Szafa, zrób kiedyś proszę jakiś tutorial z tych spraw prądowych. Wtedy znaczna część Twojej widowni może będzie rozumiała dlaczego spaliłeś pół chałupy... (nie życzę tego!)
Przetestuj prosze 500W firmy Green Cell do kupienia za 120,01 zl na znanym portalu Moc użytkowa (ciągła): 500W- nie realne jak za 120zl ? · Waga: 843g - Moc chwilowa (impulsowa): 1000W
Powinieneś wykonać też test jak wykazała by spadki napiecia w momencie gdy używana by była na odpalonym silniku gdzie napięcie otrzymywała by w granicach 14.5v
Witam ja bym podłączał na obciążeniu zwykłe żarówki [ ino rezystancja ;-) o różnej mocy. zasilacze i różne silniki zniekształcają obciążenie - mają składową bierną. Ale OK, że się Panu chciało
Mało kto jest świadom tego że po stronie niskiej płynie prąd prawie 40A a ta wtyczka do zapalniczki przy tych 300W poboru szybko zmieni swój stan skupienia razem z kabelkiem.
Tym wskazaniem napięcia z tego miernika wkładanego do gniazdka to bym się nie sugerował, bo wątpię aby on mierzył napięcie skuteczne. Przy prostokącie to nie ma sensu używanie takich mierników. Szkoda, że nie podłączyłeś tam tego swojego multimetru. Mogłeś też podać napięcie RMS z oscyloskopu to by było wiadomo czy i na ile spada to napięcie na wyjściu przetwornicy.
Mam GreenCell 500/1000W z modyfikowanym sinusem. Wiertarka firmowa Pelrs więc moc nie oszukana 650W pracuje bez problemu, na pełnych obrotach napięcie 220-224V, podczas wiercenia w ścianie wiertłem 10mm spadało do min 213V. Jednak cały czas wiertarka dawała radę. Wentylator do końca akumulatora włączył się na chwilę 2 razy. Uważam to za super wynik, przetwornicę kupiłem za 149zł i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem przetwornice z Ali jakieś tam ich firmy też 500/1000w czysty sinus i ta wiertarka ledwo kręciła a na innej z modyfikowanym ale mocniejszej 750/1500W też było kiepsko. Takie samo badziewie jak Volt który zalał u nas rynek.
To jest tzw. przebieg trójpulsowy- widać to nawet na oscyloskopie. Chodzi o to by pole pod krzywą przebiegu(całka) a więc i ekwiwalent mocy, były takie jak w przebiegu sinusoidalnym. Ogólnie fajnie jak ktoś z jakimś poważniejszym sprzętem przetestuje tego typu sprzęty choć metodyka badań raczej pokazuje, iż poziom testera to domorosły majsterkowicz.
Ja kiedyś kupiłem podobną przetwornicę , z biedry lub juli , 300W moc max ale stała 150W , i powiem że te 150 spokojnie daje , nawet pompa do wody zanurzeniowa bez obciążenia spokojnie działała ale przy próbie pompowania wody wyłączała się przetwornica, za duży prąd. Pompa 400W.
Ciekawy jestem testu w wykonaniu szafy przetwornicy grencel, jest tego sporo na Allegro np. 140zł za 1000W. Nie pamiętam dokładnie ale mam chyba model 600 watów i sprawdzałem czy działa wiertarka, o dziwo tak. Co do wtyku zapalniczki dla mnie jest to spoko rozwiązanie ponieważ można podładować laptopa, można też kupić ładowarkę pod zapalniczkę ale jak się ma dwa trzy laptopy to taka przetwornica za stówę wychodzi po prostu taniej.
Przetwornica jak najbardziej jest okej w tej cenie nie kupi się pełnej sinusoidy . Dobrze działa na przykład do ładowarki akumulatorów urządzeń tj. Wkrętaka itp. Dodam że aktualna wersja została poprawiona i wentylator włącza się kiedy potrzeba a nie na starcie bez obciążenia zużywając niepotrzebnie prąd. Dodam że przy akumulatorze 100 ah działa o wiele stabilniej dodatkowo trzeba pamiętać jaki akumulator jakim prądem ciągłym można rozładowywać. Pobrałeś z tego akumulatora zbyt duży prąd więc i zaczeło go brakować do odpowiedniego działania przetwornicy. Aby bezpiecznie pobierać te 300 watt z kwasiaka to powinien mieć ze 180ah.
Jedna wada to ten głośny wentylator a druga nawet gorsza jest zbyt czuła na wyższe napięcie wejściowe Ponoć maksymalne to 14,8 V ale przy pracującym silniku robią się problemy bo się sama wyłącza i przechodzi w stan awaryjny czerwona dioda np przy zdjęciu obciążenia albo na jałowym jeszcze bez obciążenia . Czy w drugiej wersji to poprawili ? no trzecia to jej troche za mała sprawność. Co do wydajności jest dzielna i daje rady nawet jak trzeba to chwilowo ponad 300 Wat.
Filmik spoko. Fajnie by bylo jeszcze przewody zasilajace wymienic. Mala uwaga, chociaz chyba juz wiesz: raz odmieniasz jednostki, ale czesciej nie. Wiec jednostki sie odmienia: amperow, woltow. ;)
Jedna sprawa, czy w instrukcji nie jest napisane że przetwornicy powinno się używać przy uruchomionym silniku, bo wówczas w instalacji samochodowej jest ponad 13v a czasem nawet koło 14v co znacząco może wpłynąć na pracę przetwornicy
Przy włączonym silniku może i poprawi się jej wydajność. Ale ona nie generuje dobrego przebiegu prądu. Jak podłączysz jakieś wrażliwe urządzenie to możesz mu zaszkodzić. Zwykła żarówka ma zastosowanie do tej przetwornicy. Droższych urządzeń bym nie podłączał.
@@Mietek486 no to domena akurat większości tanich przetwornic i UPS. W większości ich zastosowanie to przez parę min podtrzymać komputer przy życiu, co może się udać biorąc pod uwagę jak rozbudowane są zasilacze komputerowe
Da radę podłączyć lodówkę i silnik, pod warunkiem, że po drodze jest inwerter sterujący silnikiem. Coraz więcej jest takich lodówek, elektronarzędzi i innych sprzętów.
Bardzo fajny test. Dobrze, że podałeś wyższe napięcie zasilaczem. Mam ładowarkę modelarską isdt q8 500W i ona też nie osiąga pełnej mocy na niższych napięciach bo max 20A może pobrać ze źródła zasilania. Łapa w górę!
Też używam q8 a nawet kilku q8 i spokojnie z zasilacza 24V 25A osiągam 500W deklarowane przez producenta, napięcie na wyjściu z zasilacza mam ustawione na lekko ponad 26V i takie zasilacze są polecane do q8 aby uzyskać pełną moc. Jeśli używasz niższego napięcia to logiczne, że nie uzyskasz pełnej mocy.
Przy zakupie jakich kolwiek przetwornic najlepiej zainwestowac w dobre kable przylączeniowe bo te co są w zestawie to możn asobie zarowke led podlączyc a nie cos co pobiera duży prad
Dzięki za test. sam kupiłem przetwornicę właśnie na 300w i dziwiłem się, dlaczego jest złącze na zapalniczkę. założyłem 10A bezpiecznik i pobieram max 100w. akurat 2 A na wyjściu ładowarki 58.8v
Chłopaki ja mam problem z tym awaryjnym zasilaniem chciałbym zrobić. Ale jestem ograniczony finansowo i mam jeszcze inny problem. Kupilem na alegro panel solarny 20W ( choć wątpie by to było 20 prędzej 10W ) akumulator 12V14Ah regulator pwm chiński 20A. W lecie jak było dobre słońce ładował panel jakość bo go kładłem na parapet. Jak zachodzi słońce nie jest w stanie naładować akumulatora. Są nawet straty coraz mniej woltów na akumulatorze. Teraz zachmurzenie jest stałe wiec nie ma szans na załadowanie akumulatora. Myślę dokupić jeszcze 1 panel niby 20W tak aby zwiększyć prąd ładowania nie wolty. Panel spoczywa na szybie nie mam jak zamocować go i ustawienie bloku jest fatalne w stosunku do położenia słońca za dnia ogólnie mam słońca jak wyjdzie w okno od 4-5 h w lecie. Robiłem próbę dostałem reflektor ledowy o mocy 36W 12V hmm świecił do 2h później światło zbladło akumulator był wydojony do 10,7V. No trochę krótko jak na awaryjne oświetlenie. Chce kupić przetwornice tak by agd rtv sprzęt chodził tylko nie wiem jaką czytałem recenzje tych co kupili to raczej ma każda jakąś wadę. U mnie sprzęt niestety ma trochę mocy mam indukcje kuchenkę ale ona nie pójdzie widziałem 1 płytkowy piecyk w sprzedaży 500W , hmm czajnik ma powyżej 2000W dużo widziałem w sprzedaży czajniki 500W mniejsze będę wymieniał. Muszę bo raczej koszty budowy awaryjnego zasilania były by duże widziałem ceny przetwornic są duże jedynym problemem będzie bojler 1500W grzałka i grzeje wodę 2,45min spore by było obciążenie. Oświetlenie planuje zrobić na taśmach ledowych myślę że będzie mniejsza moc. Oprócz paneli solarnych chcę zrobić ładowanie akumulatorów przy pomocy prądnicy podłączonej np do rowera przyjemne z pożytecznym dla zdrowia. Widziałem filmy jak robiono ładowanie na rowerowych dynamach. Może by zrobić filmik o tych problemach takim ludziom jak ja z mniejszym budżetem pomogło by przetwrać przerwy w dostawie prądu.
Przy 20W 20A nie skompensujesz natężenia. Jest coś takiego jak KWh ( Kilowatogodzina) Panel musisz dostosować do pojemności baterii i zazwyczaj stosuje się wyższe wartości by płynnie uzupełniać straty. W twoim przypadku chcą zastosować panel 20W musisz go podzielić przez 1,5KWh i wychodzi ci że musisz mieć 75 takich paneli . Polecam zastosować panele 180W trzy wystarczą i inwerter z czystym sinusem. Dla lepszej wydajności można zastosować 2 akumulatory połączone szeregowo. To dla tego że czas i pobór przy ładowaniu jest ten sam zaś większa wydajność.
@@adventurebonsai9221 Widzę,że dobrze się pan zna na temacie solarów... Mam podobne pytanie ,drobne w stosunku do p. Marka ... Chodzi mi tylko o awaryjne zasilanie pompki (10 W) do C.O ,bo inaczej nie napalę w ogóle. Przeglądałam na Allegro power banki przykładowo 60 W które można naładować prądem z sieci lub na solarach. Oczywiście najpierw go naładuje z sieci ale jeśli potrwa przerwa w dostawie prądu dłużej niż czas jaki będzie działał power bank ? Czy warto inwestować w takie coś ,bo liczę się z tym ze na ful nie da rady się naładować. Jesli tak to co pan poleca ? lub czy istnieje taka opcja że jeśli nie naladuje power banku prądem z sieci,czy mogę go naładować prądem z auta podłączając go do przetwornicy. ?
@@monikausyk552 Proszę spojrzeć na tabelę mocy akumulatorów w Ah ( Amperogodzinach) Tabela podaje czas działania akumulatora przy konkretnym obciążeniu. Zatem jeżeli Pani pobór jest w granicach 20W, to w zależności od pojemności akumulatora ( Ah) czas będzie dłuższy. Przypuśćmy że kupiła Pani akumulator o pojemności 40 Ah, to przy ciągłym obciążeniu 50W, będzie dawał zasilanie przez 9 godzin. Zatem łatwo obliczyć ile da czasu zasilania dla poboru 20W. Dodam że pompa CO nie pracuje w trybie ciągłym, a włącza się tylko wtedy gdy musi. W pani przypadku nawet najtańszy UPS z akumulatorem 60 Ah zrobi robotę.
@@monikausyk552 Jak masz tylko 10 w pompkę to woda powinna ruszyć grawitacyjnie tylko piec należy rozpalać powoli i nie na ful załadowany. Jeśli tylko pompka to ja bym szukał pompki elektrycznej na 12 V np z samochodu .
@@listonoszpat233 Raz próbowałam rozpalić powoli i delikatnie. Wrzuciłam 4 cieniutkie jak papier kawałki sosny ( takie ścinki ) w mgnieniu oka było już 60 stopni. Ani jeden kaloryfer na dole ani jedyny który jest na górze nic się nie nagrzał
przyczepię się tylko do jednej rzeczy, widać, że aku miałeś poniżej 12V więc nie ma szans na taką moc, poza tym jak wydolność tego akumulatora? 25A przy 14V poda? wszak 12V znamionowe to w zasadzie rozładowany akumulator ;) EDIT: Test nr 2 o wiele mądrzejszy, pierwszy bym w zasadzie wyrzucił, albo dał jako ciekawostkę na koniec pozdrawiam ;)
Oj tam, czepiasz się na siłę. Bynajmniej test na samym akumulatorze był potrzebny ponieważ najczęściej z przetwornicy korzysta się przy zgaszonym silniku. Napięcie na akumulatorze spada pod obciążeniem. Co w tym dziwnego?
@@ibbanez5451 Mając naładowany akumulator do pełna, odpalając samochód napięcie spada do 10V - to znaczy, że jest rozładowany? Nie. Po zakończeniu kręcenia od razu gasimy i napięcie wraca do ponad 12V i akumulator nadal ma dużą pojemność.
Mam bardzo podobną przetwornicę 300W Firmy GreenCell i jestem z niej zadowolony bo zasila też urządzenia transformatorowe a poprzednia przetwornica ze względu na inną charakterystykę sinusoidy napięcia wyjściowego 230V uszkadzała mi tego rodzaju urzadzenia. Bodajże to nazywa się (pełna sinusoida) i wtedy jest wszystko OK. Nie sprawdzałem kształtu tego napięcia na oscyloskopie bo go nie posiadam natomiast informację uzyskałem z instrukcji przetwornicy i sprawdziło sie to w praktyce. Przestałem jej już używać gdyż przeszedłem na emeryturę a przetwornicy używałem podczas wyjazdów służbowych. Teraz używam jej sporadycznie. Częściej takiej małej Step Up (600W) zasilanej z małego akumulatorka 7Ah z 12V na ustawionym wyjściu - 16.2V do doładowywania akumulatora w samochodzie i malutkiej Step Down zasilanej z zasilacza od Laptopa 19V na ustawionym wyjściu - 15V (oczywiście z odpowiednio ustawionym prądem ładowania dla tego akumulatorka) do ładowania z kolei tego małego akumulatorka żelowego w warunkach domowych gdzie już mam dostęp do sieci 230V z gniazdka. Tak jak zauważyłeś największym problemem było zasilanie tej przetwornicy 300W 12V do napięcia przemiennego 230V z gniazdem zapalniczki a dokładniej wtyczką tego gniazdka gdyż nie wytrzymywała natężenia prądu przez nią przepływajacego. Bezpieczniki przeważnie 20A więc dawały radę natomiast zmieniałem wiele tych wtyków aż w końcu trafiłem na właściwy z takim dużym grzybkiem stykowym, który idealnie pasował do Forda Mondeo 2014r (moim służbowym), natomiast robił mi zwarcie tym grzybkiem w Oplu Meriva A 2006 (moim prywatnym). Jednak nie zalecam korzystania podczas postoju z takich przetwornic w nowych Fordach produkowanych po 2014 roku bo mają one tak rozwiązane zarzadzanie energią w samochodzie, że po 15 min używania na postoju bez właczonego silnika radia czy odbiornika zasilanego z przetwornicy nie odpalicie już silnika w samochodzie. Nie miałem takiego problemu w innych markach samochodów osobowych. Więc przestrzegam....
I właśnie dlatego zakłady energetyczne wymagają tyle dokumentów przy podłączaniu do sieci instalacji PV - żeby taki śmietnik się do niej nie dostawał. Już widzę ten syf w sieci NN gdyby każdy chiński inwerter mógł być przyłączony... :)
W temacie gniazda zapalniczki - gdyby łaskawie spojrzeć w instrukcję to jak byk w niej jest, że z gniazda zapalniczki należy korzystać do obciążenia 200W - więc uwaga o "bezzasadności dodawania kabla z wtykiem zapalniczki" tak trochę z d..y. Sam korzystam z identycznego urządzenia tylko z "logo" Car Commerce - do zasilania ozonatora, sprawdza się idealnie.
W moim aucie włącza się tryb eco i rozłącza gniazdo na wyłączonym silniku. A jak potrzebuje 20W, to po co odpalać. Dlatego podłączam bezpośrednio do aku. Mniejsze spadki przy okazji. Wiec przewody z żabkami są przydatne.
Szafa, czyli wychodzi z tego że urządzonko dobrze by się sprawdziło do samochodu do ładowania nowego telefonu ewentualnie laptop w trasie i nic wiecej, dobrze rozumuje ?
Ładowarka od laptopa jak zobaczy taki "sinus" to będzie piszczeć z bólu. Temat przerabiałem na podobnej przetwornicy 300W/600W bez sinusa z Volt Polska
@@BartasVAG Nic, to może trochę krzywdzące, ale cudów też bym nie oczekiwał. Realne obciążenie sugerowałbym na poziomie połowy nominalnej wartości, czyli max 150W.
Musi być sinus bo spalisz silnik na podajniku i przy okazji ten drugi na dmuchawie. 180 Ah przy piecu z podajnikiem to spokojnie kilkanaście godzin wytrzyma. Ja mam żelowy 22 Ah i dwubiegowy trzyma do 9h w zimie na ogrzewaniu.
Niskie coś te napięcie z sieci w 5:57. Ok 15V? No i naucz się liczyć. W 10:75 przekroczyłeś maksymalną moc 300W bo producenci, w celach marketingowych, podają moc pozorną a nie czynną.
Czy jest szansa na przetestowanie zasilaczy awaryjnych Techtron, np. ZA-TECH-1600? Prosiłbym o materiał o posiadanym przez Ciebie generatorze prądu, jego obsłudze i instalacji. A temat na przyszłość to magazyny energii pod fotowoltaikę. Pozdrawiam.
czy w tej dołączonej wtyczce gniazdka zapalniczki jest bezpiecznik? Bo zazwyczaj jest i tutaj pytanie jakiej mocy zastosowano, maksymalny urządzenia czy jednak z głową i maksymalny gniazdka zapalniczki
W tego typu wtykach nie ma bezpiecznika, a przewody lutowane są bezpośrednio do końcówek. W marnej jakościowo wtyczce zainstalowany bezpiecznik i tak nie ma znaczenia, ponieważ sprężynka użyta do jego dociśnięcia i tak spłonie szybciej.
@@TheTomo584 W identycznej wtyczce jak ta, nie miałem bezpiecznika. Odpowiadając sugerowałem się wyglądem wtyczki. Jeśli jednak w instrukcji jest napisane o bezpieczniku, to pewnie taki się tam znajduje. Mam tylko nadzieję, że przewód +12V nie jest podłączony przez sprężynkę dociskają, bo wtedy max 1-2A i sprężynka spalona a bezpiecznik 10A cały ;-)
witam. mam taka przetwornice i korzystam, ale nie jestem zaznajomiony do konca z prawami fizyki i nie rozumiem jak jest to mozliwe ze na przetwornicy 12v sa dwa bezpieczniki po 20A zapewne polączone rownolegle a na wtyczce jest jeden bezpiecznik 5A. Z prostego kalkulatora mocy z internetu wyszlo mi ze przy napieciu znamionowym 12 do uzyskania 300w potrzebujemy 25A. Nie taki wlasnie bezpiecznik powinien znajdowac sie we wtyczce przewodu??
Bardziej profesjonalnego testu się chyba nie dało. Dodam że kiedy bylem jeszcze zielony w tych sprawach to kupiłem przetwornice z myślą ladowania laptopa, okazało się że bez idealnej sinusoidy ładowarka od laptopa nie daje rady :(
To wyrzuć śmieciowy zamiennik ładowarki (zasilacza) i kup oryginał. Porządny zasilacz do laptopa z grubsza ma w poważaniu przebieg, byle jakiś był. Oryginalny zasilacz np. Apple pracuje na dzikich parametrach typu 180V 75Hz bez problemu, zamienniki ze znanego portalu aukcyjnego tylko skwierczą.
@@piker-pl po co insynuujesz jakieś bzdury? Zasilacz ma 135w, kupiłem przetwornice 300/500w, niestety ładowarka przerywa, (ładuje/nie ładuje/ładuje itp co sekundę) myślałem że to wina przetwornicy, oddałem na gwarancję na co serwis odpowiedział że jest ok i stwierdził że kwadratowa sinusoida tego modelu zasilacza nie obsłuży. Oryginalny zasilacz lenovo, ale zawsze znajdzie się jakiś pajac który swoje mądrości musi napisać.
@@piker-pl potwierdzam. Ja mam przetwornice no name 150 watow ciaglej mocy i rzeczywiscie tyle daje. A wszystkie moje 3 laptopy ladowaly sie bez problemu. Raz tylko mialem problem ze mi sie przetwornica wylaczala ale to wina byla przewodow zapalniczki i poprowadzilrm porzadne dodatkowe
Szczerze nic z LIDLA mam złe doświadczenie z ich sprzętem raczej zabawkami. Naprawdę lepiej dołożyć troszkę i kupić dobry sprzęt chytry dwa razy traci ja byłem tym chytrym i straciłem więcej tego błędu nie po pełnie.
Nic? kupiłem młotowiertarkę parkside 1500W, jak na sprzęt w tej cenie to jest to nawet przyzwoity sprzęt, chcialem kupić i nawet kupiłem wkrętarkę tej firmy, ale po rozpakowaniu stwierdzilem że ten udar to żaden udar a tylko chwyt marketingowy dla naiwnych ktory udaru absolutnie nic niedaje a za to niepotrzebnie podnosi ciężar i rozmiary urządzenia i zwyczajnie ją oddałem.
Testowałem kilka takich w praktyce . Podsumowując wszystko China odejmujemy jedno zero. To samo wzmacniacz 6 tys. VAT daje 600 Wat. Pójdzie na tym żarówka , reklama diodowa, natomiast wiertarka nawet 100 w nie pójdzie.Minusem jest to, że po całkowitym naładowaniu akumulatora wyłącza żarówkę z powodu za wysokiego napięcia na Aku. Testowałem takich ok. 10 na reklamach solarnych.Okazalo się, że wszystkie reklamy chodzą na 5 v , także zamawiam profesjonalny zasilacz z 12 na 5 .Z 220v lepiej zrezygnować.
Każda przetwornica jest podobnie skonstruowana. Są to dwie przetwornice wewnątrz. W tych słabych zazwyczaj mamy jedna DC-DC z 12V na 320V na dwóch tranzystorach. Druga tworzy tą pseudo sinusoidę na 4 tranzystorach.
Napięcie wyjściowe na przetwornicy spada bo napięcie akumulatora też spada. Przy pracującym silniku mamy napięcie około 14.4v i wtedy wyjście by było 230v na przetwornicy
Dokładnie u mnie jest 14.7v na Aku jak silnik pracuje i ta przetwornica normalnie pracuje przy 300w . Po co podłączać przetwornice to Aku który lezY w domu
Nie, chociażby dlatego że suszarka ma silnik i autor tłumaczy że nie nada się do czegokolwiek z silnikiem, a po za tym suszarki nie raz mają ponad 1000 watt
@@landini10100 przy naprawie przetwornic większej mocy testowałem nie raz suszarka. Pracowała bez problemu. Większym jest odpowiednio duże zaplecze prądu. Ja używam do tego celu zasilacza 12V 225A ewentualnie dwóch.
@@GulczTech tak jak mówisz, przy większych przetwornicach może nie być problemu. W sumie odpowiedziałem tylko tym co usłyszałem w danym filmie na temat tej jednej przetwornicy. "Elektronik" i fizyk ze mnie żaden, więc nie będę próbował błysnąć. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź 😅
Człowieku, silnik komutatorowy wpierdoli wszystko co mu podasz, indukcyjny jest bardziej wybredny ale to POŁKNIE! Gorzej z pozostałymi urządzeniami nowszej generacji.
Wszystkie cyfrowe urządzenia pójdą na mod. sinus. - ładowarki do telefonów, laptopów i silniki komutatorowe. Z indukcyjnych wszelkie inwertorowe (z falownikiem). Czyste silniki indukcyjne i transformatory sieciowe nie za bardzo sobie z takim zasilaniem radzą - słabszy rozruch i ryzyko przebicia uzwojeń przez przepięcia indukcyjne.
@@adamw.8579Czy można tym zasilać 60W projektor? Do tego celu chciałem nabyć to urządzenie, ale widzę, że zbyt mało wiem by się nim cieszyć. To że projektor zadziała wiem ale czy się nie zepsuje?
@@Nihilistazx Sama elektronika projektorów to zasilanie impulsowe, więc bezproblemowo, nie wiem jak jest z wentylatorem chłodzącym źródło światła (LED czy lampa MH). Jeśli jest zasilany napięciem stałym z zasilacza (12V czy 24V) to OK, jeśli jest na 230AC to jest problem. Trudno coś konkretnego powiedzieć bez informacji o układzie zasilania konkretnego urządzenia.
@@adamw.8579 Dziękuję przepięknie za rzeczową odpowiedź :) Mowa o chińskiej smart tandecie którą dopiero zamówiłem (HY320) razem z przetwornicą z filmu. Tani, ale zamierzam dbać :) Martwiłem się właśnie o tego leda, chłodzenie w razie awarii zapewne łatwo będzie podmienić. Może to i lepiej, podobno fabryczny wentylator jest bardzo głośny. Czym jest zasilany ten wentylator jeszcze nie wiem (do obudowy wchodzi 230V), ale rozumiem, że jeśli jest AC to może na tej przetwornicy pracować prawidłowo, bez dziwnych dźwięków czy falowania obrotów, a i tak z czasem może się uszkodzić?
@@Nihilistazx Ten Magcubic wygląda na matrycę LCD prześwietlaną matrycą LED, raczej wszystko będzie chodziło z przetwornicy impulsowej, a chłodzenie toru optycznego na jakiejś turbince DC (dlatego głośne). Czyli nie ma znaczenia jakość źródła zasilania bo wszystko idzie przez zasilacz impulsowy. Starsze projektory miały wentylatory AC (te z lampami metalhalogenkowymi) bo grzały się konkretnie.
W ciężarówkach to lepiej zastosować 24 v przetwornicę bo gniazdo zapalniczki jak ma 12v to zasilane jest przez jakiś dzielnik napięcia. A to raczej nie wytrzyma większych prądów.
Test jest naprawdę fajny. Tylko proszę, trzymaj się końcówek "ów". Masz wielu oglądających, warto promować poprawną polszczyznę :-) Ciekawe, ile błędów sam popełniłem :-)
Mam takie pytanie Co jeśli mając 2 identyczne przetwornice np 500w połączymy równolegle na wyjściu z ich gniazdek czyli faza do fazy itd czy one podzela się obciążeniem i zasila odbiornik np teoretycznie 1000w ? Częstotliwość była by dobra?
W teorii, jeżeli byś odpowiednio je zsynchronizował (zewnętrzny, wspólny rezonator) to mogłoby działać, ale musiałbyś je dobrze sparować - bo tranzystory o róźnych parametrach pracujące równolegle mogą nie działać na siebie właściwie. Pomijam już zupełnie zagadnienia typu impedancja, zakładam, że te przetwornice są dokładnie identyczne. Ale tak czy siak - gra niewarta świeczki, chyba, że dwie 500W masz za darmo i lubisz eksperymenty. :)
@@Kisieluss lepiej naładować baterię laptopa wtedy mamy bezpośrednio bez większych strat zasilanie DC-DC. W przypadku przetwornicy przetwarzamy prąd stały na zmienny, a potem znowu w zasilaczu na prąd stały. Następują niepotrzebne straty energii, każdy przetwornik to dodatkowe ciepło na rezystancji, a ciepło to energia idącą w powietrze.
Super rzetelny test. Teraz dla porównania możesz sprawdzic Green Cell 300W z czystym sinusem 😄
Szafa, zrób kiedyś proszę jakiś tutorial z tych spraw prądowych. Wtedy znaczna część Twojej widowni może będzie rozumiała dlaczego spaliłeś pół chałupy... (nie życzę tego!)
Przetestuj prosze 500W firmy Green Cell do kupienia za 120,01 zl na znanym portalu
Moc użytkowa (ciągła): 500W- nie realne jak za 120zl ? · Waga: 843g -
Moc chwilowa (impulsowa): 1000W
Ta przetwornica jest przystosowana zdecydowanie do napięcia około 14.2v czyli tyle ile ma akumulator na pracującym silniku doładowywany alternatorem.
Powinieneś wykonać też test jak wykazała by spadki napiecia w momencie gdy używana by była na odpalonym silniku gdzie napięcie otrzymywała by w granicach 14.5v
Witam
ja bym podłączał na obciążeniu zwykłe żarówki [ ino rezystancja ;-) o różnej mocy.
zasilacze i różne silniki zniekształcają obciążenie - mają składową bierną.
Ale OK, że się Panu chciało
No wreszcie ktoś z oscyloskopem, dzięki!
Mało kto jest świadom tego że po stronie niskiej płynie prąd prawie 40A a ta wtyczka do zapalniczki przy tych 300W poboru szybko zmieni swój stan skupienia razem z kabelkiem.
A, a skad ten prad 40 A jak kabelki takie chudziutkie, 5 zylek po 0,2 mm a tylko izolacja i owszem?
Jestem w szoku jaki fajny film. Normalnie ciekawie opowiedziane, a na dodatek Dowiedzialem się wszystkiego co chciałem. Dzięki.
Tym wskazaniem napięcia z tego miernika wkładanego do gniazdka to bym się nie sugerował, bo wątpię aby on mierzył napięcie skuteczne. Przy prostokącie to nie ma sensu używanie takich mierników. Szkoda, że nie podłączyłeś tam tego swojego multimetru. Mogłeś też podać napięcie RMS z oscyloskopu to by było wiadomo czy i na ile spada to napięcie na wyjściu przetwornicy.
Mam GreenCell 500/1000W z modyfikowanym sinusem. Wiertarka firmowa Pelrs więc moc nie oszukana 650W pracuje bez problemu, na pełnych obrotach napięcie 220-224V, podczas wiercenia w ścianie wiertłem 10mm spadało do min 213V. Jednak cały czas wiertarka dawała radę. Wentylator do końca akumulatora włączył się na chwilę 2 razy. Uważam to za super wynik, przetwornicę kupiłem za 149zł i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem przetwornice z Ali jakieś tam ich firmy też 500/1000w czysty sinus i ta wiertarka ledwo kręciła a na innej z modyfikowanym ale mocniejszej 750/1500W też było kiepsko. Takie samo badziewie jak Volt który zalał u nas rynek.
Szafa, rzeczowo i merytorycznie - WOW
To jest tzw. przebieg trójpulsowy- widać to nawet na oscyloskopie. Chodzi o to by pole pod krzywą przebiegu(całka) a więc i ekwiwalent mocy, były takie jak w przebiegu sinusoidalnym. Ogólnie fajnie jak ktoś z jakimś poważniejszym sprzętem przetestuje tego typu sprzęty choć metodyka badań raczej pokazuje, iż poziom testera to domorosły majsterkowicz.
Lepszy domorosły masjterkowicz niż nikt. Mnie tam film się podobał i spełnił moje amatorskie oczekiwania.
@@michakargul5293 Oczywiście, że tak. Mimo pewnych braków ma to sporą wartość której nie umniejszam.
@@bnc1983 fajnie. Zatem cieszę się z kultury wypowiedzi i dobrych intencji 🙂
Ja kiedyś kupiłem podobną przetwornicę , z biedry lub juli , 300W moc max ale stała 150W , i powiem że te 150 spokojnie daje , nawet pompa do wody zanurzeniowa bez obciążenia spokojnie działała ale przy próbie pompowania wody wyłączała się przetwornica, za duży prąd. Pompa 400W.
Ciekawy jestem testu w wykonaniu szafy przetwornicy grencel, jest tego sporo na Allegro np. 140zł za 1000W.
Nie pamiętam dokładnie ale mam chyba model 600 watów i sprawdzałem czy działa wiertarka, o dziwo tak.
Co do wtyku zapalniczki dla mnie jest to spoko rozwiązanie ponieważ można podładować laptopa, można też kupić ładowarkę pod zapalniczkę ale jak się ma dwa trzy laptopy to taka przetwornica za stówę wychodzi po prostu taniej.
Jak to laptop może działać a lodówka nie? Przecież oba urządzenia mają zasilacze.
@@wirex2717 Gdzie ja cokolwiek o jakieś lodówce napisałem ?
Przetwornica jak najbardziej warta uwagi to co producent deklaruje tyle jest . Cenna adekwatna . Znajdź coś innego w tej cenie żeby tak działało
Super dogłębna analiza.
Przetwornica jak najbardziej jest okej w tej cenie nie kupi się pełnej sinusoidy . Dobrze działa na przykład do ładowarki akumulatorów urządzeń tj. Wkrętaka itp. Dodam że aktualna wersja została poprawiona i wentylator włącza się kiedy potrzeba a nie na starcie bez obciążenia zużywając niepotrzebnie prąd. Dodam że przy akumulatorze 100 ah działa o wiele stabilniej dodatkowo trzeba pamiętać jaki akumulator jakim prądem ciągłym można rozładowywać. Pobrałeś z tego akumulatora zbyt duży prąd więc i zaczeło go brakować do odpowiedniego działania przetwornicy. Aby bezpiecznie pobierać te 300 watt z kwasiaka to powinien mieć ze 180ah.
Jedna wada to ten głośny wentylator a druga nawet gorsza jest zbyt czuła na wyższe napięcie wejściowe Ponoć maksymalne to 14,8 V ale przy pracującym silniku robią się problemy bo się sama wyłącza i przechodzi w stan awaryjny czerwona dioda np przy zdjęciu obciążenia albo na jałowym jeszcze bez obciążenia . Czy w drugiej wersji to poprawili ? no trzecia to jej troche za mała sprawność. Co do wydajności jest dzielna i daje rady nawet jak trzeba to chwilowo ponad 300 Wat.
Filmik spoko. Fajnie by bylo jeszcze przewody zasilajace wymienic. Mala uwaga, chociaz chyba juz wiesz: raz odmieniasz jednostki, ale czesciej nie. Wiec jednostki sie odmienia: amperow, woltow. ;)
Jedna sprawa, czy w instrukcji nie jest napisane że przetwornicy powinno się używać przy uruchomionym silniku, bo wówczas w instalacji samochodowej jest ponad 13v a czasem nawet koło 14v co znacząco może wpłynąć na pracę przetwornicy
Przy włączonym silniku może i poprawi się jej wydajność. Ale ona nie generuje dobrego przebiegu prądu. Jak podłączysz jakieś wrażliwe urządzenie to możesz mu zaszkodzić. Zwykła żarówka ma zastosowanie do tej przetwornicy. Droższych urządzeń bym nie podłączał.
W instrukcji napisane jest że napięcie robocze 12V graniczne 14,4V czyli teoretycznie powinna działać bez uruchomionego silnika.
@@Mietek486 no to domena akurat większości tanich przetwornic i UPS. W większości ich zastosowanie to przez parę min podtrzymać komputer przy życiu, co może się udać biorąc pod uwagę jak rozbudowane są zasilacze komputerowe
@@kpv135 No właśnie, jak tanie to i cudów nie będzie :-)
Sprawdza się jedynie instalacja solarna na 5 żarówek 220v diodowych, bo niestety tych lampek w wersji 12 volt nie było.
Da radę podłączyć lodówkę i silnik, pod warunkiem, że po drodze jest inwerter sterujący silnikiem. Coraz więcej jest takich lodówek, elektronarzędzi i innych sprzętów.
Dzięki, dużo sprzętu i talentu. Pozdrawiam.
Czekam na testy przetwornic od Greencell oraz tych mandaryńskich
Bardzo fajny test. Dobrze, że podałeś wyższe napięcie zasilaczem. Mam ładowarkę modelarską isdt q8 500W i ona też nie osiąga pełnej mocy na niższych napięciach bo max 20A może pobrać ze źródła zasilania. Łapa w górę!
Też używam q8 a nawet kilku q8 i spokojnie z zasilacza 24V 25A osiągam 500W deklarowane przez producenta, napięcie na wyjściu z zasilacza mam ustawione na lekko ponad 26V i takie zasilacze są polecane do q8 aby uzyskać pełną moc. Jeśli używasz niższego napięcia to logiczne, że nie uzyskasz pełnej mocy.
Przy zakupie jakich kolwiek przetwornic najlepiej zainwestowac w dobre kable przylączeniowe bo te co są w zestawie to możn asobie zarowke led podlączyc a nie cos co pobiera duży prad
Ciekawe jaki spadek napięcia jest na oryginalnych przewodach zasilających na 12V.
niby fachowo, ale co się wydziela? - temperatura :):) i jeszcze kontakt zamiant gniazda; ten sinus z UPSa to dosyć spłaszczony jest
A ktoś powiedział lub napisał że to ma być sinus?
Przebiegu nie ma się co czepiać bo taki ma być. To nie jest pełny sinus, więc nie można go wymagać :)
ciekawy film muszę przyznać 👍
Dzięki za test. sam kupiłem przetwornicę właśnie na 300w i dziwiłem się, dlaczego jest złącze na zapalniczkę. założyłem 10A bezpiecznik i pobieram max 100w. akurat 2 A na wyjściu ładowarki 58.8v
Chłopaki ja mam problem z tym awaryjnym zasilaniem chciałbym zrobić. Ale jestem ograniczony finansowo i mam jeszcze inny problem. Kupilem na alegro panel solarny 20W ( choć wątpie by to było 20 prędzej 10W ) akumulator 12V14Ah regulator pwm chiński 20A. W lecie jak było dobre słońce ładował panel jakość bo go kładłem na parapet. Jak zachodzi słońce nie jest w stanie naładować akumulatora. Są nawet straty coraz mniej woltów na akumulatorze. Teraz zachmurzenie jest stałe wiec nie ma szans na załadowanie akumulatora. Myślę dokupić jeszcze 1 panel niby 20W tak aby zwiększyć prąd ładowania nie wolty. Panel spoczywa na szybie nie mam jak zamocować go i ustawienie bloku jest fatalne w stosunku do położenia słońca za dnia ogólnie mam słońca jak wyjdzie w okno od 4-5 h w lecie. Robiłem próbę dostałem reflektor ledowy o mocy 36W 12V hmm świecił do 2h później światło zbladło akumulator był wydojony do 10,7V. No trochę krótko jak na awaryjne oświetlenie. Chce kupić przetwornice tak by agd rtv sprzęt chodził tylko nie wiem jaką czytałem recenzje tych co kupili to raczej ma każda jakąś wadę. U mnie sprzęt niestety ma trochę mocy mam indukcje kuchenkę ale ona nie pójdzie widziałem 1 płytkowy piecyk w sprzedaży 500W , hmm czajnik ma powyżej 2000W dużo widziałem w sprzedaży czajniki 500W mniejsze będę wymieniał. Muszę bo raczej koszty budowy awaryjnego zasilania były by duże widziałem ceny przetwornic są duże jedynym problemem będzie bojler 1500W grzałka i grzeje wodę 2,45min spore by było obciążenie. Oświetlenie planuje zrobić na taśmach ledowych myślę że będzie mniejsza moc. Oprócz paneli solarnych chcę zrobić ładowanie akumulatorów przy pomocy prądnicy podłączonej np do rowera przyjemne z pożytecznym dla zdrowia. Widziałem filmy jak robiono ładowanie na rowerowych dynamach. Może by zrobić filmik o tych problemach takim ludziom jak ja z mniejszym budżetem pomogło by przetwrać przerwy w dostawie prądu.
Przy 20W 20A nie skompensujesz natężenia. Jest coś takiego jak KWh ( Kilowatogodzina) Panel musisz dostosować do pojemności baterii i zazwyczaj stosuje się wyższe wartości by płynnie uzupełniać straty. W twoim przypadku chcą zastosować panel 20W musisz go podzielić przez 1,5KWh i wychodzi ci że musisz mieć 75 takich paneli . Polecam zastosować panele 180W trzy wystarczą i inwerter z czystym sinusem. Dla lepszej wydajności można zastosować 2 akumulatory połączone szeregowo. To dla tego że czas i pobór przy ładowaniu jest ten sam zaś większa wydajność.
@@adventurebonsai9221 Widzę,że dobrze się pan zna na temacie solarów... Mam podobne pytanie ,drobne w stosunku do p. Marka ... Chodzi mi tylko o awaryjne zasilanie pompki (10 W) do C.O ,bo inaczej nie napalę w ogóle. Przeglądałam na Allegro power banki przykładowo 60 W które można naładować prądem z sieci lub na solarach. Oczywiście najpierw go naładuje z sieci ale jeśli potrwa przerwa w dostawie prądu dłużej niż czas jaki będzie działał power bank ? Czy warto inwestować w takie coś ,bo liczę się z tym ze na ful nie da rady się naładować. Jesli tak to co pan poleca ? lub czy istnieje taka opcja że jeśli nie naladuje power banku prądem z sieci,czy mogę go naładować prądem z auta podłączając go do przetwornicy. ?
@@monikausyk552 Proszę spojrzeć na tabelę mocy akumulatorów w Ah ( Amperogodzinach) Tabela podaje czas działania akumulatora przy konkretnym obciążeniu. Zatem jeżeli Pani pobór jest w granicach 20W, to w zależności od pojemności akumulatora ( Ah) czas będzie dłuższy. Przypuśćmy że kupiła Pani akumulator o pojemności 40 Ah, to przy ciągłym obciążeniu 50W, będzie dawał zasilanie przez 9 godzin. Zatem łatwo obliczyć ile da czasu zasilania dla poboru 20W. Dodam że pompa CO nie pracuje w trybie ciągłym, a włącza się tylko wtedy gdy musi. W pani przypadku nawet najtańszy UPS z akumulatorem 60 Ah zrobi robotę.
@@monikausyk552 Jak masz tylko 10 w pompkę to woda powinna ruszyć grawitacyjnie tylko piec należy rozpalać powoli i nie na ful załadowany. Jeśli tylko pompka to ja bym szukał pompki elektrycznej na 12 V np z samochodu .
@@listonoszpat233 Raz próbowałam rozpalić powoli i delikatnie. Wrzuciłam 4 cieniutkie jak papier kawałki sosny ( takie ścinki ) w mgnieniu oka było już 60 stopni. Ani jeden kaloryfer na dole ani jedyny który jest na górze nic się nie nagrzał
Testy przetwornic to dobry content ,,,
przyczepię się tylko do jednej rzeczy, widać, że aku miałeś poniżej 12V więc nie ma szans na taką moc, poza tym jak wydolność tego akumulatora? 25A przy 14V poda? wszak 12V znamionowe to w zasadzie rozładowany akumulator ;)
EDIT: Test nr 2 o wiele mądrzejszy, pierwszy bym w zasadzie wyrzucił, albo dał jako ciekawostkę na koniec pozdrawiam ;)
Siemka. Mam pytanie czy do przetwornic używać dodatkowo stabilizator napięcia? .Pozdrawiam
Oj tam, czepiasz się na siłę. Bynajmniej test na samym akumulatorze był potrzebny ponieważ najczęściej z przetwornicy korzysta się przy zgaszonym silniku. Napięcie na akumulatorze spada pod obciążeniem. Co w tym dziwnego?
@@blajky8974 nie rozumiem sensu
No nie był potrzebny zgadzam sie, poniżej 12V to rozładowany aku do ładowania
@@ibbanez5451 Mając naładowany akumulator do pełna, odpalając samochód napięcie spada do 10V - to znaczy, że jest rozładowany? Nie. Po zakończeniu kręcenia od razu gasimy i napięcie wraca do ponad 12V i akumulator nadal ma dużą pojemność.
Ciekawi mnie jakby wypadła Green Cella 500w użytkowej, 1000w chwilowej za ~ 140PLN do dostania. Jak tam sinus wygląda 🤔
Wygląda podobnie.
Ta o której mówisz to jest chyba ten tańszy model z zmodyfikowanym sinusem a z czystą sinusoidom jest prawie dwukrotnie droższa
Przecież jest napisane w instrukcji że sinus modyfikowany a nie czysty, więc czego się spodziewać na oscyloskopie.
Sinus modyfikowany wygląda inaczej, dodatkowo według instrukcji moc ciągła wynosi 300w a w rzeczywistości ledwo 200 daje się wyciągnąć
Mam bardzo podobną przetwornicę 300W Firmy GreenCell i jestem z niej zadowolony bo zasila też urządzenia transformatorowe a poprzednia przetwornica ze względu na inną charakterystykę sinusoidy napięcia wyjściowego 230V uszkadzała mi tego rodzaju urzadzenia. Bodajże to nazywa się (pełna sinusoida) i wtedy jest wszystko OK. Nie sprawdzałem kształtu tego napięcia na oscyloskopie bo go nie posiadam natomiast informację uzyskałem z instrukcji przetwornicy i sprawdziło sie to w praktyce. Przestałem jej już używać gdyż przeszedłem na emeryturę a przetwornicy używałem podczas wyjazdów służbowych. Teraz używam jej sporadycznie. Częściej takiej małej Step Up (600W) zasilanej z małego akumulatorka 7Ah z 12V na ustawionym wyjściu - 16.2V do doładowywania akumulatora w samochodzie i malutkiej Step Down zasilanej z zasilacza od Laptopa 19V na ustawionym wyjściu - 15V (oczywiście z odpowiednio ustawionym prądem ładowania dla tego akumulatorka) do ładowania z kolei tego małego akumulatorka żelowego w warunkach domowych gdzie już mam dostęp do sieci 230V z gniazdka. Tak jak zauważyłeś największym problemem było zasilanie tej przetwornicy 300W 12V do napięcia przemiennego 230V z gniazdem zapalniczki a dokładniej wtyczką tego gniazdka gdyż nie wytrzymywała natężenia prądu przez nią przepływajacego. Bezpieczniki przeważnie 20A więc dawały radę natomiast zmieniałem wiele tych wtyków aż w końcu trafiłem na właściwy z takim dużym grzybkiem stykowym, który idealnie pasował do Forda Mondeo 2014r (moim służbowym), natomiast robił mi zwarcie tym grzybkiem w Oplu Meriva A 2006 (moim prywatnym). Jednak nie zalecam korzystania podczas postoju z takich przetwornic w nowych Fordach produkowanych po 2014 roku bo mają one tak rozwiązane zarzadzanie energią w samochodzie, że po 15 min używania na postoju bez właczonego silnika radia czy odbiornika zasilanego z przetwornicy nie odpalicie już silnika w samochodzie. Nie miałem takiego problemu w innych markach samochodów osobowych. Więc przestrzegam....
Jak praktycznie nic do niej nie można podłączyć. To do czego jest ta przetwornica z Lidla?
Szafa, kurnia! Amper jest jeden! AMPERÓW!
I właśnie dlatego zakłady energetyczne wymagają tyle dokumentów przy podłączaniu do sieci instalacji PV - żeby taki śmietnik się do niej nie dostawał. Już widzę ten syf w sieci NN gdyby każdy chiński inwerter mógł być przyłączony... :)
W temacie gniazda zapalniczki - gdyby łaskawie spojrzeć w instrukcję to jak byk w niej jest, że z gniazda zapalniczki należy korzystać do obciążenia 200W - więc uwaga o "bezzasadności dodawania kabla z wtykiem zapalniczki" tak trochę z d..y. Sam korzystam z identycznego urządzenia tylko z "logo" Car Commerce - do zasilania ozonatora, sprawdza się idealnie.
W moim aucie włącza się tryb eco i rozłącza gniazdo na wyłączonym silniku. A jak potrzebuje 20W, to po co odpalać. Dlatego podłączam bezpośrednio do aku. Mniejsze spadki przy okazji. Wiec przewody z żabkami są przydatne.
do naładowania wkrętarki się nada raczej nic innego. A do laptopa czy komórki lepiej mieć ładowarki samochodowe - mniejsze straty.
1:14 - puszczenie nawet tylko 10A przez taka g... wtyczkę do zapalniczki, to się imho stopi.
Jako zasilacz skołuj sobie jakiś porządny, serwerowy 12V/70A. Hałas jak cholera, ale daje radę.
Dwa złącza USB po 5 Wat? Czy dwa złącza 5v?
A dlaczego by nie 5w? Jeżeli są to gniazda 1A to dobrze mówi, że 5 watów.
Szafa, czyli wychodzi z tego że urządzonko dobrze by się sprawdziło do samochodu do ładowania nowego telefonu ewentualnie laptop w trasie i nic wiecej, dobrze rozumuje ?
Dokładnie tak ,jak mówisz🙂
Ładowarka od laptopa jak zobaczy taki "sinus" to będzie piszczeć z bólu. Temat przerabiałem na podobnej przetwornicy 300W/600W bez sinusa z Volt Polska
@@Lukasz.FXL. -To nic nie warta taka przetwornica ,z marketu
@@Lukasz.FXL. chodzi mi o takie gówienko żeby móc sobie podładowaś telefon( note 20U) ewentualnie ze 2 tel ( nowszej generacji) podczas jazdy autem.
@@BartasVAG Nic, to może trochę krzywdzące, ale cudów też bym nie oczekiwał. Realne obciążenie sugerowałbym na poziomie połowy nominalnej wartości, czyli max 150W.
To przy jakim napięciu wejściowym właściwie Pan robi te testy.
Co poleciłby Pan na zasilenie awaryjne kotła z podajnikiem i dmuchawą na ekogroszek? Dodam, że mam duży akumulator 180ah
Proszę poczytać o zasilaniu awaryjnym UPS. Z czystym sinusem. Z tak wielkim akumulatorem spokojnie parę godzin wytrzyma kiedy zabraknie prądu.
Musi być sinus bo spalisz silnik na podajniku i przy okazji ten drugi na dmuchawie. 180 Ah przy piecu z podajnikiem to spokojnie kilkanaście godzin wytrzyma. Ja mam żelowy 22 Ah i dwubiegowy trzyma do 9h w zimie na ogrzewaniu.
@@Razdwatrzybabajagapatrzy chodzi mi o model do takiego akumulatora, który wygeneruje sinus
@@patriot5634 Ja mam volt polska od 4 lat i daje radę. 500 VA wystarczy.
Do ładowania laptopa w kabinie samochodu bym potrzebował podpięte pod wtyczkę, ale nie wiem czy to nie za duże ryzyko?
Ale Ty Szafa, kuwa, mądry jesteś. Szacun... :)
Co kupić fajnego w plener?
Niskie coś te napięcie z sieci w 5:57. Ok 15V?
No i naucz się liczyć. W 10:75 przekroczyłeś maksymalną moc 300W bo producenci, w celach marketingowych, podają moc pozorną a nie czynną.
Sprawny alternator daje sporo ponad 14V.
14.4V
Włącz swiatła i już ci spadnie. Dobrze test zrobił.
A gdy juz jest cieplej napiecie ladowania spada nawet i do 13.8 co nie oznacza niesprawnego ladowania
Między bodajże 13.5V a 14.4V z ładowaniem jest ok.
Więcej, zależy od auta 14.8 i 15.2 też widziałem, ale to w autach z tym "mądrym ladowaniem " Po odpieciu wtyczki faktycznie wraca na sztywno do 14.4
Jaka przetwornice polecasz?
Pure sine wave?
Czy jest szansa na przetestowanie zasilaczy awaryjnych Techtron, np. ZA-TECH-1600? Prosiłbym o materiał o posiadanym przez Ciebie generatorze prądu, jego obsłudze i instalacji. A temat na przyszłość to magazyny energii pod fotowoltaikę. Pozdrawiam.
Spoko Vlog,jak zawsze ✌️Pozdro
taki sinus urządzenia z silnikiem zasili, tylko strasznie buczeć będzą
Witam świetny film pozdrawiam.
jest moc💪😀👍
Mam tą przetwornicę do rzutnika i ładowania krótkofalówek się nadaję mogę polecić ale nie wiem co z resztą np lodówka.
Jaki rzutnik?
czy w tej dołączonej wtyczce gniazdka zapalniczki jest bezpiecznik? Bo zazwyczaj jest i tutaj pytanie jakiej mocy zastosowano, maksymalny urządzenia czy jednak z głową i maksymalny gniazdka zapalniczki
W tego typu wtykach nie ma bezpiecznika, a przewody lutowane są bezpośrednio do końcówek. W marnej jakościowo wtyczce zainstalowany bezpiecznik i tak nie ma znaczenia, ponieważ sprężynka użyta do jego dociśnięcia i tak spłonie szybciej.
@@Lukasz.FXL. W instrukcji można było przeczytać, że we wtyczce jest bezpiecznik szklany 10A
@@TheTomo584 W identycznej wtyczce jak ta, nie miałem bezpiecznika. Odpowiadając sugerowałem się wyglądem wtyczki. Jeśli jednak w instrukcji jest napisane o bezpieczniku, to pewnie taki się tam znajduje. Mam tylko nadzieję, że przewód +12V nie jest podłączony przez sprężynkę dociskają, bo wtedy max 1-2A i sprężynka spalona a bezpiecznik 10A cały ;-)
Przez kabel od zapalniczki nie idzie 300v tulko z drogiej strony.
Witam, czy mógłby Pan podać model tego dużego czerwonego multimetru ? Pozdrawiam
Unit UT181A
3:02 40 Amperów w godzinę? Nieźle...
witam. mam taka przetwornice i korzystam, ale nie jestem zaznajomiony do konca z prawami fizyki i nie rozumiem jak jest to mozliwe ze na przetwornicy 12v sa dwa bezpieczniki po 20A zapewne polączone rownolegle a na wtyczce jest jeden bezpiecznik 5A. Z prostego kalkulatora mocy z internetu wyszlo mi ze przy napieciu znamionowym 12 do uzyskania 300w potrzebujemy 25A. Nie taki wlasnie bezpiecznik powinien znajdowac sie we wtyczce przewodu??
Uwierz mi, ze w tej wtyczce na koncu przewodow nie ma bezpiecznika 😊
Bardziej profesjonalnego testu się chyba nie dało.
Dodam że kiedy bylem jeszcze zielony w tych sprawach to kupiłem przetwornice z myślą ladowania laptopa, okazało się że bez idealnej sinusoidy ładowarka od laptopa nie daje rady :(
Dziwne, taka elektronika powinna sobie poradzic bez problemu
To wyrzuć śmieciowy zamiennik ładowarki (zasilacza) i kup oryginał. Porządny zasilacz do laptopa z grubsza ma w poważaniu przebieg, byle jakiś był. Oryginalny zasilacz np. Apple pracuje na dzikich parametrach typu 180V 75Hz bez problemu, zamienniki ze znanego portalu aukcyjnego tylko skwierczą.
@@piker-pl po co insynuujesz jakieś bzdury? Zasilacz ma 135w, kupiłem przetwornice 300/500w, niestety ładowarka przerywa, (ładuje/nie ładuje/ładuje itp co sekundę) myślałem że to wina przetwornicy, oddałem na gwarancję na co serwis odpowiedział że jest ok i stwierdził że kwadratowa sinusoida tego modelu zasilacza nie obsłuży. Oryginalny zasilacz lenovo, ale zawsze znajdzie się jakiś pajac który swoje mądrości musi napisać.
@@piker-pl potwierdzam. Ja mam przetwornice no name 150 watow ciaglej mocy i rzeczywiscie tyle daje. A wszystkie moje 3 laptopy ladowaly sie bez problemu. Raz tylko mialem problem ze mi sie przetwornica wylaczala ale to wina byla przewodow zapalniczki i poprowadzilrm porzadne dodatkowe
Fajne masz te zabawki...
Szczerze nic z LIDLA mam złe doświadczenie z ich sprzętem raczej zabawkami. Naprawdę lepiej dołożyć troszkę i kupić dobry sprzęt chytry dwa razy traci ja byłem tym chytrym i straciłem więcej tego błędu nie po pełnie.
Nic? kupiłem młotowiertarkę parkside 1500W, jak na sprzęt w tej cenie to jest to nawet przyzwoity sprzęt, chcialem kupić i nawet kupiłem wkrętarkę tej firmy, ale po rozpakowaniu stwierdzilem że ten udar to żaden udar a tylko chwyt marketingowy dla naiwnych ktory udaru absolutnie nic niedaje a za to niepotrzebnie podnosi ciężar i rozmiary urządzenia i zwyczajnie ją oddałem.
moja przewornica podłączeniu do akumulatora wyłącznik na zero pobiera ponad 1 amper bez obciążenia czy to jest normalne
Nie
Tak, bo gówienne przetwornice tak mają. Kup AZO serii ECO, to będziesz miał około 0,18 A bez obciążenia.
Super test
Testowałem kilka takich w praktyce . Podsumowując wszystko China odejmujemy jedno zero. To samo wzmacniacz 6 tys. VAT daje 600 Wat. Pójdzie na tym żarówka , reklama diodowa, natomiast wiertarka nawet 100 w nie pójdzie.Minusem jest to, że po całkowitym naładowaniu akumulatora wyłącza żarówkę z powodu za wysokiego napięcia na Aku. Testowałem takich ok. 10 na reklamach solarnych.Okazalo się, że wszystkie reklamy chodzą na 5 v , także zamawiam profesjonalny zasilacz z 12 na 5 .Z
220v lepiej zrezygnować.
Fajna opinia , nie kupuje :)
Każda przetwornica jest podobnie skonstruowana. Są to dwie przetwornice wewnątrz. W tych słabych zazwyczaj mamy jedna DC-DC z 12V na 320V na dwóch tranzystorach. Druga tworzy tą pseudo sinusoidę na 4 tranzystorach.
ee ciekawe urządzenia można stwierdzić czy cos zaszkodzi silnikowi
Napięcie wyjściowe na przetwornicy spada bo napięcie akumulatora też spada. Przy pracującym silniku mamy napięcie około 14.4v i wtedy wyjście by było 230v na przetwornicy
Dokładnie u mnie jest 14.7v na Aku jak silnik pracuje i ta przetwornica normalnie pracuje przy 300w . Po co podłączać przetwornice to Aku który lezY w domu
@@sebastiannowicki5672
Po to gdy prąd potrzebny a jest przerwa w dostawie prądu...
Okurna widzę tu zasilacz od xbo360 fat potężne bydle daje 5v i 12v gdzieś 180w mocy
Pompę wody 400W pociągnęło w miarę git
czy zasili suszarkę do włosów
Jedynie zabawkową.
Nie, chociażby dlatego że suszarka ma silnik i autor tłumaczy że nie nada się do czegokolwiek z silnikiem, a po za tym suszarki nie raz mają ponad 1000 watt
@@landini10100 przy naprawie przetwornic większej mocy testowałem nie raz suszarka. Pracowała bez problemu. Większym jest odpowiednio duże zaplecze prądu. Ja używam do tego celu zasilacza 12V 225A ewentualnie dwóch.
@@GulczTech tak jak mówisz, przy większych przetwornicach może nie być problemu. W sumie odpowiedziałem tylko tym co usłyszałem w danym filmie na temat tej jednej przetwornicy. "Elektronik" i fizyk ze mnie żaden, więc nie będę próbował błysnąć. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź 😅
Dobra suszarka pobiera często ponad 1000W. Skoro przetwornica ma moc maksymalną 300W, to trudno by to miało prawo działać :)
Dlaczego ja w technikum w 1998 roku nie miałem takich laborek!?
😏
Człowieku, silnik komutatorowy wpierdoli wszystko co mu podasz, indukcyjny jest bardziej wybredny ale to POŁKNIE! Gorzej z pozostałymi urządzeniami nowszej generacji.
Wszystkie cyfrowe urządzenia pójdą na mod. sinus. - ładowarki do telefonów, laptopów i silniki komutatorowe. Z indukcyjnych wszelkie inwertorowe (z falownikiem). Czyste silniki indukcyjne i transformatory sieciowe nie za bardzo sobie z takim zasilaniem radzą - słabszy rozruch i ryzyko przebicia uzwojeń przez przepięcia indukcyjne.
@@adamw.8579Czy można tym zasilać 60W projektor? Do tego celu chciałem nabyć to urządzenie, ale widzę, że zbyt mało wiem by się nim cieszyć. To że projektor zadziała wiem ale czy się nie zepsuje?
@@Nihilistazx Sama elektronika projektorów to zasilanie impulsowe, więc bezproblemowo, nie wiem jak jest z wentylatorem chłodzącym źródło światła (LED czy lampa MH). Jeśli jest zasilany napięciem stałym z zasilacza (12V czy 24V) to OK, jeśli jest na 230AC to jest problem. Trudno coś konkretnego powiedzieć bez informacji o układzie zasilania konkretnego urządzenia.
@@adamw.8579 Dziękuję przepięknie za rzeczową odpowiedź :) Mowa o chińskiej smart tandecie którą dopiero zamówiłem (HY320) razem z przetwornicą z filmu. Tani, ale zamierzam dbać :) Martwiłem się właśnie o tego leda, chłodzenie w razie awarii zapewne łatwo będzie podmienić. Może to i lepiej, podobno fabryczny wentylator jest bardzo głośny. Czym jest zasilany ten wentylator jeszcze nie wiem (do obudowy wchodzi 230V), ale rozumiem, że jeśli jest AC to może na tej przetwornicy pracować prawidłowo, bez dziwnych dźwięków czy falowania obrotów, a i tak z czasem może się uszkodzić?
@@Nihilistazx Ten Magcubic wygląda na matrycę LCD prześwietlaną matrycą LED, raczej wszystko będzie chodziło z przetwornicy impulsowej, a chłodzenie toru optycznego na jakiejś turbince DC (dlatego głośne). Czyli nie ma znaczenia jakość źródła zasilania bo wszystko idzie przez zasilacz impulsowy. Starsze projektory miały wentylatory AC (te z lampami metalhalogenkowymi) bo grzały się konkretnie.
Tania przetwornica to prostokąt !!!
AMPERÓW!
Crash-test by się przydał ;-)
Ale masz fajny kanał.
Nice 👍🏻👍🏻 🇮🇳 || Kuki 02|02|2022
Nie męcz tego akumulatora on ma tylko jedno
Zpalniczka samochodowa ma 25A
W ciężarówkach zdarzają się 10A. A to właśnie kierowcy dużych będą używać przetwornicy.
W ciężarówkach to lepiej zastosować 24 v przetwornicę bo gniazdo zapalniczki jak ma 12v to zasilane jest przez jakiś dzielnik napięcia. A to raczej nie wytrzyma większych prądów.
Większość złomu jeżdżącego po naszych drogach ma wbudowane gniazdo zapalniczki o MAKSYMALNEJ OBCIĄŻALNOŚCI PRĄDOWEJ 8A!
Daj namiary gdzie kupić takie gniazda o obciążalności 25A 😂.
@@roberttata8104 gniazdo zapalniczki. Np. fiat Doblo 25A a są 2 gniazda. W kilku osobówkach też widziałem napis max 25A
Test jest naprawdę fajny.
Tylko proszę, trzymaj się końcówek "ów". Masz wielu oglądających, warto promować poprawną polszczyznę :-)
Ciekawe, ile błędów sam popełniłem :-)
No Rejczel się trzyma, bez przesady, to nie jest kanał polonistyki 😉
Na polskich kanałach to ostatnio wiecej ang niż polskiego. Wszyscy tacy amerykańscy chcą być.
Żaden sinus....zwykły prostokąt, tzw marketingowo modyfikowana sinusoida...hehe..
Modyfikowanego sinusa w życiu nie widziałeś
@@Razdwatrzybabajagapatrzy noooo....tak...bo to nazwa marketingowa....to zwykły prostokąt prawie....
@@jacekm No właśnie prawie i dlatego tak napisałem bo dochodzi aproksymacja
Częstotliwość tragiczna.
Akumulator podłączony powinien być podłączony do alternatora i nie będzie takich spadków napięć.
Oglądaj do końca.
300watt to moc maksymalna takie urządzenia powinny działać na 80procent mocy inaczej się spalą
piękna pozycja , ale dla ludzi w wyższym stopniu pojęcia o prądach. Nie dla postwustwa jakim jestem ja. Nie mniej pozdrawiam
Mam takie pytanie
Co jeśli mając 2 identyczne przetwornice np 500w połączymy równolegle na wyjściu z ich gniazdek czyli faza do fazy itd czy one podzela się obciążeniem i zasila odbiornik np teoretycznie 1000w ? Częstotliwość była by dobra?
W teorii, jeżeli byś odpowiednio je zsynchronizował (zewnętrzny, wspólny rezonator) to mogłoby działać, ale musiałbyś je dobrze sparować - bo tranzystory o róźnych parametrach pracujące równolegle mogą nie działać na siebie właściwie. Pomijam już zupełnie zagadnienia typu impedancja, zakładam, że te przetwornice są dokładnie identyczne. Ale tak czy siak - gra niewarta świeczki, chyba, że dwie 500W masz za darmo i lubisz eksperymenty. :)
Dwa urządzenia nie będą zsynchronizowane, zrobi się bałagan.
Amperów.
To jest sinusoida zmodyfikowana
... nawet bardzo mocno ...
2 złącza po 5 Voltów a nie watów....
i nie temperatura, a ciepło ;-)
5V x 1A to 5W. Dobrze powiedzial
Najlepsi są ci co używają przetwornicy do laptopów czy urządzeń mobilnych zamiast kupić ładowarki do zapalniczki. 😂
Proszą się o straty;)
tzn? Masz na myśli w przypadku laptopów, żeby ludzie kupowali ładowarkę z wejściem do zapalniczki?
@@Kisieluss lepiej naładować baterię laptopa wtedy mamy bezpośrednio bez większych strat zasilanie DC-DC. W przypadku przetwornicy przetwarzamy prąd stały na zmienny, a potem znowu w zasilaczu na prąd stały. Następują niepotrzebne straty energii, każdy przetwornik to dodatkowe ciepło na rezystancji, a ciepło to energia idącą w powietrze.
Jak masz laptopa na 12-17v to po co go przetwarzać na 230v i z powrotem jak można od razu za 12v na 12-17v
@@kuman1212 w tym przypadku ampery są ważne każdy laptop ma inne napięcie A i łatwo go zepsuć podając inny woltaż