Pierwsze backwars entry, drift trening w parach / Update warsztatowy #2

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 2 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 21

  • @Fryta86
    @Fryta86 2 ปีที่แล้ว +1

    Gratulacje pracowitości i zajawki! Pozdrawiam i trzymam kciuki!

  • @kotek9579
    @kotek9579 2 ปีที่แล้ว

    miło

  • @pawelfc4108
    @pawelfc4108 2 ปีที่แล้ว

    Patrząc na ten wozek z dyfrem e39 to już wyższy level ;) z niecierpliwością czekam na filmy z budowy m50b20 mam ten silnik i też chodziło mi po głowie robienie strokera lecz się martwię że muszę instalację wymienić by det3 zadziałał bo chyba na ms40.1 deta3 nie da się podłączyć choć aż tak się nie znam ;( powodzenia w projektach

    • @kos.autocustom
      @kos.autocustom  2 ปีที่แล้ว

      Akurat nie znam tematu podpięcia deta do ms40. Z jakiego powodu miało by się nie dać? Akurat MS40 i 41 są dość podobne do siebie, oba obsługują silniki na pojedynczym vanosie. Inaczej jest już z ms43 który występuje w 2x vanos, w którym osprzęt elektroniczny jest inny.

    • @pawelfc4108
      @pawelfc4108 2 ปีที่แล้ว

      Właśnie myślałem że ty mi coś podpowiesz, bo tak jak pisałem nie znam się na tym :( a ty masz dużą wiedzę, wiem tylko ze ms40.1 nie ma pamięci flash i żeby coś tam w ustawieniach zmienić trzeba wymieniać kość eproma. A w ms41 da się wgrać do sterownika wiele zmian. Widziałem gdzieś to też na filmie że przy silniku m50b20 gdzie montowali turbo wymieniali instalacje na nowsza z ms41 nie wiem czemu.

  • @TheMichal1260
    @TheMichal1260 2 ปีที่แล้ว +1

    Są jakieś zalety pionowania takiego silnika? Poza dodatkowym miejscem na turbo/kolektor, ew serwisem głowicy (jedyne co mi przychodzi do głowy xD)
    Jeśli chodzi o hydro (ciężko mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź), jaka jest przewaga hydro na osobnym zacisku od hydro wpiętego w układ? A jeżeli hydro wpinane jest w układ ma znaczenie w którym miejscu się do niego wpinać? Lepiej bliżej zacisku/bliżej pompy?

    • @kos.autocustom
      @kos.autocustom  2 ปีที่แล้ว +3

      Co do silnika: dużo plusów nie ma, zdecydowanie jest to sztuka dla sztuki :) oczywiście są pewne plusy ale niezbyt ich dużo, tak jak wymieniłeś łatwiejszy serwis głowicy, dużo więcej miejsca na turbo, kolektor wydechowy. Ale biorąc pod uwagę ilość potrzebnej pracy to nie dziwie sie temu, że ludzie wolą wcisnąć turbo i kolektor wydechowy przy kielichu niż pionowć. Nie mniej lubię konstruować i budować, a robię to dla siebie więc stąd cały pomysł.
      Co do ręcznego to różnica pomiędzy osobnym zaciskiem a wpiętym w układ jest w kilku kwestiach:
      - wpięty ręczny w układ ma to do siebie, że w momencie gdy jest wciśnięty pedał hamulca obwód przez pompę ręcznego "w układzie" jest zamknięty, co za tym idzie nie da się wtedy zaciągnąć ręcznego. Nie jest to dużym problemem, gorzej dzieje się w odwrotnej sytuacji: gdy ręczny jest zacignięty i wciskasz pedał hamulca ciśnienie które idzie z pompy zasadniczej (nożnej) powoduje powrót dźwigni z powrotem do przodu, bo płyn który przechodzi przez pompę ręcznego wypełnia jej cylinder.
      - bardzo dużym minusem jest to, że przy awarii pompy ręcznego jednocześnie tracimy hamulec w całym aucie. Oczywiście dalej działa druga sekcja, ale pedał i tak "wpada". Dlatego przy wpięciu ręcznego w układ ważne jest to, żeby pompa była dobrej jakości (np. OBP).
      - nie ma znaczenia w którym miejscu będzie wpięty ręczny. Może być na samym początku, na środku i na końcu. Odpowietrzony układ ma w sobie wyłącznie płyn, który jest nieściśliwy.
      - minusem wpięcia ręcznego w układ jest też (czasem, ale nie zawsze) trudniejsze odpowietrzanie układu. Czasem wystarczy klasycznie pompować pedałem hamulca i odkręcać odpowietrzniki, ale bywa że pompa wpięta w układ mimo takiego odpowietrzania dalej ma w sobie powietrze. Wtedy trzeba robić to kilkukrotnie, pomaga np. nadciśnienie w zbiorniku płynu hamulcowego.
      Jeżeli masz możliwość buduj układ na osobnym zacisku. Oba układy działają wtedy niezależnie od siebie, awaria jednego nie wpływa na drugi. Siła działania przy zastosowaniu takiej samej pompy będzie identyczna.

    • @TheMichal1260
      @TheMichal1260 2 ปีที่แล้ว +1

      @@kos.autocustom super, bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrówki ;)

  • @Kolacz17
    @Kolacz17 2 ปีที่แล้ว +1

    Kozak miejscówka
    Gdzie to jest ?

  • @Punzer666
    @Punzer666 2 ปีที่แล้ว

    przy stawianiu silnika do pionu nie ma problemu ze smarowaniem? jak ze skrzynią biegów, trzeba mocno modyfikować wybierak? W nowym BMW M4 GT3 jest silnik R6 turbo postawiony do pionu względem serii, ale tam mają customową skrzynie

    • @kos.autocustom
      @kos.autocustom  2 ปีที่แล้ว +1

      Co do smarowania nie słyszałem żeby był jakikolwiek problem w tym temacie w momencie pionowania. Tak, wybierak będzie musiał być mocno zmodyfikowany, ale to nie problem

    • @Punzer666
      @Punzer666 2 ปีที่แล้ว

      @@kos.autocustom w M54 (czyli pewnie w M52 też) dół miski jest na płasko kiedy silnik jest pochylony, nie trzeba jej zmodyfikować, żeby nie zasysało powietrza?

    • @kos.autocustom
      @kos.autocustom  2 ปีที่แล้ว

      @@Punzer666 miskę robię od zera, z przegrodami na wzór tych w S50. Smok też będzie albo modyfikowany albo zrobiony od zera.

    • @Punzer666
      @Punzer666 2 ปีที่แล้ว

      @@kos.autocustom no to czekam z niecierpliwością na odcinki o tym

  • @Punzer666
    @Punzer666 2 ปีที่แล้ว

    gdzie wycinałeś te części w cadzie zaprojektowane?

    • @kos.autocustom
      @kos.autocustom  2 ปีที่แล้ว +2

      Któryś raz z kolei wrzucam ofertę na lasertrade i czekam aż zgłoszą się firmy. 30-50% taniej niż lokalnie w trójmieście.

  • @sebastianhawryszkiewicz9288
    @sebastianhawryszkiewicz9288 2 ปีที่แล้ว

    A nie jest tak ze silnik ma tylko jeden spływ oleju w głowicy ? Jak postawi się go wbpionoe to pompa napompuje głowice olejem a czas jest spływu jest 2 razy słyszy i można zatrzeć dół ?. Może się mylę ale skoro jak podjąłeś taką decyzje to wielki podziw 😃

    • @kos.autocustom
      @kos.autocustom  2 ปีที่แล้ว +2

      Nie, jest jedno zasilanie oleju od tyłu, spływów jest bodajże 8, ale nie chce skłamać. Widać je od dołu silnika, ciężko jest mi to wytłumaczyć. Postaram się o tym powiedzieć w następnym filmie. Silniki RB Nissana mają ten problem, spływ oleju z głowicy do miski jest za wąski, przez co bez modyfikacji pt. powiększanie spływu albo dodanie kolejnego silnik lubi wybuchac przez brak smarowania. Drugi splyw jest zrobiony u Sylwestra w 350z z silnikiem RB przy ktorym pracowalem, a o którym jest kilka filmów u mnie
      Dwoma rzeczami które można poprawić z układem smarowania w M50 to pompanoleju z M52 (wydajniejsza) i chłodnica oleju. Pierwsze będę robił na pewno, z drugim się jeszcze zastanawiam, bo w związku z robieniem miski od zera mogę ją znacząco powiększyć. Efektem oleju jest więcej, wolniej się nagrzewa i starzeje. Będę o tym wspominał w następnych filmach.

    • @sebastianhawryszkiewicz9288
      @sebastianhawryszkiewicz9288 2 ปีที่แล้ว

      @@kos.autocustom aaaa to nie wiedziałem .Zatem mity o zacierającym się m50 w pionie bez sensu . A jak rozwiążesz przestawienie skrzyni względem silnika ? Adapter czy spawanie dzwonu od skrzyni ?

    • @kos.autocustom
      @kos.autocustom  2 ปีที่แล้ว +1

      @@sebastianhawryszkiewicz9288 ani to, ani to. Skrzynia z diesla i tyle. Silniki diesla są nieco bardziej w pionie w porównaniu do benzynowych, żeby zrobić miejsce na turbo. Przy wypionowanej benzynie skrzynia będzie pod kątem, trochę utrudni to zrobienie łapy i wybieraka + wymiana oleju będzie śmieszna bo trzeba będzie podnieść jedna stronę auta. Ale obędzie się bez adaptera czy spawania dzwonu.