Rozhodně ano, zkušenosti a názory Pavla jsou v dnešní době, kdy je internet plný nesmyslných informací vzácné...a když je možnost podpořit to spoluprací s Markem, rozhodně si to zaslouží prostor 🙏🙏
Málo kdo to ví, ale Marek mi dotlačit v roce 2012 na Čechy a teď na Universe. Já si vždy hrozně nevěřil, a on mě vždy tlačil a uklidnil. Je neskutečně pozitivní člověk.
Super rozhovor. Mnoho užitečných informací a i slušná motivace. Za mě bych byl moc rád kdyby jste natáčeli dál. Vidět celou tu přípravu by bylo moc zajímavé.
Super video, s mnoha bohatými informacemi. Na videa od Prominu s Pevlem Samkem a zajímavými lidmi se vždy těším. Kvalitní tvorba videí, která za mě patří mezi top 5 na CZ/SK youtube. Rozhodně jsem pro sérii Fitlife 2. 🔥👌💪
Já osobně Ghí vůbec nepoužívám. Má sice pár výhod oproti máslu, například vyšší bod zakouřen. Ale vzhledem k tomu, že tuk k přípravě jídel téměř nepoužívám, tak by u mě nemělo moc využití. Samozřejmě je výhodné pro alergiky na mléčnou bílkovinu, případně laktozu. Má také dlouhou trvanlivost, což se není moc co divit, je to přece jen převážně nasycený tuk. Takže proč ne, pokud Vám chutná a umíte s ním pracovat.
Za mě určitě Fit Live 2 ,mám rád nekorektní podcasty ,protože je tam spousta užitečných informací a zajímavých tipů jak cvičit jak se starvovat a jake doplnky používat a kdy.
Upřímně se přiznám, že jsem bohužel Marka Vomáčku neznal, ale vystupuje jako velmi příjemný člověk a skvěle se poslouchá. Za mě rozhodně hlas navíc, aby byl Fit Life a tím i pěkně prosím vedení firmy Prom-In o souhlas.
A o to právě jde. Ukázat lidi, co opravdu mají výsledky, a ne, že to o sobě jen říkají. A ukázat realitu, která je diametrálně odlišná od toho co se často prezentuje na internetu. Do teď nechápu, že někdo chodí pro rady ke klukovi, co vypadá hůř než průměrný kondičkář co chodí po tréninku na pivo, ale na TH-cam šermuje pojmy jako jsou cluster sety, technické selhání, progresivní přetížení, ale přitom v reálu nezažil ani jeden těžký trénink.
Já taky kdyz jsem zacal cvičil. Tak podle profiku tzn. Partie jednou týdně do mrtva a roslo to. Protoze jsem byl velkej a měl jsem jebajy, tak si všichni mysleli že sypu. Tak jsem si řekl, že když si to stejně všichni mysli, tak jsem začal.. Dodnes toho lituju.. Jinak Marka si pamatuju s videí kde trénoval s Buresem. To byla prostě perfektní motivace. Jezdili fakt bomby. Které se dnes už nevidí.. Jinak videa s Marou chcem to je jasny..
Já jsem to měl zase třeba naopak. Je potřeba vyzkoušet co komu sedí. Dlouho jsem cvičil split 6x týdně, pak jsem přešel na 2x týdně push pull legs a nakonec jsem skončil na fullbody obden a mám nejlepší silové i svalové přírustky co jsem měl. I přesto, že tréninky mi trvají až 3 hodiny. Ale přispívá tomu i fakt, že cvičím v domácí posilovně kde mám jen osu, lavici, stojan a horní kladku, takže se můj trénink skládá hlavně z těch komplexních cviků. Nevýhodou je, že když si "chcete zamakat" na nějaký sval, často na začátku na to není dobrá regenerace. Každopádně když se takhle trénuje x měsíců a objem, tělo se přizpůsobí tomu stylu tréninku a už se dá soustředit jen na ten progress a kvalitní práci. Na lýtka jsem třeba největší progress udělal, když jsem jezdil vysoké opakování a z 20 sérií týdně jsem se posunul na 200 sérií týdně ale například na hamstringy mi vždy seděl raději menší objem ale do selhání a zlepšovat se ve váze. Nemám rád studie, co se zabírají růstem svalů a už vůbec né mudrlanty, který řeší nějaké mechanické napětí a že je to jediný faktor pro růst svalů. Kdyby tomu tak bylo, všichni trénují izometrii a negativky. Ale z nějakého důvodu to nedělají/nedělali kulturisti ani siloví sportovci. Nejlepším tvrzením, co způsobuje růst svalů je progres. Nezáleží ani tak co uděláte v jeden trénink jako spíš to co uděláte za 10 let. A progresovat můžeme frekvencí procvičení/pauzy/série/cviky/technikou/tempem/váhou/opakování/kontrolou/zapojováním správných svalů. Být lepší než dřív. A vybrat split, který nám tohle nejlépe umožní.
Já třeba vůbec nedokážu posoudit svalové přírůstky. Třeba teď jsem měl překvapivě na Universe o cca. 4kg víc než na ME. Znamená to, že sem byl lepší? To vůbec netuším. Znamená to, že jsem měl víc svalů? Možná ano, a možná je to jen, že jsem je udržel plnější. Fakt nevím? Sílový výkon je lepší v tom, že že jde měřit. Jen se opět ptám. Znamená zvednutí větší váhy silnější sval? Nebo tam hrají roli, jako lepší koordinace, lepší neurosvalové zapojení, lepší využití řetězce svalů pro ten určitý pohyb. A tedy kolik % ze silového zlepšení je opravdu síla svalů? Ve finále je to jedno. Protože výsledek je vždy skládačka proměnných. Musím se přiznat, že sám sem si nikdy nedokázal říct, tak a teď jsem se zlepšil.
@@PavelSamek proto jsem rád že ve videích mluvíte o tom, mít povědomí o progresivním přetížení ale nebrat ho za striktní dogma ve smyslu zlepšování každý týden. Dost jednoduše se pak z toho může stát "progresivní cheating" a nebo to prostě začnou brát jiné svaly. Například u mě 15x140kg rumunský mrtvý tah ale budou to brát všechny svaly okolo a pak dokážu udělat 15x110 ale po sérii budou mnohem více vyčerpané hamstringy. Mám to teď rozdělené, že mám trénink typu benč, dřep (nebo jiné komplexní cviky),záda, ruce, kdy benč a dřep mám nějaký silový cyklus a jde mi o výkon (objemová fáze, silově objemová a pak nějaký výstup na maximální výkon) a u zbytku sice mám povědomí o výkonu ale jde mi o to dostat z toho svalu co nejvíce. Co se týče ale lepší koordinace, nemyslím si že je to tak horké u cviků, kde dokážeme udržet stejnou techniku a být k sám sobě upřímný - třeba pauzovaný dřep, shyby nadhmatem, benchpress, tlaky s pauzou dole. Tam beru progresivní přetížení jako faktor č.1 a vyčerpání svalů mám až na druhém místě. To vytvoření koordinace netrvá tak dlouho a po chvíli už se zlepšujeme jen díky nárustu síly toho daného svalu. Viz, když se začne cvičit nějaký nový komplexní cvik, první 2-3 tréninky je neuvěřitelné zlepšení a pak to poklesne. Dost mi ale silové zlepšení na těchto cvicích v rámci roku korelovalo s tím, jak jsem vypadal na fotkách. (už nejsem ve fázi, kdy bych příbiral x kil ročně ale na postavě to jde vidět, 3d plasticita, tvrdost, definice) Ale u cviků na spodek těla (převážně s volnou váhou, dá se trochu ohnout, zabere jinak vzpřimovač, o trochu jiný úhel v koleni a hra se může změnit), přítahy a nebo třeba bicepsové zdvihy je to neskutečná alchymie. Sledoval bych to v rámci delší doby, ale první bych se tomu snažil dát stimul a váhu bych bral hodně s rezervou. Byl jsem totiž sám chycen v ego pasti, kdy jsem sice dával mordu na bicáky či přítahy v předklonu ale měl je nějaké malé 😁.
@@liftingkid více méně souhlasím. Jen myslím, že těch proměnných bude víc. A i u těch cviků co zmiňuješ jsou faktory, co ovlivní ten zdvih, a není to jen cheat. A rozhodně závidím tu schopnost zhodnotit své zlepšení. Já vlastně nedokážu zlepšení vůbec posoudit. Přijde mi, že prostě vypadám jen blbě, nebo méně blbě. A vlastně čím déle cvičím, tak si přijdu horší a horší. Jediný rozdíl je v tom, že dnes už to tolik neřeším. 🤷😁
Zajímalo by mne, kde může člověk alespoň na videu vidět cvičícího nebo pózujícího kluturistu, který je 100 % a celoživotně naturální. Tedy takového který to nikdy ani nezkusil a neměl ani jednu tabletu ani injekci čehokoliv, prostě 100,00 % " čisťáka " jsem v tomhle směru opravdu nedůvěřivý. Co mne naopak už nezajímá, čeho lze docílit s podporou, toho je dnes už k vidění kvanta.
Ano Fitlife2 s vámi určitě. A teď trochu ke kritice tohoto dílu :-). Mně nevadí.., že hodně mluvíte, nebo že hostům skáčete do řeči... vždy mluvíte zajímavě..., rozumím tomu , že je třeba ten rozhovor někam směřovat, ale tentokrát mi to prostě nesedlo. Vybral jste opravdu zajímavého hosta, který měl co říct... a vy jste ho utnul, když chtěl zrovna říct, jakou má metabolickou "vadu"... bylo to strašně zajímavý, ale ne vy jste to utnul, proto abyste nám sdělil, jak vás na netu lidi kvůli vašim názorům nemají rádi, nebo se s vámi neztotožňují...to ale vůbec není důležitý říkat...(navíc jsme to už několikrát slyšeli a není to důležitý, co vám kdysi řekli támhle nějací páni z nějakého institutu...) a ten rozhovor jste stočil někam úplně jinam.. jako kdyby host povídal pohádku o Sněhurce, Vás to nezajímalo, a stočil jste to k pohádce o Popelce :o), a když se k tomu před koncem rozhovoru málem vrátil , tak jste ho zase utnul , že to není důležitý a že to řekne někdy jindy :o) ...no já bych si to zrovna ráda poslechla...
38:30 Ono, ale opravdu vychází, že statisticky je pro absolutní většinu lidí lepší cvičit 2x-3x sval...1x je prostě málo, ale pochopitelně z toho taky naberete
Po pravdě by mě zajímalo, jak se dá tento parametr statisticky vysledovat. Jsem trochu skeptický, že by někdo sledoval a měřil, například pomocí DEXA, atlety po dobu let. Mě samotnému vyhovuje procvičení častěji, ale paradoxně jsem tímto stylem spíše výjimkou. Většina sportovců procvičuje partii méně často. Proto si sám netroufám tvrdit, co je lepší. Osobně si myslím, že to bude dost individuální. Dost záleží na tom, jak daleko jsme schopni v tréninku zajít. A i to se v čase mění.
@@PavelSamek 1) If you’re currently making progress on a low frequency training program, don’t change anything. When you plateau, however, consider increasing your training frequency. 2) Many lifters, anecdotally, find that they can tolerate higher frequencies for some exercises or muscle groups but not others. Higher training frequencies are worth a shot, but keep in mind that your personal responses may not mirror the average response. 3) If you increase your training frequency, start by distributing your current training volume over more days per week. Don’t increase volume until you see how you respond and how well you can recover between sessions. 4) If training purely for hypertrophy with a high frequency, consider alternating between more and less taxing exercises for each muscle group. For example, if you do squats on Monday to train quads, do something lighter like step-ups or split squats on Tuesday or Wednesday. 5) I’d primarily recommend higher frequencies when training to bring up weak points, or when weekly volume for a given muscle group is low. They’re useful in other contexts, but those are the situations where I think they’d give you the largest return on investment.
@@PavelSamek Jinak shodeneme se, že pokud se bavíme o tréninku na SÍLU, tak tam vysoká frekvence bude VŽDY lepší? Například pokud chci zlepšit benchpress, tak 3x týdně bude vždy lepší jak 1x - u těch svalů to muze byt nekdy diskutabilnejsi
@@vitkucera1116 Po pravdě nevím, ani si netroufám tvrdit, jaký styl tréninku je lepší či horší. Já sám cvičím aktuálně tělo rozdělené do tří dnů a točím to tak, že zpravidla trénuji 5x týdně. 6x je na mě už moc a 4x málo. Je to tak ideální? Absolutně netuším. Marek mi třeba řekl, že vůbec nechápe, jak můžu procvičit 3 partie najednou. On vlastně cvičí téměř celý život tak, že partií procvičí jen jednou týdně. Já věci jen pozoruji, nehodnotím je a nedávám návody. Na to bych si fakt nikdy netroufal.
@@PavelSamek No, já se snažím jen říkat to, co aktuálně jsou nejnovější poznatky a nějaká obecná doporučení těch lidí, co to zkoumají na vědecké úrovni
Chlapi dobry rozhovor az na to klamanie s anabolikami......ved kazdy kto sa tomu rozumie vie,ze je minimalne na testosterone momentalne........ale asi tam je cosi viac kvoli kvalite.
@@janohora9550 mimochodem, doporučuji se podívat kolem sebe. Je plno life time naturálních sportovců, kteří vypadají skvěle. Jen namátkou, Peter Tatarka, Peter Kokoška, Peter Winkler. Toto vše sportovci, kteří se blíží, a Peter Winkler, dokonce už překročil 50let. A pořád vypadají skvěle.
Rozhodně ano, zkušenosti a názory Pavla jsou v dnešní době, kdy je internet plný nesmyslných informací vzácné...a když je možnost podpořit to spoluprací s Markem, rozhodně si to zaslouží prostor 🙏🙏
Málo kdo to ví, ale Marek mi dotlačit v roce 2012 na Čechy a teď na Universe. Já si vždy hrozně nevěřil, a on mě vždy tlačil a uklidnil. Je neskutečně pozitivní člověk.
Sam Sulek povídal že jsou to zbytečný kecy,dal kanistr čokoládovýho mlíka a odjel cvičit..tak nevim..
Majster sveta v natural @@PavelSamekth-cam.com/video/ljbM5WDy92U/w-d-xo.htmlsi=kRvGH41exWZSQKs5
Jednoznačně jsem pro mapování přípravy. Váš obsah sleduju hrozně rád, díky za něj👍
Super rozhovor. Mnoho užitečných informací a i slušná motivace. Za mě bych byl moc rád kdyby jste natáčeli dál. Vidět celou tu přípravu by bylo moc zajímavé.
Tak to byl parádní rozhovor, Mára velkej sympaťák a rozhodně to natočte !! už teď se těším :)
Skvělý video a rozhodně budu rád za natočení série s Márou.
Zajímavý rozhovor,není co řešit, točit!!!!Těším se!!!Těším se na všechny vaše rozhovory a reportáže.👍👍👍💪
Už jsem nechtěl točit, nic co by bylo jen o mě. S Markem bych do toho šel.
Super chlapi, ďakujem za rozhovor.
Rozhodně natáčet 👌 konečně zase nějaký smysluplný obsah 💪
Výborný rozhovor,super informace.
Pokračujte v točení. Děkuji
Najlepsie co moze byt je tato tvorba💪🏻💪🏻
Rozhodne áno ! Viac videii s týmto týpkom ;) :D
Pali..vsetko co robite ci budete robit je prinos..proste super...💪💥
Super video, s mnoha bohatými informacemi. Na videa od Prominu s Pevlem Samkem a zajímavými lidmi se vždy těším. Kvalitní tvorba videí, která za mě patří mezi top 5 na CZ/SK youtube. Rozhodně jsem pro sérii Fitlife 2. 🔥👌💪
Jasne že natáčať...teším sa . Bude veľmi zaujímavé a poucne
Super rady a co takhle máslo ,jaký máte názor nebo ghí .Vločky jsou perfektní a hlavně levný.
Já osobně Ghí vůbec nepoužívám. Má sice pár výhod oproti máslu, například vyšší bod zakouřen. Ale vzhledem k tomu, že tuk k přípravě jídel téměř nepoužívám, tak by u mě nemělo moc využití. Samozřejmě je výhodné pro alergiky na mléčnou bílkovinu, případně laktozu. Má také dlouhou trvanlivost, což se není moc co divit, je to přece jen převážně nasycený tuk. Takže proč ne, pokud Vám chutná a umíte s ním pracovat.
Nemůžu se dočkat!
Za mě určitě Fit Live 2 ,mám rád nekorektní podcasty ,protože je tam spousta užitečných informací a zajímavých tipů jak cvičit jak se starvovat a jake doplnky používat a kdy.
Díky.
Ahojte, Fit Live 2 ani neváhať, samozrejme že áno. Teším sa fest.
Super
Fitlife 2 rozhodne ano. To bude super! Díky za video!
Kluci rozhodne tocte!
Jednoznačně pro 👍💪
super rozhovor
Ahoj Pavle🖐... Ano , tesime se
Super video, díky moc. Za Fitlife se moc přimlouvám - už jen proto, že jsem ve stejném věku a nám starším se moc nikdo nevěnuje 👍
FItlife 2 by byl super, těším se a doufám, že to klapne ! :)
Určitě natáčet, těším se.
👏👏👏👏 top ako vždy
Super rozhovor a konecne mluvil i host a nejen moderator 😀
Aspoň v něčem se zlepšuji. 🙂
Ano prosim
Ano natoč!!!!!
Ano prosím, očekáváme Fit life 2💪👌
Upřímně se přiznám, že jsem bohužel Marka Vomáčku neznal, ale vystupuje jako velmi příjemný člověk a skvěle se poslouchá.
Za mě rozhodně hlas navíc, aby byl Fit Life a tím i pěkně prosím vedení firmy Prom-In o souhlas.
A o to právě jde. Ukázat lidi, co opravdu mají výsledky, a ne, že to o sobě jen říkají. A ukázat realitu, která je diametrálně odlišná od toho co se často prezentuje na internetu. Do teď nechápu, že někdo chodí pro rady ke klukovi, co vypadá hůř než průměrný kondičkář co chodí po tréninku na pivo, ale na TH-cam šermuje pojmy jako jsou cluster sety, technické selhání, progresivní přetížení, ale přitom v reálu nezažil ani jeden těžký trénink.
Plně souhlasím, jen bohužel dnešní doba je více o tom, co je vidět na internetu než o realitě...
Já taky kdyz jsem zacal cvičil. Tak podle profiku tzn. Partie jednou týdně do mrtva a roslo to. Protoze jsem byl velkej a měl jsem jebajy, tak si všichni mysleli že sypu. Tak jsem si řekl, že když si to stejně všichni mysli, tak jsem začal.. Dodnes toho lituju.. Jinak Marka si pamatuju s videí kde trénoval s Buresem. To byla prostě perfektní motivace. Jezdili fakt bomby. Které se dnes už nevidí.. Jinak videa s Marou chcem to je jasny..
Já jsem to měl zase třeba naopak. Je potřeba vyzkoušet co komu sedí. Dlouho jsem cvičil split 6x týdně, pak jsem přešel na 2x týdně push pull legs a nakonec jsem skončil na fullbody obden a mám nejlepší silové i svalové přírustky co jsem měl. I přesto, že tréninky mi trvají až 3 hodiny. Ale přispívá tomu i fakt, že cvičím v domácí posilovně kde mám jen osu, lavici, stojan a horní kladku, takže se můj trénink skládá hlavně z těch komplexních cviků. Nevýhodou je, že když si "chcete zamakat" na nějaký sval, často na začátku na to není dobrá regenerace. Každopádně když se takhle trénuje x měsíců a objem, tělo se přizpůsobí tomu stylu tréninku a už se dá soustředit jen na ten progress a kvalitní práci.
Na lýtka jsem třeba největší progress udělal, když jsem jezdil vysoké opakování a z 20 sérií týdně jsem se posunul na 200 sérií týdně ale například na hamstringy mi vždy seděl raději menší objem ale do selhání a zlepšovat se ve váze.
Nemám rád studie, co se zabírají růstem svalů a už vůbec né mudrlanty, který řeší nějaké mechanické napětí a že je to jediný faktor pro růst svalů. Kdyby tomu tak bylo, všichni trénují izometrii a negativky. Ale z nějakého důvodu to nedělají/nedělali kulturisti ani siloví sportovci.
Nejlepším tvrzením, co způsobuje růst svalů je progres. Nezáleží ani tak co uděláte v jeden trénink jako spíš to co uděláte za 10 let. A progresovat můžeme frekvencí procvičení/pauzy/série/cviky/technikou/tempem/váhou/opakování/kontrolou/zapojováním správných svalů. Být lepší než dřív. A vybrat split, který nám tohle nejlépe umožní.
Já třeba vůbec nedokážu posoudit svalové přírůstky. Třeba teď jsem měl překvapivě na Universe o cca. 4kg víc než na ME. Znamená to, že sem byl lepší? To vůbec netuším. Znamená to, že jsem měl víc svalů? Možná ano, a možná je to jen, že jsem je udržel plnější. Fakt nevím? Sílový výkon je lepší v tom, že že jde měřit. Jen se opět ptám. Znamená zvednutí větší váhy silnější sval? Nebo tam hrají roli, jako lepší koordinace, lepší neurosvalové zapojení, lepší využití řetězce svalů pro ten určitý pohyb. A tedy kolik % ze silového zlepšení je opravdu síla svalů? Ve finále je to jedno. Protože výsledek je vždy skládačka proměnných. Musím se přiznat, že sám sem si nikdy nedokázal říct, tak a teď jsem se zlepšil.
@@PavelSamek proto jsem rád že ve videích mluvíte o tom, mít povědomí o progresivním přetížení ale nebrat ho za striktní dogma ve smyslu zlepšování každý týden.
Dost jednoduše se pak z toho může stát "progresivní cheating" a nebo to prostě začnou brát jiné svaly. Například u mě 15x140kg rumunský mrtvý tah ale budou to brát všechny svaly okolo a pak dokážu udělat 15x110 ale po sérii budou mnohem více vyčerpané hamstringy.
Mám to teď rozdělené, že mám trénink typu benč, dřep (nebo jiné komplexní cviky),záda, ruce, kdy benč a dřep mám nějaký silový cyklus a jde mi o výkon (objemová fáze, silově objemová a pak nějaký výstup na maximální výkon) a u zbytku sice mám povědomí o výkonu ale jde mi o to dostat z toho svalu co nejvíce.
Co se týče ale lepší koordinace, nemyslím si že je to tak horké u cviků, kde dokážeme udržet stejnou techniku a být k sám sobě upřímný - třeba pauzovaný dřep, shyby nadhmatem, benchpress, tlaky s pauzou dole. Tam beru progresivní přetížení jako faktor č.1 a vyčerpání svalů mám až na druhém místě.
To vytvoření koordinace netrvá tak dlouho a po chvíli už se zlepšujeme jen díky nárustu síly toho daného svalu. Viz, když se začne cvičit nějaký nový komplexní cvik, první 2-3 tréninky je neuvěřitelné zlepšení a pak to poklesne. Dost mi ale silové zlepšení na těchto cvicích v rámci roku korelovalo s tím, jak jsem vypadal na fotkách. (už nejsem ve fázi, kdy bych příbiral x kil ročně ale na postavě to jde vidět, 3d plasticita, tvrdost, definice)
Ale u cviků na spodek těla (převážně s volnou váhou, dá se trochu ohnout, zabere jinak vzpřimovač, o trochu jiný úhel v koleni a hra se může změnit), přítahy a nebo třeba bicepsové zdvihy je to neskutečná alchymie. Sledoval bych to v rámci delší doby, ale první bych se tomu snažil dát stimul a váhu bych bral hodně s rezervou. Byl jsem totiž sám chycen v ego pasti, kdy jsem sice dával mordu na bicáky či přítahy v předklonu ale měl je nějaké malé 😁.
@@liftingkid více méně souhlasím. Jen myslím, že těch proměnných bude víc. A i u těch cviků co zmiňuješ jsou faktory, co ovlivní ten zdvih, a není to jen cheat. A rozhodně závidím tu schopnost zhodnotit své zlepšení. Já vlastně nedokážu zlepšení vůbec posoudit. Přijde mi, že prostě vypadám jen blbě, nebo méně blbě. A vlastně čím déle cvičím, tak si přijdu horší a horší. Jediný rozdíl je v tom, že dnes už to tolik neřeším. 🤷😁
👍 nový FIT LIFE určitě ano
Určitě ano🎉🎉🎉🎉🎉🎉
Áno..100%áno!!!!👍
Fitlife jsem miloval! =D I teď si je opakovaně pouštím :)))
Zajímalo by mne, kde může člověk alespoň na videu vidět cvičícího nebo pózujícího kluturistu, který je 100 % a celoživotně naturální. Tedy takového který to nikdy ani nezkusil a neměl ani jednu tabletu ani injekci čehokoliv, prostě 100,00 % " čisťáka " jsem v tomhle směru opravdu nedůvěřivý. Co mne naopak už nezajímá, čeho lze docílit s podporou, toho je dnes už k vidění kvanta.
Určite točiť 🇸🇰👍
Jo,točit 👍
Rozhodně ano točit
Ja jsem jednoznačně pro točení fitlife s Markem💪🏻
Len točte dik za video
Ano Fitlife2 s vámi určitě. A teď trochu ke kritice tohoto dílu :-). Mně nevadí.., že hodně mluvíte, nebo že hostům skáčete do řeči... vždy mluvíte zajímavě..., rozumím tomu , že je třeba ten rozhovor někam směřovat, ale tentokrát mi to prostě nesedlo. Vybral jste opravdu zajímavého hosta, který měl co říct... a vy jste ho utnul, když chtěl zrovna říct, jakou má metabolickou "vadu"... bylo to strašně zajímavý, ale ne vy jste to utnul, proto abyste nám sdělil, jak vás na netu lidi kvůli vašim názorům nemají rádi, nebo se s vámi neztotožňují...to ale vůbec není důležitý říkat...(navíc jsme to už několikrát slyšeli a není to důležitý, co vám kdysi řekli támhle nějací páni z nějakého institutu...) a ten rozhovor jste stočil někam úplně jinam.. jako kdyby host povídal pohádku o Sněhurce, Vás to nezajímalo, a stočil jste to k pohádce o Popelce :o), a když se k tomu před koncem rozhovoru málem vrátil , tak jste ho zase utnul , že to není důležitý a že to řekne někdy jindy :o) ...no já bych si to zrovna ráda poslechla...
Pokud budete mít chuť točit, budu fakt rád.
Určite točiť 🚀
Fitlife 2.0 určitě ano. Není nad Pavlův výklad a přirozený nadhled, který vše odlišuje od ostatních.
Nejsem žádný šampion, ale miluju cvičení. Proto si myslím, že je dobré ukázat realitu. Ne jen učesané kecy, které nejsou reálné.
Sledovať prípravu takejto osoby, s takou minulosťou, ako napreduje, kam sa to celé posúva, ... - určite áno!
Určitě ano točit
Super motivace, že mám ještě 20 let na to vypadat skvěle :)))
Marek je neskutečný.
Fitlife 2. ano 👍 do toho
Fit life2 💪💪💪
Určitě natočte FL2,určitě to smysl má.
FITLIFE 2 👌
FIT LIVE 2 !!!
FITLIFE anoooo
38:30 Ono, ale opravdu vychází, že statisticky je pro absolutní většinu lidí lepší cvičit 2x-3x sval...1x je prostě málo, ale pochopitelně z toho taky naberete
Po pravdě by mě zajímalo, jak se dá tento parametr statisticky vysledovat. Jsem trochu skeptický, že by někdo sledoval a měřil, například pomocí DEXA, atlety po dobu let. Mě samotnému vyhovuje procvičení častěji, ale paradoxně jsem tímto stylem spíše výjimkou. Většina sportovců procvičuje partii méně často. Proto si sám netroufám tvrdit, co je lepší. Osobně si myslím, že to bude dost individuální. Dost záleží na tom, jak daleko jsme schopni v tréninku zajít. A i to se v čase mění.
@@PavelSamek 1) If you’re currently making progress on a low frequency training program, don’t change anything. When you plateau, however, consider increasing your training frequency.
2) Many lifters, anecdotally, find that they can tolerate higher frequencies for some exercises or muscle groups but not others. Higher training frequencies are worth a shot, but keep in mind that your personal responses may not mirror the average response.
3) If you increase your training frequency, start by distributing your current training volume over more days per week. Don’t increase volume until you see how you respond and how well you can recover between sessions.
4) If training purely for hypertrophy with a high frequency, consider alternating between more and less taxing exercises for each muscle group. For example, if you do squats on Monday to train quads, do something lighter like step-ups or split squats on Tuesday or Wednesday.
5) I’d primarily recommend higher frequencies when training to bring up weak points, or when weekly volume for a given muscle group is low. They’re useful in other contexts, but those are the situations where I think they’d give you the largest return on investment.
@@PavelSamek Jinak shodeneme se, že pokud se bavíme o tréninku na SÍLU, tak tam vysoká frekvence bude VŽDY lepší? Například pokud chci zlepšit benchpress, tak 3x týdně bude vždy lepší jak 1x - u těch svalů to muze byt nekdy diskutabilnejsi
@@vitkucera1116 Po pravdě nevím, ani si netroufám tvrdit, jaký styl tréninku je lepší či horší. Já sám cvičím aktuálně tělo rozdělené do tří dnů a točím to tak, že zpravidla trénuji 5x týdně. 6x je na mě už moc a 4x málo. Je to tak ideální? Absolutně netuším. Marek mi třeba řekl, že vůbec nechápe, jak můžu procvičit 3 partie najednou. On vlastně cvičí téměř celý život tak, že partií procvičí jen jednou týdně. Já věci jen pozoruji, nehodnotím je a nedávám návody. Na to bych si fakt nikdy netroufal.
@@PavelSamek No, já se snažím jen říkat to, co aktuálně jsou nejnovější poznatky a nějaká obecná doporučení těch lidí, co to zkoumají na vědecké úrovni
Fitlife určitě:)
Spíš by to mělo být naopak. Podpořený kulturista musí dřít stejně jako naturální, protože si kde kdo myslí, že to po sypce roste samo.
Tak tenhle názor se mi moc líbí. Díky za tento komentář.
Se ani nemusíte ptát 😅 určitě ano, stojíme o to.
Chlapi dobry rozhovor az na to klamanie s anabolikami......ved kazdy kto sa tomu rozumie vie,ze je minimalne na testosterone momentalne........ale asi tam je cosi viac kvoli kvalite.
Tak tady jste trochu hodně mimo. U Marka, díky operaci, kterou má za sebou nepřipadá TRT vůbec do úvahy. Tedy je absolutně čistý.
@@PavelSamek Super tleskam👏
@@janohora9550 mimochodem, doporučuji se podívat kolem sebe. Je plno life time naturálních sportovců, kteří vypadají skvěle. Jen namátkou, Peter Tatarka, Peter Kokoška, Peter Winkler. Toto vše sportovci, kteří se blíží, a Peter Winkler, dokonce už překročil 50let. A pořád vypadají skvěle.
Pokud budete mít chuť točit, budu fakt rád.