Całe szczęście, że ten przedłużacz jest na styk, jakby go zostawić nawinięty na bęben przy obciążeniu ok. 2 kW nie przetrwałby, nawet zimą, przewód by się stopił i bezpiecznik by wywaliło i nic by nie pogrzało. Mało kto zwraca uwagę, że nierozwinięty do końca przewód ma minimalną obciążalność prądową w stosunku do rozwiniętego.
Witam. Ja mam również taki domek model Willerby 12 x 3,7 .Ma podwójne szyby. Całoroczny to może jest tylko z nazwy. Samemu trzeba go niestety docieplic. Ocieplilem go od dołu styropianem 140 . W sypialni wymieniłem grzejnik na grzejnik podczerwieni, jest bardziej wydajny i do tego oszczędny. W tym roku montuje kominek na pellet z płaszczem wodnym i w każdym pomieszczeniu zainstaluje grzejniki. Instalacja będzie wypełniona glikolem. Stwierdzilem ze ogrzewanie gazowe nie jest bezpieczne. Zlikwidowalem termę gazową i zastąpiłem ja przeplywowym podgrzewaczem wody 12kW.W domku mam zasilanie 3x400V a na dachu umieściłem wełnę mineralną /latem znakomicie izoluje od słońca/ całość zadaszylem i dołożylem taras. W takim domku da się mieszkać zimą, ale jedyny warunek to całą instalację wodną trzeba przerobić na wewnętrzną. Pozdrawiam.
@@jacekzielinski8902 dobrze kmini teoretyczne twierdzisz ze do dupy,napisz co do dupy?poddaj pomysł o usprawnienie! , wg mnie dobrze w teori lecz praktycznie zobaczy sam. Do dupy to bedzie jak bedziemy siedziec i nic nie robic.. Przyklad przyszedlem mieszkac na wies z duuuzego miasta kupilem piec uzywany gorniak 20kw, ktos mi powiedzial ze zje mnie z butami. W pierwszym roku nie zjadl a wpierdolil mi ok 4.5t wegla Zaczalem tez kombinowac po przeróbkach w tym roku zjadl do dzis worek big bag czyli 1,100kg i 4metry drzewa piec chodzi 24h udlao sie....
Spałem tak w swoim domku jak było -5°C na zewnątrz. Spałem w porządnym śpiworze zimowm, miałem słoneczko na butli gazowej, którym nagrzałem sobie wieczorem do 15°C bo wydajność tego w takiej chudej blaszance jak domek holenderski jest slaba, ale bałem się zostawić to włączone na noc. Rano miałem 3°C w domku. Te domki są w zimie tylko tak dobre jak obłożona chudym styropianem wiata śmietnikowa. Swój już przebudowałem i ociepliłem, poza sufitem co będę robił na dniach bo kończę remont dopiero. W tej chwili jak to oglądam mam na zewnątrz 11°C i wiatr 8-14m/s. W środku bez grzania w nocy mam 18°C i wilgotność 59%. Jest 12 października szósta rano. Chcę tu spędzić czas od stycznia do marca, czyli najzimniejszy okres w Polsce. 11:50 ciepło ucieka Wam z tej blaszanki prawie tak jakbyście próbowali ogrzać podwórko.
Bardzo fajna relacja, rzetelne podejście do tematu. Bardzo ładnie utrzymymany domek, śliczny. Ogromnie miło jest zobaczyć domek tej samej firmy, którą my również mamy 😍. Świetne ujęcia z drona, super że było ognisko 🔥. Gratuluję pomysłu, realizacji i czekam na kolejne odsłony :) Pozdrawiam Serdecznie 😊 Czuję tu duży sukces kanału, trzymam mocno kciuki 🔥🔥🔥
Nie uważam żeby relacja była rzetelna. „Jest gaz ale nie podłączony”, nagrzanie jednego pomieszczenia i twierdzenie ze się wychładza bardzo szybko jest conajmniej głupie ponieważ temperatura oddawana jest we wszystkie strony. Bez sensu relacja.
Witam.Mam taki domek,zlikwidowałam grzejniki Elektr., w to miejsce za grosze30zł kupiłam grzejniki (jak w bloku),kupiłam piec z odzysku na drzewo i węgiel z płaszczem wodnym.Montaż pieca na zewnątrz(Nie śmierdzi dymem w środku)wiatrołomy pod nosem),zrobiona instalacja pod domkiem z PEtów,piec z płaszczem wodnym zalany płynem zimowym do chłodnic samochód.(koncetrat).Wystarczy pół godziny od podpalenia,a temperatura wzrasta w środku ok5 stopni po rozruchu ,a po 2 godzinach 21min(zamontowane zawory termo) stopni w sypialniach najwięcej miałam 33 stopni(uf jak gorąco)na ful pokręcone zawory. w ,,salonie,kuchni,i przedpokoju.. Domek posiada 2 sypialnie (panele grzejnik.łazienkę z wc (panel grzejnik),,wc osono,kuchnię z aneksem jadalnym.Mam 5 grzejników i cieplutko.Mogę w razie ,,W"" podłączyć ,,kominek"gazowy,który jest w wyposażeniu,jak i również panel grzejn. I w przedpok. również.Mieszkamy od kwietnia do listopada.Wodę ciepłą mam z bojlera elektr.(kuchnia i łazienka). Rewelacja,mój pomysł i projekt się sprawdził,całkowity koszt, wyniósł 2500złz montażem.Rewelacja.Polecam
Uśmiecham się!!! 8 lat temu też miałem ochotę na taki domek, ale jak zobaczyłem to badziewie /nawet te niby całoroczne/ to zdecydowałem, że pobuduję swój, i ostatecznie tak zrobiłem 6,2x10,5 szkielet stalowo-drewniany ocieplony pianą ze wszystkich stron, poddasze graciarnia, grzanie koza na drewno i powietrzna pompa ciepła 3,5kW. Współczuję wam wydanej kasy, troche więcej chęci i da się wybudować własny domek. Wiary w siebie, jak ktoś chce projekt to udostępnię.
My spedzilismy swieta w domku angielskim, po 2 tygodnie. Domek tzw caloroczny. temp w srodku ok 19 C. Ogrzewanie gazowe. Jedna butla 11 kg propan butan na dwa dni, czyli koszt 25 zl . Domek nie ocieplany dodatkowo.
Mieszkamy w angielskim już 2 lata . Pierwszy sezon grzane grzejnikami na prąd . I odczuwalnosc cieplna słaba, bywało zimno . Ja jestem ciepłolubna. Założyliśmy normalne grzejniki postawiliśmy piec na ekogroszek w garażu blaszaku ocieplonym. Piec połączony z domkiem ( rurki od ogrzewania ,skopane w rurze preizolowanej , owca grzana w bojlerze ( w garazu) pod prysznicem mam wrzątek , kaloryfery gorące , . Temperatura w domku id 23 stopni w górę ( zależy jak ustawimy na piecu) Za oknem bestia ze wschodu a tu cieplutko :-) Domek Nie jest dodatkowo docieplany . Na dachu leży śnieg więc chyba strat ciepła nie ma :-)
Witam i cieszę się, że nie jestem sam:) Mieszkam w podobnym domku od 2009 r. Ogrzewanie to kominek w salonie na drewno plus dwufunkcyjny kocioł gazowy i butla z gazem LPG. W tym roku dołożyłem ogrzewanie podłogi w łazience i pokoju dziecka. Jedyna modyfikacja to obłożenie dołu domku styropianem, żeby wiatr nie hulał pod spodem i kabel grzejny na instalacji wodnej. Bestia ze wschodu nie straszna:) na zewnątrz w tej chwili - 15, a w środku 23-24 stopni, a jak za mocno dorzucam do kominka to potrafi być i 26;) Da się żyć;))
@@zwykyrobol1502 też założyliśmy kable grzewcze na wszystkich rurkach aby nie zamarzała np. woda . Mamy też jako alternatywę podgrzewanie wody piecem na gaz a grzanie kaloryferów piecem na prąd . Kominek jest gazowy bardziej dekoracyjny :-) jest też wyprowadzony komin i jakby już wszystko zawiodło albo prądu nie było to wstawiamy taki piecyk typu koza , górnego spalanie ,gdzie wsypuję się opal się 3 dni bez dokładania . Po spaleniu wynosi się cały piecyk i opróżnia z popiołu. Przetestowany , popiołu zostaje pół szufelki / mała miseczka , piecyk lekki . Patent z PRL-u :-) Mój mąż ciągle coś przerabia i udoskonala w tym domku , zamierzaliśmy później go sprzedać jak powstanie murowany dom ale teraz to już jest taki fajny ten domek że aż żal :-) . Nadal mieszkamy na 59 M2 . Domek nie ocieplany dodatkowo . Fakt jak jest mróz i wiatr to piec sporo opału spala i tu i ówdzie czuć że chlodnawo . Domek wersja całoroczna . Gdyby dało siego docieplać nie niszcząc lub zostawiając te ściany z blachy to by było super :-) Myślimy też nad dociepleniem podłogi od spodu bez przyklejania styropianu . Bo podobno po jakimś czasie podłoga pod styropianem gnije . Podobno pomiędzy istniejącą podłogą a ociepleniem powinna być przestrzeń i wentylacja.. Tak na zakoncze dodam , że myślałam, że my żyjemy hardcorowo ale ostatnio poznałam kobietę która od 6 lat mieszka w ....garażu blaszaku . Teraz jest już jej fajnie bo ma okna , ocieplenie i piec węglowy :-) Nasz domek z kuchenka gazowa, piekarnikiem, zmywarką i pralka automatyczna , normalnym sedesem i kabina prysznicową to dla niej był jakiś totalny luksus a dla nas absolutne minimum . Taki mały domek uczy nie jednej rzeczą ale 1 jest oczywista . Nie trzeba nam w życiu tak wielu rzeczy( meble , ubrania, i inne) aby żyć i to całkiem fajnie :-)
Ogólna zasada jest bardzo prosta.Im lepiej docieplisz domek tym mniej spalisz opału i więcej pozostanie kasy w portfelu-nic pośredniego,nie da się.Te domki,holenderki są projektowane pod kątem innego wykorzystania niż to do którego próbujecie ich wykorzystać.
Największy problem to zimny mocny wiatr . To najbardziej wychładza domek i zużywa się więcej węgla . Grzanie prądem w w taką zimę jak jest teraz to.... z torbami można pójść . Rachunki straszne , wiem z autopsji ( prąd taryfa G)
@@haarhaar8503 to zależy od wielu czynników , u każdego inne warunki pogodowe i parametry domku też mogą być inne. I u nas najpierw granie grzejnikami na prąd z termostatem . Było drogo , 1 lekka zima ( luty +5 stop) i rachunek 1500 zł . Domek nie docieplany dodatkowo przez nas ani ściany tzw całoroczny . Założyliśmy zwykle kaloryfery i grzejemy piecem na ecogroszek stoi w garażu obok domku połączenie w rurach preizolowanych w kaloryferach woda , rurki ocieplone wełną. I zużywamy węgla teraz przy -10 , -20 stopniach w największe mrozy za 800 zł ( 1 tona / mc . Niby nie mało ale odczuwalnisc cieplna ogromną , chodzimy w krótkim rękawku mamy od 22 stopnie do 26 jak sobie ustawimy . Jakbyśmy docieplili to pewnie byłoby jeszcze mniej Ważne jeszcze to podwójne okna My mamy spięte 2 systemy jak wygaśnie wyłączy się piec węglowy to włącza się elektryczny i kaloryfery dalej ciepłe . Woda grzana w bojlerze przy piecu lub na gaz bo piec tzw. Junkers jest jeszcze . Myślę że to takie nasze eksperyment y trzeba sobie posprawdza co sezon ulepszać pod siebie :-) . Powodzenia
od października mieszkamy w domku holenderskim, ocieplonym, dogrzewamy się elektrycznie, trochę kosztowne, ale rewelacyjnie, wokół jeziora i lasy.... super...
My właśnie jesteśmy w trakcie zwiedzania firm z domkami i wybierania:) od marca chcemy zamieszkać w nim już całorocznie. Oczywiście ocieplimy, zbudujemy też kotłownie i rozprowadzimy centralne ogrzewanie. Taki mamy plan. :) Żegnamy się z cieplutkim, ale wynajmowanym mieszkaniem w bloku i witamy przygodę 😎🙂 Nie marzniecie? Jaka temperaturę utrzymujecie tak, żeby czuć się komfortowo?
Witam mam domek holenderski letniskowy od 4 lat nie raz przyjeżdżaliśmy zimą na działkę i nie było tragedii ale zawsze był odpalany kominek w salonie a sypialki grzane farelką z termostatem i było spoko (grzejnik na ścianie to nadaję się jak jest na dworzu 5 stopni )ogólnie mówiąc holenderka na działce super sprawa
Mieszkam w podobnym juz 6 lat. Zamontowalem webasto mokre I daje rade. -12 bywalo na zawnatrz, a w srodku 22. W tym roku now okna wsrawie I elewacje z welny. Koniecznie, bo wilgosc faktycznie daje sie we znaki. Te elektryczne grzejniki w suficie, to kompletna pomylka.
Niema się co czarować czy to całoroczny czy letniskowy to zimą prz temp. poniżej zera nie daje się w tym mieszkać na dłuższą mete, ogrzewanie prądem wychodzi drogo, ogrzewanie gazem z butli ma jedn plus bo szybko idzie nagrzać domek, ale też poważny minus bo wydziela się para wodna i w początkowej fazie grzania na wszystkich meblach, szybach, ramach okiennych osiada rosa, poza tym w całej instalacji zamarza woda. Biorąc wszystkie za i przeciw bez poważnych pracochłonnych i kosztownych przeróbek takie domki nie nadają się do zamieszikwania w zimie w temp. poniżej zera
Ten film przekonuje mnie, że żeby mieć odskocznię i zapewnić sobie weekendowy wypoczynek, to jednak trzeba zainwestować. Brak izolacji takiego domku sprawia, że w Polsce trudno z niego korzystać przez pół roku. Niestety, ale mamy u nas sezon grzewczy trwający co najmniej 6 miesięcy. Z czego od czerwca do września potrafią być bardzo wysokie temperatury. Mówimy o domku bez żadnej izolacji. Zatem w zimie jest zimno, w lecie gorąco. Żeby poczuć jak to jest w praktyce, to można sobie siedzieć pół dnia w samochodzie i odpalać co jakiś czas ogrzewanie. Efekt jest taki, że auto bez włączonego ogrzewania wychładza się bardzo szybko. Z kolei w lecie, to każdy wie, że ta puszka z blachy nagrzewa się do kosmicznych temperatur. Tutaj jest to samo. Bez stałego ogrzewania i chłodzenia w lecie, przydatność takiego domku to raptem 2 może 3 miesiące w roku. Dodatkowo dochodzi problem z wentylacją i ogólnie odprowadzeniem wilgoci. Szybciutko te kanapy przejdą nieprzyjemnym zapachem. Pociąga to za sobą spore koszty, dużo zachodu i zmusza później do ciągłego pilnowania co się z tym domkiem dzieje. Nie wiem czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na wynajem weekendowy domków w agroturystyce, lub innych ośrodkach. Plus takiego rozwiązania, że nie jesteśmy uwiązani do jednego miejsca. Możemy pojechać raz w góry, a raz na Mazury.
Ciekawe co by było przy -15 ? Mocowaniem kiedyś przez cały weekend w identycznym domku ale facet rozwiązał problem grzania w super sposób.Na zewnątrz domku stał pięć nadmuchowe odpalany drewnem pod domkiem przeprowadzone były rury tzw.spiro w izolacji a wloty z tych rur umieszczone były w podłodze było ich 4szt. Na zewnątrz było -14 a domku nad ranem +21 właściciel domku rozpalił w tym piecu na jakieś 2 godziny przed naszym przyjazdem weszliśmy do środka było cieplutko a z podłogi wydobywało się gorące powietrze Pan pokazał gdzie jest drewno dołożyłem do pieca kilka kloków Pan stwierdził ze wystarczy to na jakieś 4do 5 godz.więc poszliśmy wędrować pod lodem wróciliśmy po 4 godz.w piecu się jeszcze paliło a w domku było +20 poszliśmy spać około północy po położeniu do pieca na Maxa rano jakaś chyba 7 godz .pamiętam że było cieplutko a w piecu jeszcze żar.Myślę że sposób na ogrzanie takiego domku jest godny uwagi .
Przetrwać da się i w namiocie (wojsko na poligonie mieszkało tygodniami w namiotach ogrzewanych kozą),można w dobrym śpiworze spać na sniegu, tylko czy o taki standard nam chodzi? Konstrukcja takiego domu , a właściwie jego izolacja, może się sprawdzić w dodatnich temperaturach otoczenia.Szkoda zdrowia na dłuższe eksperymenty.
U mnie tesciu ma taki domek pamiętam jak przywieźli go 12 lat temu na pusta działkę i patrzę teraz na to jak to wyglądało tak jak na filmie a jak jest teraz z dobudową 🙊 większość zimy tam spędzamy teraz 😊
W dzisiejszych czasach nie ma zim i mrozów to nie ma co narzekac, ja nawet w domu rzadko grzeje. Kiedys non stop -20 nocami -35 bo jestem z bieszczad a teraz mieszkam w miescie i w dzien 5 na plusie w nocy 0 , przecież to smiech na sali . Wracam w bieszczady a tam srednio plus 2 .
Dom jest wyziebiony. Potrzeba by dmuchawa przemyslowa przez pare godzin dac na opor... A przewod ma naturalne chlodzenie. Swoja droga to cud ze ciagnie iles grzejnikow na takim druciku... TAK dla bezpiecznej zabawy to by trzeba sile... A biwak zimowy fajny! Pozdrawiam.
Może mate grzewczą zamontujesz w podłogę, kolega w przyczepie kempingowej zamontował i był zadowolony bo jak wiadomo zawsze ciepło ucieka do góry, a dzięki tym matą grzewczym ciepło się dobrze utrzymywało w całym pomieszczeniu.
W 2001 roku na poligonie w Nowej Dębie spaliśmy w namiocie gdzie grzanie było tylko z piecyka typu koza i nikt nie umarzł fak mieliśmy na sobie wszystko co się dało czyli ocieplacz dresy i mundur spało się w czpce uszatce i kurtce bechatce to były czasy teraz snieg byl 3 dni i po zimie
Niestety ładnie wyglądają i są dość tanie jak na wykończone lokum ale wolałbym dom drzymały podwozie z wozu i kupić kontener po termie spożywczej do przerobienia za grosze
Witam, jesteśmy zaręczoną parą (ja jestem Hiszpanką, a mój chłopak Polakiem) będziemy mieszkać w domku holenderskim przez 1 rok i mamy wiele wątpliwości, szczególnie zimą, czy moglibyście nam pomóc z jakimiś wskazówkami dotyczącymi wody?
Jast bestia,mieszkam cały czas, domek tzw całoroczny z podwójnymi oknami . Nie docieplaniu dodatkowo , . Grzanie kaloryferami z piecem na ekogroszek z podajnikiem . Temp w domku 23 stopnie lub więcej . Jest fajnie cieplutko , przyjemnie , Rewelacja . Da się :-)
@@ogrodpodlasem zgadzam się z Panią. Też mieszkam w takim domku całorocznym i zimą temperatura 23 stopnie i więcej przy ogrzewaniu centralnym z piecem na drewno. W tym roku planujemy ocieplić domek, żeby był jeszcze większy komfort mieszkania. Pozdrawiam serdecznie. 🙂
W moim domku sezonowym zamontowałem kominek daje mega dużo ciepła. Teoretycznie dało by się zimować, co dwie godziny trzeba dołożyć. Ale pojawił się inny problem zamarzła mi woda. Sama izolacja rur nic nie dała trzeba zamontować kable grzewcze.
nic sie nie da zrobić z temperaturą przy tak małych piecykach , to przecież konstrukcja aluminiowa , dobra na burze ;) ale ogrzewanie to z 15KW na te kubaturę , amelinium skutecznie oddaje ciepło do otoczenia
Jaki jest cel/sens tego "doświadczenia"? Rozumiem sprawdzenie możliwości użytkowania takiego domku w normalnych, warunkach, przynajmniej przez tydzień, jak nie na stałe, z podłączeniem mediów i wyliczeniem kosztów. Ale to tutaj mogę porównać do kogoś, kto jednorazowo sprawdza, czy nadaje się na morsa, tylko bardziej bez sensu.
Całe ciepło wychodzi przez dach Te domki są lekkie i są lekko ocieplone styropianem. Prześwity wszystkie proponuje wypełnić pianką i od razu odczujesz różnice
Najlepiej się egzystuje pod tipi, ognisko na środku, i śpi się pod wyprawionymi skórami zwierzęcymi, przed szałasem wataha dla obrony przed niedźwiedziami😄
09:19 - haha to niezły bushcraft ;-) OsA, no to teraz jeszcze powiedz jaki był stan licznika prądu przed i po eksperymencie? Pozdro Wariat i przekaż wyrazy współczucia dla Joasi, mam nadzieje, że ta ekstrakcja dotyczyła (tylko) zęba mądrości, a nie jakiegoś innego.
Ja kiedyś po imprezie, pijany spędziłem noc na przystanku autobusowym było - 7, przeżyłem choć sie nie wyspałem, ale dupe musiałem przez godzinę zmuszać do wstania, i jeszcze na silnym kacu a do chaty miałem ok 35 km,
@@janinap7283 Bo impreza się skończyła, wyszedłem z nowo poznana dziewczyna, koledzy odjechali a ja po chwili zmieniłem zdanie że jednak nie chce iść do tej dziewczyny, miała na imię Róża 😀Ona poszła do domu a ja na przestanek😀 wtedy miałem okolo 20 lat, teraz mam 35 ale tamto zimno czuje do dziś....
Tez mam taki domek i nic nie ocieplony tylko w calosci zrobiona przestrzen duzy salon i cala zime mozna byc ,zamontowany piecyk szamotowy koza taka ładna z szyba przednia jak sie napali w mrozy temperatura w srodku po godzinie czasu 25st na koszulce mozna siedziec polecam
Maria Fikus, najbardziej optymalne rozwiazanie z ta koza,/stare bud.nie ocieplane,ale szyby podw. 70 m do 30 stopni jak podchajcuje /ze wzgledu na grube sciany dzialowe,kuchnie i lazienke trzeba dogrzac,..-/wiec w takim domku jest milutko,...mrozy nie straszne-caly sezon od 10m-15 m2 drewna 2
@@ogrodpodlasem Nie mam kolezanka w UK mieszka w takim 4 rok ..gdzie zimy to plus 5 to minimum ,wiec znam temat jesli znasz sie na budowlance ,to powinnas wiedzec c,co to stefy klimatyczne, czy tez przemarzanie scian, utlenanie i degrdacja ocieplen
A jaki efekt da sam nadmuch powietrza na grzejnik? Skoro farelka była włączona z nadmuchem dała 19 stopnie? Grzejnik na ścianie jest grzejnikiem punktowym.
Pojedyńcze szyby to porażka. Wymień je na podwójne i gazowane. Niestety są grubsze, i trzeba przeróbki. A ogrzewanie zrób włączanie na SSMSA. Ja dobę wcześniej.
To właśnie chciałem wiedzieć czy da się pomieszkać w domku letniskowym w zimie, jaka temperatura jest w środku bez ogrzewania przy takiej temperaturze zewnętrznej. Ale mam pytanie: Ile licznik energii elektrycznej pokazywał zużycie prądu przez ten czas?
Ekstra , lubię nowe widoki . Brawo 👍👍👍👌❤ A ja dziś na spacerku bo piękna słoneczna pogoda dziś w Warszawie. th-cam.com/video/g8b7rZ8J5Vs/w-d-xo.html Pozdrawiam i życzę miłego dnia z Warszawa Polska. ✌🖐😘🇵🇱
Witam serdecznie. Podobała mi się twoja prezentacja . Dzięki temu napewno szukać będę całorocznego domku. Czy tam gdzie to kupowałeś były do wyboru i całoroczne? Ile M2 ma twój dom i jaka cena jeśli to nie problem.
Niestety trzeba zgłosić a powyżej 35 M2 trzeba mieć takie samo pozwolenie jak na budowę domu. Wiem bo przechodziłem ta całą procedurę. Mój domek ma powierzchnię 44,4 M2.
Ty chopper sam sobie napytałeś biedy. Prawo budowlane dotyczy obiektów na stałe związanych z podłożem. Ja swój domek dziś mogę przesunąć o 5 m, a jutro np. domek wywieść z działki. I gdzie tu potrzebne jest pozwolenie? Zbytnią nadgorliwość na ogół szkodzi...
@@dorotakrauze2670 Nie do końca tak jest jak piszesz.oprócz prawa budowlanego w którym nie do końca wyjaśniono termin trwale związany z gruntem jest orzecznictwo sądowe które to pojęcie precyzuje.Nie ma to żadnego związku z zastosowaną techniką budowlaną(fundament,kotwy). Proponuję zgłębić temat.
Jak masz SWOJĄ działkę nikomu NIC nie musisz zgłaszać!!!! Żadne zgłębiane tematu !!! JAk dzierżawisz to musisz mieć zgodę właściciela. Zgoda właściciela będzie potrzebna do podłączenia mediów. W 2020r w maju postawiłam holendra na DZIERŻAWIONEJ działce. Działka należy do nadleśnictwa. Także ten tego - kogoś niżej poniosło z tym prawem budowlanym. A to na potwierdzenie prawdziwości mych słów: Obowiązujące ostatnio Prawo budowlane zostało znowelizowane na mocy Ustawy z 13 lutego 2020 r., podpisanej przez prezydenta 3 marca 2020 r. Ponieważ nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie sześciu miesięcy od daty opublikowania w Dzienniku Ustaw, a więc już wkrótce, planowanie budowy należy opierać na nich. Chińskie przysłowie mówi, że nawet najdłuższą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Za taki pierwszy krok na drodze do własnego domu można uznać zapoznanie się z obowiązującym Prawem budowlanym. Budowy niewymagające pozwolenia na budowę - art. 29 Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego, a konkretnie artykułu nr 29.: Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa (m.in.): 1a) wolno stojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane; 2a) wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki;
Całe szczęście, że ten przedłużacz jest na styk, jakby go zostawić nawinięty na bęben przy obciążeniu ok. 2 kW nie przetrwałby, nawet zimą, przewód by się stopił i bezpiecznik by wywaliło i nic by nie pogrzało. Mało kto zwraca uwagę, że nierozwinięty do końca przewód ma minimalną obciążalność prądową w stosunku do rozwiniętego.
Świetny komentarz! Tak, wiem o tym i mogłem o tym wspomnieć na filmie. Nie pomyślałem. Przypnę ten komentarz.
Oszczędzi życie paru przedłużaczom i parę zimnych nocy ich właścicielom.
Taniej niz prad by wyszlo jakies webasto wrzucic za 400zl, ale mi smaka na kiełbaske zrobiliscie😱
Pozdrawiam.
Dzięki nie wiedziałem.
Bez przesady nie przy 2kv co innego jakby działało jakieś urządzenie o dużym prądzie rozruchowym
Witam. Ja mam również taki domek model Willerby 12 x 3,7 .Ma podwójne szyby. Całoroczny to może jest tylko z nazwy. Samemu trzeba go niestety docieplic. Ocieplilem go od dołu styropianem 140 . W sypialni wymieniłem grzejnik na grzejnik podczerwieni, jest bardziej wydajny i do tego oszczędny. W tym roku montuje kominek na pellet z płaszczem
wodnym i w każdym pomieszczeniu zainstaluje grzejniki. Instalacja będzie wypełniona glikolem. Stwierdzilem ze ogrzewanie gazowe nie jest bezpieczne. Zlikwidowalem termę gazową i zastąpiłem ja przeplywowym
podgrzewaczem wody 12kW.W domku mam zasilanie 3x400V a na dachu umieściłem wełnę mineralną /latem znakomicie izoluje od słońca/ całość zadaszylem i dołożylem taras. W takim domku da się mieszkać zimą, ale jedyny warunek to całą instalację wodną trzeba przerobić na wewnętrzną. Pozdrawiam.
Brawo Ty
Do dupy
@@jacekzielinski8902 dobrze kmini teoretyczne twierdzisz ze do dupy,napisz co do dupy?poddaj pomysł o usprawnienie! , wg mnie dobrze w teori lecz praktycznie zobaczy sam.
Do dupy to bedzie jak bedziemy siedziec i nic nie robic..
Przyklad przyszedlem mieszkac na wies z duuuzego miasta kupilem piec uzywany gorniak 20kw, ktos mi powiedzial ze zje mnie z butami.
W pierwszym roku nie zjadl a wpierdolil mi ok 4.5t wegla
Zaczalem tez kombinowac po przeróbkach w tym roku zjadl do dzis worek big bag czyli 1,100kg i 4metry drzewa piec chodzi 24h udlao sie....
całoroczny tam gdzie temperatura nie spada poniżej +10 stopni
Spałem tak w swoim domku jak było -5°C na zewnątrz. Spałem w porządnym śpiworze zimowm, miałem słoneczko na butli gazowej, którym nagrzałem sobie wieczorem do 15°C bo wydajność tego w takiej chudej blaszance jak domek holenderski jest slaba, ale bałem się zostawić to włączone na noc. Rano miałem 3°C w domku. Te domki są w zimie tylko tak dobre jak obłożona chudym styropianem wiata śmietnikowa. Swój już przebudowałem i ociepliłem, poza sufitem co będę robił na dniach bo kończę remont dopiero.
W tej chwili jak to oglądam mam na zewnątrz 11°C i wiatr 8-14m/s. W środku bez grzania w nocy mam 18°C i wilgotność 59%. Jest 12 października szósta rano. Chcę tu spędzić czas od stycznia do marca, czyli najzimniejszy okres w Polsce.
11:50 ciepło ucieka Wam z tej blaszanki prawie tak jakbyście próbowali ogrzać podwórko.
Bardzo fajna relacja, rzetelne podejście do tematu. Bardzo ładnie utrzymymany domek, śliczny. Ogromnie miło jest zobaczyć domek tej samej firmy, którą my również mamy 😍. Świetne ujęcia z drona, super że było ognisko 🔥. Gratuluję pomysłu, realizacji i czekam na kolejne odsłony :) Pozdrawiam Serdecznie 😊 Czuję tu duży sukces kanału, trzymam mocno kciuki 🔥🔥🔥
Nie uważam żeby relacja była rzetelna. „Jest gaz ale nie podłączony”, nagrzanie jednego pomieszczenia i twierdzenie ze się wychładza bardzo szybko jest conajmniej głupie ponieważ temperatura oddawana jest we wszystkie strony. Bez sensu relacja.
Witam.Mam taki domek,zlikwidowałam grzejniki Elektr., w to miejsce za grosze30zł kupiłam grzejniki (jak w bloku),kupiłam piec z odzysku na drzewo i węgiel z płaszczem wodnym.Montaż pieca na zewnątrz(Nie śmierdzi dymem w środku)wiatrołomy pod nosem),zrobiona instalacja pod domkiem z PEtów,piec z płaszczem wodnym zalany płynem zimowym do chłodnic samochód.(koncetrat).Wystarczy pół godziny od podpalenia,a temperatura wzrasta w środku ok5 stopni po rozruchu ,a po 2 godzinach 21min(zamontowane zawory termo) stopni w sypialniach najwięcej miałam 33 stopni(uf jak gorąco)na ful pokręcone zawory. w ,,salonie,kuchni,i przedpokoju.. Domek posiada 2 sypialnie (panele grzejnik.łazienkę z wc (panel grzejnik),,wc osono,kuchnię z aneksem jadalnym.Mam 5 grzejników i cieplutko.Mogę w razie ,,W"" podłączyć ,,kominek"gazowy,który jest w wyposażeniu,jak i również panel grzejn. I w przedpok. również.Mieszkamy od kwietnia do listopada.Wodę ciepłą mam z bojlera elektr.(kuchnia i łazienka). Rewelacja,mój pomysł i projekt się sprawdził,całkowity koszt, wyniósł 2500złz montażem.Rewelacja.Polecam
Ciekawe doświadczenie.
Ja myślałem o piecu z wezownica
A myske3 ze bojler można podłączyć do pieca a na piecu gotować..jak w domu moim drewnianym
Uśmiecham się!!! 8 lat temu też miałem ochotę na taki domek, ale jak zobaczyłem to badziewie /nawet te niby całoroczne/ to zdecydowałem, że pobuduję swój, i ostatecznie tak zrobiłem 6,2x10,5 szkielet stalowo-drewniany ocieplony pianą ze wszystkich stron, poddasze graciarnia, grzanie koza na drewno i powietrzna pompa ciepła 3,5kW. Współczuję wam wydanej kasy, troche więcej chęci i da się wybudować własny domek. Wiary w siebie, jak ktoś chce projekt to udostępnię.
A dlaczego niekupili domkow finskich? Te by byly pasujace do naszego klimatu.🤔
@@wiesawpopawski7193też jestem tego zdania.
Super! Bardzo fajne są takie filmiki! Uwielbiam je oglądać!
Dziękujemy za poświęcenie, szczególnie za to jedzenie z mikrofalówki w plastiku.
My spedzilismy swieta w domku angielskim, po 2 tygodnie. Domek tzw caloroczny.
temp w srodku ok 19 C. Ogrzewanie gazowe. Jedna butla 11 kg propan butan na dwa dni, czyli koszt 25 zl . Domek nie ocieplany dodatkowo.
Uważam że ekonomicznie,to są uroki campingu .
Przepiękny domek 🌹💐gratuluje 🍀🌹 pozdrawiam
Mieszkamy w angielskim już 2 lata . Pierwszy sezon grzane grzejnikami na prąd . I odczuwalnosc cieplna słaba, bywało zimno . Ja jestem ciepłolubna. Założyliśmy normalne grzejniki postawiliśmy piec na ekogroszek w garażu blaszaku ocieplonym. Piec połączony z domkiem ( rurki od ogrzewania ,skopane w rurze preizolowanej , owca grzana w bojlerze ( w garazu) pod prysznicem mam wrzątek , kaloryfery gorące , . Temperatura w domku id 23 stopni w górę ( zależy jak ustawimy na piecu) Za oknem bestia ze wschodu a tu cieplutko :-) Domek Nie jest dodatkowo docieplany . Na dachu leży śnieg więc chyba strat ciepła nie ma :-)
Witam i cieszę się, że nie jestem sam:) Mieszkam w podobnym domku od 2009 r. Ogrzewanie to kominek w salonie na drewno plus dwufunkcyjny kocioł gazowy i butla z gazem LPG. W tym roku dołożyłem ogrzewanie podłogi w łazience i pokoju dziecka. Jedyna modyfikacja to obłożenie dołu domku styropianem, żeby wiatr nie hulał pod spodem i kabel grzejny na instalacji wodnej. Bestia ze wschodu nie straszna:) na zewnątrz w tej chwili - 15, a w środku 23-24 stopni, a jak za mocno dorzucam do kominka to potrafi być i 26;) Da się żyć;))
@@zwykyrobol1502 też założyliśmy kable grzewcze na wszystkich rurkach aby nie zamarzała np. woda . Mamy też jako alternatywę podgrzewanie wody piecem na gaz a grzanie kaloryferów piecem na prąd . Kominek jest gazowy bardziej dekoracyjny :-) jest też wyprowadzony komin i jakby już wszystko zawiodło albo prądu nie było to wstawiamy taki piecyk typu koza , górnego spalanie ,gdzie wsypuję się opal się 3 dni bez dokładania . Po spaleniu wynosi się cały piecyk i opróżnia z popiołu. Przetestowany , popiołu zostaje pół szufelki / mała miseczka , piecyk lekki . Patent z PRL-u :-) Mój mąż ciągle coś przerabia i udoskonala w tym domku , zamierzaliśmy później go sprzedać jak powstanie murowany dom ale teraz to już jest taki fajny ten domek że aż żal :-) . Nadal mieszkamy na 59 M2 . Domek nie ocieplany dodatkowo . Fakt jak jest mróz i wiatr to piec sporo opału spala i tu i ówdzie czuć że chlodnawo . Domek wersja całoroczna . Gdyby dało siego docieplać nie niszcząc lub zostawiając te ściany z blachy to by było super :-) Myślimy też nad dociepleniem podłogi od spodu bez przyklejania styropianu . Bo podobno po jakimś czasie podłoga pod styropianem gnije . Podobno pomiędzy istniejącą podłogą a ociepleniem powinna być przestrzeń i wentylacja.. Tak na zakoncze dodam , że myślałam, że my żyjemy hardcorowo ale ostatnio poznałam kobietę która od 6 lat mieszka w ....garażu blaszaku . Teraz jest już jej fajnie bo ma okna , ocieplenie i piec węglowy :-) Nasz domek z kuchenka gazowa, piekarnikiem, zmywarką i pralka automatyczna , normalnym sedesem i kabina prysznicową to dla niej był jakiś totalny luksus a dla nas absolutne minimum .
Taki mały domek uczy nie jednej rzeczą ale 1 jest oczywista . Nie trzeba nam w życiu tak wielu rzeczy( meble , ubrania, i inne) aby żyć i to całkiem fajnie :-)
Domek ma prawie 45 M2 :-) nie 59
Ogólna zasada jest bardzo prosta.Im lepiej docieplisz domek tym mniej spalisz opału i więcej pozostanie kasy w portfelu-nic pośredniego,nie da się.Te domki,holenderki są projektowane pod kątem innego wykorzystania niż to do którego próbujecie ich wykorzystać.
@@jacekborowski3370 Mam angielski nie holenderski
mieszkałem w takiej przyczepie rok w Anglii,do najbliższego sklepu było godzine piechotą,same pola wokół,fajne wspomnienia
Ja to samo na farmie kwantowej mega przezycie
w takiej temperaturze to w namiocie się komfortowo śpi xd
Fajny filmik jako recenzja. Pozdrawiam 🙌
Największy problem to zimny mocny wiatr . To najbardziej wychładza domek i zużywa się więcej węgla . Grzanie prądem w w taką zimę jak jest teraz to.... z torbami można pójść . Rachunki straszne , wiem z autopsji ( prąd taryfa G)
Planuje podstawić mały domek - 50mkw - ogrzewanie podłogowe elektryczne+ kominek rezerwa ...mysli Pan że cena grzania w zimę bedzie b.duza ?
@@haarhaar8503 to zależy od wielu czynników , u każdego inne warunki pogodowe i parametry domku też mogą być inne. I u nas najpierw granie grzejnikami na prąd z termostatem . Było drogo , 1 lekka zima ( luty +5 stop) i rachunek 1500 zł . Domek nie docieplany dodatkowo przez nas ani ściany tzw całoroczny . Założyliśmy zwykle kaloryfery i grzejemy piecem na ecogroszek stoi w garażu obok domku połączenie w rurach preizolowanych w kaloryferach woda , rurki ocieplone wełną. I zużywamy węgla teraz przy -10 , -20 stopniach w największe mrozy za 800 zł ( 1 tona / mc . Niby nie mało ale odczuwalnisc cieplna ogromną , chodzimy w krótkim rękawku mamy od 22 stopnie do 26 jak sobie ustawimy . Jakbyśmy docieplili to pewnie byłoby jeszcze mniej Ważne jeszcze to podwójne okna My mamy spięte 2 systemy jak wygaśnie wyłączy się piec węglowy to włącza się elektryczny i kaloryfery dalej ciepłe . Woda grzana w bojlerze przy piecu lub na gaz bo piec tzw. Junkers jest jeszcze . Myślę że to takie nasze eksperyment y trzeba sobie posprawdza co sezon ulepszać pod siebie :-) . Powodzenia
spróbuj grzać prądem obecnie
od października mieszkamy w domku holenderskim, ocieplonym, dogrzewamy się elektrycznie, trochę kosztowne, ale rewelacyjnie, wokół jeziora i lasy.... super...
My właśnie jesteśmy w trakcie zwiedzania firm z domkami i wybierania:) od marca chcemy zamieszkać w nim już całorocznie. Oczywiście ocieplimy, zbudujemy też kotłownie i rozprowadzimy centralne ogrzewanie. Taki mamy plan. :)
Żegnamy się z cieplutkim, ale wynajmowanym mieszkaniem w bloku i witamy przygodę 😎🙂
Nie marzniecie? Jaka temperaturę utrzymujecie tak, żeby czuć się komfortowo?
@@inesss3851 oj tak też o tym myśle ziemie pod warszawą mam :D ale bulić komuś co miesiąc prawie 3000 za wynajem mieszkania to absurd
Dzięki za materiał, komentarz dla zasięgu.lapka w górę też.
Witam mam domek holenderski letniskowy od 4 lat nie raz przyjeżdżaliśmy zimą na działkę i nie było tragedii ale zawsze był odpalany kominek w salonie a sypialki grzane farelką z termostatem i było spoko (grzejnik na ścianie to nadaję się jak jest na dworzu 5 stopni )ogólnie mówiąc holenderka na działce super sprawa
Co to jest ten "dwórz"?
Mieszkam w podobnym juz 6 lat. Zamontowalem webasto mokre I daje rade. -12 bywalo na zawnatrz, a w srodku 22. W tym roku now okna wsrawie I elewacje z welny. Koniecznie, bo wilgosc faktycznie daje sie we znaki.
Te elektryczne grzejniki w suficie, to kompletna pomylka.
Witam, i jak modyfikacje?
W przyszlym roku planuje kupic taki domek i w nim zamieszkac. Czy izolował może Pan podloge / dach? Pozdrawiam
@@RetroTechnika gościa nie ma już zaczadził sie przez brak wentylacji XD
@@yaro_boro7104 zmieniłem koncepcje całkowicie i odpuscilem ten domek :D
Fajnie się was oglada
Niezła ilość wyświetleń, jak na taka mała ilość subów 👍👍👍
Fajne to w środku :) nawet troche miejsca jest :)
Niema się co czarować czy to całoroczny czy letniskowy to zimą prz temp. poniżej zera nie daje się w tym mieszkać na dłuższą mete, ogrzewanie prądem wychodzi drogo, ogrzewanie gazem z butli ma jedn plus bo szybko idzie nagrzać domek, ale też poważny minus bo wydziela się para wodna i w początkowej fazie grzania na wszystkich meblach, szybach, ramach okiennych osiada rosa, poza tym w całej instalacji zamarza woda. Biorąc wszystkie za i przeciw bez poważnych pracochłonnych i kosztownych przeróbek takie domki nie nadają się do zamieszikwania w zimie w temp. poniżej zera
Ten film przekonuje mnie, że żeby mieć odskocznię i zapewnić sobie weekendowy wypoczynek, to jednak trzeba zainwestować. Brak izolacji takiego domku sprawia, że w Polsce trudno z niego korzystać przez pół roku. Niestety, ale mamy u nas sezon grzewczy trwający co najmniej 6 miesięcy. Z czego od czerwca do września potrafią być bardzo wysokie temperatury.
Mówimy o domku bez żadnej izolacji. Zatem w zimie jest zimno, w lecie gorąco. Żeby poczuć jak to jest w praktyce, to można sobie siedzieć pół dnia w samochodzie i odpalać co jakiś czas ogrzewanie. Efekt jest taki, że auto bez włączonego ogrzewania wychładza się bardzo szybko. Z kolei w lecie, to każdy wie, że ta puszka z blachy nagrzewa się do kosmicznych temperatur. Tutaj jest to samo. Bez stałego ogrzewania i chłodzenia w lecie, przydatność takiego domku to raptem 2 może 3 miesiące w roku.
Dodatkowo dochodzi problem z wentylacją i ogólnie odprowadzeniem wilgoci. Szybciutko te kanapy przejdą nieprzyjemnym zapachem.
Pociąga to za sobą spore koszty, dużo zachodu i zmusza później do ciągłego pilnowania co się z tym domkiem dzieje.
Nie wiem czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na wynajem weekendowy domków w agroturystyce, lub innych ośrodkach. Plus takiego rozwiązania, że nie jesteśmy uwiązani do jednego miejsca. Możemy pojechać raz w góry, a raz na Mazury.
Ciekawe co by było przy -15 ?
Mocowaniem kiedyś przez cały weekend w identycznym domku ale facet rozwiązał problem grzania w super sposób.Na zewnątrz domku stał pięć nadmuchowe odpalany drewnem pod domkiem przeprowadzone były rury tzw.spiro w izolacji a wloty z tych rur umieszczone były w podłodze było ich 4szt. Na zewnątrz było -14 a domku nad ranem +21 właściciel domku rozpalił w tym piecu na jakieś 2 godziny przed naszym przyjazdem weszliśmy do środka było cieplutko a z podłogi wydobywało się gorące powietrze Pan pokazał gdzie jest drewno dołożyłem do pieca kilka kloków Pan stwierdził ze wystarczy to na jakieś 4do 5 godz.więc poszliśmy wędrować pod lodem wróciliśmy po 4 godz.w piecu się jeszcze paliło a w domku było +20 poszliśmy spać około północy po położeniu do pieca na Maxa rano jakaś chyba 7 godz .pamiętam że było cieplutko a w piecu jeszcze żar.Myślę że sposób na ogrzanie takiego domku jest godny uwagi .
Sorry za wędrowanie pod lodem 😄😄😄 nie sprawdziłem tekstu
"pięć nadmuchowe odpalany drewnem" :) :) :)
Super domek. Pozdrawiam
Biedna, Kasia 😍
Zwięźle, konkretnie i ciekawie !!! 👍Dzięki 😁
Fajny film Pozdrawiam
Przetrwać da się i w namiocie (wojsko na poligonie mieszkało tygodniami w namiotach ogrzewanych kozą),można w dobrym śpiworze spać na sniegu, tylko czy o taki standard nam chodzi? Konstrukcja takiego domu , a właściwie jego izolacja, może się sprawdzić w dodatnich temperaturach otoczenia.Szkoda zdrowia na dłuższe eksperymenty.
Dokładnie)))
Kurcze ładny domek👍👍
U mnie tesciu ma taki domek pamiętam jak przywieźli go 12 lat temu na pusta działkę i patrzę teraz na to jak to wyglądało tak jak na filmie a jak jest teraz z dobudową 🙊 większość zimy tam spędzamy teraz 😊
Czy domek teścia jest całoroczny? Jaki system ogrzewania? Jaka powierzchnia?
Pozdrawiam
Ciekawy film 👍
W dzisiejszych czasach nie ma zim i mrozów to nie ma co narzekac, ja nawet w domu rzadko grzeje. Kiedys non stop -20 nocami -35 bo jestem z bieszczad a teraz mieszkam w miescie i w dzien 5 na plusie w nocy 0 , przecież to smiech na sali . Wracam w bieszczady a tam srednio plus 2 .
Dom jest wyziebiony. Potrzeba by dmuchawa przemyslowa przez pare godzin dac na opor... A przewod ma naturalne chlodzenie. Swoja droga to cud ze ciagnie iles grzejnikow na takim druciku... TAK dla bezpiecznej zabawy to by trzeba sile... A biwak zimowy fajny! Pozdrawiam.
Tylko dobry klimatyzator, i w chwilę można nagrzać.
Wystarczy w każdym pokoju świeczke zapalić. 😊
Może mate grzewczą zamontujesz w podłogę, kolega w przyczepie kempingowej zamontował i był zadowolony bo jak wiadomo zawsze ciepło ucieka do góry, a dzięki tym matą grzewczym ciepło się dobrze utrzymywało w całym pomieszczeniu.
W 2001 roku na poligonie w Nowej Dębie spaliśmy w namiocie gdzie grzanie było tylko z piecyka typu koza i nikt nie umarzł fak mieliśmy na sobie wszystko co się dało czyli ocieplacz dresy i mundur spało się w czpce uszatce i kurtce bechatce to były czasy teraz snieg byl 3 dni i po zimie
Witam was,
Ogniska juz dogasa blask...:)
Ale pieknie, ognisko w zimie i harmonijka, pozdrawiam serdecznie
Polski język, trudny język.
W tych domkach mieszkałem w latach 97-99 w Niderlandach jak wyjechałem na saks! Można było by opisać historię z wątkiem przygód🙃
Pozdrawiam serdecznie 💞💞💞💞💞💞💞
Na grzejnik trza dmuchać... 😊
Raz koło FRANKFURTU SPALIŚMY
PRZY MINUS 7 W BUŚIE BLASZAK
DWA SPIWORY I KOC NA GŁOWE
I BYŁO SPOKO I TO BYŁA SZKOŁA ŻYĆJA
Przynajmniej browara nie trzeba schładzać.
fakt, u mnie też są niskie temperatury i nie muszę wstawiać napoi, w tym browara do lodówki.
Miałam taki. W lecie było potwornie gorąco, jak w podgrzewanej puszce konserwowej, a w zimie nie korzystaliśmy z niego że względu na cienkie ściany.
Ten domek trzeba docieplić i podwójne okna założyć ..
Niestety ładnie wyglądają i są dość tanie jak na wykończone lokum ale wolałbym dom drzymały podwozie z wozu i kupić kontener po termie spożywczej do przerobienia za grosze
Witam, jesteśmy zaręczoną parą (ja jestem Hiszpanką, a mój chłopak Polakiem) będziemy mieszkać w domku holenderskim przez 1 rok i mamy wiele wątpliwości, szczególnie zimą, czy moglibyście nam pomóc z jakimiś wskazówkami dotyczącymi wody?
Fajneeeee... 🍟✌️🤗✌️🍟
Polecam nagrać replay jak przyjdzie obiecana Bestia" ze wschodu minus 30 stopni :))))
Jast bestia,mieszkam cały czas, domek tzw całoroczny z podwójnymi oknami . Nie docieplaniu dodatkowo , . Grzanie kaloryferami z piecem na ekogroszek z podajnikiem . Temp w domku 23 stopnie lub więcej . Jest fajnie cieplutko , przyjemnie , Rewelacja . Da się :-)
HAHAHA u mnie w zachodniej Kanadzie juz jest..tyle ze w nocy bylo minus 45 C...
@@husky_47 Nagrywaj filmy z Kanady, chętnie pooglądam.
@@husky_47 no i te minus 45 , w jakich gaciorach chodzisz.
@@ogrodpodlasem zgadzam się z Panią. Też mieszkam w takim domku całorocznym i zimą temperatura 23 stopnie i więcej przy ogrzewaniu centralnym z piecem na drewno. W tym roku planujemy ocieplić domek, żeby był jeszcze większy komfort mieszkania. Pozdrawiam serdecznie. 🙂
W moim domku sezonowym zamontowałem kominek daje mega dużo ciepła. Teoretycznie dało by się zimować, co dwie godziny trzeba dołożyć. Ale pojawił się inny problem zamarzła mi woda. Sama izolacja rur nic nie dała trzeba zamontować kable grzewcze.
Na wiosne powinny pojawić sie pieczarki pierwszy wysyp
nic sie nie da zrobić z temperaturą przy tak małych piecykach , to przecież konstrukcja aluminiowa , dobra na burze ;) ale ogrzewanie to z 15KW na te kubaturę , amelinium skutecznie oddaje ciepło do otoczenia
Zamontuj klimę z funkcją grzania i będzie git.
Ocielenie ścian nic nie da . Rury zawsze zamarzną.
Pozdrawiam y z campingu w Limburgia NL
podłączam !!!
Jaki jest cel/sens tego "doświadczenia"?
Rozumiem sprawdzenie możliwości użytkowania takiego domku w normalnych, warunkach, przynajmniej przez tydzień, jak nie na stałe, z podłączeniem mediów i wyliczeniem kosztów. Ale to tutaj mogę porównać do kogoś, kto jednorazowo sprawdza, czy nadaje się na morsa, tylko bardziej bez sensu.
Całe ciepło wychodzi przez dach
Te domki są lekkie i są lekko ocieplone styropianem.
Prześwity wszystkie proponuje wypełnić pianką i od razu odczujesz różnice
Jak wam się mieszka tak latem i w chłodne dni, ile tak koło daliście za ten model,,,, fajny
39 tys.
Jest wykorzystywany jako letniskowy. Nikt nie mieszka na stale. Moja nocka w zime to taki eksperyment bardziej.
Najlepiej się egzystuje pod tipi, ognisko na środku, i śpi się pod wyprawionymi skórami zwierzęcymi, przed szałasem wataha dla obrony przed niedźwiedziami😄
09:19 - haha to niezły bushcraft ;-)
OsA, no to teraz jeszcze powiedz jaki był stan licznika prądu przed i po eksperymencie?
Pozdro Wariat i przekaż wyrazy współczucia dla Joasi, mam nadzieje, że ta ekstrakcja dotyczyła (tylko) zęba mądrości, a nie jakiegoś innego.
ile kilowatogodzin zużyłeś na ogrzewanie?
Ja kiedyś po imprezie, pijany spędziłem noc na przystanku autobusowym było - 7, przeżyłem choć sie nie wyspałem, ale dupe musiałem przez godzinę zmuszać do wstania, i jeszcze na silnym kacu a do chaty miałem ok 35 km,
Oj losie losie.. Po co wychodziłeś w nocy z imprezy... Dobrze że przetrwałeś...
@@janinap7283 Bo impreza się skończyła, wyszedłem z nowo poznana dziewczyna, koledzy odjechali a ja po chwili zmieniłem zdanie że jednak nie chce iść do tej dziewczyny, miała na imię Róża 😀Ona poszła do domu a ja na przestanek😀 wtedy miałem okolo 20 lat, teraz mam 35 ale tamto zimno czuje do dziś....
Farelka ma tą przewagę, że ma wentylator który miesza powietrze. Gdybyś postawił zwykły wentylator obok tego grzejnika, to by pomogło.
Wynajmuje taki na tydzien jak jade na ryby i jak na dworze jest -2 to w środku bylo +20 pare musielismy okna otwietac
Tez mam taki domek i nic nie ocieplony tylko w calosci zrobiona przestrzen duzy salon i cala zime mozna byc ,zamontowany piecyk szamotowy koza taka ładna z szyba przednia jak sie napali w mrozy temperatura w srodku po godzinie czasu 25st na koszulce mozna siedziec polecam
Maria Fikus, najbardziej optymalne rozwiazanie z ta koza,/stare bud.nie ocieplane,ale szyby podw. 70 m do 30 stopni jak podchajcuje /ze wzgledu na grube sciany dzialowe,kuchnie i lazienke trzeba dogrzac,..-/wiec w takim domku jest milutko,...mrozy nie straszne-caly sezon od 10m-15 m2 drewna
2
10 lat temu tak myślałem o kozie, zrezygnowałem bo nie chcę spłonąć razem z domkiem.
panie ja jak mam 19 st. to w domku czuje się mega komfortowo. zrób coś z tym, a będzie Ci łatwiej. pomyśl o dociepleniu ścian itd.
Skoro nie zamarzyłem w nomiocie przy -6 to wy też przeżyjecie spokojnie
Czy piec centralnego ogrzewania można założyć tutaj
Nie rozumiem..
To nie wina grzejnika..
Jak go wyłączaliscie w nocy to nie dziwne że temperatura spadnie..
Witam tez mam w holandi atlas 12x3.5 .zero ocieplenia. Pozdrawiam z Dortmund
Najlepiej to koze wstawidz odrazu będzie gorąco w gaciach można chodzic
A idz pan, fuj
U nas właśnie mieliśmy kozę a potem został zrobiony kominek którego ciepło jest poprowadzone po pomieszczeniach i jest super
Grzejnik olejowy też nie da rady, 2kW to 2 kW i żadne czary tego nie zmienią.
taki domek po zakupie trzeba docieplic... niestety...nawet jak jest caloroczny... a im starszy tym gorzej...
Masz taki całoroczny i docieplany był?
@@ogrodpodlasem Nie mam kolezanka w UK mieszka w takim 4 rok ..gdzie zimy to plus 5 to minimum ,wiec znam temat jesli znasz sie na budowlance ,to powinnas wiedzec c,co to stefy klimatyczne, czy tez przemarzanie scian, utlenanie i degrdacja ocieplen
Gdybyś wymusił cyrkulację powietrza to ten grzejnik może działał by lepiej.
A jaki efekt da sam nadmuch powietrza na grzejnik? Skoro farelka była włączona z nadmuchem dała 19 stopnie? Grzejnik na ścianie jest grzejnikiem punktowym.
To jest dom letni czy zimowy ?
Całoroczny angielski.
W praktyce (w warunkach polskich) nadaje się do użytku jak nie ma mrozu.
Pojedyńcze szyby to porażka. Wymień je na podwójne i gazowane. Niestety są grubsze, i trzeba przeróbki. A ogrzewanie zrób włączanie na SSMSA. Ja dobę wcześniej.
Wszystko spoko, ale muzyka pasuje bardziej do filmu z sekcji zwłok albo oględzin zgliszczy.
Hahahaahha jaki komentarz😂😂
Raczej to też kwestia rozgrzania wyziębionego domku wczesniej. Wtedy grzejniki dałyby radę.👍
To właśnie chciałem wiedzieć czy da się pomieszkać w domku letniskowym w zimie, jaka temperatura jest w środku bez ogrzewania przy takiej temperaturze zewnętrznej. Ale mam pytanie: Ile licznik energii elektrycznej pokazywał zużycie prądu przez ten czas?
Niestety zapomniałam sprawdzić stan licznika przed rozpoczęciem nocki.... Być moze powtórzę kiedy ten eksperyment.
Nie Frelka nie grzejnik olejowy ,nie grzejnik intuicyjny,proponuje Klimatyzację u mnie sprawdziła się rewelacyjnie na cały ROK ale koszt 4 tyś.zl
Do bani taki dom
..ja też mam w takiej holenderce klimę od kilku lat i jest super oczywiście w chłodne dni nie w duże mrozy.
I klimatyzację też można włączyć dobę wcześniej, przez telefon?
Szkoda, że Pan nie podal stanu licznika przed i po.
Ile prafu poszło. Ile zaplaciliscie
Witam. Czy wiesz może ile watów mocy ma taki grzejniczek. Pozdrawiam.
Nie jestem pewien ale chyba zaledwie 400W.
Na Syberii też się da przeżyć
Barakowoz. Dobry na budowe .
Niektórzy w domu mają gorzej
Niektórzy nie maja domu
Ekstra , lubię nowe widoki . Brawo 👍👍👍👌❤
A ja dziś na spacerku bo piękna słoneczna pogoda dziś w Warszawie.
th-cam.com/video/g8b7rZ8J5Vs/w-d-xo.html
Pozdrawiam i życzę miłego dnia z Warszawa Polska. ✌🖐😘🇵🇱
co myślicie o domkach z firmy letniskowo?
dlaczego nie docielicie tej budy?
Bo bikt tu nie przebywa zimą generalnie
@@58OsA ale w lato sauna, to też nie do wytrzymania.
Z zadaszeniem - nie jest źle obecnie.
Witam serdecznie.
Podobała mi się twoja prezentacja .
Dzięki temu napewno szukać będę całorocznego domku.
Czy tam gdzie to kupowałeś były do wyboru i całoroczne?
Ile M2 ma twój dom i jaka cena jeśli to nie problem.
Byly tez caloroczne, ale nie ogladalismy bo byly drozsze a nasz budzet byl ograniczony. Domek kosztowal 39000
To sporo kosztował a ile ma metrów kwadratowych
Gdzie kupiliście ?
W Poddębicach. Tam jest dwóch sprzedawców. U tego co miał większy wybór
A jak z transportem zapewniają czy we własnym zakresie
POLACY NIEWOLNICY WRACAJCIE DO POLSKI!!! ŻYJCIE NORMALNIE A NIE JAK KLOSZARDZI!!!!!
Ja kupilam taki domek 2 tyg temu. Chcialam spytac czy trzeba go zglaszac instytucjom?
Jest film na kanale "Domek Holenderski a polskie prawo"
Niestety trzeba zgłosić a powyżej 35 M2 trzeba mieć takie samo pozwolenie jak na budowę domu. Wiem bo przechodziłem ta całą procedurę. Mój domek ma powierzchnię 44,4 M2.
Ty chopper sam sobie napytałeś biedy. Prawo budowlane dotyczy obiektów na stałe związanych z podłożem. Ja swój domek dziś mogę przesunąć o 5 m, a jutro np. domek wywieść z działki. I gdzie tu potrzebne jest pozwolenie? Zbytnią nadgorliwość na ogół szkodzi...
@@dorotakrauze2670 Nie do końca tak jest jak piszesz.oprócz prawa budowlanego w którym nie do końca wyjaśniono termin trwale związany z gruntem jest orzecznictwo sądowe które to pojęcie precyzuje.Nie ma to żadnego związku z zastosowaną techniką budowlaną(fundament,kotwy). Proponuję zgłębić temat.
Jak masz SWOJĄ działkę nikomu NIC nie musisz zgłaszać!!!! Żadne zgłębiane tematu !!! JAk dzierżawisz to musisz mieć zgodę właściciela. Zgoda właściciela będzie potrzebna do podłączenia mediów. W 2020r w maju postawiłam holendra na DZIERŻAWIONEJ działce. Działka należy do nadleśnictwa. Także ten tego - kogoś niżej poniosło z tym prawem budowlanym. A to na potwierdzenie prawdziwości mych słów:
Obowiązujące ostatnio Prawo budowlane zostało znowelizowane na mocy Ustawy z 13 lutego 2020 r., podpisanej przez prezydenta 3 marca 2020 r. Ponieważ nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie sześciu miesięcy od daty opublikowania w Dzienniku Ustaw, a więc już wkrótce, planowanie budowy należy opierać na nich.
Chińskie przysłowie mówi, że nawet najdłuższą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Za taki pierwszy krok na drodze do własnego domu można uznać zapoznanie się z obowiązującym Prawem budowlanym.
Budowy niewymagające pozwolenia na budowę - art. 29
Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego, a konkretnie artykułu nr 29.:
Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa (m.in.):
1a) wolno stojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane;
2a) wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki;
Ojciec chrzestny) like
Co to jest za grzejnik podczerwieni ??
Ultrafioletowy
Farelka ma wentylator a ten na ścianie to pożeracz prądu
Jakim dronem kręcone?
Mavic mini
Do takiego domku piec truma albo nagrzewnica te ścianki grubości 7cm niestety nie na Polskie zimy już kontener z płyty warstwowej jest cieplejszy
witam pomoże mi pan takie coś zbudować
Ile kosztuje taka holenderka?
Ta z filmu 39 tys. Ogolnie ceny holenderskich to przedzial 20-150 tys.