Відключення світла, проблемна фільтрація, виймаю губки с фільтрів, що з цього вийшло ?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 64

  • @anastasiabrayn4038
    @anastasiabrayn4038 6 หลายเดือนก่อน +10

    Дякую за україномовний контент про риб, якого не так багато корисного, в порівнянні з іншими. Цікаво слухати ваш досвід

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@anastasiabrayn4038 дякую за підтримку )

  • @ВиталийЯрошевич-ю7п
    @ВиталийЯрошевич-ю7п 5 หลายเดือนก่อน +2

    В менее зовнішний фільтр, перевів на механіку, промив губки, бактерії живуть в ґрунті їх достатньо. Вода прозора але баланс з жарою знається посунувся бо полізла нітчатка , підміни води не допомагають. Тестів немає не перевірю. То пів біди будемо боротися до останнього , більше турбує обігрів взимку без світла.
    Всім Перемоги ,світла, повернень близьких цілими та неушкодженими.

    • @tanyaukrainochka
      @tanyaukrainochka 5 หลายเดือนก่อน +1

      Ото ж і я подумую заради акваріуму, двоконтурного котла купувати якийсь еко-флоу енергозберігач

  • @ВладимирСкалевой-ш1е
    @ВладимирСкалевой-ш1е 5 หลายเดือนก่อน +1

    Жирний лайк господарю

    • @akva_
      @akva_  5 หลายเดือนก่อน +1

      @@ВладимирСкалевой-ш1е Дякую )

  • @tanyaukrainochka
    @tanyaukrainochka 5 หลายเดือนก่อน +2

    Я свій компресор ставлю на звичайну кухонну губку 👌. Стає майже не чути

    • @ВиталийЯрошевич-ю7п
      @ВиталийЯрошевич-ю7п 5 หลายเดือนก่อน

      @@tanyaukrainochka воно гуде бо з тонкого пластику.

    • @akva_
      @akva_  5 หลายเดือนก่อน +1

      @@tanyaukrainochka А я на сінтепон, бо купив метра три нікуди його дітати )

  • @olab428
    @olab428 6 หลายเดือนก่อน +2

    Дякую, лайк- і комент за ваш труд!!!

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน +1

      Дякую за підтримку )

  • @adyardkos1170
    @adyardkos1170 6 หลายเดือนก่อน +2

    Кисень контролюю по поведінці равликів меланій. Вилязять з ґрунту і повзуть догори - один ковпачок перекису водню на літр води (не60 ковп. на 60л., а один на весь) і в акваріум. Вони починають відпадати зі скла і знову повертаються у ґрунт.
    Помутніння очей у сомика, 90% нітрітне отруєння. Бактеріальний спалах є тому підтвердженням.
    В екстрених випадках може допомогти Denitrol GBL. Нітрити видаляє миттєво, але краще перед застосуванням протестувати воду.
    Для фотосинтезу можна спробувати акамуляторну лампу.
    Кожний викручується як може. Іноді навіть і інвертор не рятує. У минулому році придбав, і вже два рази було відключення по 17 год. В перший раз ремонтували тр-р, у другий він певно від ремонту згорів. Інвертора вистачило на 12 год. А далі перекис, самозлив води з фільтру, ак.лампа, підміни води. Дві рибки таки втратив, одну молінезію та барбуса.

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน +2

      @@adyardkos1170 В мене зараз працює два компрессора один двоканальний на акумуляторі і фільтр також перевів на кисень флейту прибрав ... сьогодні вночі світло не вимикали , вода на ранок прозора стала, равлики всі внизу ,начебто все нормально наразі .

  • @gjak3127
    @gjak3127 6 หลายเดือนก่อน +3

    Колись давно років 25 назад також відстоював воду для підміни. Вже давно не відстоюю.
    Підміну роблю не більше 10-15 %. У воді з під крана є хлор і надлишок кисню, котрий утворюється під час набирання води ( якщо поставити відстоюватися воду, цей надлишок можна помітити у вигляді бульбашок на стінках, надлишок кисню є поганим для рибок), ніколи помутніння води через не відстояно воду не було і ніяких захворювань, рибок чи рослин. Якщо підміняти більшу кількість води, 30-50% так, тоді будуть не хороші наслідки. Стара вода, це не так вже й погано якщо працює біосистема.
    Що стосується аерації. Для акваріума не великого розміру ( умовно 40-70 літрів) додатково компресор давно не використовую якщо є внутрішній фільтр котрий розпилює воздух у воді, чи коли використовується флейта. Кисню в акваріумі буде достатньо. Включати компресор додатково варто при значному перенаселені, чи підищеній температурі води. Коли фільтр зовнішній - окремо аерація не буде зайвою, особливо у великих акваріумах. Якщо довший час немає світла і це так постійно, додаткова аерація буде потрібна, бо не відбуватиметься фотосинтез, плюс буде хоч якийсь рух води. Якщо світла немає 2-3 години на добу, акваріум без додаткової аерації ці 2-3 години проживе без пригод.
    Що стосується фільтруючого матеріалу. Сама по собі губка у внутрішньому фільтрі зупиняє бруд а не різні шкідливі сполуки. Біологічне очищення відбувається завдяки хорошим бактеріям. Вони частково живуть у порах губки. Коли через губку йде рух води, хороші бактерії харчуючись киснем - знешкоджують шкідливі сполуки. Саме тому, не рекомендується промивати паралон з фільтра у чистій воді, ( коли світло не вимикається і все працює штатно) аж до "ідеального стану", бо так вимиваються всі бактерії, краще його промити у акваріумній воді і не перестаратися. Коли фільтр не працює довго і це відбувається постійно, хороші бактерії в губці гинуть без руху води, котрий приносить їм кисень і в губці з'являються погані бактерії, котрі живляться відходами. розпочинається гниття у губці, далі вмикається світло розпочинає працювати фільтр і вся ця гниль потрапляє в акваріум. Для акваріума це погано, навіть дуже. Візьміть водойму з проточною водою і якесь болото де вода стоїть на місці - це аналогічна ситуація. У зовнішньому фільтрі, при будь яких наповнювачах - відбувається точно така сама історія. Руху води немає - у фільтрі будуть відбуватися шкідливі для акваріума процеси і доброго у цьому немає нічого, і має шанс закінчитися поганими наслідками. Чи можливий акваріум без фільтрації взагалі. 100 % можливий. Так є різні деталі - вибаглива риба, капризні рослини, значна перенасиченість - потрібна гарна фільтрація. В інших випадках паралончик у внутрішньому фільтрі не так вже й обов'язковий. Запустився новий акваріум, чи робив пересадку - паралон відфільтрує грубі частинки. А шкідливі сполуки паралон не відфільтрує, їх знешкоджують бактерії котрі живуть на різних поверхнях в акваріумі. Чим менш пориста губка, тим більше у ній поверхней - але так щоб рух води у ній відбувався.На кожному камінчику, листочку, на стінках акваріума, у фільтруючому матеріалі живуть бактерії котрі очищають воду
    .У зовнішньому фільтрі та сама ситуація - чим у наповнювача більше поверхней тим більше місця для розселення колонії бактерій. Замісь біокераміки, можна нарізати наприклад силіконовий шланг для аерації, чи трубку для коктейлів, помістити це у мішечок і буде хороший фільтруючий матеріал. Єдине що - потрібен нормальний рух води через такий матеріал, шматки якоїсь пластмаси, чи ще чогось схожого і хімічно нейтрального також можуть бути, лиш би вони не занадто щільно були спресовані. Біокераміка, синтепон чи паралон це місце де живуть бактерії. Біокераміка чи паралон самі по собі умовний аміак не поглинають
    .
    В акваріумі місце де живе найбільше бактерій - це грунт !!! Для того щоб бактерії поселилися у фільтруючому матеріалі потрібен час, декілька місяців - пів року і лиш тоді вони нормально розпочинають працювати. Грунт в акваріумі - це найбільший фільтруючий матеріал, на котрому живе найбільша колонія бактерій, котра очищає воду від шкідливих сполук. Але є умова - грунт не може бути занадто дрібним, пісок не годиться - у піска наче буде найбільше поверхонь, але руху води не буде, такий грунт буде замулюючись - закисати. Очищати воду він не буде. Краще більше зерно. Якщо вже хочеться якогось "пшона" для краси, то спочатку на дно потрібно насипати грубшу фракцію, можна навіть таку велику як керамзит, перекласти якоюсь сіткою наприклад з під наповнювача, щоб дрібна фракція не провалювалася і не перемішувалася. Такий грунт буде добре очищати воду коли там заведуться корисні бактерії.
    Одним словом - це не складна наука якщо про це задуматися.
    Постійне вимикання фільтра на багато годин, у тому числі на ніч, бо він гуде - це шкідлива ситуація для біо балансу акваріума. Я би сказав навіть по іншому - це серйозна загроза живим організмам в акваріумі. Вимкнули світло - треба виймати фільтруючий матеріал і промивати, хто вимикає фільтр на ніч, треба промивати , залишити паралон у вологому стані, увімкнули світло - ставити на місце і вмикати фільтр.Губку чи інший фільтруючий матеріал котрий стояв у фільтрі що постійно на довший час вимикався краще взагалі викинути.

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      Я спробував витягнути фільтруючий матеріал думав так буде краще, при тому що проблем не було зважаючи на довгі відключення світла, хотів зіграти на випередження тих проблем, але вийшло що ці проблеми сам знайшов, цієї ночі світло не вимикали перший раз напевно за тиждень ,фільтр працював всю ніч як раніше ,наче поки все гаразд ,але через годину його вимкнуть )
      Компрессора зараз в цьому акваріумі два, аерація чудова ,фільтр також перевів с флейти на подачу кисню... дякую за розгорнутий відгук, це і для мене і для всіх підписників буде корисно .

    • @acidfcid580
      @acidfcid580 5 หลายเดือนก่อน

      Подскажите по поводу аэрации. Аква 280 литров, насыщаю воду кислородом с помощью внутреннего фильтра, не бульками, а создаю рябь на воде. Аквариум особо не перенаселен, есть много зелени. Свет для фотосинтеза около 3-5 часов. Как понять будет ли этого достаточно?
      P.S. Воду тоже не отстаиваю, не думаю что у наших водоканалов есть деньги на хлорирование), но на всякий случай стараюсь подменивать около 5-10 процентов раза 2 в неделю

  • @mix88
    @mix88 6 หลายเดือนก่อน +3

    Як мінімум, аерацію зробити через аерліфти можна, ну а компресори на акумуляторах. Брав теж Sobo, то розчарований продуктивністю. Одноканальний ще більш-менш працює, а двоканальний - сміття. Напевно, потрібно перепаювати акумулятори (без живлення і без того невеликий потік повітря різко падає). Загалом купив ДБЖ та акумулятор. Тепер в рази простіше жити))

  • @ozzi393
    @ozzi393 6 หลายเดือนก่อน +2

    Все здолаємо все переживемо

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      Дякую вам .

  • @roksaash
    @roksaash หลายเดือนก่อน +1

    Я не виймаю нічого, не чищу, світло включають і виключають. Поки з рибами все ок, живі. Воду доливаю чисту, не роблю заміни.

  • @olegcherepakha9860
    @olegcherepakha9860 6 หลายเดือนก่อน +4

    По моему опыту - внешний фильтр стоял по 12-16 часов с довольно грязными губками. Было не до мытья и я просто оставлял все как есть. И знаете что происходило когда давали свет? Ничего. Аквариумистика во многом - творчество и мифология. В моем случае проверенно - ничего не случается если внешник стоит пол-дня. Никто не дохнет, не льются токсины. В вашем случае я бы, вообще, не думал о мытье губок. Внутренний фильтр и внешний не сравнимы по объемам, если в моем ничего не было, то в вашем тем более.
    И я слил аквариум. С начала войны смог сохранить, даже пару раз перезапускал с редизайном. А тут - потерял надежду. Думаю уже с осени это решение окажется верным. У нас просто ТЭЦы уничтожены, даже не знаю как будем зимовать. Решил что без аквариума у меня будет гораздо меньше головной боли. Всем привет из Харькова. Мы выстояли, вы точно выстоите.

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@olegcherepakha9860Хотів зіграти на випередження , вийшло гірше ... В мене знайомі виїхали з Харкова на початку війни , мешкали біля окружної дороги ... Тримайтесь привіт із Запоріжжя .

    • @olegcherepakha9860
      @olegcherepakha9860 6 หลายเดือนก่อน +1

      @@akva_ С утра вспомнил еще такое - считается что промывать нужно потому что на мочалках бактерии аэробные и для жизни им нужен кислород. Во внешнике он быстро заканчивается. Ок, это логично, хотя мой опыт это и не подтверждает. Но, тогда мочалку внутреннего фильтра можно не промывать вовсе, кислорода в воде достаточно.

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@olegcherepakha9860 Висновок тут один , потрібно світло) тоді не буде таких питань , акваріумістика як спосіб відволіктись, дякую за коментар.

  • @Ромайа-ч8з
    @Ромайа-ч8з 6 หลายเดือนก่อน +1

    В мене майже пів року фільтри працювали без наповнювачів, єдина зміна яка відбулася в акваріумі, це доводилось в одному кутку збирати сміття з поверхні грунту раз на три доби

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      А як у вас з населенням , скільки літрів і мешканців ?)

    • @Ромайа-ч8з
      @Ромайа-ч8з 6 หลายเดือนก่อน +1

      @@akva_ на 60 літрів води 2 скалярії, 2 гурамі, 3 ансиструси, 2 таракатума і 2 водоросліїда. А на 40 літрів води 12 гуппі, 6 севілєк і безліч креветок черрі

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@Ромайа-ч8з Зрозумів , дякую .

  • @makedonskaviktoria6969
    @makedonskaviktoria6969 6 หลายเดือนก่อน +1

    У мене 30 л, маленький внутрішній фільтр. 10 неонів, багато креветок, равлики. Достатньо трави. З фільтром взагалі нічого не роблю, промиваю в звичайному режимі, десь раз на місяць. Не бачу , щоб відключення якось впливали на стан акваріума. Риб годую дуже дуже обмежено, світло теж на 4 години вмикається по таймеру., доводиться підкручувати, щоб вночі хоч не вмикалося) Ніяких спалахів водоростей не було. Компресор давно (більше 10 років ) вже не ставлю, просто направляю вихід фільтра на поверхню, щоб була хвилька, цього достатньо.
    У вас дуже гарні акваріуми, приємно дивитись

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@makedonskaviktoria6969 Дякую за підтримку )

  • @ВалерийЗелинский-н3ъ
    @ВалерийЗелинский-н3ъ 6 หลายเดือนก่อน +1

    Приветствую .
    А я не снимаю губку , вспышек никаких нет , пока всё ОК .
    Электр. тоже по полдня отсутствует уже в течении месяца .
    Воду не отстаиваю , лью прямо из-под крана . Живу в Днепр. области .

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      Майже сусіди я із Запоріжжя, в мене теж не було проблем, хотів зіграти на випередження тих проблем, зробив тільки гірше .
      Я по роботі маю відношення до води, показники жорсткості, лужності та PH змінюються , також наявність хлора також міняється ,тому я звик відстоювати воду це як запобіжник.

    • @ВалерийЗелинский-н3ъ
      @ВалерийЗелинский-н3ъ 6 หลายเดือนก่อน +1

      @@akva_ Вы знаете , сейчас же воду вроде бы не хлорируют , а добавляют в неё диоксид его , а он не выветривается , сколько не отстаивай , так мне в химлаборатории водоканала объяснили . Поэтому я прямо с крана беру , но не больше 20% меняю . Привет Запорожью от Ж.Вод .🙋

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@ВалерийЗелинский-н3ъ Вітаю Жовті Води) , на рахунок хлор діоксиду достеменно не відомо справа в тому що він коштує дорожче і його дозування потребує певного обладнання і приладів для відстеження параметрів, бо його отримують шляхом змішування певних речовин які входять в реакцію між собою ,але в Запоріжжі в воді хлор є ... діоксид це також хлор ,але не такий токсичний.

    • @ВалерийЗелинский-н3ъ
      @ВалерийЗелинский-н3ъ 6 หลายเดือนก่อน

      @@akva_ Ну вот у нас , хоть и умирающий город в плане промышленности и бюджета , но уже лет. 5 на диоксиде . Спонсорская помощь наверное от Днепра.

  • @gjak3127
    @gjak3127 6 หลายเดือนก่อน +1

    Та, до речі, флейта можливо навіть краще насичує киснем, ніж якщо перевести у режим розпилення фільтр. Треба висоту флейти виставити щоб бульбашок було багато. Плюс залишити вихід не великого струменя води, без розпилення, щоб розбивав бульбашки на менші.

  • @Spiker-nk2sk
    @Spiker-nk2sk 6 หลายเดือนก่อน +1

    Чесно кажучи в перше чую щодо вилучення фільтруючого матеріалу. Можливо можна так зробити без наслідків, но мабуть поступово і обов'язково з ідеальним балансом рослин та мешканців акваріуму. Як раніше писав, цим питанням в мене займається інвертор на пару з акумулятором. Ще як пару днів поставив зовнішній фільтр, замовив з аліекспрес по дуже смачній ціні, зараз там жирні купони можна відхватити. Також була бактеріальна вспишка, але вже проходить, водичка стає все прозоріше

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@Spiker-nk2sk Намагався поступово , спочатку прибрав сінтепон, залишилась тільки губка яка була спочатку вона там вже така скукожена маленька стала) ну а потім і зовсім прибрав , думав може акваріум витягне самотужки ,але перенаселення там звісно не дало цього зробити , зовнішній фільтр зараз це тільки через зарядні станції, ну в мене тільки внутрішні, я сподіваюсь що світло стабілізують , якщо ні то теж буду купляти зарядну станцію...

    • @Spiker-nk2sk
      @Spiker-nk2sk 6 หลายเดือนก่อน +2

      Заражена станція дуже дорого, знову той же аліекспрес, інвертор fchao 1200 ват, можна десь за 4 тис взяти, особисто мені вийшов 3700. Зарядний пристрій 500-600, можна і дешевше взяти. Акумулятор по місцю, я купляв на 74 ампери за 2300 грн. Тобто за 7 тис зробив собі доволі продуктивну зарядну станцію, якої вистачає на освітлення в приміщенні, заряджати гаджети і рибки довольні.

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@Spiker-nk2sk Треба зайнятись цим питанням )

  • @aquaokhtyrka
    @aquaokhtyrka 6 หลายเดือนก่อน +1

    Вітання з Охтирки

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      Вітаю )

  • @gjak3127
    @gjak3127 6 หลายเดือนก่อน +3

    Не займаюся акваріумістикою професійно, мій досвід любительський, але вже досить великий. Маю значний сумнів, що помутніння води і загибель сомика це наслідок витягання губки. Не велика губка внутрішнього фільтру, це не величкий елемент фільтрацації, котрий кардинально вплинути не міг. Одночасно відповісти чому це сталося однозначно не можу.
    Річка - вода постійно рухається - вода насичена киснем, вона не застоюється, бактерії добре очищають її. В озері, чи у ставку - де немає достатнього руху води часто можна спостерігати - цвітіння води. Це розмножуються шкідливі бактерії, і водорості - вода в таких водоймах гіршої якості, ніж у проточній річці. У болоті вода не циркулює взагалі, бідна киснем і там вода найгірша, навіть по запаху це можна відчути. У фільтрі відбувабться ті ж самі процеси. Коли фільтр працює - це річка. Коли фільтр перестає працювати - паралон буде перетворюватися на болото. Паралон у фільтрі, він у закритому просторі корпуса , не омивається водою, бактерії котрі очищають воду у ньому - гинуть. Користі від такого фільтру - ніякого, лише шкода. Замісь того щоб якось очищати воду він її отруює, у будь якому випадку. У акваріумах де не велика кількість продуктів житт'єдіяльності це менше помітно "не озброєним" оком і менше впливає на біо систему відразу. У грунті бактерії омиваються водою краще, відповідно вони не загинуть, але бажано щоб при відключені світла, рух води все одно був. Навіть проста аерація води утворює якесь не велике переміщення пластів води. Простий акваріум може спокійно існувати без фільтра. Не величкий паралон у фільтрі не робить погоду у біологічному очищенні води. Грунт буде справлятися сам з очищенням. У великих акваріумах, де велика кількість риби, де рибки вибагливі до параметрів води, велика кількість капризних рослин, застосовують великі зовнішні фільтри - де вміщується значно більша кількість фільтруючого матеріалу, на поверхнях котрого багато місця для бактерій. А у сампі наприклад - ставлять додаткову аерацію води, у самому сампі, щоб бактерії мали достатньо кисню. Так працює система. Простий акваріум може існувати взагалі без фільтра і аерації, і без підміни води, доливаючи лише ту кількість яка випарувалася.Бажано щоб був рух води, щоб пласти води переміщувалися, омиваючи грунт і збагачуючись киснем на поверхні. Без світла достатнього рослини не ростимуть і без фотосинтезу вода буде бідніша на кисень. Світло в акваріумі в першу чергу потрібне рослинам, рибкам світло не дуже потрібне, просто є житт'євий цикл, день і ніч. Для всіх живих організмів це період активності і відпочинку. Світла в акваріумі достатньо 4-6 годин на добу, після умовно 6 годин процес фотосинтезу зупиняється, чи майже зупиняється. І світло наприклад вечером це для нас, хто споглядає красу підводного світу, а не для рибок чи рослин.
    Ідеальний фільтр при постійних відключеннях світла, це якась ємність, котра стоїть вище рівня води, наприклад на кришці акваріума. Вода туди може потрапляти завдяки аерліфту на одну сторону, протікає через фільтруючий матеріал і витікає назад в акваріум з іншої сторони, знизу цієї ємності. Коли вимикається світло, вода просто вся стікає в акваріум, процес гниття не розпочинається. Світло увімкнули, фільтрація знову запрацювала без шкідливих наслідків.
    Немає якоїсь аксіоми для всіх акваріумів, яке має бути світло, які добрива вносити, чим рибку годувати, як фільтрувати тощо....може бути по різному. У когось вода з крана така, у когось інша, кількість рибок, розмір рибок, кількість рослин... і процеси в акваріумах при однаковому обслуговуваннв будуть відбуватися різні. Але є базові речі - котрі однакові у всіх випадках.

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน +1

      @@gjak3127 Це просто перше помутніння за три роки , може все воно наклалося одне на одне і відключення світла і те що губку прибрав, ну і звісно може остання підміна води була не якісна ... згоден з вами нема повністю однакових акваріумів, але базові речі всеодно залишаються , дякую за розгорнутий відгук .

  • @komap-kc3yk
    @komap-kc3yk 6 หลายเดือนก่อน +1

    вітаю...в мене такаж історія зі світлом...стоїть внутрішній фільтр...150 літрів...ну разу нічого не виймав( губку)...все норм

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@komap-kc3yk Все правильно робите, не повторюйте моїх помилок )

  • @olab428
    @olab428 6 หลายเดือนก่อน +2

    А в мене в акваріумах просто капець....

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      Може не все так погано як ви думаєте )

    • @adyardkos1170
      @adyardkos1170 6 หลายเดือนก่อน

      Потрохи добавляй перекис водню, щоб запобігти замору, невеликі (10%), але часті підміни.

    • @roksaash
      @roksaash หลายเดือนก่อน

      Не чіпайте його і все буде добре, менше годуйте риб, не перенаселяйте.

  • @ИмяФамилия-э1р5м
    @ИмяФамилия-э1р5м 5 หลายเดือนก่อน

    Добрый день ,привет Запорожью от Ялты !
    Скажите, пожалуйста, а сколько у Вас уже пiвник живёт ?

  • @Shaman_Cle
    @Shaman_Cle 6 หลายเดือนก่อน

    Привіт можеш порахувати скільки потрібно додати перікесь водню 3%.на свій акваріум.

  • @roksaash
    @roksaash หลายเดือนก่อน

    Я більше переживаю за температуру, бо маю скалярію, яка не сильно любить холод. Що робити хз

  • @Mmaricson
    @Mmaricson 6 หลายเดือนก่อน

    в мене фільр навісний, відключаю на ніч бо біля ліжка стоїть, також відключається коли світла нема, але гупі даніо та коридорас ніби живуть.

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@Mmaricson Я ніколи не вимикав сам ,тільки коли світла нема ...

    • @gjak3127
      @gjak3127 6 หลายเดือนก่อน

      Промий фільтруючий матеріал і не вимикай. Почитай вище чому вимикати це шкідливо для акваріума.

  • @Mmaricson
    @Mmaricson 6 หลายเดือนก่อน

    Грунт для таких сомів незавеликої фракції? Наніч фільтр відключали? Перший аква на скільки літрів?

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      Фільтр постійно вимикається ,нема світла ,тому і прибрав фільтруючий матеріал ) на 54 літра .

  • @ozzi393
    @ozzi393 6 หลายเดือนก่อน +1

    А в мене захворіла кріптокорина

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน +1

      Одужуйте , хай щастить в нашій не простій справі ...

  • @gjak3127
    @gjak3127 6 หลายเดือนก่อน

    Ох ті акваріумісти. Якщо з акваріумом на ваш погляд все гаразд, не варто заморочуватися взагалі нічим.
    У водоочистних спорудах водоканалів, очищення води відбувається таким самим чином, як і у акваріумах. Якийсь наповнювач - бактерії - кисень. Зупинився фільтр, кисень є у воді і у губці. Через 1-2-3 години без роботи фільтра, у воді кисень є, а в губці вже немає. Бактерії спожили те що було, току води у фільтрі немає, вода у губці застоюється. Кисень туди не потрапляє. Хіба не так ? Через 4-6 годин в губці вже живих хороших бактерій немає, вселяються погані, котрі спричиняють гниття. Увімкнули світло, розпочинає працювати фільтр - механічну фільтрацію частинок він буде здійснювати, біологічну НІ ! Бо у фільтрі немає живих корисних бактерій і у цій вже токсичній губці вони не появляться.
    Якщо по 16 годин фільтр не працює і у акваріумі нічого поганого не відбувається - просте запитання, для чого тоді фільтр взагалі? Де логіка ?
    Витягання губки з фільтра швидко спричинило бактеріальий спалах , а 10-16 годин з непрацюючим фільтром і "брудною"губкою ніяк негативно не вплинуло. Знову, де логіка ? Чи може така брудна губка взагалі щось очищати ?Та вплинуло, ну не буває по іншому. Залежить від акваріума - у акваріумі де менше продуктів житт'єдіяльості умовно на куб води, повільніше зміни відбуватимуться. Де в акваріумі більш насичене життя - відчується швидше, гірше. Поява з часом мутних водоростей. Насиченість кольору рослин, швидкість росту, забарвлення рибок в гіршому випадку - відмирання листочків і зачахання всієї рослинки. Хворобливість рибок, з поганим кінцем.
    Запах від акваріума буде інший.
    Зверніть увагу коли промиваєте губку після тривалих вимкнень світла, на колір води, запах і пригадайте як було раніше.
    Також світло вимикали, черга була 6 годин. Інколи на 6 годин, інколи на 18 годин сумарно за добу. Часу не було займатися акваріумом , коли через місяць витягнув фільтр подивився їх( так то раз в тиждень обслуговую) викинув його і купив новий.
    У кого все штатно, гарно працює - не заморочуйтеся.
    Морока буде з обігрівом взимку і не лише акваріума.

    • @akva_
      @akva_  6 หลายเดือนก่อน

      @@gjak3127 І не кажіть що за люди ті акваріумісти )