Ви можете підтримати проект фінансово: Приватбанк 4731185627438119 Стати патроном www.patreon.com/besahy Також поширюйте і рекомендуйте контент. Це теж величезний вклад в розвиток цього проекту. Давайте наповнювати і розвивати НАШІ БЕСАГИ разом ;) ЩЕ БОРЩІ Український борщ в селі і секретний інгредієнт th-cam.com/video/6sRtcTfJ0MM/w-d-xo.html Білений борщ або підбиваний борщ th-cam.com/video/tkmzMFJpgsw/w-d-xo.html Гуцульський борщ або білий борщ th-cam.com/video/Qu7SG-KHfxA/w-d-xo.html Пісний борщ з грибами та чорносливом th-cam.com/video/eYkLcIKfm1c/w-d-xo.html Борщ з вушками на грибній юшці th-cam.com/video/UBtmZOTl-7A/w-d-xo.html Буряковий квас th-cam.com/video/hxfgNzfO6Cc/w-d-xo.html УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ ВСІ РЕЦЕПТИ th-cam.com/play/PLtlA8sYsJ-qQ83_r53IqMinP2IjZ1DECq.html Приємного перегляду
Дякую за вашу роботу! Теж час від часу варю борщ з бурякового квасу. Моя мама 1948 року народження і пам'ятає такий борщ. До кінця 60-х - початку 70-х рр 20 сторіччя на Житомирщині і Вінниччині варили борщі на буряковому квасі, квасили буряки у великих бутлях. В магазинах були вже тоді і томатні соуси, і паста, але додавати їх до борщу ніхто не здогадувався. А я вже не застала того борщу, що на квасі, вже варили з томатом. Але якось вичитала такий рецепт у книжці Клиновецької і вирішила зварити. І дуже сподобалося! Тоді ще живі були бабця й дід, я їм якось варила у селі. То дід аж заплакав від ностальгії за смаком дитинства.
Молодці хлопці. Памятаю як ми були малі, мама варила такий борщик з квашеного і свіжого бурачка. Квасила мама завжди у 5- ти , або 10 літровому бутлі з широким горлом. Добре напихала бурачка і через 2-3 дні як він покис з водою зверху сипала гарно промите зерно пшениці чи ячменю . Зерно проростає і утворюється "шапка". Це своєрідна кришка .як бурак вкисав на теплі(10 днів виносила на холод . І коли треба шапку виймала брала скіли треба бурака чи юшки і закривала знову. Так памятаю і моя бабця робила , яка народилася у 1905 році і прабабця Так що цей метод провірений поколіннями. Можливо комусь іще пригодиться.
Як розказувала моя бабуся - Моя прабабуся готували борщ на квашених буряках. Томату не додавала ніколи. Але сушені грушки, яблука, сливи зимою завжди, для вітамінів. Вона( народилася в 1905р) не признавала помідори, і не їла їх ніколи, бо то в панів вирощувалось колись. Давно шукала подібний рецепт борщу, і квашених буряків. Дякую 🙂
😊👍 дякуємо за доповнення! Я думаю в цьому рецепті, якщо додати сушені груші, яблука чи сливи, то вийде щось надзвичайно смачне! Спробуємо щось таке приготувати в майбутньому !! Чудові ідейки 😉
ЩЕ БОРЩІ Український борщ в селі і секретний інгредієнт th-cam.com/video/6sRtcTfJ0MM/w-d-xo.html Білений борщ або підбиваний борщ th-cam.com/video/tkmzMFJpgsw/w-d-xo.html Гуцульський борщ або білий борщ th-cam.com/video/Qu7SG-KHfxA/w-d-xo.html Пісний борщ з грибами та чорносливом th-cam.com/video/eYkLcIKfm1c/w-d-xo.html Борщ з вушками на грибній юшці th-cam.com/video/UBtmZOTl-7A/w-d-xo.html Буряковий квас th-cam.com/video/hxfgNzfO6Cc/w-d-xo.html УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ ВСІ РЕЦЕПТИ th-cam.com/play/PLtlA8sYsJ-qQ83_r53IqMinP2IjZ1DECq.html Приємного перегляду
Сьогодні приготував за цим рецептом, тільки додав квасолі - не уявляю борщу без неї, і на самих копчених реберцях, без сирої свинини. Така смакота - наче щось незвичне, але при тому рідне і своє. Отак їм свій борщ у столичній квартирі, а подумки в селі надворі під черешнею за дерев'яним столом, спогади дитинства. Загалом цей борщ варто скуштувати хоча б заради атмосфери, яку він створює процесом приготування і особливим колоритним ароматом. А ще й на смак - просто чудовий. Дякую авторові за рецепт! Тепер на черзі гуцульський борщ, лише б здобути у місті кормовий буряк
Теж дуже цікавлюся історією їжі на нашій території ! Бо радянщина та амеркианщина вбила всю нашу етнічну кухню, і навязала нам стереотипи харчування у вигляді борщу з томатами та вареників з картоплею - які тут ніхто й ніколи не їв !!! Якшо будете знаходити шось цікавеньке - діліться, бо треба відродити своє харчування !!!
Моя покійна баба Зінька готувала борщ тільки на квашених буряках та з старим салом- це в Полтавській області, а баба Мотя готувала вже зовсім іншій, південний з помідорами та болгарським перцем, це вже в Запоріжскій області.
Ребята,я ваша на веки,подписчица,конечно. Вы не представляете,какое удовольствие я получаю от того,что просто смотрю и слушаю ваши ролики. Моя молодость давно позади,и места где я выросла далеко,в Украине,в Черниговской области. Слушаю вас, и как будто дома,и бабушка еще жива и мама,и сестра рядом,и эта не замысловатая еда,такая вкусная,и со школы лечу,потому,что в печке борщь и картошка вкуснючие,а в погребе квашения разные,и грибы соленые в бутылках стеклянных....От души спасибо,вы невероятные,все правильно делаете... Удачи и процветания.
Якщо цікаво, ось оригінальний рецепт: Книга українські страви, третє видання, 1960 рік. Сторінка 92, Борщ Галицький. З кісток, що лишились після приготування других страв, варять бульйон. Нарізують шматочками буряки і тушкують їх з томатом і буряковим квасом. Одночасно окремо злегка обсмажують ріпчасту цибулю, коріння моркви і петрушки та борошно. У проціджений бульйон кидають дрібно нарізані буряки, капусту, нарізану кубиками картоплю і варять 10-15 хв., потім додають тушковані буряки, підсмажені моркву, петрушку, цибулю і борошно, лавровий лист, запашний перець, сіль і варять до готовності. За 10-15 хв до подавання на стіл у готовий борщ вливають переварений буряковий квас. Розливаючи борщ, в тарілки кладуть сметану. На 400 г свіжої капусти і 400 г буряків - 500 г картоплі, по 1 кореню моркви і петрушки, 1 цибулину, 3 ст. ложки томату-пюре, 2 чайних ложки борошна, по 2 ст. ложки вершкового масла і сметани, ½ склянки бурякового квасу, 1 лавровий листок, 2 горошини гіркого перцю, 2 л води
Баба покійна завжди варила кислий борщ або кисляк. У каструлі варила квашений буряк трохи капусти якусь костомаху і пшоно. А лупана каптопля була замість хліба.
Дякуємо! В нас тут в команді один хлопець і одна дівчина ;) Є відео, де ми розпаковуємо старовинні бесаги. Стосовно борщу, то рецепт там був схожий, але трохи осучаснений. Три відмінності: 1) разом з буряковим квасом до тушкованих буряків додавалася ще ложка томатної пасти 2) в рецепті була картопля 3) морква пасерувалася ще з коренем петрушки. Можна було корінь додати, але то була середина літа і ще коренів петрушки знайти було важко
А у нас на Кубани ищут свеклу с белыми прожилками на борщ,так ее и называют-борщевая,она даже поштучно продаётся.Чтоб борщ был томатного цвета ,а не бурякового и вкус был томатный.А я люблю бурячного цвета и вкуса борщ,даже иногда в конце в борщ натертый отварной буряк дополнительно кладу.
Одна жінка в літах розказувала, що в них в сім'ї відварені буряки, моркву та сало розтирали у макітрі, потім розводили відваром. Такий от архаїчний спосіб приготування борщу. Про картоплю не пам'ятаю, що вона розказувала.
Шановні "Бесаги..."-з вами можно варити борщ,ви міняєтесь і вигадуєте, читаєте літературу, це втішає,проте,вважаю можливим нагадати:--- не збирайте м'ясну піну,це найцінніше в бульйон і -не треба намагатись робити "червоний"борщ,укр борщ-світлий, радію що нарешті з'явивсся буряковий квас,браво! не ускладнюйте технологію приготування,борщ готується в одній кострулі і одній сковороді, забагато поклали свіжого буряка, борошно абс. зайве, читайте книги, що писали мандрівники,там є шедеври. Дякую,якщо дочитали бажаю успіхів!
не згодна щодо борошна. Коли не було картоплі, борошно могли додавати і у вигляді галушок, і затіркою, і в готовий борщ хліб кришили, і кашу клали, щоб ситніше було. Борщ - дуже варіативна страва. Там важко визначити, чи багато буряка, чи досить, чи треба борошно, чи ні. Залежало від традицій певного регіону, смаків конкретної родини і наявності продуктів. Що було - з того і варили. Щодо кольору - так, варили який виходив, аби смачно. Але все ж червоний буряк цінували, він вважався смачнішим. Мої бабця і прабабця кожного врожаю відбирали найбільші і найчервоніші і висаджували наступного року на насіння.
@@igorvlasiuk6432 А от грубіянити не обов'язково, у вас що вища технологічна освіта з приготування їжі? І що ви розумієте в білковій складовій страв, мертвий білок? - а ви мабуть їсте живий білок, що бігає по двору? Я борщ варю вже 60 років і знаю про що говорю.
Щоб зажарка не втратила яскравий колір та не пригоріла, я відразу кладу в неї сіль. Стільки скільки треба в борщі. Вона пускає сік і не пригорає. Смажу на дуже повільному вогні під кришкою, в кінці кладу в неї соус з сливок.
Картопля пізніше наче. Років на 100. А морква була, просто не така, як зараз. Навіть, якщо не було моркви, був пастернак, любисток, петрушка... у старих рецептах зазначається, що треба зварити бульон з м'яса і коріння. А яке коріння - то вже з часом набір змінювався.
Ви можете підтримати проект фінансово:
Приватбанк 4731185627438119
Стати патроном www.patreon.com/besahy
Також поширюйте і рекомендуйте контент. Це теж величезний вклад в розвиток цього проекту.
Давайте наповнювати і розвивати НАШІ БЕСАГИ разом ;)
ЩЕ БОРЩІ
Український борщ в селі і секретний інгредієнт th-cam.com/video/6sRtcTfJ0MM/w-d-xo.html
Білений борщ або підбиваний борщ th-cam.com/video/tkmzMFJpgsw/w-d-xo.html
Гуцульський борщ або білий борщ th-cam.com/video/Qu7SG-KHfxA/w-d-xo.html
Пісний борщ з грибами та чорносливом th-cam.com/video/eYkLcIKfm1c/w-d-xo.html
Борщ з вушками на грибній юшці th-cam.com/video/UBtmZOTl-7A/w-d-xo.html
Буряковий квас th-cam.com/video/hxfgNzfO6Cc/w-d-xo.html
УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ ВСІ РЕЦЕПТИ th-cam.com/play/PLtlA8sYsJ-qQ83_r53IqMinP2IjZ1DECq.html
Приємного перегляду
Дякую за вашу роботу!
Теж час від часу варю борщ з бурякового квасу. Моя мама 1948 року народження і пам'ятає такий борщ. До кінця 60-х - початку 70-х рр 20 сторіччя на Житомирщині і Вінниччині варили борщі на буряковому квасі, квасили буряки у великих бутлях. В магазинах були вже тоді і томатні соуси, і паста, але додавати їх до борщу ніхто не здогадувався. А я вже не застала того борщу, що на квасі, вже варили з томатом. Але якось вичитала такий рецепт у книжці Клиновецької і вирішила зварити. І дуже сподобалося! Тоді ще живі були бабця й дід, я їм якось варила у селі. То дід аж заплакав від ностальгії за смаком дитинства.
Молодці хлопці. Памятаю як ми були малі, мама варила такий борщик з квашеного і свіжого бурачка.
Квасила мама завжди у 5- ти , або 10 літровому бутлі з широким горлом. Добре напихала бурачка і через 2-3 дні як він покис з водою зверху сипала гарно промите зерно пшениці чи ячменю . Зерно проростає і утворюється "шапка". Це своєрідна кришка .як бурак вкисав на теплі(10 днів виносила на холод . І коли треба шапку виймала брала скіли треба бурака чи юшки і закривала знову. Так памятаю і моя бабця робила , яка народилася у 1905 році і прабабця Так що цей метод провірений поколіннями.
Можливо комусь іще пригодиться.
Цікаво, особливо з кришкою від зерна
Обов'язково так спробую!)
Як розказувала моя бабуся - Моя прабабуся готували борщ на квашених буряках. Томату не додавала ніколи. Але сушені грушки, яблука, сливи зимою завжди, для вітамінів. Вона( народилася в 1905р) не признавала помідори, і не їла їх ніколи, бо то в панів вирощувалось колись. Давно шукала подібний рецепт борщу, і квашених буряків. Дякую 🙂
😊👍 дякуємо за доповнення! Я думаю в цьому рецепті, якщо додати сушені груші, яблука чи сливи, то вийде щось надзвичайно смачне! Спробуємо щось таке приготувати в майбутньому !! Чудові ідейки 😉
Дякую зацікавий рецепт.
Продивилась ваши борщи и не зустрилаборщ ,шоб затовкували старим салом з часником,сама варила,смак неймовирний.Дякую за ваш труд.
Ще буде, дякуємо
Зараз майже всі мають проблеми з підшлункової,тому старим салом затовкувати не варто . Корисніше з'їсти 30 гр свіженького сала.
Гарний рецепт. Обовязковий до приготування. Мінімум інгредієнтів. Для розуміння борщу обовʼязково спробувати
ЩЕ БОРЩІ
Український борщ в селі і секретний інгредієнт th-cam.com/video/6sRtcTfJ0MM/w-d-xo.html
Білений борщ або підбиваний борщ th-cam.com/video/tkmzMFJpgsw/w-d-xo.html
Гуцульський борщ або білий борщ th-cam.com/video/Qu7SG-KHfxA/w-d-xo.html
Пісний борщ з грибами та чорносливом th-cam.com/video/eYkLcIKfm1c/w-d-xo.html
Борщ з вушками на грибній юшці th-cam.com/video/UBtmZOTl-7A/w-d-xo.html
Буряковий квас th-cam.com/video/hxfgNzfO6Cc/w-d-xo.html
УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ ВСІ РЕЦЕПТИ th-cam.com/play/PLtlA8sYsJ-qQ83_r53IqMinP2IjZ1DECq.html
Приємного перегляду
Ідея чудова. В мене майже кожен день на столі борщ. Постійно експерементую. І завжди цікаво було який на смак був наш перший борщ.
Шкода, що машини часу не існує 🤔
Виглядає дуже смачно. Ваш експерімент вдалий.
Спасибо за детали - я никогда не давала квашеную свеклу, только квас. Сейчас буду пробовать с ними.
Дуже цікавий рецепт👍
Моя бабуся на заквасці робила
Дякуємо 😊👍
Клас , мені сподобалося
Сьогодні приготував за цим рецептом, тільки додав квасолі - не уявляю борщу без неї, і на самих копчених реберцях, без сирої свинини.
Така смакота - наче щось незвичне, але при тому рідне і своє. Отак їм свій борщ у столичній квартирі, а подумки в селі надворі під черешнею за дерев'яним столом, спогади дитинства.
Загалом цей борщ варто скуштувати хоча б заради атмосфери, яку він створює процесом приготування і особливим колоритним ароматом. А ще й на смак - просто чудовий.
Дякую авторові за рецепт! Тепер на черзі гуцульський борщ, лише б здобути у місті кормовий буряк
Дякуємо! Ще в нас з вишнями є ! Але вишня кисленька береться th-cam.com/video/Axd0L8oTZ78/w-d-xo.html
Дуже цікаві ідеї переписів страв, які готувалися до появи в нас картоплі, помидорів, солодкого перцю, тощо. Хочемо ще :)
Дякуємо! Періодично, можливо, будуть експерименти!
Теж дуже цікавлюся історією їжі на нашій території ! Бо радянщина та амеркианщина вбила всю нашу етнічну кухню, і навязала нам стереотипи харчування у вигляді борщу з томатами та вареників з картоплею - які тут ніхто й ніколи не їв !!!
Якшо будете знаходити шось цікавеньке - діліться, бо треба відродити своє харчування !!!
Зробила за Вашим рецептом буряковий квас. Тепер буду варити такий борщ.)
Тільки з квасолею.)
Смачного 🔥🔥😉
Квасоля доповнить гарно
Моя покійна баба Зінька готувала борщ тільки на квашених буряках та з старим салом- це в Полтавській області, а баба Мотя готувала вже зовсім іншій, південний з помідорами та болгарським перцем, це вже в Запоріжскій області.
Дуже цiкавий, орiгiнальний канал.
Ребята,я ваша на веки,подписчица,конечно. Вы не представляете,какое удовольствие я получаю от того,что просто смотрю и слушаю ваши ролики. Моя молодость давно позади,и места где я выросла далеко,в Украине,в Черниговской области. Слушаю вас, и как будто дома,и бабушка еще жива и мама,и сестра рядом,и эта не замысловатая еда,такая вкусная,и со школы лечу,потому,что в печке борщь и картошка вкуснючие,а в погребе квашения разные,и грибы соленые в бутылках стеклянных....От души спасибо,вы невероятные,все правильно делаете... Удачи и процветания.
Дякуємо 😊
Я свій тільки вчора доїла 👍
👍😉
Якщо цікаво, ось оригінальний рецепт:
Книга українські страви, третє видання, 1960 рік. Сторінка 92, Борщ Галицький.
З кісток, що лишились після приготування других страв, варять бульйон. Нарізують шматочками буряки і тушкують їх з томатом і буряковим квасом. Одночасно окремо злегка обсмажують ріпчасту цибулю, коріння моркви і петрушки та борошно.
У проціджений бульйон кидають дрібно нарізані буряки, капусту, нарізану кубиками картоплю і варять 10-15 хв., потім додають тушковані буряки, підсмажені моркву, петрушку, цибулю і борошно, лавровий лист, запашний перець, сіль і варять до готовності.
За 10-15 хв до подавання на стіл у готовий борщ вливають переварений буряковий квас.
Розливаючи борщ, в тарілки кладуть сметану.
На 400 г свіжої капусти і 400 г буряків - 500 г картоплі, по 1 кореню моркви і петрушки, 1 цибулину, 3 ст. ложки томату-пюре, 2 чайних ложки борошна, по 2 ст. ложки вершкового масла і сметани, ½ склянки бурякового квасу, 1 лавровий листок, 2 горошини гіркого перцю, 2 л води
У чьора готувала білений борщ , дійсно смак дуже незвичайний від копчьоного м‘ясу.! Дякую👍👍
Раді, що сподобалося 👍 дякуємо
Баба покійна завжди варила кислий борщ або кисляк. У каструлі варила квашений буряк трохи капусти якусь костомаху і пшоно. А лупана каптопля була замість хліба.
Дякуємо за доповнення 👍
Хлопці, мене цікавить , а як описувався цей борщ у книжці про яку ви розповідали ? Якщо можна звичайно. Дякую.
Дякуємо! В нас тут в команді один хлопець і одна дівчина ;) Є відео, де ми розпаковуємо старовинні бесаги.
Стосовно борщу, то рецепт там був схожий, але трохи осучаснений. Три відмінності:
1) разом з буряковим квасом до тушкованих буряків додавалася ще ложка томатної пасти
2) в рецепті була картопля
3) морква пасерувалася ще з коренем петрушки. Можна було корінь додати, але то була середина літа і ще коренів петрушки знайти було важко
Варила, смак вийшов, як у моєї бабусі...
👍👍👍👍👍
А у нас на Кубани ищут свеклу с белыми прожилками на борщ,так ее и называют-борщевая,она даже поштучно продаётся.Чтоб борщ был томатного цвета ,а не бурякового и вкус был томатный.А я люблю бурячного цвета и вкуса борщ,даже иногда в конце в борщ натертый отварной буряк дополнительно кладу.
Одна жінка в літах розказувала, що в них в сім'ї відварені буряки, моркву та сало розтирали у макітрі, потім розводили відваром. Такий от архаїчний спосіб приготування борщу. Про картоплю не пам'ятаю, що вона розказувала.
Ого 🤔
Цікава інформація
Шановні "Бесаги..."-з вами можно варити борщ,ви міняєтесь і вигадуєте, читаєте літературу, це втішає,проте,вважаю можливим нагадати:---
не збирайте м'ясну піну,це найцінніше в бульйон і
-не треба намагатись робити "червоний"борщ,укр борщ-світлий,
радію що нарешті з'явивсся буряковий квас,браво!
не ускладнюйте технологію приготування,борщ готується в одній кострулі і одній сковороді,
забагато поклали свіжого буряка, борошно абс. зайве,
читайте книги, що писали мандрівники,там є шедеври.
Дякую,якщо дочитали бажаю успіхів!
не згодна щодо борошна. Коли не було картоплі, борошно могли додавати і у вигляді галушок, і затіркою, і в готовий борщ хліб кришили, і кашу клали, щоб ситніше було. Борщ - дуже варіативна страва. Там важко визначити, чи багато буряка, чи досить, чи треба борошно, чи ні. Залежало від традицій певного регіону, смаків конкретної родини і наявності продуктів. Що було - з того і варили.
Щодо кольору - так, варили який виходив, аби смачно. Але все ж червоний буряк цінували, він вважався смачнішим. Мої бабця і прабабця кожного врожаю відбирали найбільші і найчервоніші і висаджували наступного року на насіння.
що цінного в мертвому білку? борошно додавали часто. не давайте порад іншим якщо слабо розбираєтеся. а ще краще свій канал заведіть.
@@igorvlasiuk6432
А от грубіянити не обов'язково, у вас що вища технологічна освіта з приготування їжі? І що ви розумієте в білковій складовій страв, мертвий білок? - а ви мабуть їсте живий білок, що бігає по двору? Я борщ варю вже 60 років і знаю про що говорю.
@@НатальяМалахова-ю1я дурня сказана після 60 не перестає бути дурною. Вам і 60 років не хватило навчитися кулінарії.
Автор, в Галицькому борщі добавляли квас, а в рецепті Сумського це як раз борщ на буряковому квасі
Щоб зажарка не втратила яскравий колір та не пригоріла, я відразу кладу в неї сіль. Стільки скільки треба в борщі. Вона пускає сік і не пригорає. Смажу на дуже повільному вогні під кришкою, в кінці кладу в неї соус з сливок.
Смакота 👍❤️
Смальцю мало.
Люди добрі!!Та хіба так нарізають буряки і решту інгредієнтів!?Це ж так нарізають свиням!!!
Та може той борщ і смачний, та на вигляд не конче....
Цікавий рецепт,моя мама так готувала,на заквасці
Дякуємо 😊👍
Картофель и морковь появилась в 17 веке!
👍👍
Морква була в нас завжди, як буряк. Це не завезена з Америки рослина.
Картопля пізніше наче. Років на 100. А морква була, просто не така, як зараз. Навіть, якщо не було моркви, був пастернак, любисток, петрушка... у старих рецептах зазначається, що треба зварити бульон з м'яса і коріння. А яке коріння - то вже з часом набір змінювався.