Дякую за відео, все по ділу. Мій сетап: старенький Ender3, srk e3 mini dip + klipper + найпростіша adxl345 плата з пром.юа з адруінкою. Тут без паяльника ніяк, шейпінг показав по обидвох осях mzv.
@@bootuseua ну дякую окремо за трактування отих графіків, що за що відповідає і на що впливає. До цього відосу в мене було поняття "як далеко починається перший горб". А відоси ні - я не оператор)
Дякую за інформативне відео! Налаштував input shaping на FB Ghost 6. Klipper рекомендував zv по x та mzv по y. Виявилось що принтер стоїть на кривій підлозі, але рівнішого місця немає
Дуже дякую! Я це відео перший раз дивився ще як принтера не було, а тепер передивився разів з 5 як інструкцію :) В мене вийшло зробити на обох осях ZV :)
Дякую за розгорнутий мануал по встановленню та налаштуванню🎉 Стіл, як варіант, може кидати вгору при незатянутих (послаблених) двох гвинтах, корими він кріпится до рами (на самому дні принтера), був схожий випадок, коли при збірці ці гвинти погано затягнули, а також потрібно перевірити всі інші гвинти. Не думаю що це через силіконові проставки, хіба, як варіант, при вирівнюванні столу в одну площину котрийсь з кутів вимагав критичного послаблення, від чого силіконова проставка втратила необхідну пружність.
Щодо столу - назавжди відмовився від пружин та силікону. Маю Prusa MK3s та Anycubic i3 mega. На Anycubic з BLtouch застосував Prusa nylock mod - стіл стоїть жорстко на болтах м3, а контргайки регулюють висоту. За допомогою Z-tilt та штангенциркуля вирівняв стола до осі XZ.
Тобто ви відкалібрували стол і жорстко без пружин його затягнули?Я просто перший раз про таке чую.Який від цього результат і що змінюється,які метізм для цього потрібні можете трохи більше розписати?Просто в мене в ендері стіл на пружинах як постійно розбалтуються і весь час калібрую перед кожним друком.
@@Сергій-ш5б8эпошукайте на ютубі - prusa nylock mod. До цієї модифікації потрібно встановити bltouch або любий аналог Z probe та bed mesh, кінцевики осі Z знято
Не готувався до такої квантової фізики при купівлі Ender 3 V3 SE) Думав нажав кнопку друкувати і забув, а тут, при бажанні, можна космічний корабель зібрати.
Чи має так і бути, акселерометр на стоковій прошивці не працює. При підключенні до USB-A живлення наявне, при підключенні до USB-С живлення немає, розпаяв подвійний кабель з живленням на А, всерівно не працює, схоже що юсб умовне і там SPI? Тільки під кліпер мануал?
Дякую, ви прояснили багато. Завтра приїде мій перший SE, а я ламав голову чи важливо куди ставити чи можна на стелаж, тепер однозначно буде на бетонній підлозі).
Добридень, допоможіть будь ласка, я намагаюся зробити калібрування input shaping для 3д принтера перtun 4 pro за допомогою такого акселератора як у вас в відео adxl 345. роблю все як у вас в відео але постійно отримую помилку "adxl345: spi pins must be on same mси" що я роблю не так?
Я досі чекаю оранж пі з аліка, хочу спробувати підʼєднати на пряму до неї акселерометр по spi. Якщо вийде, поділюсь як це зробити і заодно розкажу що там зі столом вийшло. Але в мене просто свапнуті місцями пластикові проставки
Добре в готових кліперах з акселерометром не потрібно робити це все вручну. Купив за три тисячі, кнопку натиснув і готово. Хоча графіків не побачив, але головне що друкує гарно.
@@ChuchaTV3D Sonic pad (+ender 3 v2 neo), там просто підключив, відкалібрував, кнопки далі понатискав і працює непогано. Замовив bambu щоб ще менше гратися налаштуваннями слайсеру і поменше дефектів.
Що таке готовий кліпер з акселерометром? Кліпер це прошивка, акселерометр - залізо. Може ви мали на увазі принтер з акселерометром і на прошивці кліпер?
@@РоманСоколов-й8с Під готовим кліпером мав на увазі цільний пристрій SonicPad - мікрокомпьютер, екран, корпус, встановлений і налаштований klipper, з присетами під принтери, з підтюненим для простоти використання ПЗ. А також з акселерометром в комплекті який потрібно просто підключити, зайти в меню і натиснути калібровку. З мінусів хіба що не видно графіків вібрацій, коли калібровка закінчується є кнопа ОК і все, але головне після цього друк на швидкостях до 200 проходить без артефактів хвиль (на принтері все одно не можна повноцінно друкувати на 200, тільки 100, але то вже питання до механіки мого принтеру). Я хоч і програміст, і живу на Linux уже більше 10 років, і люблю все налаштовувати, люблю різні мікрокомпьютери, мікроконтролери, але коли бачу відео налаштування кліперу, аж навіть руки опускаються. Я розумію чому так зроблено, але можна ж було зробити простіше.
Я правильно розумію, що з Nebula Pad буде те саме в плані натискання кнопки "зробити добре"? Теж креалітівський Кліпер, але не такий потужний по залізу
Вітаю, дякую за гайд. Не можу на порталі Среаліті знайти кріплення для акселерометра, чи не поділитесь посиланням? UPD. Знайшов у вас в телеграмі. Дякую.
В токарних станках рекомендують залити плиту глибино 1.5 м і виставити по станочному рівню то 5 сотих мм на метр. Бетонуються шпильки і гайкати одна знизу інша зверху виставляється по рівню. Тут я думаю вага менша (токарний до прикладу 3 тонни і це середній) тому не все так критично але ставити на перекошений стіл який гойдається від того що ви на нього сперлись не варто. Краще використати якусь тумбу яку ви зрушити не можете. Ну і хоча б будівельним рівнем скористайтесь. Також зверніть увагу на те що стільниця може бути скрученою тобто один кут завалений вверх або вниз, може бути ввігнута посередині. Можна цю проблему вирішити добавивши розкосів упорів та навіть зафіксувавши до пола та стіни. Чим жорсткіша основа тим менше буде боротьби з вібрацією. Недавно зайшов до знайомого і побачив багато проблем по встановленні принтера всі ті нюанси усунули. А тепер питання до тих хто може стикався з такою проблемою принтер Kobra 2 neo друкує декілька слоїв в залежності від розміру деталі і сповзає по осі х на 5-10 мм в бік і далі друкує і може навіть знову повторитись. Перша підозра на натяжку ременів перевірили поміняли сильніше легше ситуація не змінилась. Далі підозрювали геометрію станка можливо скручена станина перевірили виставили все повторно і знов не те. Мотор доречі доволі сильно нагрівався. Прийнято рішення поміняти місцями x та y двигуни і знову не те. Перевірили рівні сигналу да драйверах моторів регулювали то більше то менше і все не те. Зняли материнську плату прозвонили всі елементи та оглянули на можливі мікротріщини. І це теж не те. Друкували деталі які йдуть разом з принтером ну можливо щось не так нарізали і це теж не те. Скачали з офіційного сайта все переставили і віз і нині там. А тепер самі дивовижні ідеї можете висловлювати😢. Людина друкує запчастини для військових і така засада. А і ще забув уточнити зняли з другого принтера яким він успішно але набагато помаліше друкує і він не гріється але проблема залишилась. Якщо хтось може підказати давайте ідеї. Коли ця проблема вирішиться напишу результат.
Бачив відео про KE, практично те на те, там теж підкидає стіл і єдине виправлення яке бали у відео - перевести Y на рейки, є вже готовий проект від D3D, я ще не робив, але маю вже 2 відгуки що небо і земля і абсолютно того варте
Дякую! Підключав через rp2040 ваше відео дуже допомогло. Тепер прийдеться думати шо робити з поличкою на якій стоїть принтер бо 3HUMP_EI нікуди не годиться)
@@bootuseua Доволі, вона прикручена до стіни і велика, вібрація на гіршому куті була десь до пів сантиметра амплітудою. З інпут шейпінгом наче менше. Ще зараз всі гвинти поперевіряю.
Магія. Пересічний користувач мабуть і не помічає, наскільки технологічна просунута у нього "іграшка". Але я б я не рекомендував знімати акселерометр після калібрування. Тому що коефіцієнти підбираються не під принтер, а під систему принтер + основа (стіл, підлога і тп). А отже достатньо перемістити трохи принтер, і калібровку треба роботи наново.
Результати отримав схожі, але інші. По вісі X +/- так само, система порекомендувала 60,4 MZV (хоча цифри і графік натякають на EI), стіл EI 48.4. Стіл на рідних ножках
Я правильно розумію, що всі ці маніпуляції з Кліппером дозволяють друкувати на значно більших швидкостях, зберігаючи рівень якості, доступний стоковим прошивкам на малих швидкостях? Якщо так, то де можна побачити конкретні цифри? Наприклад, ця модель на Ендер 3 SE друкувалась 60 хвилин, а після встановлення Кліппера з усіма фічами - друкується за 15 хвилин, при цьому зберігається якість.
я купив принтер v3 KE він нарешті перетнув митницю за мито 1к грн довелося заплатити ( країна податків ) тепер я поняв що треба програмування вивчати в додаток )) чи є інший спосіб ? давайте ще таке відео але більш дитальніше)
Підскажіть, ці значення закоментовані, які автоматично збереглися в файл, їх потрібно розкоментувати щоб вони працювали? #*# [input_shaper] #*# shaper_type_x = mzv #*# shaper_freq_x = 64.2
11:45 Шось я десь не так роблю, після входу по ssh і вводу цієї команди мені термінал фиркає, шо -sh: /root/klipper/scripts/calibrate_shaper.py: not found. Тобто, воно навіть скріпт цей не знаходить.
Відоси я роблю якраз для того, щоб не потрібно було ні про що ні з ким домовлятись. Якщо ви вже поставили кліппер, то додати акселерометр - це вже дитячі забавки.
@@bootuseua прям сейчас сижу пробую , не все команды проходят . Где вы макросы взяли для макросов не сказали ,да много чего не сказали . Допустим моя платка не прошита как ваша и так далее
If the printing parameters are the same, then the speed of producing the model is the same. The same previously generated g-code file was used. The same previously generated g-code file was used. But the printer configuration has changed.
@@bootuseua Yes exactly. Printer configuration is changed inside the printer. So there must be a time difference printing them. Because the printer now slow down the print, so it will look nice. So again..... whats is the time difference between the 2 prints? (measured on the printer from start print to end print)
Thanks for the video, On my SIDEWINDER X2 printer it came out: #*# [input_shaper]. #*# shaper_type_x = 2hump_ei #*# shaper_freq_x = 63.6 #*# shaper_type_y = mzv #*# shaper_freq_y = 25.6 The indication on the X-axis informed me that the X-axis drive needed to be checked, it turned out that the pinion belt was poorly tensioned. After correcting the X axis belt the next settings I had were: #*# [input_shaper]. #*# shaper_type_x = mzv #*# shaper_freq_x = 51.2 #*# shaper_type_y = mzv #*# shaper_freq_y = 25.6 Greetings
@@bootuseua A good purchase as a first, not expensive printer. It now prints correctly about unpacking. Very good manufacturer's warranty service. To achieve better quality and printing speed, I recommend installing a clipper.
@@bootuseua I have a question, I saw that you have a clipper for Orange Pi Zero3. Are you having problems with your Wi-Fi connection? On my opi zero 3 (1GB), on some days the wifi is unstable and only after restarting I can connect to opi again. My opi zero 3 is on the Debian Bullseye server (linux5.4.125) from the orange website.
Акселерометр приєднаний до голови, а до нього ще й кабель, тож резонансна частота буде нижчою ніж без акселерометра, завдяки більшій масі усієї конструкції, та більш жорсткому кабелю. Тож якось потрібно це нівелювати, інакше всі виміри будуть зіпсовані.
можна пару слів про оновлення прошивки USB акселерометр FLY ADXL345, бо він виводить таке "This is frequently caused by running an older version of the firmware on the MCU(s). Fix by recompiling and flashing the firmware. Your Klipper version is: v0.12.0-115-gb98375b3 MCU(s) which should be updated: mcu: Current version v0.12.0-114-ga77d0790 adxl: Current version v0.11.0-275-g8ef0f7d7 Up-to-date MCU(s): "
Написано, що різні версії - на сервері 12, на мікроконтролері принтера 12, а на мікроконтролері rp2040 - 11. Компілюєте нову прошивку і записуєте. І відео це все є.
А нащо взагалі шейпіть вісь зет? Під час руху по цій вісі друку нема, ніякої різниці не буде. Може тільки під час друку в режимі вази, але і в цьому випадку, рух по цій вісі буде дуже повільний і плавний, так що теж різниці не буде.
@@bootuseua кажу шо відео не для новачків, у мене нічого не злетіло, я новачок і мені ніфіга не ясно. наприклад у мене сервер на ноуті і я не знаю шо тепер писати в adxl.cfg в розділі про піни
@@bootuseua я кажу що відео не для новачків, а так то у мене нічого не злетіло. мені наприклад не ясно які піни вносити в adxl.cfg якщо у мене акселерометр підключений до ноута через usb.
@@bootuseua друже, я вжне десять раз передивився, нащо ви знущаєшся?? я б просто так не писав би, я трішки у відчаї. може обійтися без пафосу, напишіть сюди плс, або хоча б хвилини на яких про це іде мова
після оновлення прошивки на самому акселерометрі, не міг зрозуміти чого не працює доки не перевірив serial id, який після прошивки змінився, замініть його в adxl.cfg "serial: /dev/serial/by-id/usb-Klipper_rp2040_*******"
I followed the instructions on my ratrig v-core 3.1 and I get the following: Klipper reports: ERROR Option 'spi_bus' is not valid in section 'adxl345' In my printer config I have included: [mcu mellowfly] serial: /dev/serial/by-id/usb-Klipper_rp2040_E6626005A71D2434-if00 [adxl345] cs_pin: mellowfly:gpio9 spi_software_sclk_pin: mellowfly:gpio10 spi_software_mosi_pin: mellowfly:gpio11 spi_software_miso_pin: mellowfly:gpio12 Does anyone have a clue why this is happening? I tested with mcu name adxl as well but it did not make a difference.
@@bootuseua Thank you for the reply, I finally figured it out yesterday with help from the ratrig discord. I had already done the firmware install (even thought it was probably ready to go. What did it was changing the [adxl345] line to [adxl345 adxl] to match the name of the MCU. [mcu adxl] serial: /dev/serial/by-id/usb-Klipper_rp2040_E6626005A71D2434-if00 [adxl345 adxl] cs_pin: adxl:gpio9 spi_software_sclk_pin: adxl:gpio10 spi_software_mosi_pin: adxl:gpio11 spi_software_miso_pin: adxl:gpio12 RatOs probably was getting confused and tried to apply the spi settings on the default adxl it expects to have connected directly on the octopus pro.
Прийшла плата прийшла плата з алі (FYSETC Portable Input Shaper with RP2040). В мене теж кастомний кліппер. Але після прошивки плати і якби кліппер каже ,що все гаразд, але видає помилку, що кривий дріт до плати ,чи сам чип кривий. розібрався з datasheet і gpio. ([adxl345] #cs_pin: PIS:gpio9 cs_pin: PIS:gpio13 spi_software_sclk_pin: PIS:gpio10 spi_software_mosi_pin: PIS:gpio11 spi_software_miso_pin: PIS:gpio12 Тоді все запрацювало норм!
Thanks for making this video, though I can’t understand what you said the captions in English really helps a lot. ❤
Дуже чітко все пояснює, вибираєм акселерометр, читаєм мануал, робимо друк якісніше! Автору велика подяка!
Чітко! Дякую за розгорнуте відео для розуміння і призначення роботи ІШ🤝
Ну прям респектос за відос ... правда черга деталей яке тепер їде до нещодавно придбаного принтеру зростає)))
Дякую за крутий контент )
Настільки цікаво, що я немаючи 3д принтера залип на цілий відосик 😊
Дякую за відео, все по ділу. Мій сетап: старенький Ender3, srk e3 mini dip + klipper + найпростіша adxl345 плата з пром.юа з адруінкою. Тут без паяльника ніяк, шейпінг показав по обидвох осях mzv.
Прямо от вперше почув щось цікаве і невідоме для мене. Дякую.
P.S: окрема подяка за "принтер.СіЕфДжі" 👍
Підписуйтесь і діліться відосом. Вийшло непогано, і додатково ще й сам розібрався.
@@bootuseua ну дякую окремо за трактування отих графіків, що за що відповідає і на що впливає. До цього відосу в мене було поняття "як далеко починається перший горб". А відоси ні - я не оператор)
@@bootuseuaдоброго вечора. А де взяти модель кріплення для замірів стола? Чи як ви його закріпили?
Thingiverse. Там є купа моделей.
Классное видео. Модифицировал свой стоковый Эндер 3 и вишенка на торте- инпут шейпинг :)
дякую! нарешті стали зрозумілішими ці діаграми шейперів!
Дякую за інформативне відео! Налаштував input shaping на FB Ghost 6. Klipper рекомендував zv по x та mzv по y. Виявилось що принтер стоїть на кривій підлозі, але рівнішого місця немає
zv та mzv - це вже хороший результат.
Дуже дякую! Я це відео перший раз дивився ще як принтера не було, а тепер передивився разів з 5 як інструкцію :)
В мене вийшло зробити на обох осях ZV :)
О і автору як завжди лайк за корисну інформацію і розвиток українського контенту.😊
Дуже гарно розповіли. Жалко що мій принтер побороти київську митницю ніяк не може
Боріться і поборете! Але боріться.
Треба туди дзвонити і виносити мізки,казати,щоб нарахували мито,але відправили(мито 200-300 грн).Інакше він так там і "загубиться"
Дякую за розгорнутий мануал по встановленню та налаштуванню🎉
Стіл, як варіант, може кидати вгору при незатянутих (послаблених) двох гвинтах, корими він кріпится до рами (на самому дні принтера), був схожий випадок, коли при збірці ці гвинти погано затягнули, а також потрібно перевірити всі інші гвинти. Не думаю що це через силіконові проставки, хіба, як варіант, при вирівнюванні столу в одну площину котрийсь з кутів вимагав критичного послаблення, від чого силіконова проставка втратила необхідну пружність.
Підписники вказали на те, що це котушка і тримач котушки.
Круте корисне відео, прям задумався про 3д принтер.
Щодо столу - назавжди відмовився від пружин та силікону. Маю Prusa MK3s та Anycubic i3 mega.
На Anycubic з BLtouch застосував Prusa nylock mod - стіл стоїть жорстко на болтах м3, а контргайки регулюють висоту. За допомогою Z-tilt та штангенциркуля вирівняв стола до осі XZ.
Тобто ви відкалібрували стол і жорстко без пружин його затягнули?Я просто перший раз про таке чую.Який від цього результат і що змінюється,які метізм для цього потрібні можете трохи більше розписати?Просто в мене в ендері стіл на пружинах як постійно розбалтуються і весь час калібрую перед кожним друком.
@@Сергій-ш5б8эпошукайте на ютубі - prusa nylock mod.
До цієї модифікації потрібно встановити bltouch або любий аналог Z probe та bed mesh, кінцевики осі Z знято
А как насчет температурного расширения?
Суперпояснення. Дякую ❤
Great video! Congrats from Brazil. I will surely try it soon.
Дякую за чіткий контент українською! 🙌🏻
Дякую, гарне відео
Не готувався до такої квантової фізики при купівлі Ender 3 V3 SE)
Думав нажав кнопку друкувати і забув, а тут, при бажанні, можна космічний корабель зібрати.
І досить непогано друкувати.
Чи можливо налаштувати телеграмм бота так щоб: він присилав повідомлення, про те що друк конкоетного слою завершено та стоїть на паузі?
добрий день. а підкажіть куди підключати інший кінецю юсб кабелю, то що не тайп-с????
цікаво, дякую !
клас!!! суперкласне відео
Чи має так і бути, акселерометр на стоковій прошивці не працює. При підключенні до USB-A живлення наявне, при підключенні до USB-С живлення немає, розпаяв подвійний кабель з живленням на А, всерівно не працює, схоже що юсб умовне і там SPI? Тільки під кліпер мануал?
Підкажіть, будь ласка, чи існують нозли розміром 0.2 для цього принтеру як їх гуглити та де придбати?
Дякую, ви прояснили багато. Завтра приїде мій перший SE, а я ламав голову чи важливо куди ставити чи можна на стелаж, тепер однозначно буде на бетонній підлозі).
Добридень, допоможіть будь ласка, я намагаюся зробити калібрування input shaping для 3д принтера перtun 4 pro за допомогою такого акселератора як у вас в відео adxl 345. роблю все як у вас в відео але постійно отримую помилку "adxl345: spi pins must be on same mси" що я роблю не так?
Неправильно в конфігу прописали.
Я досі чекаю оранж пі з аліка, хочу спробувати підʼєднати на пряму до неї акселерометр по spi. Якщо вийде, поділюсь як це зробити і заодно розкажу що там зі столом вийшло. Але в мене просто свапнуті місцями пластикові проставки
Добре в готових кліперах з акселерометром не потрібно робити це все вручну. Купив за три тисячі, кнопку натиснув і готово. Хоча графіків не побачив, але головне що друкує гарно.
Привіт, чим користуєшься?
@@ChuchaTV3D Sonic pad (+ender 3 v2 neo), там просто підключив, відкалібрував, кнопки далі понатискав і працює непогано. Замовив bambu щоб ще менше гратися налаштуваннями слайсеру і поменше дефектів.
Що таке готовий кліпер з акселерометром? Кліпер це прошивка, акселерометр - залізо. Може ви мали на увазі принтер з акселерометром і на прошивці кліпер?
@@РоманСоколов-й8с Під готовим кліпером мав на увазі цільний пристрій SonicPad - мікрокомпьютер, екран, корпус, встановлений і налаштований klipper, з присетами під принтери, з підтюненим для простоти використання ПЗ. А також з акселерометром в комплекті який потрібно просто підключити, зайти в меню і натиснути калібровку. З мінусів хіба що не видно графіків вібрацій, коли калібровка закінчується є кнопа ОК і все, але головне після цього друк на швидкостях до 200 проходить без артефактів хвиль (на принтері все одно не можна повноцінно друкувати на 200, тільки 100, але то вже питання до механіки мого принтеру).
Я хоч і програміст, і живу на Linux уже більше 10 років, і люблю все налаштовувати, люблю різні мікрокомпьютери, мікроконтролери, але коли бачу відео налаштування кліперу, аж навіть руки опускаються. Я розумію чому так зроблено, але можна ж було зробити простіше.
Я правильно розумію, що з Nebula Pad буде те саме в плані натискання кнопки "зробити добре"? Теж креалітівський Кліпер, але не такий потужний по залізу
А якими болтами кріпити акселерометер до кріплення?
Вітаю, дякую за гайд. Не можу на порталі Среаліті знайти кріплення для акселерометра, чи не поділитесь посиланням?
UPD. Знайшов у вас в телеграмі. Дякую.
В токарних станках рекомендують залити плиту глибино 1.5 м і виставити по станочному рівню то 5 сотих мм на метр. Бетонуються шпильки і гайкати одна знизу інша зверху виставляється по рівню. Тут я думаю вага менша (токарний до прикладу 3 тонни і це середній) тому не все так критично але ставити на перекошений стіл який гойдається від того що ви на нього сперлись не варто. Краще використати якусь тумбу яку ви зрушити не можете. Ну і хоча б будівельним рівнем скористайтесь. Також зверніть увагу на те що стільниця може бути скрученою тобто один кут завалений вверх або вниз, може бути ввігнута посередині. Можна цю проблему вирішити добавивши розкосів упорів та навіть зафіксувавши до пола та стіни. Чим жорсткіша основа тим менше буде боротьби з вібрацією. Недавно зайшов до знайомого і побачив багато проблем по встановленні принтера всі ті нюанси усунули. А тепер питання до тих хто може стикався з такою проблемою принтер Kobra 2 neo друкує декілька слоїв в залежності від розміру деталі і сповзає по осі х на 5-10 мм в бік і далі друкує і може навіть знову повторитись. Перша підозра на натяжку ременів перевірили поміняли сильніше легше ситуація не змінилась. Далі підозрювали геометрію станка можливо скручена станина перевірили виставили все повторно і знов не те. Мотор доречі доволі сильно нагрівався. Прийнято рішення поміняти місцями x та y двигуни і знову не те. Перевірили рівні сигналу да драйверах моторів регулювали то більше то менше і все не те. Зняли материнську плату прозвонили всі елементи та оглянули на можливі мікротріщини. І це теж не те. Друкували деталі які йдуть разом з принтером ну можливо щось не так нарізали і це теж не те. Скачали з офіційного сайта все переставили і віз і нині там. А тепер самі дивовижні ідеї можете висловлювати😢. Людина друкує запчастини для військових і така засада. А і ще забув уточнити зняли з другого принтера яким він успішно але набагато помаліше друкує і він не гріється але проблема залишилась. Якщо хтось може підказати давайте ідеї. Коли ця проблема вирішиться напишу результат.
Кобра на оригінальній прошивці? Не писали в підтримку anycubic?
@@bootuseua написали але поки що немає відповіді.
Muy buen tutorial!
Бачив відео про KE, практично те на те, там теж підкидає стіл і єдине виправлення яке бали у відео - перевести Y на рейки, є вже готовий проект від D3D, я ще не робив, але маю вже 2 відгуки що небо і земля і абсолютно того варте
Незрозуміло.. що за сервер такий? Є 3д принтер ender v3 він немає ніякого серверу.
Ну якщо кліппер встановити, то і сервер з'явиться.
А ось як, а як провести калібровку з v3 ke ? просто через меню на екрані керування?@@bootuseua
Дякую! Підключав через rp2040 ваше відео дуже допомогло. Тепер прийдеться думати шо робити з поличкою на якій стоїть принтер бо 3HUMP_EI нікуди не годиться)
Сильно ту поличку хитає?
@@bootuseua Доволі, вона прикручена до стіни і велика, вібрація на гіршому куті була десь до пів сантиметра амплітудою. З інпут шейпінгом наче менше. Ще зараз всі гвинти поперевіряю.
Магія. Пересічний користувач мабуть і не помічає, наскільки технологічна просунута у нього "іграшка".
Але я б я не рекомендував знімати акселерометр після калібрування.
Тому що коефіцієнти підбираються не під принтер, а під систему принтер + основа (стіл, підлога і тп).
А отже достатньо перемістити трохи принтер, і калібровку треба роботи наново.
Сам був шокований тим, що у мене підлога не рівна. Матюгався...
Результати отримав схожі, але інші. По вісі X +/- так само, система порекомендувала 60,4 MZV (хоча цифри і графік натякають на EI), стіл EI 48.4. Стіл на рідних ножках
Я правильно розумію, що всі ці маніпуляції з Кліппером дозволяють друкувати на значно більших швидкостях, зберігаючи рівень якості, доступний стоковим прошивкам на малих швидкостях? Якщо так, то де можна побачити конкретні цифри? Наприклад, ця модель на Ендер 3 SE друкувалась 60 хвилин, а після встановлення Кліппера з усіма фічами - друкується за 15 хвилин, при цьому зберігається якість.
Швидкостях і головне прискореннях.
я купив принтер v3 KE він нарешті перетнув митницю за мито 1к грн довелося заплатити ( країна податків ) тепер я поняв що треба програмування вивчати в додаток )) чи є інший спосіб ? давайте ще таке відео але більш дитальніше)
Нормально! 🤝 побіг на алік за обновою на свій se 😸
Підскажіть, ці значення закоментовані, які автоматично збереглися в файл, їх потрібно розкоментувати щоб вони працювали?
#*# [input_shaper]
#*# shaper_type_x = mzv
#*# shaper_freq_x = 64.2
Не потрібно. Це розділ SAVE_CONFIG де автоматично зберігаються параметри, виміряні при калібруваннях.
чи немає інструкції по включенню в кліпер філамент-сенсору v3se?
На просторах інтернету бачив. Навіть у того дядька, де взяті конфіги кліппера
@@bootuseua в того дядька бачив, але не вдалось коректно налаштувати з сенсором креалити, якщо вірно розумію то в нього під якийсь смарт-сенсор...
Та ні, там звичайний сенсор від креаліті.
@@bootuseua тоді мабуть щось не то роблю...
Дуже кльово та зрозуміло пояснено. Дякую. Виникло питання - як зрозуміти що треба ослабити чи натягнути ремені на осях?
Тільки дослідами. Чим шейпер м'якший , тим краще. ZV - чудово, mzv та ei - норма, 2hump-ei - щось не так.
Підкажіть, чи буде працювати з єнікубик кобра? Проблема з вібраціями актуальна))
Це працює з klipper. Якщо на кобру прикрутити кліппер, то можна
@@bootuseuaДякую) Вивчаю матчастину
@@keirans5274 гляньте автора відосик по встановленні кліппера із kiauh там все масимально наочно і просто
Чув що зараз і на марлін інпут шейпер завезли, але звичайно там свій мануал треба робити
Як його подружити з KE????
Прописати в нього 11 версію прошивки ( бо на КЕ 0.11 кліппер), і прописати в конфігу. Так само як для SE. КЕ рутований? Є fluidd?
@@bootuseua так, рутований і fluid є.
@@bootuseua зрозумів, дяка))
Якась магія. Прошив 11 версію, не запрацювало, прошив 10 почало працювати
@@PechenkiUA значить у вас 10а версія кліппера стоїть
Спасибо. А можно использовать этот акселерометр на Ender V3 KE?
Начебто можна.
@@bootuseua я перелопатил везде, ничего не нашел. Писал на ваш канал в телеграмме, никто не ответил
А щоб відкалібрувати стіл, треба акселерометр на стіл прикрутити?
Так.
@ а на нептун 4 про на кліпері теж потрібно встановлювати різні бібліотеки, не можу знайти більше необхідної інформації
11:45
Шось я десь не так роблю, після входу по ssh і вводу цієї команди мені термінал фиркає, шо -sh: /root/klipper/scripts/calibrate_shaper.py: not found. Тобто, воно навіть скріпт цей не знаходить.
Значить нема цього скрипта. Зайдіть в /root/klipper/scripts/ і подивіться що там. Може цей скрипт в якомусь зовсім іншому каталозі.
@@bootuseua у мене в папці принтера root папки klipper взагалі нема=] Тіко конфіг і кеш є.
Дякую за корисну інфу! А як ви закріпили adxl345 по вісі Y ?
Знайшов модель на thingiverse, роздрукував і закріпив на столі
Якщо акселерометр підключений по юсб то про які gpio 10,11,12 іде мова ?
Акселерометр підключений по SPI до мікроконтроллера RP2040 який підключається до одноплатника по USB. Але ж в відео я про це розповідав.
Цікаво, але виглядає дуже складно))
З Вами можна домовитись про налаштування цієї опції на свій принтер?
Відоси я роблю якраз для того, щоб не потрібно було ні про що ні з ким домовлятись. Якщо ви вже поставили кліппер, то додати акселерометр - це вже дитячі забавки.
Только по вашему видео не запускается акселерометр
@@ВладиславТоцкий-э6б ще й як запускається
@@bootuseua прям сейчас сижу пробую , не все команды проходят . Где вы макросы взяли для макросов не сказали ,да много чего не сказали . Допустим моя платка не прошита как ваша и так далее
Відео подивіться. Там є все.
на скільки я зрозумів я не зможу підключити ADXL 345 до свого RPI на якому встановлено кліппер а лише окремо
можна. до гребінки gpio
Дуже дякую за відео! А як правильно визначити probe_points?
голова має бути по центру столу.
Лесь Подерв'янський зайнявся 3д друком? голос 1:1
But what is the time diffenence between these two....?
I didn't quite understand your question. And to be precise, I didn’t understand it at all.
@@bootuseua If the print settings was even, and i guess it was. Then what was the difference in time between them? Print time 1 vs print time 2 ?
If the printing parameters are the same, then the speed of producing the model is the same. The same previously generated g-code file was used. The same previously generated g-code file was used. But the printer configuration has changed.
@@bootuseua Yes exactly. Printer configuration is changed inside the printer. So there must be a time difference printing them. Because the printer now slow down the print, so it will look nice.
So again..... whats is the time difference between the 2 prints? (measured on the printer from start print to end print)
I have not made such measurements, but I doubt that the slowdown is significant.
А после калибровки акселерометр можно снимать или нет?
Так.
@@bootuseua но все же нужно два акселерометра, чтобы и ось Y откалибровать.
Навіщо два?
@@bootuseua мы же калибруем лишь ось Z? А ось Y получается, что нет. Или по оси Y нет ряби?
cr10 se порекомендував ZV метод
Thanks for the video,
On my SIDEWINDER X2 printer it came out:
#*# [input_shaper].
#*# shaper_type_x = 2hump_ei
#*# shaper_freq_x = 63.6
#*# shaper_type_y = mzv
#*# shaper_freq_y = 25.6
The indication on the X-axis informed me that the X-axis drive needed to be checked, it turned out that the pinion belt was poorly tensioned.
After correcting the X axis belt the next settings I had were:
#*# [input_shaper].
#*# shaper_type_x = mzv
#*# shaper_freq_x = 51.2
#*# shaper_type_y = mzv
#*# shaper_freq_y = 25.6
Greetings
Good result. What are your impressions of Artilery printers?
@@bootuseua A good purchase as a first, not expensive printer. It now prints correctly about unpacking. Very good manufacturer's warranty service.
To achieve better quality and printing speed, I recommend installing a clipper.
@@bootuseua
I have a question, I saw that you have a clipper for Orange Pi Zero3.
Are you having problems with your Wi-Fi connection?
On my opi zero 3 (1GB), on some days the wifi is unstable and only after restarting I can connect to opi again.
My opi zero 3 is on the Debian Bullseye server (linux5.4.125) from the orange website.
Debian 12 from orange website. And i don`t have this problem.
@@bootuseua which version? debian bookworm or bullseye?
Ender-3V3KE
получилось +- так-же
[input_shaper]
shaper_type_x = mzv
shaper_freq_x = 60.2
shaper_type_y = mzv
shaper_freq_y = 34.8
У меня не получается подключить акселерометр к Ender-3V3KE. Можете помочь?
Акселерометр приєднаний до голови, а до нього ще й кабель, тож резонансна частота буде нижчою ніж без акселерометра, завдяки більшій масі усієї конструкції, та більш жорсткому кабелю. Тож якось потрібно це нівелювати, інакше всі виміри будуть зіпсовані.
Вплив буде, але мізерний. Їм можна знехтувати.
Залишилось зрозуміти як присрати кліппер до ендер 5 плюс
👍👍🎉
можна пару слів про оновлення прошивки USB акселерометр FLY ADXL345, бо він виводить таке
"This is frequently caused by running an older version of the
firmware on the MCU(s). Fix by recompiling and flashing the
firmware.
Your Klipper version is: v0.12.0-115-gb98375b3
MCU(s) which should be updated:
mcu: Current version v0.12.0-114-ga77d0790
adxl: Current version v0.11.0-275-g8ef0f7d7
Up-to-date MCU(s):
"
Написано, що різні версії - на сервері 12, на мікроконтролері принтера 12, а на мікроконтролері rp2040 - 11. Компілюєте нову прошивку і записуєте. І відео це все є.
@@bootuseua дійсно є просто трохи далі))
Краще калібрувати принтер там де він буде друкувати. Я про місце розташування.
А нащо взагалі шейпіть вісь зет? Під час руху по цій вісі друку нема, ніякої різниці не буде. Може тільки під час друку в режимі вази, але і в цьому випадку, рух по цій вісі буде дуже повільний і плавний, так що теж різниці не буде.
А де ви бачили шейпінг вісі Z????
X - zv
Y - mzv
Voron 2.4
Дуже цікаво, але не дуже зрозуміло. Мабуть I am too old for this shit 😂
Мені рік знадобився, щоб хоч трішки розібратись. Але вода камінь точить.
І мені майже 50..
@@bootuseuaПо голосу ніколи би не сказав) думав 30 максимум
це відео НЕ для новачків, це дл чуваків які вже ставили, але все злетіло і треба заново поставити...
Що злетіло? Куди злетіло?
@@bootuseua кажу шо відео не для новачків, у мене нічого не злетіло, я новачок і мені ніфіга не ясно.
наприклад у мене сервер на ноуті і я не знаю шо тепер писати в adxl.cfg в розділі про піни
@@bootuseua я кажу що відео не для новачків, а так то у мене нічого не злетіло. мені наприклад не ясно які піни вносити в adxl.cfg якщо у мене акселерометр підключений до ноута через usb.
А про це в відео розповідалось. Передивіться ще раз - і знайдете.
@@bootuseua друже, я вжне десять раз передивився, нащо ви знущаєшся?? я б просто так не писав би, я трішки у відчаї. може обійтися без пафосу, напишіть сюди плс, або хоча б хвилини на яких про це іде мова
після оновлення прошивки на самому акселерометрі, не міг зрозуміти чого не працює доки не перевірив serial id, який після прошивки змінився, замініть його в adxl.cfg "serial: /dev/serial/by-id/usb-Klipper_rp2040_*******"
Скажіть будь ласка як Ви оновлювали прошивку на fly adxl 345
I followed the instructions on my ratrig v-core 3.1 and I get the following: Klipper reports: ERROR
Option 'spi_bus' is not valid in section 'adxl345'
In my printer config I have included:
[mcu mellowfly]
serial: /dev/serial/by-id/usb-Klipper_rp2040_E6626005A71D2434-if00
[adxl345]
cs_pin: mellowfly:gpio9
spi_software_sclk_pin: mellowfly:gpio10
spi_software_mosi_pin: mellowfly:gpio11
spi_software_miso_pin: mellowfly:gpio12
Does anyone have a clue why this is happening? I tested with mcu name adxl as well but it did not make a difference.
Have you done the firmware for rp2040?
@@bootuseua Thank you for the reply, I finally figured it out yesterday with help from the ratrig discord. I had already done the firmware install (even thought it was probably ready to go. What did it was changing the [adxl345] line to [adxl345 adxl] to match the name of the MCU.
[mcu adxl]
serial: /dev/serial/by-id/usb-Klipper_rp2040_E6626005A71D2434-if00
[adxl345 adxl]
cs_pin: adxl:gpio9
spi_software_sclk_pin: adxl:gpio10
spi_software_mosi_pin: adxl:gpio11
spi_software_miso_pin: adxl:gpio12
RatOs probably was getting confused and tried to apply the spi settings on the default adxl it expects to have connected directly on the octopus pro.
Доброго дня. Зробив все по вашій інструкції. кліппер пише помилку ([включити adxl345.cfg]' Формат: [^~] [!] [чіп_назва:] pin_name)
Що нетак?
Неправильна конфігурація, але з такими питаннями краще в телеграм форум. В описі під відео.
Прийшла плата
прийшла плата з алі (FYSETC Portable Input Shaper with RP2040). В мене теж кастомний кліппер. Але після прошивки плати і якби кліппер каже ,що все гаразд, але видає помилку, що кривий дріт до плати ,чи сам чип кривий. розібрався з datasheet і gpio. ([adxl345]
#cs_pin: PIS:gpio9
cs_pin: PIS:gpio13
spi_software_sclk_pin: PIS:gpio10
spi_software_mosi_pin: PIS:gpio11
spi_software_miso_pin: PIS:gpio12
Тоді все запрацювало норм!
така сама помилка, ніяк не можу вирішити проблему. Підскажіть) ((!! Invalid adxl345 id (got 0 vs e5).))
толкове відео. Дякую!