INTELIGENTNE STEROWANIE OGRZEWANIEM, PODŁOGÓWKA I GRZEJNIKI - ROZMOWA Z EKSPERTEM TECH STEROWNIKI

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 152

  • @KlimatyzacjaKatowicepl
    @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว +1

    ZACHĘCAM DO ZADAWANIA PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA - KTO PYTA...DOSTAJE ODPOWIEDŹ ;D

    • @mateuszmakarski5503
      @mateuszmakarski5503 3 ปีที่แล้ว

      Witam mam pytanie czy mogę podłączyć regulator pokojowy tech R9s plus lub R10S plus do listwy sterującej tech L5?

    • @xaliqa331
      @xaliqa331 3 ปีที่แล้ว

      @@mateuszmakarski5503 dostales moze odpowiedz na to pytanie bo tez potrzebuje takiej wiedzy?

    • @ukaszsiewiera854
      @ukaszsiewiera854 2 ปีที่แล้ว +1

      Kto pyta ten nie dostaje odpowiedzi😎

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  2 ปีที่แล้ว

      @@ukaszsiewiera854 widocznie wypuścili już kilka filmów na innych kanałach i ten został porzucony.

    • @TECHSterownikiPolska
      @TECHSterownikiPolska ปีที่แล้ว

      Regulatory R-9.... i R-10.... to są regulatory dedykowane do listw. Regulator R-9... do listwy L-9 a regulator R-10... do listwy L-10.
      Listwa L-5 ma możliwość obsługi podstawowych regulatorów dwustanowych.

  • @velt5BB
    @velt5BB 3 ปีที่แล้ว +3

    Mam kilka pytań technicznych dotyczących Państwa produktów:
    1 - Sterownik L-9 R . Czy umożliwia on sterowanie głowicami termostatycznymi za pomocą modulacji PWM? Jeśli nie - to jaka konfiguracja (sterownikgłowica) to umożliwia? Czy maja Państwo taki produkt?
    2 - Czy posiadają Państwo jakieś głowice termostatyczne do współpracy ze sterownikami podłogówki, które umożliwiają także ręczne, awaryjne otwarcie zaworu? (ręczne czyli poprzez przekręcenie)
    3 - czy posiadają Państwo jakiś sterownik, który dla funkcji pogodówki wykorzystywałby także czujnik temperatury wewnętrznej?
    4 - Sterownik L-9R. Umożliwia on podłączenie czujnika zewnętrznego. Jak rozumiem taka pogodówka nie jest tożsama z pogodówką podłączoną do pieca? Czujnik temp. zewnętrznej podłączony bezpośrednio do pieca umożliwia płynną zmianę temperatury na kotle. Czy dobrze rozumiem, że w funkcji regulacji pogodowej listwa L-9R moze regulować temp. kotła tylko poprzez włączanie / wyłączanie pieca (za pomocą dedykowanego styku)? W takim wypadku, czy regulacja pogoda z listwy L-9 R nie przyczynia się do szybszego zużycia pieca? Mając x stref grzewczych muliplikujemy ilość załączań, gdyż jak sami Panstwo na filmie powiedzieli, piec musi dogrzac chocby tylko jedno pomieszczenie. Sensem pogodówki jest przecież pojście krok dalej w automatyzacji procesu regulacji, w stosunku do prostej regulacji typu on/off. Tu widzę sprzeczność.
    5. Na stronie www.techsterowniki.pl/blog/regulator-pokojowy-czy-pogodowy-odwieczny-dylemat-inwestorow piszą Państwo cytuję:
    Sterowanie pokojowe i pogodowe - jeśli regulator pokojowy nie osiągnął zadanej temperatury, zawór pracuje na zasadach ustalonych w sterowaniu pogodowym, czyli według parametru „CHARAKTERYSTYKA POGODOWA”. W momencie gdy pomieszczenie jest dogrzane do temperatury zadanej, zawór zaczyna pracę w trybie sterowanie pokojowe (przy dogrzanej pokojówce). Gdy tryb ten jest aktywny, na wyświetlaczu pulsuje naprzemiennie symbol sterowania pokojowego i pogodowego. Po osiągnięciu temperatury zadanej zostaje wyświetlony symbol trybu sterowanie pokojowe (dogrzana pokojówka).
    Pytanie - jakie parametry na regulatorze St-2801 muszą być włączone, żeby sterowanie odbywało się w myśl opisu powyżej (pogodówka + reg. pokojowa)? Jak czytam instrukcję obsługi to odnoszę wrażenie, że można wybrać albo pogodówkę ale reg. pokojową.
    6.. Proszę o weryfikację mojego konceptu sterowania:
    - wszystkie zawory na rozdzielaczach sterowane będą poprzez głowice termostatyczne i listwę L-9R. Listwa załączałaby dodatkowe pompy obiegowe (po jednej na jeden z dwóch rozdzielaczy). Listwa nie załączałaby pieca. W skrajnym przypadku, otwarcie głowicy w przypadku dogrzewania włączyłoby tylko pompę obiegową. Dopiero otwarty obieg po pewnym czasie spowodowałby spadek temp. wody grzewczej a to spowodowałoby odpalenie pieca (który pracuje w oparciu o pogodówkę i czujnik temp. zewnętrznej, podpięty do pieca). Ale czy takie sterowanie (każda sekcja regulowana osobno) nie przyczynia się do zwiększenia częstotliwości załączania pieca?
    - Do głowicy L9-R podpięty byłyby regulator M9-R. Z jego pozycji nastawiałbym temp. w poszczególnych sekcjach, wykorzystując harmonogram tygodniowy
    - do pieca kondensacyjnego (termet ecodens crystal II plus z opentherm) podłączony byłby Państwa regulator pokojowy St-2801. Jego zadaniem byłaby kontrola nad parametrami pieca i wody grzewczej, ale już niekoniecznie regulacja temp. w sekcjach, bo tym się zajmuje listwa L-9 R (chyba że tylko w jednym pomieszczeniu, gdzie sterownik ST-2801 byłby zamontowany). Poprzez wykorzystanie czujnika temp. zewnętrznej, podpiętego do pieca, regulator ten (St-2801) w oparciu o sterowanie pogodowe + harmonogram sterowałby temp. pieca. Umożliwiłby także wygodną regulację c.w.u.
    Od razu widać, że regulatory pokojowe nie załączają w sposób bezpośredni piec (oczywiście by mogłyby poprzez wyjście stykowe z listwy). W filmie mówicie, że błędem jest pozostawienie obcego sterowania (czyt. sterownika kotła) i użycie listwy, która też mogłaby sterować piecem. Przytaczacie argument, że listwa powinna sterować piecem. Domniemuję, że chodzi o zakłócenia w procesie regulacji (akcja bez reakcji).
    To prawda - ale listwa nie będzie mogła sterować temp. wody grzewczej, wykorzystując modulację płomienia. Używając listwy musiałbym nastawić stałą temp. wody grzewczej i pozwolić na sterowanie on/off z listwy.
    Proszę o wskazanie ewentualnego błędu w moim rozumowaniu.
    7. Czy macie jakąś listwę sterujacą, która poprzez opentherm oferowałaby taką samą pogodówkę (z modulacją temp. kotła) jak sterownik pokojowy ST-2801?

  • @tomtimo6407
    @tomtimo6407 3 ปีที่แล้ว +5

    najlepsze rozwiązania to proste rozwiązania ,ja dużo ze swojej automatyki wyeliminowałem bo cała te robote robią równie dobrze zawory grzejnikowe plus minimum automatyki

  • @badyllek1993
    @badyllek1993 3 ปีที่แล้ว +3

    Czołem młodzieży!
    Jak wiemy, pompa ciepła najlepiej pracuje (ma największą wydajność i generuje mniejsze zużycie) na małych temperaturach.
    Co jest więc bardziej opłacalne:
    1. Aby w domu zrobić wszystko na podłogówce i zaprogramować pompę na pracę w temperaturze 28-30*, pominąć mieszacz, bo mamy już temperaturę jaka może iść bezpośrednio w podłogę, a np. drabinki w łazienkach zrobić elektryczne? Co też z CWU? Osobna pompa ciepła pracująca np. w 40*?
    2. Pompa ciepła pracująca w 40*, grzejąca tą temperaturą CWU + obiegi na drabinki do łazienek, a podłogówka pracująca na 28-30* sterowana przez mieszacz?
    Pozdrawiam.

    • @Naxemar
      @Naxemar 3 ปีที่แล้ว

      Widzę, że nikt nie odpowiedział, jeśli zależy nam jedynie na drabinkach w łazience to lepiej sobie zrobić na obiegu z podłogówki + możliwość jego odłączania z funkcją grzałki elektrycznej. Wygrzanie bojlera z C.W.U nie stanowi jakiegokolwiek problemu dla pompy ciepła i zwykle nie jest połączone razem z C.O (jedno drugiego nie tyka). Najlepiej na C.O. mieć jeden niski parametr 24-35 stopni max

  • @arturmcarthur4256
    @arturmcarthur4256 3 ปีที่แล้ว +5

    No chopie w końcu się nie wpierniczasz swojemu interlokutorowi w paradę, teraz to się tego dobrze słuchało, zasłużona łapka w górę !

  • @Haussman_SSR
    @Haussman_SSR 3 ปีที่แล้ว +2

    Mam od 10 lat system Honeywell bezprzewodowy, sterowanie tem. kazdego pomieszczenia bezprzewodowo i powiem ze jest calkiem spoko ... mega roznica w porownaniu do pojedynczego termostatu on/off. Oszczędność około 20-30%. Grzeje się tylko pokój w którym spadła temu. poniżej zadanej.

  • @tcpipdotcom
    @tcpipdotcom 3 ปีที่แล้ว +6

    No to lecimy:
    1. Styk gada z urzadzeniem grzewczym w stylu "grzej / nie grzej" - jaka to oszczędnośc w porównaniu do modulacji?
    2. Mówicie, że zew. sterowniki zastępują regulatory od kotłów - czy w Waszych sterownikach mam pełną kontrolę kotła, obiegów grzewczych, c.w.u., cyrkulacji, c.w na żądanie itd? Bo chyba tylko samego ogrzewania? I to nadal nie tak rozbudowaną jak z prostego regulatora kotła.
    Prosta instalacja, dla mnie logiczna, nie mówię, że idealna wygląda tak: całą automatykę przejmuje aparatura kotła po magistrali, dla każdego obiegu - a regulatory streforwe montuje tam gdzie chcę ograniczyć temperaturę w stosunku do tej wyjściowej z kotła. Temat zrozumiałem dzięki p. Stanisławowi z GLOB ENERGY i dla mnie, prostego użytkownika, ma to sens. Pozdrawiam serdczenie i dzięki za ciekawe materiały! :)

    • @KrystianTimmler
      @KrystianTimmler 3 ปีที่แล้ว

      Proszę podpowiedzieć jaki producent urządzeń grzewczych (kotły,PC) ma tak rozbudowaną automatykę, że może sterować poszczególnymi obwodami grzewczymi (pomieszczeniami ) No bo nie myśli Pan, że na każde pomieszczenie osobny obieg grzewczy ? :)

    • @tcpipdotcom
      @tcpipdotcom 3 ปีที่แล้ว

      @@KrystianTimmler Hmm... przeciez napisałem, gdzie ja widzę miejsce takich urządzeń jak na filmie. Jako instalator pewnie wiesz, że dzisiejsze kotły potrafią obsługiwać 5 i więcej obiegów - więc jeśli kogoś tylko stać, to gorąco zachęcam. Moim zdaniem automatyka kotła / PC nie będzie optymalnie wykorzystana z takimi zewnętrznymi sterownikami. Dopóki urządzenia grzewcze nie będa miały zewnętrznego API do swobodnej komunikacji z modulacją palnika prawdziwe sterowanie strefowe jest możliwe tylko z urzędzniami producenta źródła ciepła. Pseudo sterownie "ON/OFF" nie jest żadną automatyką, a i ekonomię tego poddałbym dyskusji ;) Więc powtórzę jeszcze raz: zewnętrzna automatyka stanowi dopełnienie automatyki urządzenia grzewczego - nie "wciskałbym" nikomu tego ZAMIAST.

    • @zupatrupa4573
      @zupatrupa4573 3 ปีที่แล้ว

      Chcesz aby kocioł ogarnął np. 150m2 podlogowki plus strefę wysoką?

    • @KrystianTimmler
      @KrystianTimmler 3 ปีที่แล้ว +2

      @@tcpipdotcom > wydaje mi się, że mnie nie zrozumiałeś oraz nie wiesz jak ja to widzę. Kocioł pracuje np do sprzęgła lup PC do bufora , Automatyka urządzenia widząc stale temperaturę wie jak modulować mocą. sterowanie w pomieszczeniach celowo jest nadrzędne i nie skomunikowane z automatyką urządzenia( bo po co ? ) ma za zadanie tylko i wyłącznie kontrolować temp. w pomieszczeniu i reagować na spadki i osiągniętą temperaturę.
      I przykład :
      1-kocioł się włącza i ustala moc która idzie na sprzęgło lub bezpośrednio na obieg.
      2-następuje rozbiór ciepła na poszczególne obiegi grzewcze do pomieszczeń. (powiedzmy 10obiegów - 5 pomieszczeń czyli 10 siłowników na rozdzielaczu oraz 5 sterowników w pomieszczeniach)
      3 - w 3 pomieszczeniach osiągnięto temperaturę ustawiona na sterowniku i one wyłączają 6 obiegów grzewczych
      4 - kocioł moduluję moc w dół, bo już nie ma takiego zapotrzebowanie na ciepło ( czyż tu nie ma sporych oszczędności ?)
      5- po jakimś czasie kolejne sterowniki zamykają kolejne obiegi bo temp jest już na poziomie ustawionym w sterowniku. zamykają się 4 ostatnie siłowniki.
      6 - brak odbioru ciepła za sprzęgłem , kocioł moduluje mocno w dół i po chwili się wyłącza.
      7- kocioł i automatyka widzi temp. sprzęgła i póki nie będzie kolejnego zapotrzebowania w pomieszczeniach nie włączy palnika.
      8- jeden sterownik otworzył dwa obiegi ze względu na spadek temp. w pomieszczeniu . Kocioł i automatyka widzi to bo spada temp na sprzęgle, jeżeli uzna, że temp jest za niska włączy palnik i zacznie modulować tak nisko na ile pozwala ( tu kłaniają się urządzenia, które mają dużą modulację i jak najniższą dolną.
      9 - proces się powtarza
      Oczywiście można to zrobić na kilka innych sposobów, ale wg moich obserwacji i pomiarów oraz rozmów z użytkownikami ten system działa najlepiej. Pokazałem to na filmie o sterowaniu podłogówką. Można bawić się w obiegi grzewcze sterowane automatyką z kotła, ale np na poszczególne kondygnacje lub duże strefy, na małe budynki jakbyśmy to zrobili to koszt takiego sterowania przewyższyłby ze dwa razy cenę samego kotła.
      Pozdrawiam .

    • @velt5BB
      @velt5BB 3 ปีที่แล้ว +1

      @@KrystianTimmler w zasadzie opisałeś coś podobnego do mojego konceptu, który dzisiaj wrzuciłem w komentarzu do filmu. Załączając pogodówkę dodatkowo mamy zmianę temp. kotła (do sprzęgła) w zależności od temp. zewnętznej. Po wyłączeniu piec załączy się, dopiero gdy nastąpi odbiór ciepła ze sprzęgła. Ale załączanie to nie będzie na zasadzie on/off z listwy sterujacej sekcjami tylko będzie ono konsekwencją spadku temperatury wody. Idealnym połączeniem byłby miks listwy L-9R, regulatora pokojowego M9R i ST-2801. Czyli listwa w zależności od temp. zewnętrznej sama zmienia temp. wody. Lista otwiera zamyka głowice i pozwala piecowi samemu modulować sobie moc. Albo jestem ciemny i nic nie ogarniam :/. Czy możesz podrzucić jakieś przykłady sprzętu umożliwiającego takie sterowanie? Jakiś piec o lepszej automatyce niż termet?

  • @GrzegorzBochaczyk
    @GrzegorzBochaczyk 3 ปีที่แล้ว +2

    Jak najbardziej polecam. U mnie system tech L5 sprawdza się bardzo dobrze. Dom piętrowy 100% podlogówka, ogrzewam 250m2. Mam 3 obiegi grzewcze: parter, piętro i drabinki łazienek, każdy obieg z siłownikiem na zaworze 3D. Na parterze obiegi podłogówki salonu i holu bez siłowników na rozdzielaczu, temperatura wody sterowana przez główny sterownik ST281 z komunikacją RS. Pozostałe pomieszczenia z termostatami ST294 i siłownikami na rozdzielaczu. Na piętrze wszystkie pomieszczenia z termostatami, wyjątkiem jest jedna pętla podłogówki bez siłownika w największym pomieszczeniu od północnej strony domu, która działa też jako bypass. Temperatura zasilania na parterze to przeważnie około 25 stopni ale sterownik sam dobiera optymalną temperaturę. Na piętrze temperatura zasilania przeważnie 29 stopni- to optymalna temperatura która pozwala uzyskać w miarę szybkie dogrzanie pomieszczenia. Dzięki siłownikom pokoje nie przegrzewają się i można utrzymywać stałą temperaturę. Pompy z autoadapt utrzymują przepływy na poziomie 2l/min. Temperatura w domu 21 stopni. Nie mam bufora a jedynie sprzęgło hydrauliczne. Kocioł na pellet 20kW. W styczniu spaliłem 825kg pelletu. A że mieszkam w górach to temperatury schodziły poniżej minus 20 stopni. Nawet dziś rano miałem - 18 😅 Pozdrawiam prowadzących, robicie wspaniałą robotę 👍👍👍

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki za taki obszerny komentarz - przyda się osobą zainteresowanym.

    • @pawept6645
      @pawept6645 3 ปีที่แล้ว

      ja bez całego tego systemu tez mam 21 stopni i niecałe 400kg ekogroszku.
      ile taki system kosztuje, w tej firmie za każdą pierdułke trzeba dopłacić setki złotych wiec nie wiem czy jest sens ekstra wydawać kase?

    • @GrzegorzBochaczyk
      @GrzegorzBochaczyk 3 ปีที่แล้ว

      @@pawept6645 bardzo dobry wynik 👍 napisz coś więcej o domu który ogrzewasz.

    • @rochaczplaclive2857
      @rochaczplaclive2857 2 ปีที่แล้ว

      A piec załącza ten glowny sterownik i te termostaty również? W jakim trybie pracuje piec w sensie temperatury, wg krzywej czy wg stałej temperatury ?

    • @GrzegorzBochaczyk
      @GrzegorzBochaczyk 2 ปีที่แล้ว

      @@rochaczplaclive2857 Zarówno główny sterownik jak i termostaty pokojowe uruchamiają piec w razie potrzeby. Korzystam z krzywej grzewczej, inna dla parteru inna dla pomieszczeń na piętrze.

  • @WojtusKlicki-pj2oh
    @WojtusKlicki-pj2oh 7 หลายเดือนก่อน +1

    Troszkę więcej jakby można o okablowaniu ,jakie przewody !?czy między skrzynkami trzeba dawać ,czy szeregowo czy do kotłowni i jaki.czy na przykład jak jest słaby zasięg inter.w piwnicy czy nie lepiej wyciągnąć gdzieś przewodem na parter i tam dać moduł .jakie przewody od listwy i gdzie np do kotłowni czy do regulatora temp a pozę do panelu. Najlepiej jakby był jakiś podstawowy schemat pokazany .dziękuję .pozdr

  • @arturhomer2811
    @arturhomer2811 2 ปีที่แล้ว +1

    3 lata temu pracowalem w firmie instalującej takie systemy w trójmiejskich placówkach i przy mocno wyśrubowanych warunkach regulacji mieliśmy max 45-50% oszczędności na jednej czy dwóch szkołach. Te 70% oszczędnosci to albo wzięte z czapy, albo to przedszkole grzało na 100% przy otwartych wszystkich oknach w środku zimy. Radzę się nie sugerować takimi oszczędnosciami. Sądzę, że rzeczywiste oszczędności do uzyskania w nowym domu to 3-5, no max 7%.

  • @maldi0076
    @maldi0076 3 ปีที่แล้ว +3

    Czy regulator pokojowy można połączyć z listwą sterująca za pomocą skrętki komputerowej UTP lub kabla telefonicznego 2x2x0,5?

  • @piotrrek6781
    @piotrrek6781 3 ปีที่แล้ว

    Jak to działa od strony automatyki? Czy stroi się dobierając parametry PID do każdego pomieszczenia, czy działa to na ON/OFF. A jeśli PID to jak to sobie technicznie radzi z pogodówką?
    Jakie są wahania temperatury w pomieszczeniach?
    Czekam na odcinek z niecierpliwością!

    • @Szybki2
      @Szybki2 3 ปีที่แล้ว

      Myślę że dostaniesz kilka informacji jeśli będzie mało pisz komentarze pod filmem i zrobi się jeszcze jedno spotkanie .

  • @coyot8484
    @coyot8484 29 วันที่ผ่านมา

    Witam proszę o podpowiedź mam 2 listwy L9r i sterownik ścienny m9r . Ogrzewanie podłogowe piecem gazowym. Potrzebuje informacji jak mają być ustawione na obu listwach 1; styk on/off sterujący piecem oraz jak pompami obiegowymi a mam 2 szt na każdą z listw.

  • @arturt1941
    @arturt1941 3 ปีที่แล้ว +2

    Do pomp ciepła bez bufora nie za bardzo się sprawdza takie sterowanie ,niski zasilanie na pompie ciepła 28'C a w pomieszczeniach 22'c i wystarczy nie potrzeba sterowania.
    Pozdrowionka ;)

  • @twojtus
    @twojtus 3 ปีที่แล้ว +5

    Cześć. Czy któryś z systemów umożliwia modulację mocy palnika?

    • @Haussman_SSR
      @Haussman_SSR 3 ปีที่แล้ว

      Z tego co wiem to raczej nie ma takich systemów. Zawsze można założyć piec z czujnikiem pogodowym

    • @velt5BB
      @velt5BB 3 ปีที่แล้ว

      dla zadanej temperatury moc palnika reguluje się sama

    • @velt5BB
      @velt5BB 3 ปีที่แล้ว

      @@Haussman_SSR czujnik pogodowy bezpośrednio zmienia nastawę temp. wody w obiegu grzewczym. Modulacja jest tylko konsekwencją zbliżania się do temp. zadanej

  • @daaroo73
    @daaroo73 9 หลายเดือนก่อน +1

    Witam! Nurtuje mnie jedna sprawa, byłem na etapie instalacji PC z klimatyzatora oglądając godzinami różne programy z pośród kilkunastu wybrałem Polski produkt TECH-520 typowy do pomocy ciepła okazało się że nie jest dostępny dla zwykłego zjadacza chleba, nawet jakieś tam kontakty z kilkoma firmami które promują waszą firmę ,człowiek odbija się od ściany. Szkoda ale cóż taka polityka .To co Polskie jest dobre dla monterów i pchane jest za granicę a my biedne Polaczki nabijamy kabzę dostępnym rozwiązaniom z za granicy.Szkoda bo tak to my naszego wizerunku i bytu nigdy nie odbudujemy . Boli mnie takie podejście polskich firm do zwykłego Kowalskiego a inni rosną w siłę. Prestiż

  • @jazeera_90
    @jazeera_90 2 ปีที่แล้ว +1

    Mam dwie listwy L8-e (5 stref + 3 strefy). W pomieszczeniach wszędzie regulatory R-8b. Czy da się to jakoś podłączyć do jednego panelu kontrolnego aby móc sterować wszystkimi strefami z jednego miejsca?

  • @krzysieklagod
    @krzysieklagod 3 ปีที่แล้ว +1

    Mmm tech, mój ulubiony producent sterowników

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว +2

      może to przypadłość Krzyśków ;D Mam nadzieję, że to początek serii filmów z Techem, bo podoba mi się ich podejście do tematu sterowania.

  • @mateuszmaciag1893
    @mateuszmaciag1893 3 ปีที่แล้ว +5

    Pytanko. Czy automatyka ma jakiś algorytm który niweluje bezwładności ogrzewania podłogowego?

    • @krzysztofcz_ski9670
      @krzysztofcz_ski9670 3 ปีที่แล้ว

      No właśnie z tym jest delikatny problem. Bo np. w pokoju uzyskamy 22.2 stopnia zawór zamknie obieg i czeka aż spadnie temperatura 0.2stopnia (taka histereza) to dopiero spowrotem puszcza obieg a wtedy to zanim sie nagrzeje podloga to w pokoju spada czasem do 20.5 stopnia. W przypadku samej podlogowki myślę nad wyłączeniem tego i powrocie na krzywą grzewczą na pompie ciepła .

    • @Haussman_SSR
      @Haussman_SSR 3 ปีที่แล้ว

      W Honeywellu mam optymalizację ... po 2 -3 tygodniach system się uczy i optymalizuje przepływ

    • @mateuszmaciag1893
      @mateuszmaciag1893 3 ปีที่แล้ว

      @@krzysztofcz_ski9670 tak też myślałem. Nigdy nie popełniłem jeszcze takiego układu. Wolę jednak sterowanie krzywą grzewcza.

    • @jacekkubicki6033
      @jacekkubicki6033 3 ปีที่แล้ว +1

      Sam myślę o sterowaniu strefowym podłogówką. Jedyne co mi przychodzi na myśl to zrobienie własnego sterowania gdzie miałbym monitorowaną temperaturę podłogi i pomieszczenia. Wtedy można już coś przewidywać kiedy podłoga ma zacząć grzać zanim w pomieszczeniu zacznie się robić chłodniej. Do tego ustawić można minimalną temperaturę wylewki i w razie czego jej rozgrzewanie będzie znacznie krótsze niż przy prostym sterowaniu. Duży minus dla gościa od sterowników, że nie wspomniał jak oni przewidzieli sterowanie podłogówki przy dużej bezwładności.

    • @7mariner
      @7mariner 3 ปีที่แล้ว

      @@Haussman_SSR coś napiszesz więcej ?

  • @dawidxxx9671
    @dawidxxx9671 3 ปีที่แล้ว +6

    Jak pragniemy zaoszczędzić budujmy mniejsze domy z głową np . (pomieszczenia typu łazienka ,kuchnia jak najbliżej zbiornika Cwu aby wykluczyć zupełnie zabawę w cyrkulację ) ,wtedy nie będziemy musieli myśleć o jakiś sterownikach 🤪
    Uważam firmę Tech za bardzo dobra ale myślę że Kacper i Karol potwierdzą w przypadku C.o czym prościej tym lepiej i bezawaryjnie 🤪
    Firma Tech troszeczkę musi zmienić profil inaczej sterowanie wyglądało z kotłami a inaczej z pompa ciepła która kocha przepływu i potrzebuje odpowiedniego zładu wody .
    Zamykanie poszczególnych pętli może okazać się zgubne 😊
    Ja posiadam dwa czujniki temperatury po jednym na piętrze w centralnych punktach ,aby pomiar był jak najbardziej miarodajny .
    W każdym pomieszczeniu jest stała temperatura komfortu ,budowałem tak dom aby wykorzystać każde pomieszczenie i nie widzę sensu zakręcania w nich zaworów w celu oszczędności .
    Oczywiście oszczędności być nie może ,bo takie rozbudowane systemy kosztują a korzyści uzyskane z nich znikome ,jedynie te w broszurce reklamowej wyglądają pięknie 😊
    Tak samo jak COP i SCOP producentów pomp ciepła 🤪

    • @tcpipdotcom
      @tcpipdotcom 3 ปีที่แล้ว

      Chyba nic dodać, nic ując. Te dwa czujniki co masz, to jakieś sterowniki z aparatury producenta kotła / pompy ciepła?

    • @dawidxxx9671
      @dawidxxx9671 3 ปีที่แล้ว

      @@tcpipdotcom Tak ,są to sterowniki pompy ciepła ustawione z 40% uwzględnieniem ,aby pompa w cieplejsze dni mniej taktowała i np. przy alternatywnym ogrzewaniu lepiej wykorzystać bezwład ogrzewania podłogowego .

  • @lukaszoleszko9690
    @lukaszoleszko9690 3 ปีที่แล้ว +1

    Czy jest jakiś sterownik Tech, ktory może sterować siłownikiem zaworu mieszającego uwzględniając temperaturę punktu rosy przy chłodzeniu pdłogówka?

  • @daruddg31
    @daruddg31 2 ปีที่แล้ว +1

    Nie 36 pokoi, a 36 pętli. Ile ten duży sterownik obsługuje obiegów. Ja planuje 3 rozdzielacze z czego dwa będą po 4 pętle i czy uda się użyć tylko 2 sterowniki główne, a może jeden na 15-16 pętli. I co gdy jeden pokój ma 2-3 pętle??, mostkuje się na sterowniku??. Pozdrawiam.

  • @zbigniewszewczyk9127
    @zbigniewszewczyk9127 3 ปีที่แล้ว +1

    Otwieranie okien w budynkach edukacyjnych to nie regulacja temp. pomieszczeń, a przewentylowanie sali w której znajduje się kilkanaście, a casami kilkadzisiąt osób.

  • @CiepierskiMichal
    @CiepierskiMichal 3 ปีที่แล้ว

    Ja sam sobie zrobiłem taki system. Mam dużo bardziej rozbudowany. Reaguje na otwarcie okien, wyjście z domu i włączenie alarmu, mam różne opcje np wietrzenia, pauzy, tryb eko, kontroluje temperaturę wody w zasobniku i w każdej chwili mogę ją zagrzać np z poziomu Smartfona, sterowanie przez aplikację w telefonie. Działa super, ale koszt zakupu a zrobienia samemu to przepaść.

    • @gabrielmalada7423
      @gabrielmalada7423 3 ปีที่แล้ว +1

      jakiego systemu/sprzętu użyłeś ? jaki sterownik

  • @mk-vu8bs
    @mk-vu8bs 3 ปีที่แล้ว

    Czy mając podłogówke w jednym pomieszczeniu podłączoną do grzejników w drugim pomieszczeniu ,będzie wymiana na kocioł kondensacyjny,jest stara instalacja być może będą zmienione grzejniki ż żeliwnych na stalowe tylko,to sterowniki dadząsobie rade ż żeliwnymi grzejnikami,i co zastosować w pomieszczeniu gdzie jest podłogówka w kuchni że jak osiągnie zadaną temp to żeby nie grzała,jest jeszcze jeden problem bo jak pracuje podłogówka to kaloryfery są letnie a jak nie pracuje to są gorące.

  • @wgm458
    @wgm458 3 ปีที่แล้ว +1

    O tym że do jednego telewizorka można cztery listwy to wiem ale cwy więcej telewizorów do takiego układu damy radę? Np na każdym piętrze domu. Jak to okablować?

  • @michakawalec8716
    @michakawalec8716 2 ปีที่แล้ว

    Dzień dobry, będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź, pomimo upływu czasu od premiery materiału.
    i) mnogość aplikacji do obsługi wszelkich domowych układów utrudnia ich integrację - czy są rozwiązania (o funkcjonalności prezentowanych) dedykowane/ wspierane w popularnych platformach domotyki jak Home Assistant, Domoticz lub inne?
    ii) kotłownia dla 3 mieszkań pracuje pod kontrolą jednego sterownika Junkers CW400 w reżimie pogodowym i brak sterowników w mieszkaniach; czy jest możliwość "raportowania" temperatur w pomieszczeniach przez system automatyki strefowej sterownikowi (CW 400) tak, aby w krzywej grzania "brał pod uwagę" rzeczywiste temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach czy włączanie i wyłączanie pompy obiegowej danego mieszkania to jedyna możliwość?
    iii) w przypadku możliwości przełączania ogrzewanie / chłodzenie - czy zamiast sygnału do PC istnieje możliwość wł/wył klimatyzacji albo np. podania sygnału na bypass wymiennika rekuperatora ( ten drugi przypadek wydaje się wymagać dodatkowo odczytu temperatury zewnętrznej)
    Z góry dziękuję. Pozdrawiam, Michał

  • @MariuszWlazlak
    @MariuszWlazlak 6 หลายเดือนก่อน

    Witam. Sterownik itech 3+ . 2 mieszające + 2 kierunkowe zawory. Jak wysterować własnie ten 4 (dodatkowy) czy jest jakas opcja bezpostedniego podpiecia czy tylko dodatkowy stetownik

  • @KrystianTimmler
    @KrystianTimmler 3 ปีที่แล้ว +1

    7:20 macie jakieś dane porównawcze co do tak ogromnej oszczędności ? 70% to aż nie prawdopodobne, ale ciekawe. Brakuje mi też informacji o czujniku temp. zew. Siłowniki termoelektryczne : dlaczego tak się nazywają ? Zawsze się nad tym zastanawiam, czy to dlatego, że podczas podania napięcia po prostu się grzeje ? :) Pozdro

    • @TECHSterownikiPolska
      @TECHSterownikiPolska 3 ปีที่แล้ว +1

      Zapraszamy do lektury artykułu na temat programu pilotażowego w Krakowskich przedszkolach.
      www.techsterowniki.pl/blog/sterowanie-ogrzewaniem-w-przedszkolach--wyniki-programu-pilotazowego

  • @krzysztofzajac5502
    @krzysztofzajac5502 3 ปีที่แล้ว +1

    Dzień dobry chciałem się zapytać czy można do samego bufora podłączyć wasz sprzęt bez żadnego pieca

  • @gregorkotzyba8694
    @gregorkotzyba8694 3 ปีที่แล้ว

    Leci to na 868mhz ?
    Jaki zasięg w budynkach jest?
    Istnieją jakieś wzmacniacze sygnału bezkablowego?
    Jaki system jest na kablowym RS485?

  • @tomaszgrudniok6696
    @tomaszgrudniok6696 2 ปีที่แล้ว

    Fajny, taki regulowany, wyregulator, jakby troche zareglowany gurglatorem, przepływowo ustawionym :)

  • @biedronagubin
    @biedronagubin 7 หลายเดือนก่อน

    Posiadam Listwe L-9r i do tego panel M-9r i za cholere nie moge go połączyć z siecią po wifi. Siec znajduje wpisuje haslo i po dluzszej chwili nie łaczy. Probowalem rownież na innym routerze i tak samo, siec znajduje ale nie łaczy sie. Co jest nie tak? Gdzies czytalem ze potrzeba jakis port odblokować, 2000 ale czy to naprawde to?

  • @ukaszmarciniak8029
    @ukaszmarciniak8029 3 ปีที่แล้ว +2

    mam sterowanie tech do podłogi i go grzejników i szczerze powiem że polecam... serwisantów/doradców też, obsługa na wysokim poziomie, ale mam uwagę do filmu...7:58 nie wyłancza tylko wyłącza, a potem załącza, a nie załancza... na ścianie ma Pan włącznik czy może włancznik...

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว

      Dzięki za słuszną uwagę. Przyjęliśmy Pana zgłoszenie i przekierujemy je do odpowiedniego działu :D Żartowałem :D Staram się jak mogę z Poprawna Polszczyzną, ale Polska jenzyk trudna jenzyk.

    • @ukaszmarciniak8029
      @ukaszmarciniak8029 3 ปีที่แล้ว

      @@KlimatyzacjaKatowicepl juz nawet ZuluGula mówił, że Polska to nawet dziwny kraj 😉

  • @marekpietras5008
    @marekpietras5008 ปีที่แล้ว

    Czy montujecie takie rozdzielacze prosze o kontakt

  • @irek.k
    @irek.k 3 ปีที่แล้ว

    Listwy np Salusa łączą się bezprzewodowo z bramką i działają bez użycia tego cienkiego, ale zawsze kłopotliwego w montażu przewodu. Jak ktoś już mieszka i ma pociągnąć taki kabel z sypialnia na piętrze do garażu ( w drugim końcu budynku ) oczywiście przy działającej podłogówce to jest nie lada wyzwanie. To ja zdecydowanie wolę nowoczesne rozwiązania bez kabli. Te do siłowników to wiadomo są metrowe bo listwa jest przy rozdzielaczu, regulatory ok tu są dość tanie i działają bezprzewodowo, ale ten kabel pomiędzy urządzeniami dla mnie zdyskwalifikował tego producenta.

  • @arturszmaciarz7855
    @arturszmaciarz7855 ปีที่แล้ว

    Witam, mam dom z piwnica i poddaszem. Na każdym poziomie ok 100m2 podlogowki + w łazienkach i garażu grzejniki na czwartym rozdzielacz. Na poddaszu cześć przewodowa regulatorow pokojowych, a część bezprzewodowa. Na parterze i piwnicy bezprzewodowo. Brak położenia przewodowe go między rozdzielaczami. Moje pytanie jak to wszystko że sobą spiac?

  • @madmax1810
    @madmax1810 3 ปีที่แล้ว

    Ja widzę tendencję do grzania PC w taniej taryfie i w takim układzie takie sterowanie strefowe nie ma racji bytu, raz że bezwładność ogrzewania podłogowego , dwa grzanie w okienkach i tak rozwala cały system sterowania.
    Jedynie gdzie widzę sensowne zastosowanie takiego układu to ogrzewanie grzejnikowe.
    Albo jeśli niektóre pomieszczenia wykorzystujemy sporadycznie i w razie przyjazdu gości chcemy w jakimś pokoju włączyć ogrzewanie podłogowe to lepsze jest klik i regulator otwiera obwód zamiast kręcenie ręczne rotametrem lub zaworem
    Ale czy to jest warte wydawanie dużych pieniędzy na coś co kilka razy użyjemy?

  • @7mariner
    @7mariner 3 ปีที่แล้ว

    Jak zwykle fajny temat poruszyliście - biorę pod uwage sterowniki tech, chciałbym zapytac z kim mogę się kontaktować i gdzie wsp wyboru poprawnej konfiguracji tech sterowników? Pomimo fajnego wizarda to nie rozumiem czy to ma być L10 czy coś innego?

  • @bogdanows
    @bogdanows 3 ปีที่แล้ว +1

    Witam czy jest możliwość instalacji pompy ciepła w województwie kujawsko pomorskim w brodnicy przez waszą firmę pozdrawiam

    • @Szybki2
      @Szybki2 3 ปีที่แล้ว +1

      Niestety nie ma takiej mozliwosci

    • @bogdanows
      @bogdanows 3 ปีที่แล้ว

      @@Szybki2 no to szkoda jak tak pozdrawiam

  • @cholokla
    @cholokla 3 ปีที่แล้ว

    Pytanie, czy sterownik posiada integrację z centralą domu inteligentnego (najlepiej darmowego np. Home Assistant, Openhab czy Domoticz) tzn. można zadawać przez udostępniony interfejs temperatury dla poszczególnych pokoi, a może nawet przekazywać do sterownika temperatury zbierane przez dom inteligentny zamiast stosować dedykowane czujniki w pokojach?

    • @TECHSterownikiPolska
      @TECHSterownikiPolska 3 ปีที่แล้ว +1

      Tak, jest taka możliwość. Systemy strefowe mają wystawiane API i możemy się połączyć z np. Home Assistant. Jeśli chodzi o dedykowane czujniki temperatury to nie ma możliwości ich pominięcia.

    • @cholokla
      @cholokla 3 ปีที่แล้ว

      @@TECHSterownikiPolska Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, czy jest komunikacja również w drugą stronę tzn. czy jest możliwość odczytania temperatur ustawionych w poszczególnych strefach tj. na regulatorach pokojowych?

  • @bogdandereszczuk940
    @bogdandereszczuk940 3 ปีที่แล้ว

    Witam, można byłoby parę słów harmonogramach lokalnym globalnym, jak optymalnie z nich korzystać

  • @Wieslaw1973
    @Wieslaw1973 3 ปีที่แล้ว +7

    3:15 z całym szacunkiem ale największą oszczędność da nam jej nie kupowanie :)

    • @ukaszmarciniak8029
      @ukaszmarciniak8029 3 ปีที่แล้ว

      Ale poziom wygody jest nie do opisania, takze warto wydac te kilka zlotych

  • @grzegorzpalasz
    @grzegorzpalasz 3 ปีที่แล้ว +4

    Konfigurator Tech.
    Dom parter, piętro 8 pomieszczeń wszędzie grzejniki.
    Wifi 8s x1, C-8r x8, STT 868 x8, C8 ze x1, C-zn x4, MW1 x1.
    4186,00 zł
    To nie mity to fakty.

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว +2

      Prawda jest taka, że dużo zależy od tego CO i jak chcesz kontrolować. Najprostszy układ nie będzie tyle kosztował. Ale to każdy patrzy przez swój pryzmat oczekiwań i możliwości :D

    • @grzegorzpalasz
      @grzegorzpalasz 3 ปีที่แล้ว +1

      @@KlimatyzacjaKatowicepl tak jest. Zarządzanie ciepłem jest bardzo ważne ale system Tech jest mega drogi.

    • @grzegorzpalasz
      @grzegorzpalasz 3 ปีที่แล้ว +1

      @@KlimatyzacjaKatowicepl a tak w ogóle dziękuję za twoje filmy oglądam je z ciekawością i o firmie Tech też będę śledził . Tak trzymaj i pozdrowienia dla chłopaków z firmy.

    • @slawomirjurasz1660
      @slawomirjurasz1660 3 ปีที่แล้ว

      A ja mam 4 piętra i tylko 4 sterowniki w przedpokojach po 120 zł używane z techa LCD . Podłączone pod pompy przy rozdzielaczah piętrowych, działa bajecznie prosto i tanio. Piec oczywiście się uruchamia sam z siebie jak spada temp pionu budynku.

    • @Szybki2
      @Szybki2 3 ปีที่แล้ว

      @@slawomirjurasz1660 wszystko super jak dysponujesz wysokim parametrem można sobie pozwolić na takie sterowanie on/off wszystkie pomieszczenia na piętrze ale tego typu rozwiązania były dobre 20 lat temu pompę trzeba sterować nieco inaczej

  • @robertb4484
    @robertb4484 2 ปีที่แล้ว +2

    Kupiłem ten system bo muszę mieć zdalny dostęp do lokalu gdzie nie mieszkam Aplikacja od miesiąca nie działa bo "artyści" z techa robią w środku sezonu migrację

    • @daruddg31
      @daruddg31 2 ปีที่แล้ว +4

      Te aplikacje w polskich firmach to chyba gdzieś programiści w Afryce robią. Większość nie potrafi działać normalnie.

  • @zupatrupa4573
    @zupatrupa4573 3 ปีที่แล้ว

    Mam kocioł gazowy z zakresem modulacji 3.5-21kw. z kotła puszczam stałą temperaturę na sprzęgło 35 stopni. W momencie zamknięcia wszystkich pętli przez silowniki kocioł i tak puszcza wodę na sprzęgło. Brak odbioru mocy powoduje, że kocioł non-stop się wyłącza aż do momentu wywalenia ciśnienia przez zawór bezpieczeństwa. W czym jest problem?

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว +1

      pewnie nikt nie podłączył do listwy styku zezwolenia pracy. Listwa po zamknięciu wszystkich obiegów mogłaby wyłączyć kocioł.

    • @zupatrupa4573
      @zupatrupa4573 3 ปีที่แล้ว

      @@KlimatyzacjaKatowicepl ale listwa steruje pompą zaworu mieszającego, nie kotłem.

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว +1

      @@zupatrupa4573 a powinna również kotłem. Wyłączyć go kiedy wszystkie siłowniki się zamykają

    • @zupatrupa4573
      @zupatrupa4573 3 ปีที่แล้ว

      @@KlimatyzacjaKatowicepl to spowoduje, że obie pompy będą się non-stop włączać/ wyłączać. Problem jest gdzies w kotle. Albo ma za wysoka moc minimalna albo coś nie tak że sterowaniem

  • @pawlo503
    @pawlo503 2 ปีที่แล้ว

    Witam mam rozdzielacz podłogowy na 6 sekcji ,i rozdzielacz na grzejniki też na 6 sekcji plus poddasze 7 sekcji jaki zestaw potrzebuję

  • @Polin44
    @Polin44 3 ปีที่แล้ว

    Mam system tech na Litwie l8 i regulatory pokojowe i mojim zdaniem temperatura pomieszczenia różni się od temperatury zadanej użycia termometru pokazało że różnica temperatury jest ok 1.5°C

    • @marcinw3885
      @marcinw3885 3 ปีที่แล้ว +1

      Na listwie jest możliwość kalibracji temperatury. Jednak dla mnie przykładowo nie ma to większego znaczenia. U mnie przykładowo niektóre czujniki są na ścianach zewnętrznych przy oknie, co powoduje nieco inny odczyt temperatury niż gdy czujnik jest na ścianie wewnętrznej przy wejściu. To jest normalne i przy regulacji ustawiałem zadaną temperaturę według moich subiektywnych odczuć. Np. jak było za zimno, to podbijałem o 0.2st itd.

    • @mirrored_
      @mirrored_ 3 ปีที่แล้ว

      skąd wiesz że to termometr nie przekłamuje temperatury?

    • @Polin44
      @Polin44 3 ปีที่แล้ว

      @@mirrored_ bo mam 2 termometry rtęciowe i pokazują taka sama temperaturę a czujnik pokazuje inna a montaż i karibracje robili autoryzowany serwis techa

    • @mirrored_
      @mirrored_ 3 ปีที่แล้ว

      @@Polin44 Przyjechał do Ciebie serwis i kalibrowal czujnik w regulatorze?

    • @Polin44
      @Polin44 3 ปีที่แล้ว

      @@mirrored_ nie był mam po prostu ustawioną wyższą temperaturę

  • @Pening270
    @Pening270 3 ปีที่แล้ว

    Witam, mógłby Pan poradzić jaki sterownik wybrać do sterowania podłogówka. Źródłem ciepła jest sieć ciepłownicza. Zależy mi na oszczędności (bez sterownika wydaje mi się że będzie ciągły przepływ z miasta co będzie naliczać niepotrzebne opłaty). 1 grupa pompowa z zaworem i mieszaczem od ogrzewania podłogowego i 1 grupa od zasobnika c.w.u. Mam wszystko poza sterownikami dzięki którym podłącze do zasilania pompy obiegowe i będę mogła sterować zasobnikiem i podłogówka. Miałby Pan rozwiązanie do mojego przypadku?

    • @pokatomi4633
      @pokatomi4633 2 ปีที่แล้ว

      Cześć. Jaki sterownik wybrałaś?

  • @HeavensLightening
    @HeavensLightening 12 วันที่ผ่านมา

    Dlaczego nie ma rozwiązań opartych o wartość powrotu na podłogówkę? Po co mi sterowniki skoro powrót jest zawsze proporcjonalny

  • @dominikkrajzel7011
    @dominikkrajzel7011 3 ปีที่แล้ว

    Czy będzie też jak wykorzystać takie czujniki do współpracy z pompą ciepła t-cap?

    • @Szybki2
      @Szybki2 3 ปีที่แล้ว

      Można wykorzystać ze wszystkim ale nie na zasadzie sterowania pracą pompy on/off a jedynie sterowanie głowicą grzejnika lub pętlami podłogówki .

    • @dominikkrajzel7011
      @dominikkrajzel7011 3 ปีที่แล้ว

      @@Szybki2 następne pytanie z jakim systemem współpracuje t-cap żeby to pospinać i czy potrzeba jakaś dodatkową przystawkę do pompy ?

  • @fnowy
    @fnowy 3 ปีที่แล้ว +1

    Polecam system Tech'a! Najlepsze produkty na rynku :-) A Pana eksperta gorąco pozdrawiam :-)

  • @margdrag
    @margdrag 3 ปีที่แล้ว +3

    Cena za modol wifi do lr9 wbija w fotel...

  • @wymiot8
    @wymiot8 3 ปีที่แล้ว

    Przedstawcie jakiś konkretny zestaw dla nowego domu 100-120, podłogowka, 3 sypialnie. Żeby był taki bajer, w przystępnej cenie.

  • @michapienkos3164
    @michapienkos3164 3 ปีที่แล้ว

    A czy jest możliwość sterowania pracą wentylatora w grzejnikach kanałowych?

  • @robertrobert738
    @robertrobert738 3 ปีที่แล้ว +2

    Pytanie jak podłączyć salon ogrzewanie podłogowe jest tam 8 pętli podłogowych jak to starować jednym programatorem.

    • @badyllek1993
      @badyllek1993 3 ปีที่แล้ว +2

      Pod jeden termostat podłączacz wszystkie głowice. (trzeba sprawdzić jaką ilość podwala podłączyć producent, być może konieczny okazać się dodatkowy przekaźnik)

    • @zupatrupa4573
      @zupatrupa4573 3 ปีที่แล้ว

      @@badyllek1993 pod jedną strefę możesz podpiąć max 4 siłowniki. Jeśli masz sześć pętli podłącz je najbliżej bezpiecznika.

    • @TECHSterownikiPolska
      @TECHSterownikiPolska 3 ปีที่แล้ว

      Spokojnie damy radę w takiej konfiguracji. Jedna listwa może obsłużyć nam do 50 siłowników termoelektrycznych na wszystkich wyjściach. Każde wyjście strefy możemy obciążyć do 0,3 A / 70W

  • @dariuszkurowski6753
    @dariuszkurowski6753 3 ปีที่แล้ว +2

    Mam system tej firmy nie polecam wydałem dużo kasy mieszkanie 50m2 co chwila zmiana baterii a po okresie gwarancji wszystkie głowice przestały działać prawie w tym samym czasie tak jakby programowo specjalnie było ustawione żeby wysłać do serwisu odpłatnie naprawa lub kupić nowe głowice po 300 za sztuke

  • @wojtekmikulski2910
    @wojtekmikulski2910 3 ปีที่แล้ว

    A co gdy mamy dwa obiegi grzewcze to znaczy pompa na grzejniki i podłogówkę i dwa piętra

    • @TECHSterownikiPolska
      @TECHSterownikiPolska 3 ปีที่แล้ว

      Wojtku i na to znajdziemy rozwiązanie. Można zastosować integrator, który obsłuży nam dodatkowy obieg przy mieszanym ogrzewaniu.

  • @instalacjegazowetomojapasj2392
    @instalacjegazowetomojapasj2392 3 ปีที่แล้ว +2

    A co w przypadku tradycyjnego kotła i awarii np. czujnika temperatury i piec będzie się nagrzewamy zbyt mocno? Bez waszego sterownika pięć załączyć pompę i schłodzić pięć oddając ciepło do pomieszczeń. W momencie podpięcie pod pompy pod wasz sterownik pięć choć by chciał pompy nie da rady załączyć! Ok mozepowiecie że pompemozns podpiąć równolegle spoko ale przecież wasz sterownik zamyka głowicę w każdym pomieszczeniu zawsze kiedy kończy jego nagrzewania. To jest wadą większości jak nie wszystkich tego typu systemów dlatego też zebrania się na montaż takich systemów. Zglaszalem ten problem waszemu przedstawicielowi już spory czas temu, ale widocznie nikt tego nie potraktował poważnie. Sory ale to jest naprawdę bardzo poważny błąd tak we wszystkich tego typu systemach jak i w waszym sterownika. Warto o tym zrobić odcinek i wyjaśnić w jaki sposób sobie z tym poradzić.

    • @pawept6645
      @pawept6645 3 ปีที่แล้ว

      niestety firma zakłada tylko idealne warunki a logika jest 0 lub 1 brak warunków bezpieczeństwa które zadziałają w każdej niepożądanej dla systemu sytuacji

    • @instalacjegazowetomojapasj2392
      @instalacjegazowetomojapasj2392 3 ปีที่แล้ว

      @@pawept6645 A wystarczyło by wiecie ssie sterownikiem pomiedzy pompę A pięć i w momencie zbyt wysokiej temperatury kotła sterownik załącza pompę sterownik od sterowania ogrzewaniem poszczególnych pomieszczeń uzna to za przymusowe chodzenia pieca i pozwoli na załączenie pompy i otworzy wszystkie grzejniki. System idealny.

    • @instalacjegazowetomojapasj2392
      @instalacjegazowetomojapasj2392 3 ปีที่แล้ว

      A tak na marginesie procent od pomysłu się należy 😉

  • @pawekobylarz2502
    @pawekobylarz2502 3 ปีที่แล้ว +1

    Przerost treści nad formą! W domu jednorodzinnym niema to racji bytu, a tym bardziej jeżeli jest podłogówka. Jeden zwykły termostat on/off wystarczy. Instalacja siłowników i termostatów na każde pomieszczenie jest zbędne a pieniądze wyrzucone w błoto! Może w obiektach publicznych się to sprawdzi bo nikomu w takich obiektach na niczym nie zależy bo to nie ich ani za to nie płacą!

    • @marcinw3885
      @marcinw3885 3 ปีที่แล้ว +3

      Nie zgadzam się. Poprawia to komfort mieszkania. Ustawisz raz i masz ciepło tam, gdzie potrzebujesz. Też kiedyś myślałem, że przez kręcenie rotametrami da się wyregulować system idealnie. Ale tak nie jest. Wyjdzie słońce, przyjdą goście, piekarnik dłużej pochodzi i pomieszczenia są przegrzane. Pojedynczy termostat nie daje rady w takich przypadkach.

  • @robertkalinowski9413
    @robertkalinowski9413 3 ปีที่แล้ว +3

    Przecież ta cała automatyka, to nic innego jak sterowanie przepływem, a więc nie jest to regulacja temperatury cieczy , tylko regulacja mocy przepływem. W instalacjach z pompami ciepła bez buforów efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Zamiast oszczędności będzie powolne zarzynanie kompresora.

    • @marcinw3885
      @marcinw3885 3 ปีที่แล้ว +3

      Może to być prawda, ale można tego uniknać przez odpowiednie ustawienie sterowania. Przede wszystkim przy pompie ciepła bez bufora nie możesz założyć 100% siłowników. U mnie mam pootwierane łazienki na maksymalny przepływ, grzejniki drabinkowe na osobnym obiegu, wiatrołap i kuchnie, bo żona lubi mieć ciepło w stopy :D
      Jest też nałożony kaganieć grzania w 3 okienkach czasowych w ciągu dnia w taniej taryfie. Sprawdza się to bardzo dobrze. Sprężarka nie załącza się częściej niż przy pojedynczym termostacie. Za to grzane są tylko te pomieszczenia, które w danym przedziale czasu potrzebują grzania. Paradoksalnie przy takim typie sterownia strefowego bezwładność podłogówki jest też zaletą.
      Aha i przy PC i sterowaniu strefowym zalecam bardzo wydajną pompe obiegową lub osobne dobre pompy na każdy rozdzielacz, bo faktycznie przepływy spadają i delta leci do góry.

    • @robertkalinowski9413
      @robertkalinowski9413 3 ปีที่แล้ว

      @@marcinw3885 Ciekawie napisałeś, ja dopiero planuje rozwiązania, ale wiem ze bufor u mnie obowiązkowo, bo PC będzie lekko przewymiarowana, ze względu na jeszcze niedocieplony dom, poza tym chyba postawię na prostotę rozwiązania i zrobię łazienkę bez regulacji dławienia przepływu, oraz korytarz. Będzie w sumie około 140 m pętli załączonej non stop. Muszę to wszystko przemyśleć, bo skoro będę miał bufor 250l...

  • @Konrad016pl
    @Konrad016pl 3 ปีที่แล้ว +2

    Ciekawe zagadnienie . Fajnie że reklamujesz polskich przedsiębiorców "o ile w naszym kraju jest jeszcze coś polskiego "

  • @siwak15
    @siwak15 3 ปีที่แล้ว

    Karol czy ty u siebie masz takie sterowanie

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว +1

      Myślę nad tym coraz poważniej, bo jednak życie nie jest takie idealne jak się przedtem zdawało ;) jeśli będzie to na pewno wjedzie film na kanał ;)

    • @siwak15
      @siwak15 3 ปีที่แล้ว

      @@KlimatyzacjaKatowicepl dzięki za odpowiedź pozdrawiam

    • @dawidxxx9671
      @dawidxxx9671 3 ปีที่แล้ว

      @@KlimatyzacjaKatowicepl Karol ale filozoficzna odpowiedź 🤪
      To opowiedz co takiego się w twoim związku wydarzyło że rozważasz montaż siłowników 🤪

  • @travellans9312
    @travellans9312 3 ปีที่แล้ว

    Bajo

    • @KlimatyzacjaKatowicepl
      @KlimatyzacjaKatowicepl  3 ปีที่แล้ว +1

      Jak się odpowiada na taki komentarz? Bajo? Elo?? ;D:D:D:

    • @travellans9312
      @travellans9312 3 ปีที่แล้ว

      KlimatyzacjaKatowice.pl np. elegancko 😂

    • @wiktorabajczuk5695
      @wiktorabajczuk5695 3 ปีที่แล้ว

      Witam

    • @krzysieklagod
      @krzysieklagod 3 ปีที่แล้ว +1

      Jajo

    • @mariuszpieczykolan3912
      @mariuszpieczykolan3912 3 ปีที่แล้ว +1

      Naciągane ludzi na kasę im mniej bajerów tym lepiej dla pompy podlogowka ma taką bezwładność że przez te sterowniki pompa będzie tylko głupiec

  • @pawelpawel6566
    @pawelpawel6566 3 ปีที่แล้ว

    A dlaczego listwy podłogowe bądź grzejnikowe nie mają w standardzie wbudowanego modułu zaworu mieszającego???? Sterowanie pompa i siłownikiem zaworu w dzisiejszych czasach to chyba powinien być standard. Modul internetowy "opcja" ok ale wyżej wymienione rzeczy powinny być w standardzie.

    • @Szybki2
      @Szybki2 3 ปีที่แล้ว

      My montujemy pompy ciepła po co mi zawór mieszający i jego sterowanie to jakiś zbędny przeżytek. Jak chce sterować zaworem mieszającym steruje nim z pompy ciepła gdy np robimy 2 obiegi .

    • @ryszardmichalszalonek5914
      @ryszardmichalszalonek5914 2 ปีที่แล้ว

      @@Szybki2
      .

  • @Qiui
    @Qiui 3 ปีที่แล้ว

    Poproszę o cenę na 5 grzejników

    • @Szybki2
      @Szybki2 3 ปีที่แล้ว

      Dajesz pytanie na maila . pompyciepla@klimatyzacjakatowice.pl zakładam ze zawory na grzejnikach już są i jedynie podmianka głowic ? Opisz co jak i gdzie .

  • @mikeonbike23
    @mikeonbike23 3 ปีที่แล้ว

    Odłącza nie odłancza