Jak Zbudowany jest silnik NAC T575 173cm3? (NAC T475 NAC T675)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ก.พ. 2018
  • W tym filmie rozbieram na części silnik NAC T575 173cm3 który występuje w kosiarkach NAC, TEXAS, AGROMA, VICTUS, LIDER itp.
    Pokazuję jego budowę, oraz zastosowane w nim materiały.
    W Tym materiale odpowiadam na kilka pytań:
    - Czy warto zakupić NAC T575
    -Czy wał w NAC T575 jest oparty na łożyskach
    -Czy do napędu rozrządu użyto tutaj paska?
    -Czy jest solidniejszy od Serii 625E Marki Briggs&Stratton?
    -Czy posiada żeliwną tuleję cylindra?
    Oraz wieele innych :)
    / kobamix

ความคิดเห็น • 185

  • @RadwanPL
    @RadwanPL 6 ปีที่แล้ว +2

    Film elegancki jak zwykle ;D
    Pozdrawiam.

  • @kazimierzsalamon2337
    @kazimierzsalamon2337 3 ปีที่แล้ว +3

    Super wyklad, dziekuje i pozdrawiam .

  • @KESYL1
    @KESYL1 6 ปีที่แล้ว +6

    Silnik super!!! Mam kosiarkę z tym silnikiem tj DAYE GD600 173. Osiem lat kosze 16 arów dość często, zero usterek. Kosiarka zakupiona w BIEDRONCE pod nazwą LM 1669.

  • @karolkowalski315
    @karolkowalski315 3 ปีที่แล้ว +4

    Dzięki takim ludziom mam nadzieję, że Polska myśl techniczna nie zaginie. SZACUNEK!

  • @piotrstanislawski6842
    @piotrstanislawski6842 6 ปีที่แล้ว +3

    pełna profeska jak zwykle ;)

  • @micharudzki1986
    @micharudzki1986 6 ปีที่แล้ว +3

    szacun mistrzu dobra robota

  • @tomaszziomek4398
    @tomaszziomek4398 6 หลายเดือนก่อน +1

    Ja mam nac 675 t kupiłem 2015 roku chodzi do tej pory olej co sezon bardzo dobrze chodzi nie bylo nigdy problemów z nia

  • @tomnewtnt5718
    @tomnewtnt5718 6 ปีที่แล้ว +7

    bardzo dobra robota

  • @januszx1991
    @januszx1991 5 ปีที่แล้ว +2

    Świetna robota. Pozdrawiam. Wysłałem pytanie na Facebooku.

  • @4BOARD
    @4BOARD 2 ปีที่แล้ว

    Dziękuję, bardzo pomocny i rzeczowy filmik. Pomógł mi

  • @jannie5724
    @jannie5724 6 ปีที่แล้ว +1

    Te nakrętki z 1:11 to są nakrętki kolpakowe. Film jak zwykle super!!!

    • @Kobamix
      @Kobamix  6 ปีที่แล้ว +1

      oo dzięki teraz już będę wiedział :) Wbrew pozorom sam się wiele uczę dzięki tym filmikom :D

  • @gmackoneopl
    @gmackoneopl 4 ปีที่แล้ว +1

    Mega super nagrania.

  • @harpan10
    @harpan10 3 ปีที่แล้ว +2

    Od 12 lat posiadam kosiarkę NAC z dokładnie takim silnikiem T575. Poza wymianą filterka, świecy i oleju co sezon nic w niej nie robię, a pracuje na dwóch działkach o łączniej powierzchni 0,5ha i wysokiej trawie. Zdecydowanie polecam.
    W razie awarii to i części będą znacznie tańsze niż u markowych konkurentów :)
    Ps. Dobrze że Kobamix tworzy takie filmy, przynajmniej wiadomo co tam mruczy pod chińskimi plastikami ;P

  • @lucasgtr7256
    @lucasgtr7256 ปีที่แล้ว +1

    Dzisiaj dorwałem kosiarkę NAC z tym silnikiem, filmik mi się przyda jak będę w niej z nudów grzebał w zimę 😎

  • @tomaszanio9019
    @tomaszanio9019 6 ปีที่แล้ว +1

    Szacun ;)pozdrawiam !

  • @pablo1201
    @pablo1201 6 ปีที่แล้ว +2

    Chciałem dać drugą łapkę w górę, ale nie ma takiej opcji, musi jedna wystarczyć :)

  • @Andrew99915
    @Andrew99915 6 ปีที่แล้ว +34

    Zajebiście się ogląda twoje filmy.

  • @adalap73
    @adalap73 6 ปีที่แล้ว +7

    Jak zawsze świetny film. Mówisz że te silniki nie pracują za długo ale ja mam nac t475 już od ponad 8 lat i ani jednej części tam nie wymieniałem a działa do dziś. Oczywiście miał zmieniany olej raz na jakiś czas :)

  • @piotrzarebski9300
    @piotrzarebski9300 5 ปีที่แล้ว +5

    KoBaMix świetne materiały! Widać, że to wszystko robisz z ogromną pasją. :-) Czy zgodnie z obietnicą zawartą w filmiku możemy liczyć na filmik o szczegółowym czyszczeniu gaźnika tego modelu?

  • @Bwj21Bwj
    @Bwj21Bwj 4 ปีที่แล้ว

    Bardzo dokładnie pokazany demontaż silnika i ciekawe informacje.

  • @raselrasel8410
    @raselrasel8410 5 ปีที่แล้ว +4

    Bardzo fajne filmy. Bardzo dobrze się ciebie ogląda i bardzo dobrze to wszystko tłumaczysz.
    Mam małą prośbę kupiłem kosiarkę z silnikiem o takim oznaczeniu JL1P65F. Jak byś może wiedział jaka firma wyprodukowała ten silnik to byłbym wdzięczny.

  • @piotrekl8802
    @piotrekl8802 3 ปีที่แล้ว

    Właśnie na podstawie twojego filmu ogarniałem swój T675. Przede wszystkim dokładnie w tym smym miejscu uszczelka na misce była rozwalona i te same śruby zluzowane. Kupiłem używaną za grosze ale mam nadzieję że jak ją ogarnę, to posłuży jeszcze parę lat choć poprzedni właściciel ani trochę nie dbał. Wymieniłem wszystkie uszczelki (obym dobrze poskładał te na gaźniku ;).
    Mój silnik jest z 2008r- i podobnie jak tu jest kilka lat starszy od daty na metce kosiarki. I jest parę różnic. Wałek rozrządu jest całkowicie metalowy i ma zupełnie inny dynks do odprężania. I pod głowicą, podobnie jak na misce olejowej, są takie dwie tulejki prowadzące. Nie zauważyłem tego tutaj. Mam nadzieję że się przyda komuś przy 675.

  • @kisudvd
    @kisudvd 4 ปีที่แล้ว

    Filmy fajne, naprawdę :)
    To na co fajnie zwróciłeś uwagę - wychodzi na to, że w firmie NAC leży kontrola jakości (na podstawie tych przykładów, które przytoczyłeś). Obecnie w Chinach (no nie obecnie, ale jeszcze niedawno) duża część światowej produkcji miała już dopracowaną kontrolę jakości - pytanie czy producent chce wydawać na kontrolę jakości.
    Tylko nie wiem czy teoria pt. "Solidne, bo ciężkie, więc nikt nie liczył tego, żeby było taniej" nie musi być wcale prawdziwa - tańszy stop metalu nie musi wcale wyglądać / ważyć mniej. W "automoto" niestety coś może wyglądać na solidne, a w praktyce rozpada się szybko.

  • @vampirwrr
    @vampirwrr 6 ปีที่แล้ว

    Dobrej jakości film, dużo wiedzy przekazane w krótkim czasie.
    Jedno pytanie czy ten silnik będzie podobny konstrukcyjnie do T375 - wygląda wizualnie podobnie, zakładam, że różnica będzie jedynie w pojemności i mocy.

  • @Jack-cn7nu
    @Jack-cn7nu 6 ปีที่แล้ว

    dobry materiał szkoda że tak późno

  • @stark_2991
    @stark_2991 3 หลายเดือนก่อน

    Mam NAC-a z silnikiem T475. Kosiarka z 2010 roku, do dziś działa bez zarzutu.

  • @piotrwitczak2720
    @piotrwitczak2720 6 ปีที่แล้ว +1

    Ten silnik występuje pod nazwą KOHLER i posiada system rozruchu jak B&S w wersji READY START.Montowany jest w VIKING-u firmy STIHL.

  • @MrLukaszszsz
    @MrLukaszszsz ปีที่แล้ว

    Fajne filmiki mógłbyś nagrać jeszcze jakieś filmiki w odwrotną stronę czyli jak składasz😁

  • @czarliw1644
    @czarliw1644 4 ปีที่แล้ว +3

    Aż miło popatrzeć i posłuchać. Czy silniki NAC 140cm3 są również w miarę solidne?

  • @krzysztofmarcinkiewicz8068
    @krzysztofmarcinkiewicz8068 4 ปีที่แล้ว +1

    Witam mam pytanie odnośnie czyszczenia tego typu gaźnika gdyż wspomniał Pan że postara się nakręcić pozdrawiam pozatym bardzo fajny kanał łapka w górę

  • @kiszot678
    @kiszot678 2 ปีที่แล้ว +3

    Gościu wiedz że na podstawie tego filmu naprawiłem sobie kosiarkę :) Działa lepiej niż jak ją kupiliśmy 2 lata temu.

  • @tomekgrzelka2509
    @tomekgrzelka2509 11 หลายเดือนก่อน

    Mistrz 💪

  • @19kiwi79
    @19kiwi79 6 ปีที่แล้ว +1

    szacun

  • @emilziokowski6230
    @emilziokowski6230 5 ปีที่แล้ว

    Witam. Bardzo dziękuję za filmy które pomogły mi w reanimacji mojej kosiarki x510vhy T675. Czy orientujesz się może czy Piasta noża w modelach z 2011 jest inna niz w modelach 2013 z plastikowymi przekładniami. Bo nie wiem jaka kupić. Z góry dzięki

  • @Grzybowaty2007
    @Grzybowaty2007 2 ปีที่แล้ว

    My mamy t475 z 2009r to do dzisiaj działa jak nowa czasami tam zadymi ale ma moc nigdy niebyło z nią problemów.

  • @aleksandrarachwalska3800
    @aleksandrarachwalska3800 4 ปีที่แล้ว

    Super prezentacja, że wszystko można zrozumieć nie mając pojęcia o mechanice.
    Mam zamiar kupić podobną kosiarkę NAC LS50-575-HS eko o mocy 5,75KM.
    Pytanie moje dotyczy czy, to jest taki sam silnik jaki był prezentowany i czy warto go kupić. Czy nie mamy polskich dobrych sprawdzonych silników do kosiarek? Ponoć są produkowane gdzieś pod Poznaniem.

  • @ardo695
    @ardo695 6 ปีที่แล้ว +2

    Jestem pod wrażeniem. Świetny film. Po raz pierwszy jestem na tym kanale albowiem od wczoraj jestem posiadaczem kosiarki spalinowej z OBI oznaczonej jako NAC LS1210 o mocy 1,3 kW. Skusiłem się na nią bo była w promocji. Jak dotąd nic na jej temat nie jestem w stanie znaleźć w NECIE.. Jedynie co wiem, że to OHV silnik 99 cc. Byłby wdzięczny za jedno zdanie od Ciebie na temat tego silnika. Pozdrawiam.

    • @Kobamix
      @Kobamix  6 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki wielkie mam nadzieję że przyszłe filmy zachęcą do regularnych odwiedzin L( W przyszłości planuje film o podobnym silniku 99cm3, tam powiem kilka faktów o nim, oraz poruszę temat tego czy nie jest on za mały jak na kosiarkę spalinową, zatem cierpliwości :)

    • @ardo695
      @ardo695 6 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki. Czekam niecierpliwie.

  • @transstom
    @transstom 3 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo fajny film! Mam pytanie do fachowców. Kosiarka nac 1210 falujące obroty gaźnik wyczyszczony filtr wymieniony co byście obstawiali?

  • @tomaszmichalik9629
    @tomaszmichalik9629 5 ปีที่แล้ว +1

    Bardzo ciekawe filmy. Mam taką prośbę czy mógłbyś przetestować kosiarkę weibang model wb537scv z napędem na wał kardana?. Pozdrawiam

  • @radekwlc5818
    @radekwlc5818 4 ปีที่แล้ว +4

    może zrobisz film jak wymienić linkę gazu/napędu w nacu w510vhy

  • @rafac2459
    @rafac2459 4 ปีที่แล้ว

    Witam, mam pytanie, co może być przyczyną samoistnego falowania obrotów, bez koszenia trawy, gaźnik wyczyszczony, paliwo świeże, a kosiarka jak się rozgrzeje to falują obroty bez obciążenia. Dziękuję za odpowiedź. świetnie wszytko wytłumaczone.!

  • @MartiVW
    @MartiVW 5 ปีที่แล้ว +2

    MAM taki silnik w NACu ma do koszeniua z 0,5 h przepracowane 10 sezonów i nic sie nie dzieje olej wymieniany co sezon swieca i filter co 3-4 lata .Super maszynka jak dla mnie.

  • @franekjankowski9000
    @franekjankowski9000 ปีที่แล้ว +1

    Witam mam pytanie. Posiadam kosiarka NAC475 jak zgaszę kosiarkę to w gaźniku zbiera się dużo paliwa jaka może być przyczyną. A drugie pytanie to jak się zagrzeje to ciężko uruchomić silnik. Czekam na odpowie. Dzięki

  • @adamkaz6965
    @adamkaz6965 5 ปีที่แล้ว +2

    Też mam problem z zerwanym gwintem w wale, co mocuje noz, jak to naprawić? Wymiana czy przegwintowanie wału?

  • @AdamAdamML102
    @AdamAdamML102 3 ปีที่แล้ว +1

    Wałek rozrządu Mam metalowy i tryb na nim i mocowanie regulatora obrotów na 2 śrubach.usterka wyciek z pod misy olejowej- sylykon czerwony i naprzód

  • @rch3286
    @rch3286 3 หลายเดือนก่อน

    Witam, fajny filmik. Dużo wiedzy. Potrzebuje porady, nóż uderzył w korzeń, silnik nie odpala, jakby próbował, dymek pójdzie z gaźnika, czasem szarpnie linką. Co może mu dolegać?

  • @TheZafek
    @TheZafek 2 ปีที่แล้ว +2

    Fajnie ale mam pytanie, dlaczego na jednym zaworze pod krzywka wydechową jest taki pin- blokada aby zawór sie czasem nie wypial ze sprężyny, a na zaworze ssącym tego nie ma i moze wypaść? Znasz może powód? Ogólnie rozwijaj kanał bo pod względem kosiarek jest najlepszy na yt👍

  • @marekp-cz4055
    @marekp-cz4055 5 ปีที่แล้ว

    Witam, mam problem z tym silnikiem, a mianowicie podczas pracy dostaje mi się olej do filtra powietrza. Gdzie szukać przyczyny ? Pozdr.

  • @tomtomek11
    @tomtomek11 4 ปีที่แล้ว +2

    Witam .mam pytanko .na starcie pompka 3x podpompuje i kosiarka ładnie odpala .ale potem już leje paliwem .i cały filter zalany .gdzieś na jakimś filmiku ktoś stwierdził że to wina pływaka albo iglicy .czy warto w tym miejscu się z tym bawić .czy lepiej nowy gaźnik kupić ?

  • @matihaszo9466
    @matihaszo9466 2 ปีที่แล้ว

    Cześć witaj Kobuś😉
    Mam małe pytanko. Mam w kosiarce ten silnik i ... I zimny potrafi odpalić za 10ym 11ym pociągnięciem startera a ciepły to nawet mój 11letni syn odpali na strzała. Po odpaleniu zimnego lekko czarny dymek ciśnie z tlumika i znika. Czy wiesz co może być przyczyną? Jeśli to nie problem proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Cię serdecznie fajne filmy kręcisz 👍

  • @wojtek.
    @wojtek. 3 ปีที่แล้ว

    Zamierzam kupić agregat tak około 2800-3200W, nie będzie obciążany na maxa, co najwyżej 2000W, przez kilka godzin dwa razy w miesiącu. Czy od razu Honda czy jednak miedziane uzwojenia z silnikiem Loncin są warte uwagi? Oczywiście zamierzam wymieniać olej jak często się tylko da, chodzi mi o to, czy Loncin wytrzyma mi tyle w przybliżeniu co Honda. Wszelkie usterki osprzętu eletrycznego pomijam, chodzi mi o sam silnik.

  • @wojciechzioek3115
    @wojciechzioek3115 4 ปีที่แล้ว +1

    Mam kosiarkę nac T375 ma już 8 lat ale od niedawna dostaje się olej do filtra a nie dawna a po miesiącu całkiem go wyrzuciło co moze byc przyczyna.Proszę o jakąś podpowiedz i co mam zrobić.

  • @Masslak44
    @Masslak44 3 ปีที่แล้ว

    Solidniejszy niż zaburtowy silnik Yamahy F4. I części na pewno tańsze.

  • @grzegorztchorzewski7165
    @grzegorztchorzewski7165 2 ปีที่แล้ว

    Proszę o pomoc. Czy litera E w oznaczeniu wału korbowego NAC T575E posiada taki sam wał korbowy co kosiarka NAC T575 . Pozdrawiam serdecznie. Grzegorz

  • @oloolo2514
    @oloolo2514 10 หลายเดือนก่อน

    Witam czy może Pan pomóc, jakie elementy wchodzą w skład separatora oleju, niestety w mojej kosiarce poluzowała się śruba mocujaca i kolo zamachowe przemieniło dekiel od separatora. Jest metalowa siatka,okrągła uszczelka wielkości 5 groszy i czy coś jeszcze?

  • @MK-ot1yw
    @MK-ot1yw 4 ปีที่แล้ว +1

    pytałem NAC o ww. silnik dostałem taka odpowiedz:
    "Różnica w wadze wynosi 5,5 kg i faktycznie taka jest. Wynika ona z trochę innych podzespołów i konstrukcji.
    W żadnej kosiarce nie ma silnika T575.
    W modelu LS51-173-HSD-FA jest silnik 1P70F, a w modelu LS51-176-HSD-SE- DK175"
    Znasz może te silniki?? Ostatnio dużo tego w marketach przy kosiarkach 51cm szerokości.

  • @WiktorCzarnomerdin
    @WiktorCzarnomerdin 3 ปีที่แล้ว

    A ja mam naca s510 z automatycznym ssaniem (ciotce 5 lat temu zerwała się linka i odstawiła pod drzewko) po czyszczeniu i wymianie oleju i zaworach odpala tylko chyba za wolne obroty ma. Bardziej wina gaźnika czy regulator mógł się zakleić jakoś bo nie czyscilem środka silnika ?

  • @Gollkeperowci
    @Gollkeperowci 3 หลายเดือนก่อน

    Czy z takiego silnika jesteśmy w stanie zrobić gokarda spalinowego ? Plis odpowiedź dałem suba

  • @pawejaworski9970
    @pawejaworski9970 ปีที่แล้ว

    Dzień dobry. Mam pytanie. Jak odkręcić cewkę zapłonową w silniku 1P65F z 2017r. Chcę dodać, że druga śruba mocująca jest gładka i nie posiada nakrętki. Bardzo proszę o pomoc.

  • @wedkomaniak
    @wedkomaniak 6 ปีที่แล้ว

    z uwagą obejrzałem cały film, chociaż najbardziej interesuje mnie gaźnik w tym silniku. Zapowiadałeś w którymś z filmów że zajmiesz się takim gaźnikiem, czy jeszcze nie powstał, czy nie potrafię go znaleźć?
    Prawdopodobnie właśnie ten element szwankuje w mojej kosiarce, w której po kilkunastu minutach silnik zaczyna nierówno pracować „pływa”. Po wyłączeniu i pozostawieniu do ostygnięcia znowu proces można powtórzyć.
    Kiedy zdarza mu się zgasnąć wystarcza nacisnąć ręczną pompkę z przodu i znowu parę minut popracuje.
    Czy wiesz co może być powodem takiej usterki?

    • @vampirwrr
      @vampirwrr 6 ปีที่แล้ว

      Podobny efekt miałem jak po najechaniu na kamień zerwało klin od koła magnesowego i zapłon się przestawił odrobinę. Zimny silnik odpalał ok, a ciepły ledwo pracował i jak zgasł to nie można go było odpalić.

  • @damiangoawski7122
    @damiangoawski7122 4 ปีที่แล้ว +1

    Witam mam takom kosiarkę z tym silnikiem i mam takie coś ze nieraz ten silnik szczeli pszy urodzenia swieca jest nowa a kosiarka ma 2,5roku i niewiem czemu szczera??

  • @robertsadowski6872
    @robertsadowski6872 ปีที่แล้ว

    Nie wie Pan, dlaczego do filtra powietrza może dostawać sie olej? Jaka może być przyczyna? Praktycznie co każde koszenie muszę czyścić obudowę filtra od wewnątrz .Nie sa to jakies ogromne ilości oleju, ale jednak jest to jakaś nieprawidłowość. Dodam, że kosiarka pracuje po równym terenie. Mam ten sam model silnika, t575. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam :-)

  • @_sobkowicz_8679
    @_sobkowicz_8679 2 ปีที่แล้ว

    witam, mam pytanie co zrobic jak kosiarka podczes pracy trochę podkapca na czarno. ( z tego co wiem to jest podawane zbyt dużo paliwa) i jak zmniejszyc podawanie tego paliwa???

  • @pawelht
    @pawelht 3 ปีที่แล้ว

    Hej. A takie pytanie mam. Posiadam ten silnik tylko w wersji 196 cc. Co może być przyczyną głośnego stukania podczas gaszenia, jak schodzi już na niskie obroty. Wydaje mi się że to odpreżnik. Czy miał ktoś taka sytuację?. Dzięki pozdrawiam

  • @BICYKLOMAN
    @BICYKLOMAN 2 ปีที่แล้ว

    Mam pytanie z innej beczki. Jaki może być powód wyrzucania paliwa przez korek kosiarki

  • @piotrpakula3089
    @piotrpakula3089 3 ปีที่แล้ว +1

    Jak rozszyfrować ten model silnika nac dy ohv 164 ? Tj pojemność silnika ?

  • @mireklewa.dowski6490
    @mireklewa.dowski6490 ปีที่แล้ว

    jaka jest długość sprężynki regulacji obrotów sannia bo mam tą kosiarkę bez sprężynki jest tylko samo cięgno a są różne długości cięgno ma 19cm

  • @micha-tb5sm
    @micha-tb5sm 2 ปีที่แล้ว

    Witam podobny silnik mam w glebo gryzarce i podczas pracy pochwili gasnie a napostoju pracuje bez przerwy

  • @sraka4479
    @sraka4479 4 หลายเดือนก่อน

    18:57 w tle widać wężyk, do czego służy i jak go przymocować spowrotem? Odpadł mi ostatnio i dopiero dziś na filmie zobaczyłem w które miejsce przychodzi - jeśli to debilne pytanie, proszę wybaczyć, jestem laikiem w tym temacie. Pozdrawiam

  • @gm2518
    @gm2518 3 ปีที่แล้ว

    Rozebrałem ten silnik i nie pamiętam czy uszczelniacz zaworu jest na obu zaworach czy tylko na jednym? Jeśli na jednym to na którym. Proszę o odpowiedź.

  • @mariuszborodo6337
    @mariuszborodo6337 6 ปีที่แล้ว +23

    Mimo paru wpadek to wydaje mi sie ze jest lepszy od briggsa

    • @piotrpakula3089
      @piotrpakula3089 2 ปีที่แล้ว +1

      Może nie tyle lepszy co trwalszy

  • @driverb.6150
    @driverb.6150 3 ปีที่แล้ว +1

    Co sądzisz o kosiarkach marina z silnikiem Yamaha Ma 190 cmm ?

  • @Koniara_ferdi
    @Koniara_ferdi 4 ปีที่แล้ว +1

    Witam mam kłopot że po zgaszeniu cieknie mi benzyna z gaźnika

  • @wolny8kmita579
    @wolny8kmita579 6 ปีที่แล้ว

    Filmik bardzo ciekawy. Dzięki. Mam pytanie. Mówisz, że ten silnik ma stałą prędkość obrotową. Czy to znaczy, że ma mieć cały czas otwartą przepustnicę na ful, nawet gdy nie kosi ? W mojej NAC t475 tak właśnie jest ustawione ale czy to jest dla niej bezpieczne gdy chodzi cały czas na najwyższych obrotach?

    • @pikas4
      @pikas4 5 ปีที่แล้ว

      Nie, przepustnicą powietrza steruje silnik (regulator obrotów) i uchyla ją mocniej tylko jeśli jest bliski zgaszenia, domyślnie przepustnicą jest tylko lekko uchylona. Być może masz zablokowany regulator lub spadła Sprężyna z dźwigienki regulatora.

  • @zenonczerwik984
    @zenonczerwik984 4 ปีที่แล้ว +1

    Blok Jdzie spawac lup kleić koszty ???czy się opłacało?

  • @marioballoteli1954
    @marioballoteli1954 3 ปีที่แล้ว +1

    gdzie znajduje się sruba spustu oleju?

  • @Kusownikkk
    @Kusownikkk 6 ปีที่แล้ว +2

    Mógł bys coś nagrać o silnikach do zageszczarek 6.5 km do 500 zł twlest czy coś bo muszę coś kupić do rębaka i niewiem co kupić a fajne są w cenie ok 350 zl

    • @pikas4
      @pikas4 5 ปีที่แล้ว

      Warto szukać loncina opartego na silniku hondy są niezłe, najtańsze chińskie zamienniki mają delikatniejszy rozrząd i mogą niewytrzymać pracy z rębakiem.

  • @stalkers6929
    @stalkers6929 3 ปีที่แล้ว +1

    Spoko silniki. Nie rozdarcia. Mam pytanie mam 5 km i cieszko ja odpalić co jest. Powiadają że tak jest sprężanie i trzeba się poważnie machnoc by odpalić.

    • @kuba10978142
      @kuba10978142 3 ปีที่แล้ว

      Mam podobny problem. Chętnie też się dowiem. Za odpowiedź dziękuję ;)

  • @mioszbartosik813
    @mioszbartosik813 ปีที่แล้ว

    Jaki jest luz zaworowy w t475 silniku?

  • @MrLowicz
    @MrLowicz 4 ปีที่แล้ว

    Mam pytanko, ostatnio zawadziłem o coś nożem i kosiarka dziwnie pracuje i trudno się odpala, co mogło się zepsuć. I jeszcze jedno gdzie można kupić dobry nóż i uszczelki do tego modelu kosiarki?.
    Pozdrawiam, bardzo dobre filmy.

    • @mateuszplebanczyk6004
      @mateuszplebanczyk6004 4 ปีที่แล้ว +2

      Moim zdaniem nuż wykrzywiło

    • @Tomor88
      @Tomor88 3 ปีที่แล้ว

      Pewnie już dawno problem rozwiązany, ale obstawiam, że ścięło klin na wale po uderzeniu stąd trudno się odpala (przestawiony zapłon) i dziwnie pracuje.

    • @MrLowicz
      @MrLowicz 3 ปีที่แล้ว +1

      @@Tomor88 Zgadza się, ścięty klin. Po wymianie wszystko działa.

  • @satotadanobu855
    @satotadanobu855 6 ปีที่แล้ว

    w tym silniku u mnie filtr powietrza często się zaoleja jaka jest tego przyczyna?
    Z tym gwintem w wale chyba jest coś na rzeczy bo w mojej chyba w celu jego zabezpieczenia była śruba dosłownie z goownoliny której gwint zerwałem dokręcając ręką. Ogólnie silnik chodzi u mnie już 5 lat i wygląda na to, że wszystko z nim ok, koszę ok 7 arów trawy dość brzydkiego nierównego trawnika raczej łąki. Z wad: ciężki, słaba dekompresja przy rozruchu - trzeba ok 3x więcej siły jak Briggsie kolegi, no i zaoleja filtr.

    • @Dominik-mh5sv
      @Dominik-mh5sv 6 ปีที่แล้ว +1

      Sato Tadanobu możliwe że za duży poziom oleju

  • @szymon7090
    @szymon7090 ปีที่แล้ว

    mam ten sam silnik w kosiarce ktora dostalem, problem w tym ze dymi, rozebralem glowice i okazalo sie ze jest tam tylko uszczelniacz na zaworze ssacym a na wydechu go nie ma. nie moge tez nigdzie takiego uszczelniacza znalezc, nie chce mi sie wierzyc ze to jest skonstruowane tak ze tego uszczelniacza na wydechu ma nie byc. miseczka z uszczelniaczem na ssacym ma srednice wewnetrzna 14 mm a na ssacym powinna miec 15mm. ale nigdzie takiego uszczelniacza nie moge namierzyć , chyba ze poprostu tam nie wystepuje bo juz zglupialem.??? pozdrawiam

  • @tadeuszwrobel3007
    @tadeuszwrobel3007 6 ปีที่แล้ว

    Witaj. Film jest świetny. Przy okazji mam do ciecie pytanie, mam kosiarkę Nac z tym silnikiem, przy gaszeniu kosiarki strzeliła w wydech lub gaźnik ( nie zwróciłem na to uwagi, bo pomyślałem, że to paliwo). Po tym fakcie kosiarka pali na dotyk, chodzi równo TYLKO- nie zwiększa obrotów pod obciążeniem i słabo sypie trawę do kosza gdy jest już troszkę wyższa. Proszę o radę, czy zacząć od rozebrania miski olejowej żeby sprawdzić regulator obrotów, czy może zacząć od czegoś prostszego? Sprężynki przy dźwigni są na swoim miejscu, nóż w nic nie uderzył. Niestety kosiarka jest kilka tygodni po gwarancji.

    • @tadeuszwrobel3007
      @tadeuszwrobel3007 6 ปีที่แล้ว

      Już znalazłem w drugim filmiku, że regulator obrotów to raczej nie, bo wówczas silnik pracowałby cały czas na wysokich obrotach - w takim razie gdzie szukać ???

    • @Kobamix
      @Kobamix  6 ปีที่แล้ว

      To jest kwestia regulacji dźwigni od tego regulatora, sam regulator działa, jednak jest po tym strzale musiał się jakoś przestawić (to się czasem zdarza). Tylko że jej ustawienie dość ciężko jest mi wytłumaczyć, nie wiem czy nie lepiej byłoby podjechać z tym do jakiegoś serwisu, oni wiedza jak to zrobić, i nie powinni wziąć za to dużej kasy

    • @tadeuszwrobel3007
      @tadeuszwrobel3007 6 ปีที่แล้ว

      Dzięki. Już ustalam termin naprawy.

    • @tadeuszwrobel3007
      @tadeuszwrobel3007 6 ปีที่แล้ว

      Dla pewności rozebrałem jeszcze miskę olejową żeby się upewnić z regulatorem czy jest cały. Pojechałem do fachowca, który od wielu lat naprawia kosiarki, traktorki itd. (wcześniej pokazałem mu regulator żeby mieć 100% pewności) i cóż posprawdzał wszystko i na koniec rozłożył ręce "musi działać, ale nie działa, powiedział". A po rozbiórce regulacja dźwigni regulatora wydaję się prosta, tylko dźwignie dać bliżej regulatora (skrócić odległość dźwigni do wysuwającego się trzpienia) czy odwrotnie- zwiększyć odległość?

  • @marekmazur5338
    @marekmazur5338 4 ปีที่แล้ว

    Posiadam podobny silnik w którym nie ma iskry co jest przyczyną z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam .

    • @adrianelsner4936
      @adrianelsner4936 4 ปีที่แล้ว

      Wymień cały moduł zapłonowy - kosztuje grosze, ale najpierw sprawdź czy jak pociągasz ,, gaz'' czyli hamulec bezpieczeństwa zwalnia się w pełni przycisk przy silniku. Tam bym szukał przyczyny - linka powinna być do końca pociągnięta bo inaczej właśnie iskry nie ma bo odłącza.

  • @zbigniewskura127
    @zbigniewskura127 5 ปีที่แล้ว +1

    Mój ma już 12 lat i dzała

  • @jerzyr3672
    @jerzyr3672 6 ปีที่แล้ว

    mam pytanie czy sprężyna od hamulca musi być taka mocna ? Przez to siadają linki od hamulca

    • @Kobamix
      @Kobamix  6 ปีที่แล้ว

      Teoretycznie musi byc taka mocna, jak zamontuje się słabsza sprężynę, hamulec będzie dłużej zatrzymywać silnik. Jeśli jednak to Panu nie przeszkadza to śmiało można włożyć tam słabszą sprężynę.

  • @tomaszpaleczny
    @tomaszpaleczny 5 ปีที่แล้ว +7

    Witam
    jak powinny być ustawione luzy na zaworach ?
    Pozdrawiam Tomasz Paleczny

    • @Tomor88
      @Tomor88 3 ปีที่แล้ว +1

      Zawór ssący 0.10mm, zawór wydechowy 0.15mm.

  • @mikajaneuros9536
    @mikajaneuros9536 ปีที่แล้ว

    Naprawiałem kosiarkę z silnikiem NAC T6 z pękniętą i skrzywioną dźwignią zaworu ssącego. Po wymianie dźwigni zadziałało :). Niestety po wykoszeniu 3 zbiorników silnik zgasł i jest zablokowany przed górnym martwym punktem przy obrocie w lewo i w prawo. Kosiarka nowa kupiona we wrześniu 2022r. Macie jakieś sugestie co do przyczyny?

  • @geba032
    @geba032 ปีที่แล้ว

    Witam mam problem z takim silnikiem obroty zaczely falowac silnik nie rowno pracuje.... Co może byc przyczyna?

    • @Kobamix
      @Kobamix  ปีที่แล้ว

      Trzeba wyczyścić gaźnik, a w szczególności wyczyścić taką plastikową dyszę, która jest wciskana w gaźnik pod śrubą od ustawiania niskich obrotów (też jest plastikowa i czarna)

  • @PawelS-1403
    @PawelS-1403 3 ปีที่แล้ว

    Mam pytanie odnośnie tego silnika , czy 176 cm to ten sam czy jakiś nowy wynalazek? Bo w sklepie znalazłem z silnikiem 173 cm na wystawie ale na magazynie już mają z 2020 roku i tam mają 176cm

    • @Kobamix
      @Kobamix  3 ปีที่แล้ว

      Coś zupełnie nowego :(

  • @kazikkiebasa3667
    @kazikkiebasa3667 ปีที่แล้ว

    Witam. W którą stronę się odkręcą śrubę ostrza w tym modelu ?

    • @Kobamix
      @Kobamix  ปีที่แล้ว +1

      W lewo, w tym silniku tak jak we wszystkich śruba noża ma prawy gwint

  • @vend0rr
    @vend0rr 3 ปีที่แล้ว

    Po 4 latach kosiarką zaczęła gubić olej, uszczelka poszła w tym samym miejscu co u ciebie, wszystkie śruby były prawidłowo do ciągnięte

  • @zenekkrowal9646
    @zenekkrowal9646 6 ปีที่แล้ว +1

    Mam kosiarkę z takim silnikiem 5 sezon czeka ja w tym roku kosze 19 arów

  • @ukaszkepka7591
    @ukaszkepka7591 4 ปีที่แล้ว

    jest redi start kopiona w 2009 roku kosiarka victus z silnikem loncin

  • @VoytecArmHub
    @VoytecArmHub 6 ปีที่แล้ว

    Ogólnie z chińczyków lepszy jest nac czy loncin?

    • @pikas4
      @pikas4 5 ปีที่แล้ว

      Loncin

  • @akrysmalski
    @akrysmalski 3 ปีที่แล้ว

    a co może być powodem, że rozruch tego silnika na ciepło musi być wspomagany 1 lub dwoma wciśnięciami pompki? w zasadzie na zimno silnik odpala tak samo 2-3 wciśnięcia pompki i jedno pociągnięcie linki szarpaka/rozrusznika?

    • @Kobamix
      @Kobamix  3 ปีที่แล้ว +1

      Prawde mówiąc te silniki lubią odpalać z większą dawką paliwa na starcie nawet ciepłe, jest to w nich po prostu normalne. Jak się dobrze zagrzeje, a za linkę pociągnie się nieco mocniej to uda się go uruchomić bez pompki.

    • @akrysmalski
      @akrysmalski 3 ปีที่แล้ว

      @@Kobamix dziękuję za odpowiedź, tak szczerze to jest silnik 196cm z kosiarki NAC T680 i w pierwszym roku użytkowania (2019) bez problemu odpalał bez użycia pompki, w drugim roku już nie - sam na to zapracowałem bo zostawiałem ją na zimę w blaszanym garażu z paliwem w baku po pierwszym sezonie (drugim niestety też) odpalała mimo wszystko ale już miałem wrażenie że obroty zaczynają falować, a w tym musiałem zlać stare paliwo (1/3 szklanki) bo wcale nie chciała odpalić, po wlaniu świeżego odpaliła bez problemu, ale musiałem wyczyścić dysze wolnych obrotów bo była zaklejona i wyraźnie obroty falowały, zbiorniczek w gaźniku czysty i główna dysza ale na dnie zbiorniczka był taki żółtawy nalot, który ręcznikiem papierowym wyczyściłem). Teraz wszystko gra poza tym odpalaniem na ciepło "z pompnięciem" - niestety jest to efekt posiadania starej kosiarki MTD z 1997r. z silnikiem B&S Quantum zdaje się też pod 200ccm, w której poza wymianą oleju i filtra oraz ostrzeniem noża raz na sezon nic nie trzeba było robić przy gaźniku (stąd moja niewiedza odnośnie wypalania paliwa do zera po sezonie), silnik dalej pali na jedno pociągnięcie ale zgniła jej obudowa i wieczny silnik czeka na jakieś inne zastosowanie :).

  • @tomek01018
    @tomek01018 4 ปีที่แล้ว +1

    Gdzie jest filtr paliwa w zbiorniku czy przewodzie?

    • @Tomor88
      @Tomor88 3 ปีที่แล้ว

      Wkładany w zbiornik paliwa. Trzeba ściągnąć przewód paliwa z króćca zbiornika i zobaczysz plastikowy wkład.

  • @SeBaS74720
    @SeBaS74720 4 ปีที่แล้ว +1

    Czyściłem taki gaźnik i teraz chodzi na maksymalnych obrotach proszę o pomoc

    • @SeBaS74720
      @SeBaS74720 4 ปีที่แล้ว

      Czy możliwe jest że coś przestałem z przepustnicą główną??

  • @pikas4
    @pikas4 5 ปีที่แล้ว +2

    Kolejna pancerna konstrukcja oparta na hondzie... Jeśli NAC popracuje nad jakością montażu to coś czuję że B&S będzie miał coraz trudniej na rynku kosiarek.

  • @mateuszswiderek7939
    @mateuszswiderek7939 6 ปีที่แล้ว +1

    Witam, kiedy Honda gxv 160?

    • @Kobamix
      @Kobamix  6 ปีที่แล้ว

      na pewno będę chciał o niej zrobić film na początku sezonu bo to obecnie jeden z lepszych silników dostępnych w sprzedaży