Żywność medyczna - czy trzeba ją zabrać do szpitala po operacji bariatrycznej?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ก.ย. 2024
  • Żywność medyczna wysokobiałkowa może być ważnym elementem rozszerzania diety po operacji bariatrycznej🥣
    Nie wszędzie jest ona dostępna, dlatego warto dowiedzieć się, jaki schemat rozszerzania diety po chirurgicznym leczeniu otyłości stosuje Wasz szpital.
    Jeśli jest to „dieta zero” - to niestety nie możecie nic.
    Jeśli jednak planowo pacjenci dostają np. zupę czy jogurt, na wizycie zapytaj lekarza, czy można ze sobą zabrać żywność medyczną, jeśli jej nie mają w asortymencie apteki.
    👩‍⚕️Pamiętaj, aby zawsze dopytać o to swój zespół leczący - nie rób nic na własną rękę, bez ich zgody👨‍⚕️
    Żywność medyczna to m.in. białko, kalorie - wsparcie zywieniowe w okresie okołooperacyjnym. Sięga się po nią np. w onkologii, kardiochirurgii, ale i neurologii czy nawet pediatrii. Bariatria to także grupa chorych, w których odpowiednio dobrane preparaty mogą wpłynąć na obniżenie ryzyka powikłań (jeśli wypijane w okresie przed operacją), przyspieszenie rekonwalescencji, poprawę sił fizycznych i psychicznych itp.
    To zdecydowanie lepszy „prezent” dla pacjenta niż przynoszenie do szpitala słodyczy (mówię tutaj o różnych grupach pacjentów, nie tylko po CHLO).
    Pacjentom bariatrycznym poleca się raczej preparaty diabetologiczne (przeznaczone dla cukrzyków) ale nie zawsze - najlepiej skonsultuj to z dietetykiem bariatrycznym.
    Firmy medyczne, które mają gotowe, płynne preparaty żywieniowe to np. Fresenius Kabi, Nutricia albo Nestle.
    A Ty, korzystałeś/aś z żywności medycznej?
    Zapisz ten film, aby nie zapomnieć.
    Bariatria Onkologia Chirurgia Otyłość Odżywianie Dieta
    *trzymany w ręku preparat jest przykładowym z grupy żywności medycznej - TO NIE JEST post sponsorowany #bariatria #otyłość #chlo #dieta #leczenieotyłości #chirurgiczneleczenieotyłości #dietetyk #nutridrink #odchudzanie #onkologia

ความคิดเห็น •