Ez komoly? Így fizeti ki helyetted a bankhitelt az ingatlanod!

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 ส.ค. 2024

ความคิดเห็น • 106

  • @balazsfogt9401
    @balazsfogt9401 หลายเดือนก่อน +34

    Helló!
    Itt azért pár változó van még a képben, ami nem lett említve. Nem akarok érvelni vásárlás mellett vagy ellene sem, inkább kicsit szélesíteni a teljes képet. Aki most tervez első ingatlant venni, annak az iromány legvége lehet releváns.
    Jelen esetben ha az alternatív részét nézzük a dolognak az a 20 milliós önerő, ami említve lett nem önmagában fog állni, hanem ugyanúgy befektethető, és az szintén kamatos kamattal számolható. Az összeg alakulása nagyban függ az infláció alakulásától, és nyilván attól is hogyan fektetjük be, esetlegesen mik a költségek. Ilyen szempontból van olyan eset, amikor előnyös lehet várni növekvő kínálatra, vagy csökkenő inflációs környezetre.
    Másrészről számít, hogy egyedülálló vagy-e vagy legalábbis nem házas.
    A mostani generációban jelen van az a tendencia, hogy 20-30 évesen nincs párja az embernek, és emiatt lakótársakkal laknak, így sok esetben nem egyedül, hanem többen fizetik az említett albérletet, ilyen esetben az a 200 ezer forint rögtön a fele lesz, a rezsiről nem beszélve. Ez megint csak hozzá halmozható az alap tökéhez és tovább kamatoztatható.
    Ha házas vagy, vagy esetleg a közeljövőben azt fontolgatjátok, akkor mások a lehetőségeitek.
    Valóban lehet előnyösebb saját ingatlanba fektetni, tekintve hogy a kormány jelenleg a házasokat, és jövőbeni szülőket támogatja (babaváró, csok+). Sok a kötöttség, alacsony kamatokkal és gyermekek után járó tőke elengedéssel jár. Bár azt is hozzá lehet tenni ennek is van némi kockázata, most az állam pont kihúzta egy részüket a nehéz helyzetből, mert meghosszabbított a 2019es babavárósok türelmi idejét 2026 júliusáig, ami 10-12 ezer családot érintett nekik közel 3x lett volna a kedvezményes hitel törlesztője és 1,5-2 millió büntető kamattal is számolhattak volna egy összegben. Emiatt persze ideális esetben nem kell aggódni, de jobb tudni róla, hogy van ilyen is.
    Ha a rendes piaci ingatlanhitel kamatot nézzük, akkor a kamat környezet csökkenhet, akkor a hitel kiváltható olcsóbbra. Ezt a bankoknak jelenleg törvényileg muszáj engednie (lehet költsége ebben sajnos nem vagyok tájékozott egyelőre, de ha valaki ki tudja egészíteni azt előre is köszönöm). Ez a rész peresze igaz az egyedülállóakra és nem házasokra is. Néhány százalékkal sok milliót lehet spórolni hosszútávon.
    Talán egy lényeges dolog még, amit a bankmonitor munkatársai nem említettek, de érdemes lehet elmondani az ingatlan vásárlás mellett, legalábbis a költségeket tekintve, amiből némi előnyünk származhat, ha nem várunk a zsebből kifizetésre:
    Az úgy nevezett "vagyonszerzési illeték". Ha első ingatlant vásárolsz ez az állam felé egy adó, ami a vételár 4%-a, 40 milliónál 1,6 millió forint. Ezt a nav felé meg kell fizetni a vételáron felül. Ha nő az ingatlan értéke akkor ezen is spóroltál, feltéve ha nem változik a %. Ha későbbiekben növekszik ez a százalék még jobban jártál, ha csökken valószínűleg akkor is, mert növekszik az ingatlanod értéke, de mint tudjuk az adók ritkán csökkennek. A lényeg: nem mindegy hogy most 40 millióra vagy később még többre kell kifizetned.
    Azok közül, akik ingatlant vesznek ez az "illeték" sokakat váratlanul ér. Ha most vettél fel 20 millió hitelt nem biztos, hogy az lesz a fejedben mi lesz a maradék 4%-os adóval. Ki lehet sírni a navtól, hogy részletre legyen a fizetése, de vannak esetek, ahol egy összegben várják el. Ami biztos, hogy ha nem számolsz vele garantáltan fenekestül felforgatja majd a pénzügyeidet.
    Remélem ez a kis szösszenet a végén legalább, annak segít felkészülni rá, aki győzte végig olvasni, és most tervez ingatlant vásárolni.

    • @balazsfogt9401
      @balazsfogt9401 หลายเดือนก่อน

      @@kiazakikezd Azért bátorkodtam ezeket is felvetni, mert a babaváró is szóba került, mint önerő. És ha már ott van, jó tudni a kockázatát is. A csokot ezért nem is nagyon akartam kibontani, csak említés szinten.

    • @balazsfogt9401
      @balazsfogt9401 หลายเดือนก่อน

      @@kiazakikezd A társbérlő aláíróm egyedi élethelyzet. De azt látom a mostani generációnál egyre népszerűbb, vagy éppen más okok miatt kitolódik a pár találás, így lehet megér egy misét önerő képzés/növelés terén. A várás néha jó is lehet, most a téma erősen azt mutatta ne várj. Én inkább azt mondom fontolja meg mindenki mibe vág bele, nézze meg mik a lehetőségei és válassza a számára legkedvezőbbet.
      Pont ezek az egyedi élethelyzetek azok, ami miatt nehéz bármilyen átlagot vonni, főleg úgy, ha az említett 20 millió önerő a zsebedben van. Van, aki ezt elfelejti vagy nem tájékozott és emiatt egy jó helyzetet lecserél egy rosszabbra.

    • @BankmonitorHu
      @BankmonitorHu  หลายเดือนก่อน +5

      Köszönjük a részletes és hasznos kiegészítést! Valóban, sok tényező befolyásolja az ingatlanvásárlást, és érdemes mindezeket figyelembe venni a döntés során. Az általad említett szempontok, mint a kamatos kamat, a lakótársakkal való megosztott lakhatás költségei, valamint a házaspárok számára elérhető támogatások mind fontos tényezők. A vagyonszerzési illeték kérdése is gyakran meglepetést okozhat a vásárlóknak, így külön köszönet, hogy felhívtad rá a figyelmet.

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@balazsfogt9401Remek kiegészítés - köszi szépen!

  • @user-ts5qq5cx8w
    @user-ts5qq5cx8w หลายเดือนก่อน +19

    amíg (tíz-, száz-)ezrével jönnek az országba vendégmunkásnak vagy letelepdni és közben nem épül annyi lakás, addig az ingatlanok értéke a kereslet-kínálat görbe miatt emelkedni fog. fix kamatozású hitellel pedig évek alatt a bevételed (fizetésed) job esetben legalább az inflációval növekszik, miközben a hiteltörlesztőd fix mivolta miatt nem. Vagyis, az elején nehéz kigazdálkodni a törlesztőt, de ahogy telnek az évek, egyre több marad a fizetésből a hiteltörlesztő után. itt igazából az önrész előállítása a kérdés.

    • @janoskerekes7558
      @janoskerekes7558 หลายเดือนก่อน +4

      100 ezres nagysàgrendben állnak üresen lakàsok

    • @user-ts5qq5cx8w
      @user-ts5qq5cx8w หลายเดือนก่อน

      @@janoskerekes7558 papíron. azokban fekete albérlők vannak, akik után nem fizetnek adót.

    • @orsolyakantor7163
      @orsolyakantor7163 หลายเดือนก่อน +2

      😂 azzal nem számolva, h 5 évente festetni kell, meg egyebek, mert ugye lelakja az albérlő, de ha nem normálisat fogsz ki, az szét is hordja...😂😂😂😅😅😅

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน

      ​@@janoskerekes7558melyik országrészben? Borsodban?
      Nézte már a Budapesti - Fehérvári és Győri albérletárakat? 😂

    • @janosnagy4382
      @janosnagy4382 หลายเดือนก่อน +1

      @@janoskerekes7558 Hol? Kínában?

  • @FARAGODOKI
    @FARAGODOKI หลายเดือนก่อน +10

    1999 nem volt régen, eladtam a használt Renault Twingo-m 850E Ft vettem egy új 35 nm lakást 2.1m Ft volt + 2.1 m Ft 5 év alatt egyszeri 20% kamatra kellett vissza fizetni. Ez a lakás az 5 év végén 14M Ft ot ért. 2018, szintén nem volt régen, 70 nm lakás 3 gyerek CSOK, 26,5 M Ft lakás, ebből 6.5 Ft ot kellett kifizetni hogy beköltözzünk. Ez a lakás most 65 M Ft lenne. Innen, 2024 nézve utópisztikus az egész.

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน +2

      Úram, ön idős. 99-ben még csak 12 éves voltam. 😂
      Mindenesetre ügyes volt!
      Szerintem adja el 65-éet és vegyen hitelre 2 vagy 3 lakást. Most! 😊

    • @FARAGODOKI
      @FARAGODOKI หลายเดือนก่อน +1

      @@ferenckluni7652 Nem most van itt a hitelfelvétel ideje, majd ha 10 M Ft 5 évre teljes összegre vetítve újra mínusz 5 % kamat lesz (csók + ltp) ennyire jött ki tehát a 26.5 M Ft os lakás ténylegesen csak 16M volt 😬😬😬😬

  • @erdly
    @erdly หลายเดือนก่อน +4

    18:20
    Azért annak a 20 milliónak van ám hozama is (akár államkötvényben parkol), ami mehet akár bérleti díjra is, így már van egy 4. Változó is.

  • @ovarzolee
    @ovarzolee หลายเดือนก่อน +3

    Ez egy szép teoretikus eszmefuttatás volt.
    Azonban egy ingatlan értéke nagyon változó lehet. Amikor kifizetik az árát, akkor biztos az összeg.
    Sok ismeretlenes ez az egyenlet. Az általatok példaként vett garzon lehet akár 40-60-80 akár 100 éves is. Ki tudja, hogy 20 év alatt mit változik a piac, a kereslet, kínálat, a környék hogyan változik. stb. stb.

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน

      Részben egyetértek. Azzal feltétlenül, hogy sok minden befolyásolja egy ingatlan árát. Ha ma megveszed, holnap egyáltalán nem biztos, hogy ugyanannyiért (többért, vagy kevesebbért...) tudod eladni.
      Az eszmefuttatás matematikai oldala semmiképpen nem teoretikus, hiszen konkrét összefüggést mutat be számszerűen (és persze emellett nem ad választ mindenre)

  • @JanosNagy-kz2pp
    @JanosNagy-kz2pp หลายเดือนก่อน +10

    Csok helyett inkáb lakasokat kellett volna építeni az embereknek és azt oda adni az embereknek. Az helyreállítaná az ingatlan árakat.

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน +2

      Ebben sok igazság van

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน +1

      Ingyen, ugye?
      Kun Béla meg forog a sírjában. 😂
      Ne röhögtessen már.

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน +3

      @@ferenckluni7652 Bérlakások építése nem egy életidegen dolog... számos nemzetközi példa van rá

  • @robertkecse9701
    @robertkecse9701 หลายเดือนก่อน +2

    Sziasztok.
    Jó a videó nagyon.
    Én plusz ingatlant vontam be. Így 10% is elég.
    Csok, csok hitel, illeték mentesség 4%, 2-3gyermek hitel csökkentés 1-4milla.
    Babaváró.
    Egy deviza hitel kifizetés után újra belevágtunk 2013ban. Azóta 4 lakás van. De már az ingatlan értéke duplája a hitelnek.
    És infláljuk a törlesztőt.
    Ismerős az 1986 ban felvett 30éves hitelt végig fizette fixen.
    2800ft os törlesztő a végén már vicces, amit az elejen nehéz volt kifizetni.

  • @peterlevai8529
    @peterlevai8529 หลายเดือนก่อน

    Sziasztok! Köszi a videót, voltak benne tök jó gondolatok, amik elgondolkoztatják az embert. Viszont szerintem egy átlagos nézőnek sokkal emészthetőbb lenne, ha több lenne benne a vizuális összehasonlítás (gondolok itt a bérlet-hitel költsége, nagysága stb megjelenítésére) 2 dolog, ami hiányzott nekem (lehet, h elkerülte a figyelmemet): 1 ha bérlek, akkor a 20 millió forintommal tudok valami kezdeni, aminek elvileg hozama van, és az csökkenti a bérleti díjat, illetve, nyomatékosítani azt, h bár a hitel drágább, DE ott a nap végén egy ingóság a birtokomba kerül, tehát a vagyonon nő (ezt sokan elfelejtenek az ilyen összehasonlításkor). Ezeket azért is jó sokszor ismételgetni, hogy az emberek elkezdjenek végre komplexen gondolkodni a pénzügyeikről.

  • @Panicradio
    @Panicradio หลายเดือนก่อน +1

    Király videó lett! Köszi! Még több ilyet. Esetleg elgondolkodhatnátok egy olyan funkcióban is az oldalatokon, egy olyan kalkulátorban, ami segít kiszámolni azt, amit itt elmondtatok, de úgy hogy a különböző paramétereket azért tudod változtatni.

    • @BankmonitorHu
      @BankmonitorHu  หลายเดือนก่อน +1

      Köszönjük szépen a pozitív visszajelzést! Örülünk, hogy tetszett a videó! Nagyszerű ötlet a kalkulátor, ami segítene a nézőknek kiszámolni a különböző paraméterek alapján a bemutatott eredményeket. Köszönjük, hogy megosztottad velünk!

  • @gaborhajnal6159
    @gaborhajnal6159 หลายเดือนก่อน +13

    Kolklégám hitelből vett lakást a 14. kerületben Pesten. Volt egy kis tartaléka s azt is beletolta. Megcsúszott a hitel törlesztéssel és mindent bukott. A lakást, a betett pénzét és noha elvették a lakását a közüzemi vállalatok megemelték a már nem létező lakásának törlesztőit háromszorosára s ma 5 800 000 Ft tartozása van és földön futó. Az illlető pedagógus és szolgálati férőhelyben él és már látja, hogy sose telik le a hitele noha másodállásba is eljár, hogy egyáltalán legyen pénze. Na ezek azok dolgok amit sehol se hallasz elmesélve emberi történeteket. Undorító az egész hitel világ. Az araboknál lés pl Indiában annyit kell csak visszafizetni amit felvettél hitelt. Na ezért élnek jól a bankárok Magyarországon és főleg a behajtók!

    • @norbertrakonczay1765
      @norbertrakonczay1765 หลายเดือนก่อน +3

      Ez mikori történet? A mostani, fix kamatoknál azért nehezen tudom elképzelni, hogy valaki teljesen földön futó legyen. Az évek során egyre könnyebb fizetni a törlesztőt

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน +2

      ​@@norbertrakonczay1765egyetértek önnel - ez tuti valamiféle devízahitel volt 2007-ből. 😂

  • @attilavicen1579
    @attilavicen1579 หลายเดือนก่อน +1

    Érdekes, hogy nyugaton nagyobb arányban bérelnek az emberek és inkább a vállalkozásukba fektetik a pénzüket, gondolom ott azért dübörög jobban a gazdaság, mert ha egy jól kitalált cég ha beindul pár év alatt kitermelheti egy ilyen ingatlan árát. És utána a cég is érték. Persze az ingatlannak is megy fel az ára, de egy cég jobban pörgeti a gazdaságot. Persze az ingatlant is fel kell újítani stb, de egy jólmenő cég megmozgat évente száz milliót.

  • @gyurkesm
    @gyurkesm หลายเดือนก่อน +5

    Azért itt elég sok minden el lett nagyolva. Az inflációról elég gyorsan elmondtátok hogy nem sokat számít, aztán a végén mégis fontos lett. Persze az nehezen számítható, de pont ezért sokat segítene az embereknek, hogy azt különböző becslések mellett hogyan lehet számszerűsíteni, és akkor kitalálhatom hogy 3% inflációra számítok vagy 8%ra, és ennek megfelelően mennyire félek egy beruházástól.
    Ezen kívül amortizáció? A lakás értéke évi pár százalékával kell évente amortizációval számolni. 20 év után akkor ér ugyan annyit a lakásom, ha újabb 20 millióval felújítom akkor már nem ilyen könnyű a matek.
    A kezdőtőke befektetése bérlés mellett? Persze általában azért nem veszünk lakást mert nincs meg a kezdőtőkénk, de mi van akkor ha van 20 millióm, és én azt inkább másba fektetném?

    • @balazsfogt9401
      @balazsfogt9401 หลายเดือนก่อน +2

      @@gyurkesm Ez pontosan, így van örülök, hogy más is látja. Sőt azt is nehéz belőni mekkora lakásra van szükség. Bérleménynél magadra szabod saját lakásnál/háznál ellenben előre tervezel ezért sok esetben nagyobbat veszel, ott a rezsi is megugrik, amiből szintén lehetne önerőt képezni. Ha veszel egy kisebbet, ami nagyobbra cserélhető akkor meg ott a kötötség, hogy elöbb el kell adni.
      A félelem inflációtól ha fixre veszed nem hiszem hogy olyan vészes mivel kiváltható kedvezőbbre ha csökken a kamat környezet, de ilyen téren még tájékozódnom kell.
      Az amortizáció viszont ott van bármennyire vigyázunk.

    • @gyurkesm
      @gyurkesm หลายเดือนก่อน +3

      @@balazsfogt9401 nem is csak szószerinti amortizáció amúgy. Ha ma veszek egy lakást ilyen árak mellett, akkor modern lakást szeretnék, 20 év múlva viszont az se lesz modern, ha akkor is modern lakást szeretnék akkor azt is amortizációnak számíthatom.
      De azzal is nagyon egyet értek, hogy a méretek is nagyon megkötnek vásárlásnál. Babavárót/csokot garzonra venni, ahonnan el se költözhetsz a hitel szabályai miatt, elég felelőtlen döntés, de ha a 3 gyerek 20 év múlva kirepül akkor meg kergethetitek egymást a sokszobás megfizethetetlen rezsisjű lakásban

    • @bgreg6069
      @bgreg6069 หลายเดือนก่อน

      Egyetértek, az amortizaciot én is hiányoltam.

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน

      Két fontos dolog:
      1., az infláció párhuzamosan van jelen mind a kamat, mind az ingatlanérték oldalon (a differencia annyi, hogy kamat oldalon hosszú időre rögzített, a hitelfelvételkori várakozások alapján kialakult kamatszintben)
      2., az amortizációs valós dimenzió, ahogyan az illeték és más egyéb tényezők is... ez a videó alapvetően az ingatlanár és a kamat viszonylatáról szól és nem kíván teljes képet adni minden dimenzióban

  • @retekfekete7807
    @retekfekete7807 หลายเดือนก่อน +5

    Azt azért hozzáteszem hogy 100 ból hány embernek van 20 milla megtakarítása? 3-nak? 10-nek?

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน

      A beszélgetésben bemutatott számításban egy adott példa szerepel. A matematika ugyanúgy működik kisebb és nagyobb számokkal is.

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน +2

      Átlagosan minden embernek van 13 millió forint megtakarítása - KSH - tavalyi adat. 😂

    • @retekfekete7807
      @retekfekete7807 หลายเดือนก่อน

      orbán mészáros tiborcz vagyonát osztották el a 10 milliós lakossággal? Így jött ki? :D

    • @gyorgyt.2246
      @gyorgyt.2246 หลายเดือนก่อน

      @@ferenckluni7652 csak az nem átlagember :D

    • @gabormarkhardy7324
      @gabormarkhardy7324 หลายเดือนก่อน

      ​@@ferenckluni7652😮 ennyit a ksh ról

  • @jobblakashitel
    @jobblakashitel หลายเดือนก่อน

    A jelzáloghitel befektetőknek egy eszköz, amivel növelhetik a befektetett készpénzre vetített hozamukat; az otthont vásárlóknak pedig egy lehetőség, hogy megspóroljanak 5-10 évnyi albérleti díj kifizetést, amíg összegyűjtenék a saját ingatlan árát.

  • @blizardo13
    @blizardo13 หลายเดือนก่อน +1

    Értem én, hogy a hitel népszerűsítése a célotok mert az után van bevételetek. DE van más megoldás is. Feláldoz az ember pár évet az életéből, dolgozik folyamatosan, havi 1,2-1-5 millós fizuért és 4-5 év alatt megvan ez a pénz. Tököm se adósodna el 20 évre. Bármi történhet, egészségügyi probléma, vagy baleset. Akkor buktad az ingatlant meg a befizitett pénzt is. Ott vagy Egészség és pénz nélkül. Erre nem gondolnak sokan. Lehet kicsi az esélye de megtörténhet.

    • @BankmonitorHu
      @BankmonitorHu  หลายเดือนก่อน

      Kedves Blizardo!
      Köszönjük szépen a visszajelzést! Nagyon fontos szempontokat említettél, amiket érdemes figyelembe venni a pénzügyi tervezés során. Valóban, a hitelek mellett mindig érdemes megvizsgálni a többi lehetőséget is, és mindenki saját élethelyzete, prioritásai alapján hozza meg a legjobb döntést. Az általad említett kockázatokat is fontos mérlegelni, és olyan pénzügyi stratégiát választani, ami biztonságot nyújt a váratlan helyzetekben is.

    • @peterlevai8529
      @peterlevai8529 หลายเดือนก่อน +2

      és hol terem széles körben a havi 1,5 milliós fizetés Magyarországon? Ja, sehol. Nem a kiugró esetekből kell kiindulni, és téves következtetéseket levonni a magyar valóságra.

    • @blizardo13
      @blizardo13 หลายเดือนก่อน

      ​@@peterlevai8529 Mindenkinek el kell dönteni, hogy eladósodik 20 évre, mellette élete nem lessz, röghöz lessz kötve, vagy inkább 5 évet lehúz egy olyan munkakörben ami nem népszerű, szintén nem sok (családi) élete lessz, de jól lehet vele keresni.
      Elmondom a receptet.:
      Megcsinálod kamionra CE a jogosítványt, kb. 1 év és kb. 1 millió ft.Lehet több nem tudom mostani árakat. (OFA-n keresztül ingyenes, de úgy lehet 2 év lessz.)
      Dolgozol kb 0,5-1 évet egy olyan cégnél ahol kezdőket is felvesznek. Utána jelentkezel egy külföldihez, ahol 1,5 millió a fizetés. Ha jó hónapod van, elérheted az 1,7 milliót is. Jó lehet extrém összeg, viszonylag könnyen elérhető. Egy jogosítvány, 1 év tapasztalat, angol, német nyeltudás, meg 5 év az életedből, ennyi.
      Nem kell hozzá éveket tanulni, nem kell hozzá több éves tapasztalat. Akkor hagyod abba, majd kezded újra amikor akarod. Ha fél évet akarsz dolgozni, akkor annnyit dolgozol. Fél év alatt annyit keresel mint, máshol 2-3 év alatt. De magyar cégnél is tudsz már havi 1,2 millót keresni, de akkor 30-31 napot külföldön vagy.
      Vannak előnyei, vannak hátrányai. Bár kell hozzá egy tűrő képesség is. :D Előny ha nincs család, mert ha van, 99% hogy nem lessz...
      Ha egy átlagos embert nézünk akkor bárkinek elérhető széles körben. Külföldről, hoznak be sofőröket mert hiány "szakma".
      Egyébként olvas kommenteket, kiszamolo pont hun. Nagy részük informatikus, programozó. Vannak ilyen fizetések, csak ahoz tanulni kell meg végig kell járni a ranglépcsőt ami több év...

  • @rozalianemeth8512
    @rozalianemeth8512 หลายเดือนก่อน +2

    Ha véletlenül ide ér a háború, akkor mi újság? Még a biztosító sem fizet.

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน

      Vis Major. Naná hogy nem fizet. 😂

    • @BankmonitorHu
      @BankmonitorHu  หลายเดือนก่อน

      Arra alapvetően nagyon kicsi esélyt látunk most, hogy a háború átterjedjen ide. De egy ilyen helyzetben valóban könnyen megrongálófhat az ingatlanvagyon. És valóban ilyen helyzetben a biztosítók jellemzően nem fizetnek.
      De ilyen szituációban azért a többi vagyonelem biztonsága is eléggé kétségessé válik.

    • @Gianniz27
      @Gianniz27 3 วันที่ผ่านมา

      @@BankmonitorHu Álomvilágban.

  • @laszloban451
    @laszloban451 หลายเดือนก่อน

    Nem vagyok pénzügyben jártas, csak józan ésszel próbálom megérteni, hogy hogyan érhető el az ingatlan értékének a növekedése?
    A befektetés az ingatlanba, az tiszta. De az a hitelen felüli befektetés, amire nem feltétlenül van keret, amikor hitelt kell törleszteni, családot eltartani.
    Én is házat szeretnék venni, de üres a zsebem, hitelt kell majd felvennem.
    Jelenleg, két opcióról tudok.
    Az egyik, hogy beépítették a vállalkozók a csokot és a babavárót az árakba, amivel sok ingatlan ára felugrott. Ezt nagyon sok youtube forrásból hallottam már, de ez már kifutott.
    A másik, hogy a Covid, a háború következtében megugrottak az árak, de a fizetések még nem követték le a változást. Ilyen még várható, ez lehet opció, de ebben az esetben a törlesztés is egyre nagyobb terhet fog jelenteni, hiába fix a kamat 10 évig.
    Pl. 2017-ben vásárolt autóm 2,1 millió volt 7 évesen. A mai használt autó kínálat alapján, azaz 7 év használat után (14 év), 1 millió és 2,9 millió között van az autó értéke a piacon.
    Tehát, valamit tud a típus, ha többért adhatom el, mint amennyiért vettem...
    Ha megint csökken a Forint fizető értéke, akkor mi lesz a kamattal 10 év után, a 20 éves futamidő végéig?
    Mennyire éri meg ilyen körülmények között hitelt vállalni?
    Köszönöm, ha valaki tud tippeket adni!

    • @BankmonitorHu
      @BankmonitorHu  หลายเดือนก่อน

      Kedves László!
      Ha a forint értéke csökken, az infláció emelkedhet, ami hatással lehet a jövőbeni kamatokra. A jelenlegi fix kamatozású hitelek esetében a kamat a megadott időszak végéig változatlan marad, tehát a 10 éves fixálás ideje alatt nem kell aggódnod a kamatemelkedés miatt. Azonban a 10 év letelte után a hitel kamata újraszámításra kerülhet, és a piaci feltételek szerint változhat. Ha a forint gyengülése tartósan magas inflációt eredményez, az újraszámított kamat magasabb lehet. De az is opció, hogy a teljes 20 évre fixált hitelt veszel fel és ha számottevően jobbak a kamatkörülmények akkor újrafinanszírozod.
      Minden helyzet egyedi, és függ a hitelkamatoktól, valamint az ingatlanárak várható emelkedésétől. Előfordulhat, hogy az ingatlanok értéke oly mértékben emelkedik hosszú távon, hogy kompenzálja a hitelfelvevőt. Ha valaki arra számít, hogy a hitelkamatok jelentősen emelkednek, érdemes lehet mielőbb lépnie.
      Ha megadod az elérhetőséged a lakáshitelkalkulátorunkban akkor hitelszakértőnkkel át tudod beszélni milyen lehetőségeid vannak és melyik a legmegfelelőbb számodra.
      bankmonitor.hu/lakashitel-kalkulator/

  • @azrael834
    @azrael834 หลายเดือนก่อน +1

    Ismerősom 7 évvel ezelőtt 10 millióért vette az teljesen új társasházi lakását. Most 30 millióért mennek. Ingatlanokba fektetett pénz sokkal többet hoz mint a banki hitelek. Nem hiába ismerek olyant is akinek 14 ingatlanja is van és olyanokat akik folyamatosan felvásárolják. 😂 Most egy útépítésű nem luxus családi ház 75 millióért megy. Nem régen még 50 milliókért mentek. Ami extrább az már 100 millió felett van.

    • @azrael834
      @azrael834 หลายเดือนก่อน

      Hozzá teszem ez miatt mennek fel az ingatlan értékek mert sokan trükköznek vele. Más országokban ezt úgy oldják meg hogy az egyetlen ingatlan felett óriási adókat vetnek ki rá. Ebben a maffia országban ez nem lehetséges, mert a gazdag elitnek nem érdeke. Hülyére gazdagodnak, miközben felverik az árakat. Az életkezdő fiatalok meg szopnak!

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน +2

      Semmi nem garantálja, hogy az elmúlt 10 év őárdimanikája fennmarad az ingatlanpiacon... sőt, sokkal valószínűbb, hogy nem. A videó azt kívánta bemutatni, hogy egy sokkal mérrsékeltebb árváltozás (sőt akár infláció alatti árváltozás is) ki tudja "termelni" a kamatokat

  • @zoltanolah1986
    @zoltanolah1986 หลายเดือนก่อน +1

    Az a rossz hírem van ha a bank felé 1ft tartozásod van és hitelnél a bank van bejegyezve az 1 helyre a földhivatalnál akkor is elveheti az ingatlant.Erre figyeljetek.

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน

      Minden bizonnyal itt LEJÁRT tartozásról lenne szó... igen, a bankkhitelt fontos időben, a vállalt feltételek mellett törleszteni... (egyébként az ingatlan "elvétele" egy hosszú és komplex folyamat, ami - ugyan nem enyhíti a fájdalmakat - a bank számára is jelentős veszteséget okoz az esetek döntő részében)... talán majd erről is készítünk egy külön videót

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน

      Köszi, figyelek majd. 😂

  • @skaterflacon
    @skaterflacon หลายเดือนก่อน

    Ne feledjük hogy 20 év múlva ez a pénz fele ennyit fog érni.
    Ez kétélű. A hiteled pénzösszege is fele ennyit, és az ingatlanod értéke is. Ha lakni veszed az ingatlant, ne felejtsd el beleszámolni a 20 év alatt a kifizetendő bérleti díjat.

  • @champipy
    @champipy หลายเดือนก่อน

    Milért van az, hoyg először a kamatot kell kifietni? Miért nem minden hónapban 50% kamat és 50% tőketartozás? Azért kérdezem, mert a szerencsétlen devizahitelesek pont ezzel lettek megszivatva.

    • @laszlohorvath720
      @laszlohorvath720 หลายเดือนก่อน +1

      2005 ben a KH banknál a svájci frank hitel törlesztője 3 részből állt....tőke rész kb.35-40%,kamat 45-50% és kezelési költség kb 10-15%...

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน +2

      Ez egy egyszerű matematikai kérdés: ha a kamatot nem fizeted meg teljes egészében, akkor a tartozás nő -> ha a tartozás nő, akkor kisebb a tőketartozás csökkenése -> azaz visszajutunk ugyan oda, hogy előrször kamat, utána a fennmaradó rész tőketartozás csökkenés.
      Létezik a hiteltörlesztésnek egy másik módja (jellemzően vállalati hiteleknél): itt minden hónapban pontosan X Ft (azaz változatlan) a tőketörlesztés mértéke és efelett kerül megfizetésre a kamat. Ennek az egyenes következménye, hogy - mivel a kamatrész mindig csökken - a TELJES havi törlesztés az időszak elején sokkal magasabb mint a közepén, vagy végén.
      Számszerűen 10 millió Ft hitel, 20 évre, 6% kamattal:
      1., hagyományos (annuitásos), azonos havi törlesztéseket tartalmazó esetben -> havi ÖSSZES törélesztés 71.643 FT
      2., minden hónapban kifizetjük a 10 000 000 Ft 240-ed (12 hónap x 20 év) részét tőketarttozás csökkenésre [41.667 Ft] ÉS kifizetjük az egy hónapra eső kamatot [első hónapban: 50.000 Ft], azaz mindösszesen 91.667 Ft
      Látható, hogy a második esetben 20.024 Ft-tal, azaz 28%-kal magasabb a törlesztőrészlet -> ez olyan különbség, hogy sokkal kevesebben tudnák vállalni

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน

      Annunitásos kölcsön a neve - üdv a pénzügyek világában! 😂

    • @janosnagy4382
      @janosnagy4382 หลายเดือนก่อน

      @@balazssandorfi A példádban szereplő két esetnél mennyi lesz a végén visszafizetett összeg?

  • @zoltanolah1986
    @zoltanolah1986 หลายเดือนก่อน +5

    Hitelfelvételnél amikor aláírod a szerződést minden emberi jogodról lemondasz mintha nem is léteznél mindenről a bank rendelkezik ameddig adós vagy.

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน

      A hitelezés mindig egy két oldalú játszma, sajnos kemény kötelezettségeket kell felvállalni hitelfelvevői oldalon. A kérdés, hogy ez logikus-e? Te adnál hitelt úgy valakinek, hogy semmilyen felelősség vállalást nem kérsz? Ha így lenne, valószínűleg nem lenne hitelezés a világban. Hitelezés nélkül pedig egy teljesen más, gyengébb gazdasági környezet alakulna ki. És igen, a hitelezésnek is van egészséges és egészségtelen megvalósulása, mértéke... csakúgy, mint mindennek az életben. (Én még pl. soha nem láttam egyetlen embert sem haragudni a palcsintára, vagy a fagyira, azért mert felugrott 1 kg plusz...)

    • @Etin74
      @Etin74 หลายเดือนก่อน +3

      @@balazssandorfi "A hitelezés mindig egy két oldalú játszma, " ekkora demagóg szöveget rég hallottam... banknak semmi de semmi kockázata nincs. Ha szerinted van, akkor bizonyítsd!

    • @zoltanolah1986
      @zoltanolah1986 หลายเดือนก่อน +3

      @@balazssandorfi A probléma az aránytalanság.Ha valaki felvesz 1 millió ft-ot mert annyi hiányzik a lakásvásárláshoz akkor is le kell mondani minden emberi jogáról,és a bank kerül be a földhivatalnál az első helyre és a bank-é a lakás

    • @ferenckluni7652
      @ferenckluni7652 หลายเดือนก่อน

      ​@@zoltanolah1986Mesélje már el ezeket a lemondott "emberi jogokat"?!
      Értem, hogy ön nem túlságosan tájékozott, de felettébb magabiztos.

    • @zoltanolah1986
      @zoltanolah1986 หลายเดือนก่อน

      @@ferenckluni7652 Én a lakásomat közjegyzőn keresztül vásároltam aki nem küldött el egy jelentéktelen papírt a bank-nak de a hitelemet fizettem erre érkezik egy levél a bank-tól hogy 2 hét múlva elveszik a lakásomat.Úgy hogy megismétlem fizettem a bank felé és nem volt elmaradásom.

  • @BankmonitorHu
    @BankmonitorHu  หลายเดือนก่อน +1

    🏠💬 Ti hogy látjátok? Az ingatlanárak növekedése tényleg fedezheti a hitelkamatokat? Írjátok meg a véleményeteket! 📈💸

    • @gyorgyt.2246
      @gyorgyt.2246 หลายเดือนก่อน

      Ez a múltra igaz, de nem látunk 20 évet előre!

  •  หลายเดือนก่อน

    Komolytalan a műsor, ki tud fel venni 40 milliós hiteleket, nincs az a munkabér amiből ezt fizetni lehet átlag szinten. Légyszíves legközelebb inkább 25-30 millióval számoljatok, mert ez fizethető ki a havi 230-250-ed átlagbérből. A lakás mérete nem 40 vagy 60 négyzetméter, de hogy is, az már rég megfizethetetlen, hanem 28-30 négyzetméter.

    • @BankmonitorHu
      @BankmonitorHu  หลายเดือนก่อน

      Köszönjük, hogy megosztottad a véleményed!
      A nettó mediánbér 2024. májusában (a lakosság fele ennél többet, míg fele kevesebbet keres) 363 900 Ft volt. Ha egy pár szeretne lakást vásárolni és mindketten ilyen fizetéssel rendelkeznek, akkor a jövedelmük már elbírhatja a 40 millió Ft kölcsönösszeg durván 295 ezer Ft-os törlesztőrészletét. Ebből a szempontból a kérdéses példa teljesen életszerű lehet.

    •  หลายเดือนก่อน

      @@BankmonitorHu Az a baj hogy a valóságban jóval a medián alatt keresnek az emberek, a ksh erősen torzìtja a számokat.

    • @Gianniz27
      @Gianniz27 3 วันที่ผ่านมา

      Vidéken 200-250 Bp-en meg 350-400.

    •  3 วันที่ผ่านมา

      @@Gianniz27 Helyett budapest belváros 9,5 óra munkaidő

    • @Gianniz27
      @Gianniz27 3 วันที่ผ่านมา

      Ott egy kicsi több annál.

  • @BankmonitorHu
    @BankmonitorHu  หลายเดือนก่อน

    📢 Ne legyél azok között, akik lemaradnak a legfrissebb pénzügyi infókról! Iratkozz fel csatornánkra! 🔔

  • @MaverickKM88
    @MaverickKM88 หลายเดือนก่อน

    A bank mint cég nem ingatlanos cég! A bank nem arra játszik, hogy elvegyék a hitelre vásárolt ingatlanunkat.Viszont ha valaki nagyon nem fizeti a hitelrölesztőjét, akkor a bank kénytelen csökkenteni a veszteségés és muszáj lépnie..

    • @JanosNagy-kz2pp
      @JanosNagy-kz2pp หลายเดือนก่อน +1

      Nem ingatlanos de profitorientált. Neki a profit a lényeg! Mindegy milyen áron!!!!!!!

    • @MaverickKM88
      @MaverickKM88 หลายเดือนก่อน +1

      @@JanosNagy-kz2pp Ugyan ezt irtam én is lényegében, csak felesleges felkiáltójelek nélkül.

    • @Etin74
      @Etin74 หลายเดือนก่อน

      Jajj szegény meg ne sajnáljam... és mi van az otp ingatlannal? pl....

  • @barnabasbodnar2383
    @barnabasbodnar2383 หลายเดือนก่อน +2

    Logopédusra nem futja a bankmonitor profitjából?

    • @balazssandorfi
      @balazssandorfi หลายเดือนก่อน +4

      Már megkezdtük a foglalkozásokat és folyamatosan haladunk... egyelőre itt tartunk...

  • @kriszfekete7681
    @kriszfekete7681 หลายเดือนก่อน

    Egy nagyon fontos tételt kihagytatok, mégpedig az ingatlan amortizációját, nem ismerek olyan ingatlant amely 20 évesen többet érne mint az egykoron vásárolt értéke.😅

    • @szabolcshorvath5805
      @szabolcshorvath5805 5 วันที่ผ่านมา

      20 éve egy átlagos 50nm-es lakás 6-8 millió forint volt, most 30-40 millió. Szerintem többet ér. Persze a felújítás is pénz.

    • @Gianniz27
      @Gianniz27 3 วันที่ผ่านมา

      Akkor sok mindent nem ismersz.