S hlavou v oblacích | Archiv ČT24

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ส.ค. 2024

ความคิดเห็น • 40

  • @mirekfuciman2477
    @mirekfuciman2477 ปีที่แล้ว +8

    Hmmm tak opravdu některé konstruktérské kreace mě vedou k dohledání dalších informací . Hlavně proč to sakra někdo nevyráběl . Jsem co se historie létání velký fanda a tohle je uplně parádní sestřih .. Děkuji :)

    • @vojtechvojtech9772
      @vojtechvojtech9772 ปีที่แล้ว

      Ano, také jsem strávil příjemnou chvilku s dohledáním jednoho tipu helikoptéry, vůbec jsem netušil, že nějaký Jak-24 existoval th-cam.com/video/lWo3GYI4d5I/w-d-xo.html

    • @stanislavfiala7360
      @stanislavfiala7360 ปีที่แล้ว

      @@vojtechvojtech9772 nejen že existoval, ale před 55 lety ho jako plastikový model vyráběla východoněmecká firma VEB Plasticart v měřítku 1:100. Jeho zbytky mám ještě někde v krabici. Ve skutečnosti se ale vrtulník neujal, neuměli tehdy zvládnout kmity rotorů v některých režimech.

  • @tsnovak20
    @tsnovak20 8 หลายเดือนก่อน +6

    Zajimave video a taky jak se zmenil narativ z roku 1948. Clovek co nevi, si po shlednuti tohoto videa musi rict ''wow ti sovieti meli ale super stroje'' ... clovek co se zajima o letadla a techniku vi, ze sovieti byly s technoligii, bezpecnosti letu a pohodlim behem leteckeho cestovani o dost pozadu.

    • @marek2486
      @marek2486 5 หลายเดือนก่อน

      Velice pozadu...velice...bez pomoci USA by vlastne ani fašistu nedokázali títo darmožráči komunistickí odehnat od Moskvy

  • @etalon745
    @etalon745 ปีที่แล้ว +9

    Další zajímavost v začíná v 21:56, ukazují nám tu první pokusy ze kterých vzešel Canadair CL-215. Letadla Canadair CL-415, které letos podobně nabíraly vodu z jezera Milada a hasily u Hřenska jsou jen trochu vylepšené s turbovrtlovými motory, místo původních pístových.

  • @jansvoboda.1913
    @jansvoboda.1913 9 หลายเดือนก่อน +3

    Tupolev TU - 144 "Concordski" aneb nejrychlejší poštovní letadlo na světě... 😀

  • @Holakovskykarel97
    @Holakovskykarel97 ปีที่แล้ว +10

    1968 concorde, naprosto neuvěřitelný stroj na tu dobu

    • @peeticek1624
      @peeticek1624 ปีที่แล้ว

      th-cam.com/video/v9bVFkDhGPE/w-d-xo.html

    • @luboszelenka9735
      @luboszelenka9735 ปีที่แล้ว +2

      Valkýra byla větší rychlejš o 10 let dříve a dolet stejný,, tu 160 větší a stejný parametry s Concord

    • @Holakovskykarel97
      @Holakovskykarel97 ปีที่แล้ว +6

      @@luboszelenka9735 o 10 let ne, a hlavně už v 70. Letech vyřazena z provozu.. concorde vydržel v provozu trochu déle.. 😃

    • @luboszelenka9735
      @luboszelenka9735 ปีที่แล้ว

      @@Holakovskykarel97 ani vojáci Valkýru nezadotovaly,,,,,,,,, to jen ukazuje na ideologický nesmysl conkord,, a teť přešaltujem budem zachraňovat planetu a zrušíme i krávy

    • @kamilholub3589
      @kamilholub3589 ปีที่แล้ว +5

      Valkýra prvně letěla 1964, Concorde 1969. Takže 5 let, nikoliv 10. A Tu-160? To už jsem byl na světě. Poprvé ve vzduchu úplně na konci prosince 1981... 😉

  • @etalon745
    @etalon745 ปีที่แล้ว +5

    Zajímavý přeblebt v 14:15 - komentátor zahlásí, že Antěj má 152m délky (správně 57,9m). Další údaje - rozpětí 64,4m a výkon motoru Kuzněcov NK-12MA - 1500 shp, už jsou v pořádku. Asi tedy opravdu jen chyba, kterou tenkrát nikdo nechytil...

    • @gero8412
      @gero8412 ปีที่แล้ว +2

      Áno, tiež som si to všimol. Ale nemyslím si, že to bola "len" chyba. Vtedy sovietske bolo všetko boľšoje. Tých 100 m tam niekto pridal zámerne....

    • @luboszelenka9735
      @luboszelenka9735 ปีที่แล้ว

      Co ER verze?

    • @oskardolch9281
      @oskardolch9281 ปีที่แล้ว +1

      Tu 144 dolet 6000 km bylo taky poněkud nadsazené 🙂

  • @marosrokyta8292
    @marosrokyta8292 ปีที่แล้ว +20

    TU--70 je skopirovany B-29.... ti Rusi klamali vzdy rovnnako...

    • @sostegaria
      @sostegaria ปีที่แล้ว

      Ale je skoda ze se nakonec nedelala. Jako dopravni letadlo to mohlo byt uspesnym strojem. Oproti TU4, ktery byl onou primou kopii B29 tam bylo, ale dost zmen.

    • @Mrsuchoj
      @Mrsuchoj ปีที่แล้ว

      Ejakulovat verejne na internete sa povazuje ako mentalna retardacia

    • @xb1t2mm3ujf2
      @xb1t2mm3ujf2 ปีที่แล้ว +6

      To je ten jak ho okopirovali i s foťákem co tam náhodou visel v kabině?

    • @michaldaniel1308
      @michaldaniel1308 ปีที่แล้ว

      presneeeeee

    • @morho9422
      @morho9422 ปีที่แล้ว

      maros, tie lietadla sa vyrabali na ukrajine.😉😉

  • @13random_
    @13random_ ปีที่แล้ว +3

    Nového Jorku😂😂😂

    • @KamilHummel
      @KamilHummel ปีที่แล้ว

      Taky jsem to slyše l ! !

    • @rncmv
      @rncmv 6 หลายเดือนก่อน

      @@KamilHummel všetci to počuli, no a čo?

  • @pavelkosik902
    @pavelkosik902 ปีที่แล้ว +2

    Slysel jsem ze tu144 pristalo I v Praze je to pravda?

    • @petermikeska6516
      @petermikeska6516 ปีที่แล้ว +1

      1971 tam byl no ...

    • @emil.hampejs
      @emil.hampejs ปีที่แล้ว +6

      Ano. Protoze muselo. Vyhodilo to primarni okruh a bylo to de facto nouzove. Tak vymenili kontrolku a upadlo to o chvilku pozdeji. Tim tato zase kopirovaci cesta skoncila.

    • @tsnovak20
      @tsnovak20 8 หลายเดือนก่อน +1

      @@petermikeska6516 Bylo to priserne hlucne letadlo, ktere melo kazdou chvili nejakou poruchu, proto muselo pristat v Praze. S Concorde se neda srovnat. Lide na palube TU si museli podavat listky se zpravami, protoze nebylo slysel mluvene slovo. Pri jedne airshow v Parizi se dokonce zlomilo za letu.

  • @FIFKO1
    @FIFKO1 ปีที่แล้ว +1

    Mñau 😺