Üdv, köszönjük az érdekes videót. Csak érdekesség miatt írom, 13 éve használok egy 2.0 HDI motorral szerelt Peugeot, 270000 km van benne jelenleg. Prémium üzemagyag + mínőségi olaj+ megfelelő karbantartás , és semmi gond nincs a DPF szürővel.....
Szia! Rendkívül informatív videókat készítesz, ez is ilyen lett, csak így tovább!!! Az én kérdésem a következő: Saját autóm egy 2012-es Zafira B 1,7 CDTI (A17DTR), EGR-rel + DPF-fel. A részecskeszűrője, tudtommal, az üzemanyagtöbblettel történő regenrálással tisztítja a DPF-et. Ha én ehhez a rendszerhez (az üzemanyaghoz) töltök olyan DPF-tisztító adalékot, amely csökkenti a kipufogógáz égési hőmérsékletét, akkor ebben az esetben is megnőhet a regenerálás után a maradék hamu a DPF-ben (mint a FAP-rendszernél)? Azaz, érdemes-e használjak ilyen adalékot (Pro-Tec gyártmány), vagy bízzam az autóra? Mivel rendelkezem egy komfort-modullal, ezen keresztül nyomon tudom követni az ECU-ból kinyerhető DPF állapotot mutató adatokat. Ezek között látom a nyomásszenzorok különbségértékét kPa dimenzióbanl (alapjáraton 1kPa, terhelt állapotban 5-12 kPa között mozog a DPF telítettségétől függően), valamint a kipufogógáz kétoldali hőmérsékletét (DPF). Legalább ilyen fontos, hogy egyetlen gombnyomással regenerációt is tudok indítani, amit rendszerint 85-95% kijelzett telítettségi érték esetén el szoktam indítani. Ilyenkor a szokásos 15-20km-es utamra megyek és 2500-as tartott fordulatszámon közlekedek az autóval. A regeneráció rendben lefut, de a program végén kijelzett telítettségi érték 30% alá nem megy. Ennek okát keresem. Valszeg a motorban keletkező korom mennyisége is magasabb, mint újkorában volt. Erre magyarázat lehet a 190 000 km futott km alatt lerakódott korom? Milyen módszereket ajánlasz arra, hogy a motorban lévő lerakódásokat csökkentsem? Köszönöm előre is, ha válaszolsz. ;-)
Üdv. Ha a r.szűrő eléri a 200000km futast erdemes kiszerelve tisztitani mert a felhalmozódott maradek hamu nem engedi regeneralni teljesen, csak pang a szűrőben
@@ZSZmindenamitechnika Köszönöm a gyors választ. A nagynyomású vegyszeres tisztítás (leszerelt állapotban) megtörtént néhány ezer km-rel korábban. Akkor a telítettség 0%-ról indult újra és a munkát végző cég szerint a szűrő jó állapotban van, megfelelően kitisztult.
Szia! Köszönöm a részletes magyarázatot, amikor még én tanultam az autószerelő szakmát a '80-as évek második felében, akkor a katalizátort még csak a méregdrága benzines prémium autókba szerelték. Cserébe viszont nem a katalizátort lopták, hanem az egész autót. Jelenleg egy euro 5-ös, 11 éves dízelem van, ami eddig teszi rendesen a dolgát, kipufogóilag is természetesen!
Szia. Köszönöm a videós tevékenységed, sokat segített az autószerelő vizsgára felkészülésben. Jobban megértettem az elméletet így hogy videón is láttam. Azt szeretném kérdezni hogy francia autókhoz milyen diagnosztikát használsz, ami kiolvassa a korrekciós értékeket is mert a wow sajnos nem olvassa. Egyébként egy peugeot boxerről lenne szó. Köszönöm.
Nagyon jó a videó. A francia 🇫🇷 autók kb. 120 --150ezer km mennek el egy feltöltéssel, természetesen ha jó a motormüködés, és szabályoknak megfelelően tankolnak. Illik a hdi motoros autókat, alacsony üzemanyag szintnél tele tankolni.
Üdv. Vegyük figyelembe, hogy a szén-monoxid fajsúlya közel azonos a levegőjével, ezért azzal elkeveredik. Az autó kipufogórendszerén végighaladva és kijutva abból, elhelyezkedése miatt először a talaj közelében gyűlik össze, majd a gáz áramlása és a hőmérséklete miatt kezd emelkedésbe.
Annyit korrigálnék ha szabad, hogy a FAP folyadékok új generációja már 1 liter betöltésével bőven 100 ezer km felett tud, de ez nyilván fogyasztás kérdése. A C4 Picassonál az én esetemben 100 ezer felett diagnosztikával évente ajánlott a szintet ellenőrizni, de ha fogyóban van úgyis értesít. Feltöltése kb 40-50 ezer ft munkadíjjal. Érdekesség még, hogy az euro 6-os PSA dízeleknél az SCR katalizátor van a motor felől, ezt követi a DPF, és az egész egy egységet képez, egy dobban. Ennek a miértjét jó lenne megfejteni.
Köszönöm a videót! Nagyon hasznos volt! De valamit nem értek: Ha jól értettem, akkor a korom semmiképpen nem léphet ki a részecskeszűrőből. Az én autómban (PG 3008 1.6 HDi) van részecskeszűrő, regenerálja is 350km-enként. Viszont gyorsÍtáskor úgy kormol mint egy 2-es Golf amin a hülyegyerek eltekerte a "füst csavart". Nem látom az utat mögöttem. Akkor mégis ki tud lépni a korom belőle?
Szia! Érdeklődni szeretnék. A saját autómba kellene katalizátorokat cserélni, de sajnos nem tudom milyen való bele pontosan. Sok az adat, cpsi, 3 komponensre ható stb. Az autó elvileg EU4-es besorolású, V motor, hengersoronként 2 katalizátorral. A neten semmi adatot nem találok hozzá, hogy milyen kellene bele. Esetleg tudsz segíteni, tanácsot adni e kérdésben? A motor egy Mercedes M113K.
@@ZSZmindenamitechnika Sajnos ott nem tudnak utángyártottat adni ehhez a típushoz, csak gyárit, de azt meg sem kérdeztem. Vagyis maradt a külön katalizátor, csak olyat szeretnék beépíteni, amivel tudja is az emissziós szabványt az autó, de ne is fojtsa. Ezért vagyok bajban. 😁
mindíg előírt minőségű benzin, semmi ismertlen adalék ami égés után lerakódhat a katalizátorban, ne égessen el több olajat az autó motorja mint kéne, jól működő labdaszondák, tökéletes gyújtás ne legyen égéskimaradás. leginkább ezek segítenek, alkalmanként hosszú autópályás út legyen beiktatva az üzemeltetésbe.
Szia! Nagyon hasznosak a videóid! Egy kérdésem lenne, hogy a Dpf nyomáskülönbség-érzékelő korrekció értéke az fix ( nálam 1,4kPa), vagy szintén változnia kellene mint a Dpf nyomáskülönbség értékének? Ez egy Toyota T27 D4D 2,0 1AD-FTV. Előre is köszönöm a segítséget.
Jó a videóid,de a hang még mindig olykor nagyon rossz.Itt a videó elején van ilyen.Még mindig érdemes használni egy kis mikrofont amit akár a telefonnal is lehet rögzíteni.
Szia! Nagyon köszönjük a videóidat! Lenne egy kérdésem, amikor a DOC-nál nem lambda szonda van hanem csak egy belépő hőmérséklet szenzor az hogyan működik? Konkrétan egy egy Caterpillar erőgépről van szó. Doc, Dpf és az Scr előtt is van egy-egy belépő hőmérséklet szenzor.
@@ZSZmindenamitechnika 4 vezetékes, találtam róla némi infót. Elvileg a négy láb: táp, test, can low és can high. Ez akkor nem sima hőmérő ha jól gondolom.
Egy fontos dolgot érdemes lett volna említeni! Ha valaki szeretné otthon tisztítani a katalizátort azt milyen anyaggal tegye? Erre készíthetnél te is bemutatót. Köszi!
Köszönjük, nagy jól összefogott, érthető vidi volt, gratula! :)
Ilyen tanár kéne minden iskolába.
Üdv, köszönjük az érdekes videót. Csak érdekesség miatt írom, 13 éve használok egy 2.0 HDI motorral szerelt Peugeot, 270000 km van benne jelenleg. Prémium üzemagyag + mínőségi olaj+ megfelelő karbantartás , és semmi gond nincs a DPF szürővel.....
Szia! Rendkívül informatív videókat készítesz, ez is ilyen lett, csak így tovább!!!
Az én kérdésem a következő: Saját autóm egy 2012-es Zafira B 1,7 CDTI (A17DTR), EGR-rel + DPF-fel. A részecskeszűrője, tudtommal, az üzemanyagtöbblettel történő regenrálással tisztítja a DPF-et. Ha én ehhez a rendszerhez (az üzemanyaghoz) töltök olyan DPF-tisztító adalékot, amely csökkenti a kipufogógáz égési hőmérsékletét, akkor ebben az esetben is megnőhet a regenerálás után a maradék hamu a DPF-ben (mint a FAP-rendszernél)? Azaz, érdemes-e használjak ilyen adalékot (Pro-Tec gyártmány), vagy bízzam az autóra?
Mivel rendelkezem egy komfort-modullal, ezen keresztül nyomon tudom követni az ECU-ból kinyerhető DPF állapotot mutató adatokat. Ezek között látom a nyomásszenzorok különbségértékét kPa dimenzióbanl (alapjáraton 1kPa, terhelt állapotban 5-12 kPa között mozog a DPF telítettségétől függően), valamint a kipufogógáz kétoldali hőmérsékletét (DPF). Legalább ilyen fontos, hogy egyetlen gombnyomással regenerációt is tudok indítani, amit rendszerint 85-95% kijelzett telítettségi érték esetén el szoktam indítani. Ilyenkor a szokásos 15-20km-es utamra megyek és 2500-as tartott fordulatszámon közlekedek az autóval. A regeneráció rendben lefut, de a program végén kijelzett telítettségi érték 30% alá nem megy. Ennek okát keresem. Valszeg a motorban keletkező korom mennyisége is magasabb, mint újkorában volt. Erre magyarázat lehet a 190 000 km futott km alatt lerakódott korom? Milyen módszereket ajánlasz arra, hogy a motorban lévő lerakódásokat csökkentsem?
Köszönöm előre is, ha válaszolsz. ;-)
Üdv.
Ha a r.szűrő eléri a 200000km futast erdemes kiszerelve tisztitani mert a felhalmozódott maradek hamu nem engedi regeneralni teljesen, csak pang a szűrőben
@@ZSZmindenamitechnika Köszönöm a gyors választ. A nagynyomású vegyszeres tisztítás (leszerelt állapotban) megtörtént néhány ezer km-rel korábban. Akkor a telítettség 0%-ról indult újra és a munkát végző cég szerint a szűrő jó állapotban van, megfelelően kitisztult.
Szia! Köszönöm a részletes magyarázatot, amikor még én tanultam az autószerelő szakmát a '80-as évek második felében, akkor a katalizátort még csak a méregdrága benzines prémium autókba szerelték. Cserébe viszont nem a katalizátort lopták, hanem az egész autót.
Jelenleg egy euro 5-ös, 11 éves dízelem van, ami eddig teszi rendesen a dolgát, kipufogóilag is természetesen!
Szia. Köszönöm a videós tevékenységed, sokat segített az autószerelő vizsgára felkészülésben. Jobban megértettem az elméletet így hogy videón is láttam. Azt szeretném kérdezni hogy francia autókhoz milyen diagnosztikát használsz, ami kiolvassa a korrekciós értékeket is mert a wow sajnos nem olvassa. Egyébként egy peugeot boxerről lenne szó. Köszönöm.
Nagyon jó a videó.
A francia 🇫🇷 autók kb. 120 --150ezer km mennek el egy feltöltéssel, természetesen ha jó a motormüködés, és szabályoknak megfelelően tankolnak. Illik a hdi motoros autókat, alacsony üzemanyag szintnél tele tankolni.
1:27 Emlékeim szerint a CO (szénmonoxid) könnyebb a levegőnél, ezért kell magasan elhelyezni az érzékelőt is a lakásban.
Így igaz, ez nem megfelelően hangzott el.
Üdv.
Vegyük figyelembe, hogy a szén-monoxid fajsúlya közel azonos a levegőjével, ezért azzal elkeveredik. Az autó kipufogórendszerén végighaladva és kijutva abból, elhelyezkedése miatt először a talaj közelében gyűlik össze, majd a gáz áramlása és a hőmérséklete miatt kezd emelkedésbe.
Annyit korrigálnék ha szabad, hogy a FAP folyadékok új generációja már 1 liter betöltésével bőven 100 ezer km felett tud, de ez nyilván fogyasztás kérdése. A C4 Picassonál az én esetemben 100 ezer felett diagnosztikával évente ajánlott a szintet ellenőrizni, de ha fogyóban van úgyis értesít. Feltöltése kb 40-50 ezer ft munkadíjjal. Érdekesség még, hogy az euro 6-os PSA dízeleknél az SCR katalizátor van a motor felől, ezt követi a DPF, és az egész egy egységet képez, egy dobban. Ennek a miértjét jó lenne megfejteni.
Köszönöm a videót! Nagyon hasznos volt! De valamit nem értek: Ha jól értettem, akkor a korom semmiképpen nem léphet ki a részecskeszűrőből. Az én autómban (PG 3008 1.6 HDi) van részecskeszűrő, regenerálja is 350km-enként. Viszont gyorsÍtáskor úgy kormol mint egy 2-es Golf amin a hülyegyerek eltekerte a "füst csavart". Nem látom az utat mögöttem. Akkor mégis ki tud lépni a korom belőle?
Hat ellenőrizni kene a reszecskeszurot ha mindíg kormol!
Üdvözlöm! Az utángyártott 33000ft.-os katalizátor miért 33eft.? Nem ér semmit vagy nagyon rövid ideig lesz jó? Köszönöm!
Nem tudom a gyartot kell megkerdezni
Szia. Vizsgára készülök. Esetleg lenne rá lehetőség, hogy a Bosch VE elosztós rendszerű befecskendezőszivattyúról készítesz egy videót?
Szia
készítek róla videot.
@@ZSZmindenamitechnika köszönöm szépen.
Szia!
Érdeklődni szeretnék. A saját autómba kellene katalizátorokat cserélni, de sajnos nem tudom milyen való bele pontosan. Sok az adat, cpsi, 3 komponensre ható stb. Az autó elvileg EU4-es besorolású, V motor, hengersoronként 2 katalizátorral.
A neten semmi adatot nem találok hozzá, hogy milyen kellene bele.
Esetleg tudsz segíteni, tanácsot adni e kérdésben?
A motor egy Mercedes M113K.
Az autóalkatreszeket árusító boltban katalógusból ki kéne kerestetni pontosan.
@@ZSZmindenamitechnika
Sajnos ott nem tudnak utángyártottat adni ehhez a típushoz, csak gyárit, de azt meg sem kérdeztem.
Vagyis maradt a külön katalizátor, csak olyat szeretnék beépíteni, amivel tudja is az emissziós szabványt az autó, de ne is fojtsa.
Ezért vagyok bajban. 😁
Köszönjük!
Egy kérdésem lenne, lehet hogy a videóban is elhangzik, szívó benzines autónál a katalizátort hogyan tudom megóvni mire figyeljek oda köszönöm. Euro 6
mindíg előírt minőségű benzin, semmi ismertlen adalék ami égés után lerakódhat a katalizátorban,
ne égessen el több olajat az autó motorja mint kéne,
jól működő labdaszondák,
tökéletes gyújtás ne legyen égéskimaradás.
leginkább ezek segítenek,
alkalmanként hosszú autópályás út legyen beiktatva az üzemeltetésbe.
Szia! Nagyon hasznosak a videóid!
Egy kérdésem lenne, hogy a Dpf nyomáskülönbség-érzékelő korrekció értéke az fix ( nálam 1,4kPa), vagy szintén változnia kellene mint a Dpf nyomáskülönbség értékének? Ez egy Toyota T27 D4D 2,0 1AD-FTV. Előre is köszönöm a segítséget.
gázadásra változnia kéne igen
@@ZSZmindenamitechnika Köszönöm!
Szia! Csak az lenne akérdésem, hogy regeneráláskor a kipufogó ütembe fecskendeznek be plusz gázolajat?
Több variacio letezik legtobbszor eltolt utobefecskendezest alkalmaz tuldúsítva a kevereket ami a kipuf rendszerbe jut.
Szia hallodtam olyant ha már nem tudja magát ki tisztítani és regenerál, vissza nyomhatja gázolajat a motor olajba ez igaz?
Jó a videóid,de a hang még mindig olykor nagyon rossz.Itt a videó elején van ilyen.Még mindig érdemes használni egy kis mikrofont amit akár a telefonnal is lehet rögzíteni.
Igyekszem javitani rajta
@@ZSZmindenamitechnika Személyes kontatus lehetséges egyébként,ha igen hol érhetem el.A mail címre megirhatja ha nem szeretné nyilvánosan megosztani.
zszmindenamitechnika@gmail.com
Szervofékröl lesz video?
Lesz idom csinalok arrol is
A HC valójában nem CH4? Mindenhol HC-nak jelölik.
Szia! Nagyon köszönjük a videóidat!
Lenne egy kérdésem, amikor a DOC-nál nem lambda szonda van hanem csak egy belépő hőmérséklet szenzor az hogyan működik?
Konkrétan egy egy Caterpillar erőgépről van szó. Doc, Dpf és az Scr előtt is van egy-egy belépő hőmérséklet szenzor.
Több fele megoldassal lehet talalkozni meg kell nezni a kabelek szamat es abbol latni ha csak hőmérő es azt is ha lambdaszonda (szonda min. 4 vezetek)
@@ZSZmindenamitechnika 4 vezetékes, találtam róla némi infót. Elvileg a négy láb: táp, test, can low és can high.
Ez akkor nem sima hőmérő ha jól gondolom.
kábelszinek?
Bocsánat, rosszul írtam. Sima hőmérséklet jeladó van a DOC, DPF és SCR előtt. Ezek csatlakoznak egy can átalakítóba és annak van +, -, canL, canH
Egy fontos dolgot érdemes lett volna említeni! Ha valaki szeretné otthon tisztítani a katalizátort azt milyen anyaggal tegye? Erre készíthetnél te is bemutatót. Köszi!