канату буде менша за силу тяжіння знизу канату, адже сила притягування між об'єктом і землею залежить від відстані між ними.
При живому експерименті вигин не видно, адже канат замалий. Щоб вигин був суттєвий, канат повинен бути висотою в декілька кілометрів.
Поставили нереальні умови, а тепер хочете, щоб їх врахували?:)) Канат вагу має, а керованість вертольоту напряму залежить від розрідженості повітря і ваги вантажу. Думаю, ці експериментатори ще жити хотіли.
@@genghiskhan8835 так, звісно на практиці це практично неможливо продемонструвати, але все ж, правильна відповідь буде С :)
@@sashkokuzan5002 правильна відповідь, яку неможливо продемонструвати на практиці? Я все ж таки вважаю, що коли нас просять показати "найбільш правильну" відповідь (адже в ідеалі можуть бути й інші фактори, які спотворять вашу відповідь), то вона має якнайкраще демонструвати те, що ми бачимо на практиці. Тим більше в даному випадку саме варіант із сталою слою опорою був, мабуть, найважчим варіантом для вирішення.
Я - не вертоліт і ні мій носовичок, ні мій рушник - не ідеальний канат, але я все одно походив по кімнаті і кажу, що відповідь В(діагонально).
Чудове відео.А тепер поясніть завдання з ЗНО з фізики 2021 року де в відповіді на завдання який об'єкт зазнає деформації, вигину правильною відповіддю була колода
Цікава інформація!
А ще швидкість ,з якою летить гелікоптер, впливає на мотузку з вагою. Чим швидше тим пряміше мотузка з вагою 🤔
Так, швидкість впливає на кут. Про це було згадано у відео
@@cikavanauka
Так , швидкість за умовами задачі є незмінна.
Чим РІВНОМІРНІШЕ - тим пряміше.
@@just2look незмінна може бути 100 км/год, а може 300)
чим більшою буде швидкість, тим більше буде викривлення каната з гирею і з парашутом, але тим ближче згин буде до кінця канату.
@@dimonovych
За умовами задачі задано, constant speed і air friction , то якщо швидкість буде не 100 км/ч а більше то опір повітря буде відповідно збільшуватися і канат з вагою буде вирівнюватися.
gg ez
Якесь дуже складне пояснення, вертоліт діє на канат тільки в одній точці, верхній, сила тертя намагається нівелювати цю силу, тож вона і рівномірно виявляє спротив
Еее! А хвиляста форма! Як вона утворюється ?
👍👍👍
Все залежить від довжини канату, якщо її збільшити, то форма буде така ж, як і з гирею, але без неї
Ні, не залежить від довжини канату. Для однорідного каната - відповідь В , при будь-якій довжині каната.
від довжини канату, його ваги та силі опору повітря (діаметру каната)
@@vasylshcherban4825 Ваша аргументація не переконує.
@@Maxim774ik вся аргументація є у відео
@@pingpong_ Гадаєш я не дивилася відео? Чи повипендрюватись хочеться? Ок, я дам тобі таку можливість, скинь тайм-код, де йде мова про довжину канату, щоб я така тупа ще раз подивилася.
Ну це неважко було уявити. Я одразу вгадав, що це В.
Хаха! Я теж обрав варіант B. Бо інші варіанти будуть лише при прискоренні чи сповільненні
❤
В ,,Мимино,,самая умная загадка про вертолет была!)
прикольно
З першим завданням помилився, а з вантажем і парашутом - вгадав))))
Ну там вже не вгадувати треба. Після пояснення до першого експерименту стає зрозумілою поведінка мотузки під час другого і третього експерименту.
Посмотрите Миссия: Невыполнима -6, там точно такой эксперимент показан :)
B,D я відповів)
і правильно)
Сподіваючись вы щось скажете нове
👍
Якщо канат зробити набагато довшим ?)
Cool
#6:12 Але ж сила опору повітря на кожній "ділянці" буде однакова. А сила ваги - чим вище, тим більша. ;)
Це неправда. Сила ваги (спотворення простору) чим далі від центра від масивного тіла, тим менша.
Мабуть, мова йде не про силу ваги, а про силу натягу каната
У кожній обраній ділянці канату до сил, що діють "безпосередньо" на ділянку, додаються сили, що діють на усі ділянки нижче від обраної. Тут мабуть точніше казати не "сила опору", а "сила від опору".
Пропоную Дереку той же експеримент на літаку з вертикальним взлетом)
Який сенс давати таке завдання на вступному іспиті, якщо в задачі не вказано, де закінчується дія потоку повітря від гвинта на канат?
Сенс в тому, що такі завдання (у випадку, наприклад, фізичних турнірів) потребують не лише теоретичного, а й експериментального обґрунтування. І відповіді в різних команд можуть бути різними.
Тобто такими задачами можна добирати найкращих фізиків. "Розв'язування" таких турнірних завдань (підготовка до участі) може тривати тижні.
@@cikavanauka там мова йшла про вступні іспити, здається. В такому випадку - це просто тест на везучість: тицьнути випадково в правильну відповідь
@@bigboom9177 Ні, мова йшла про відбір команди на міжнародні змагання з фізики (імовірно, олімпіаду). "Тицьнути" відповідь балів би вам жодних не надало.
@@genghiskhan8835 так тим більше! Скажіть, як цю задачу можна вирішити, якщо невідома сила і відстань дії низхідного потоку від гвинта? При чому в відео розглядався варіант досить легкого гелікоптера. А потік повітря від важкого потужного апарату може давати значний вплив на вигин канату, так як потік повітря буде значно потужніший
@@bigboom9177 при вирішенні задач з фізики ви враховуєте лише ті фактори, про які вам щось відомо. Як бачимо із практики це досить добре моделює реальну ситуацію.
А якщо знехтувати опором повітря, то в усіх випадках буде варіант "А" 🤔
Тогда вертолет не взлетит)
@@ewavr вертолёт запущен на орбиту с батута)
Правда тогда будет нулевая гравитация. Не, физику не обманешь)
Я відгадав правильно зразу.
добре коли є гелікоптер, щоб перевірити практично експеримент ))
дякую за переклад! 👍
Люди згадують олімпіади чи уроки фізики, а я фільми про героїв) вони люблять політати на канаті)))
Я так і думав ))))
Гм, цікаво
C?
Я ще не бачив відповідь але здається що правильна відповідь це С..
Скільки років цьому відео?)) Зараз дрони є чи не в кожної другої людини...))
Несколько дней.
я просто людина. тому ніколи не розумів всіх тих стрілок туди-сюди, як і математику. але якби на всі завдання наприклад з зно були такі наглядні експерименти, то можливо я хоча б 100 балів і набрав🤔
Курси Теоретичної механіки, опору матеріалів та гідравліки були не даремні...я навіть не сумнівалась над правильними відповідями, хоча формул вже не згадаю)
Вага вантажу теж впливає на форму мотузки
Мейсон Роберт у свой книзі «Chickenhawk» описує аварію воєнного вертольоту після того, як вертольотчики вчепили лопасть на трос.
в условиях сказано вертолёт летит направо, то есть - по кругу
у вертолет должен быть крен на право(для чистоты эксперимента)
так что ответы не корректны, условия не соблюдены!
p.s. в эксперименте вертолет вообще летел по диагонали налево )))
ще до варіантів відповідів знав ,що по діагоналі прямий буде трос
То "вертоліт" чи "гелікоптер" ?
Я переміг!
Ще якби у житті застосувати ці експерименти( звичайного жителя )... .
Усе залежить від швидкості вітру.
Потік від гвинтів більш виражений по їх діаметру, тому він не буде мати значного впливу. Очевидно, що B
Ок.
техніка безпеки на висоті, перепрошую за каламбур)) чувак пристебнутий паском за пояс, висовується назовні і перехиляється униз. все його життя довірене пряжці.
Я дав правильну відповідь 😂😂
"вертоліт" то мєрзка калька з московського говору - слідкуйте за перекладом.
#5:15 Тобто канат невагомий? ;)
навпаки.
канат чи ланцюг? має великий вплив на прогин.
З гирєю буде те саме, але кут інший
Але ж ні))
Ага, з прапором буде навпаки
Не задані параметри каната,швидкість,вага,лохотрон.варіант д для любого технаря,але нахолєри давати некоректне завдання
Програв дружині. Вона була права.
Який ще вертоліт, може гелікоптер
D!
+