Jó hogy bemutattátok!Én is ajánlom mindenkinek ezt a megoldást, kb. 6 évig építettem be ilyeneket, általában automata öntözőrendszerek megtáplálásához használtam.Pár kiegészítés:2-3 fajtát ismerek az egyiken állítható hogy milyen nyomásnál kapcsoljon ki és be(ezek a legdrágábbak), a másiknál csak a felső érték állítható, a harmadiknál egyik sem.Ti a harmadik fajtát(és talán a legegtöbbször használtat) mutattátok be ez azt tudja, hogy nyomásveszteségre bekapcsol és a felszerelt szivattyú legnyagyobb elérhető nyomásán ki,tehát ha úgy érzékeli hogy az adott szivattyú x ideig nem tudja emelni a nyomást a rendszerbe lekapcsolja.Plusz tapasztalat a Pedrollo márkát hanyagoljátok, bevalottan egy csomó gyári hibás van köztük, több alkalommal volt velük gondom, leégtek + párszor vitték a szivattyút is magukkal. A leginkább ajánlott LEO márkájút venni (igen tudom kínai) de eddig azok bírták a legjobban más szakember szerint is. A videóban bemutatott darab pont olyan ami szolgál nálam is majdnem 1 éve jelzem hibátlanul(én is meglepődtem) viszi az egész ház vízrendszerét és bizony bekapcsolja a szivattyút minden pohár víz kiengedésekor. Egy felújított 15 éves alko szivattyút vezérel (1000 W).Ja még egy dolog ha ilyet akartok beépíteni nézzétek hogy milyen teljesítményű szivattyút bír el az elektronika(általában rá van írva, vagy benne van a tájékoztatójában). "Röviden" ennyi Pacsi!
Végre már valaki olyan is ír a kommentekhez aki nem csak bántani akarja ezeket a srácokat! Én személyszerint köszönöm a jó tanácsodat. Te egy korrekt ember lehetsz! Szia.
4 ปีที่แล้ว +1
@@pinterzoltan6890 Miért ki bántotta őket a mostani kommentelők közül? Szerintem most senki.
@ nem is a mostani kommentek re gondoltam,hanem a régebbiekre! Pl. Ház felujitás villanyszerelés,glettelés,stb. Csak én azért írtam,hogy sokan szokták őket bántani,kritizálni ők csak segíteni akarnak az olyan embereknek akinek pl. nincs pénze mesterre de szeretné,hogy neki is szép legyen a lakása vagy valami más. És ez az úriember most olyan szépen leírta a véleményét,segített tapasztalatát osztotta meg stb. Nem pedig azt,hogy "milyen kóklerek" Csak ezért gondoltam vissza egy kicsit. Ennyi! Jó éjszakát szia.
Előre bocsátom: szeretem a csatornát. Laikus vagyok, de a házi vízművet én sem tartom sokra: kidobnám. Csupán azért, mert közel 30 éve fúrt kút lát el vízzel és nekem a 80l-es hidrofór jött be. Fekvő tartállyal, lekötött beömlővel, helyesen feltöltött levegőmennyiséggel és jól beállított nyomáskapcsolóval 35-40l víz jön ki 2 szivattyúbekapcsolás között. A nyomóágra a visszacsapó-szelep után "T" idommal bekötöttem a tartályt és a vízrendszert. Tapasztalatom szerint még a 750W-os motor is több vizet termel, mint amennyit a háztartás egyszerre fogyaszt, így a tartályt is tölti közben, amikor épp bekapcsol. A nyomásingadozás nem feltűnő. Több ismerősömnél találkoztam már házivízművel, de sokalltam a bekapcsolását a kis tartálya miatt. 7végi háznál még el is menne... Az áramlás-szabályzót én automata öntözőrendszeren tudom elképzelni vagy bárhol, ahol előny az egyenletes víznyomás. Viszont amíg víz kell, addig folyamatosan megy a szivattyú. Ja, és ha huzamosabb ideig nem használjuk a szivattyút, akkor indítás előtt érdemes a motort a hűtőlapátoknál fogva kissé átforgatni. Ha szorul a rendszer, akkor el sem szabadna indítani, mert leéghet a motor. Amúgy köszönet a csapatnak, hogy sokrétűek és a sz@rtól a helikopterig mindent bemutatnak. Volt, ami nekem is segítség volt már. Azon meg leesett az állam, hogy van, aki még egy konnektort vagy kapcsolót sem tud kicserélni ( a szomszédom is ilyen), de a fiúk még erre is gondoltak. Amikor ilyen problémás emberrel találkozok, szoktam ajánlani a csatornát. Aki nem látott még ilyen dolgokat, annak hiába kezdem el magyarázni, látnia kell. Inkább nézze meg a "tutoriált", akkor talán jobban megérti.
Köszönöm hogy felraktátok ezt a videót! Megrendeltem és ma be is szereltem.A tartályt nem vettem ki a szivattyú alól,egyszerűen csak rászereltem. Nagyon jó dolog ez,komfortosabb életet tud biztosítani.Egyenletes és erős nyomásom van a csap nyitástól a zárásig.Nagyon jó.Köszönöm az ötletet.
Szevasz tudnál privátban tanácsot adni? Esetleg képeket is? Mert nem értem Egy cső jön a kútból és ugye egy cső a vízrendszer Hogy kell bekötni erre? Csak egy csőcsatlakozója van :( Köszi Üdv Joe
@@imresimon5153 köszi Be tudnám kötni Ha lenne egy rajzom pl... Gardena hazivizművem van Ugys a tetejére bekötöm a vízvezetéket A kútból jövő meg maradhat a hazivizműre csatlakozva ott a légtelenítő kupak alatt Erre tippelek Rakok ra ilyen vezérlőt mert a vízmű mágneskapcsoloja megadta magát :(
5 éve használunk a ház vízellátására és 1000 m2 kert esőztetővel történő locsolására egy ugyanilyen tipusú, csak más márkájú (DSK-10) pres controllt. Amikor áttértem a tartályosról, vettem belőle mindjárt kettőt, biztos ami biztos alapon. Azóta is a tartalék a polcon van. Tehát ellátja a teljes háztartást és a 6 automata szabályzón keresztül a 12 esőztetőt is. Tehát tavasztól őszig napi 24 szer egészen biztosan elindul, mivel reggel és este az automaták locsolnak. Ehhez jön hozzá a ház. Ami napi használatkor a mi családunk esetében alsó hangon is legalább napi 40 kapcsolás. Tehát tavasztól őszig napi minimum 64 kapcsolás(szivattyú leállás és elindulás), télen pedig 40 kapcsolás . Kutya baja a szivattyúnak. A tartályosba meg ugyanezen igénybevétel mellett évente vettem a gumit és még szerelnem is kellett. Nem beszélve arról, hogy az esőztetők sem mentek rendben, ugyanis egy időben mindig csak egyet szabályoz az automata. A tartály-gumi kövületnél hullámzott a teljesítmény, mert hol a szivattyú ment, hol a gumi nyomta. Napon nem lehet említeni a két rendszert, sem kényelemben, sem végeredményben. A csökkenő vízszintek miatt (környékünkön a kiskertek locsolására többségében talajvíz kutak szolgálnak) a levegő már gyakori vendég a szivattyúházban, a tartályosnál csak darál ilyenkor és szépen megfőzi saját magát a szivattyú és a végén leég. Nem tudok olyan esetet elképzelni, hogy a tartályosnak bármilyen létjogosultsága legyen így 2022-ben. A megszokásból történő vásárlás, a press control technológia ismeretének hiánya, illetve az ismeretlentől való félelem lehet csak kivétel.
@@davidnagy9855 Dehogy van. A tartály manapság már idejétmúlt dolog. Pres Controll előtt-után nem kell tartály. Pont erről írtam. Olvasd el rendesen a posztot.
Egyszerűbb csak a nyomáskapcsolót kicserélni digitálisra. Máris sokkal kevesebb a hibalehetőség és megmarad a tartály ami szerintem jó ha van a tartalék miatt.
4 ปีที่แล้ว +27
Sziasztok! Nekem pont a napokban kellett új vízművet vennem. Kérdeztem a boltban aki szakszervíz is, hogy mi a véleményük erről a cuccról. Azt a választ adták, hogy szeretik mert többet kell miatta magát a szivattyút javítani. Többször kapcsol a szivattyú, még akkor is ha akár egy fél liter vizet veszek ki. Nem ajánlották abszolút. Várom, hogy mennyire lesz tartós Nálatok!
Csak ajánlani tudom! Nálam levegős a kút és kb 2 évente cserélni kellett a szivattyút, mert ha levegőt szívott fel a nyomáskapcsoló nem kapcsolta ki és leégett, de ez érzékeli és kikapcsol. Kb 5 éve van meg és semmi gondom nincs vele. Szerintem jobban kíméli a motort az ,hogy folyamatosan megy mit az ,hogy a nyomáskapcsoló ki be kapcsolgatja.
Péter Bódi 😂😂😂 Eladó biztos betárazott a rég elavult technikából vagy egy begyöpösödött hülye! :))) Én Elpumps JPV 1500B szivattyút, Brio 2000-M használok 2012 óta.Ez az automatika nem csak áramlás és nyomáskapcsoló egyben, hanem a szivattyút is védi akár a szárazon futástól is! Tehát az egy hamis állítás, hogy többször kapcsol be, na meg hogy ezek még kárt- vagy korai elhasználódás okoznak a szivattyúknak! Nee 😂
4 ปีที่แล้ว +2
@@flame04ful Én is rakattam rá szárazon futás elleni védelmet. Tudom mi az. A lényeg az mennyit van indítva a szivattyú. Nálam sokszor indulna el pár liter víz vétele miatt is. Pufferrel keveset.
Csak egy rövid kérdés. Ez a BRIO 2000 Mt áramlás és nyomás kapcsoló a fúrt kútba lehelyezett cső szívattyút is tudja szabályozni illetve működtetni? Nyilván nem úgy gondoltam hogy közvetlen rá szerelve a cső szívattyúra, hanem már a kúton kívüli felszín felett beiktatva a víz vezeték rendszerbe.
6 หลายเดือนก่อน
Ha gyanús,hogy a tartályban levő gumi kilyukadt egyszerűen leellenőrizhető a szelepnél- Ha lyukas akkor a szeleptű benyomásakor víz fog megjelenni levegő helyett. Ha nincs elég nyomás,vagy lyukas akkor a vízmű folyamatosan ki be kapcsol abban a pillanatban ha veszik a nyomás.
lehet buta hozzászólás.... A Leo szivattyúnak is van dugvillája... az ebben az esetben eldobandó? Az áramláskapcsolótól kapja az áramot csak úgy egyszerűen? Vagyis kössem ki az szivattyú tápellátását és az áramláskapcsolótól tápláljam meg kapcsolt árammal? köszönöm a választ.
Üdv lenne egy kérdésem.Hidroforos szivattyúm van aminek 9 mter az szívómélysége.Ebbe a 9méterbe beleszámít a vízszintes 1,5 méternyi kpe cső ami átnyúl az aknából a gyűrűskútig?Onnantól kb 7 méter kpe van leeresztve úgyhogy elvileg ez ígyse lenne túl nagy táv de a gép nem nyújt elég nyomást és szinte minden más stimmel.Teljesen új a cucc ráadásul.Meg még annyi hogy ennek a vízszintes szakasznak ami belemegy a kútba a szivattyútól elvileg 6%-os lejtése kéne legyen, ez mennyire kell pontos legyen?Köszi a választ előre is!
Sajnos pont a leglényegesebbet nem említitek.Az áramláskapcsoló kimeneti nyomása NEM állítható.A jet szivattyú nyomása fogja meghatározni a felső értéket.Például ha a szivattyú 6 bar nyomást tud teljesíteni akkor a rendszerben ennyi lesz a nyomás.Ez a nyomás elképesztően sok.Ha a szivattyú például csak 4 bar nyomást képes teljesíteni az áramlás,nyomás kapcsoló nem is fogja lekapcsolni a szivattyút.Olyan brutálisan erős rugókkal szerelik ezeket az áramláskapcsolókat hogy teljesen ellehetetleníti a kedvező működést.Alaposan célszerű körbejárni a témát mert erről a fontos tényről valahogy senki nem szeret beszélni.
Nálam a szivattyú max 4,5 bart tud és az elektronika ha érzékeli hogy nincs áramlás és a szivattyú sem tud már nagyobb nyomást kialakítani akkor egyszerűen leállítja a szivattyút. De ha valaki szeretné állítani a nyomást akkor van olyan is aminél a maximum nyomásértéket is lehet állítani. Nekem nem volt rá szükség 4,5 bar max teljesítménnyel kényelmesen locsolok nekem másra nem volt szükség. Szóval én ezt a jelenséget amit írtál nem tapasztaltam az én rendszeremnél.
@@R3t3kmert ez inkább a nagyobb nyomas esetén jönnek elő. Akinek nagy hálózata van annak szivattyút is nagyobbat kell venni ,és ahoz van szabályozható készülék .
A bekötését is megmutathattátok volna! Szerintem sokakat érdekelne. Én olyat vettem, amin rajta van a villás dugó, így nem kell kötözgetni. 2e ft-al volt csak drágább.
Üdv! Valaki segitsen nekem egy vitát eldönteni. Minden éven küszködünk itthon a vizmüvel. Meguntam. Szóval ha egy ilyen szabályzót használok több áramot fogok elhasználni mintha a tartályos megoldást választanám?
Egy fontos dolog azért ki maradt és az az hogy ha nem használtok nyomás tartályt (nem muszáj de ajánlott) a nyomás sokkal jobban fog ingadozni mert a nyomás a csőböl rögtön elmegy amint megnyitod a csapot és amint elzárod az áramlás kapcsoló egy kicsit vár mielőtt leállítja a szivattyút és addig nincs hova mennie a víznek ezzel csak az a baj hogy emiatt nagyon erős a vízkalapács hátás ami hosszú távon rongálja a csöveket és a csatlakozásokat. De egyébként jól bemutattátok és tényleg jobb mintha csak egy sima nyomáskapcsolót használnátok.
Többen megjegyeztek hogy nincs túl jó hatással a szivattyú működésére az áramlás kapcsoló.en "csak" 7 év tapasztalatával azt tudom mondani hogy vastagon nem erdekel 5 évente egy szivattyú felújítás es 7 év hasznalat utani csere mert 1 nagy dolgot ad: Azt hogy miutan kicsereltuk a csodalatos hidrofort olyan lett mintha vezetékes vizunk lenne.(és halkan jegyzem meg ez egy 5 tagú család 3 gyerekkel volt tehat minden ami ezzel járt.)
Azért az az 5 és 7 év az nem hangzik túl jól. A fűtésünk igaz csak télen szokott menni de a szivattyú ami egy Grundfos volt az 40+ évet bírt hozzányúlás nélkül. Amikor cserélni kellett az nyűg volt de az hogy 5 évente hozzá kelljen nyúlni...
Tehat hogy tisztabb legyen, a szivattyú felujitas abbol fakad hogy rengeteg uzemorat ment mivel egy öttagú csaladot szolgalt ki 0-24ben.Ebbe minden amit el birsz kepzelni beletartozik.A masik hogy Leo koppintas volt a szivattyú tehat nagyon olcsó;) és meg igy is csak szimeringezni kellett par ezer forintert. Annyit akartam kihozni ebbol hogy mi nem figyeltünk semmire ugy hasznaltuk mint barki mas a vezetekes vizet es bő 5 ev utan egy 10e forintos 10 perces csere nem nagy dolog sztem.
A szivattyú védelmi dobozát ki lehet iktatni? Hejettesíti? Locsolásnál sokszor nagy áramlás esetén mindkettő letiltott. De arra gondolok az áramlás kapcsoló a víz áramlás hiánya miadt tiltott le (mivel a szivattyú védelni doboza lekapcsolta).
Hasonló áramlás kapcsolót szereltem rá a szivattyúra. Elpumps vb 50/1500 a szivattyú és elpumps dsk-10 a vezérlő. De valamiért a nyomasom el megy. 5barig fel termel utánna szép lassan el szökik a nyomás, ha már túl kevés akkor hiba üzenet miatt nem indul újra a szivattyú. Miért van ez? Új (Szegedi kutfejet cseréltem)! A nyomás kapcsoló után ami be jön az adott épületbe ott lehet a gond? Ott lehet szivárgás?
Nekem az a problemám, hogy a szivattyú nyomja a vizet, viszont ha nem vételezem akkor is folyamatosan megy, a nyomáskapcsoló nem kapcsol le. Fals levegőt sehol sem szív. Mi lehet a problèma?
ปีที่แล้ว
Sziasztok küldene valaki linket hol lehet ezt meg vásárolni? Köszönöm.
Megoldást -javaslatot keresek a problémára a videon látható felujitást véghez vittük a házivizmüvel kapcsolatban söt sikerült egy uj hajdu bojlert is vásárolni igy telejesen uj a rendszer ami bojler több funkcios napellem-fütés-és villany,(jel estben csak villany üzemü)minden korrektül müködött 2 napig majd ahogyan a videoban is elhangzik viz csatlakozó hiba történt csepegés volt ok letiltott a szivatyu ,kilett javitva müküdik,viszont az óta ha melegvizet vételezünk és annyit hogy a szivattyú elinduljon sajnos minden esetben levágja a kis megszakitot és ez a kérdés lényege hogy miért ? ha hideget vizet nyitunk meg semmi nem történik dolgozik rendesen a szivatyú.akkor is jó ha hidegböl átváltunk langyos vagy épp a teljes hömérsékletü melegvizere nem történik semmi dolgozik rendesen .köszönöm.?
Hú ha, a leírtakból az derül ki számomra ,hogy nincs összefüggés a probléma és a melegvíz között. Annyit tudok ajánlani, hogy vizsgálódjatok mert valami furfangos ok állhat a háttérben. Mérőműszrek bevetésével kiderülhet.
Van itt, aki választ tud adni? Tavaly nyáron többször megállt a szivattyúnk, vízvezeték szerelő szerint kilukadt a gumi a tartályban, újat akart vetetni nyomáskapcsolóval mindennel! Látva ezt a videót tavasszal felszereltünk egy ilyet! Télen csak az itató feltöltésére használjuk, most hogy locsolni is szerettem volna újra meg meg állt, amit ki-be húzás áramból újra indult, de most már leveri a biztosítékot, sőt már nem is marad fenn az áramkör biztosítéka! Tudom, ez nem egy fórum, de hátha kap valaki értesítést hozzászólásról, aki érdemben hozzá tud szólni! Ui: vízvezeték szerelő szerint ő megmondta, hogy új tartály és nyomáskapcsoló kell!
Ez a szabályzó nekem működik legalább 5 év tapasztalatom van. Eddig hiba nélkül. Néha áramtalanítás után meg kell nyomni a reset gombot de más nincs. Ha meg állt időnként az talán azért volt mert a lassú kifolyás miatt el érte a kikapcsolási nyomást. Ekkor nagyobb átfolyású tömlő megoldás lehetett volna. Az hogy leveri a hálózatot nem hiszem hogy bármivel össze függ, elromlott. Ha sokszor akarsz lassú kifolyást a rendszeredben akkor valóban a régi tartályos megoldás a jó választás. De egyébb esetben működnie kell.
A szokásos bulvár-nagyotmondás: "Ha meghibásodik a vízműved, akkor dobd ki, és rakj helyette valami mást, ami érdekes!" Amikor nyomáskapcsolós rendszerrel öntözünk, egyfolytában jár a motor, míg az eredeti tartályos megoldással ki-be kapcsol, és csak akkor (annyit) szív, amikor (amennyit) kell. Az a kék kütyü évente elpazarol egy új vízmű árának megfelelő áramot, aminek az előállítása szennyezi a környezetet. Elég nagy visszalépés.
Megtudhatom miért is pazarlóba? Mert értem én hogy mindig megy a szivattyú de a tartályt is fel kell tölteni vízzel ha kifogy és nyomáson kell tartani. Nem értem miért menne többet a szivattyú. Max itt folyamatos az üzem locsolás alatt a hidrofornál meg szakaszos és az elzárás után még megy hogy visszatöltse a hidroforba a megfelelő mennyiséget. Illetve itt is csak annyit szív amennyit kell hisz csak a kilocsolt, elhasznált mennyiséget szívja nem tárol tartályba plusz vizet. Abban igazad van hogy ha javítható a házi vízmű javítsuk, én is ezt tettem míg megérte de volt egy pont ahol összeszámolva már többe lett volna a javítás költsége mint egy vezérlő.
@@laszlokurcsics252 igen megoldottam De sajnos túl nagy a vezérlő egység Úgyhogy használhatatlan Mert nem fér el a légtelenítő csavarjától Mindegy volt egy új vizművem Bekötöttem azt Ezt meg megtartom ínységesebb. Időkre Köszi mindenesetre 😀
Jó hogy bemutattátok!Én is ajánlom mindenkinek ezt a megoldást, kb. 6 évig építettem be ilyeneket, általában automata öntözőrendszerek megtáplálásához használtam.Pár kiegészítés:2-3 fajtát ismerek az egyiken állítható hogy milyen nyomásnál kapcsoljon ki és be(ezek a legdrágábbak), a másiknál csak a felső érték állítható, a harmadiknál egyik sem.Ti a harmadik fajtát(és talán a legegtöbbször használtat) mutattátok be ez azt tudja, hogy nyomásveszteségre bekapcsol és a felszerelt szivattyú legnyagyobb elérhető nyomásán ki,tehát ha úgy érzékeli hogy az adott szivattyú x ideig nem tudja emelni a nyomást a rendszerbe lekapcsolja.Plusz tapasztalat a Pedrollo márkát hanyagoljátok, bevalottan egy csomó gyári hibás van köztük, több alkalommal volt velük gondom, leégtek + párszor vitték a szivattyút is magukkal. A leginkább ajánlott LEO márkájút venni (igen tudom kínai) de eddig azok bírták a legjobban más szakember szerint is. A videóban bemutatott darab pont olyan ami szolgál nálam is majdnem 1 éve jelzem hibátlanul(én is meglepődtem) viszi az egész ház vízrendszerét és bizony bekapcsolja a szivattyút minden pohár víz kiengedésekor. Egy felújított 15 éves alko szivattyút vezérel (1000 W).Ja még egy dolog ha ilyet akartok beépíteni nézzétek hogy milyen teljesítményű szivattyút bír el az elektronika(általában rá van írva, vagy benne van a tájékoztatójában). "Röviden" ennyi Pacsi!
Végre már valaki olyan is ír a kommentekhez aki nem csak bántani akarja ezeket a srácokat! Én személyszerint köszönöm a jó tanácsodat. Te egy korrekt ember lehetsz! Szia.
@@pinterzoltan6890
Miért ki bántotta őket a mostani kommentelők közül?
Szerintem most senki.
@ nem is a mostani kommentek re gondoltam,hanem a régebbiekre! Pl. Ház felujitás villanyszerelés,glettelés,stb. Csak én azért írtam,hogy sokan szokták őket bántani,kritizálni ők csak segíteni akarnak az olyan embereknek akinek pl. nincs pénze mesterre de szeretné,hogy neki is szép legyen a lakása vagy valami más. És ez az úriember most olyan szépen leírta a véleményét,segített tapasztalatát osztotta meg stb. Nem pedig azt,hogy "milyen kóklerek" Csak ezért gondoltam vissza egy kicsit. Ennyi! Jó éjszakát szia.
@@pinterzoltan6890
Oké
Jó éjszakát
Köszönöm hogy értékeled a hozzászólásom!
Előre bocsátom: szeretem a csatornát. Laikus vagyok, de a házi vízművet én sem tartom sokra: kidobnám. Csupán azért, mert közel 30 éve fúrt kút lát el vízzel és nekem a 80l-es hidrofór jött be. Fekvő tartállyal, lekötött beömlővel, helyesen feltöltött levegőmennyiséggel és jól beállított nyomáskapcsolóval 35-40l víz jön ki 2 szivattyúbekapcsolás között. A nyomóágra a visszacsapó-szelep után "T" idommal bekötöttem a tartályt és a vízrendszert. Tapasztalatom szerint még a 750W-os motor is több vizet termel, mint amennyit a háztartás egyszerre fogyaszt, így a tartályt is tölti közben, amikor épp bekapcsol. A nyomásingadozás nem feltűnő.
Több ismerősömnél találkoztam már házivízművel, de sokalltam a bekapcsolását a kis tartálya miatt. 7végi háznál még el is menne...
Az áramlás-szabályzót én automata öntözőrendszeren tudom elképzelni vagy bárhol, ahol előny az egyenletes víznyomás. Viszont amíg víz kell, addig folyamatosan megy a szivattyú.
Ja, és ha huzamosabb ideig nem használjuk a szivattyút, akkor indítás előtt érdemes a motort a hűtőlapátoknál fogva kissé átforgatni. Ha szorul a rendszer, akkor el sem szabadna indítani, mert leéghet a motor.
Amúgy köszönet a csapatnak, hogy sokrétűek és a sz@rtól a helikopterig mindent bemutatnak. Volt, ami nekem is segítség volt már. Azon meg leesett az állam, hogy van, aki még egy konnektort vagy kapcsolót sem tud kicserélni ( a szomszédom is ilyen), de a fiúk még erre is gondoltak. Amikor ilyen problémás emberrel találkozok, szoktam ajánlani a csatornát. Aki nem látott még ilyen dolgokat, annak hiába kezdem el magyarázni, látnia kell. Inkább nézze meg a "tutoriált", akkor talán jobban megérti.
Pont mostanában terveztük a kerti szivattyú tuningolását, házi vizmukent, de ez így sokkal szimpatikusabb, és egyszerűbb. Köszönöm
Nem, ez nagyon rossz megoldás. 8 évig szívtam ilyen megoldás miatt. A tartályos megoldás a legjobb.
Köszönöm hogy felraktátok ezt a videót!
Megrendeltem és ma be is szereltem.A tartályt nem vettem ki a szivattyú alól,egyszerűen csak rászereltem. Nagyon jó dolog ez,komfortosabb életet tud biztosítani.Egyenletes és erős nyomásom van a csap nyitástól a zárásig.Nagyon jó.Köszönöm az ötletet.
Szevasz tudnál privátban tanácsot adni?
Esetleg képeket is?
Mert nem értem
Egy cső jön a kútból és ugye egy cső a vízrendszer
Hogy kell bekötni erre? Csak egy csőcsatlakozója van :(
Köszi
Üdv
Joe
@@jozsefpalinkas5177 Szia,a videóban pedig minden bemutatásra került.Egyedül akkor ne kezdj hozzá,mindenképpen kérj segítséget vizes embertől.
@@imresimon5153 köszi
Be tudnám kötni
Ha lenne egy rajzom pl...
Gardena hazivizművem van
Ugys a tetejére bekötöm a vízvezetéket
A kútból jövő meg maradhat a hazivizműre csatlakozva ott a légtelenítő kupak alatt
Erre tippelek
Rakok ra ilyen vezérlőt mert a vízmű mágneskapcsoloja megadta magát :(
@@jozsefpalinkas5177Ha vizeket tudod,akkor az elektromos részhez van bekötési rajz a dobozban.Vedd meg nyugodtan akkor,10 perc összedobni,nagyon jó.
Jól csnaltad ,bar a tartály is és a gumi is el fog rohadni rövid idő mulva. De majd akkor kidobod .
5 éve használunk a ház vízellátására és 1000 m2 kert esőztetővel történő locsolására egy ugyanilyen tipusú, csak más márkájú (DSK-10) pres controllt. Amikor áttértem a tartályosról, vettem belőle mindjárt kettőt, biztos ami biztos alapon. Azóta is a tartalék a polcon van. Tehát ellátja a teljes háztartást és a 6 automata szabályzón keresztül a 12 esőztetőt is. Tehát tavasztól őszig napi 24 szer egészen biztosan elindul, mivel reggel és este az automaták locsolnak. Ehhez jön hozzá a ház. Ami napi használatkor a mi családunk esetében alsó hangon is legalább napi 40 kapcsolás. Tehát tavasztól őszig napi minimum 64 kapcsolás(szivattyú leállás és elindulás), télen pedig 40 kapcsolás . Kutya baja a szivattyúnak. A tartályosba meg ugyanezen igénybevétel mellett évente vettem a gumit és még szerelnem is kellett. Nem beszélve arról, hogy az esőztetők sem mentek rendben, ugyanis egy időben mindig csak egyet szabályoz az automata. A tartály-gumi kövületnél hullámzott a teljesítmény, mert hol a szivattyú ment, hol a gumi nyomta. Napon nem lehet említeni a két rendszert, sem kényelemben, sem végeredményben. A csökkenő vízszintek miatt (környékünkön a kiskertek locsolására többségében talajvíz kutak szolgálnak) a levegő már gyakori vendég a szivattyúházban, a tartályosnál csak darál ilyenkor és szépen megfőzi saját magát a szivattyú és a végén leég. Nem tudok olyan esetet elképzelni, hogy a tartályosnak bármilyen létjogosultsága legyen így 2022-ben. A megszokásból történő vásárlás, a press control technológia ismeretének hiánya, illetve az ismeretlentől való félelem lehet csak kivétel.
Van a szivattyúd után tartályod? Hidrofortartatály vagy ilyesmi?
@@davidnagy9855 Dehogy van. A tartály manapság már idejétmúlt dolog. Pres Controll előtt-után nem kell tartály. Pont erről írtam. Olvasd el rendesen a posztot.
Jó napot kívánok! Elpumps DSK-10-re gondolt? Milyen típusú szivattyúra kötötték rá? Válaszát előre is köszi!
Egy szárazonfutás elleni védőberendezést gondolom a tartály nélkülihez is ajánlott lenne feltenni. Valamiért csak van létjogosultsága a tartályosnak.
Szia.Mennyivel emelkedett a villyany fogyasztásod így? Drasztikusan?köszi
Vègre valaki normálisan egyszerűen elmondja,hogy is működik valójában a beèpitès.Köszönöm
Egyszerűbb csak a nyomáskapcsolót kicserélni digitálisra. Máris sokkal kevesebb a hibalehetőség és megmarad a tartály ami szerintem jó ha van a tartalék miatt.
Sziasztok!
Nekem pont a napokban kellett új vízművet vennem.
Kérdeztem a boltban aki szakszervíz is, hogy mi a véleményük erről a cuccról.
Azt a választ adták, hogy szeretik mert többet kell miatta magát a szivattyút javítani.
Többször kapcsol a szivattyú, még akkor is ha akár egy fél liter vizet veszek ki.
Nem ajánlották abszolút.
Várom, hogy mennyire lesz tartós Nálatok!
Csak ajánlani tudom! Nálam levegős a kút és kb 2 évente cserélni kellett a szivattyút, mert ha levegőt szívott fel a nyomáskapcsoló nem kapcsolta ki és leégett, de ez érzékeli és kikapcsol. Kb 5 éve van meg és semmi gondom nincs vele. Szerintem jobban kíméli a motort az ,hogy folyamatosan megy mit az ,hogy a nyomáskapcsoló ki be kapcsolgatja.
Péter Bódi 😂😂😂 Eladó biztos betárazott a rég elavult technikából vagy egy begyöpösödött hülye! :)))
Én Elpumps JPV 1500B szivattyút, Brio 2000-M használok 2012 óta.Ez az automatika nem csak áramlás és nyomáskapcsoló egyben, hanem a szivattyút is védi akár a szárazon futástól is! Tehát az egy hamis állítás, hogy többször kapcsol be, na meg hogy ezek még kárt- vagy korai elhasználódás okoznak a szivattyúknak! Nee 😂
@@flame04ful
Én is rakattam rá szárazon futás elleni védelmet. Tudom mi az.
A lényeg az mennyit van indítva a szivattyú.
Nálam sokszor indulna el pár liter víz vétele miatt is.
Pufferrel keveset.
@ Te tudod, de úgy látom itt sokan úgy írnak itt vélemény, hogy nem is próbálták, vagy nem is láttak ilyet. ;)
Csak egy rövid kérdés. Ez a BRIO 2000 Mt áramlás és nyomás kapcsoló a fúrt kútba lehelyezett cső szívattyút is tudja szabályozni illetve működtetni? Nyilván nem úgy gondoltam hogy közvetlen rá szerelve a cső szívattyúra, hanem már a kúton kívüli felszín felett beiktatva a víz vezeték rendszerbe.
Ha gyanús,hogy a tartályban levő gumi kilyukadt egyszerűen leellenőrizhető a szelepnél- Ha lyukas akkor a szeleptű benyomásakor víz fog megjelenni levegő helyett. Ha nincs elég nyomás,vagy lyukas akkor a vízmű folyamatosan ki be kapcsol abban a pillanatban ha veszik a nyomás.
Ezzel a cuccal együtt is lehet víztartályt alkalmazni? A szivattyúnak annyira nem jó ha állandóan minden csapnyitásnál bekapcsol a szivattyú nem?
lehet buta hozzászólás.... A Leo szivattyúnak is van dugvillája... az ebben az esetben eldobandó? Az áramláskapcsolótól kapja az áramot csak úgy egyszerűen? Vagyis kössem ki az szivattyú tápellátását és az áramláskapcsolótól tápláljam meg kapcsolt árammal? köszönöm a választ.
Igen így van.
Üdv lenne egy kérdésem.Hidroforos szivattyúm van aminek 9 mter az szívómélysége.Ebbe a 9méterbe beleszámít a vízszintes 1,5 méternyi kpe cső ami átnyúl az aknából a gyűrűskútig?Onnantól kb 7 méter kpe van leeresztve úgyhogy elvileg ez ígyse lenne túl nagy táv de a gép nem nyújt elég nyomást és szinte minden más stimmel.Teljesen új a cucc ráadásul.Meg még annyi hogy ennek a vízszintes szakasznak ami belemegy a kútba a szivattyútól elvileg 6%-os lejtése kéne legyen, ez mennyire kell pontos legyen?Köszi a választ előre is!
Sajnos pont a leglényegesebbet nem említitek.Az áramláskapcsoló kimeneti nyomása NEM állítható.A jet szivattyú nyomása fogja meghatározni a felső értéket.Például ha a szivattyú 6 bar nyomást tud teljesíteni akkor a rendszerben ennyi lesz a nyomás.Ez a nyomás elképesztően sok.Ha a szivattyú például csak 4 bar nyomást képes teljesíteni az áramlás,nyomás kapcsoló nem is fogja lekapcsolni a szivattyút.Olyan brutálisan erős rugókkal szerelik ezeket az áramláskapcsolókat hogy teljesen ellehetetleníti a kedvező működést.Alaposan célszerű körbejárni a témát mert erről a fontos tényről valahogy senki nem szeret beszélni.
Nálam a szivattyú max 4,5 bart tud és az elektronika ha érzékeli hogy nincs áramlás és a szivattyú sem tud már nagyobb nyomást kialakítani akkor egyszerűen leállítja a szivattyút. De ha valaki szeretné állítani a nyomást akkor van olyan is aminél a maximum nyomásértéket is lehet állítani. Nekem nem volt rá szükség 4,5 bar max teljesítménnyel kényelmesen locsolok nekem másra nem volt szükség. Szóval én ezt a jelenséget amit írtál nem tapasztaltam az én rendszeremnél.
@@R3t3kmert ez inkább a nagyobb nyomas esetén jönnek elő. Akinek nagy hálózata van annak szivattyút is nagyobbat kell venni ,és ahoz van szabályozható készülék .
A bekötését is megmutathattátok volna! Szerintem sokakat érdekelne. Én olyat vettem, amin rajta van a villás dugó, így nem kell kötözgetni. 2e ft-al volt csak drágább.
Nekem hidrofor tartályos van és egy gond van vele hogy nem tudom legteleniteni. Valaki le írná folyamatot?
Üdv! Valaki segitsen nekem egy vitát eldönteni. Minden éven küszködünk itthon a vizmüvel. Meguntam. Szóval ha egy ilyen szabályzót használok több áramot fogok elhasználni mintha a tartályos megoldást választanám?
Sokkal többet !
Ettől is fejletebb negoldás a frekvenciáváltó, ami aztán tényleg minden problémára megoldást nyújt. Egyedül az ára lehet magas.
Egy fontos dolog azért ki maradt és az az hogy ha nem használtok nyomás tartályt (nem muszáj de ajánlott) a nyomás sokkal jobban fog ingadozni mert a nyomás a csőböl rögtön elmegy amint megnyitod a csapot és amint elzárod az áramlás kapcsoló egy kicsit vár mielőtt leállítja a szivattyút és addig nincs hova mennie a víznek ezzel csak az a baj hogy emiatt nagyon erős a vízkalapács hátás ami hosszú távon rongálja a csöveket és a csatlakozásokat. De egyébként jól bemutattátok és tényleg jobb mintha csak egy sima nyomáskapcsolót használnátok.
Többen megjegyeztek hogy nincs túl jó hatással a szivattyú működésére az áramlás kapcsoló.en "csak" 7 év tapasztalatával azt tudom mondani hogy vastagon nem erdekel 5 évente egy szivattyú felújítás es 7 év hasznalat utani csere mert 1 nagy dolgot ad: Azt hogy miutan kicsereltuk a csodalatos hidrofort olyan lett mintha vezetékes vizunk lenne.(és halkan jegyzem meg ez egy 5 tagú család 3 gyerekkel volt tehat minden ami ezzel járt.)
Nem értem ezt az ok fejtést ! Most akkor jó vagy rossz az áramlás kapcsoló ?
Szia! Privátban felvehtnem veled a kapcsolatot? Érdekelne a megoldásod, mert egy ideje szivok, hogy legyen házban normális nyomás. Köszönöm
@@tamaskomlosi4725 Persze nyugodtan irjal, ha tudok segitek szivesen.
Azért az az 5 és 7 év az nem hangzik túl jól. A fűtésünk igaz csak télen szokott menni de a szivattyú ami egy Grundfos volt az 40+ évet bírt hozzányúlás nélkül. Amikor cserélni kellett az nyűg volt de az hogy 5 évente hozzá kelljen nyúlni...
Tehat hogy tisztabb legyen, a szivattyú felujitas abbol fakad hogy rengeteg uzemorat ment mivel egy öttagú csaladot szolgalt ki 0-24ben.Ebbe minden amit el birsz kepzelni beletartozik.A masik hogy Leo koppintas volt a szivattyú tehat nagyon olcsó;) és meg igy is csak szimeringezni kellett par ezer forintert. Annyit akartam kihozni ebbol hogy mi nem figyeltünk semmire ugy hasznaltuk mint barki mas a vezetekes vizet es bő 5 ev utan egy 10e forintos 10 perces csere nem nagy dolog sztem.
Hol lehet megvásárolni?
Hány méterre viszi fel a vizet?
A szivattyú védelmi dobozát ki lehet iktatni? Hejettesíti? Locsolásnál sokszor nagy áramlás esetén mindkettő letiltott. De arra gondolok az áramlás kapcsoló a víz áramlás hiánya miadt tiltott le (mivel a szivattyú védelni doboza lekapcsolta).
Pobáld ki hogyan a legjobb, ebben csöpögés elleni és szárazon futási védelem van.
Minden nap javitk ilyen dolgokat ez a tipus a lehető leg gyengébb mivel mehanikus kapcsolo van benne a jobbakban mágneses érzékelők vannak
Hasonló áramlás kapcsolót szereltem rá a szivattyúra.
Elpumps vb 50/1500 a szivattyú és elpumps dsk-10 a vezérlő.
De valamiért a nyomasom el megy.
5barig fel termel utánna szép lassan el szökik a nyomás, ha már túl kevés akkor hiba üzenet miatt nem indul újra a szivattyú.
Miért van ez?
Új (Szegedi kutfejet cseréltem)!
A nyomás kapcsoló után ami be jön az adott épületbe ott lehet a gond? Ott lehet szivárgás?
Visszacsapo szelepet tegyel a szivattyu elé. De a nyomaskapcsolo utan se szivarogjon.
Nekem az a problemám, hogy a szivattyú nyomja a vizet, viszont ha nem vételezem akkor is folyamatosan megy, a nyomáskapcsoló nem kapcsol le. Fals levegőt sehol sem szív. Mi lehet a problèma?
Sziasztok küldene valaki linket hol lehet ezt meg vásárolni? Köszönöm.
A google-be írd hogy szivattyú nyomáskapcsoló sok találat lessz.
Frissítés képpen leírom hogy mióta bent van elfelejtettem hogy kutam van.Azóta sem kellett hozzányúlnom semmihez.Rendben üzemel.
Megoldást -javaslatot keresek a problémára a videon látható felujitást véghez vittük a házivizmüvel kapcsolatban söt sikerült egy uj hajdu bojlert is vásárolni igy telejesen uj a rendszer ami bojler több funkcios napellem-fütés-és villany,(jel estben csak villany üzemü)minden korrektül müködött 2 napig majd ahogyan a videoban is elhangzik viz csatlakozó hiba történt csepegés volt ok letiltott a szivatyu ,kilett javitva müküdik,viszont az óta ha melegvizet vételezünk és annyit hogy a szivattyú elinduljon sajnos minden esetben levágja a kis megszakitot és ez a kérdés lényege hogy miért ? ha hideget vizet nyitunk meg semmi nem történik dolgozik rendesen a szivatyú.akkor is jó ha hidegböl átváltunk langyos vagy épp a teljes hömérsékletü melegvizere nem történik semmi dolgozik rendesen .köszönöm.?
Hú ha, a leírtakból az derül ki számomra ,hogy nincs összefüggés a probléma és a melegvíz között. Annyit tudok ajánlani, hogy vizsgálódjatok mert valami furfangos ok állhat a háttérben. Mérőműszrek bevetésével kiderülhet.
Van itt, aki választ tud adni? Tavaly nyáron többször megállt a szivattyúnk, vízvezeték szerelő szerint kilukadt a gumi a tartályban, újat akart vetetni nyomáskapcsolóval mindennel! Látva ezt a videót tavasszal felszereltünk egy ilyet! Télen csak az itató feltöltésére használjuk, most hogy locsolni is szerettem volna újra meg meg állt, amit ki-be húzás áramból újra indult, de most már leveri a biztosítékot, sőt már nem is marad fenn az áramkör biztosítéka! Tudom, ez nem egy fórum, de hátha kap valaki értesítést hozzászólásról, aki érdemben hozzá tud szólni! Ui: vízvezeték szerelő szerint ő megmondta, hogy új tartály és nyomáskapcsoló kell!
Ez a szabályzó nekem működik legalább 5 év tapasztalatom van. Eddig hiba nélkül. Néha áramtalanítás után meg kell nyomni a reset gombot de más nincs. Ha meg állt időnként az talán azért volt mert a lassú kifolyás miatt el érte a kikapcsolási nyomást. Ekkor nagyobb átfolyású tömlő megoldás lehetett volna. Az hogy leveri a hálózatot nem hiszem hogy bármivel össze függ, elromlott. Ha sokszor akarsz lassú kifolyást a rendszeredben akkor valóban a régi tartályos megoldás a jó választás. De egyébb esetben működnie kell.
A szokásos bulvár-nagyotmondás: "Ha meghibásodik a vízműved, akkor dobd ki, és rakj helyette valami mást, ami érdekes!"
Amikor nyomáskapcsolós rendszerrel öntözünk, egyfolytában jár a motor, míg az eredeti tartályos megoldással ki-be kapcsol, és csak akkor (annyit) szív, amikor (amennyit) kell. Az a kék kütyü évente elpazarol egy új vízmű árának megfelelő áramot, aminek az előállítása szennyezi a környezetet. Elég nagy visszalépés.
Megtudhatom miért is pazarlóba? Mert értem én hogy mindig megy a szivattyú de a tartályt is fel kell tölteni vízzel ha kifogy és nyomáson kell tartani. Nem értem miért menne többet a szivattyú. Max itt folyamatos az üzem locsolás alatt a hidrofornál meg szakaszos és az elzárás után még megy hogy visszatöltse a hidroforba a megfelelő mennyiséget. Illetve itt is csak annyit szív amennyit kell hisz csak a kilocsolt, elhasznált mennyiséget szívja nem tárol tartályba plusz vizet. Abban igazad van hogy ha javítható a házi vízmű javítsuk, én is ezt tettem míg megérte de volt egy pont ahol összeszámolva már többe lett volna a javítás költsége mint egy vezérlő.
Igen ám, de hogy kössem rá a vízrendszerre???
Ugye egy vízcső ami a kútból jön
A másik pedig maga a vízvezeték hálózat :(
A vízmű tetejéről lekötöd a hálózati vízvezetéket. A helyére betekered nyomáskapcsolót, és egy flexibilis csővel összekötöd a vízvezetékkel!
@@laszlokurcsics252 igen megoldottam
De sajnos túl nagy a vezérlő egység
Úgyhogy használhatatlan
Mert nem fér el a légtelenítő csavarjától
Mindegy volt egy új vizművem
Bekötöttem azt
Ezt meg megtartom ínységesebb. Időkre
Köszi mindenesetre
😀
Hát nekem van....kertet locsolni ilyesmire..de házba bekötni..azért ez elég gagyi ahhoz.
Hát nem egy napra kész oldal ez ! 2 hónap alatt nem jött válasz !!!!
Egy hozzád hasonló néző írta amit irt, te tőle kérdezted, hogy jó vagy rosz ez a kapcsoló. Mi mit is válaszoljunk erre ? Nem minket kérdeztél.