Vysokofrekvenční stravování versus přerušované hladovění s Ing. Hanou Stříteckou, DiS., Ph.D.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 3 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 41

  • @jardak8840
    @jardak8840 3 หลายเดือนก่อน +2

    Další výborný video plný užitečných informací. Díky.

  • @MrShadowCZ
    @MrShadowCZ 3 หลายเดือนก่อน

    Kvalita zvuku šla nahoru, což je super. 👍 Jen by to chtělo ještě něco udělat s tou ozvěnou - koberec, stěny... :) :)

  • @makinajirkova1787
    @makinajirkova1787 3 หลายเดือนก่อน +5

    Perfektni video! Vice takovych prosim;) Pani Hana fakt odbornice

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 หลายเดือนก่อน +1

      Určitě budou, ale potřebuji témata, abych věděl na co se ptát. Hodně lidí píše, že názory Hanky se hodně liší od názorů Petra Havlíčka, ale já Petra znám, a nemyslím si to. A proto by bylo dobré dát přímo nějaké téma, které vám přijde zajímavé.

    • @andymulle
      @andymulle 3 หลายเดือนก่อน

      ​@@PavelSamekJá ho znám také osobně 😊 a zároveň sleduji podcasty a rozhovory a opravdu se názory lisi😊 a jsem ráda, že to nevnímám sama👍... Za mě by stál za zmínku třeba jojo efekt a adaptace na nízkém příjmu... Protože toto téma je hodně kontraproduktivní a konkrétně to bych od paní Hany uvítala, neboť právě od Petra je to jednoznačné, avšak s tím třeba ne úplně souhlasím. Dále pak třeba dát celkové téma na tuky a oleje 🙏👍

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 หลายเดือนก่อน +1

      @@andymulle a můžu se zeptat v čem se máme odlišné názory? A tuky a oleje v jakém smyslu? Jako třeba vhodnost k tepelné úpravě, nebo co přesně?

    • @andymulle
      @andymulle 3 หลายเดือนก่อน

      ​@@PavelSamek Tak už jen v tom, že zde paní Hanka přesně popisuje kdy a pro koho může být to, či ono ok a ne, ale u PH je to vždy o tom, že.." teď jsem našel.... přečetl... , takže to tak asi je.." to přesně bylo roky o té autofagii ale nikdy k tomu neřekl třeba to, co pak paní Hanka na konci videa, kdy se mi to právě líbí v tom kontextu s Vámi, že By také řeknete, že jste četl ale.. pak je tam ten rozdíl, mezi vámi 👍👍🙏.. Tuky a oleje by se mohly hodit skrze třeba právě opět... vhodnost/nevhodnost na jakou kuchyni a zároveň oxidace MK a nenasycených mastných kyselin a k tomu i vliv rostlinných semenných olejů na KVO s tím spojené záněty (omega-6) , dále třeba body zakouření a nestabilita polynenasycených MK k tomu třeba zabrousit zmínku na Ghee, sádlo, máslo - jejich využití na teplo vs. teplo a rostlinné šlechtěné oleje typu HOSO, nebo údajně NEJ TOP řepkový olej, dále i ale třeba avokádový olej ( omega 9 mk) apod.. + zdroje nas.tuků z rostlin - viz. kokosový tuk/olej, palmový tuk/olej a zdraví + rádoby prospěšné ořechy a semena - co na to? ;)) ;) a zároveň přirozenost, kdy opět nacházíme dost odlišné názory a to ať u PH, nebo třeba pak zase i pánové na IMV se tomu věnují a také jinak... Tuky i živočišné a jejich dopady.. stále tu máme plno "odborníků" , kteří je dehonestuji a neustále tvrdí to doporučení max. 10 % z příjmů, však pak už jsou i tvrzení, že tohle je dávno mýtus a zároveň živočišné tuky NEmaji vliv na cholesterol apod..o nic více, než rostlinné oleje a omega6 tuky - včetně semen a ořechů 😊😊👍 Třeba pánové na IMV jsou s tímto tvrzením neustále za jedno a většina nutričních taktéž stále tlačí rostlinné semenné oleje na ukor živočišných tuků, Petr ne, ale také to často měnil... Ano.... Opět záleží na tom, jak ale člověk žije... Toť moje zkušenost, kdy třeba já jím vesměs živočišné tuky denně a hodně a zároveň bez problémů, ale zajímalo by mě toto téma právě více od paní Hanky 👍, protože za mě třeba rybí tuk na tom úplně tak dobře také není, jak se prezentuje,. už jen z důvodu kvality ryb a moři 👍.. co třeba i mléčné výrobky (kysané vs. klasické čerstvé mléko, pasterace, homogenizace a UHT metody a vliv na vstřebávání živin z mléka atd ;) - pro paní Hanku téma...a dále ale obecně a mléčný tuk - rozdíl totiž, který se zásadně projevuje z hlediska výživy např.co probrat jednotlivé původy mléčného tuku - ovčí, kozí, kravské - co by k tomu paní Hanka třeba řekla ;) Obecně ale mléčný tuk a jeho přínos/negativa včetně ale zdroje a původu ( např. skot krmen pastvou vs. jádro a vliv následně na vlastnosti mléka ;) - To by mohlo být zajímavé v porovnání už právě např. s názory od Petra H., nebo i pánů z IMV ;)... To samé u masa - tuk není totiž jen jeden, např. u červeného masa zde máme totiž zásadní tuky např. intramuskulární tuk, intermuskulární, podkožní a poslední viscerální a není totiž pravda, že všechny tyto tuky jsou skrze zdraví stejné ;)...: také dost velké a zajímavé téma..😊
      Dále třeba téma velké "boom" tzv. modré zóny a strava tam vs. u nás a rádoby inspirace z něj ;) Pak by se třeba paní Hana mohla podívat i téma ultrazpracované potraviny ve stravě tzv. pravidlo 80:20 a poslední ještě k tomu stravování mi tu chybělo i téma tzv. cirkadiálního rytmu -a jak ho vidíte skrze poslední jídlo třeba před spaním večer ( kdy za Vás ano, kdy ne a případně kdy byste doporučili, aby se člověk najedl klidně před spaním a komu ne ) - stále se prosazují ty tzv . 2-3 h.minimálně, ale s tím Já osobně mám negativní zkušenosti a ani to, v rámci mého živ. stylu, nedělám, ale obecně téma cirkadiálního rytmus bych taktéž uvítala ;))...A určitě by tedy stál za zmínku třeba jojo efekt a adaptace na nízkém příjmu, protože toto téma je hodně kontraproduktivní a obecně, kdybys Pavle,třeba i s dalším hostem probral trošku další témata skrze i hubnutí a právě třeba metabolismus - viz. rozdíly bazální metabolismus vs. klidový a vliv na případné hubnutí lidí a zda-li vůbec má smysl řešit nějaký bazál,nebo ne...To samé bych u Tebe uvítala celkově nějaké video i na téma kalorií a Váš (nebo i někoho jiného ) pohled a přístup vs. původ jídla je důležitější,než kalorie - ano X ne? Co si o tomto tématu myslíte. ;))
      Měla bych toho hodně, ale vypsala jsem možnosti 👍😊🙏.. Díky moc

  • @andymulle
    @andymulle 3 หลายเดือนก่อน +2

    🙂Pěkné video a je krásně vidět, jak zkrátka jsme každý jiný a naprosto každý má jinou genetiku, a hlavně i životní styl a způsob života, a proto každý jedinec bude zcela odlišný 🙂 a absolutně nelze na dva jedince aplikovat totéž. Troufám si říct, že třeba můj stravovací styl by naprostá většina nezvládala ujíst a Já na tom prospívám stabilně a konstantně již 5-7 let a neustále mám pokroky skrze zdravotní výsledky;)) Díky za Hanku opět !! ♥ Krásně se posloucháte společně a doplnujete :))

  • @StandaNejezchleba
    @StandaNejezchleba 3 หลายเดือนก่อน

    Děkuji =)

  • @andreaharingova3791
    @andreaharingova3791 3 หลายเดือนก่อน +1

    Skvele video👏

  • @petermasar713
    @petermasar713 3 หลายเดือนก่อน +1

    Výživné video. 👍

  • @janrehurek3815
    @janrehurek3815 3 หลายเดือนก่อน +1

    moje osobní zkušenost je, tedy u mě tak funguje a nemyslím si, že by to bylo jen u mě, že je velký rozdíl, obzvlášť u vysokého přijmu živin v kolika jídlech to přijmu, několikrát za život jsem zhubl jen na základě toho, že jsem rozdělil příjem do víc jídel a nic jiného jsem nezměnil, proto se domnívám, že pro tělo není jedno zda jim třikrát, nebo třeba 6x denně, za mě je to daný tím co jím, jakou mám denní fyzickou a psychickou aktivitu, pokud někdo těžce manuálně, nebo intenzivně duševně pracuje je dle mě daleko efektivnější a vhodnější pro dobré fungování těla jíst daleko častěji, pokud někdo není nějak moc fyzicky, nebo duševně aktivní a jí něco co samo o sobě vyžaduje delší dobu trávení, tak samozřejmě není potřeba jíst xxkrát denně, jen můj názor, jinak rozhovor s paní Stříteckou opět kvalitní věc na úrovni, a opět si mě potvrdila některé mé teorie o tom jak co funguje, mimo jiné třeba to, že někdy musím začít víc jíst, abych mohl začít hubnout, myšleno tuk.

  • @TomasFuuuk
    @TomasFuuuk 3 หลายเดือนก่อน +1

    Díky za video, toto mě baví

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 หลายเดือนก่อน

      Bylo by skvělé, kdyby jste přišli s nějakými tématy.

    • @TomasFuuuk
      @TomasFuuuk 3 หลายเดือนก่อน

      @@PavelSamek Mě by se líbil ten díl o suplementech, jak bylo ve videu naznačeno.

    • @andymulle
      @andymulle 3 หลายเดือนก่อน

      @@PavelSamek Pavle, psala jsem výše v komentáři nějaká témata, zkus se juknout, zda by nešlo něco vybrat :) DÍky

  • @frantisekhudak6542
    @frantisekhudak6542 3 หลายเดือนก่อน

    Skvele video,ďakujem..

  • @lukaszak1226
    @lukaszak1226 3 หลายเดือนก่อน

    Dobrý den, mám dotaz, chtěl jsem se zeptat, jak moc velký problém je to nadměrné pití ?
    Asi s tím mám taky problém.
    Děkuji za odpověď.

    • @hanastritecka2720
      @hanastritecka2720 3 หลายเดือนก่อน +1

      tak záleží, co je nadměrné pití a zda zároveň máte i nadměrné ztráty pocením. pokud přijímáte příliš mnoho tekutin, tak nutíte více pracovat ledviny, a to pro ně nění dobře stejně tak jako naopak tekutin příliš málo.

    • @lukaszak1226
      @lukaszak1226 3 หลายเดือนก่อน

      Vážím 90kg na 184cm výšky, a denní spotřebu vody mám cca 5 litrů.
      A pocením ztratím celkem dost, nebo si to alespoň myslím.
      Přijde mi, že mám furt žízeň, a hlavně mi ta voda chutná.
      Test na cukrovku negativní.

  • @nopainnogain7358
    @nopainnogain7358 3 หลายเดือนก่อน

    Já Příbram po 30g rýže v oblasti břicha...👎, do týdne se neohnu přes.bricho, mám takové nervy z toho a to se nebavíme ani o bazalů.

  • @neis1502
    @neis1502 3 หลายเดือนก่อน

    Odkud všichni berou ty zaručené informace o autofagii u přerušovaného hladovění? Pokud nevznikla nějaká nová studie, tak tyto teorie vychází z testování na krysách, které mají násobně rychlejší metabolismus. Takže o nějaké rapidně zvýšené autofagii se můžeme bavit v řádech 3 dny +. Běžná autofagie probíhá i u kalorického deficitu a není třeba nějaká větší okna. Půst má řadu benefitů, ale proč všichni tahají tu autofagii to moc nechápu. Nebo jsou na to, už relevantní studie na lidech?

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 หลายเดือนก่อน

      Dobrý point. Souhlas. Víceméně jsem nechtěl, aby to působilo jednostranně, a proto chtěl zmínit nějaké potencionální benefity. A máte pravdu, většina z nich stojí spíše na vytržení z kontextu a fabulacích.

    • @neis1502
      @neis1502 3 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@PavelSamekKdyby se nad tím člověk zamyslel, tak ani nepotřebuje studii. Pokud fastingem dosáhnu kalorického deficitu, tak logicky spustím "běžnou" autofagii, protože tělo musí někde brát. Pokud však všechny živiny dojím i v malém okně, tak tělo nemá důvod autofagii spouštět, protože má všeho dost na další den. Fasting je úžasná věc, hlavně pro pocit energie a významné snížení stresu, případně zlepšení spánku, díky nepotřebě těla neustále zpracovávat potravu, ale největší marketingový tahák autofagie je spíše jen obyčejný kalorický deficit né zázrak fastingu.

    • @andymulle
      @andymulle 3 หลายเดือนก่อน

      @@neis1502 Tak nyní vyšlo NOVÉ video na téma PŘERUŠOVANÉHO PŮSTU od Havlíčka a opět tu máme tu AUTOFAGII o které mluví a opět ji hned zpočátku bere jako ten benefit a ZÁSADNÍ VÝZNAM!!! ;) A je to tu..opět... rozdílní lidé...rozdílné názory a pro laiky přesně vznik chaosu ;)... th-cam.com/video/1w-uDIvdFNg/w-d-xo.html

    • @andymulle
      @andymulle 3 หลายเดือนก่อน

      @@PavelSamekPrávě dneska vyšlo NOVÉ video na téma PŘERUŠOVANÉHO PŮSTU od Havlíčka a opět tu máme tu AUTOFAGII o které mluví a opět ji hned zpočátku bere jako ten benefit a ZÁSADNÍ VÝZNAM!!! ;) A je to tu..opět... rozdílní lidé...rozdílné názory a pro laiky přesně vznik chaosu ;)... th-cam.com/video/1w-uDIvdFNg/w-d-xo.html

  • @fit_Ven0m
    @fit_Ven0m 3 หลายเดือนก่อน +1

    2 roky na sachrech diety , kalorický deficity a nic a na lowcarb/ketu po půl roce cca abs venku a vyrýsovanej jak nikdy..
    Rýži nechci nikdy vidět ani 😁
    Btw pro zájimavost - jsem čtvrtý měsíc na keto-nabíračce a 2kg svalů nahoře dle inbody.
    V závěru bych řekl, že každému vše vyhovuje jinak a nějaká zázračná cesta pro všechny neexistuje :)

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 หลายเดือนก่อน +1

      Za mě by strava měla být nastavena tak, aby jste tak chtěl, a byl také schopný fungovat stabilně. Pokud Vám je takto dobře, tak není problém. Nutno říct, že KETO vyžaduje i nízký příjem bílkovin, aby se vůbec tělo do ketozy dostalo. Další díl bude právě o sacharidech.

    • @fit_Ven0m
      @fit_Ven0m 3 หลายเดือนก่อน

      @@PavelSamekNebavil jsem se na téma kdy je tělo v ketóze, ale při čem mám výsledky ✌️ a to jest třeba momentálně 25-60g S
      T a třeba 200g B ;)
      Sacharidy jsou zbytečné momentálně - PRO MĚ.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@fit_Ven0múplně v pohodě. Jak říkám, pokud vám to vyhovuje. Já po pravdě ve výživě jdu po tom, aby sem jedl, jak mi vyhovuje. Osobně by mě ve stravě hrozně omezování nejíst třeba vločky, rýži, brambory, zeleninu a ovoce. Ale můžete to mít jinak.

    • @fit_Ven0m
      @fit_Ven0m 3 หลายเดือนก่อน

      @@PavelSamek naprosto chápu a ze začátku jsem to měl také, ale vše jde, jen přejít ketochřipku bez energie dva dny bo jak dlho, každý to má jinak a tělo se adaptuje na vše 🙏 a v kombinace s přerušovanejma půstama to je úplně bomba, ale ty teď tak neřeším jak se snažím nabrat a musím více jíst 💪

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 3 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@fit_Ven0mvtip je, že já nic překonávat nechci. Nevidím v tom moc smysl, protože jsem rád, že moje tělo funguje, jak funguje.😉