Bardzo dziękuję za świetną lekcję. Czas minął tak szybko, że gdy usłyszałam, że to już koniec lekcji byłam szczerze zdziwiona. Duży plus za dokładne tłumaczenie przyjmowanych pozycji. Przez całą lekcję ani razu nie poczułam, bólu kręgosłupa czy jakiejkolwiek trudności z wykonaniem ćwiczeń.
widzę że kanał jest nowy a mimo to po już go uwielbiam. precyzja z jaką są pokazane ćwiczenia, dokładne wyjasnienie dzięki którym mogę ćwiczyć tylko słuchając. Rewelacja 👍👍👍
Kocie Grzbiety możesz wytłumaczyć,dlaczego należy pogłębić "wygięcie"?Cały czas trenerka do której chodzę na zajęcia,twierdzi,ze absolutnie nie poglębiamy tego ruchu i odcinek lędźwiowy w drugiej pozycji ma być naturalny(czyli bez wygięcia).Od zawsze uczono mnie właśnie tak jak Ty prezentujesz"koci grzbiet" ,ale nie wiem jak to osbie wytłumaczyć :D Z góry dziękuję!
Cześć :) Dziękuję za komentarz i już Ci odpowiadam. Szkoły są różne, ale zauważ, że zarówno zgięcie, jak i wyprost kręgosłupa, są to jego naturalne, fizjologiczne ruchy. Dlatego ja wyznaję, że aby utrzymać prawidłową ruchomość kręgosłupa powinno się wykonywać za równo te pierwsze, jak i drugie. Oczywiście, jak i wszystkie inne ćwiczenia - nie w nadmiernym, maksymalnym zakresie ruchomości kręgosłupa, tylko powoli, z wyczuciem, nie wchodząc w te skrajne, maksymalne jego wygięcia w żadną ze stron! Zauważ, że gdy dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, lordoza lędźwiowa się wypłyca (to uwypuklenie kręgosłupa w kierunku brzusznym, które masz w lędźwiach, zaczyna zanikać, a nawet uwypuklać się ku tyłowy), a tym samym "mięśnie pleców" jak i więzadła w obszarze lędźwi są nadmiernie rozciągnięte i osłabione. Obciążenie krążków międzykręgowych ("dysków") jest wtedy też bardzo jednostronne. Dlatego, wg. mnie, w ćwiczeniach, należy zadbać także o ten odwrotny, czyli przeprostny ruch kręgosłupa. Stąd też w moich ćwiczeniach znajdziesz pozycje przeprostne typu sfinks (około minuty 22-giej w tym filmiku), czy właśnie pozycję odwrotną do kociego grzbietu. Co więcej, takie naprzemienne zgięcia i wyprosty świetnie odzywiają i nawadniają krążi międzykręgowe, tym bardziej polecam takie ćwiczenia! Czasami u danej osoby posiadającej problemy z kręgosłupem występują różne przeciwwskazania - czy to do wygięć w jedną, czy w drugą stronę, ale to bardzo indywidualne problemy. Grunt, to robić wszystko we własnym zakresie w kontrolowany sposób, w którym nie odczywa się żadnych dyskomfortów, utrzymując aktywny, lekko wciągnięty brzuch i regularny oddech. Czy wyjaśniłam Ci conieco? :) Pozdrawiam i zapraszam do wspólnych ćwiczeń!
Witam czy to sa ćwiczenia dla początkujących? 😉 i jak często mozna je wykonywać? Oby więcej tak super zestawów :)) mój kregoslup czeka z utęsknieniem 😃
Są to ćwiczenia dla osób o każdym stopniu zaawansowania - jeśli któreś z nich okazałoby się dla Pani za ciężkie, zawsze możne Pani zmniejszyć jego intensywność i wykonać je wolniej, albo mniejszą liczbę powtórzeń. Co jest najistotniejsze, to stosować się do wskazań dotyczących pracy miednicy - w filmie często pada hasło "dociśnij kość krzyżową do maty", albo "nie pozwól aby lędźwie oddalały się od maty". Jeśli chodzi o częstotliwość wykonywania ćwiczeń "zdrowy kręgosłup" - zalecane jest co najmniej dwa razy w tygodniu. Czekam na komentarz po wykonanym treningu i obiecuję, że już za kilka dni pojawi się kolejny film! :) Pozdrawiam serdecznie!
Super cwiczenia Pani wszystko dokładnie tlumaczy wolno i ze zrozumieniem. Polecam serdecznie. Jestem pod wrażeniem.:)))nie mogę się doczekać kolejnych filmików
Spodobał mi się filmik z ćwiczeniami na kręgosłup, a czy mogłabym się dowiedzieć więcej o samej instruktorce-jakie ma kwalifikacje, aby prowadzić takie zajęcia (tak z ciekawości pytam)?
Cieszę się Magdo, że trening Ci się spodobał :) serdecznie zapraszam Cię do dalszych wspólnych ćwiczeń. Jestem certyfikowaną instruktorką fitness. Ponad to szkoliłam się w zakresie ćwiczeń prozdrowotnych (liczne kursy, warsztaty - np. szkolenie trener terapeuta w zakresie kręgosłupa w Open Mind School). Prowadzę zajęcia zdrowego kręgosłupa w klubach fitness już od wielu lat. Nie mam wykształcenia medycznego i zawsze zwracam uwagę na to, że osoby z silnymi dolegliwościami powinny najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem / fizjoterapeutą, aby mieć pewność, że mogą uczestniczyć w takich zajęciach. Pozdrawiam Cię serdecznie!
Ja mam pytanie. Gdy wykonuje koci grzbiet, ale gdy schodze z "dolu" na "górę" i na odwrót to dodaje machanie tlowiem na lewo i prawo to strasznie mnie zaczyna boleć kręgosłup w okolicy lopatek i do tego odczuwam ból w okolicy mostka(bardziej nad mostkiem) i chrupniecie co jakis czas, od czego to może być? Jak temu zaradzić?
Dzień dobry! :) Przeczytałam Pani komentarz pod filmem na kanale Med Pub. Jestem 3 tyg po operacji dyskopatii w odcinku lędźwiowym. Czy mogłabym się do Pani odezwać? Cieszę się, że na Panią trafiłam. Temat operacji dysków owiany jest wieloma mitami. Chciałabym porozmawiać z kimś, kto sam to przeszedł, a przede wszystkim nie zrezygnował z aktywności. Pozdrawiam, Kinga
Dzień dobry, oczywiście Pani Kingo, zapraszam do kontaktu! www.kociegrzbiety.pl to mój profil facebook'owy, zapraszam do wysłania wiadomości :) Pozdrawiam
@@KocieGrzbietyDlaczego pani nie odpisuje wszystkim to po pierwsze Po drugie koci grzbiet owszem ale wygięcie w drugą stronę absolutnie nie bo jak tak zaczynam robić to wygięcie w drugą stronę to dopiero mnie zaczął kręgosłup lędźwiowy boleć nie polecam
@@kamilakopys2073 Jeśli są ćwiczenia, które Pani nie służą - oczywiście proszę ćwiczyć w zgodzie ze sobą. Sugeruję również konsultację fizjoterapeutyczną. Pozdrawiam
@@KocieGrzbiety łupana magistra fizjoterapeuty byłam 3 razy i pokazał mi jedno ćwiczenie śmiech na sali nie po to płacę fizjoterapeuci żeby szukać ćwiczeń po TH-cam wszędzie naciąganie i tyle
Jeśli martwi Cię problem sztywności kręgosłupa - proponuję wizytę u fizjoterapeuty. Nie mniej, systematyczne ćwiczenia na prwno poprawią jego ruchomość. Cierpliwości - ciało świetnie uczy się nowych ruchów, więc ćwicz spokojnie, we własnym zakresie i w zgodzie ze swoim ciałem, a na pewno będzie lepiej :) Pozdrawiam!
@@KocieGrzbiety Fizjoterapeuta twierdzi, że jest to bardzo dziwna sztywność, którą terapią manualna nie jest w stanie rozpracować. Obecnie chodzę na sesje z powodu dyskopatii lędźwiowej.
Bardzo dziękuję za świetną lekcję. Czas minął tak szybko, że gdy usłyszałam, że to już koniec lekcji byłam szczerze zdziwiona.
Duży plus za dokładne tłumaczenie przyjmowanych pozycji. Przez całą lekcję ani razu nie poczułam, bólu kręgosłupa czy jakiejkolwiek trudności z wykonaniem ćwiczeń.
Dziękuję za komentarz! Ogromnie się cieszę, że ćwiczenia były dla Ciebie odpowiednie. Zapraszam do dalszych wspólnych treningów ♥️ pozdrawiam!
Idealnie pokazujace prawidłowe pozycje ciało☺️
♥️
Proste i dobrze wytłumaczone ćwiczenia na kręgosłup. Dzięki temu łatwiej mogą stać się codziennym nawykiem - czegoś takiego szukałam, dzięki!
Dziękuję! Powodzenia w ćwiczeniach :*
Rewelacja. Przećwiczyłam całość i nie wiem kiedy ten czas minął :)
świetny kanał! :) czekam na więcej filmików!
Dziękuję :) Lada dzień pojawi się kolejny.
Zapraszam do ćwiczeń! :)
Fajnie się cwiczyło
Jak dla mnie idealne połączenie ćwiczeń i chwili relaksu dla kręgosłupa:) Jutro robię kolejną lekcje!
Fajne te koronalekcje 🙂
😁 miło mi to słyszeć ♥️ powodzenia!
widzę że kanał jest nowy a mimo to po już go uwielbiam. precyzja z jaką są pokazane ćwiczenia, dokładne wyjasnienie dzięki którym mogę ćwiczyć tylko słuchając. Rewelacja 👍👍👍
Bardzo się cieszę, że razem ćwiczymy!
Pozdrawiam i powodzenia w treningach :)
rewelacyjne ćwiczenia jestem dobry w ćwiczeniach
Dziękuję za ćwiczenia
Zapraszam do wspólnego treningu przy pozostałych filmach :)
Kocie Grzbiety możesz wytłumaczyć,dlaczego należy pogłębić "wygięcie"?Cały czas trenerka do której chodzę na zajęcia,twierdzi,ze absolutnie nie poglębiamy tego ruchu i odcinek lędźwiowy w drugiej pozycji ma być naturalny(czyli bez wygięcia).Od zawsze uczono mnie właśnie tak jak Ty prezentujesz"koci grzbiet" ,ale nie wiem jak to osbie wytłumaczyć :D Z góry dziękuję!
Cześć :) Dziękuję za komentarz i już Ci odpowiadam. Szkoły są różne, ale zauważ, że zarówno zgięcie, jak i wyprost kręgosłupa, są to jego naturalne, fizjologiczne ruchy. Dlatego ja wyznaję, że aby utrzymać prawidłową ruchomość kręgosłupa powinno się wykonywać za równo te pierwsze, jak i drugie. Oczywiście, jak i wszystkie inne ćwiczenia - nie w nadmiernym, maksymalnym zakresie ruchomości kręgosłupa, tylko powoli, z wyczuciem, nie wchodząc w te skrajne, maksymalne jego wygięcia w żadną ze stron!
Zauważ, że gdy dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, lordoza lędźwiowa się wypłyca (to uwypuklenie kręgosłupa w kierunku brzusznym, które masz w lędźwiach, zaczyna zanikać, a nawet uwypuklać się ku tyłowy), a tym samym "mięśnie pleców" jak i więzadła w obszarze lędźwi są nadmiernie rozciągnięte i osłabione. Obciążenie krążków międzykręgowych ("dysków") jest wtedy też bardzo jednostronne.
Dlatego, wg. mnie, w ćwiczeniach, należy zadbać także o ten odwrotny, czyli przeprostny ruch kręgosłupa. Stąd też w moich ćwiczeniach znajdziesz pozycje przeprostne typu sfinks (około minuty 22-giej w tym filmiku), czy właśnie pozycję odwrotną do kociego grzbietu.
Co więcej, takie naprzemienne zgięcia i wyprosty świetnie odzywiają i nawadniają krążi międzykręgowe, tym bardziej polecam takie ćwiczenia!
Czasami u danej osoby posiadającej problemy z kręgosłupem występują różne przeciwwskazania - czy to do wygięć w jedną, czy w drugą stronę, ale to bardzo indywidualne problemy.
Grunt, to robić wszystko we własnym zakresie w kontrolowany sposób, w którym nie odczywa się żadnych dyskomfortów, utrzymując aktywny, lekko wciągnięty brzuch i regularny oddech.
Czy wyjaśniłam Ci conieco? :) Pozdrawiam i zapraszam do wspólnych ćwiczeń!
bardzo fajne. Prose o więcej cwiczeń przy biurku:)))))
Na pewno się pojawiają :)
Witam czy to sa ćwiczenia dla początkujących? 😉 i jak często mozna je wykonywać? Oby więcej tak super zestawów :)) mój kregoslup czeka z utęsknieniem 😃
Są to ćwiczenia dla osób o każdym stopniu zaawansowania - jeśli któreś z nich okazałoby się dla Pani za ciężkie, zawsze możne Pani zmniejszyć jego intensywność i wykonać je wolniej, albo mniejszą liczbę powtórzeń.
Co jest najistotniejsze, to stosować się do wskazań dotyczących pracy miednicy - w filmie często pada hasło "dociśnij kość krzyżową do maty", albo "nie pozwól aby lędźwie oddalały się od maty".
Jeśli chodzi o częstotliwość wykonywania ćwiczeń "zdrowy kręgosłup" - zalecane jest co najmniej dwa razy w tygodniu.
Czekam na komentarz po wykonanym treningu i obiecuję, że już za kilka dni pojawi się kolejny film! :)
Pozdrawiam serdecznie!
Super cwiczenia Pani wszystko dokładnie tlumaczy wolno i ze zrozumieniem. Polecam serdecznie. Jestem pod wrażeniem.:)))nie mogę się doczekać kolejnych filmików
Spodobał mi się filmik z ćwiczeniami na kręgosłup, a czy mogłabym się dowiedzieć więcej o samej instruktorce-jakie ma kwalifikacje, aby prowadzić takie zajęcia (tak z ciekawości pytam)?
Cieszę się Magdo, że trening Ci się spodobał :) serdecznie zapraszam Cię do dalszych wspólnych ćwiczeń.
Jestem certyfikowaną instruktorką fitness. Ponad to szkoliłam się w zakresie ćwiczeń prozdrowotnych (liczne kursy, warsztaty - np. szkolenie trener terapeuta w zakresie kręgosłupa w Open Mind School). Prowadzę zajęcia zdrowego kręgosłupa w klubach fitness już od wielu lat. Nie mam wykształcenia medycznego i zawsze zwracam uwagę na to, że osoby z silnymi dolegliwościami powinny najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem / fizjoterapeutą, aby mieć pewność, że mogą uczestniczyć w takich zajęciach. Pozdrawiam Cię serdecznie!
@@KocieGrzbiety Dzięki za odpowiedź. Napisałam Tobie jeszcze wiadomość na messengerze. Pozdrawiam
Ja mam pytanie. Gdy wykonuje koci grzbiet, ale gdy schodze z "dolu" na "górę" i na odwrót to dodaje machanie tlowiem na lewo i prawo to strasznie mnie zaczyna boleć kręgosłup w okolicy lopatek i do tego odczuwam ból w okolicy mostka(bardziej nad mostkiem) i chrupniecie co jakis czas, od czego to może być? Jak temu zaradzić?
Czy takie ćwiczenia są bezpieczne dla osób z dyskopatią?
Pilates
Dzień dobry! :) Przeczytałam Pani komentarz pod filmem na kanale Med Pub. Jestem 3 tyg po operacji dyskopatii w odcinku lędźwiowym. Czy mogłabym się do Pani odezwać? Cieszę się, że na Panią trafiłam. Temat operacji dysków owiany jest wieloma mitami. Chciałabym porozmawiać z kimś, kto sam to przeszedł, a przede wszystkim nie zrezygnował z aktywności. Pozdrawiam, Kinga
Dzień dobry, oczywiście Pani Kingo, zapraszam do kontaktu! www.kociegrzbiety.pl to mój profil facebook'owy, zapraszam do wysłania wiadomości :) Pozdrawiam
@@KocieGrzbietyDlaczego pani nie odpisuje wszystkim to po pierwsze Po drugie koci grzbiet owszem ale wygięcie w drugą stronę absolutnie nie bo jak tak zaczynam robić to wygięcie w drugą stronę to dopiero mnie zaczął kręgosłup lędźwiowy boleć nie polecam
@@kamilakopys2073 Jeśli są ćwiczenia, które Pani nie służą - oczywiście proszę ćwiczyć w zgodzie ze sobą. Sugeruję również konsultację fizjoterapeutyczną. Pozdrawiam
@@KocieGrzbiety łupana magistra fizjoterapeuty byłam 3 razy i pokazał mi jedno ćwiczenie śmiech na sali nie po to płacę fizjoterapeuci żeby szukać ćwiczeń po TH-cam wszędzie naciąganie i tyle
kiedy druga lekcja?
Wszystkie treningi dostępne są tutaj, na TH-cam Kocich Grzbietów - zapraszam serdecznie do dalszych wspólnych ćwiczeń! :)
Kto z Wf ?
taki WF to ja rozumiem.
jak dla mnie troche zbyt długie komentarze
XD
Mam sztywny odcinek piersiowy i nie wiem co jest grane.
Jeśli martwi Cię problem sztywności kręgosłupa - proponuję wizytę u fizjoterapeuty. Nie mniej, systematyczne ćwiczenia na prwno poprawią jego ruchomość. Cierpliwości - ciało świetnie uczy się nowych ruchów, więc ćwicz spokojnie, we własnym zakresie i w zgodzie ze swoim ciałem, a na pewno będzie lepiej :) Pozdrawiam!
@@KocieGrzbiety Fizjoterapeuta twierdzi, że jest to bardzo dziwna sztywność, którą terapią manualna nie jest w stanie rozpracować. Obecnie chodzę na sesje z powodu dyskopatii lędźwiowej.
@@zbigniew8688 Może warto zasięgnąć opinii u jeszcze jednego specjalisty? Życzę zdrowia i powodzenia! Pozdrawiam.
Zrobione ☺
Wow!!! Tak trzymać 🤩