Jak mnie cieszy, że w czasach gówno filmików bijacych rekordy wyświetleń komuś chce się tworzyć takie filmy :) oglądam Cię od dawna, zawsze merytorycznie przedstawiasz sprzęty, no chce się więcej :)
mod. sinus nie nadaje sie do urządzeń indukcyjnych, ponieważ przy chwilowym napięciu stałym cewka/trafo pracuje na zwarciu. U mnie silniki chodziły wolniej i dużo słabiej, a transformator buczał. W zasilaczach impulsowych z zasady napięcie zaraz po wejściu w obwód pierwotny jest prostowane, więc przemienne składając się z prostokąta nie powinno szkodzić, kondensator spotykałem rzadko w takich urządzeniach, choć nie wykluczam że bywa stosowany. Mimo wszystko materiał jak zwykle super, miło się ogląda. Pozdrawiam autora
Ja polecam awaryjnie jest wystarczająca jak za tą cenę, czy laptopa podpiąć czy coś to przydatna rzecz , nie wiem jakie to znaczenie ma ale w aucie jest 15v nie 12v może dlatego lepiej działa
Najlepsze jest to wpychanie drutów do gniazdek, dawno już tego nie widziałem, w sumie od czasu kiedy z moim szwagrem tak podłączaliśmy spawarkę. Ah, to były czasy. Świeć Panie nad jego duszą.
Ciekawy odcinek, z chęcią obejrzę film z przetwornicą o czystym sinusie :D Silniki i transformatory będą działać ale przy tym będą się grzać mocniej niż przy sinusie czystym.
Cały czas źle mierzysz tętnienia!!! Musisz mieć w oscyloskopie WŁĄCZONY limit 20 MHz (20 MHz BW limit). To jest "industry standard" podczas pomiarów zasilaczy impulsowych. Dave Jones kiedyś to wspaniale tłumaczył.
Wtyczki: nowoczesne sprzęty mają już wtyczki tzw. unischuko, które wchodzą zarówno do niemieckich gniazdek schuko (wcięcia z boku, uziemienie na górnej i dolnej blaszcze) jak i popularnych w polsce gniazdek francuskich (uziemienie na bolcu). Trzeba znaleźć stary sprzęt żeby miał wtyczkę F nie wchodząca do schuko (powierzchnia okręgu, bez wcięć).
Nie wiem czy gdziekolwiek można dziś znaleźć takie wtyczki. Mam chyba gdzieś w piwnicy jakiś stary przedłużacz z lat 90 albo 80 który ma wtyczkę pasującą tylko do gniazdka z bolcem.
A ty myślisz, że kierowcy w ciężarówkach do czego podłączają laptopy, telewizory czy odbiorniki satelitarne? Właśnie do takich przetwornic. Autor filmu coś popierd...
Kupiłem taką~przetwornicę, ale z pełnym sinusem, żeby w dziczy móc podłączyć betoniarkę 400W i przygotować teren pod domek letniskowy. Przetwornica dała radę (akumulator i betoniarka też). zdarzało się, że sygnalizowała spadek napięcia, ale za każdym razem wynikało to z braku dobrego styku na przewodach ( co szczególnie jest widoczne, gdy korzysta się z przejściówki do zasilania z gniazda zapalniczki). Ogólnie polecam. Ciekawe, czy model z pełnym sinusem ma również tak niską sprawność. Dzięki za test!
Powiesz, że się czepiam, ale uważam, że Twoje materiały są niezłe, więc warto szlifować diament. Na oscyloskopie z wyjścia urządzenia masz zakres pomiarowy DC a mierzysz przecież napięcie przemienne, nie mogę się zgodzić, że spadek napięcia na akumulatorze jest liniowy względem pobieranych amperów, na początku kiedy mierzysz z zasilacza laboratoryjnego 12,4 razy 1,57 to ponad 19 W a wychodzi 10 W czyli sprawność około 50%, czy wraz ze wzrostem ta sprawność rośnie czy spada tego się nie dowiedzieliśmy a to powinno być najważniejszym punktem filmu w mojej ocenie. Nie mówi się"klemów" tylko klem, do pomiaru prądu jeśli bawiłeś się w wyliczenia, trzeba było użyć bocznika, warto też zainwestować w cęgi Dietza, szkoda, że nie zmierzyłeś ile prądu potrzebuje ten kompresor na rozruch, to własnie dlatego, że pobór w tym momencie jest bardzo wysoki krotność prądu znamionowego, takie urządzenia, invertery mają problem z ich uruchomieniem, warto by sprawdzić jaki jest próg tego urządzenia, wtedy byłoby wiadomo, czy maszyna będzie odpowiednia do naszych zastosowań.
Bardzo chciałbym zobaczyć wersję z czystym sinusem bo właśnie od GreenCell'a taki sprzęt mam kupiony - jak się sprawdza pod kątem wydajności, parametrów i bezpieczeństwa.
Przewody zasilające i sam akumulator kwasowy często są problemem przy rozruchu większych obciążeń lub przykładowo kompresorów lodówkowych. Najlepiej do testów 12V 100A zasilacz serwerowy się spisywał :D
Mam przetwornicę 500/1000 GC w wersji czystej sinusoidy ale kupiłem ją tak z 4-5lat temu. Przewody do akumulatora są przynajmniej 2x grubsze. Kupiłem ją do pieca C.O i ewentualnie do podtrzymania lodówki itp. Przetwornica zgłasza protest dopiero po przekroczeniu około 620W więc jakby nie patrzeć 120W mocy gratis. Wcześniej miałem wersję z sinusem modyfikowanym i watomierz nawet się nie chciał uruchomić (muszę sprawdzić ten rezystor co pokazałeś) i tak: piec gazowy nie ma szans, lodówka silnik nie ruszył, zasilacz od laptopa tak ale strasznie piszczał. Kupiłem pełny sinus i przez 3 lata leżała w szafie bo nagle jak ręką odjął wszystkie awarie ustały. Dopiero (w sumie na całe szczęście że dopiero) w tamtym roku musiałem się ratować w zimie podpinając piec a na wakacjach piorun rozwalił transformator u kumpla i całą niedziele ratował się podpinając do niej lodówkę.
Uff, jak dobrze że ja wybrałem model z czystą sinusoidą, ale za to mniejszej mocy, bo szkoda mi było pieniędzy już na coś, co sporadycznie użyje. Zrób jeszcze odcinek o tej samej przetwornicy, ale tym razem z czystą sinusoidą , chętnie obejrzę :))
Kupiłem ostatnio ta przetwornice. Podyktowane było to wymianą laptopa na gamingowy, który ma 300W zasilacz. Problem jest tylko taki, że w samochodzie i tak tyle prądu z zapalniczki nie bardzo jest jak pobrać :)
[18:30-18:40] nie wiem czy to pomylka ale napiecie stale bedzie wynosilo okolo 325V poniewaz 230V to jest napiecie RMS dla sinusoidy ktora mamy w gniazdku
Zważywszy na to, że jest to praktycznie prostokąt, to pewnie szczyt sinusoidy (którą miał imitować) został ucięty. Tak mi się wydaje. Dziwna sytuacja powstaje przy zasilaczach impulsowych zasilanych w ten sposób, gdzie kondensator na wejściu ładuje się do wartości szczytowej 230VAC. Wynika na to, że tutaj ładuje się zauważalnie niżej. "Sinus modyfikowany" to dziwny twór, po dzisiejszym filmiku tym bardziej tak uważam patrząc na przygodę z miernikiem energii i zasilaczem beztransformatorowym. Mój miernik działał ok. o dziwo na podobnej przetwornicy. Słuszna uwaga swoją drogą, pozdrawiam :)
Od 2 lat używam dwóch przetwornic green cell. W systemie wyspowym fotowoltaiki ledwo 800W (efekt styczności z komunistami PGE i ich biurokracją) Przetwornica 2000W czysta sinusoida oraz 500W modyfikowana. Obie na 24V DC. Mniejsza zasila internet oraz alarmy. Większą pompę głębinową, komputery oraz ładowarki do elektronarzędzi. Śmiga jak Messerschmitt. Moje akurat mają humory jeśli chodzi o zabezpieczenia bo się nie resetują. Wtedy odłączam zasilanie 24V pozwalając na całkowite rozładowanie kondensatorów. Czasem 500W przy uruchomieniu piszczy i żarzy czerwoną diodą. Aby następnie zawyć raz głośnym sygnałem i przejść do normalnej pracy. Ogólnie cena do jakości znakomita.
Ja mam od roku 3000w|/1500W czysty sinus. Działa na niej komputer stacjonarny z drukarką , dzwonek , pogodynka, ładowarki do telefonu ,kluczy udarowych i oświetlenie. .Wszelkie szlifierki , wiertarki na 220v działają bez problemu. Nawet odkurzacz Dedry przemysłowy 2000w ruszy. Do pralki , pompy wody i czajnika 1700w za słaba.W zimie brakowało jej prądu, brak słońca. Zasilają ją trzy akumulatory żelowe o łącznej poj 320Ah ,ładowane przez dwa panele 375 w i , wiatrak 300 w. Kable dałem 25 mm2. Te w zestawie są podłączone od regulatora do akumulatorów.
mialem podobna ale mniejszej mocy poszedl w niej bezpiecznik i zainstalowalem zewnetrznie z wymiennym gniazdem, fajna sprawa jesli trzeba na szybko poldaczyc cos do fotowoltaiki gdzies w szopie czy w pdorozy, ale jak wiemy niestety sprawnosc tego sprzetu z DC na AC a potem czesto w urzadzeniach znowu AC do DC powoduje duze straty energii, ale lepsze to niz nic . Warto w systemach 24 czy 12V szukac poprostu urzadzen pod DC, z tym ze przewody musza byc znacznie grubsze wtedy :) No i zawzse warto dodac wiecej bezpiecznikow po drodze na wszelki wypadek
No cóż, czyli generalnie laik nie mający pojęcia zbytniego o elektronice, chcący kupić coś podobnego na wakacje czy delegacje, może wsadzić się na minę. Takie reklamy, jakie prezentuje producent powinien chyba uokik prześwietlić, że najlepiej tym zasilać najwyżej żarówkę.
Ogólnie, to na każdej aukcji jest napisane czy jest to "pełen sinus" (czyli takie jak w gniazdku) czy modyfikowany. Ja bym się nie ograniczał ni zawsze kupował "czysty" sinus.
Bał bym się zostawić bez nadzoru przetwornicę zasilaną z 12v i oddającą 1000W. Te prądy są za duże na takie przekroje kabli i amatorskie połączenia. Akumulator z samochodu może być przy awaryjnym użyciu, do cyklicznej pracy lepiej wykorzystać ogniwa LiFePo4
Mam tą przetwornice i szczerze mówiąc jestem w stanie ja polecić. Mam ją w garażu podpiętą do 100ah Aku. Co jakiś czas lutuje codziennie światło pale itp a Aku ładowałem jak dotąd tylko raz a pół roku już leży 😊
Ja mam taką około pół roku w garażu do zasilania ledów z lodówek biedronki z akumulatora. Całą zimę mi działało bez zarzutu i bez ładowania akumulatora. Transformatora nie odłączam od akumulatora tylko głównym wyłącznikiem wyłączam. Jak na razie jestem zadowolony
Ja posiadam w aucie greencella 1000W z czystą sinusoidą. Dałem lekko ponad 500zł około 3 lat temu. Rzadko używam, bo kupiłem nie mając jeszcze prądu na działce, teraz już raczej czeka na wolną chwilę na demontaż. Ale co mogę powiedzieć... daje radę. Wiertarki, szlifierki, inne zabawki zdecydowanie mogę powiedzieć - spełnia swoje zadanie. Inna przetwornica 1500W Volta od 4 lat zasila mi w ciężarówce mikrofalówkę działając na granicy wydajności i też spelnia swoje zadanie bez zająknięcia.
Modyfikowana sinusoida nie nadaje się do zasilania silników mimo, że one chodzą to z czasem nadmiernie się grzeją, a winna w skrócie jest płaska część tak zwanej modyfikowanej sinusoidy teoretycznie, bo praktyce mamy po prostu prostokąt.
ja bym nie ryzykował z przetwornicą "NIE pure sine wave" Dzisiaj jest tyle rodzajów zasilaczy że uj wie czy któryś nie zacznie rezonować z inną przetwornicą. Nooo właśnie. Na ali taki chinczyk za (teraz)300zl. Sprawdzałem oscyloskopem pod obciążeniem. Aż się zdziwiłem jak czysta fala była. Tylko musiałem podregulować napięcie żeby sie trzymało standardów przy maks obciążeniu. Ta dioda nie ratuje przetwornicy. Zobacz film electroBOOM o nich. Wszystkie wysadza razem z diodą i bezpiecznikiem Na ali znalazlem też małe przetwornice ale na ponad 1200Hz Do zasilania oświetlenia i drobnych rzeczy.
formie przekazu - jak dla mnie super - głosie/dykcji postaci - jak dla mnie super - skojarzeniach z fandomem/subkulturą "futrzaków" - nie wiem ocb. to wiedz, że odpowiedź na te kwestie jest w trailerze kanału. nie wiem co to trojler :) Zastanawiam się od dawna nad zakupem podobnego sprzętu - film bardzo pomógł. Super przekazana wiedza i dzięki bardz :).
Z córką na biwakowanie do tego akumulator 19Ah solar i działa jak złoto. Domu tym nie zasilisz. Polecam dobra cena do jakości i zabawy. Można wydać i 2 tyś w zależności co potrzebujemy.
Naprawiłem w sumie kilkaset przetwornic. Najlepiej zawsze naprawia się te proste na kwadratowym przebiegu. Przy nie których sinusach tak siały zakłóceniami prawdopodobnie przez dławik wyjściowy, że czasami czułem gorsze samopoczucie podczas przebywania w pobliżu podczas testu. Jałowy prąd 12V przetwornicy potrafił podchodzić pod 2A. Więc te parę watów szło w grzanie dławika i eter ;)
Będę musiał sobie coś takiego kupić tylko z pełnym sinusem. Niech leży w szafie, dziś takie czasy że niczego nie można być pewnym (mam na myśli działania niedźwiedzia że wschodu). Miejsca zajmuje malutko, jest lekka, a wystarczy podpiąć do akumulatora w samochodzie, odpalić silnik i mamy pełnoprawny agregat prądotwórczy, w dodatku na kółkach. Akurat mam diesla z mocnym alternatorem 120A, już na wolnych obrotach jest w stanie dać do 70A zanim napięcie spadnie poniżej 13V. Trzeba tylko zapas paliwa i można jakoś przetrzymać nawet tygodnie bez prądu.
Chętnie bym zobaczył odcinek z większą ilością bohaterów , gdyż są przypadki kamperow gdzie wiara oszczędza niestety swoim zdrowiem jak i pieniedzy, a potem widuje się spalone auto bo ktoś chce zaoszczędzić te kilkaset złotych. Gdzie przetowrnica z czystym sinusem zazwyczaj jest droższa o 50-100% przy takiej samej mocy. Chętnie bym dostarczył kilku bohaterów odcinka mniej lub bardziej uszkodzonych :)
Ja w ciężarówce używam przetwornicy od Volta. Używam jej do zasilania soundbara którego używam jako nagłośnienia do radia i TV 24 calowego. 3 lata wytrzymuje na luzaku, później ma problem z włączeniem. Pewnie wina kondensatorów, ale że kupuje je po 100 PLN to zwyczajnie wyrzucam.
Mam pytanie, odniesiesz się do taniego shitu z Action? Ostatnio widziałem tam ładowarkę za 8 zł czy powerbank za złotych 40. Przetestujesz to? Chętnie bym obejrzał. Pozdro!!
Ja posiadam tą przetwornicę i taką samą, tyle że jest z czystym przebiegiem sinusoidalnym. No i faktycznie, lepiej już dopłacić i mieć czysty sinus, niż bez niego. O wiele więcej się zrobi z taką przetwornicą, nie drażni urządzeń wrażliwszych chociażby.
Lecz czysty sinus pobiera więcej prądu z akumulatora i jest droższy. Więc zależy do czego to potrzebne, na kilka wypadów w roku to raczej nie opłaca się dopłacać. Jeśli budujesz domową elektrownie to owszem.
@@lesnydziad7905 ja to właśnie kupiłem zmyślą o tym, by odpalały dobrze rzeczy z kondensatorami i by nie drażnić transforamtorów, przetwornicy używam tam według w sumie moich zachcianek lub wtedy, gdy nie posiadam prądu w moi pomieszczeniu, w którym się znajduję. Mi to się opłacało brać, bo zasilam najczęściej rzeczy, które wręcz wymagają czystego przebiegu sinusoidalnego.
9v dla aku jest już niebezpieczne (tu trzeba mieć aku z możliwością głębokiego rozładowania) 10.5v to napięcie graniczne na upartego 10,2v Tego typu przetwornice są przystosowane raczej do aku żelowych lub AGM nie zaleca się kwasowo-ołowiowych Kilka dni temu zakupiłem zasilacz awaryjny marki Powermat z czystym sinusem w parze z aku AGM 100AH moje stanowisko z mini kompem i monitorem 24cale LED zasila przez 16h a to już mi na wszelki wypadek wystarczy W przyszłym roku jakiś okienny panel solarny i będzie komplet
Wiem, że to duże pieniądze kosztuje ale w autobusach u mnie w firmie często używamy przetwornice sinus 24v\2500w od firmy Volt (sinus 5000).I na tym odkurzacz 1800W lata. Czajnik też nie robi na niej wrażenia. Minusem jest to, że taka kosztuje 1200zl. Ciekawe czy takie generują warunki zbliżone do sieci elektrycznej. Komputery, a nawet PS3 lub PS4 działało ale z jakimi konsekwencjami to nie wiem 😅
Co do przetwornic. Kilkanascie lat temu kipiłem bo była mi potrzebna do pompy co. Pierwsza chodzila bdb przez moj blad ja zniszczylem. Mniejsza o to. Poerssza obslugiwala elektronike bez problemj. Wszystko chodzilo tv dvd itp zarowki ledy tez. Nie potrafila wystartować lodówki no ale to malo mocy. Druga kupiona juz miala problemy z niektirymi elektronicznymi urzadzeniami. Choc tv chodzil normalnie. Ogolnie soe sprawdzała we wszystkim do czego byla potrzebna. I chodzi do dzis. Choc pomp CO troche brzeczala ale chodziła. Z tego co pamietam byly problemy z przedmiotami ktore mialy kondensatory. Reszta byla ok pewnie dla tego pompa byczala troche. 500W max ciaglej pracy i niby 1kW chwilowo na start. Ake lodowki i tak nie ruszyło.
Do lodówki z klasycznym kompresorem na wypadek zaniku prądu mam przetwornicę 12V 1100/2200W czysty sinus. Dużo zależy też od podłączonego akumulatora, bo przy pierwszym starcie jest spory przysiad napięcia.
@@Tab7.6.Tab7.6 tu była słaba przetwornica. Nie było wtedy tyle informacji o nich co i jak a mi zależało tylko na podtrzymaniu pompy CO. Akumulator był duży 155Ah typowy do zasilań awaryjnych
@De-Kompozytor A jak wygląda prąd z z komputerowych UPSów? Tak samo kwadratowo czy trochę łagodniej? Przecież można by zrobić (a właściwie wykorzystać) UPSa jako przetwornicy :)
Polecam tą markę przetwornic ale sinus, obecnie najlepsze na rynku z chińczyków, mam taką 1000W/2000W w sinusie , bdb sprzęt nie jednokrotnie męczony na budowie. Kupiłem innego chińczyka na ali i w porównanie do greencel to jest papier.
12V 500W 50A proste. Sinus nie ma znaczenia nie jest ważne dla silników szeregowy szczotkowy. Dla nich ważne jest napięcie zasilania wielkość oraz siłę napięcia. Czyli ampery. Grzałki to samo. Indukcja magnetyczna transformator sieciowy i silnik na kondensator indukcyjne już są wrażliwe na sinus. Ale łatwo poznać kiedy lepiej pracuje czy z sieci czy z przetwornic... Mniej buczenie cisza to tam jest lepiej. Pompka CO... Z przetwornic UPS lepiej pracuje niż z sieci. Moje wrażenia.
Nie podałeś czy jest jakaś separacja 230/12V. To jest bardzo ważna sprawa. Jeśli chodzi o tą firmę to oni zamawiają w Chinach tanie przetwornice ze swoim logo.Silniki będą działać bez problemu. Lecz po pewnym czasie strasznie się nagrzewają i padają. To o to chodzi.
Jak zwykle, zbyt cienkie kable zasilające i tu fantazja poniosła sprzedawcę, wtyczka zapalniczki do 80 amperów 😀 Można też dostać kable rozruchowe w postaci przewodu o przekroju 1mm zakończonego wtyczkami zapalniczki. Łączysz dawcę i biorcę przez zapalniczkę i cyk, odpalasz 😀😀😀 A ja głupek, mam potężne kable z wielkimi klemami, zajmujące masę miejsca w bagażniku 😀
Właściwe przewody zwiększyłyby cenę sprzętu o połowę. 🤣😂 To jedno. Drugą sprawą są bezpieczniki stosowane w gniazdach zapalniczek samochodowych. Powątpiewam w to, że siedzą tam 80 A. Moim zdaniem raczej 8 razy słabsze. 😉
Te przetwornice maja jeden bardzo zasadniczy minus potrafia rozładować do końca akumulator maja tylko sygnał dźwiękowy przy 10.8V ale potrafią dalej rozładowywać
Miałem taką przetwornicę na działce. Jak podłączyłem tv led to tak przetwornica się darła że głośniki nie dawały rady zagłuszyć. O ile jakieś oświetlenie ładowarki do telefonu działały o tyle coś mocniejszego nie dawało rady m lodówka nie wystartowała mimo że przetwornica była 1200/2400W . Lepiej dać kilka zł więcej i kupić " czysty sinus"
Chciałbym dla porównania zobaczyć rozbiór popularnych inwerterów Easun (czerwona obudowa) które są na chińskim portalu oferowane za ceny bardzo atrakcyjne jak na moc i specyfikację (czysty sinus).
Teraz praktycznie wszystkie wtyczki są kompatybilne z systemem Schuko (bolec uziemiający i połączone z nim blaszki) i brak miejsca na bolec uziemiający w niczym nie przeszkadza.
Wychodzi na to, że ta sinusoida jest zbyt ,,zmodyfikowana''. Jakby dali jeszcze kilka par tranzystorów, byłoby ok. Ale księgowym by się to nie podobało...
W krajach, gdzie prad elektryczny nie jest dobrem powszechnym i wystepuja czeste zaklocenia, oferowane sa specjalne zabezpieczenia dla urzadzen AGD wyposazonych w silniki. Gadzet taki chwilowo wylacza np. lodowke, by chronic ja przed uszkodzeniem.
Jak chcesz, coś przetestować i przy okazji naprawić. Mam przetwornicę z czystym sinusem na wyjściu. Niestety pali tranzystory. Części mam, potrzeba tylko ogarniętej osoby do diagnostyki.
Ale zachowanie sprzedającego 10/10 zrobił błąd, dał dwie satysfakcjonujące możliwości jego naprawy, i nie przypierdzielił się o 4 grosze jak jakiś Janusz 😁 a co do greencella, mam od nich sporo rzeczy, że wszystkich jestem bardzo zadowolony, ale nie sprawdzam miernikiem, nie wykonuje profesjonalnych testów, jedynie użytkuje.
NIE POLECAM KUPOWAĆ PRZETWORNIC Z MODYFIKOWANYM SINUSEM GDYŻ PO PODPIĘCIU PIECA I POMPEK OD CENTRALNEGO OGRZEWANIA POMPKI BUCZĄ JAK BY PRACOWAŁ NA ZWARCIU PO WYMIANIE NA CZYSTY SINUS DZIAŁA LUKSUSOWO
Teoretycznie, z niewielkimi przeróbkami ten inventer by "nie spiszczał" zasilaczy, jeżeli a) by wywwalić PFC z zasilacza b) wy wywalić układ "cyfrowego" sinusa z inventera Ciekawe, jak by się zachowywał PWM-sinus... I w sumie, to by warto było namówić UE, żeby w cyfrowe PFC wykrywało modyfikowany sinus i podejmowało właściwsze działania.
Od kilku lat mam czysty sinus 1000/2000W od GC. Na stałe jest zamontowany pod 70kg akusem AGM deep cycle, który ładowany jest z 300W paneli przez mppt Victrona. Jak od święta aku nie wydoli to leci pod auto jako zasilanie awaryjne do kompów/lodówki itp... Od lat pracuje czasem "pod korek" i nie narzeka. Piszczał w peakach jedynie przy konającym aku.
Jak mnie cieszy, że w czasach gówno filmików bijacych rekordy wyświetleń komuś chce się tworzyć takie filmy :) oglądam Cię od dawna, zawsze merytorycznie przedstawiasz sprzęty, no chce się więcej :)
mod. sinus nie nadaje sie do urządzeń indukcyjnych, ponieważ przy chwilowym napięciu stałym cewka/trafo pracuje na zwarciu. U mnie silniki chodziły wolniej i dużo słabiej, a transformator buczał. W zasilaczach impulsowych z zasady napięcie zaraz po wejściu w obwód pierwotny jest prostowane, więc przemienne składając się z prostokąta nie powinno szkodzić, kondensator spotykałem rzadko w takich urządzeniach, choć nie wykluczam że bywa stosowany. Mimo wszystko materiał jak zwykle super, miło się ogląda. Pozdrawiam autora
Akurat miałem taką kupić do auta na wypadek awaryjny :D
Dziękuję za film! jesteś niesamowity
Ja polecam awaryjnie jest wystarczająca jak za tą cenę, czy laptopa podpiąć czy coś to przydatna rzecz , nie wiem jakie to znaczenie ma ale w aucie jest 15v nie 12v może dlatego lepiej działa
Najlepsze jest to wpychanie drutów do gniazdek, dawno już tego nie widziałem, w sumie od czasu kiedy z moim szwagrem tak podłączaliśmy spawarkę. Ah, to były czasy. Świeć Panie nad jego duszą.
Ciekawy odcinek, z chęcią obejrzę film z przetwornicą o czystym sinusie :D
Silniki i transformatory będą działać ale przy tym będą się grzać mocniej niż przy sinusie czystym.
Cały czas źle mierzysz tętnienia!!! Musisz mieć w oscyloskopie WŁĄCZONY limit 20 MHz (20 MHz BW limit). To jest "industry standard" podczas pomiarów zasilaczy impulsowych. Dave Jones kiedyś to wspaniale tłumaczył.
Prawda. Great Scott też wtope z tym niegdyś zaliczył. Sam nie wiedziałem o tym gdyby nie sprostował tematu w następnym filmie. Pozdrawiam :)
Bump
Ponadto do sondy oscyloskopu powinny być dołączone kondensatory
@@mehh1521 Z tego co wiem sonda posiada wbudowane trymery kompensujące. Czy nie o to chodzi?
@@Wrublos212 Nie.
1. Komentarz dla zasięgu.
2.Tak jak inni widzowie chętnie obejrzę test z przetwornicą z czystą sinusoidą.
3. Pozdrawiam i dziękuję za info/film.
Fajny test. Subik wleciał 😀 Czekam na pełny sinus. Pozdrawiam
Bardzo przydatne. W końcu zobaczyłem co to ten zmodyfikowany sinus i jestem przerażony. Nazwa zdecydowanie wprowadza w błąd.
Miałem identyczny przypadek upalenia rezystora z właśnie taką samą przetwornicą i takim samym watomierzem😅Dzięki za wyjaśnienie.
Wtyczki: nowoczesne sprzęty mają już wtyczki tzw. unischuko, które wchodzą zarówno do niemieckich gniazdek schuko (wcięcia z boku, uziemienie na górnej i dolnej blaszcze) jak i popularnych w polsce gniazdek francuskich (uziemienie na bolcu). Trzeba znaleźć stary sprzęt żeby miał wtyczkę F nie wchodząca do schuko (powierzchnia okręgu, bez wcięć).
Nie wiem czy gdziekolwiek można dziś znaleźć takie wtyczki. Mam chyba gdzieś w piwnicy jakiś stary przedłużacz z lat 90 albo 80 który ma wtyczkę pasującą tylko do gniazdka z bolcem.
@@5Dale65 dlatego pisałem o starszym sprzęcie. ja mam taką wtyczkę już tylko w dwudziestoletnim grzejniku olejowym.
Dzięki za materiał, myślałem o zakupie takiego cuda by podładować laptopa a tu się okazuje że trzeba inną drogę wybrać. Pozdrawiam.
Do laptopa wystarczy.
Lepiej kupić zasilacz działający z 12V.
Do Laptopa można by nawet użyć wprost 320V DC przed tym bieda-falownikiem.
A ty myślisz, że kierowcy w ciężarówkach do czego podłączają laptopy, telewizory czy odbiorniki satelitarne? Właśnie do takich przetwornic. Autor filmu coś popierd...
@@schabowyBar Do dedykowanych ładowarek?
Przecież takie przetwornice to strata energii.
Kupiłem taką~przetwornicę, ale z pełnym sinusem, żeby w dziczy móc podłączyć betoniarkę 400W i przygotować teren pod domek letniskowy. Przetwornica dała radę (akumulator i betoniarka też). zdarzało się, że sygnalizowała spadek napięcia, ale za każdym razem wynikało to z braku dobrego styku na przewodach ( co szczególnie jest widoczne, gdy korzysta się z przejściówki do zasilania z gniazda zapalniczki). Ogólnie polecam. Ciekawe, czy model z pełnym sinusem ma również tak niską sprawność. Dzięki za test!
Jak zwykle swietny material! Czekam na orzetwornice wiekszej mocy o czystym sinusie 😁 pozdrawiam!
Powiesz, że się czepiam, ale uważam, że Twoje materiały są niezłe, więc warto szlifować diament. Na oscyloskopie z wyjścia urządzenia masz zakres pomiarowy DC a mierzysz przecież napięcie przemienne, nie mogę się zgodzić, że spadek napięcia na akumulatorze jest liniowy względem pobieranych amperów, na początku kiedy mierzysz z zasilacza laboratoryjnego 12,4 razy 1,57 to ponad 19 W a wychodzi 10 W czyli sprawność około 50%, czy wraz ze wzrostem ta sprawność rośnie czy spada tego się nie dowiedzieliśmy a to powinno być najważniejszym punktem filmu w mojej ocenie.
Nie mówi się"klemów" tylko klem, do pomiaru prądu jeśli bawiłeś się w wyliczenia, trzeba było użyć bocznika, warto też zainwestować w cęgi Dietza, szkoda, że nie zmierzyłeś ile prądu potrzebuje ten kompresor na rozruch, to własnie dlatego, że pobór w tym momencie jest bardzo wysoki krotność prądu znamionowego, takie urządzenia, invertery mają problem z ich uruchomieniem, warto by sprawdzić jaki jest próg tego urządzenia, wtedy byłoby wiadomo, czy maszyna będzie odpowiednia do naszych zastosowań.
Pełny sinus to mniejsza sprawność przetwornicy i większa cena. Dobrze wiedzieć przed zakupem czego i do czego się chce.
Bardzo chciałbym zobaczyć wersję z czystym sinusem bo właśnie od GreenCell'a taki sprzęt mam kupiony - jak się sprawdza pod kątem wydajności, parametrów i bezpieczeństwa.
Przewody zasilające i sam akumulator kwasowy często są problemem przy rozruchu większych obciążeń lub przykładowo kompresorów lodówkowych. Najlepiej do testów 12V 100A zasilacz serwerowy się spisywał :D
Mam przetwornicę 500/1000 GC w wersji czystej sinusoidy ale kupiłem ją tak z 4-5lat temu. Przewody do akumulatora są przynajmniej 2x grubsze. Kupiłem ją do pieca C.O i ewentualnie do podtrzymania lodówki itp. Przetwornica zgłasza protest dopiero po przekroczeniu około 620W więc jakby nie patrzeć 120W mocy gratis. Wcześniej miałem wersję z sinusem modyfikowanym i watomierz nawet się nie chciał uruchomić (muszę sprawdzić ten rezystor co pokazałeś) i tak: piec gazowy nie ma szans, lodówka silnik nie ruszył, zasilacz od laptopa tak ale strasznie piszczał. Kupiłem pełny sinus i przez 3 lata leżała w szafie bo nagle jak ręką odjął wszystkie awarie ustały. Dopiero (w sumie na całe szczęście że dopiero) w tamtym roku musiałem się ratować w zimie podpinając piec a na wakacjach piorun rozwalił transformator u kumpla i całą niedziele ratował się podpinając do niej lodówkę.
2:30 ooo to dobry temat, czekam na taki odcinek :D praktyczny temat
Swietny film.
właśnie co mi się wydawało ze za krótki był odcinek i nie było pożegnania
Dzieki za ten odcinek.
Uff, jak dobrze że ja wybrałem model z czystą sinusoidą, ale za to mniejszej mocy, bo szkoda mi było pieniędzy już na coś, co sporadycznie użyje. Zrób jeszcze odcinek o tej samej przetwornicy, ale tym razem z czystą sinusoidą , chętnie obejrzę :))
Dobry film Dzięki wielkie przynajmniej nikt kto oglądał nie popełni błędu podczas zakupów
Ja już lata temu nauczyłem się że Green Cell szerokim łukiem... aż się dziwię że ludzie to kupują
@@patrykk7385 bez przesady, nie jest źle z nimi. Trzeba kupić przetwornicę z czystą sinusoidą i problemy z silnikami i transformatorami ustaje.
Bardzo ciekawy odcinek dzięki ❤❤❤❤
Świetna robota.
Kupiłem ostatnio ta przetwornice. Podyktowane było to wymianą laptopa na gamingowy, który ma 300W zasilacz. Problem jest tylko taki, że w samochodzie i tak tyle prądu z zapalniczki nie bardzo jest jak pobrać :)
[18:30-18:40] nie wiem czy to pomylka ale napiecie stale bedzie wynosilo okolo 325V poniewaz 230V to jest napiecie RMS dla sinusoidy ktora mamy w gniazdku
Zważywszy na to, że jest to praktycznie prostokąt, to pewnie szczyt sinusoidy (którą miał imitować) został ucięty. Tak mi się wydaje. Dziwna sytuacja powstaje przy zasilaczach impulsowych zasilanych w ten sposób, gdzie kondensator na wejściu ładuje się do wartości szczytowej 230VAC. Wynika na to, że tutaj ładuje się zauważalnie niżej. "Sinus modyfikowany" to dziwny twór, po dzisiejszym filmiku tym bardziej tak uważam patrząc na przygodę z miernikiem energii i zasilaczem beztransformatorowym. Mój miernik działał ok. o dziwo na podobnej przetwornicy. Słuszna uwaga swoją drogą, pozdrawiam :)
Od 2 lat używam dwóch przetwornic green cell. W systemie wyspowym fotowoltaiki ledwo 800W (efekt styczności z komunistami PGE i ich biurokracją)
Przetwornica 2000W czysta sinusoida oraz 500W modyfikowana. Obie na 24V DC. Mniejsza zasila internet oraz alarmy. Większą pompę głębinową, komputery oraz ładowarki do elektronarzędzi. Śmiga jak Messerschmitt.
Moje akurat mają humory jeśli chodzi o zabezpieczenia bo się nie resetują. Wtedy odłączam zasilanie 24V pozwalając na całkowite rozładowanie kondensatorów.
Czasem 500W przy uruchomieniu piszczy i żarzy czerwoną diodą. Aby następnie zawyć raz głośnym sygnałem i przejść do normalnej pracy.
Ogólnie cena do jakości znakomita.
Bardzo ciekawe i przydatne.
Ja mam od roku 3000w|/1500W czysty sinus. Działa na niej komputer stacjonarny z drukarką , dzwonek , pogodynka, ładowarki do telefonu ,kluczy udarowych i oświetlenie. .Wszelkie szlifierki , wiertarki na 220v działają bez problemu. Nawet odkurzacz Dedry przemysłowy 2000w ruszy. Do pralki , pompy wody i czajnika 1700w za słaba.W zimie brakowało jej prądu, brak słońca. Zasilają ją trzy akumulatory żelowe o łącznej poj 320Ah ,ładowane przez dwa panele 375 w i , wiatrak 300 w. Kable dałem 25 mm2. Te w zestawie są podłączone od regulatora do akumulatorów.
O dobrze, ze u Ciebie ten watomierz kleknal - mam taki sam ;p
Bardzo przydatne, dzięki
mialem podobna ale mniejszej mocy poszedl w niej bezpiecznik i zainstalowalem zewnetrznie z wymiennym gniazdem, fajna sprawa jesli trzeba na szybko poldaczyc cos do fotowoltaiki gdzies w szopie czy w pdorozy, ale jak wiemy niestety sprawnosc tego sprzetu z DC na AC a potem czesto w urzadzeniach znowu AC do DC powoduje duze straty energii, ale lepsze to niz nic . Warto w systemach 24 czy 12V szukac poprostu urzadzen pod DC, z tym ze przewody musza byc znacznie grubsze wtedy :) No i zawzse warto dodac wiecej bezpiecznikow po drodze na wszelki wypadek
Dobry żart na start. Herbata z prądem i butla z gazem 👌
No cóż, czyli generalnie laik nie mający pojęcia zbytniego o elektronice, chcący kupić coś podobnego na wakacje czy delegacje, może wsadzić się na minę. Takie reklamy, jakie prezentuje producent powinien chyba uokik prześwietlić, że najlepiej tym zasilać najwyżej żarówkę.
Ogólnie, to na każdej aukcji jest napisane czy jest to "pełen sinus" (czyli takie jak w gniazdku) czy modyfikowany. Ja bym się nie ograniczał ni zawsze kupował "czysty" sinus.
Przecież na wakacje taka przetwornica jest wystarczająca. Elektrowni nikt z tego robić nie będzie.
Zawsze wybierać pełny sinus i wtedy wiadomo, że to jest poważne urządzenie. Jak ktoś chce mieć tanio tysiące watów to potem dzieją się takie hece.
@@lesnydziad7905 no właśnie takie przetwornice to pułapki, bo mogą popalić sprzęty jeśli nie obsługują sinusoidy modyfikowanej.
Bał bym się zostawić bez nadzoru przetwornicę zasilaną z 12v i oddającą 1000W. Te prądy są za duże na takie przekroje kabli i amatorskie połączenia. Akumulator z samochodu może być przy awaryjnym użyciu, do cyklicznej pracy lepiej wykorzystać ogniwa LiFePo4
Mam tą przetwornice i szczerze mówiąc jestem w stanie ja polecić. Mam ją w garażu podpiętą do 100ah Aku. Co jakiś czas lutuje codziennie światło pale itp a Aku ładowałem jak dotąd tylko raz a pół roku już leży 😊
Chętnie bym zobaczył test czegoś większego ;)
th-cam.com/video/3foTIyEpB3A/w-d-xo.htmlfeature=shared
No jest co ogladac na swieta.
Ja mam taką około pół roku w garażu do zasilania ledów z lodówek biedronki z akumulatora. Całą zimę mi działało bez zarzutu i bez ładowania akumulatora. Transformatora nie odłączam od akumulatora tylko głównym wyłącznikiem wyłączam. Jak na razie jestem zadowolony
W tych czasach jest tak wiele główna produkowane tak zwane eko , a tu taka rzetelna oprawa graficzna i foniczna
Ja posiadam w aucie greencella 1000W z czystą sinusoidą. Dałem lekko ponad 500zł około 3 lat temu. Rzadko używam, bo kupiłem nie mając jeszcze prądu na działce, teraz już raczej czeka na wolną chwilę na demontaż.
Ale co mogę powiedzieć... daje radę. Wiertarki, szlifierki, inne zabawki zdecydowanie mogę powiedzieć - spełnia swoje zadanie.
Inna przetwornica 1500W Volta od 4 lat zasila mi w ciężarówce mikrofalówkę działając na granicy wydajności i też spelnia swoje zadanie bez zająknięcia.
Modyfikowana sinusoida nie nadaje się do zasilania silników mimo, że one chodzą to z czasem nadmiernie się grzeją, a winna w skrócie jest płaska część tak zwanej modyfikowanej sinusoidy teoretycznie, bo praktyce mamy po prostu prostokąt.
ja bym nie ryzykował z przetwornicą "NIE pure sine wave" Dzisiaj jest tyle rodzajów zasilaczy że uj wie czy któryś nie zacznie rezonować z inną przetwornicą. Nooo właśnie.
Na ali taki chinczyk za (teraz)300zl. Sprawdzałem oscyloskopem pod obciążeniem. Aż się zdziwiłem jak czysta fala była. Tylko musiałem podregulować napięcie żeby sie trzymało standardów przy maks obciążeniu.
Ta dioda nie ratuje przetwornicy. Zobacz film electroBOOM o nich. Wszystkie wysadza razem z diodą i bezpiecznikiem
Na ali znalazlem też małe przetwornice ale na ponad 1200Hz Do zasilania oświetlenia i drobnych rzeczy.
5:31 a ja ostatnio spaliłem taką przetwornicą stację lutowniczą:) też poszedl taki rezystor.
formie przekazu - jak dla mnie super
- głosie/dykcji postaci - jak dla mnie super
- skojarzeniach z fandomem/subkulturą "futrzaków" - nie wiem ocb.
to wiedz, że odpowiedź na te kwestie jest w trailerze kanału. nie wiem co to trojler :)
Zastanawiam się od dawna nad zakupem podobnego sprzętu - film bardzo pomógł. Super przekazana wiedza i dzięki bardz :).
Z córką na biwakowanie do tego akumulator 19Ah solar i działa jak złoto. Domu tym nie zasilisz. Polecam dobra cena do jakości i zabawy. Można wydać i 2 tyś w zależności co potrzebujemy.
Panie jak mam podobny inwerter ale na 1000 wat jak moge zrobić żeby wygładzić prąd do sinsoidy?
Naprawiłem w sumie kilkaset przetwornic. Najlepiej zawsze naprawia się te proste na kwadratowym przebiegu. Przy nie których sinusach tak siały zakłóceniami prawdopodobnie przez dławik wyjściowy, że czasami czułem gorsze samopoczucie podczas przebywania w pobliżu podczas testu. Jałowy prąd 12V przetwornicy potrafił podchodzić pod 2A. Więc te parę watów szło w grzanie dławika i eter ;)
Mój miernik też się strasznie nagrzewa (Prawie Topi) jak podłączam do tej przetwornicy. 5:12
Będę musiał sobie coś takiego kupić tylko z pełnym sinusem. Niech leży w szafie, dziś takie czasy że niczego nie można być pewnym (mam na myśli działania niedźwiedzia że wschodu). Miejsca zajmuje malutko, jest lekka, a wystarczy podpiąć do akumulatora w samochodzie, odpalić silnik i mamy pełnoprawny agregat prądotwórczy, w dodatku na kółkach. Akurat mam diesla z mocnym alternatorem 120A, już na wolnych obrotach jest w stanie dać do 70A zanim napięcie spadnie poniżej 13V. Trzeba tylko zapas paliwa i można jakoś przetrzymać nawet tygodnie bez prądu.
Chętnie bym zobaczył odcinek z większą ilością bohaterów , gdyż są przypadki kamperow gdzie wiara oszczędza niestety swoim zdrowiem jak i pieniedzy, a potem widuje się spalone auto bo ktoś chce zaoszczędzić te kilkaset złotych. Gdzie przetowrnica z czystym sinusem zazwyczaj jest droższa o 50-100% przy takiej samej mocy.
Chętnie bym dostarczył kilku bohaterów odcinka mniej lub bardziej uszkodzonych :)
A kto wie jakbym pogadał po grupkach kamperowech to może uzbierały się by odpowiednie fundusze na zakup pewnej ilości bohaterów.
Ja w ciężarówce używam przetwornicy od Volta. Używam jej do zasilania soundbara którego używam jako nagłośnienia do radia i TV 24 calowego. 3 lata wytrzymuje na luzaku, później ma problem z włączeniem. Pewnie wina kondensatorów, ale że kupuje je po 100 PLN to zwyczajnie wyrzucam.
5:50, Można wiedzieć co to za program?
Zajebiste jakie rymowanie i powtarzanie
Z wielką chęcią obejrzałbym test przetwornic dostępnych na platformie Banggood
tesknie za rymami😭, coraz mniej Szarego w Jeleniu. Mi sie rymy podobaly.
Mam pytanie, odniesiesz się do taniego shitu z Action? Ostatnio widziałem tam ładowarkę za 8 zł czy powerbank za złotych 40. Przetestujesz to? Chętnie bym obejrzał. Pozdro!!
Ja posiadam tą przetwornicę i taką samą, tyle że jest z czystym przebiegiem sinusoidalnym. No i faktycznie, lepiej już dopłacić i mieć czysty sinus, niż bez niego. O wiele więcej się zrobi z taką przetwornicą, nie drażni urządzeń wrażliwszych chociażby.
Lecz czysty sinus pobiera więcej prądu z akumulatora i jest droższy. Więc zależy do czego to potrzebne, na kilka wypadów w roku to raczej nie opłaca się dopłacać.
Jeśli budujesz domową elektrownie to owszem.
@@lesnydziad7905 ja to właśnie kupiłem zmyślą o tym, by odpalały dobrze rzeczy z kondensatorami i by nie drażnić transforamtorów, przetwornicy używam tam według w sumie moich zachcianek lub wtedy, gdy nie posiadam prądu w moi pomieszczeniu, w którym się znajduję. Mi to się opłacało brać, bo zasilam najczęściej rzeczy, które wręcz wymagają czystego przebiegu sinusoidalnego.
gdy podłączysz bezpośrednio do akumulatora ok. ale już widzę te 60A i zapach z zapalniczki samochodowej do której idą przewody 1mm2 😁
Ja kupiłem przetwornice tej firmy do busa 2000w z 4000w chwilową. Wszystko działa od laptopa po tostery i co najważniejsze nie psuje się :)
9v dla aku jest już niebezpieczne (tu trzeba mieć aku z możliwością głębokiego rozładowania) 10.5v to napięcie graniczne na upartego 10,2v Tego typu przetwornice są przystosowane raczej do aku żelowych lub AGM nie zaleca się kwasowo-ołowiowych Kilka dni temu zakupiłem zasilacz awaryjny marki Powermat z czystym sinusem w parze z aku AGM 100AH moje stanowisko z mini kompem i monitorem 24cale LED zasila przez 16h a to już mi na wszelki wypadek wystarczy W przyszłym roku jakiś okienny panel solarny i będzie komplet
dobra robota 👌👍👏
Wiem, że to duże pieniądze kosztuje ale w autobusach u mnie w firmie często używamy przetwornice sinus 24v\2500w od firmy Volt (sinus 5000).I na tym odkurzacz 1800W lata. Czajnik też nie robi na niej wrażenia. Minusem jest to, że taka kosztuje 1200zl.
Ciekawe czy takie generują warunki zbliżone do sieci elektrycznej. Komputery, a nawet PS3 lub PS4 działało ale z jakimi konsekwencjami to nie wiem 😅
Co do przetwornic.
Kilkanascie lat temu kipiłem bo była mi potrzebna do pompy co.
Pierwsza chodzila bdb przez moj blad ja zniszczylem. Mniejsza o to.
Poerssza obslugiwala elektronike bez problemj. Wszystko chodzilo tv dvd itp zarowki ledy tez. Nie potrafila wystartować lodówki no ale to malo mocy.
Druga kupiona juz miala problemy z niektirymi elektronicznymi urzadzeniami. Choc tv chodzil normalnie. Ogolnie soe sprawdzała we wszystkim do czego byla potrzebna. I chodzi do dzis.
Choc pomp CO troche brzeczala ale chodziła. Z tego co pamietam byly problemy z przedmiotami ktore mialy kondensatory.
Reszta byla ok pewnie dla tego pompa byczala troche.
500W max ciaglej pracy i niby 1kW chwilowo na start. Ake lodowki i tak nie ruszyło.
Do lodówki z klasycznym kompresorem na wypadek zaniku prądu mam przetwornicę 12V 1100/2200W czysty sinus. Dużo zależy też od podłączonego akumulatora, bo przy pierwszym starcie jest spory przysiad napięcia.
@@Tab7.6.Tab7.6 tu była słaba przetwornica. Nie było wtedy tyle informacji o nich co i jak a mi zależało tylko na podtrzymaniu pompy CO.
Akumulator był duży 155Ah typowy do zasilań awaryjnych
Może jakaś przetwornica z pełnym sinusem?
@De-Kompozytor A jak wygląda prąd z z komputerowych UPSów? Tak samo kwadratowo czy trochę łagodniej? Przecież można by zrobić (a właściwie wykorzystać) UPSa jako przetwornicy :)
Polecam tą markę przetwornic ale sinus, obecnie najlepsze na rynku z chińczyków, mam taką 1000W/2000W w sinusie , bdb sprzęt nie jednokrotnie męczony na budowie.
Kupiłem innego chińczyka na ali i w porównanie do greencel to jest papier.
Papier? Jakiś lokalny idiom?
jakich chińczyków... przecież to jest polska firma
@@kblg1372 Raczej polski importer.
12V 500W 50A proste. Sinus nie ma znaczenia nie jest ważne dla silników szeregowy szczotkowy. Dla nich ważne jest napięcie zasilania wielkość oraz siłę napięcia. Czyli ampery. Grzałki to samo. Indukcja magnetyczna transformator sieciowy i silnik na kondensator indukcyjne już są wrażliwe na sinus. Ale łatwo poznać kiedy lepiej pracuje czy z sieci czy z przetwornic... Mniej buczenie cisza to tam jest lepiej. Pompka CO... Z przetwornic UPS lepiej pracuje niż z sieci. Moje wrażenia.
Nie podałeś czy jest jakaś separacja 230/12V. To jest bardzo ważna sprawa. Jeśli chodzi o tą firmę to oni zamawiają w Chinach tanie przetwornice ze swoim logo.Silniki będą działać bez problemu. Lecz po pewnym czasie strasznie się nagrzewają i padają. To o to chodzi.
Nie sądziłem że przebieg ma takie znaczenie
Może coś o konwerterach 220v na 110v
Czy to nie to samo pudełko z filmu wczorajszego tylko z innym komentarzem?
15:33 tą prostownicą możesz się posługiwać
tę prostownicę możesz użyć
ą i ę się nie lubią
grammar nazi mode off
Jak zwykle, zbyt cienkie kable zasilające i tu fantazja poniosła sprzedawcę, wtyczka zapalniczki do 80 amperów 😀
Można też dostać kable rozruchowe w postaci przewodu o przekroju 1mm zakończonego wtyczkami zapalniczki.
Łączysz dawcę i biorcę przez zapalniczkę i cyk, odpalasz 😀😀😀
A ja głupek, mam potężne kable z wielkimi klemami, zajmujące masę miejsca w bagażniku 😀
Właściwe przewody zwiększyłyby cenę sprzętu o połowę. 🤣😂 To jedno. Drugą sprawą są bezpieczniki stosowane w gniazdach zapalniczek samochodowych. Powątpiewam w to, że siedzą tam 80 A. Moim zdaniem raczej 8 razy słabsze. 😉
@@piosylant bezpiecznik 15A a i tak się dwa razy spalił jak podłączyłem 12V kompresor samochodowy, taki zwykły czajna za kilkadziesiąt złotych.
*No dobra, ale czy ktoś oferuje reeal sinusa w tej cenie, czy wszystkie będą oszustwem?*
Real sinus z real 500W lub 1000W.
Te przetwornice maja jeden bardzo zasadniczy minus potrafia rozładować do końca akumulator maja tylko sygnał dźwiękowy przy 10.8V ale potrafią dalej rozładowywać
jak z wydajnością w przypadku użytkowania w czasie pracy silnika samochodu gdy napięcie wynosi około 14v?
Wydajność się nie zmienia, nie ma tylko przysiadu napięcia na wejściu, przez co przetwornica się nie wyłącza.
Miałem taką przetwornicę na działce. Jak podłączyłem tv led to tak przetwornica się darła że głośniki nie dawały rady zagłuszyć. O ile jakieś oświetlenie ładowarki do telefonu działały o tyle coś mocniejszego nie dawało rady m lodówka nie wystartowała mimo że przetwornica była 1200/2400W . Lepiej dać kilka zł więcej i kupić " czysty sinus"
Chciałbym dla porównania zobaczyć rozbiór popularnych inwerterów Easun (czerwona obudowa) które są na chińskim portalu oferowane za ceny bardzo atrakcyjne jak na moc i specyfikację (czysty sinus).
Teraz praktycznie wszystkie wtyczki są kompatybilne z systemem Schuko (bolec uziemiający i połączone z nim blaszki) i brak miejsca na bolec uziemiający w niczym nie przeszkadza.
Wychodzi na to, że ta sinusoida jest zbyt ,,zmodyfikowana''. Jakby dali jeszcze kilka par tranzystorów, byłoby ok. Ale księgowym by się to nie podobało...
Wlasnie wczoraj widzialem odcinek i nagle mi zniknal z strony glownej, a po wejsciu bezposrednio z linku wyskakiwalo ze "niepubliczny" 😁
W krajach, gdzie prad elektryczny nie jest dobrem powszechnym i wystepuja czeste zaklocenia,
oferowane sa specjalne zabezpieczenia dla urzadzen AGD wyposazonych w silniki.
Gadzet taki chwilowo wylacza np. lodowke, by chronic ja przed uszkodzeniem.
A co tu się stanęło się? Widzę podwójnie?
Ej chwila, widziałem ten film wczoraj - co się dzieje :D
Wystarczy czytać opis :)
To teraz zasilacz toocki 65W oraz essanger 100W z aliexpress. oba ok 30-50zl za sztukę
Jak chcesz, coś przetestować i przy okazji naprawić. Mam przetwornicę z czystym sinusem na wyjściu. Niestety pali tranzystory. Części mam, potrzeba tylko ogarniętej osoby do diagnostyki.
Pracowałem na zwrotach w Amazonie. Wszystkie produkty GC nawet nie otwarte szły z powrotem do dystrybutora albo na utylizację.
To chyba dobrze? Ja tam cenie firmy za pozytywna dla użytkownika politykę zwrotów i wymian bez beczenia…
a było inaczej z innymi produktami?
Mnie by interesowało takie cos zeby szło to podłączyc pod akumlatory PARKSIDE X20V TEAM
Nie ma sensu, zbyt mała pojemność.
git
Ale zachowanie sprzedającego 10/10 zrobił błąd, dał dwie satysfakcjonujące możliwości jego naprawy, i nie przypierdzielił się o 4 grosze jak jakiś Janusz 😁 a co do greencella, mam od nich sporo rzeczy, że wszystkich jestem bardzo zadowolony, ale nie sprawdzam miernikiem, nie wykonuje profesjonalnych testów, jedynie użytkuje.
NIE POLECAM KUPOWAĆ PRZETWORNIC Z MODYFIKOWANYM SINUSEM
GDYŻ PO PODPIĘCIU PIECA I POMPEK OD CENTRALNEGO OGRZEWANIA POMPKI BUCZĄ JAK BY PRACOWAŁ NA ZWARCIU
PO WYMIANIE NA CZYSTY SINUS DZIAŁA LUKSUSOWO
👍🏻👍🏻
Teoretycznie, z niewielkimi przeróbkami ten inventer by "nie spiszczał" zasilaczy, jeżeli
a) by wywwalić PFC z zasilacza
b) wy wywalić układ "cyfrowego" sinusa z inventera
Ciekawe, jak by się zachowywał PWM-sinus...
I w sumie, to by warto było namówić UE, żeby w cyfrowe PFC wykrywało modyfikowany sinus i podejmowało właściwsze działania.
Zrób film na temat uziemienia.
Od kilku lat mam czysty sinus 1000/2000W od GC. Na stałe jest zamontowany pod 70kg akusem AGM deep cycle, który ładowany jest z 300W paneli przez mppt Victrona. Jak od święta aku nie wydoli to leci pod auto jako zasilanie awaryjne do kompów/lodówki itp... Od lat pracuje czasem "pod korek" i nie narzeka. Piszczał w peakach jedynie przy konającym aku.
Miernik cęgowy by się przydał i by było kozak
Ej a powrót Xbox 360 zrobisz
Co się stało z poprzednią wersją? Jakieś błędy czy prawa autorskie?
Opis
@@Shieldziak no w sumie. Dla mnie opis to miejsce na linki. Zapominam że są tam też ogłoszenia.