Pataki Gábornak: A bluetooth használati indoklásával nem értek egyet. Nem kell NET egy wifi-s kapcsolathoz. Az adatokat wifi is továbbíthatja. Sőt az sokkal stabilabb és nagyobb a hatótávja is (100m + is lehet. Mértük). Azonkívül megfelelő protokollt használva 1ms adatátvitel is lehetséges(elmegy az adat visszajön az adat) MESH is létrehozható vele. Így hatalmas távok is áthidalhatóik. Alkalmas kisfogyasztású akkumulátoros eszközökbe is.
A Citroen, két millióval olcsóbb (lesz). A cikketekben olvastam, hogy minden országban ugyanannyi lesz a bruttó ár. A töltési sebessége max. 100kw, amely számomra az igazi értékét adja egy elektromos autónak. 26 perc alatt tölthető 20-ról 80-ra. 44kwh-s aksival az átlagos töltési teljesítmény 60kw, tehát fontosak a részletek, hogy hány % fölött lassul be a töltés. A BYD Active max. 60-nal tölt, vagyis jóval elmarad a Citroentől. WLTP BYD esetén 310 km, Citroen 320km, tehát kb. egyformán hatékony mindkét jármű. A Citroen mellett szól még a franciás, citroenes kényelem ld. Tibor ec4 tesztje és a kiépült, tapasztalt szervizháttér.
Villanyon mit szervizelsz? Pollen szűrő, 50-80e után diffi olaj, 150-200ekm után fék betét, 5.1 fékfolyadék, és és 300-400e km után tárcsa betét, akku cellák. És már 15 éves autó, adod tovább a balkánra, vagy észak Afrikába, ha motorizálodik. A 2000 utáni autók nem fognak oda megérkezni 30-40 évesen, 505 Peugeot, és 123-as után.
Remélem ezeket a kocsikat veszik majd a cégek és évekkel később használtan elérhetőek lesznek az átlagnak is. Az én kocsim is taxi volt és az összes ismerősöm is használt kocsikat vesz. Új kocsit szalonból senki se tud megengedni így a cégeknek kell megvennie és munkásoknak használnia közben megtetszhet nekik és lehet megfelelő használt áron később vevők között lesznek a munkások.
Még az is játszik, hogy Németországból behozzuk használtan majd őket. Példa az MG4 egy évesen már elérhető 23.000 eurótól ( kb 9 millió Ft.), 4-5 évesen még jobb áron lehet hozzájutni. A BYD Dolphin alap változata a VW e-UP-al egy árban van újonan, az UP-ot 3 évesen 5-5,5 milliótól meg lehet kint venni, 4-5 évesen majd még kevesebbért, akkor jövünk mi és elvisszük őket.
Sok cég, teljesen felesleges, illetve sok cég, hozzáadott érték nélkül tesz rá +30% ot a termékre. De ha ez az extra kiadás,havi 100-200e megmaradna, vajon össze tudná tenni a legtöbb ember a 10M egy 50% önerőt? De eltértem a tárgytól. :)
4WD Seal annyiban lehet csábító, hogy 2 millió Ft-al olcsóbb, mint egy long range Tesla. (Perfromance-ról nem is beszélve) Az alap seal, pedig 20kw-al nagyobb akksival van szerelve, mint az rwd Tesla. Ahogy néztem bizonyos tesztek szerint akár még prémiumabb is a belseje, mint egy Model3-nak. Viszont az önvezető rendszere idegesítően béna, amiben a Tesla eleve piac vezető szinten van. Ha valakinek fontos az önvezetés, sávtartás, akkor egyértelműen Tesla. Szerintem kell még 1, max 2 generáció és tényleg ott lesznek az élmezőnyben EU-ban is.
Én is sok tesztvideóban azt hallottam hogy az ADAS rendszere, önvezetése elég béna a BYD-nak, de ehhez nem kell több generáció, utólagosan is lehet szoftvert frissíteni. Ma olvastam egy hozzászólásban, hogy a szoftverfrissítésben is igen gyengék még, kedvencem a Tesla, de nem ártana , vagy azt mondhatnám még jót is tehetne nekik egy igazi konkurencia. A BYD Seal amúgy , ha szoftvert leszámítjuk, menettulajdonságban, hatékonyságban, is majdnem, összeszerelési minőségben stb pariban volt a Tesla M3-al.
Remélem, hogy igazad van és messze elmarad minden önvezető funkcióban! Így már jobban érdekel!Talán még szoftveresen sem lehet rajta sokat segíteni, úgyhogy hosszú távon is oda lehet vezetni, ahová akarom! Talán így központilag sem lehet letiltani meg babrálni, stb! Számomra ez nagyon pozitív és látok benne valami féle reményt!
@@sandorfule6946simán jönnek rá távolról frissítések, és fejlett fedélzeti rendszere van. Van benne sávtartó és távolságtartó tempomat is, csak elég bénán csinálja amit csinál. De ez valóban javulhat idővel, későbbi frissítéssel.(meg persze az is lehet hogy nem fog javulni)
@@tiborkaldenecker3078 összeszerelésben minőségben, anyaghasználatban pariba van a Tesla M3-al? Segítek ezekben pont nincs pariban, ezekben magasan veri a Teslát, minden tesztben ezt emelik ki hogy 1. generácios Seal ezt meg tudja csinálni akkor a sokadik generációs Tesla miért nem. A Tesla legnagyobb hátránya a gagyi anyagok és szar összeszerelés
Tibor, az AC töltő nem elavult hanem más jellemzőkkel bíró készülék. Nektek szorgalmazni kellene, hogy az AC töltők telepítése is fejlődjön. Ha azt akarjuk elérni, hogy a villanyautók jobban terjedjenek akkor ezekre szükség lenne. Ha látnák az emberek, hogy úton, útfélen ott vannak a kis teljesítményű töltők akár villanypóznák aljába beépítve biztosan többen vennétek elektromos autót. Ameddig azt hallják és avval szembesülnek, hogy nincs töltő mindenhol, illetve azok veszik az elektromos autót akik otthon tudnak tölteni addig nem fognak váltani.
Erdő vs napelem. Nekem első szezonom napelemmel, és bizony sok bodza fát (igen, fa, és nem bokor) félbe, vágok. Csúnya torzó, de kell a napocska, ami egyre alacsonyabban van. Eddig egyik kérdéssel sem foglalkoztam. De sajnos 6-7m akácoknak is mennie kell. (közel 20db) Viszont ültettek gyümölcsfákat, leginkább őszibarackot, így -1 fa, +1 fa. 😊 Így próbálom kompenzálni, hogy erdő helyett, ne csak napelem legyen.
Töltési sebesség. Nálam a törekvés iránya a lehető, leglassabb. Most Nissan Leaf USA/Canada modellem van, es tud 120V-on, kb az európai szabvány hármasával, tehát 3,7kWh-nak a harmada, ~1,2kWh lehet. 10A 120V-on. Nekem ez tökéletesen elég. Csak kell hozzá 120V type I. kábel. És még lehet az is tud 8-10-12A (Ilyet még nem láttam idehaza) Nem baj ha a töltési idő, 2 nap, vagy egy délután, csak 15-20km megy bele.
A leafem olasz flottabol volt es nen inteztek az eves gariz. Ha van 500 autod akkor ha egy kettot venned kell mert tonkremegy akkor olcsobb mint ha garancia miatt szervizelsz cegkent.
Egy téma ötlet az élőre: kíváncsi lennék a véleményetekre, ha most valaki új autót akar vásárolni ti melyiket ajánlanátok? Jelen helyzetben melyik a legjobb ár-érték arányú elektromos autó?
A felhasználás dönti el, ha nem hagyományos dolgok alapján döntesz. Lehet tökéletes egy 10 éves Leaf, lehet Ionic, de lehet Niro, vagy ha új, és drága kell, mert meg kell mutatni, akkor Lucid Air kell. Nehogy szegény szagot érezzen a szomszéd akinek csak egy Passat R Line van, ami semmiben sem kiemelkedő, de drága újonnan.
A jövedéki adóval kapcsolatban szerintem helytelen lenne a kilométeralapú elszámolás. Energiafogyasztásról beszélünk (a jelenlegi üzemanyagok esetében is), vagyis az átvett energiamennyiség kell hogy legyen adó alapja - ha nem így lenne, holnaptól mindenki 10 tonnás teherautóval járna, mert az jól pakolható. A mai gyakorlat azért ilyen, mert egy teherautónak nem kell feltétlenül tankolnia nálunk miközben a mi útjainkat használja.
Szerintem a BYD fel fogja kavarni a piacot. Most nézem, hogy a SEAL ami lássuk be szép is nagy is!!! BLADE LFP 82kWh akksival induló ár 43k€. Nagyon baráti! Ha erre lenne szükségem simán venném!
Kedves előadók ! Budapesten egy áramszolgáltató telephelyén több töltő is van ! Kizárólag a céges autókat lehet tölteni rajtuk ! Korábban - hosszas bürokratikus regisztráció után - azt a 2db dolgozói autót engedtek csatlakoztatni, amit fél év után megtiltottak ! Inkább fizetik a - törvény által engedélyezett - bejárási hozzájárulást . Többeknek biztosítanak egy-egy dízel autót kizárólag hazajárás céljára ! Ennyire környezetbarát ez az öntömjénező cég !!!
Azért egy kicsit erős a BYD Dolphin-t a Dacia Spring kategóriába rakni azzal hasonlítani, amikor szinte akkora mint a VW ID3 H/SZ/M/T 4261/1809/1562/2770 mm, a Dolphin 4290/1770/1570/2700 mm. Még az Oplel Corsa-val sincs egy méret kategóriában. Az Opel Corsa nagyobb mint a Dacia Spring? Az opel Corsa méretei: 4061/1765/1435/2538 mm. A Dacia Spring méretei: 3734/1622/1516/2423 mm. Szöcske így lehet ferdíteni a valóságon. Mennyivel más világításba helyezi az árát a Dolphin-nek, ha azt mondjuk ID3 méret Gondolom tiltakoznál, ha a Tesla Model X-et a Kia e-Niróval egy kategóriába raknák. A BYD Seagull a Spring méret.
A Citroen lett a Springhez hasonlítva. Árban gyakorlatilag alatta lesz a Spring árának. Bár hallottam már, hogy brutál Spring akció lesz, de még a neten semmi jele ennek.
@@krisztianborbely6743 Hallgasd meg mit mond Szöcske rögtön az elején a videónak " Van egy viszonylag kis autójuk a Dolphin, ami feladja a leckét a többieknek,nem egy nagy autóról van szó, de egy jóval nagyobb akkumulátor kapacitással támad ebben a szegmensben, a Dácia Spring, Volkswagen e-UP ennél 10-20 kWh-val kisebb akkumulátor kapacitással rendelkezik" nekem ez egyértelmű, hogy a Spring-el és az e-UP-al egy méret kategóriába helyezi.
@@tiborkaldenecker3078 Ezt a részét hallottam. Sokkal nagyobb autó a Dolphin. Láttam élőben és Springem van. Viszont még az eleje felé a Citroennel is össze lett hasonlítva a Dolphin, ha jól rémlik és a lényeg, hogy a Citroen megállja a helyét. Mondjuk arról nem szól a fáma, hogy melyikben van aksifűtés. Téli közlekedésnél szinte használhatatlan egy aksifűtés nélküli autó, kivéve ha kis aksis, mint a Spring. :)
A Hyundai/Kia eseteben egeszen biztos, hogy az alacsony gyartott mennyiseg a problema (amit valoszinuleg ok fognak vissza), egy ismerosom 1.5 evet vart egy Kona-ra es vegul vett egy Model3-at (szerintem jobban jart).
Nem hiszem hogy a KIA/Hyundai fogná vissza a gyártást, a termelőkapacitás kb. ennyi (5000db/hónap/típus). (14 hónapot vártam az EV6-ra, és nem bántam meg, hogy nem tesla lett...) A KIA alulbecsülte az igényeket, mondták is meg látszott a nagyvonalú nyitó kedvezményekből az elején, amit a korai rendelőknek adtak - meg dübörgött a chip és egyéb alkatrészhiány akkor még. A polarizált napszemüveg problémával szembesültem én is, kellett keresnem egy hagyományosat :)
Furcs az alapján összehasonlítani a töltési sebességet, hogy mekkora a maximális érték. Sok autónál 20-30 % -os töltötségnél 20-30 %-ot esik a töltés sebessége, és ez végig csökken, míg más autók pl. BYD 50-60 % ig nem csökken. A furcsa az, hogy ugyan ez a blade aksi a Teslában kimagaslóan gyorsan tölthető.
Igen a HUDon megmarad a kep. A kozponti kijelzo meg a km ora elsotetul. Ez a technologia sajátossága... Mint ahogy az BYD atto3ban is nagyon menő a 90fokkal elfordithato kijelzo csak eppen portrait modban nem latszik rajr semmi polarizalt napszemuvegben😊
Balázs! A jó HUD igazán okos dolog és biztonságos, bár van pár hiányom vele amit nem tudom miért nem csinálják a gyártók úgy, majd talán a későbbi generációkban lesz megoldva, ezt is el kell adni előbb, mindegy is, mert én "ócska' RayBan napszemcsiket használok 1000 éve amelyek 99+%-ban UV szűrősek és jól látni bennük az összes HUD-ot, biztos nem polarizáltak, de érdekes, hogy Teslások mindig meg tudják ideologizálni miért is nem kell bele nekik. Hmmm...
Lehetséges azért, mert olyan vesz Teslát, akit nem zavar a HUD hiánya. Előző autómon nekem is volt, jópofa, de semilyen szinten nem hiányzik. Külön pénzt nem adnék érte.
@@lacikeri3102 Mivel ma szokás óriási kijelzőket az autóba építeni, és azokat akár úgy elhelyezni, hogy a kezelése közben a sofőr biztosan ne az utat nézze, valóban nehéz meggyőzni arról az embereket, hogy a HUD nem csupán jópofa, hanem hasznos dolog. Viszont mivel éppen azért látjuk az azon megjelenő karaktereket, mert az onnan jövő fénynek más a rezgési síkja, egyelőre kizárt, hogy polarizációs szűrőn át nézve is olvasható legyen.
@@IlleesEndre Ez részben így van, de az HUD pont arra egyáltalán nem jó amiért én a kijelzőt szoktam nézni az út helyett. zene streamingen keresek többnyire zenét vagy lejátszási listát, illetve a navigáción szoktam összetettebb útvonalat tervezni. Más dolgot meg nem nagyon kell nézegetni vezetés közben.
Egyet senki ne felejtsen el. Négy tenyérnyi felületen gyorsítunk illetve állunk meg. Téligumi tényleg csak annak indokolt aki hegyes ,havas területen illetve sokat jár síelni. Kis teljesítményű villany autóra pl. Spring,Up egész évben használható a négy évszakos gumi. Viszont a legtöbb villanyautó nagy nyomatékkal illetve lóerővel rendelkezik. Ne felejtsük el pár évvel ezelőtt ezek a menetteljesítmények a sportautók kívánságai voltak. A gumiválasztás nem feltétlen a megtett km.-től függ, hanem az autó használatától. A nyári három-négy hónapban ezekre nyári gumit kell szerelni feltételezve, hogy autópályán is használják a járművet. Az év többi hónapjában négy évszakossal mehetnek. A baleset azért baleset mert a másodperc tört része alatt történik meg. Ez megtörténhet akkor is ha csak egyszer megyünk az autópályán. Mondjuk nyaralni.
Sziasztok Villanyóra! Szerintem kár rágódni az elektromos autókkal a Toyota vezérigazgatójának a bejelentése után. th-cam.com/video/8HhBIg3rGv4/w-d-xo.html A Toyota 2023-ban értékesitett autóinak mindösszesen 14 %-a elektromos Szerintem az új Toyota motorja lesz a jövő ,mert nincs és nem is lesz jobb alternatíva az 1 liter víz fogyasztásánál/ 100km és az új technológia már nem igényli a nagy nyomású hidrogén tartály meglétét az autóban . A BYD szerintem egy nagy bukta lesz a környezet tudatosság miatt és csak a japánok gyorsasága és pontossága fogja meghatározni az elektromos autók további sorsát . Azt gondolom, hogy figyelni kell majd a Tesla részvények alakulását és Elon Musk lépéseit , mert ez is meghatározó lesz.
Köszönjük!
Pataki Gábornak: A bluetooth használati indoklásával nem értek egyet. Nem kell NET egy wifi-s kapcsolathoz. Az adatokat wifi is továbbíthatja.
Sőt az sokkal stabilabb és nagyobb a hatótávja is (100m + is lehet. Mértük). Azonkívül megfelelő protokollt használva 1ms adatátvitel is lehetséges(elmegy az adat visszajön az adat) MESH is létrehozható vele. Így hatalmas távok is áthidalhatóik. Alkalmas kisfogyasztású akkumulátoros eszközökbe is.
Nagyon jó epizód volt, jó vendéggel! Köszönjük!
A Citroen, két millióval olcsóbb (lesz). A cikketekben olvastam, hogy minden országban ugyanannyi lesz a bruttó ár. A töltési sebessége max. 100kw, amely számomra az igazi értékét adja egy elektromos autónak. 26 perc alatt tölthető 20-ról 80-ra. 44kwh-s aksival az átlagos töltési teljesítmény 60kw, tehát fontosak a részletek, hogy hány % fölött lassul be a töltés. A BYD Active max. 60-nal tölt, vagyis jóval elmarad a Citroentől. WLTP BYD esetén 310 km, Citroen 320km, tehát kb. egyformán hatékony mindkét jármű. A Citroen mellett szól még a franciás, citroenes kényelem ld. Tibor ec4 tesztje és a kiépült, tapasztalt szervizháttér.
Villanyon mit szervizelsz?
Pollen szűrő, 50-80e után diffi olaj, 150-200ekm után fék betét, 5.1 fékfolyadék, és és 300-400e km után tárcsa betét, akku cellák. És már 15 éves autó, adod tovább a balkánra, vagy észak Afrikába, ha motorizálodik. A 2000 utáni autók nem fognak oda megérkezni 30-40 évesen, 505 Peugeot, és 123-as után.
Remélem ezeket a kocsikat veszik majd a cégek és évekkel később használtan elérhetőek lesznek az átlagnak is. Az én kocsim is taxi volt és az összes ismerősöm is használt kocsikat vesz. Új kocsit szalonból senki se tud megengedni így a cégeknek kell megvennie és munkásoknak használnia közben megtetszhet nekik és lehet megfelelő használt áron később vevők között lesznek a munkások.
Még az is játszik, hogy Németországból behozzuk használtan majd őket. Példa az MG4 egy évesen már elérhető 23.000 eurótól ( kb 9 millió Ft.), 4-5 évesen még jobb áron lehet hozzájutni.
A BYD Dolphin alap változata a VW e-UP-al egy árban van újonan, az UP-ot 3 évesen 5-5,5 milliótól meg lehet kint venni, 4-5 évesen majd még kevesebbért, akkor jövünk mi és elvisszük őket.
Sok cég, teljesen felesleges, illetve sok cég, hozzáadott érték nélkül tesz rá +30% ot a termékre.
De ha ez az extra kiadás,havi 100-200e megmaradna, vajon össze tudná tenni a legtöbb ember a 10M egy 50% önerőt?
De eltértem a tárgytól. :)
4WD Seal annyiban lehet csábító, hogy 2 millió Ft-al olcsóbb, mint egy long range Tesla. (Perfromance-ról nem is beszélve)
Az alap seal, pedig 20kw-al nagyobb akksival van szerelve, mint az rwd Tesla.
Ahogy néztem bizonyos tesztek szerint akár még prémiumabb is a belseje, mint egy Model3-nak.
Viszont az önvezető rendszere idegesítően béna, amiben a Tesla eleve piac vezető szinten van.
Ha valakinek fontos az önvezetés, sávtartás, akkor egyértelműen Tesla.
Szerintem kell még 1, max 2 generáció és tényleg ott lesznek az élmezőnyben EU-ban is.
Én is sok tesztvideóban azt hallottam hogy az ADAS rendszere, önvezetése elég béna a BYD-nak, de ehhez nem kell több generáció, utólagosan is lehet szoftvert frissíteni.
Ma olvastam egy hozzászólásban, hogy a szoftverfrissítésben is igen gyengék még, kedvencem a Tesla, de nem ártana , vagy azt mondhatnám még jót is tehetne nekik egy igazi konkurencia. A BYD Seal amúgy , ha szoftvert leszámítjuk, menettulajdonságban, hatékonyságban, is majdnem, összeszerelési minőségben stb pariban volt a Tesla M3-al.
Remélem, hogy igazad van és messze elmarad minden önvezető funkcióban! Így már jobban érdekel!Talán még szoftveresen sem lehet rajta sokat segíteni, úgyhogy hosszú távon is oda lehet vezetni, ahová akarom! Talán így központilag sem lehet letiltani meg babrálni, stb! Számomra ez nagyon pozitív és látok benne valami féle reményt!
@@sandorfule6946simán jönnek rá távolról frissítések, és fejlett fedélzeti rendszere van.
Van benne sávtartó és távolságtartó tempomat is, csak elég bénán csinálja amit csinál.
De ez valóban javulhat idővel, későbbi frissítéssel.(meg persze az is lehet hogy nem fog javulni)
@@tiborkaldenecker3078 összeszerelésben minőségben, anyaghasználatban pariba van a Tesla M3-al? Segítek ezekben pont nincs pariban, ezekben magasan veri a Teslát, minden tesztben ezt emelik ki hogy 1. generácios Seal ezt meg tudja csinálni akkor a sokadik generációs Tesla miért nem. A Tesla legnagyobb hátránya a gagyi anyagok és szar összeszerelés
Tibor, az AC töltő nem elavult hanem más jellemzőkkel bíró készülék. Nektek szorgalmazni kellene, hogy az AC töltők telepítése is fejlődjön. Ha azt akarjuk elérni, hogy a villanyautók jobban terjedjenek akkor ezekre szükség lenne. Ha látnák az emberek, hogy úton, útfélen ott vannak a kis teljesítményű töltők akár villanypóznák aljába beépítve biztosan többen vennétek elektromos autót. Ameddig azt hallják és avval szembesülnek, hogy nincs töltő mindenhol, illetve azok veszik az elektromos autót akik otthon tudnak tölteni addig nem fognak váltani.
Kérlek segítsetek a 6500 Baja Kertész
utca ,supercharger
szavazásban
Nagyon jó helyszin szavazatok rá minél többen
Erdő vs napelem.
Nekem első szezonom napelemmel, és bizony sok bodza fát (igen, fa, és nem bokor) félbe, vágok. Csúnya torzó, de kell a napocska, ami egyre alacsonyabban van.
Eddig egyik kérdéssel sem foglalkoztam. De sajnos 6-7m akácoknak is mennie kell. (közel 20db) Viszont ültettek gyümölcsfákat, leginkább őszibarackot, így -1 fa, +1 fa. 😊
Így próbálom kompenzálni, hogy erdő helyett, ne csak napelem legyen.
Töltési sebesség.
Nálam a törekvés iránya a lehető, leglassabb.
Most Nissan Leaf USA/Canada modellem van, es tud 120V-on, kb az európai szabvány hármasával, tehát 3,7kWh-nak a harmada, ~1,2kWh lehet. 10A 120V-on. Nekem ez tökéletesen elég. Csak kell hozzá 120V type I. kábel.
És még lehet az is tud 8-10-12A
(Ilyet még nem láttam idehaza)
Nem baj ha a töltési idő, 2 nap, vagy egy délután, csak 15-20km megy bele.
A leafem olasz flottabol volt es nen inteztek az eves gariz. Ha van 500 autod akkor ha egy kettot venned kell mert tonkremegy akkor olcsobb mint ha garancia miatt szervizelsz cegkent.
😍
🎉
Egy téma ötlet az élőre: kíváncsi lennék a véleményetekre, ha most valaki új autót akar vásárolni ti melyiket ajánlanátok? Jelen helyzetben melyik a legjobb ár-érték arányú elektromos autó?
A felhasználás dönti el, ha nem hagyományos dolgok alapján döntesz.
Lehet tökéletes egy 10 éves Leaf, lehet Ionic, de lehet Niro, vagy ha új, és drága kell, mert meg kell mutatni, akkor Lucid Air kell. Nehogy szegény szagot érezzen a szomszéd akinek csak egy Passat R Line van, ami semmiben sem kiemelkedő, de drága újonnan.
Gondolom a gázolaj áfáját vissza tudja igényelni a Volán, nettóba számolták a 400 Ft/l-ert.
A jövedéki adóval kapcsolatban szerintem helytelen lenne a kilométeralapú elszámolás. Energiafogyasztásról beszélünk (a jelenlegi üzemanyagok esetében is), vagyis az átvett energiamennyiség kell hogy legyen adó alapja - ha nem így lenne, holnaptól mindenki 10 tonnás teherautóval járna, mert az jól pakolható. A mai gyakorlat azért ilyen, mert egy teherautónak nem kell feltétlenül tankolnia nálunk miközben a mi útjainkat használja.
Èn meg nem adóztatnák semmit.
@@zeuszmotoros498 Nyilván egyikünk sem, de ez utópia.
Biztosan nem adnám a BYD ért az Y om a töltőhàlozatròl nem is beszélve. Második, megyén belüli közlekedésre ha kellene, akkor elképzelhető.
Szerintem a BYD fel fogja kavarni a piacot. Most nézem, hogy a SEAL ami lássuk be szép is nagy is!!! BLADE LFP 82kWh akksival induló ár 43k€. Nagyon baráti! Ha erre lenne szükségem simán venném!
Négykezesben 21h a maximális munkaidő és nincs 45 perces szünet a váltásnál. A kártya csere ideje elég. Ezek az új szabályok.
Kedves előadók ! Budapesten egy áramszolgáltató telephelyén több töltő is van ! Kizárólag a céges autókat lehet tölteni rajtuk ! Korábban - hosszas bürokratikus regisztráció után - azt a 2db dolgozói autót engedtek csatlakoztatni, amit fél év után megtiltottak ! Inkább fizetik a - törvény által engedélyezett - bejárási hozzájárulást . Többeknek biztosítanak egy-egy dízel autót kizárólag hazajárás céljára ! Ennyire környezetbarát ez az öntömjénező cég !!!
Azért egy kicsit erős a BYD Dolphin-t a Dacia Spring kategóriába rakni azzal hasonlítani, amikor szinte akkora mint a VW ID3 H/SZ/M/T 4261/1809/1562/2770 mm, a Dolphin 4290/1770/1570/2700 mm.
Még az Oplel Corsa-val sincs egy méret kategóriában.
Az Opel Corsa nagyobb mint a Dacia Spring? Az opel Corsa méretei: 4061/1765/1435/2538 mm.
A Dacia Spring méretei: 3734/1622/1516/2423 mm.
Szöcske így lehet ferdíteni a valóságon.
Mennyivel más világításba helyezi az árát a Dolphin-nek, ha azt mondjuk ID3 méret
Gondolom tiltakoznál, ha a Tesla Model X-et a Kia e-Niróval egy kategóriába raknák.
A BYD Seagull a Spring méret.
A Citroen lett a Springhez hasonlítva. Árban gyakorlatilag alatta lesz a Spring árának. Bár hallottam már, hogy brutál Spring akció lesz, de még a neten semmi jele ennek.
@@krisztianborbely6743 Hallgasd meg mit mond Szöcske rögtön az elején a videónak " Van egy viszonylag kis autójuk a Dolphin, ami feladja a leckét a többieknek,nem egy nagy autóról van szó, de egy jóval nagyobb akkumulátor kapacitással támad ebben a szegmensben, a Dácia Spring, Volkswagen e-UP ennél 10-20 kWh-val kisebb akkumulátor kapacitással rendelkezik" nekem ez egyértelmű, hogy a Spring-el és az e-UP-al egy méret kategóriába helyezi.
@@tiborkaldenecker3078 Ezt a részét hallottam. Sokkal nagyobb autó a Dolphin. Láttam élőben és Springem van. Viszont még az eleje felé a Citroennel is össze lett hasonlítva a Dolphin, ha jól rémlik és a lényeg, hogy a Citroen megállja a helyét. Mondjuk arról nem szól a fáma, hogy melyikben van aksifűtés. Téli közlekedésnél szinte használhatatlan egy aksifűtés nélküli autó, kivéve ha kis aksis, mint a Spring. :)
@@tiborkaldenecker3078 Csak az akkukapacitást hasonlította össze.
@@tiborkaldenecker3078nem csak egy árkategóriába sorolta szerintem, ami szégyenletes a springre és az Eupra nézve.
Lehet azt tudni, hogy a Citroent hol gyártják?
Nagyszombaton, itt a szomszédban fogják gyártani. Még előrendelni sem lehet.
A Hyundai/Kia eseteben egeszen biztos, hogy az alacsony gyartott mennyiseg a problema (amit valoszinuleg ok fognak vissza), egy ismerosom 1.5 evet vart egy Kona-ra es vegul vett egy Model3-at (szerintem jobban jart).
Nem hiszem hogy a KIA/Hyundai fogná vissza a gyártást, a termelőkapacitás kb. ennyi (5000db/hónap/típus). (14 hónapot vártam az EV6-ra, és nem bántam meg, hogy nem tesla lett...) A KIA alulbecsülte az igényeket, mondták is meg látszott a nagyvonalú nyitó kedvezményekből az elején, amit a korai rendelőknek adtak - meg dübörgött a chip és egyéb alkatrészhiány akkor még. A polarizált napszemüveg problémával szembesültem én is, kellett keresnem egy hagyományosat :)
Furcs az alapján összehasonlítani a töltési sebességet, hogy mekkora a maximális érték. Sok autónál 20-30 % -os töltötségnél 20-30 %-ot esik a töltés sebessége, és ez végig csökken, míg más autók pl. BYD 50-60 % ig nem csökken. A furcsa az, hogy ugyan ez a blade aksi a Teslában kimagaslóan gyorsan tölthető.
Hyundai Kona headupdisplay működik polarizált napszemüveggel ;)
Ha 90 fokkal elfordítod a szemüveget, akkor is megmarad a kép?
Igen a HUDon megmarad a kep. A kozponti kijelzo meg a km ora elsotetul. Ez a technologia sajátossága... Mint ahogy az BYD atto3ban is nagyon menő a 90fokkal elfordithato kijelzo csak eppen portrait modban nem latszik rajr semmi polarizalt napszemuvegben😊
Balázs! A jó HUD igazán okos dolog és biztonságos, bár van pár hiányom vele amit nem tudom miért nem csinálják a gyártók úgy, majd talán a későbbi generációkban lesz megoldva, ezt is el kell adni előbb, mindegy is, mert én "ócska' RayBan napszemcsiket használok 1000 éve amelyek 99+%-ban UV szűrősek és jól látni bennük az összes HUD-ot, biztos nem polarizáltak, de érdekes, hogy Teslások mindig meg tudják ideologizálni miért is nem kell bele nekik. Hmmm...
Lehetséges azért, mert olyan vesz Teslát, akit nem zavar a HUD hiánya. Előző autómon nekem is volt, jópofa, de semilyen szinten nem hiányzik. Külön pénzt nem adnék érte.
@@lacikeri3102 Mivel ma szokás óriási kijelzőket az autóba építeni, és azokat akár úgy elhelyezni, hogy a kezelése közben a sofőr biztosan ne az utat nézze, valóban nehéz meggyőzni arról az embereket, hogy a HUD nem csupán jópofa, hanem hasznos dolog. Viszont mivel éppen azért látjuk az azon megjelenő karaktereket, mert az onnan jövő fénynek más a rezgési síkja, egyelőre kizárt, hogy polarizációs szűrőn át nézve is olvasható legyen.
@@IlleesEndre Ez részben így van, de az HUD pont arra egyáltalán nem jó amiért én a kijelzőt szoktam nézni az út helyett. zene streamingen keresek többnyire zenét vagy lejátszási listát, illetve a navigáción szoktam összetettebb útvonalat tervezni. Más dolgot meg nem nagyon kell nézegetni vezetés közben.
süketnek a zenét... 1:41:27 😂😅🎉
Egyet senki ne felejtsen el. Négy tenyérnyi felületen gyorsítunk illetve állunk meg. Téligumi tényleg csak annak indokolt aki hegyes ,havas területen illetve sokat jár síelni. Kis teljesítményű villany autóra pl. Spring,Up egész évben használható a négy évszakos gumi. Viszont a legtöbb villanyautó nagy nyomatékkal illetve lóerővel rendelkezik. Ne felejtsük el pár évvel ezelőtt ezek a menetteljesítmények a sportautók kívánságai voltak. A gumiválasztás nem feltétlen a megtett km.-től függ, hanem az autó használatától. A nyári három-négy hónapban ezekre nyári gumit kell szerelni feltételezve, hogy autópályán is használják a járművet. Az év többi hónapjában négy évszakossal mehetnek. A baleset azért baleset mert a másodperc tört része alatt történik meg. Ez megtörténhet akkor is ha csak egyszer megyünk az autópályán. Mondjuk nyaralni.
Sziasztok Villanyóra! Szerintem kár rágódni az elektromos autókkal a Toyota vezérigazgatójának a bejelentése után. th-cam.com/video/8HhBIg3rGv4/w-d-xo.html A Toyota 2023-ban értékesitett autóinak mindösszesen 14 %-a elektromos Szerintem az új Toyota motorja lesz a jövő ,mert nincs és nem is lesz jobb alternatíva az 1 liter víz fogyasztásánál/ 100km és az új technológia már nem igényli a nagy nyomású hidrogén tartály meglétét az autóban . A BYD szerintem egy nagy bukta lesz a környezet tudatosság miatt és csak a japánok gyorsasága és pontossága fogja meghatározni az elektromos autók további sorsát . Azt gondolom, hogy figyelni kell majd a Tesla részvények alakulását és Elon Musk lépéseit , mert ez is meghatározó lesz.
Bocs de Kínában a spring 3 millió miről beszélünk
Annyira pocsék pénzügyi negyedéven van túl a Tesla, hogy szót se érdemel. :)
200 km hatótávval… 😂
A, dehogy a bydé a mi autónk.
Ez az EV 9 nagyon ronda. Egy négy keréken guruló óriási tégla.
Köszönjük!
Köszönjük!
Köszönjük!