bardzo fajnie wytłumaczone, bazując na "logice ciała", przed czym się broni, itd. przekonujące:) też mam właśnie problem z rozciąganiem tylnej taśmy, po takim rozciąganiu zwykle czuję ból w lędźwiach przy pochylaniu się; i tak coś podejrzewałem, że organizm "utrzymuje" to ograniczenie, ze względu na jakieś kompensacje do których mu to potrzebne, a problem źródłowy jest jeszcze gdzieś indziej
Ogromny a nawet i więcej. Wszystkie ćwiczenia które robiłem według instruktażu zakończyły się sukcesem, zadowoleniem i co najważniejsze pozbyciem się bólu;)
Kolejny świetny film, pozdrawiam z Poznania. Ciekawe jest to jak układ nerwowy wpływa na pracę mięśni, również powodując zaburzenia mięśniowe, miopatie, zaniki mięśni, zaburzenia metaboliczne... wszystko to neurologia wbrew pozorom. Kręgosłup to podstawa, ostatnio się o tym przekonałem. Więcej filmów o miopatiach, zanikach mięśni (nabytych) co robić i jak wyleczyć dolegliwości....Pozdrawiam z Poznania.
Marku, co tu komentować? Chyba tylko w celu potwierdzenia, że Twoje filmy są ogromnie pomocne dla pragnących i DZIAŁAJĄCYCH by poprawić swoje zdrowie. Dziękuję, że dzielisz się swoją wiedzą. Pozdrawiam.
Ile filmików tyle opinii i wiedzy... Skąd człowiek pracujący na etacie ma wiedzieć jak o siebie zadbać, żeby tylko być zdrowym. Żeby być zdrowym trzeba wszystko przestudiować, skąd na to wszystko czas :/
Podczas rozciągania grupy kulszowo goleniowej, kiedy wykonamy korekcje miednicy (tyło pochylenie) to w zasadzie zbliżamy do siebie przyczepy co skutkuje tylko pozornie większym zakresem.
Panie Marku wydaje mi się że przede wszystkim trzeba dbać o mięśnie takie jak np.: poprzeczny brzucha, pośladkowe(wielki, średni , mały), zębaty przedni, dolna część czworobocznego, aby były aktywne. Wtedy mięśnie generujące ruch nie będą aktywowane przez układ nerwowy do stabilizowania ruchu Czy dobrze myślę?? Proszę mnie poprawić jak coś jest nie tak😀 Pozdrawiam 😀
Tylko teraz pytanie jakie stosować ćwiczenia? a) lokalne(wyizolowanie mięśnia żeby go zaktywizować do pracy)- będzie on współpracował potem z resztą w globalnym ruchu?? b)globalne(do jakiej maksymalnej intensywności jesteśmy w stanie mieć priorytet na tę mięśnie??)
Mam pytanie co z tym podwijaniem miednicy bo w niektórych Pana filmach była mowa że napinamy tylko poprzeczny brzucha ale nie splaszczamy lordozy ledzw przez podwijanie miednicy, była o tym mowa w pierwszej części leczenia rwy kulszowej.
Naprawde dobry przekaz. Sama miałam takie zalecenia, ale nikt nie pokazał, ani nie powiedział jak to wykonywać. Mam wrażenie, że rehabilitacja w Polsce leży...
W Polsce wszystko leży co jest związane ze zdrowiem nie dlatego, że mamy kiepski personel medyczny tylko dlatego, że na naszym leczeniu zarabiają setki tysięcy więc nieopłacalny dla nich interes "wyleczyć" jakiejkolwiek dziedziny by to się nie tyczyło
Jak zwykle doskonały materiał. Mam jednak pytanko. Co z tzw. kontrolą motoryczną, czy jest ona istotna w procesie rozciągania? Załóżmy, że mamy braki w rotacji wewnętrznej w barku. Rozciągamy, rozciągamy, zakres się powiększa. I teraz, jeśli nic nie zrobimy to ten nowy zakres zniknie czy się utrzyma? Jeśli dodamy jakieś ćwiczenie zawierające pracę w nowym zakresie ruchu to już będzie to permanentne? Dzięki z góry za odpowiedź.
Bardzo spoko film dzięki pozwoliło mi to wyjaśnić kilka kwestii, maj pytanie od najmłodszych lat mam przykurcz w Achillesach co teraz powoduje wiele dysfunkcji w mojej postawie próbuje je rozciągnąć od dłuższego czasu kilkoma ćwiczeniami i rolowaniem ale nic cały czas stopień rozcisgniecia jest ten sam masz może jakiś pomysł na to ?
Proszę o wytłumaczenie czy miednica ma byc podwinieta czy nie? W poprzednim materiale odnośnie rozciągania mówi Pan aby jej nie podwijac - od 2:05 th-cam.com/video/YYb_UFpXGJc/w-d-xo.html
Nie. Napięcie poprzecznego brzucha spowoduje naturalna pozycje kręgosłupa pod warunkiem że wypinasz brzuch. Jeśli podwiniesz miednicy to nie będziesz rozciąga kulszowa goleniowych a np prostowniki grzbietu co może spowodować np osłabienie go i defekt posturalny w efekcie np dyskopatia.
Dzień dobry, czy lepiej mieć stopy zadarte czy obciągnięte podczas rozciągania? Spotkałem się z informacją, że zadarte stopy podrażniają nerw kulszowy. Ja całe życie rozciągam się z zadartymi stopami i zastanawiam się czy to błąd.
Hej, posiadam problem z mięsniem gruszkowatym i za nic w świecie nie jestem w stanie dzwignąć tak nogi, moje pytanie brzmi czy w przypadku problemu z tym miesniem będe mial problem z takim rozciąganiem
Właśnie w taki sposób nie należy "rozciągać" tylnych mięśni uda. Ćwiczenie z gumą, które proponujesz jako rozciąganie taśmy tylnej to neuromobilizacja napięciowa nerwu kulszowego, która nie ma nic wspólnego z rozciąganiem tylnych mięśni uda.
Chodzi tu o przerwę pod lędźwiami ZBYT DUŻĄ tak? Na innym filmie było mówione aby ów przerwę zachować by na siłę nie wykonywać ruchu rozciągającego. Konkretniej było to w nagraniu o leczeniu rwy kulszowej.
Panie Marku świetny materiał. Mam pytanko dotyczy planu rozciągania. Czy jest jakiś okres po którym powinno się zmieniać ćwiczenia rozciągające żeby było to bardziej skuteczne (tak jak to ma miejsce w przypadku planowania treningu). Organizm adaptuje się do danych ćwiczeń rozciągających czy raczej nie ma to większego znaczenia? Pozdrawiam serdecznie.
5 ปีที่แล้ว
Wszystko nie tylko ćwiczenia trzeba zmieniać okresowo. Ciało adaptuje się do każdego bodźce
Witaj Marku, ostatnio zauważyłem że moje lewe biodro wykorzystywało głównie mięsień czworoglowy do zginania i z tego powodu mięśniem biodrowo lędźwiowy był mało aktywny. Natomiast prawe biodro ma bardzo mocny przykurcz właśnie biodrowo lędźwiowego i za nic nie mogę go właśnie rozciągnąć, non stop się przykurcza. I odnoszac się do tego filmu pierw powinienem wzmocnić m. B-l lewy, a dopiero później rozciągać prawy? Pozdrawiam
Witam. th-cam.com/video/gK2J8NgN4Ic/w-d-xo.html Materiał powyżej przeczy wielu tezom stawianym przez Twoją osobę. Żebyś nie zrozumiał mnie źle, jestem bliższy temu co Ty edukujesz. Jednak przydała by się taka konfrontacja, bo wiele osób nie wie co myśleć, gdy widzi różnice zdań wedle rozciągania
Co dokładnie znaczy "podwinąć miednice" nawiązując do przykładu rozciągnia tylniej taśmy? Mógłby ktoś sprecyzować? Chodzi zrobienie przodpochylenia czy tyłopochylenia miednicy leżąć?
"podwinąć miednicę" często zamieniam na określenie "podwinąć ogon"😉 i wtedy jest już oczywiste 😉 a w omawianym przypadku: po napięciu mięśni brzucha takie ułożenie miednicy, żeby cały kręgosłup, w tym przede wszystkim odcinek lędźwiowy był "przyklejony" do podłogi. A więc tyłopochylenie w kierunku do neutralnego ustawienia miednicy.
@@mrsme8616 po prostu przyjęcie "hollow body", mam takie pytanie w tym całym zamieszaniu, generalnie te 2 ruchy - podwiniecie miednicy spowodowanie ze brzuch jest mocno napiety do tego wyprostowanie tego karku az czuc az widac ze caly odcinek piersiowy tez się 'podwija' czuc ze caly kregoslup jest stabilny totalny game changer jezeli sie nie myle? Czy mozna tego typu "prostowanie się" rozumieć jako naszą naturalna stabilna pozycje wyjściową w absolutnie kazdym cwiczeniu w kazdej plaszyznie podczas chodzenia, siedzenia, lezenia, rozciagania, stania na rekach, przy dzwiganiu ciezarow, wychodzenia z ciała (:D) i az obsesyjnie uswiadamiac, przypominac sobie o tym prawidlowym ustawieniu kregoslupa?
@@dueloz1621 nie o to chodzi - mam wrażenie, że autorzy podpatrują od siebie tematy na filmy. Ale nawet jeśli, to i tak bardzo dobrze, że kompetentni ludzie dzielą się wiedzą.
To prawda. Więcej "kontentu" można znaleźć na insta. Ale szczerze, to chyba takie merytoryczne powtórki są lepsze do ugruntowanie wiedzy. I też bardziej ufam tym radom.
W ćwiczeniu gdzie "rozciagasz" dwuglowe to gadasz bzdury bo tak naprawdę m.prostownik grzbietu i m.wielodzielny jest antagonista dla dwuglowego i wychamowuje go na drodze recyplokanej inhibicji, a tym tylopochyleniem miednicy wcale nie zwiększył się zakres w stawie biodrowy w kierunku zgięcia tylko zwiększył się optycznie (pozornie) zakres przez ruch zięcia w l-s...
Dzień dobry, czy lepiej mieć stopy zadarte czy obciągnięte podczas rozciągania? Spotkałem się z informacją, że zadarte stopy podrażniają nerw kulszowy. Ja całe życie rozciągam się z zadartymi stopami i zastanawiam się czy to błąd.
bardzo fajnie wytłumaczone, bazując na "logice ciała", przed czym się broni, itd. przekonujące:) też mam właśnie problem z rozciąganiem tylnej taśmy, po takim rozciąganiu zwykle czuję ból w lędźwiach przy pochylaniu się; i tak coś podejrzewałem, że organizm "utrzymuje" to ograniczenie, ze względu na jakieś kompensacje do których mu to potrzebne, a problem źródłowy jest jeszcze gdzieś indziej
Marku medal Ci się należy! Za to że dzielisz się swoją niezwykle przydatną Wiedzą 👌👍😉Dziękuję i zdrowia życzę👌👍😉😀
Kurła
Panie Marku jesteś wielki.
Dziękuję za rady 😊
Ogromny a nawet i więcej.
Wszystkie ćwiczenia które robiłem według instruktażu zakończyły się sukcesem, zadowoleniem i co najważniejsze pozbyciem się bólu;)
Bardzo podoba mi się Pana program i porady, ma pan wiedzę. Dziękuję i pozdrawiam
dziękuję ślicznie Panie Marku!
Może jakiś materiał, na temat rozciągania do szpagatu? Byłoby super. Pozdrawiam serdecznie
Bardzo dziękuję za te uwagi. Mało kto o tym mówi.
Jak zawsze konkretnie , na temat i przejrzyście :) Bardzo dziękuję za całą wiedzę zawartą w Pana filmach . Pozdrawiam serdecznie
Niby oczywiste ale nikt o tym nie mówi... Klasa ;)
w końcu ktoś to powiedział, sam zauważyłem to na swoim ciele ale oczywiście wszyscy pseudoznawcy mnie pouczali
Intuicja ;)
Super kanał. Widać wiedzę i pasję to swojego zawodu.
jak zwykle masa przydatnej wiedzy dziękuję
Jak zwykle pełna profeska. Pozdrawiam.
Kolejny świetny film, pozdrawiam z Poznania. Ciekawe jest to jak układ nerwowy wpływa na pracę mięśni, również powodując zaburzenia mięśniowe, miopatie, zaniki mięśni, zaburzenia metaboliczne... wszystko to neurologia wbrew pozorom. Kręgosłup to podstawa, ostatnio się o tym przekonałem. Więcej filmów o miopatiach, zanikach mięśni (nabytych) co robić i jak wyleczyć dolegliwości....Pozdrawiam z Poznania.
Marku, co tu komentować? Chyba tylko w celu potwierdzenia, że Twoje filmy są ogromnie pomocne dla pragnących i DZIAŁAJĄCYCH by poprawić swoje zdrowie.
Dziękuję, że dzielisz się swoją wiedzą.
Pozdrawiam.
Idealny materiał! Takiej wiedzy mi brakowało✌
Dziękuję Panie Marku :)
Szkoda, że nie jesteś w moim mieście :( większość Twoich filmów jest o mnie, to ciekawe ;) dzięki za Twoje rady!
Super wskazowki do rozciagania dwuglowego uda. Panie Marku poprosze o cwiczenia rozciagajace mięśń czworoglowego uda. Pozdrawiam
Dzięki
Super! Dzięki za film - wykorzystam w praktyce jogi :)
Ile filmików tyle opinii i wiedzy... Skąd człowiek pracujący na etacie ma wiedzieć jak o siebie zadbać, żeby tylko być zdrowym. Żeby być zdrowym trzeba wszystko przestudiować, skąd na to wszystko czas :/
Dzięki wielkie :) super pomoc
Dziękuje ❤️
Pozdrawiam
Marek, potrzebuje jakieś ćwiczenia na rehabilitację po złamanej trzeszczce przy stopie😩
Dzięki Marku
Proszę o ćwiczenia na bule w łopatkach jak ćwiczę to czuję mrowienie dziękuję bardzo pozdrawiam ❤
dziękuję za wyjaśnienie -:)
Super jesteś najlepszy Wow!
Dziekuje mam z tym problem
świetne rady!!
Można liczyć na więcej video z rozciągania ? Np prawidlowe wykonywanie cwiczen w celu osiągnięcia szpagatu?
San w sobie szpagat jest nie zdrowy
@@stalmachkarolina Czemu?
Dobrze wyjasnione!
Więcej ćwiczeń z rozciąganiem. Pozdro
Witam witam
Podczas rozciągania grupy kulszowo goleniowej, kiedy wykonamy korekcje miednicy (tyło pochylenie) to w zasadzie zbliżamy do siebie przyczepy co skutkuje tylko pozornie większym zakresem.
Słuszna uwaga. Takich smaczków jest tu zdecydowanie więcej.
w 100% sie zgadzam, z malym dodatkiem ze rozciaganie u niektorych moze byc niemozliwe ze wzgledu na powstale skostnienia rowniez.
Proszę o wytłumaczenie...???? ABC Leczenie Rwy Kulszowej cz.1- rozciąganie tyłu uda
Panie Marku wydaje mi się że przede wszystkim trzeba dbać o mięśnie takie jak np.: poprzeczny brzucha, pośladkowe(wielki, średni , mały), zębaty przedni, dolna część czworobocznego,
aby były aktywne.
Wtedy mięśnie generujące ruch nie będą aktywowane przez układ nerwowy do stabilizowania ruchu
Czy dobrze myślę??
Proszę mnie poprawić jak coś jest nie tak😀
Pozdrawiam 😀
Bardzo dobrze!
Tylko teraz pytanie jakie stosować ćwiczenia?
a) lokalne(wyizolowanie mięśnia żeby go zaktywizować do pracy)- będzie on współpracował potem z resztą w globalnym ruchu??
b)globalne(do jakiej maksymalnej intensywności jesteśmy w stanie mieć priorytet na tę mięśnie??)
@ również bardzo interesuje mnie ta kwestia. :)
mega!
Mam pytanie co z tym podwijaniem miednicy bo w niektórych Pana filmach była mowa że napinamy tylko poprzeczny brzucha ale nie splaszczamy lordozy ledzw przez podwijanie miednicy, była o tym mowa w pierwszej części leczenia rwy kulszowej.
Naprawde dobry przekaz. Sama miałam takie zalecenia, ale nikt nie pokazał, ani nie powiedział jak to wykonywać. Mam wrażenie, że rehabilitacja w Polsce leży...
W Polsce wszystko leży co jest związane ze zdrowiem nie dlatego, że mamy kiepski personel medyczny tylko dlatego, że na naszym leczeniu zarabiają setki tysięcy więc nieopłacalny dla nich interes "wyleczyć" jakiejkolwiek dziedziny by to się nie tyczyło
Dziękuję za fachową podpowiedź
Dobry materiał
Jak zwykle doskonały materiał. Mam jednak pytanko. Co z tzw. kontrolą motoryczną, czy jest ona istotna w procesie rozciągania? Załóżmy, że mamy braki w rotacji wewnętrznej w barku. Rozciągamy, rozciągamy, zakres się powiększa. I teraz, jeśli nic nie zrobimy to ten nowy zakres zniknie czy się utrzyma? Jeśli dodamy jakieś ćwiczenie zawierające pracę w nowym zakresie ruchu to już będzie to permanentne? Dzięki z góry za odpowiedź.
Super!
A ma pan jakis material odnosnie rozciagana na poszczegolne partie ciala ?
A co może być powodem braku efektów w rozciąganiu przywodzicieli ud ? Dłuższy czas się nad nimi skupiam i nic
🙏🏻❤️
Bardzo spoko film dzięki pozwoliło mi to wyjaśnić kilka kwestii, maj pytanie od najmłodszych lat mam przykurcz w Achillesach co teraz powoduje wiele dysfunkcji w mojej postawie próbuje je rozciągnąć od dłuższego czasu kilkoma ćwiczeniami i rolowaniem ale nic cały czas stopień rozcisgniecia jest ten sam masz może jakiś pomysł na to ?
Skoro osłabiony brzuch przykrucza nam czworogłowe i pośladki to w takim razie co osłabione przykrucza mi na prawdę mega mocno łydki i dwugłowy?
DZIEKI
Ale jaja dzięki temu filmowi dotykam palcami podłogi 😂😂
Proszę o wytłumaczenie czy miednica ma byc podwinieta czy nie? W poprzednim materiale odnośnie rozciągania mówi Pan aby jej nie podwijac - od 2:05 th-cam.com/video/YYb_UFpXGJc/w-d-xo.html
Nie. Napięcie poprzecznego brzucha spowoduje naturalna pozycje kręgosłupa pod warunkiem że wypinasz brzuch. Jeśli podwiniesz miednicy to nie będziesz rozciąga kulszowa goleniowych a np prostowniki grzbietu co może spowodować np osłabienie go i defekt posturalny w efekcie np dyskopatia.
❤️✨❤️✨❤️✨
Dzień dobry, czy lepiej mieć stopy zadarte czy obciągnięte podczas rozciągania? Spotkałem się z informacją, że zadarte stopy podrażniają nerw kulszowy. Ja całe życie rozciągam się z zadartymi stopami i zastanawiam się czy to błąd.
jak zwykle w punkt!
🌷🍀
Hej, posiadam problem z mięsniem gruszkowatym i za nic w świecie nie jestem w stanie dzwignąć tak nogi, moje pytanie brzmi czy w przypadku problemu z tym miesniem będe mial problem z takim rozciąganiem
spoko material
Właśnie w taki sposób nie należy "rozciągać" tylnych mięśni uda. Ćwiczenie z gumą, które proponujesz jako rozciąganie taśmy tylnej to neuromobilizacja napięciowa nerwu kulszowego, która nie ma nic wspólnego z rozciąganiem tylnych mięśni uda.
Ból w prawej pachwinie od kilku lat borykam się z bólem
Stabilizacja centralna, słowo klucz
czyli jeśli chce rozciągać uda i poślaki muszę zrobić brzuch ?
Chodzi tu o przerwę pod lędźwiami ZBYT DUŻĄ tak? Na innym filmie było mówione aby ów przerwę zachować by na siłę nie wykonywać ruchu rozciągającego. Konkretniej było to w nagraniu o leczeniu rwy kulszowej.
Jak rozciagasz tył uda to masz przód napięty mając maksymalny wyprost w kolanie? Czy też nie robić maksymalnego wyprostu w kolanie?
Czyli mam wbic ledzia w podloge?
Panie Marku świetny materiał. Mam pytanko dotyczy planu rozciągania. Czy jest jakiś okres po którym powinno się zmieniać ćwiczenia rozciągające żeby było to bardziej skuteczne (tak jak to ma miejsce w przypadku planowania treningu). Organizm adaptuje się do danych ćwiczeń rozciągających czy raczej nie ma to większego znaczenia?
Pozdrawiam serdecznie.
Wszystko nie tylko ćwiczenia trzeba zmieniać okresowo. Ciało adaptuje się do każdego bodźce
Witaj Marku, ostatnio zauważyłem że moje lewe biodro wykorzystywało głównie mięsień czworoglowy do zginania i z tego powodu mięśniem biodrowo lędźwiowy był mało aktywny. Natomiast prawe biodro ma bardzo mocny przykurcz właśnie biodrowo lędźwiowego i za nic nie mogę go właśnie rozciągnąć, non stop się przykurcza. I odnoszac się do tego filmu pierw powinienem wzmocnić m. B-l lewy, a dopiero później rozciągać prawy? Pozdrawiam
podbijam
Łał to dziala
Witam. th-cam.com/video/gK2J8NgN4Ic/w-d-xo.html
Materiał powyżej przeczy wielu tezom stawianym przez Twoją osobę. Żebyś nie zrozumiał mnie źle, jestem bliższy temu co Ty edukujesz. Jednak przydała by się taka konfrontacja, bo wiele osób nie wie co myśleć, gdy widzi różnice zdań wedle rozciągania
Co dokładnie znaczy "podwinąć miednice" nawiązując do przykładu rozciągnia tylniej taśmy? Mógłby ktoś sprecyzować? Chodzi zrobienie przodpochylenia czy tyłopochylenia miednicy leżąć?
"podwinąć miednicę" często zamieniam na określenie "podwinąć ogon"😉 i wtedy jest już oczywiste 😉 a w omawianym przypadku: po napięciu mięśni brzucha takie ułożenie miednicy, żeby cały kręgosłup, w tym przede wszystkim odcinek lędźwiowy był "przyklejony" do podłogi. A więc tyłopochylenie w kierunku do neutralnego ustawienia miednicy.
@@mrsme8616 po prostu przyjęcie "hollow body", mam takie pytanie w tym całym zamieszaniu, generalnie te 2 ruchy - podwiniecie miednicy spowodowanie ze brzuch jest mocno napiety do tego wyprostowanie tego karku az czuc az widac ze caly odcinek piersiowy tez się 'podwija' czuc ze caly kregoslup jest stabilny totalny game changer jezeli sie nie myle? Czy mozna tego typu "prostowanie się" rozumieć jako naszą naturalna stabilna pozycje wyjściową w absolutnie kazdym cwiczeniu w kazdej plaszyznie podczas chodzenia, siedzenia, lezenia, rozciagania, stania na rekach, przy dzwiganiu ciezarow, wychodzenia z ciała (:D) i az obsesyjnie uswiadamiac, przypominac sobie o tym prawidlowym ustawieniu kregoslupa?
Marek najlepszy kocur heh
Od jakiegoś czasu na kanały związane z ćwiczeniami wrzucane są filmy na podobne tematy w małym odstępie czasu. Co tu się dzieje?
W końcu po internecie rozchodzą się rzetelne informacje na temat poprawiania mobilności. Też to zauważyłem
@@dueloz1621 nie o to chodzi - mam wrażenie, że autorzy podpatrują od siebie tematy na filmy. Ale nawet jeśli, to i tak bardzo dobrze, że kompetentni ludzie dzielą się wiedzą.
To prawda. Więcej "kontentu" można znaleźć na insta. Ale szczerze, to chyba takie merytoryczne powtórki są lepsze do ugruntowanie wiedzy. I też bardziej ufam tym radom.
Ależ Ty masz wiedzę
👍
dzieki, do tej pory faktycznie szarpalem sie tylko i zadnych zmian nie bylo
To teraz już wiem dlaczego kilka lat rozciągania nic mi nie daje tylko się męczę niepotrzebnie. Ehhhhh
możesz całe życie źle się rozciągać, aż przychodzi Marek i w 5 minut przewraca Ci światopogląd dot strechingu :D
Panie Marku na ministra zdrowia startowac
Tacy ludzie na YT to skarb.
czyli jak to wyglada Panie Marku w przypadku przywodzicieli, no grupy typowej dla pilkarzy - PACHWIN ze sie kolokwialnie wyrażę, co tam moze nie grać?
W ćwiczeniu gdzie "rozciagasz" dwuglowe to gadasz bzdury bo tak naprawdę m.prostownik grzbietu i m.wielodzielny jest antagonista dla dwuglowego i wychamowuje go na drodze recyplokanej inhibicji, a tym tylopochyleniem miednicy wcale nie zwiększył się zakres w stawie biodrowy w kierunku zgięcia tylko zwiększył się optycznie (pozornie) zakres przez ruch zięcia w l-s...
Dzień dobry, czy lepiej mieć stopy zadarte czy obciągnięte podczas rozciągania? Spotkałem się z informacją, że zadarte stopy podrażniają nerw kulszowy. Ja całe życie rozciągam się z zadartymi stopami i zastanawiam się czy to błąd.