Дякую за акцент на тому, що компенсувати без звільнення можна тільки щорічну відпустку. На практиці працівники часто бажають без звільнення отримати компенсацію за соціальну відпустку.
Дякую за рекомендації! Маю декілька питань. 1. Педагогічний працівник хворів під час щорічної відпустки, перенести чи продовжити не можна, бо розпочинається навчальний рік. Як правильно рахувати компенсацію за невикористані дні в зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, чи потрібно повертати відпускні, і робити новий розрахунок? 2. Наведіть, будь ласка, приклад для розрахунку днів компенсації при звільненні педагогічному працівнику за період роботи з 06.11.2019 до 31.08.2020.
Питання 1. У будь-якому випадку частину відпускних за дні хвороби замінюють лікарняні. Тому відпускні сторнуємо. Згідно ст. 11 Закону про відпустки у вашому випадку щорічну відпустку треба перенести на інший період або продовжити. Тому перш за все потрібно узгодити це з працівником так би мовити «полюбовно». У Законі про відпустки не сказано, що переносити потрібно на період «відразу після виходу з лікарняного». Із п. 4 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів… від 14.04.97 р. № 346 випливає, що відпустку можна надати педагогу в інші канікули, наприклад у найближчі - осінні. Якщо переносимо, то зараз потрібно утримати із працівника виплачені відпускні за дні хвороби (скільки нарахували, нічого не міняємо), наприклад за рахунок найближчих виплат або в касу/на рахунок (не завадить його заява). А коли відпустку будуть надавати по перенесенню, треба розрахувати відпускні заново (інший розрахунковий період і «середня» та виплатити. Інший варіант. Якщо працівник встиг використати 24 календарні дні відпустки, то решту днів йому можна замінити грошовою компенсацією - за його заявою (ст. 24 Закону про відпустки, п. 5 Порядку № 346). Якщо місяць виплати компенсації не співпадає із місяцем початку відпустки (а це скоріше за все так і є), то потрібно розрахувати нову «середню» для суми компенсації, куди включити і лікарняні. Може так бути, що сума компенсації буде меншою ніж сума раніше виплачених відпускних. Про це краще попередити працівника. Тож борг працівника слід утримати з нього, наприклад при виплаті найближчого доходу або в касу/на рахунок (також незайвою буде заява). Питання 2. Відповідно до п. 6 Порядку № 346 якщо педпрацівник відпрацював менше 10 місяців, компенсація за невикористану відпустку виплачується пропорційно до відпрацьованого ними часу (з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки за кожний відпрацьований місяць 5,6; 4,2 і 2,8 календарних дня за тривалості щорічної основної відпустки відповідно 56, 42 і 28 календарних днів). Серед експертів існує кілька варіантів розрахунку. На нашу думку слід використовувати наведений нижче. Підтвердження тому - у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 44, с. 4 (i.factor.ua/ukr/journals/bb/2016/november/issue-44/article-23421.html ) Припустимо, що мова йде про вчителя і він має право на 56 календарних днів відпустки. Кількість днів відпустки за 9 повних місяців: 5,6 х 9 = 50,4 к. дн. Кількість днів відпустки за 25 днів перебування у трудових відносинах у листопаді 2019 р.: (5,6 : 30) х 25 = 4,7 к. дн. Загальна кількість днів відпустки за відпрацьований час: 50,4+4,7 = 55,1 к. дн. = 55 к. дн (з округленням).
@@КатеринаЖиленко Дуже Вам вдячна за таке детальне роз'яснення! Щодо питання виплати компенсації, виходячи з наведеного розрахунку, педагог, який використав 56 к.д. щорічної відпустки, при звільненні має повернути кошти за 1 к.д. Так само мене проконсультувало і управління освіти. Але в мене виникає сумнів, адже згідно порядку 346 розрахунок 5,6 застосовується до працівників, які до звільнення пропрацювали менш як 10 місяців, а в наведеному випадку педагог працює в закладі давно, а робочий рік для відпустки в нього з 6 листопада, тож компенсація належить з розрахунку повної тривалості (пропорційно відпрацьованому часу?) Чи вважати відпрацьованим часом час перебування працівника у трудових відносинах?. Адже кошти за незароблену відпустку (12кд) за 2 міс і 5 днів в разі перевірки доведеться в бюджет повертати бухгалтеру.
@@lenazhuravel ми проводимо консультації із фахівціями різних мінстерств стосовно вашої ситуації. Відповідь буде розміщена в журналі "Бюджетна бухгатлерія"
Пілскажіть будь ласка я державний службовець, якщо я звільняюсь 14вересня за власним бажанням в звязку з переходом в органи місцевого самоврядування використала 18днів основної відпустки та бажаю використати ще 4дні відпустки які мені ррзраховано за відпрацьований період та затвердженим графіком відпуски мені передбачена чергова частина відпустки отже за законом 4дні є обовьязковими. Після написання заяви про намір використати відпустку та отриманні матеріальної допомоги на оздоровлення керівник відмовляє в наданні відпустки та матеріальної відпустки ігнорує мою заяву. Буду дуже вдячна за консультацію.
Если речь идёт о компенсации без увольнения, например, у Вас ежегодный отпуск 28 к. дн. за рабочий год., то после того, как Вы используете 24 к.дн ежегодного отпуска за этот рабочий год, Вам работодатель обязан на основании Вашего заявления компенсировать оставшиеся 4 к.дн ежегодного отпуска деньгами. Отказать не имеет права ( см. Ст. 24 Закона об отпусках). Т.е, что делать с тем, что превышает 24 дня решает работник (использовать днями отпуска или получить деньги). Если деньги - подаёт заявление. Если отпуск - все в общем порядке: работодатель вносит в график - работник использует. Если речь об увольнении, то работник может либо использовать отпускной запас перед увольнением, либо получить за неиспользованные дни компенсацию. Если он не воспользовался правом сходить в отпуск, то компенсация должна быть! Независимо от основания увольнения. Отказать в выплате работодатель не вправе. Это нарушение трудового законодательства
Так. Додаткова відпустка за стаж належить до щорічних відпусток (ст. 4 Закону про відпустки). А отже на неї поширюються всі "привілеї" щорічних відпусток. У тому числі "відпускна" компенсація. також можете додатково почитати матеріал i.factor.ua/ukr/journals/bb/2020/april/issue-16/article-108284.html
Доброго дня! Поясніть, чи надається невикористана відпустка поновленому після незаконного звілтнення працівнику, якщо при звільненні проведено компенсацію такої відпустки без заяви працівника?
Доброго дня! Такому працівнику надається відпустка з дня поновлення. Відповідне роз'яснення було надано Мінсоцполітики у листі України від 28.10.2016 р. № 1500/13/84-16 у разі поновлення працівника судом на роботі він має право використати щорічну основну відпустку за весь час вимушеного прогулу. При цьому її тривалість визначається пропорційно з дати поновлення на роботі і до кінця його робочого року. Якщо при звільненні, визнаному судом незаконним, працівнику була виплачена грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки, то після поновлення його на роботі права на використання цих днів відпустки він не має. Також не передбачено повернення працівником виплачених йому коштів за відпустку при звільненні чи зарахування їх в рахунок суми за відпустку, що надається за період вимушеного прогулу.
@@ЛіліяУшакова дякую за відповідь, але прошу Вас подивитись постанову ВАСУ від 07.03.2017 у справі #821/500/16. У даному висновку суду міститься інша позиція.
@@ДмитрийАдарченко Дякую. Дійсно дуже цікава постанова ВАСУ. Суд трактує такі виплати, як ті, що добровільно здійснені роботодавцем. Проте, на мою думку, це спірно. Адже їх выплата проводилася при звільнені не добровільно, а відповідно вимогам законодавства. Також цікаво, що лист Мінсоцполітики не відізвано. Тобто позиція міністерства залишилася незмінною. Якщо на цю ситуацію дивитися з точки зору роботодавця, то я б радила (щоб убезпечити себе, адже навіть ВС буває приймає різні рішення за однотипними справами) при розгляді справи про поновлення на роботі надати суду інформацію про виплачені суми при звільненні. Адже присуджуючи працівнику середній заробіток за час вимушеного прогулу суд (якщо йому повідомили) може урахувати доходи працівника, виплачені йому при звільненні, у тому числі й вихідну допомогу, компенсацію за невикористану відпустку. Якщо ж дивитися на цю ситуацію з точки зору працівника, то є сенс поборотися за свої права в тому числі й у суді.
@@ЛіліяУшакова дякую за відповідь. З точки зору незаконно звільненого працівника, який не писав заяву про компенсацію, я теж вважаю дану постанову суду більш справедливою, бо робітник не мав змоги скористатись своїм правом на відпочинок.
@@ДмитрийАдарченко но ведь если работник получил компенсацию, кто ему мешает отдыхать на эту компенсацию после увольнения? Если бы он пошёл в отпуск, то он получил бы те же суммы денег. А в данной ситуации, уволенный сотрудник, получил компенсацию, не работал и при восстановлении на работу - опять таки за не отработанные дни получил компенсацию! Т.е. за один месяц N уволенный-восстановленный сотрудник получил дважды компенсацию при этом ни одного дня в этом месяце N на работал и он ещё НЕДОВОЛЕН?!
Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, в 2016 сотруднику не начислили компенсацию при увольнении за 4 месяца, от него есть заявление, что никаких претензий он не имеет. сейчас флп закрываем, хочу пойти к инспектору и сдасться, какие штрафы нас ожидают?
Здравствуйте! Я рекомендую Вам просто взять доначислить и выплатить компенсацию за эти 4 дня. Тогда по кзот Вам штраф не грозит. Мимо админа тоже можно пролететь - если пройдёт 3 месяца с даты выплаты компенсации и трудовики к Вам не заявят я с проверкой. Если сдаться, то в любом случае Вам выпишут предписание на устранение нарушения и светит админ от 510 до 1700.
@@ЛіліяУшакова благодарю за ответ. просто сотрудника этого я уже не найду. и выплатить ему не смогу ничего. и там не за 4.дня, а за 4 месяца (8 дней отпуска) готова на админ штраф, если бы только его начислили. боюсь как бы не заставили считать компенсацию по нынешний день. с 2016 года.
@@ЛюдмилаТерехова-р2т штраф не спасёт вас в этой ситуации. Поэтому ещё раз подумайте, стоит ли идти в Гоструда. Если пойдёте - они с вас не слезут. Не выполните их предписание - получите ещё штраф. Гостиуда будут требовать выплатить. Может лучше закрыть этого фопа тихонечко?
@@ЛіліяУшакова, спасибо. Не пойду!. Воспользуюсь Вашим советом и начислю компенсацию за тот период, исходя из нынешних окладов. уже нашла даже этих сотрудников) выплачу им компенсацию, а дальше посмотрим, что будет на проверке при закрытии фопа. Ваше видео и комментарии очень помогли мне сегодня!
Добрый день! Подскажите, а если при увольнении работник не писал заявление с просьбой выплатить ему компенсацию за неиспользованные дни отпуска, а предприятие выплатило эту компенсацию, согласно норм закона, это же не нарушение? Просто хочу понять, в дальнейшем в обязательном порядке требовать такое заявление, помимо заявления об увольнении.
Добрый день! Нет, здесь нет нарушения. Если речь идёт об увольнении, то работник не должен писать заявлений с просьбой выплатить компенсацию. Такая выплата, Вы совершенно правы, проводится согласно требованию закона, а не на основании просьбы работника. Заявление о выплате компенсации необходимо только для ситуации выплаты компенсации БЕЗ увольнения. Поскольку в этой ситуации именно от решения работника зависит судьба дней свыше 24-х
Вопрос такой: в законе Про оплату труда мин.гарантией является оплата ежегодного отпуска, а именно компенсация за неиспольз. отпуск - не мин. гарантия. Как смотрят на єто проверяющие?
Не только Гоструда, но и Верховный суд считает, что компенсация за неиспользованный отпуск - это мингарантия в оплате труда. Посмотрите, например, постановление ВС от 05.08.2020г. по делу № 816/536/17 reyestr.court.gov.ua/Review/90784062
Подарунки
:
Розрахунок кількості невикористаних днів щорічної відпустки 👉bit.ly/2YcDjgU
Документальне оформлення 👉bit.ly/2DUlY5J
супер, дякую за шпаргалки ))
Предприятие является переробником сх продукции имеет лицензию на хранении гсм.следует ему оформлять еще и акцизные накладные
Дякую за акцент на тому, що компенсувати без звільнення можна тільки щорічну відпустку. На практиці працівники часто бажають без звільнення отримати компенсацію за соціальну відпустку.
Дякую
Дякую!
Дякую! Важлива інформація!
=========================
Але ж було б дуже добре, щоб ще й озвучувались норми ЗАКОНУ під кожний приведений факт.
Закони делают для себе а не для народа
А що робити якщо кошти за відпустку нарахували, а при зарплаті їх змінусували?
Дополнительный отпуск за работу за компьютером согласно колдоговора при увольнении компенсируют или только основную?
Доброго вечора, що робити якщо роботодатель відмовляється платити розрахункови за невикористану відпустку при звільненні
Скажіть буль ласка чи можна відбувати відпустку за минулі роки більше ніж 59 днів
Дякую за рекомендації!
Маю декілька питань.
1. Педагогічний працівник хворів під час щорічної відпустки, перенести чи продовжити не можна, бо розпочинається навчальний рік. Як правильно рахувати компенсацію за невикористані дні в зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, чи потрібно повертати відпускні, і робити новий розрахунок?
2. Наведіть, будь ласка, приклад для розрахунку днів компенсації при звільненні педагогічному працівнику за період роботи з 06.11.2019 до 31.08.2020.
Питання 1. У будь-якому випадку частину відпускних за дні хвороби замінюють лікарняні. Тому відпускні сторнуємо.
Згідно ст. 11 Закону про відпустки у вашому випадку щорічну відпустку треба перенести на інший період або продовжити. Тому перш за все потрібно узгодити це з працівником так би мовити «полюбовно». У Законі про відпустки не сказано, що переносити потрібно на період «відразу після виходу з лікарняного». Із п. 4 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів… від 14.04.97 р. № 346 випливає, що відпустку можна надати педагогу в інші канікули, наприклад у найближчі - осінні. Якщо переносимо, то зараз потрібно утримати із працівника виплачені відпускні за дні хвороби (скільки нарахували, нічого не міняємо), наприклад за рахунок найближчих виплат або в касу/на рахунок (не завадить його заява). А коли відпустку будуть надавати по перенесенню, треба розрахувати відпускні заново (інший розрахунковий період і «середня» та виплатити.
Інший варіант. Якщо працівник встиг використати 24 календарні дні відпустки, то решту днів йому можна замінити грошовою компенсацією - за його заявою (ст. 24 Закону про відпустки, п. 5 Порядку № 346). Якщо місяць виплати компенсації не співпадає із місяцем початку відпустки (а це скоріше за все так і є), то потрібно розрахувати нову «середню» для суми компенсації, куди включити і лікарняні. Може так бути, що сума компенсації буде меншою ніж сума раніше виплачених відпускних. Про це краще попередити працівника. Тож борг працівника слід утримати з нього, наприклад при виплаті найближчого доходу або в касу/на рахунок (також незайвою буде заява).
Питання 2. Відповідно до п. 6 Порядку № 346 якщо педпрацівник відпрацював менше 10 місяців, компенсація за невикористану відпустку виплачується пропорційно до відпрацьованого ними часу (з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки за кожний відпрацьований місяць 5,6; 4,2 і 2,8 календарних дня за тривалості щорічної основної відпустки відповідно 56, 42 і 28 календарних днів). Серед експертів існує кілька варіантів розрахунку. На нашу думку слід використовувати наведений нижче. Підтвердження тому - у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 44, с. 4 (i.factor.ua/ukr/journals/bb/2016/november/issue-44/article-23421.html )
Припустимо, що мова йде про вчителя і він має право на 56 календарних днів відпустки.
Кількість днів відпустки за 9 повних місяців: 5,6 х 9 = 50,4 к. дн.
Кількість днів відпустки за 25 днів перебування у трудових відносинах у листопаді 2019 р.: (5,6 : 30) х 25 = 4,7 к. дн.
Загальна кількість днів відпустки за відпрацьований час: 50,4+4,7 = 55,1 к. дн. = 55 к. дн (з округленням).
@@КатеринаЖиленко Дуже Вам вдячна за таке детальне роз'яснення!
Щодо питання виплати компенсації, виходячи з наведеного розрахунку, педагог, який використав 56 к.д. щорічної відпустки, при звільненні має повернути кошти за 1 к.д. Так само мене проконсультувало і управління освіти. Але в мене виникає сумнів, адже згідно порядку 346 розрахунок 5,6 застосовується до працівників, які до звільнення пропрацювали менш як 10 місяців, а в наведеному випадку педагог працює в закладі давно, а робочий рік для відпустки в нього з 6 листопада, тож компенсація належить з розрахунку повної тривалості (пропорційно відпрацьованому часу?) Чи вважати відпрацьованим часом час перебування працівника у трудових відносинах?. Адже кошти за незароблену відпустку (12кд) за 2 міс і 5 днів в разі перевірки доведеться в бюджет повертати бухгалтеру.
@@lenazhuravel ми проводимо консультації із фахівціями різних мінстерств стосовно вашої ситуації. Відповідь буде розміщена в журналі "Бюджетна бухгатлерія"
@@КатеринаЖиленко Дякую!
Нет документов, под видео,для скачивания...🤷но видно нужное! спасибо большое!
Документы закреплены в первом комментарии под видео 😉
Пілскажіть будь ласка я державний службовець, якщо я звільняюсь 14вересня за власним бажанням в звязку з переходом в органи місцевого самоврядування використала 18днів основної відпустки та бажаю використати ще 4дні відпустки які мені ррзраховано за відпрацьований період та затвердженим графіком відпуски мені передбачена чергова частина відпустки отже за законом 4дні є обовьязковими. Після написання заяви про намір використати відпустку та отриманні матеріальної допомоги на оздоровлення керівник відмовляє в наданні відпустки та матеріальної відпустки ігнорує мою заяву. Буду дуже вдячна за консультацію.
Имеет ли право работодатель отказать в оплате неиспользованных дополнительных дней ежегодного отпуска? Если да, в каких случаях? Спасибо)))
Если речь идёт о компенсации без увольнения, например, у Вас ежегодный отпуск 28 к. дн. за рабочий год., то после того, как Вы используете 24 к.дн ежегодного отпуска за этот рабочий год, Вам работодатель обязан на основании Вашего заявления компенсировать оставшиеся 4 к.дн ежегодного отпуска деньгами. Отказать не имеет права ( см. Ст. 24 Закона об отпусках).
Т.е, что делать с тем, что превышает 24 дня решает работник (использовать днями отпуска или получить деньги). Если деньги - подаёт заявление. Если отпуск - все в общем порядке: работодатель вносит в график - работник использует.
Если речь об увольнении, то работник может либо использовать отпускной запас перед увольнением, либо получить за неиспользованные дни компенсацию. Если он не воспользовался правом сходить в отпуск, то компенсация должна быть! Независимо от основания увольнения. Отказать в выплате работодатель не вправе. Это нарушение трудового законодательства
А если работодатель не хочет выплачивать компенсацию за неиспользованный отпуск при увольнении, что делать? Да ещё забрал отпускные за прошлые года
Сільський голова знімає з себе повноваження( звільняється), є 14 днів додаткової відпустки за стаж,чи рахувати на них компенсацію?дякую
Так. Додаткова відпустка за стаж належить до щорічних відпусток (ст. 4 Закону про відпустки). А отже на неї поширюються всі "привілеї" щорічних відпусток. У тому числі "відпускна" компенсація. також можете додатково почитати матеріал i.factor.ua/ukr/journals/bb/2020/april/issue-16/article-108284.html
Доброго дня! Поясніть, чи надається невикористана відпустка поновленому після незаконного звілтнення працівнику, якщо при звільненні проведено компенсацію такої відпустки без заяви працівника?
Доброго дня! Такому працівнику надається відпустка з дня поновлення. Відповідне роз'яснення було надано Мінсоцполітики у листі України від 28.10.2016 р. № 1500/13/84-16 у разі поновлення працівника судом на роботі він має право використати щорічну основну відпустку за весь час вимушеного прогулу. При цьому її тривалість визначається пропорційно з дати поновлення на роботі і до кінця його робочого року.
Якщо при звільненні, визнаному судом незаконним, працівнику була виплачена грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки, то після поновлення його на роботі права на використання цих днів відпустки він не має. Також не передбачено повернення працівником виплачених йому коштів за відпустку при звільненні чи зарахування їх в рахунок суми за відпустку, що надається за період вимушеного прогулу.
@@ЛіліяУшакова дякую за відповідь, але прошу Вас подивитись постанову ВАСУ від 07.03.2017 у справі #821/500/16. У даному висновку суду міститься інша позиція.
@@ДмитрийАдарченко Дякую. Дійсно дуже цікава постанова ВАСУ. Суд трактує такі виплати, як ті, що добровільно здійснені роботодавцем. Проте, на мою думку, це спірно. Адже їх выплата проводилася при звільнені не добровільно, а відповідно вимогам законодавства. Також цікаво, що лист Мінсоцполітики не відізвано. Тобто позиція міністерства залишилася незмінною.
Якщо на цю ситуацію дивитися з точки зору роботодавця, то я б радила (щоб убезпечити себе, адже навіть ВС буває приймає різні рішення за однотипними справами) при розгляді справи про поновлення на роботі надати суду інформацію про виплачені суми при звільненні. Адже присуджуючи працівнику середній заробіток за час вимушеного прогулу суд (якщо йому повідомили) може урахувати доходи працівника, виплачені йому при звільненні, у тому числі й вихідну допомогу, компенсацію за невикористану відпустку.
Якщо ж дивитися на цю ситуацію з точки зору працівника, то є сенс поборотися за свої права в тому числі й у суді.
@@ЛіліяУшакова дякую за відповідь. З точки зору незаконно звільненого працівника, який не писав заяву про компенсацію, я теж вважаю дану постанову суду більш справедливою, бо робітник не мав змоги скористатись своїм правом на відпочинок.
@@ДмитрийАдарченко но ведь если работник получил компенсацию, кто ему мешает отдыхать на эту компенсацию после увольнения? Если бы он пошёл в отпуск, то он получил бы те же суммы денег. А в данной ситуации, уволенный сотрудник, получил компенсацию, не работал и при восстановлении на работу - опять таки за не отработанные дни получил компенсацию! Т.е. за один месяц N уволенный-восстановленный сотрудник получил дважды компенсацию при этом ни одного дня в этом месяце N на работал и он ещё НЕДОВОЛЕН?!
Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, в 2016 сотруднику не начислили компенсацию при увольнении за 4 месяца, от него есть заявление, что никаких претензий он не имеет. сейчас флп закрываем, хочу пойти к инспектору и сдасться, какие штрафы нас ожидают?
Здравствуйте! Я рекомендую Вам просто взять доначислить и выплатить компенсацию за эти 4 дня. Тогда по кзот Вам штраф не грозит. Мимо админа тоже можно пролететь - если пройдёт 3 месяца с даты выплаты компенсации и трудовики к Вам не заявят я с проверкой.
Если сдаться, то в любом случае Вам выпишут предписание на устранение нарушения и светит админ от 510 до 1700.
@@ЛіліяУшакова благодарю за ответ. просто сотрудника этого я уже не найду. и выплатить ему не смогу ничего. и там не за 4.дня, а за 4 месяца (8 дней отпуска) готова на админ штраф, если бы только его начислили. боюсь как бы не заставили считать компенсацию по нынешний день. с 2016 года.
@@ЛюдмилаТерехова-р2т штраф не спасёт вас в этой ситуации. Поэтому ещё раз подумайте, стоит ли идти в Гоструда. Если пойдёте - они с вас не слезут. Не выполните их предписание - получите ещё штраф. Гостиуда будут требовать выплатить. Может лучше закрыть этого фопа тихонечко?
@@ЛіліяУшакова, спасибо. Не пойду!. Воспользуюсь Вашим советом и начислю компенсацию за тот период, исходя из нынешних окладов. уже нашла даже этих сотрудников) выплачу им компенсацию, а дальше посмотрим, что будет на проверке при закрытии фопа. Ваше видео и комментарии очень помогли мне сегодня!
@@ИринаИра-д3л спасибо за совет) сдаваться не буду)
Добрый день! Подскажите, а если при увольнении работник не писал заявление с просьбой выплатить ему компенсацию за неиспользованные дни отпуска, а предприятие выплатило эту компенсацию, согласно норм закона, это же не нарушение? Просто хочу понять, в дальнейшем в обязательном порядке требовать такое заявление, помимо заявления об увольнении.
Добрый день! Нет, здесь нет нарушения. Если речь идёт об увольнении, то работник не должен писать заявлений с просьбой выплатить компенсацию. Такая выплата, Вы совершенно правы, проводится согласно требованию закона, а не на основании просьбы работника.
Заявление о выплате компенсации необходимо только для ситуации выплаты компенсации БЕЗ увольнения. Поскольку в этой ситуации именно от решения работника зависит судьба дней свыше 24-х
Вопрос такой: в законе Про оплату труда мин.гарантией является оплата ежегодного отпуска, а именно компенсация за неиспольз. отпуск - не мин. гарантия. Как смотрят на єто проверяющие?
Не только Гоструда, но и Верховный суд считает, что компенсация за неиспользованный отпуск - это мингарантия в оплате труда. Посмотрите, например, постановление ВС от 05.08.2020г. по делу № 816/536/17
reyestr.court.gov.ua/Review/90784062