Pomijając zalety i wady cyfry i analoga jednak idąc na koncert,uisi być kilka paczek 4x12,kilka piecy lampowych,masa przewodów i artysstyczny nieład 😉.To robi ten cały klimat poza dobrą mzą.Wiadomo że dla muzyków liczy się wygoda i minimalizacja sprzętu a nie targanie gratów w kilku samochodach.Czasy wielkiego postępu technicznego,trzeba do tego przywyknąć. Pozdrawiam ✌️...
Piotr, można Cię słuchać godzinami! Jako oldskukowy cyfrowiec wybrałem Fractala (wahałem się między nim a Kemperem), właśnie brak możliwości głębokiej edycji brzmień mnie trochę odstraszał od profilerów. Ale kiedyś trzeba się przekonać 🙂
Bardzo dobry odcinek, dzięki! 👍 Jestem "gitarzystą" domowym od kilku/nastu lat. Nigdy nie miałem wzmacniacza lampowego, za to widzę jak technologia modelingu, a od niedawna profilowania (kupiłem Tonexa) - idzie do przodu. I tak - o ile w modelingu widzę i słyszę wyraźnie postęp (zaczynałem od jakiegoś plastikowego Korga, obecnie ogarniam Bossa GX-100), o tyle capturing, profiling to dla mnie trochę taki puryzm gitarowy, który i tak z czasem uginał się będzie pod wpływem postępu technologii. Szczególnie biorąc pod uwagę, to co powiedziałeś Piotrze o niskiej podatności capture'ów na regulację. Choć to i tak oooogromny postęp, bo zamiast ciężarówki sprzętu jest case z pedalboardem ;) Pozdrówa!
Profilowanie bardzo poszło do przodu w ciągu ostatnich dwóch lat i na pewno nie traktujemy tego jako puryzm. Obserwujemy zmiany zarówno w modelingu jak i captureingu. Wybór "lepszego" zawsze należy do użytkownika. Pozdrawiamy
Przecież Fractal też ma swoje ToneMatch którym można capturować brzmienia :) EDIT: Mega filmik dla osób które grają a są nie w temacie. Wszytko fajnie objaśnione. I ciekawostki też się znalazły (jak ta o EVH stealth). Uznałem że nie wporzadku byłoby napisać tylko o tym ToneMatch bo filmik bardzo spoko i fajny! Pozdrawiam!! 🤘🤘🤘
Fractal stosuje technologię opartą o modelowanie zachowania poszczególnych komponentów elektroniczych wzmacniaczy + IRy. W dużym uproszczeniu, tworzą cyfrowe implementacje całych schematów elektronicznych (odtwarzając charakterystykę użytych do ich budowy elementów, takich jak rezystory, kondenstory, lampy, etc.).
Cały czas zastanawiam się pomiędzy tonexem a mooer preamp live... Nigdzie nie mogę znaleźć porównań, nie ukrywam, że bardziej przemawia do mnie mooer, ma chociażby pętlę... Możesz mi rozjaśnić trochę w głowie i pomóc w wyborze?
Tyle lat mija, ale jedno się nie zmienia: wszystkie najnowsze i najważniejsze graty zawsze od razu u Piotra 🙂 Ciekawi mnie, czy Metallica wpina do tego Fractala analogowe pedały z pedalboarda, czy mają tak samo zrobione symulacje swoich kostek. Jak wiadomo znakomita większość modelerów wzmacniaczy oferuje, i to w tym samym pudełku, również modelery kostek, dlatego ciekawi mnie czy i tu chłopcy z Metalliki poszli w cyfrę. P.S. 'Rockman' - chyba już na zawsze moje ulubione brzmienie gitary elektrycznej. Miliony użyć w utworach, zwłaszcza w latach 80', cudowne i bardzo plastyczne, a jednocześnie rozpoznawalne natychmiast brzmienie. Wyściskałbym Toma Scholza, gdybym tylko mógł.
Czołem! Chciałbym zapytać o wrażenia z użytkowania Fender Tone Master Pro. Oraz skąd info o tym, że urządzenie będzie pozwalało na robienie/używanie capture'ów?
Bardziej modeler, na pewno nie profiler. 😉 UAFX-y, które tu wymieniłeś to cyfrowe emulacje konkretnych modeli wzmacniaczy. Dream'65 to Fender Deluxe Reverb, a Lion'68 zawiera trzy rodzaje Marshalla Plexi. Pozostałe to UAFX Woodrow'55, czyli emulacja Fender Tweed Deluxe i UAFX Ruby'63 to emulacja VOX AC30.
Nazywam się mówimy gdy przedstawiamy się z imienia i nazwiska a jeśli podajemy wyłącznie imię ,mówimy Mam na imię Piotr... A na marginesie oglądam z uwagą i ciekawością jestem pod wrażeniem pożądanej wiedzy. Pozdrawiam.
Panowie, czy któreś z urządzeń profiler lub modeler jest w stanie „czytać” gitary: semi - hollow body archtop czy klasyczny elektryk pełna decha, tak jak robią to dobre wzmacniacze lampowe i słychać to w brzmieniu „ilości powietrza” i ataku z łapy ?
Naszym zdaniem każdy z czterech profilerów: ToneX, Quad Cortex, Headrush i Kemper (kolejność nieprzypadkowa) "czyta" dobrze gitary i reaguje na gałkę volume. ToneX robi to najlepiej. Wrażenia z gry są jak przy użyciu "normalnego" analogowego wzmacniacza.
Czyli jeśli chciałbym zrobić sobie wygodną zminiaturyzowaną alternatywę dla mojego pedalboarda (a waży już tyle, że powoli jest meblem stacjonarnym) to np. Tonex jako źródło brzmienia amp, przesterów plus np. Line 6 HX Effects jako baza różnych efektów modulacyjnych, przestrzennych , synth itp. to optymalne rozwiązanie? Bo to byłaby świetna wiadomość. Za około 4000 zł miałbym kompaktowy gabarytowo i potężny, jeśli chodzi o możliwości set na lata.
Tak robi wielu gitarzystów - Tonex jako źródło brzmienia, wzmacniacz itd., do tego jakiś multiefekt zapewniający resztę jak Eventide H90, czy właśnie HX Effects. Sprawdza się to świetnie. Inni znowu targają samego Quad Cortexa, Kempera, Fractala itd. + np. pedał ekspresji, czy inne dodatki.
Rób zatem kapczery Mooer'em. 😉 My będziemy robili tańszym ToneX'em i pozostałymi trzema liczącymi się profilerami na rynku. Jeśli pojawią się kolejne warte zainteresowania na pewno znajdą się w naszej ofercie.
Witam. Mam multi Boss me90 i do tego kolumna Fender Tone Master FR12 i gitara Fender USA Performer HSS. Czy warto do tego zestawu zainwestować w Tonex? Czy trzeba Tonex wpinać do komputera i przez aplikację robić brzmienia czy wystarczy kupić i urządzenie ma już wbudowane symulacje wzmacniaczy itd ?
Cześć! Oczywiście, że warto! Dobre profile z ToneXa brzmią jak żadne inne. Obejrzyj na naszym kanale dwa filmy o Tonexie i powinieneś prawie wszystko wiedzieć o tym urządzeniu. W czwartek kolejny film o ToneX, na który również zapraszamy.
Piotr brakuje tu w tym calym łańcuchu odnośnie tonexa prostej podpowiedzi ...do czego wpinać tonexa na próby/koncerty w małych klubach bez opcji słuchawki. Lub inaczej ... Wbijasz na scenę i ...czego uzywasz? Wbijam sie na próbę w co się wpiąć jak ? Co warto co nie warto Jakoś jako niedoświadczony koncertowo koleś nie umiem się doprosić ani wyszukać konkretnej informacji. A to w sumie dośc ważny temat dla wielu z nas.
Jeśli używasz ToneX'a zawsze najlepszą opcją są odsłuchy douszne. Na próbie, czy koncercie mix całego bandu do ucha. Jeśli nie chcesz grać na próbie z odsłuchem dousznym, to grajcie wszyscy z kolumnami typu FRFR. Obecnie najlepsze Fender Tone Master Pro. Można też podpinać się do końcówki mocy swojego wzmacniacza, ale wtedy profil wzmacniacza powinien być zrobiony raczej bez omikrofonowanej kolumny. Na scenie zawsze najlepiej sprawdza się odsłuch douszny.
bardzo dziękuje za feedback. wydaje mi się to ważnym tematem bo nawet na forach jest bardzo dużo pytań i rozwiązań. od FRFR do power ampow np orange baby 100 plus paczka, żeby ze sceny coś było słychać. Tone master fendera wydaje sie idealnym rozwiązaniem bo ma XLRa na mix. a jak rozdzielic sygnał z tonex na wzmaka w return bez symulacji kolumny a jednoczesnie w mix? chyba sie nie da? takie rozkminy amatora.
Line6 było wspomniane w filmie jako jeden z prekursorów w postaci POD "nerka". Nowe urządzenia Line6 są świetnymi modelerami tak jak Headrush, czy najlepszy wśród modelerów Fractal. Mikołaj i Peter używają czasem Line6 HX Effects jako dopełnienie dla ToneX Pedal w swoich pedalboardach.
No i właśnie pytanie, jeśli masz klona w profiler'rze, a tu akustyka inna na koncercie. Wiadomo każda sala i inne zmienne są.....zmienne :) Co wtedy, skoro w profilersze już pogrzebać w barwach nie można? Czy modeler na koncerty, kiedy grasz na randomowych odsłuchach oraz PA, nie jest jednak nieco bardziej uniwersalny?
Jeśli masz dobry profil, to nie musisz nic kręcić. Załóż dobre odsłuchy douszne i wszystko będziesz słyszał, a każdy dobry akustyk sobie poradzi z miksem i PA.
Nie wchodzimy obecnie w profilowanie tym softem, ponieważ nie mają swojego profilera. Tak samo zresztą nie wchodzimy w soft ReValver, który w pewien sposób "współpracuje" z Headrush
@@CustomGuitarTonesdzięki za odpowiedź. Mam wrażenie, że NAM odzwierciedla wzmak jeszcze lepiej. Kwestia czasu jak Two Notes umieści GENOME do nowego urządzenia. NAM PLAYER jest już na ostatniej drodze montażu. Dodatkowo St. Rock ma swoją wersję Amperium Live z preampami „schemaccurate” i możliwością wgrania profili NNM. Samo urządzenie jest mało popularne. My, gitarzyści mamy teraz dobre warunki aby „popróbować” każdego wzmaka na świecie dzięki profilowaniu. ❤
Niestety nie do końca. Kemper Profiler Player wbrew nazwie nie jest profilerem. Profil można wykonać tylko starym Kemperem i załadować do Playera profile. Ewentualnie załadować kupione profile do Playera. W przypadku ToneX'a robimy profile softem dołączonym do ToneX Pedal i ładujemy z softu do urządzenia.
@@CustomGuitarTones racja jeśli chodzi o techniczne szczegóły, ale Profiler Player to najnowszy sprzęt od Kempera. Wielu ludzi nie potrzebowało funkcji profilowania i dla nich Player jest w sam raz.
@@graycolors2879 tak wiemy, że to najnowszy produkt Kempera jednak niewiele w nim nowego ;-) Firma walczy po prostu o klienta w niższym segmencie cenowym ;-) Przy tych kosztach lepszym rozwiązaniem jest Headrush Core, który ma również całą gamę efektów gitarowych i jest profilerem, a kosztuje tylko około 700 PLN więcej od Kemper Playera.
Helix jest jednym z modelerów klasy Headrush Pedalboard. I tak naprawdę tyle. Fender Tone Master Pro jest zdecydowanie nowocześniejszą konstrukcją w klasie modelerów podłogowych. Nie było naszym celem omawianie w filmie wszystkich typów modelerów. Tytuł filmu wskazuje co jest jego tematem.
Rammstein używa profilery rodzimej produkcji. 😉 Pomiędzy profilami tych samych wzmacniaczy na Kempera i ToneXa jest w tej chwili różnica na korzyść tego drugiego 🎛
@@CustomGuitarTonesdlatego IK Multimedia musi iść za ciosem i stworzyć pedal board na wzór Quad Cortexa lub Fender Master Tone z możliwością wgrywania capturingów z Tonexa i budowaniem toru z Amplitube w jednym urządzeniu.
Szczęść Boże. Sprzedałem kiedyś wszystkie moje efekty (Mxr, Boss, Dunlop), w ilości około 10 sztuk, aby nabyć Line 6 Pod 2.0 z podłogą. Nie idźcie tą drogą. To jest cały czas czary mary dla mas, a jak przyjdzie co do czego to Apostolis Anthimos wciąż używa JCM 900 i kilka kostek. Wszystko w waszych rękach moi mili i kochani. Pozostańcie z Bogiem.
Cześć, pozwól ludziom samym decydować. Każdy ma prawo wyboru i niech tak zostanie. Obydwa światy mają plusy i minusy. My pokazujemy świat analogowy i cyfrowy, z których każdy może korzystać wg własnego uznania. I nie są to żadne "czary mary dla mas". To technologia i postęp nauki. Pozdrawiamy
Mnie bardzo mocno do cyfry przekonał prosty argument Piotra, ze w dzisiejszych czasach gdy wiekszosc z nas uzywa systemow dousznych zostaje mi zabrana ta ,,machajaca nogawka,, bo nie liczy sie to jak ja slysze wzmacniacz jako taki tylko jak w efekcie gra on przez mikrofony, mikser i szereg urzadzen, w efekcie na samym koncu wychodzac na przody. Jakosciowo dzwiek jest skuteczniejszy z modelera, oczywiscie w ramach moich potrzeb na chwile obecna. Pozdrawiam
NAM nie jest obiektem naszego zainteresowania (chociaż jest darmowy), ponieważ nie ma swojego urządzenia typu pedalboard, do którego można załadować profile (wiemy, że czynią w tę stronę jakieś kroki). Również nie zajmuje nas obecnie soft ReValver, który co prawda współpracuje z Headrush, ale nie jest wart pieniędzy, które trzeba płacić za jego miesięczne (kwartalne) użytkowanie. ToneX jest w tej chwili najlepszy w tworzeniu profili wzmacniaczy.
Nie dzisiejszym językiem tylko jezykiem angielskim prosze Pana.Troche nazewnictwa z jezyka angielskiego jest konieczna.Dlaczego?Bo młodzi ludzie juz je wszystkie znaja.Nikt sie ich nie uczy po polsku.Bo w całym swiecie sie to okresla po angielsku.
Używamy nazewnictwa angielskiego i polskiego. Nie tylko młodzież ogląda nasz kanał i nie wszyscy biegle posługują się terminologią angielską. Zresztą prawie wszystkie odcinki na naszym kanale są z napisami w języku angielskim. 😉
boli mnie głowa od tej wiedzy jestem za krótki do tego. Szacun za wiedzę
Wielkie dzięki za ten porządkujący temat genialny wykład, w końcu jestem w domu :)
Pomijając zalety i wady cyfry i analoga jednak idąc na koncert,uisi być kilka paczek 4x12,kilka piecy lampowych,masa przewodów i artysstyczny nieład 😉.To robi ten cały klimat poza dobrą mzą.Wiadomo że dla muzyków liczy się wygoda i minimalizacja sprzętu a nie targanie gratów w kilku samochodach.Czasy wielkiego postępu technicznego,trzeba do tego przywyknąć.
Pozdrawiam ✌️...
Bardzo interesujący i opiniotwórczy materiał. Oglądnąłem z wielkim zainteresowaniem.
Profesorski wykład dla mnie super :)
Dziękuję za wyjaśnienie wszystkiego. Bardzo dobry film. Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiamy wzajemnie.
Bardzo ciekawy materiał, przyjemnie się słucha
Piotr, można Cię słuchać godzinami!
Jako oldskukowy cyfrowiec wybrałem Fractala (wahałem się między nim a Kemperem), właśnie brak możliwości głębokiej edycji brzmień mnie trochę odstraszał od profilerów. Ale kiedyś trzeba się przekonać 🙂
Dzięki! Fractal to świetny wybór! Kup u nas ToneX'a gdy przekonasz się do profilerów. 😉
Pozdrawiamy ✌️
Bardzo dobry odcinek, dzięki! 👍 Jestem "gitarzystą" domowym od kilku/nastu lat. Nigdy nie miałem wzmacniacza lampowego, za to widzę jak technologia modelingu, a od niedawna profilowania (kupiłem Tonexa) - idzie do przodu. I tak - o ile w modelingu widzę i słyszę wyraźnie postęp (zaczynałem od jakiegoś plastikowego Korga, obecnie ogarniam Bossa GX-100), o tyle capturing, profiling to dla mnie trochę taki puryzm gitarowy, który i tak z czasem uginał się będzie pod wpływem postępu technologii. Szczególnie biorąc pod uwagę, to co powiedziałeś Piotrze o niskiej podatności capture'ów na regulację.
Choć to i tak oooogromny postęp, bo zamiast ciężarówki sprzętu jest case z pedalboardem ;) Pozdrówa!
Profilowanie bardzo poszło do przodu w ciągu ostatnich dwóch lat i na pewno nie traktujemy tego jako puryzm. Obserwujemy zmiany zarówno w modelingu jak i captureingu. Wybór "lepszego" zawsze należy do użytkownika. Pozdrawiamy
świetny wykład
Super materiał 👏
Przecież Fractal też ma swoje ToneMatch którym można capturować brzmienia :)
EDIT: Mega filmik dla osób które grają a są nie w temacie. Wszytko fajnie objaśnione. I ciekawostki też się znalazły (jak ta o EVH stealth). Uznałem że nie wporzadku byłoby napisać tylko o tym ToneMatch bo filmik bardzo spoko i fajny! Pozdrawiam!! 🤘🤘🤘
ToneMatch to nie jest opcja capturowania. Być może wyjaśnimy w jednym z kolejnych filmów do czego służy ToneMatch w Fractalu.
Fractal stosuje technologię opartą o modelowanie zachowania poszczególnych komponentów elektroniczych wzmacniaczy + IRy. W dużym uproszczeniu, tworzą cyfrowe implementacje całych schematów elektronicznych (odtwarzając charakterystykę użytych do ich budowy elementów, takich jak rezystory, kondenstory, lampy, etc.).
Fractal ma swoją opcję capturowania i nazywa się to ToneMatch. Dzięki Piotr za filmik! Pozdrawiam
ale TONeMATCH to nie to samo co profilowanie.
Cały czas zastanawiam się pomiędzy tonexem a mooer preamp live... Nigdzie nie mogę znaleźć porównań, nie ukrywam, że bardziej przemawia do mnie mooer, ma chociażby pętlę... Możesz mi rozjaśnić trochę w głowie i pomóc w wyborze?
Tyle lat mija, ale jedno się nie zmienia: wszystkie najnowsze i najważniejsze graty zawsze od razu u Piotra 🙂
Ciekawi mnie, czy Metallica wpina do tego Fractala analogowe pedały z pedalboarda, czy mają tak samo zrobione symulacje swoich kostek.
Jak wiadomo znakomita większość modelerów wzmacniaczy oferuje, i to w tym samym pudełku, również modelery kostek, dlatego ciekawi mnie czy i tu chłopcy z Metalliki poszli w cyfrę.
P.S.
'Rockman' - chyba już na zawsze moje ulubione brzmienie gitary elektrycznej. Miliony użyć w utworach, zwłaszcza w latach 80', cudowne i bardzo plastyczne, a jednocześnie rozpoznawalne natychmiast brzmienie. Wyściskałbym Toma Scholza, gdybym tylko mógł.
Na pewno Hammet używa analogowego wah-wah 😉
@@CustomGuitarTones
😀
Dziękuję. Mega wartość. A jaka kolumnę do modelerów na próby i niewielkie imprezy polecacie?
Polecamy zdecydowanie kolumnę FRFR Fender FR10.
Headrush FRFR108 też jest budżetowo ok.
Czołem! Chciałbym zapytać o wrażenia z użytkowania Fender Tone Master Pro. Oraz skąd info o tym, że urządzenie będzie pozwalało na robienie/używanie capture'ów?
Wrażenia świetne! Skąd info, to nasza tajemnica 😉
Fajne podsumowanie:)
A gdzie w tym zestawieniu są kostki Universal Audio? Dream 65, Lion 68? Czy to modelery?
Bardziej modeler, na pewno nie profiler. 😉 UAFX-y, które tu wymieniłeś to cyfrowe emulacje konkretnych modeli wzmacniaczy. Dream'65 to Fender Deluxe Reverb, a Lion'68 zawiera trzy rodzaje Marshalla Plexi. Pozostałe to UAFX Woodrow'55, czyli emulacja Fender Tweed Deluxe i UAFX Ruby'63 to emulacja VOX AC30.
Nazywam się mówimy gdy przedstawiamy się z imienia i nazwiska a jeśli podajemy wyłącznie imię ,mówimy Mam na imię Piotr... A na marginesie oglądam z uwagą i ciekawością jestem pod wrażeniem pożądanej wiedzy. Pozdrawiam.
Pozdrawiamy wzajemnie.
Mówią tak że piszą także procesory gitarowe multiprocessor effect multiefekty coś w tym rodzaju
Panowie, czy któreś z urządzeń profiler lub modeler jest w stanie „czytać” gitary: semi - hollow body archtop czy klasyczny elektryk pełna decha, tak jak robią to dobre wzmacniacze lampowe i słychać to w brzmieniu „ilości powietrza” i ataku z łapy ?
Naszym zdaniem każdy z czterech profilerów: ToneX, Quad Cortex, Headrush i Kemper (kolejność nieprzypadkowa) "czyta" dobrze gitary i reaguje na gałkę volume. ToneX robi to najlepiej. Wrażenia z gry są jak przy użyciu "normalnego" analogowego wzmacniacza.
Jak chcesz ilosc powietrza na maxa wstaw przetworniki niezawoskowane. Ma to Swoje minusy
Czyli jeśli chciałbym zrobić sobie wygodną zminiaturyzowaną alternatywę dla mojego pedalboarda (a waży już tyle, że powoli jest meblem stacjonarnym) to np. Tonex jako źródło brzmienia amp, przesterów plus np. Line 6 HX Effects jako baza różnych efektów modulacyjnych, przestrzennych , synth itp. to optymalne rozwiązanie? Bo to byłaby świetna wiadomość. Za około 4000 zł miałbym kompaktowy gabarytowo i potężny, jeśli chodzi o możliwości set na lata.
Tak robi wielu gitarzystów - Tonex jako źródło brzmienia, wzmacniacz itd., do tego jakiś multiefekt zapewniający resztę jak Eventide H90, czy właśnie HX Effects. Sprawdza się to świetnie. Inni znowu targają samego Quad Cortexa, Kempera, Fractala itd. + np. pedał ekspresji, czy inne dodatki.
Mooer ge300 też ma opcję tone capture a w wersji lite kosztuje poniżej 2k :) I obsługuje IR
Rób zatem kapczery Mooer'em. 😉
My będziemy robili tańszym ToneX'em i pozostałymi trzema liczącymi się profilerami na rynku. Jeśli pojawią się kolejne warte zainteresowania na pewno znajdą się w naszej ofercie.
Witam. Mam multi Boss me90 i do tego kolumna Fender Tone Master FR12 i gitara Fender USA Performer HSS. Czy warto do tego zestawu zainwestować w Tonex?
Czy trzeba Tonex wpinać do komputera i przez aplikację robić brzmienia czy wystarczy kupić i urządzenie ma już wbudowane symulacje wzmacniaczy itd ?
Cześć! Oczywiście, że warto! Dobre profile z ToneXa brzmią jak żadne inne.
Obejrzyj na naszym kanale dwa filmy o Tonexie i powinieneś prawie wszystko wiedzieć o tym urządzeniu. W czwartek kolejny film o ToneX, na który również zapraszamy.
Piotr brakuje tu w tym calym łańcuchu odnośnie tonexa prostej podpowiedzi ...do czego wpinać tonexa na próby/koncerty w małych klubach bez opcji słuchawki. Lub inaczej ... Wbijasz na scenę i ...czego uzywasz? Wbijam sie na próbę w co się wpiąć jak ? Co warto co nie warto Jakoś jako niedoświadczony koncertowo koleś nie umiem się doprosić ani wyszukać konkretnej informacji. A to w sumie dośc ważny temat dla wielu z nas.
Jeśli używasz ToneX'a zawsze najlepszą opcją są odsłuchy douszne. Na próbie, czy koncercie mix całego bandu do ucha.
Jeśli nie chcesz grać na próbie z odsłuchem dousznym, to grajcie wszyscy z kolumnami typu FRFR. Obecnie najlepsze Fender Tone Master Pro. Można też podpinać się do końcówki mocy swojego wzmacniacza, ale wtedy profil wzmacniacza powinien być zrobiony raczej bez omikrofonowanej kolumny. Na scenie zawsze najlepiej sprawdza się odsłuch douszny.
bardzo dziękuje za feedback. wydaje mi się to ważnym tematem bo nawet na forach jest bardzo dużo pytań i rozwiązań. od FRFR do power ampow np orange baby 100 plus paczka, żeby ze sceny coś było słychać. Tone master fendera wydaje sie idealnym rozwiązaniem bo ma XLRa na mix. a jak rozdzielic sygnał z tonex na wzmaka w return bez symulacji kolumny a jednoczesnie w mix? chyba sie nie da? takie rozkminy amatora.
@@CustomGuitarTones Cześć, ja też próbuję sobie uporządkować, z tym Fenderem rozumiem, że chodzi o aktywną kolumnę? Nie sam efekt?
Wykład pochłonąłem na jednym wdechu.
L6 zostało mocno pominięte, dlaczego?
Line6 było wspomniane w filmie jako jeden z prekursorów w postaci POD "nerka". Nowe urządzenia Line6 są świetnymi modelerami tak jak Headrush, czy najlepszy wśród modelerów Fractal. Mikołaj i Peter używają czasem Line6 HX Effects jako dopełnienie dla ToneX Pedal w swoich pedalboardach.
No i właśnie pytanie, jeśli masz klona w profiler'rze, a tu akustyka inna na koncercie. Wiadomo każda sala i inne zmienne są.....zmienne :) Co wtedy, skoro w profilersze już pogrzebać w barwach nie można? Czy modeler na koncerty, kiedy grasz na randomowych odsłuchach oraz PA, nie jest jednak nieco bardziej uniwersalny?
Jeśli masz dobry profil, to nie musisz nic kręcić. Załóż dobre odsłuchy douszne i wszystko będziesz słyszał, a każdy dobry akustyk sobie poradzi z miksem i PA.
To brzmienie na koncercie się ustawia dla siebie, czy dla słuchaczy? 🧐
Jacek, chyba że to Paweł (?) 😅, my ustawiamy brzmienie najpierw dla siebie, a potem słuchacze słuchają to co ustawiliśmy i też im się podoba 😜🤣
@@CustomGuitarTones
Jacek Jacek, to pytanie do kolegi wyżej ;)
@@CTG-TV Pozdrawiamy Jacku! Pawła też! 😀
Czy próbowaliście robić profile do NAM?
Nie wchodzimy obecnie w profilowanie tym softem, ponieważ nie mają swojego profilera. Tak samo zresztą nie wchodzimy w soft ReValver, który w pewien sposób "współpracuje" z Headrush
@@CustomGuitarTonesdzięki za odpowiedź. Mam wrażenie, że NAM odzwierciedla wzmak jeszcze lepiej. Kwestia czasu jak Two Notes umieści GENOME do nowego urządzenia. NAM PLAYER jest już na ostatniej drodze montażu. Dodatkowo St. Rock ma swoją wersję Amperium Live z preampami „schemaccurate” i możliwością wgrania profili NNM. Samo urządzenie jest mało popularne. My, gitarzyści mamy teraz dobre warunki aby „popróbować” każdego wzmaka na świecie dzięki profilowaniu. ❤
Czekam na Tiberiusa w sklepie.Chyba reszta profili na długo pójdzie w odstawkę 🥲
Najnowsze wcielenie Kempera to Kemper Profiler Player (coś w stylu TONEX).
Niestety nie do końca. Kemper Profiler Player wbrew nazwie nie jest profilerem. Profil można wykonać tylko starym Kemperem i załadować do Playera profile. Ewentualnie załadować kupione profile do Playera. W przypadku ToneX'a robimy profile softem dołączonym do ToneX Pedal i ładujemy z softu do urządzenia.
@@CustomGuitarTones racja jeśli chodzi o techniczne szczegóły, ale Profiler Player to najnowszy sprzęt od Kempera. Wielu ludzi nie potrzebowało funkcji profilowania i dla nich Player jest w sam raz.
@@graycolors2879 tak wiemy, że to najnowszy produkt Kempera jednak niewiele w nim nowego ;-) Firma walczy po prostu o klienta w niższym segmencie cenowym ;-) Przy tych kosztach lepszym rozwiązaniem jest Headrush Core, który ma również całą gamę efektów gitarowych i jest profilerem, a kosztuje tylko około 700 PLN więcej od Kemper Playera.
A Helix to modeler tak?
@@janekrapid tak
@@CustomGuitarTonesdzięki👍
Najlepszy był Walter Trout, gdy go niedawno zapytano czego używa:
"- Wpinam gitarę kablem do wzmacniacza"
😀
I to jest prawdziwa gra a oni trują i bawią się zabawkami jak dzieci w przedszkolu.
Każde rozwiązanie ma swoje "zady i walety" 😂
Nic o Helixie. Ciekawe.
Helix jest jednym z modelerów klasy Headrush Pedalboard. I tak naprawdę tyle. Fender Tone Master Pro jest zdecydowanie nowocześniejszą konstrukcją w klasie modelerów podłogowych. Nie było naszym celem omawianie w filmie wszystkich typów modelerów. Tytuł filmu wskazuje co jest jego tematem.
Rammstein cały czas na Kemperze 🙂
Rammstein używa profilery rodzimej produkcji. 😉
Pomiędzy profilami tych samych wzmacniaczy na Kempera i ToneXa jest w tej chwili różnica na korzyść tego drugiego 🎛
@@CustomGuitarTonesdlatego IK Multimedia musi iść za ciosem i stworzyć pedal board na wzór Quad Cortexa lub Fender Master Tone z możliwością wgrywania capturingów z Tonexa i budowaniem toru z Amplitube w jednym urządzeniu.
@@bart26188 absolutnie nie ma takiej konieczności. Zresztą widać po działaniach firmy, że nie jest to dla nich w tej chwili priorytetem.
Szczęść Boże. Sprzedałem kiedyś wszystkie moje efekty (Mxr, Boss, Dunlop), w ilości około 10 sztuk, aby nabyć Line 6 Pod 2.0 z podłogą. Nie idźcie tą drogą. To jest cały czas czary mary dla mas, a jak przyjdzie co do czego to Apostolis Anthimos wciąż używa JCM 900 i kilka kostek. Wszystko w waszych rękach moi mili i kochani. Pozostańcie z Bogiem.
Cześć, pozwól ludziom samym decydować. Każdy ma prawo wyboru i niech tak zostanie. Obydwa światy mają plusy i minusy. My pokazujemy świat analogowy i cyfrowy, z których każdy może korzystać wg własnego uznania.
I nie są to żadne "czary mary dla mas". To technologia i postęp nauki. Pozdrawiamy
Mnie bardzo mocno do cyfry przekonał prosty argument Piotra, ze w dzisiejszych czasach gdy wiekszosc z nas uzywa systemow dousznych zostaje mi zabrana ta ,,machajaca nogawka,, bo nie liczy sie to jak ja slysze wzmacniacz jako taki tylko jak w efekcie gra on przez mikrofony, mikser i szereg urzadzen, w efekcie na samym koncu wychodzac na przody. Jakosciowo dzwiek jest skuteczniejszy z modelera, oczywiscie w ramach moich potrzeb na chwile obecna. Pozdrawiam
Co kto lubi ja wolę cyfrę lecz nie przekreślam innych !
Też sprzedałem wszystkie kostki i kupiłem poda. Najlepsza decyzja ever, teraz mam wszystko w 1 urządzeniu.
Jeszcze chwila a będą się w kiblu profilować.Mają z tego profity i tyle.Za chwilę znów coś wymyślą I w ten sposób zryją mózgi młodym😅
Czemu w tym zestawieniu nie ma fractala chociażby FM3 lub FM9? uważacie, że nie jest wart uwagi lub np QC jest lepszy?
O o pluginie NAM cos Pan wie?Jest lepszy w tym co robi Tonex od Tonexa.
NAM nie jest obiektem naszego zainteresowania (chociaż jest darmowy), ponieważ nie ma swojego urządzenia typu pedalboard, do którego można załadować profile (wiemy, że czynią w tę stronę jakieś kroki). Również nie zajmuje nas obecnie soft ReValver, który co prawda współpracuje z Headrush, ale nie jest wart pieniędzy, które trzeba płacić za jego miesięczne (kwartalne) użytkowanie.
ToneX jest w tej chwili najlepszy w tworzeniu profili wzmacniaczy.
Nie dzisiejszym językiem tylko jezykiem angielskim prosze Pana.Troche nazewnictwa z jezyka angielskiego jest konieczna.Dlaczego?Bo młodzi ludzie juz je wszystkie znaja.Nikt sie ich nie uczy po polsku.Bo w całym swiecie sie to okresla po angielsku.
Używamy nazewnictwa angielskiego i polskiego. Nie tylko młodzież ogląda nasz kanał i nie wszyscy biegle posługują się terminologią angielską.
Zresztą prawie wszystkie odcinki na naszym kanale są z napisami w języku angielskim. 😉