Nekem van 25 m2 11 db 240x90-es terasz ablakom délre tájolva belső sarokban(most 33 három fok van kívülről, míg máshol 0). Télen, amikor néha süt a nap az egész házat befűti decembertől februárig semmi nem kell hozzá. Se napelem, se akksi. Télen estére 10 centis szigetelt zsalugáterekkel zárom. Nyáron az 1 méterre kinyúló tetőeresz, lombhullató fák és árnyékolólók védik, ezért klímázni se kell. Fürdeni és főzni 50 forintból le lehet gázzal(ha tízszeresére emelik akkor 500) Napelemem azért van, mert a kocsit azzal töltöm nappal.
Gratula a rendszerhez, azonban ez nem fogja elvinni a házat. Ha fűteni is akarsz, hamarosan rájössz, hogy kell bővíteni a napelem rendszert. 3,55kW-al téli időszakban ideális helyzetben a déli órákban maximálisan 2-3kW/h tud leszedni ha süt a nap. És ez csak 2-3 óra. A többi órában pedig kevesebbet. Ha nincs nap, akkor a 3.55kW-nak a 5-10%. A 10kW-os akkud nem fog feltelni, ha pedig fel akarod tölteni, akkor nappal nem fogyaszthatsz. Egyszerű számítás: 1kW-tal 9 óra kell, hogy 10%-ról 100%-ra töltsd az akkut, a nap pedig sokkal rövidebb ennél és legtöbbször nincs is 1kW termelés a napelemekből. A 10kW pedig sec-perc alatt el lehet fogyasztani.
Lehet bonyolítani de én azt mondom hogyha valaki kiépít egy bármilyen rendszert és mondjuk éves szinten napelem miatt megtakarítja a villanyhasználat 75%-át akkor éves 280ezer forintnál ez 210ezer. Tehát ha a bekerülés 2.3 millió akkor kb a megtérülés minimum 11 év + a kamat még hozna pénzt a bankban. Ha valaki kevesebbet fogyaszt akkor tovább tart a megtérülés de ha valaki több áramot használ akkor rövidül a megtérülés. És itt jön a lényeg. Ha drágitom akkuval akkor javulhat a megtérülés de arányosan nem annyival mint amennyit pluszba fizet valaki. Viszont nálam is az történt hogy gázt nem vezettem be. Nincs gáz a telken, gázterv, anyag, munkadíj, kemény stb. Ez mind megtakarítás és ezen veszek napelemet így csökkentve a megtérülés idejét. Aki gázzal fűt és főz annak a napelem sem fog megtérülni soha talán. Minden ház vagy család másképp látja így ki kell számolni Ahol minden elektromos oda okés a napelem és ennyi Várom a folytatást.
@@joari.6359 azért nem összehasonlítható. Az autó "közlekedőedény" a ház meg olyan hogy valahol lakni és élni kell. Amúgy nyilván valaki feleslegesen vesz vagy épít drága házat vagy autót,de én is tudok olyanról aki több mint 10 éve függetlenítette magát mindentől (energia,víz, stb,) de erre elköltött anno 30 milliót. Tudjuk hogy felesleges volt, de mint írtad neki a függetlenség számított. Akiknek van pénzük bármire azok azt vesznek amit csak megkívánnak, akinek meg alig van azok dzámolnak előtte.
@@attilaszombathelyi3 infláció is van. Fordítsuk meg. 2017-ben még tudtál venni ilyen hàzat 56 millióból ,ma pedig már 120 millió egy ilyen. Amúgy jelenleg minden drága,de lehet hogy 5 év múlva még drágább lesz.
@@peterszigetvari5762 igy van, de a 2017-ben 56 millióból vásárolt ház értékét infláció felett ma is ki tudod venni, ha akarod. Tehát nem buksz anyagilag, míg egy napelem rendszerrel nem tudsz jelenleg Mo-on rentáblilis lenni. Tehát nagyon nem jó a fenti hozzászóló példája.
En azon tunodtem el hogy a rendszer amit a gby tol vasarolsz ugy ossz ertekben 4,5 milla plussz napelemek es egyeb 'aprosagok' siman 6 millios hataron vannak.(ha rosszul számoltam,elnezest) Mikor térül ez meg? javítson ki v ki de ez 25 ev minimum!Szerintem!Sajat meglatasom,korrigaljon aki ugy erzi.Nagyon igenyes a kinézete es a szerelese is.gratula!
Még annál is rosszabb a megtérülés, mert a 6 milliót be is lehet közben fektetni stb. Nayon jók ezek a rendszerek, de nem gazdaságosak még a mai viszonyok között.
@@baloghnandor1173 Azt azért ne felejtsük el, hogy ez a megtérülés számítás CSAK A MOSTANI ÁRAKRA VONAZKOZIK, de ki tudja, hogyan fog emelkedni az energia ára a jövőben. Csökkenni nem fog az igen valószínű, úgyhogy a megtérülési idő is rövidülhet, nem beszélve arról, hogy így FÜGGETLEN LEHET adott esetban az áramszolgáltatótól áramszünet idején...
Azt ne felejtsük el, hogy kinél 25 év a 25 év? Sokan kikerültek ám a rezsicsöki védőhálójából és kaptak 220-250 Ft/kWh-s árakat... ilyen árak mellett maga a napelemes rendszer kevesebb mint két év alatt visszajön. Akku méretétől függően meg 4-6 év alatt is visszajöhet egy akkuval kiegészített komplett rendszer ára... bár a magán véleményem, hogy fűtési energiát a legdrágább li-on akkuban eltárolni. Ahelyett kell egy 300-500l-es hőcserélős puffertartály, ami ugyanannyi energiát sokkal olcsóbban eltárol. Úgy már mindjárt nem kell 10kWh-s akku egy alap háztartási felhasználás ellátásához. Továbbá ha télen energiát akarunk akkor kisebb napelemes rendszert tennék és még szélerőművel kombinálnám inkább... sose értettem ezt a tegyünk fel 5-10kW-tal több napelemet hype-ot... az pluszban több millió Ft! Nyáron sokkal többet termel mint amit elhasználsz napközben, télen meg töredékét termeli csak, mint ami kellene... ha fűtést is nézed, akkor télen legalább 3-4x annyi energiára van szükség mint nyáron. Tudom hogy van/volt az éves szaldó elszámolás és ez hozta ezt magával, de évek óta tudott hogy 2024 választó pont lesz, s ki tudja hogy s mint lesz jövőre már... most épp havi szaldót emlegetnek... akkor aki villannyal (infra/elektromos panel) fűt meg felrakott 10-15kW napelemet az eléggé bajban lesz télen...
@@istvanvarga3326 Jól szigetelt házunk is elfogyaszt hideg napokon 6m3 gázt, az 60 KWh óra fűtési energia, jó mondjuk a hatásfok, olyan amilyen, de áramból is kellene 40-50 KWh óra, és pont janúár febrúárban van ez a fogyasztás, amikor meg nap nincs. Fűtés akkumlátoros nappelemmel megoldani szinte lehetetlen. Vagy akkor már olcsóbb a szigetelést még tovább fokozni, hogy menjen lefelé a hőigény. Jó a napelem, de csodára nem képes.
Engedtessék meg nekem h olyat kerdezzek,amilyet nem szokas.Ha kenyes a valasz, akkor ne tedd....de ha nem gond, szeretném tudni mibe fajt ez a rendszer cakk-pakk mire termelni kezdett? Nagyon modern letisztult cuccos,esztetikusan epitve.
Januárban kB. 8-10 napon van napsütés, a többi időben termelés minimális és biztos, hogy akkor a hálózatot kell használni, mert az akksi sem töltődik fel napsütés nélkül. November, december, január februárban 15-20 napig a napot se látni a sok felhőtől. Ez az akksi max. 1-2 napi fogyasztás ra elég. Ezért kell még egy szélgenerátort is felrakni, hogy valami töltse az akksit. De a szél se fúj mindennap.
szélgenerátor tiltott Magyarországon (a kicsik is), és kevés is lenne, ellenben van sima villamos hálózat és onnan vételez ez a rendszer ha kell azzal a 2 hónappal nem tudsz semmit kezdeni, max beraksz nyáron egy bitcoin minert (még 150 ezer Ft beruházás) , ami nyáron a pluszból megtermeli a téli rezsit én mondjuk ilyenkor fával/gázzal fűtök
27:24 ha nem süt a Nap akkor fúj a szél! De mindenképpen tudsz termelni saját magadnak! Hanem napelemmel akkor szélerőművek de a tárolás a lényeg és tárolni kell és nem eladni a fösvény áramszolgáltatónak. Felnyitottátok a szememet! Köszönöm! 🇭🇺🙏🇭🇺
Van valahol backup doboz vagy az inverteben backup funkció ami lekapcsolja a hálózatot? Visszatáplálás mostanában nem lehetséges. Az inverter mekkora teljesítmény tud max leadni közvetlenül napelemről és ha az akku is rásegít? Konkrétan nyáron pl.megy a klíma kb. 1 kw-al és közben be szeretnénk kapcsolni a villanysütőt vagy a garázsban egy 2 kw-os gépet. Mi történik túlfogyasztás esetén? Ha nincs elég megtermelt energia és az akku se elég, hogy kapcsol vissza a rendszer a hálózatra?
Tanulsagos , mennyi energia eleg ha nem pazarolva elunk... Mekkora a haz alapterulete kb? (csak a futesigeny miatt kerdezem) koszi! (Legkozelebb hasznaljatok valami normalis mikrofont lecci, mert a beszed felet alig lehet erteni:) )
Tudom a videó nem erről szólt, meg így egy év után már biztos fel is került az EPH arra a fűtés/melegvíz rendszerre... ha már villanyszerelő az úriember! És tudom a költségek, de 3x panel mennyiség meg dupla akkuval 2-3 napig életben lehet tartani egy ekkora háztartást... úgy hogy nem kell ránézni állítgatni hanem teszi a dolgát... ez így egy "mild hibrid" bár gyorsabb a megtérülés. Kérdés!? Volt upgrade egy év után, vagy az egész család egy óraműszerű rendet követve napsütés mellett fogyaszt.
Igen nyír invest bau, ilyen korrekt vállakozással még nem találkoztam. Az építkezés legkellemetlenebb része az volt hogy ki kellett választgatni mit hogyan hova, ez nem nagy dolog de erre sem voltam felkészülve.
Nálunk 1000Ah van 96v akkuban/Saját építésű li ion/ 2×8Kw napelem!Meg soha nem merült le!Nincs is semien szolgaltatonk se gáz se villany!Mi a felesleges energiával futunk egy eletromos kazannal/3x4Kw futobettel/!Azert nem hoszivattyu mert en az egyszeru dolgokat preferalom ami ha elromlik nem kell szerelo utan rohangalnom!stb
Szia Köszönöm a tanulságos videót . Hasonlóan hozzád most építek egy félig sziget rendszert szintén 9 trina 395 ös táblával az eljárások akkor simán megfelel napi 15 kW t veszek ki belőle tárolni nem tudom még az akku túl drága nekem . Van tapasztalat azzal kapcsolatban hogy az érintésvédelem miként működik sziget üzemben. Ávk t teszteltétek esetleg mérés volt e . Azért kérdem mert sajnos nálam nem úgy működik ahogy kellene .
hozzá teszem,hogy csak most láttam ezt a videót..4 évvel ezelőtt beszélgettem egy samsung mérnökkel egy kiállításon,akkor megkérdeztem,hogy minek wifi egy mosó vagy szárítógpbe?..hát ezért..csak míg mi faszságokra használjuk a wifit,ők értelemes dolgokra
A HMV miért nem külön vákuumcsöves napkollektorral készül? Nem lett volna gazdaságosabb külön vízmelegítést kiépíteni de fele akkor aksival? Németeknél mindenhol alap a külön meleg-vizes napkollektor a napelem mellett. Persze fűtőszállal/hőszivattyúval, hogy azért mindig legyen meleg-víz.
Ne vetíts már hogy németországban minden alap... Akkor nem lenne károgás a gázkazánok betiltásával párhuzamos, kötelező hőszivattyús fasság miatt. Ott sincs mindenkinek 30 ezer €-ja egy morális hülyeség miatti törvényre...
a jelenlegi technológia mellett megtérülni nem fog és azt még nem számoltam, hogy a napelemek élettartama kb 15 év, inverter kb. 10 év, és hát sajna az aksik se örökéletűek ellenben nagyon drágák. Ez azt jelenti, hogy kb 20 év alatt újra meg kell a rendszert vásárolni
Ennek szerintem fuss neki még egyszer!!! A napelemekre pl ami nekem van 25!!!év TELJESÍTMÉNY garancia van tehát 25 év után az eredeti 85% kell tudnia! Egy LFP akkupakk 0-100 ciklus szerint 5-6000 bír. Ergo kb 5-7000napot amikor még 70% körül teljesít. Az inverterre minimum 10 èv gari van tehát ez ismét mellément! Egy ilyen nem nagy rendszer is évi 3-3500kWh termel. Árban €3-4000 ami mondjuk 1,5millio mindennel tehát a válasz a kérdésre 10-12 év. De ha egy jóval nagyobb rendszerre gondolunk az kb 10k€. Azzal viszont majdnem kifér a fűtés is egy jó rendszerrel.
Hát esetleg a garancia 10 és 15 év, de van olyan napelem, amire 25 év teljesítmény (80%) garancia van, szóval ez egy erős negatív túlzás volt a részedről.
@@macskea egy erős realizmus volt részemről... te csak a napelemekről beszélsz, de az idő előrehaladtával azzal van a legkevesebb gond a rendszerben. Sajnos jelenleg ez a helyzet
@@macskea én elhiszem, hogy papíron adnak 25 év garanciát, és azt is elhiszem, hogy van olyan napelem, ami ezt tudja hozni, de sajnos Mo-on nem ez a jellemző. A garit 5 év után nem tudod érvényesíteni, nemhogy 20-25 év után mert: már rég nincs meg a cég vagy ott van az apróbetűben, hogy, de ha 80%-os még a hatékonyság, akkor arra nem érvényes a gari. Havi elszámolással meg pláne nem térül meg egy ilyen rendszer, hiszen a Mo-i hálózat nem alkalmas arra, hogy egy forró nyári napon mindenki visszatöltsön. Télen meg amikor jó esetben 4-5 óra gyenge napsütés van (ha épp napokig hetekig nem szürke az ég), akkor nem termel senki. A megoldás aksi lehetne, de annak az ára horror, extrém módon dobja meg a költségeket és ott aztán pláne nincs 20+ év gari .... Szóval hol éri ez meg? Ma Mo-on szerintem jelenleg biztosan nem, de meggyőzhető vagyok észérvek mentén és nem személyeskedő beszólásokkal.
Teljesítmény lett volna a helyes, én is észrevettem, de ez már sajnos így maradt, ez azért van sajnos mert rengeteg dolgon gondolkodom egyszerre, és valósínüleg abban benne volt a feszültség is. Nem vagyok egy jó video alany de vállaltam
🇭🇺🙏🇭🇺. Nektek köszönhetően most ott az izzó a fejem fölött ami felcsillant :Atyaég! 3 és fél kW elég egy háztartásra? Persze kell egy 10 kW os tároló kell mellé... Ezt felfogtam. Ez most komoly? Januárban ez elegendő fűtésre és minden másra????? És igazatok van valóban igaz! Itt most nem az a lényeg hogy minél többet lapátoljunk vissza hanem helyette nem adok el senkinek áramot fillérekért, hanem inkább felhasználom és tárolom magamnak!!! Most már biztos, hogy én is ilyet akarok... A srác, a barátod aki szerelte vajon vállal egyéb munkákat is? Napelemet ki szerelte föl? Köszönjük SZÉP MUNKA!
@@gaborcsorba2543 Bizony.. ugye ilyenkor jön, hogy veszek egy elektromos autót, amit, ha ingyen árammal töltök otthon, akkor 8 év alatt visszajön az előre kifizetett felára, .. abból az ingyen áramból 8, amit az a napelemes rendszerem termel, amit előre kifizettem, hogy 20 év múlva nulla legyen a számlám 🤣
@@kissistvan8268 Mint a videóbol kiderül, nálam ez szenvedély is. Most 3 napja tudok szigetben lenni. Napi 5-6kWh fogyasztás ha holnap nem lesz napsütés jöhet a paksi atom :) annak úgysincs párja. Nincsennek illúziók, nem váltom meg a világot. Csinálom ami örömet okoz, imádom bütykölni, és ezzel még spórolok is. Ha horgásznék ki kérdezi meg, hogy mikor térül meg a horgászbot meg felszerelés :) mellette ott az izgalom, elég lesz? Ha így csinálom akkor ki tudok tartani? Szóval nekem erről szól, ezt is akarom átadni, senkit nem akarok átverni
1. a hálózat, pont azért van, ha egy hétig nem látszik nap, -10 alatt van napközben zárt csúcsú hőmérséklet, akkor a 4. 5. nap-tól, 1-2 csésze kávé árát* költöd el a biztonságos hálózatról. *Shellnél a melange 559, vagy 599. Még sokat is mondtam a 2 csésze kávéval. :) Szerintem télen a havi 2000-6000 villany számla 0-nak tekinthető.
Nekem van 25 m2 11 db 240x90-es terasz ablakom délre tájolva belső sarokban(most 33 három fok van kívülről, míg máshol 0). Télen, amikor néha süt a nap az egész házat befűti decembertől februárig semmi nem kell hozzá. Se napelem, se akksi. Télen estére 10 centis szigetelt zsalugáterekkel zárom. Nyáron az 1 méterre kinyúló tetőeresz, lombhullató fák és árnyékolólók védik, ezért klímázni se kell. Fürdeni és főzni 50 forintból le lehet gázzal(ha tízszeresére emelik akkor 500) Napelemem azért van, mert a kocsit azzal töltöm nappal.
Gratula a rendszerhez, azonban ez nem fogja elvinni a házat. Ha fűteni is akarsz, hamarosan rájössz, hogy kell bővíteni a napelem rendszert. 3,55kW-al téli időszakban ideális helyzetben a déli órákban maximálisan 2-3kW/h tud leszedni ha süt a nap. És ez csak 2-3 óra. A többi órában pedig kevesebbet. Ha nincs nap, akkor a 3.55kW-nak a 5-10%. A 10kW-os akkud nem fog feltelni, ha pedig fel akarod tölteni, akkor nappal nem fogyaszthatsz. Egyszerű számítás: 1kW-tal 9 óra kell, hogy 10%-ról 100%-ra töltsd az akkut, a nap pedig sokkal rövidebb ennél és legtöbbször nincs is 1kW termelés a napelemekből. A 10kW pedig sec-perc alatt el lehet fogyasztani.
Először is köszönöm!
Már gyűlnek a tapasztalatok, erről is lesz szó a következő videóban, és igen, ebbe az irányba kell elindulni
Ha (!)Süt a nap 9 órától simán hoz 2 -2.5 kW t du 15 ig Déli tajolasnal 6 óra aktívan minimum 12 kW ha süt a nap ez tapasztalat
Kiváló minőségű a felvétel! A téma nemkülönben.
Remek felvétel, nagyszerűen elmagyarázzátok. ✌️
Nagyon érdekel a téma, várom a további veidokat, így tovább 👍
Lehet bonyolítani de én azt mondom hogyha valaki kiépít egy bármilyen rendszert és mondjuk éves szinten napelem miatt megtakarítja a villanyhasználat 75%-át akkor éves 280ezer forintnál ez 210ezer. Tehát ha a bekerülés 2.3 millió akkor kb a megtérülés minimum 11 év + a kamat még hozna pénzt a bankban. Ha valaki kevesebbet fogyaszt akkor tovább tart a megtérülés de ha valaki több áramot használ akkor rövidül a megtérülés. És itt jön a lényeg. Ha drágitom akkuval akkor javulhat a megtérülés de arányosan nem annyival mint amennyit pluszba fizet valaki. Viszont nálam is az történt hogy gázt nem vezettem be. Nincs gáz a telken, gázterv, anyag, munkadíj, kemény stb. Ez mind megtakarítás és ezen veszek napelemet így csökkentve a megtérülés idejét. Aki gázzal fűt és főz annak a napelem sem fog megtérülni soha talán.
Minden ház vagy család másképp látja így ki kell számolni Ahol minden elektromos oda okés a napelem és ennyi
Várom a folytatást.
Ha veszel egy kocsit, mikor terül meg neked vagy a házad ami 50 milla???? Itt a függetlenség is fontos az állami energiáról ami csak emelkedni fog…
@@joari.6359 azért nem összehasonlítható. Az autó "közlekedőedény" a ház meg olyan hogy valahol lakni és élni kell.
Amúgy nyilván valaki feleslegesen vesz vagy épít drága házat vagy autót,de én is tudok olyanról aki több mint 10 éve függetlenítette magát mindentől (energia,víz, stb,) de erre elköltött anno 30 milliót. Tudjuk hogy felesleges volt, de mint írtad neki a függetlenség számított. Akiknek van pénzük bármire azok azt vesznek amit csak megkívánnak, akinek meg alig van azok dzámolnak előtte.
a házam ára 56 milla volt 2017-ben amikor vettem, most 120-ért lehet eladni. Igy térül meg...
@@attilaszombathelyi3 infláció is van. Fordítsuk meg. 2017-ben még tudtál venni ilyen hàzat 56 millióból ,ma pedig már 120 millió egy ilyen.
Amúgy jelenleg minden drága,de lehet hogy 5 év múlva még drágább lesz.
@@peterszigetvari5762 igy van, de a 2017-ben 56 millióból vásárolt ház értékét infláció felett ma is ki tudod venni, ha akarod. Tehát nem buksz anyagilag, míg egy napelem rendszerrel nem tudsz jelenleg Mo-on rentáblilis lenni. Tehát nagyon nem jó a fenti hozzászóló példája.
En azon tunodtem el hogy a rendszer amit a gby tol vasarolsz ugy ossz ertekben 4,5 milla plussz napelemek es egyeb 'aprosagok' siman 6 millios hataron vannak.(ha rosszul számoltam,elnezest) Mikor térül ez meg? javítson ki v ki de ez 25 ev minimum!Szerintem!Sajat meglatasom,korrigaljon aki ugy erzi.Nagyon igenyes a kinézete es a szerelese is.gratula!
Még annál is rosszabb a megtérülés, mert a 6 milliót be is lehet közben fektetni stb. Nayon jók ezek a rendszerek, de nem gazdaságosak még a mai viszonyok között.
@@baloghnandor1173 Azt azért ne felejtsük el, hogy ez a megtérülés számítás CSAK A MOSTANI ÁRAKRA VONAZKOZIK, de ki tudja, hogyan fog emelkedni az energia ára a jövőben. Csökkenni nem fog az igen valószínű, úgyhogy a megtérülési idő is rövidülhet, nem beszélve arról, hogy így FÜGGETLEN LEHET adott esetban az áramszolgáltatótól áramszünet idején...
Azt ne felejtsük el, hogy kinél 25 év a 25 év? Sokan kikerültek ám a rezsicsöki védőhálójából és kaptak 220-250 Ft/kWh-s árakat... ilyen árak mellett maga a napelemes rendszer kevesebb mint két év alatt visszajön. Akku méretétől függően meg 4-6 év alatt is visszajöhet egy akkuval kiegészített komplett rendszer ára... bár a magán véleményem, hogy fűtési energiát a legdrágább li-on akkuban eltárolni. Ahelyett kell egy 300-500l-es hőcserélős puffertartály, ami ugyanannyi energiát sokkal olcsóbban eltárol. Úgy már mindjárt nem kell 10kWh-s akku egy alap háztartási felhasználás ellátásához. Továbbá ha télen energiát akarunk akkor kisebb napelemes rendszert tennék és még szélerőművel kombinálnám inkább... sose értettem ezt a tegyünk fel 5-10kW-tal több napelemet hype-ot... az pluszban több millió Ft! Nyáron sokkal többet termel mint amit elhasználsz napközben, télen meg töredékét termeli csak, mint ami kellene... ha fűtést is nézed, akkor télen legalább 3-4x annyi energiára van szükség mint nyáron. Tudom hogy van/volt az éves szaldó elszámolás és ez hozta ezt magával, de évek óta tudott hogy 2024 választó pont lesz, s ki tudja hogy s mint lesz jövőre már... most épp havi szaldót emlegetnek... akkor aki villannyal (infra/elektromos panel) fűt meg felrakott 10-15kW napelemet az eléggé bajban lesz télen...
@@istvanvarga3326 Jól szigetelt házunk is elfogyaszt hideg napokon 6m3 gázt, az 60 KWh óra fűtési energia, jó mondjuk a hatásfok, olyan amilyen, de áramból is kellene 40-50 KWh óra, és pont janúár febrúárban van ez a fogyasztás, amikor meg nap nincs. Fűtés akkumlátoros nappelemmel megoldani szinte lehetetlen. Vagy akkor már olcsóbb a szigetelést még tovább fokozni, hogy menjen lefelé a hőigény. Jó a napelem, de csodára nem képes.
Engedtessék meg nekem h olyat kerdezzek,amilyet nem szokas.Ha kenyes a valasz, akkor ne tedd....de ha nem gond, szeretném tudni mibe fajt ez a rendszer cakk-pakk mire termelni kezdett? Nagyon modern letisztult cuccos,esztetikusan epitve.
Januárban kB. 8-10 napon van napsütés, a többi időben termelés minimális és biztos, hogy akkor a hálózatot kell használni, mert az akksi sem töltődik fel napsütés nélkül. November, december, január februárban 15-20 napig a napot se látni a sok felhőtől. Ez az akksi max. 1-2 napi fogyasztás ra elég. Ezért kell még egy szélgenerátort is felrakni, hogy valami töltse az akksit. De a szél se fúj mindennap.
szélgenerátor tiltott Magyarországon (a kicsik is), és kevés is lenne, ellenben van sima villamos hálózat és onnan vételez ez a rendszer ha kell
azzal a 2 hónappal nem tudsz semmit kezdeni, max beraksz nyáron egy bitcoin minert (még 150 ezer Ft beruházás) , ami nyáron a pluszból megtermeli a téli rezsit
én mondjuk ilyenkor fával/gázzal fűtök
27:24 ha nem süt a Nap akkor fúj a szél! De mindenképpen tudsz termelni saját magadnak! Hanem napelemmel akkor szélerőművek de a tárolás a lényeg és tárolni kell és nem eladni a fösvény áramszolgáltatónak. Felnyitottátok a szememet!
Köszönöm! 🇭🇺🙏🇭🇺
pont tárolni nem érdemes (jelenleg), mert betöltéskor és kivételkor is óriási a veszteség, az aku meg k* drága
Van valahol backup doboz vagy az inverteben backup funkció ami lekapcsolja a hálózatot? Visszatáplálás mostanában nem lehetséges. Az inverter mekkora teljesítmény tud max leadni közvetlenül napelemről és ha az akku is rásegít? Konkrétan nyáron pl.megy a klíma kb. 1 kw-al és közben be szeretnénk kapcsolni a villanysütőt vagy a garázsban egy 2 kw-os gépet. Mi történik túlfogyasztás esetén? Ha nincs elég megtermelt energia és az akku se elég, hogy kapcsol vissza a rendszer a hálózatra?
Tanulsagos , mennyi energia eleg ha nem pazarolva elunk...
Mekkora a haz alapterulete kb? (csak a futesigeny miatt kerdezem)
koszi!
(Legkozelebb hasznaljatok valami normalis mikrofont lecci, mert a beszed felet alig lehet erteni:) )
100nm a január 350kWh-ból volt meg. Hozzá tartozik eleg enyhe volt, a ház energetikája nagyon jó.
Tudom a videó nem erről szólt, meg így egy év után már biztos fel is került az EPH arra a fűtés/melegvíz rendszerre...
ha már villanyszerelő az úriember!
És tudom a költségek, de 3x panel mennyiség meg dupla akkuval 2-3 napig életben lehet tartani egy ekkora háztartást...
úgy hogy nem kell ránézni állítgatni hanem teszi a dolgát... ez így egy "mild hibrid" bár gyorsabb a megtérülés.
Kérdés!? Volt upgrade egy év után, vagy az egész család egy óraműszerű rendet követve
napsütés mellett fogyaszt.
Télen hány fok van ott a garázsban? Akkut nem feltétlenül jó mínuszokba kirakni. Adatlapja szerint hány fokig használható?
Nagyon jó bemutató, és nagyon szép a ház is. Meg szabad kérdezni, hogy ki volt a ház kivitelezője?
Ha a nyir1-bau az, akkor megtaláltam egy másik videóban, viszont egyúttal jelezném, hogy vírusos a weboldal, betöltés után elvitt egy reklám oldalra.
Igen nyír invest bau, ilyen korrekt vállakozással még nem találkoztam. Az építkezés legkellemetlenebb része az volt hogy ki kellett választgatni mit hogyan hova, ez nem nagy dolog de erre sem voltam felkészülve.
Nálunk 1000Ah van 96v akkuban/Saját építésű li ion/ 2×8Kw napelem!Meg soha nem merült le!Nincs is semien szolgaltatonk se gáz se villany!Mi a felesleges energiával futunk egy eletromos kazannal/3x4Kw futobettel/!Azert nem hoszivattyu mert en az egyszeru dolgokat preferalom ami ha elromlik nem kell szerelo utan rohangalnom!stb
Nekem tetszik ez a hozzá állás… a függetlenség nagyon fontos…
Szia
Köszönöm a tanulságos videót .
Hasonlóan hozzád most építek egy félig sziget rendszert szintén 9 trina 395 ös táblával az eljárások akkor simán megfelel napi 15 kW t veszek ki belőle tárolni nem tudom még az akku túl drága nekem .
Van tapasztalat azzal kapcsolatban hogy az érintésvédelem miként működik sziget üzemben. Ávk t teszteltétek esetleg mérés volt e .
Azért kérdem mert sajnos nálam nem úgy működik ahogy kellene .
Egy kis hmv+ mosàs ès szàritàs ès oda a 10 kW. Èrtelmèt èn nem làtom de kìvànom, h neked jó legyen!
A Gree v3 ban be lehet állítani a maximális áramfelvételt ebben az esetben jól jön ez a lehetőség
Kár hogy Gree, nem valami minőségi gyártó :)
Optimalizáld délre a mosát, mikor épp dolgozni vagy.
hozzá teszem,hogy csak most láttam ezt a videót..4 évvel ezelőtt beszélgettem egy samsung mérnökkel egy kiállításon,akkor megkérdeztem,hogy minek wifi egy mosó vagy szárítógpbe?..hát ezért..csak míg mi faszságokra használjuk a wifit,ők értelemes dolgokra
A HMV miért nem külön vákuumcsöves napkollektorral készül? Nem lett volna gazdaságosabb külön vízmelegítést kiépíteni de fele akkor aksival?
Németeknél mindenhol alap a külön meleg-vizes napkollektor a napelem mellett. Persze fűtőszállal/hőszivattyúval, hogy azért mindig legyen meleg-víz.
Ne vetíts már hogy németországban minden alap...
Akkor nem lenne károgás a gázkazánok betiltásával párhuzamos, kötelező hőszivattyús fasság miatt.
Ott sincs mindenkinek 30 ezer €-ja egy morális hülyeség miatti törvényre...
👌
a jelenlegi technológia mellett megtérülni nem fog és azt még nem számoltam, hogy a napelemek élettartama kb 15 év, inverter kb. 10 év, és hát sajna az aksik se örökéletűek ellenben nagyon drágák. Ez azt jelenti, hogy kb 20 év alatt újra meg kell a rendszert vásárolni
Ennek szerintem fuss neki még egyszer!!! A napelemekre pl ami nekem van 25!!!év TELJESÍTMÉNY garancia van tehát 25 év után az eredeti 85% kell tudnia! Egy LFP akkupakk 0-100 ciklus szerint 5-6000 bír. Ergo kb 5-7000napot amikor még 70% körül teljesít. Az inverterre minimum 10 èv gari van tehát ez ismét mellément! Egy ilyen nem nagy rendszer is évi 3-3500kWh termel. Árban €3-4000 ami mondjuk 1,5millio mindennel tehát a válasz a kérdésre 10-12 év. De ha egy jóval nagyobb rendszerre gondolunk az kb 10k€. Azzal viszont majdnem kifér a fűtés is egy jó rendszerrel.
Hát esetleg a garancia 10 és 15 év, de van olyan napelem, amire 25 év teljesítmény (80%) garancia van, szóval ez egy erős negatív túlzás volt a részedről.
@@macskea egy erős realizmus volt részemről... te csak a napelemekről beszélsz, de az idő előrehaladtával azzal van a legkevesebb gond a rendszerben. Sajnos jelenleg ez a helyzet
Szó szerint azt írtad, hogy a napelem élettartama 15 év. Ez egy ordas nagy baromság, erre hívtam fel a figyelmedet.
@@macskea én elhiszem, hogy papíron adnak 25 év garanciát, és azt is elhiszem, hogy van olyan napelem, ami ezt tudja hozni, de sajnos Mo-on nem ez a jellemző. A garit 5 év után nem tudod érvényesíteni, nemhogy 20-25 év után mert: már rég nincs meg a cég vagy ott van az apróbetűben, hogy, de ha 80%-os még a hatékonyság, akkor arra nem érvényes a gari. Havi elszámolással meg pláne nem térül meg egy ilyen rendszer, hiszen a Mo-i hálózat nem alkalmas arra, hogy egy forró nyári napon mindenki visszatöltsön. Télen meg amikor jó esetben 4-5 óra gyenge napsütés van (ha épp napokig hetekig nem szürke az ég), akkor nem termel senki. A megoldás aksi lehetne, de annak az ára horror, extrém módon dobja meg a költségeket és ott aztán pláne nincs 20+ év gari .... Szóval hol éri ez meg? Ma Mo-on szerintem jelenleg biztosan nem, de meggyőzhető vagyok észérvek mentén és nem személyeskedő beszólásokkal.
Sehol egy típus megjelölés. Szakember dumája " a ház üresjáratú feszültsége 65 watt".
Teljesítmény lett volna a helyes, én is észrevettem, de ez már sajnos így maradt, ez azért van sajnos mert rengeteg dolgon gondolkodom egyszerre, és valósínüleg abban benne volt a feszültség is. Nem vagyok egy jó video alany de vállaltam
Egy ilyen rendszer kiépitése mennyibe kerűl.
🇭🇺🙏🇭🇺. Nektek köszönhetően most ott az izzó a fejem fölött ami felcsillant :Atyaég! 3 és fél kW elég egy háztartásra? Persze kell egy 10 kW os tároló kell mellé... Ezt felfogtam.
Ez most komoly? Januárban ez elegendő fűtésre és minden másra????? És igazatok van valóban igaz! Itt most nem az a lényeg hogy minél többet lapátoljunk vissza hanem helyette nem adok el senkinek áramot fillérekért, hanem inkább felhasználom és tárolom magamnak!!! Most már biztos, hogy én is ilyet akarok... A srác, a barátod aki szerelte vajon vállal egyéb munkákat is? Napelemet ki szerelte föl?
Köszönjük SZÉP MUNKA!
Azért kapnak olyan keveset a szaldosósok 6-8 Ft/kWh, mert így fizetik ki a rendszerhasználati díjat a betáplálásra. Szerintem:)))
Megteszteltük 😆🤣😆
Az kizart hogy 10kw os akku :)
Vártak volna egy évet.. most spóroltak volna
Ha ekkora jósok lennének, valószínűleg havonta egyszer kitöltenének egy öt találtatos lottószelvényt, és erre mind nem lenne szükség. 😀
@@macskea ez egy irónikus mondat volt...
A matek még 2Mft önrésszel sem jó (bruttó elszámolásban semmiképp) Max 1Mft-ba kéne kerülni egy ilyen rendszernek mindenestől
@@gaborcsorba2543 Bizony.. ugye ilyenkor jön, hogy veszek egy elektromos autót, amit, ha ingyen árammal töltök otthon, akkor 8 év alatt visszajön az előre kifizetett felára, .. abból az ingyen áramból 8, amit az a napelemes rendszerem termel, amit előre kifizettem, hogy 20 év múlva nulla legyen a számlám 🤣
Hiába ütemezel nappalra nagy fogyasztót, egy hét ködös borús időbe lehet vissza kapcsolni a hálózatot!
Ez pontosan így van. Így is teszek, jön majd a videonak folytatása. Ott ez a téma is lesz érintve.
@@zoltanjambor5547 kérdés:a 10kw aksinál, hogy jön ki?
@@kissistvan8268 Mint a videóbol kiderül, nálam ez szenvedély is. Most 3 napja tudok szigetben lenni. Napi 5-6kWh fogyasztás ha holnap nem lesz napsütés jöhet a paksi atom :) annak úgysincs párja. Nincsennek illúziók, nem váltom meg a világot. Csinálom ami örömet okoz, imádom bütykölni, és ezzel még spórolok is. Ha horgásznék ki kérdezi meg, hogy mikor térül meg a horgászbot meg felszerelés :) mellette ott az izgalom, elég lesz? Ha így csinálom akkor ki tudok tartani? Szóval nekem erről szól, ezt is akarom átadni, senkit nem akarok átverni
1. a hálózat, pont azért van, ha egy hétig nem látszik nap, -10 alatt van napközben zárt csúcsú hőmérséklet, akkor a 4. 5. nap-tól, 1-2 csésze kávé árát* költöd el a biztonságos hálózatról.
*Shellnél a melange 559, vagy 599.
Még sokat is mondtam a 2 csésze kávéval. :)
Szerintem télen a havi 2000-6000 villany számla 0-nak tekinthető.
@@kissistvan8268 Nem a hogy jön ki, hanem hogy 2500$?
🤣😂
Nagyon értelmes érvelések ahol nincsenek véka alá rejtve a relatív hátrányok sem. Az elcelődők menjenek a búsba meg dolgozni.