Співбесіда: QA Lead #8
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 9 ก.พ. 2025
- Станьте спонсором цього каналу, щоб підтримати канал та отримувати бонуси:
/ @qa.ukraine
🎁Промокод на нашу курс-лекцію "Авторські лайвгаки для написання тест кейсів": youtube10
Сторінка курсу: edu.qaukraine.o...
👉Навчання у спільноті: edu.qaukraine....
👉Telegram канал: t.me/qaukraine
👉Підтримай нас: www.buymeacoff...
_______________________________________
Тренувальна співбесіда на вакансію QA Lead: qaukraine.onli...
Наші тренувальні вакансії: qaukraine.onli...
🔸Співбесідує Олекса Мащиць: linktr.ee/mr.neo
🔹Кандидат Євгеній Толчинський / evgeny-tolchinsky
За «Віль бі туморов» - лайк 😂
😂😂😂
Було цікаво, дякую!
Великий, хлопці, вам респект! Євген - досить відома людина у QA-ком'юніті України, приємно було його побачити, дякую, Олексо!
Дякуємо за відгук! Нам також було приємно бачити Євгена на каналі, не часто синйорні фахівці мають сміливість виступати у ролі кандидатів на публічних співбесідах.
Дякую за відео, дуже пізнавально вийшло)
Коли був розподіл по командам, то мінус нового розподілу - це залишати сеньйора куа з джуном бо це вже не ментортсво а постійний догляд за джуном, що призведе до вигорання сеньйора і він доволі швидко піде. Це б круто спрацювало б якщо у куа були б однаковий рівень експертизи.
Я б залишила як було з самого початку (куа окремо) , але тут є важливим момент як раз таки правильний розподіл обовʼязків куа спеців. В кожній окремій девівській команді буде набір фіч якими вони займаються і от для перевірки тасок в скрамі я б запрошувала куа , а для регрессій/визначення ризиків при розробці нових фіч (з боку тест стратегії/тест плану) - куа існували б в своїй окремій команді. Це дасть: прозорість між командами та фічами який, як це не дивно, забезпечили б і куа. Кожен куа буде в курсі того, що відбувається у девів та буде розуміти і розбиратись в повному спектрі фіч та змін, зможуть замінити один одного якщо що. Тобто вони всі будуть повноцінною частиною обох дев команд. І от саме сеньйор куа може бути їх таким трейні лідом (це дасть йому певну експертизу та ентертейнмент).
Але так, тут можна багато і довго обговорювати😁
Дякуємо за відгук!
Хитрість питання полягала в тому, що чинний розподіл команд зовсім не поганий, хоча може здатися незвичним чи нестандартним. Проте він може викликати різні думки та міркування про процес тестування та його вдосконалення. Тут й робиться своєрідний "зріз" експертизи та розуміння підходів до роботи з боку ліда.
Також це саме той тип питань, на які немає "правильної" відповіді.
Про поділ команд не зрозуміло. Чому Євген вважає шо дві команди по 2+2+2 краще ніж роздільно фе і бе? Мені цей підхід не подобється у данному контексті абсолютно. Бо якщо на БЕ робота гарно виконується то це просто дублювання тестування оскільки ти всеодно частково перевіряєш той самий бек на ФЕ
Такі питання завжди без єдиної правильної відповіді та часто доволі підступні, бо в реальності дуже багато факторів впливатимуть на реальні сетапи команд.
Теж погоджусь що зазвичай БЕ будуть випереджати ФЕ (що не є критичною проблемою, головне щоб контракт з обох боків було погоджено і виконувався), але мабуть то на WIX то така специфіка)
Мала змогу додивитися відео до кінця і хотіла б прокоментувати ситуацію з сіньйором і формальним лідом. З"явилися наступні запитання: чому сіньйора не могли підвищити до ліда і чи була нагальна потреба наймати формального ліда? Якщо ні, то можна було б просто обговорити те, чого не вистачає поточному сіньйору, щоб він став лідом і просто відправити на якісь толкові курси (всьому ж можна навчитися, потрібне тільки бажання). Запланувати те, що сіньйор буде переходити на ліда і спланувати або перекидку ще когось тільки на автоматизацію, або зробити мануальщика універсалом, щоб і швець, і жнець, і на дуді гравець, або взятти нову людину тільки на автоматизацію. Але всерівно схиляюся до тієї думки, щоб люди в команді (по можливості) були універсальними. Так, є винятки з правил і свої причини, але це можна просто гарно обігравати і тоді буде він-він.
Звичайно всюди треба намагатись наблизити він-він для всіх. Але життя не книжка і ситуації можуть бути дуже різні :) іноді у людини є амбіції і бажання носити капелюха більшого розміру, а нема бажання закривати прогалини в поточних навичках і знаннях, розвиватись (і не тільки технічно, софт-скіли теж важливі, тому щоб носити великий капелюх треба постійно збільшувати розмір голови - не всі це вміють). Ніхто не відміняв людський фактор - людина може була і готова по всіх параметрах, але чомусь не подобалась особисто дісіжен-мейкеру, причин може бути мілйон і трішки, просто це така не гіпотетична, а цілком реальна ситуація і автору питання було цікаво почути як кандидат розрулить цей кейс. Нікому ж не цікаво через місяць шукати нового ліда через те що поточний не зміг побороти неформального і помахав ручкою)
Цікава практична задачка, але, на мій погляд, ще до всяких масштабних перестанов треба провести відверту розмову з менеджментом з приводу того, а що вони взагалі хочуть досягти залученням нового ліда? Які проблеми вирішити? Що їх зараз з процесами не влаштовує? Бо якось дивно виглядає: працює собі команда роками, продукт живе, бабки заробляються (тобто, конкретна система розподілу команд все ж працює у данній конкретній компанії для даного конкретного продукту) і тут приходить зірковий куа і такий: це все фігня, ви робите все неправильно, а зараз я вам розповім як вам треба правильно пряцювати. Наврятчи такий підхід призведе до позитивних результатів.
Цікаве зауваження ;)
Якщо новий куа дійсно рокстар, а не із зіркою у лобі, то він перед впровадженням чогось нового і революційного точно не стане розвалювати машину що вже їде. Він може підкачати колесо, може поправити дзеркала, може змазати коліщата, але точно не стане на ходу робити капремонт/заміну движка. Машина може дійсно потребувати докорінної ревізії, тоді йому доведеться зібрати аргументи, підкрипити їх метриками (менеджери дуже люблять циферки накшталт -" це дозволить знизити кошторис на 20% або прискорити тайм-ту-маркет на 30%") - і якщо тестовий забіг в неробочій час покаже що на 95му бензині ця машина здатна їхати швидше ніж на 76му, то вагома частина команди буде за такі зміни (але не вся, бо люди за своєю суттю негативно ставляться до змін), особливо якщо частина зекономлених коштів буде розподілена між командою у вигляді бонусу за інноваційність).
42:08 Я думала, що моя регресія 70 годин на 1 девайсі - то багато XD
Чого тільки не буває у нас у тестуванні. Наприклад, часто можна зустріті регресійне тестування як основний вид тестування. Тестувальники на таких проєктах так і кажуть, мовляв, ми не робимо функціональне тестування фіч, ми просто постійно робимо регресію. Мова про мануальне тестування.
Головне не плутати прямоту в спілкування з грубістю 😅
Це точно. В житті у кожного свій "приціл" на такі речі, що часто викликає певні конфлікти.
Дуже багато питань до Євгена. Уявляю, як він приходить до замовника на міт і каже щось типу відключили світло, буду з телефону. Міро не покажу, давайте просто поговоримо.
Круто, дякую, но мені чогось бракує. Чого саме поки не зрозумів. Мабуть технічних питань, а може і ні =))
На жаль, це не повна співбесіда.
Що до технічних питань, то їх наявність та кількість залежитиме від вакансії. Опис тренувальної вакансії для цієї співбесіди можна знайти під відео.
🙄🤔😶😗😳😑🤗
Те, що називається "спектр емоцій" 😊
@@qa.ukraine ..так, радіємо, наші рідні ай.ті справи, крізь терни, нарешті впевнено йдуть угору, як не радіти.)
Скіл інтерв'ювера видно неозброєним оком) одразу видно що не запитує вікіпедійних визначень і заздалегідь каже що немає однієї абсолютно-вірної істини на всі випадки - цікавить хід думок.
Чувак ні чого не знає про Канбан від слова зовсім
Взагалі, у більшості випадків, люди знають лише свій специфічний досвід, мало кому вдається пояснити засадничі принципи чи загальну філософію. Так часто виникають суперечки, коли люди кажуть кожен про своє, а не про спільний предмет суперечки.
Які думки щодо канбану, що є ядром?
@@qa.ukraine відкрити і ознайомитись хоча б поверхово з канбаном займе декількох годин, а не розповсюджувати думки, що канбан тільки для сапорт або девопс. Погуглити про каденціі канбану, ролі, метрики свімлайни. Як виглядає дійсно дошка на проектах де є Канбан. Заспойлерю вона складніша ніж to do, in progress і done.
Не дуже зрозуміла питання про ядро . Але хочу сказати, що Канбан борода набагато складніша ніж 3 колонки. Канбан не буде Канбаном без лімітів work in progress and swimming lines ось вам інструменти менеджмента. Каденціі вони же мітинги (ось вам і демо). Канбан на мою думку гібче ніж скрам. Я вже мовчу про ступені зрілості.
Доречі, куди родився мій комент, який я до цього писала ;)
1:09 " мидл с джуном - це погана історія"😌чому?.. це дуже відносні поняття. Джун може дуже швидо "дотягнути" до мідла, якщо, наприклад, проект не дуже великий і складний.
Потрібен контекст, чому саме можна вважати це поганою комбінацією. Нічого особливого в ній немає, велику роль будуть відігравати такі аспекти, як особисті якості та експертиза.
@@qa.ukraine погоджуюсь, іноді і ліди/менеджери котрі забивали все життя цвяхи будуть думати що мікроскоп то така особлива форма молотка, тому такий наставник поряд буде негативно впливати на джуна