Búvárszivattyú helyes és helytelen telepítése

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 12

  • @ZsoltMolnar-c6c
    @ZsoltMolnar-c6c หลายเดือนก่อน

    Köszönöm! Sokat lehet belőle tanulni.

  • @zsoltmiklosmolnar7276
    @zsoltmiklosmolnar7276 6 หลายเดือนก่อน

    Üdvözlöm Attila!
    A kutamat rendes szakember fúrta öblítéssel..
    34 méter mély, le dugozva nincs a talpa hanem kavicsolva van.
    Üzemi vízszint 21 m
    1200 l per óra a víz hozam.
    Eddig sima kínai szivattyúval ami 2800 liter /h volt, ezzel ment 3 évet (ház ellátás) kB 27 m mélyen volt a szivattyú de mielőtt be döglött már nagyon homokolt a kút és 15 l vizet kB fél óra alatt nyomott fel a hidroforba..
    Most egy új szivattyút tettem le ami 1800 /h szív feljebb húztam mint ahol a régi volt kB 12 méterrel de még opálos a víz....
    Tehát régi szivattyú nagyobb teljesítménnyel kútfenék közelében nem homokolt csak a végén, új szivattyú kisebb teljesítményű feljebb van kB 12 méterrel és mégis opálos nagyon finom szemcse méretű homokot hoz..
    Állítólag malacfarkas szivattyú miatt van nem tudom..
    Válaszát előre is köszönöm szépen!

    • @szivattyuvilag1858
      @szivattyuvilag1858  6 หลายเดือนก่อน

      Kedves Zsolt!
      Nem igazán tett fel nekem kérdést, mire kellene válaszolnom?
      Annyit viszont el tudok mondani, hogy ebben az esetben nem építettem volna zárt, hidroforos rendszert! Nyitott rendszer szűrővel.
      Itt olvashat róla: szivattyuvilag.hu/spg/683105/Videos-segitsegnyujtas
      Viszont a másik vesszőparipám a mindenhonnan összevásárolt szivattyúk. Nem tudom, hogy miért kell mindig a legolcsóbbat választani, a végén mindig kiderül, az lesz a legdrágább! Nem malacfarka, hanem statoros szivattyú, térfogat kiszorítás elvén működik vagyis a koptató anyagok hamar tönkre fogják tenni.
      Minőségi szivattyú, kevés vízszállítással, nyitott rendszeres megoldás ez lesz hosszú távon a jó megoldás.
      Sajnos azt így nem tudom megállapítani, hogy mitől indult be a homokolás, mi tette tönkre a kialakult rétegvázat.
      Üdvözlettel Varga Attila

    • @jozsefkovacs5009
      @jozsefkovacs5009 5 หลายเดือนก่อน

      @@szivattyuvilag1858 Lehet hogy elromlott a visszacsapó szelep a régi szivattyúnál és visszaengedte a vizet (nagyobb nyomással). Ha a szűrő közelében volt a régi szivattyú akkor azon keresztűl szét tudta fújni a sódert a szűrő körűl. Esetleg meg lehet kompresszorozni a kutat és majd kiderűl hogy jó lesz-e.

  • @gergelyszabo9225
    @gergelyszabo9225 ปีที่แล้ว

    Szuper videó! Az öntözési tanfolyamon nem mondták el így részletesen se ezt se a hálózati öntözést

  • @miklosbalazs916
    @miklosbalazs916 7 หลายเดือนก่อน

    Köszönöm szépen!!!

  • @tamaskiss4714
    @tamaskiss4714 7 หลายเดือนก่อน

    Jo napot. Ilyen típusú szivattyú esetén, ha rá akarok kötni egy fürdőszobát, (bojler is ), érdemes hidrfor tartályt is beépíteni nyonáskapcsoloval? Vagy jobb egy házi vízmű kompletten pl pedrollo? Köszönöm.

    • @szivattyuvilag1858
      @szivattyuvilag1858  7 หลายเดือนก่อน

      Jó napot!
      Ha tiszta vizes kútról beszélünk akkor lehet egyből rákötni, minden esetben ajánlott a hidrofor tartály használata.
      Ha szeretnénk a vizet szűrni, inkább a nyitott rendszer javasolt, arról is van videó.
      Üdvözlettel

  • @agnes1333
    @agnes1333 ปีที่แล้ว

    Leo 3xRm
    4/16-0,75 tipusu szivattyu helyes üzemelesevel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy milyen méretű slaggal ill.szorofejjel szabad használni. Mivel a nagy nyomás miatt erősen visszafogja ha tul kicsi az átmérője ill. a szorofej ha porlaszt (pici novenyeknél). Hol tudok ennek utánanézni? Köszönöm.

    • @szivattyuvilag1858
      @szivattyuvilag1858  ปีที่แล้ว +1

      Kedves Ágnes!
      A Leo 4/16 búvárszivattyú 6,6 bár zárónyomásra képes. Ebből le kell vonni a kút üzemi vízszintjét és megkapjuk az adott jelleggörbe vizszállítási értékét. Tudom, hogy nem hangzik egyszerűnek. Az a lényeg, hogy az adott jelleggörbe adatának el kell használni a 70 százalékát ahhoz, hogy a szivattyú ne károsodjon. Például 42 méteren 70 liter vizet szállít akkor a szórófejeknek el kell használni 50-55 liter vizet percenként. Ha nem akkor hidrofor tartály beépítése szükséges. Hidrofor tartályt minden esetben javasolt beépíteni a rendszerbe. Most nagyon leegyszerűsítve írtam le. Figyelembe kell venni a veszteségeket ami alaki, súrlódási és távolsági veszteség lehet. Egyszerűbben a szivattyú kiállási részét 1 mérettel érdemes visszaszűkiteni. Ha a kiállás 5/4 coll akkor maximum 1 colos KPE csövet érdemes visszaszűkíteni. Érdemes a legtöbb szórófejet alkalmazni ami még megfelelően porlaszt 1 körön. A kútba a szivattyúhoz ne használjon slagot, ajánlom a KPE csövet (kemény polietilén). Hogy hol tud utána nézni sajnos nem tudom, ez a gépészeti szakma is kihaló félben van.
      Üdvözlettel Varga Attila
      www.szivattyuvilag.hu
      szivattyuvilag.hu/leo-szivattyu

  • @GMIKI83
    @GMIKI83 ปีที่แล้ว

    Üdv! Érdekes es hasznos videó, Köszönöm.
    Van egy kútam ami 4 éve lett fúrva de mai napig nagyon homokos a vize. Ez a járatás dolog viszont én ezt nem értem. Van kút amiből nem fogy el a víz? Az enyém 37m mély és 15 perc jaratás után elfogy belőle. Esélytelen hogy 24 órán keresztül járassam de még 24 percig sem tudom. Anno a kútfúró mondta hogy dobjuk le a szivattyút az aljára majd húzzuk fel fél métert azt jó van az úgy. De akkor lehet az a baj.

    • @vargaattila5730
      @vargaattila5730 ปีที่แล้ว

      Ez a videó pont azt mutatja meg, hogy mi lehet a baj. Nagy valószínűséggel talajvíz réteg a vízadó. Nincs megfelelő vízmennyiség. Ezekre a rétegekre szokták csinálni a gyűrűs kutakat mert az képes gyűjteni a vizet a 80cm átmérőjű gyűrűbe. A homokolást okozhatja a tűl nagy szívóerőt kifejtő búvárszivattyú vagy az áramlást lassító szűrőkavics hiánya is. Ezen a kúton sajnos javítani nem lehet ha már 4 éve ezt tudja.
      Űdv Attila