Ja z ciekawości podłączyłem grzałkę 2kw do przetwornicy 2000/4000 12V i zgodnie z przewidywaniem kable zasilające szybko się nagrzały i zmiękły. U mnie podobny zestaw służy jako awaryjne zasilanie pieca, hydroforu i lodówki, z tym że dołożę do tego parę akumulatorów LiFePo4. Z tym że 3kw agregat benzynowy jest o wiele tańszy niż takie zestawy.
No tak bo jak nie ma w domu światła to akurat trzeba odpalić wszystko co tylko jest żeby przetwornica niewyrobila. Mój dom w normalnym trybie ciągnie 500-600W więc taki zestaw nawet gdyby miał działać 1h jest zasilaniem awaryjnym.
Ja zrobiłem na VOLT 3000/9000 24V i do tego Enerblock JDG12-100 AGM-GEL Hybrid x2 -zasila mi wybrane odbiorniki na 1 fazie, działa jako typowy UPS. Wyłączenia prądu u mnie zdarząja sie rzadko i to na krótki czas. Chce dokupić do tego jeszcze balanser. P.S. Chciałem zrobić na ako Volt , ale oglądając testy w internecie i czytając opinie nawet o tych V-pro ,ostatecznie mnie odwiodły od zakupu.
Mam Upsa 2300w NA SPRZEDAŻ na 2 transformatorach,można podłączyć akumulatorów co niemiara i pełny sinus a w zestawie 4 żelowe baterie...Jedyna wada to waga ;) a cena podobna.Wpinasz w gniazdko i cały dom zasilony,oddam w dobre ręce bo mam 2 sztuki
Niby wszystko w porządku ale przy zuzyciu rzedu 500 watow to ten akumulator padnie przed uplywem dwoch godzin. Wiec dosc krótkotrwałe rozwiazanie. Albo zmniejszyć pobierana moc, mozna wylaczyc lodowki ktore wytrzymaja spokojnie kilka godzin bez pradu albo dokupic jeszcze kilka akumulatorów. Tak z 10 :D inaczej srednio ma to sens
Jako zasilanie awaryjne znacznie lepsze i tańsze niż magazyny energii. Gospodarując oszczędnie wystarczy na kilka godzin, kocioł do ogrzewania, lodówka i światło LED. pod rozwagę daję również - EVER Zasilacz WSPCATO-000K7000 Ever Specline AVR 700 z 2 akumulatorami koszt ok 2300 zł wpięty w system fotowoltaiki reguluje również skoki napięcia te powyżej 253V nie wyłączając falownika.
Ten akumulator nadaje się to pracy buforowej a do cyklicznej już nie koniecznie, także do podłączenia go do fotowoltaiki już odradzam. Sam wiem ze swojego doświadczenia. Po około roku pracy nie wiem czy zostało w nim z 20 procent pojemności. Ale do zasilania awaryjnego jak najbardziej dobry pomysł. Pozdrawiam
Ale akumulator do pracy cyklicznej można do niego podłączyć? Jaki wtedy byś proponował ? Czy tu można podłączyć np. szeregowo więcej takich akumulatorów do pracy cyklicznej tak by magazyn energii był większy i starczyło na dłuższe zasilanie ?
Mam kilka wolnych akumulatorów samochodowych zwykłych kwasowych 90Ah czy mogą one pracować z taką przetwornica w razie braku prądu? Tylko zasilenie kotłowni.
Wg mnie problem braku zasilania domu nie dotyczy przerw 2-3godzinnych, dla których dedykowane jest to rozwiązanie (dość kosztowne - biorąc pod uwagę koszt zakupu urządzeń i wymiany okresowej akumulatora), tym bardziej biorąc pod uwagę, że takie przerwy mogą zdarzyć się dość rzadko w skali roku. Tak krótkie i relatywnie nieczęste przerwy zasilania można przeczekać i "przy świeczkach" (a jak rodzina się wtedy pięknie integruje). Produkty w lodówce/zamrażarce też tyle wytrzymają. Problem pojawia się dopiero przy długich przerwach. Rozwiązania techniczne potrzebne są wtedy w pierwszym rzędzie do zasilania lodówki/zamrażarki i elementy ogrzewania (automatyka, pompki itp.).
100Ah x 12V=1,2 kWh. Odliczając 20 procent na straty masz 1 kWh. A nie lepiej dać przetwornicę 24V i dwa aku po 100 Ah? Mniejsze straty są przy wyższym napięciu.
a po co się bawić w 24 można nawet zrobić magazyn 72v to tylko 6 ku x12 v lub 240v to tylko 20 akumulatorów i odpowiedni przetwornik + avr by dawał zabezpieczenie a dla odważnych to nawet bez AVR-u
Jeśli akumulator ma 100 Ah przy napięciu 12V to oznacza że przy napięciu 240V będzie miał ok 5Ah. To może co najwyżej zasilić sterowanie pieca gazowego.
Co do idei zasilania (krótkotrwałego) oczywiście bardzo dobry pomysł. Mam jednak bardzo poważne zastrzeżenie do elektryka, który przygotowywał Ci złącze na zewnątrz, do którego wpinasz inwerter. Jest tam gniazdo trójfazowe, a powinna być WTYCZKA trójfazowa!!! Spójrzcie na moment w 9:17 minucie filmu: trzymasz w ręce wtyczkę trójfazową, w której masz 5 odkrytych bolców, gdzie na jednym z nich masz aktywne napięcie przemienne 230V. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. To niedopuszczalne rozwiązanie. Szczególnie, że są takie wtyczki trójfazowe z możliwością montażu na stałe w ścianie - nie potrzeba żadnych kombinacji ;-)
Spokojnie wszystko pod kontrolą. Faktycznie jest jak mówisz ale to ja tu rozdaje karty i tylko ja więc nie ma możliwości żeby prąd był we wtyczce. Nie ma też żadnej chwili nieuwagi. Najpierw zawsze wpinam wtykę do gniazda w ścianie a potem do invertera. Potem go włączam. Kończę zabawę wyłączam Inwerter odłączam od niego przewód a potem wtykę. Nawet gdybym zapomnial wyłączyć Inwerter i odłączyć od niego wtyczkę to i tak trzeba by się mocno postarać żeby paluchy pchać do wtyki :-)
@@OkiemDrona ale i tak nie zmienia to faktu że jest to po prostu niedopuszczalne a skoro ludzie oglądają i często bezmyślnie kopiują to powinieneś robić wszystko zgodnie ze sztuką.
@@OkiemDrona obawiam się, że @Radek_i_Bona ma jednak rację. Rozumiem, że jeśli Ty włączasz zasilanie to będziesz pamiętać o kolejności i włączysz zasilanie z inwertera dopiero po podłączeniu wtyczki. Ale wyobraź sobie, że jesteś poza domem i ktoś z domowników (żona, dziecko) kto nie robi tego często nieświadomie najpierw uruchomi inwerter i z wtyczką w ręku będzie podłączał do gniazda na ścianie... ja bym jednak dbając o domowników i siebie samego zamienił miejscami wtyczkę z gniazdem.
Złącze na zewnątrz jest jak najbardziej prawidłowe - izolowane piny muszą być zawsze od strony zasilania! W tym wypadku agregat, Napięcie nie "wróci " poprzez przełącznik sieć-agregat,
*Dopuszczalny prąd rozładowania tego aku. to chyba prąd 20 godzinowy czyli do max 20A ... a jest on tu obciążony ok. 45-50 Amperami ... czyli to maszynka do utylizacji akumulatorów ...*
Proszę mi tutaj widzów w błąd nie wprowadzać. To jest akumulator AGM Opti z firmy Volt. Dedykowany dokładnie do takich zastosowań. Prąd rozładowania max wynosi 800A anie 20A. Proszę wejść na stronę producenta i poczytać specyfikację techniczną. Pozdrawiam.
Widać że kolega ma wiedzę na temat akumulatorów taka jaką mu wyłożył sponsor odcinka. Pozdrawiam i polecam nie strzelać focha na każdy komentarz podważający ,,kompetencje''.
9:49 nie to że nie będą potrzebne, tylko się nie uruchomią się na takiej "trójfazówce" jak zrobiłeś w gnieździe :) proponuję uczulić widzów, że urządzenia 3 fazowe w takiej konfiguracji mogą się uszkodzić
przetwornica może i fajna jak na zasilanie awaryjne, ale ten akumulator na pewno nie jest do pracy cyklicznej tylko do pracy buforowej a przy takich prądach rozładowania które może szarpnąć ta przetwornica nie daje mu 10 lat pracy, moje agm umarły po 3 miesiącach w systemie 48v i poborach rzędu 1500w czasami Max w wiekszosci zasilanie kamer na działce przy pracy z PV doborze było by to trochę sprostować bo łatwo wydać sporo kasy i ją stracić
@@OkiemDrona powiedziałeś w filmie jasno wytrzyma 10 lat może i wytrzyma 10lat ale należy stworzyć mu warunki i dać pracę buforową a nie cykliczną brakuje w filmie ładowarki do podtrzymania Akumulatora na poziomie nie pamiętam dokładnie 13,5v chyba,
Ponieważ nie znam się na tych kwestiach a mam proste pytanie. Jak i czym ładować taki akumulator z sieci domowej 220v i czy można i jak naładować go z paneli przenośnych?
Spróbuj teraz do tego podłączyć mikroinwenter z dwoma pv balkonowy i sprawdź w ten sposób, powinno być tak wówczas że zużycie powinno być zerowe tak zwana autokonsupcja powinno być
Nie muszę bo tak jak mówisz tak by było. Mam pełno różnych paneli ale przede wszystkim mam fotowoltaike na dachu 10kw więc gdy ładuje w dzień akumulator ladowarką sieciową to właśnie korzystam z prądu z paneli więc nie chce mi się nawet wystawiać tych mniejszych.
Mam coś takiego w planach już od dawna Może ten film w końcu mnie zmotywuje Tylko chciałbym aby to wszystko się automatycznie działo I raczej nie na cały dom tylko na odpowiednie pokoje
@@OkiemDrona I zakładają. Oglądam wiele filmików o tej tematyce to jestem pod wrażeniem . My to tacy mali amatorzy. Z tego co wiem to nas jest trzech. Na filmach są ludzie z dużym doświadczeniem w branży. Ich instalacje to istne elektrownie z cudami najnowszej techniki i wielkimi magazynami energii z różnych źródeł.. Tam poszło nie kilka tys a a kilkaset.Całkowicie odłączeni od sieci. Pomarzyć tylko można no i zazdrościć fachowej wiedzy.
Odłączenie od sieci to najdroższe zasilanie ever póki co. Poza tym ja mam Pompę Ciepla która ciągnie nie mało więc magazyn np. 10kw to mi starczy na 3h pracy zimą a czym go naładować jak zimą nie ma praktycznie nic ładowania z fotowoltaiki. Takie cuda to tylko fajnie wyglądają ale nie mają kompletnie uzasadnienia ekonomicznego. Poza tym ekspolatacja tego jest mocno ograniczona czasowo więc totalna lipa.
Film okej rozwiązanie godne polecenia ale Ja sprzedaje ups-y 800 watowe za 200 zł akumulatory też dużo tańsze akumulator prezentowany to 70% deklarowanych parametrów przetwornica nie mogę się wypowiedzieć ale raczej dużo zawyżone
@@Piotr-v2c nie wszystko zrozumiałeś. Wszystko już zostało powiedziane. Znasz wszelkie dane które są potrzebne do wyliczenia ile to jest w stanie pochodzić. Weź sobie teraz podstaw pod te dane ppd zużycie swoich urządzeń a otrzymsz wynik w postaci czasu pracy. Jak się rozładuje to ładujesz to po prostu ladowarką zgodną z takim jak ten akumulator.
Akumulator to śmieć od volta nie wytrzyma roku czasu nawet jak bedzie eksploatowany zgodnie z karta techniczna. Rozladowanie max 10 A przy 12v to 120 wat a nie 1 kw. Kilka takich cykli i utylizacja. Chcesz tanio to buduj magazyn na lev 40/50. Inwerter to zabawka do przyczepy kempingowej. Zwykla przetwornica.
@@OkiemDrona świadomie wprowadzasz w błąd. Prąd rozładowania 800 A przez 5 s. Normalny prąd rozładowania dla Aku AGM to w zależności od tego jaką chcemy mieć pojemność to 0.1 C. 100 ah X 0.1 =10A x 12V =120Wat. Akumulator padnie po 10 cyklach. To jest akumulator o pracy buforowej a nie cyklicznej i do tego wątpliwej jakości.
@@OkiemDrona to co z zapowiedzią "będę korzystał najczęściej jak się da"? ;) Od awarii do awarii to bez sensu - przy awarii za rok okaże się, że aku już dawno nie żyje... ;)
Cześć. Pytanko, jak działa system po 6 miesiącach i ile razy już z niego korzystałeś? Mogę prosić o odpowiedz? ostatnio dwa razt dość dotklkiwie wyłączenie prądu mnie doświadczyło i szukam jakieś alternatywy dodam że z przełącznikie z paneli aby zachować ciągłoś pradu w domu.
Pracuje nad tym. Póki co gdy fotowoltaika działa i swieci słońce to wiadomo autokonsumpcja więc ładowanie z gniazdka = z fotowoltaiki. Natomiast gdy nie ma prądu w sieci to lipa. Mam 2 panele takie luzem więc chyba je wystawie koło domu niech ładują w razie potrzeby.
Jeśli jest inwenter buforowy w istniejącej PV to tak , jeśli nie to trzeba by się skonsultować z elektrykiem. W nowej instalacji tylko do tej przetwornicy trzeba dokupić regulator do którego podłączamy panele. Dziś już są te dwa urządzenia w jednym (tak jak do FV z sieci) i chyba taniej wyjdzie , w zależności jaką moc się chce mieć.
Fotowoltaika działa wtedy jak jest włączona pod napięcie sieciowe instalacji domu. W tym przypadku jest to falownik 3 fazowy, ponieważ autor filmu ma do dyspozycji tylko 1 fazę z invertera 12/230V nie można uruchomić solarów.
@@ADAM-hp8yp A co w przypadku kiedy mamy do dyspozycji inwerter 3 fazowy? Czy coś zmienia, jeżeli byśmy podłączyli zamiast akumulatora i inwertera 3 fazowy generator?
@@kalosh007 Można ale tylko agregat prądotwórczy inwerterowy, wszystkie inne nie inwerterowe generują niestabilnego sinusa nawet z AVR. Miałem przykre doświadczenia po podłączeniu takiego agregatu z AVR i z dodatkowo stabilizatorem firmy VOLT do instalacji domowej!!!Problem będzie z znalezieniem agregatu 3 fazowego inwerterowego w rozsądnych pieniądzach. Są też falowniki hybrydowe np. Growatt SPH 4000
Mam pytanie. Nie mam przyłącza na zewnetrzne źródło zasilania , więc jeżeli wyłączę prąd w głównej skrzynce na zewnątrz to mogę wpiąć w gniazdko taki zestaw jak Twój?? Dzięki
Baterie kwasowe rozładowywane prądem 1C czyli 100A dla akumulatora 100Ah mają pojemność około 60% deklarowanej pojemności, żeby taki akumulator pokazał pojemność 100Ah musiał by być rozładowywane prądem 0.05C czyli przez 20h daje nam to jakieś 5A 60W. Dlatego najczęściej łączy się takie akumulatory szeregowo aby podbić napiecie do 48v zminimalizować straty wynikające z dużej różnicy napięć 12-320V 320v to 230vrms dodatkowo zmniejsza nam się prąd płynący przez ogniwo 4krotnie, Tutaj nota katalogowa udostępniona przez producenta akumulatora Akumulator waży 24kg już powinna się zapalić czerwona lampka normalnej jakości 100ah kwasiak waży 30kg Z noty katalogowej producenta pojemność przy czasie rozładowania 1h 54Ah Obciążony prądem 100Ah rozladowywuje się 30minut do zera Za 200 można kupić lifepo4 12v 280ah który maksymalną bezpieczna moc ma na poziomie grubo ponad 1500W , warto się zastanowić 3 razy przed zakupem ;) voltpolska.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=143
Takie filmiki o charakterze instruktażowym w tym wypadku powinny być od razu blokowane. Po pierwsze zasilanie domu z zewnętrznego źródła, spoko, ale kto wpadł na genialny pomysł założenia gniazda zamiast wtyku, za to powinien być prokurator. Po drugie jakie mostkowanie 1 fazy w 3… włącz przez przypadek tą swoją pompę ciepła lub pompę wody będącą na 3f to na pewno ci podziękują….
Na pomysł gniazda z nie izolowanymi pinami wpadli fachowcy bardzo dawno temu IZOLOWANE są zawsze od strony zasilania! sprawdź na gniazdo-wtyk agregat, Gościu ma jak najbardziej prawidłowo zrobione,
@ właśnie od strony zasilania- w tym przypadku inwerter jest zasilaniem a nie budynek… dokładnie widać na filmie jak wpina wtyczkę w inwerter a w drugiej ręce trzyma wtyk z odkrytymi częściami roboczymi na których w tym momencie występuje napięcie
Taki zestaw nadaje sie do ładowania drona, nie domu ! Ile Ci to wytrzymuje przy obciążeniu 500W ? 2 godziny ? Przetwornica samochodowa 1F, wpiętą do RG na wszystkie obwody w domu ? Już widzę minę elektryka, ktoremu zlecasz wykonanie przełącznika sieć - agregat do RG by zamontować taki właśnie oto zestaw 😳🧐😅 Jak mialo być tanio i dobrze, trzeba było kupic agregat 1F 3kW. Koszt porównywalny do Twojego zestawu zabawki, ale za to działa jak należy. Masz foto, więc pewnie masz indukcję... Jak zatem planujesz zagotować wodę ? Tym Ampikiem ? No bo w koncu w nazwie mamy "zasilanie awaryjne domu"
Po pierwsze to mam agregat 3F i to duży. Po drugie to jest zestaw zamontowany na stałe żeby w razie braku prądu nie siedzieć przy świeczce i nic poza tym. Ludziom nie dogodzisz. Pokazałem kiedyś agregat to pisali że taniej wyjdzie przetwornica i tak w kółko. Owszem 2h pracy takiej jak pokazałem na filmie. Nie oznacza to że gdy nie będzie prądu w sieci to będę potrzebował zasilać lodówki... tylko to pokazałem na filmie bo prosili widzowie w komentarzach żeby podłączyć. Mi w zupełności wystarczy samo światło I TV a na tym zestawie pochodzi kilka godzin czyli w zam raz na awarie ktore z reguły u mnie są 3 razy w roku od godziny do 3 godzin.
12v, 100Ah i przetwornica 2000W, 160A na kabelku od żelazka. Przecież to patologia i przepis na proszenie się o kłopoty 😅 Skąd bezmyślni ludzie biorą takie pomysły? Dla tego akumulatora max prąd ciągły to 0,2C czyli 240W😂
Dokładnie. Te kable zaczną świecić. Taki zestaw , to może Pan używać do AWARYJNEGO ZASILANIA, a nie zasilania wszystkich pierdół z domu. Polecam zestaw podobny ale na 48V, 4x akumulatory plus falownik hybrydowy z funkcją UPS.
Ja tam widziałem kable o przekroju 20mm2 ( wiem nietypowy przekrój) taki kabel spokojnie przy długości 1m będzie miał 200A stałego obciążenia więc nie rozumiem twojej argumentacji co do kabli od żelazka . Po drugie piszesz że aku ma prąd 0,2C ale prędzej ładowania a nie rozładowania. Poczytaj sobie o akumulatorach kwasowych czyli również żelowych .
Ale wydajność wysokoprądową mają mniejszą. Liony po prostu mają najlepszy stosunek pojemności do wagi i objętości ale nie mają tak dużej wydajności i odporności na głębokie rozładowanie co LiFePo4
Ogólnie to żywotność taka sama z tą różnicą że Liona można szybciej uszkodzić bo niestety ale trzeba się trzymać zasad co do rozładowania. LiFePo4 nie ma tutaj żadnego problemu z rozładowaniem itp. nie dość że są wydajniejsze to jeszcze idioto odporne. Ja osobiście lionów już napsułem tyle że nie mam do nich już praktycznie żadnej sympati.
Mam porządny agregat 3kW 3F z AVR i rozrusznikiem no ii co myślisz że go taszczę przed dom żeby na godzinę wypełnić lukę w dostawie prądu? Otóż nie. Zawsze podlaczam albo taki zestaw albo przenośna stacje zasilania.
Ładowarka, prostownik itp. Cóż tu pokazywać akumulator praktycznie jak każdy byle nie ładować go jakimś starym prostownikiem z PRL, musi być automatyczny.
Ja z ciekawości podłączyłem grzałkę 2kw do przetwornicy 2000/4000 12V i zgodnie z przewidywaniem kable zasilające szybko się nagrzały i zmiękły. U mnie podobny zestaw służy jako awaryjne zasilanie pieca, hydroforu i lodówki, z tym że dołożę do tego parę akumulatorów LiFePo4. Z tym że 3kw agregat benzynowy jest o wiele tańszy niż takie zestawy.
Musisz szybko oglądać tą telewizję bo przy tym zestawie, przy tym obciążeniu poleci to wszystko max półtorej godziny 🤣
@@grzegorzwisniewski wystarczy tyle
Półtorej godziny to by dobrze było :) Pod koniec odcinka już połowa aku na wyświetlaczu została.
To jest zabawa a nie prąd awaryjny😂😂😂😂
No tak bo jak nie ma w domu światła to akurat trzeba odpalić wszystko co tylko jest żeby przetwornica niewyrobila. Mój dom w normalnym trybie ciągnie 500-600W więc taki zestaw nawet gdyby miał działać 1h jest zasilaniem awaryjnym.
Ja zrobiłem na VOLT 3000/9000 24V i do tego Enerblock JDG12-100 AGM-GEL Hybrid x2 -zasila mi wybrane odbiorniki na 1 fazie, działa jako typowy UPS. Wyłączenia prądu u mnie zdarząja sie rzadko i to na krótki czas. Chce dokupić do tego jeszcze balanser. P.S. Chciałem zrobić na ako Volt , ale oglądając testy w internecie i czytając opinie nawet o tych V-pro ,ostatecznie mnie odwiodły od zakupu.
Mam Upsa 2300w NA SPRZEDAŻ na 2 transformatorach,można podłączyć akumulatorów co niemiara i pełny sinus a w zestawie 4 żelowe baterie...Jedyna wada to waga ;) a cena podobna.Wpinasz w gniazdko i cały dom zasilony,oddam w dobre ręce bo mam 2 sztuki
Ile za fo zadasz
@@krzysztofkolomyjski7804 1200
@@krzysztofkolomyjski7804 Jest na all eee drogo
Jestem zainteresowana 🙂
@@doggoldenretrievercatmaine8881 Już nieaktualne ale jest trochę podobnych urządzeń na rynku wtórnym
Niby wszystko w porządku ale przy zuzyciu rzedu 500 watow to ten akumulator padnie przed uplywem dwoch godzin. Wiec dosc krótkotrwałe rozwiazanie. Albo zmniejszyć pobierana moc, mozna wylaczyc lodowki ktore wytrzymaja spokojnie kilka godzin bez pradu albo dokupic jeszcze kilka akumulatorów. Tak z 10 :D inaczej srednio ma to sens
Masz rację. Włączyłem lodówki tylko żeby pokazać że działa bo często byly prosby w komentarzach.
Jako zasilanie awaryjne znacznie lepsze i tańsze niż magazyny energii. Gospodarując oszczędnie wystarczy na kilka godzin, kocioł do ogrzewania, lodówka i światło LED. pod rozwagę daję również - EVER Zasilacz WSPCATO-000K7000 Ever Specline AVR 700 z 2 akumulatorami koszt ok 2300 zł wpięty w system fotowoltaiki reguluje również skoki napięcia te powyżej 253V nie wyłączając falownika.
Ten akumulator nadaje się to pracy buforowej a do cyklicznej już nie koniecznie, także do podłączenia go do fotowoltaiki już odradzam. Sam wiem ze swojego doświadczenia. Po około roku pracy nie wiem czy zostało w nim z 20 procent pojemności. Ale do zasilania awaryjnego jak najbardziej dobry pomysł. Pozdrawiam
Będę korzystał zatem z niego jak najczęściej :-) Pozdro
Ale akumulator do pracy cyklicznej można do niego podłączyć? Jaki wtedy byś proponował ? Czy tu można podłączyć np. szeregowo więcej takich akumulatorów do pracy cyklicznej tak by magazyn energii był większy i starczyło na dłuższe zasilanie ?
Można połączyć równolegle nie ma problemu. Tylko conajmnien AGM musi być nie żelowy. Najlepszy oczywiście będzie LiFePo4 nie do zarypania ale cena...
Mam kilka wolnych akumulatorów samochodowych zwykłych kwasowych 90Ah czy mogą one pracować z taką przetwornica w razie braku prądu? Tylko zasilenie kotłowni.
Mogą ale nie chwal się nikomu bo hejt się leję z każdej strony ;-)
Wg mnie problem braku zasilania domu nie dotyczy przerw 2-3godzinnych, dla których dedykowane jest to rozwiązanie (dość kosztowne - biorąc pod uwagę koszt zakupu urządzeń i wymiany okresowej akumulatora), tym bardziej biorąc pod uwagę, że takie przerwy mogą zdarzyć się dość rzadko w skali roku. Tak krótkie i relatywnie nieczęste przerwy zasilania można przeczekać i "przy świeczkach" (a jak rodzina się wtedy pięknie integruje). Produkty w lodówce/zamrażarce też tyle wytrzymają. Problem pojawia się dopiero przy długich przerwach. Rozwiązania techniczne potrzebne są wtedy w pierwszym rzędzie do zasilania lodówki/zamrażarki i elementy ogrzewania (automatyka, pompki itp.).
Zgadzam się. Potrzeba mocy na tydzień. Choćby, tylko lodówka .
@@MrMarek41 Na tydzień, to już nierealne. Wystarczyłoby gdyby obsłużyło wyłączenia całodzienne, albo minimum 10-12 godzin.
Można samemu przetwornicę którą podłączasz do samochodu jak braknie prądu auto może być zapalone i tak możesz jechać z miesiąc!
100Ah x 12V=1,2 kWh. Odliczając 20 procent na straty masz 1 kWh. A nie lepiej dać przetwornicę 24V i dwa aku po 100 Ah? Mniejsze straty są przy wyższym napięciu.
a po co się bawić w 24 można nawet zrobić magazyn 72v to tylko 6 ku x12 v lub 240v to tylko 20 akumulatorów i odpowiedni przetwornik + avr by dawał zabezpieczenie a dla odważnych to nawet bez AVR-u
A czemu nie pokazałeś jak długo to pociągnie
Prosta matematyka każdy zna dane akumulatora i zna pobór urządzeń wiec wystarczy wyliczyć sobie Wh i wszystko jasne
Jeśli akumulator ma 100 Ah przy napięciu 12V to oznacza że przy napięciu 240V będzie miał ok 5Ah. To może co najwyżej zasilić sterowanie pieca gazowego.
A co ma akumulator do 240V?
Na ile ci to starczy 1 godz .od kombajnu aku jest gorszy ale i ten sam czas pracy i dluzszy da rade . Miec panele i aku do nich nie podpiety.
Co do idei zasilania (krótkotrwałego) oczywiście bardzo dobry pomysł. Mam jednak bardzo poważne zastrzeżenie do elektryka, który przygotowywał Ci złącze na zewnątrz, do którego wpinasz inwerter. Jest tam gniazdo trójfazowe, a powinna być WTYCZKA trójfazowa!!! Spójrzcie na moment w 9:17 minucie filmu: trzymasz w ręce wtyczkę trójfazową, w której masz 5 odkrytych bolców, gdzie na jednym z nich masz aktywne napięcie przemienne 230V. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. To niedopuszczalne rozwiązanie. Szczególnie, że są takie wtyczki trójfazowe z możliwością montażu na stałe w ścianie - nie potrzeba żadnych kombinacji ;-)
Spokojnie wszystko pod kontrolą. Faktycznie jest jak mówisz ale to ja tu rozdaje karty i tylko ja więc nie ma możliwości żeby prąd był we wtyczce. Nie ma też żadnej chwili nieuwagi. Najpierw zawsze wpinam wtykę do gniazda w ścianie a potem do invertera. Potem go włączam. Kończę zabawę wyłączam Inwerter odłączam od niego przewód a potem wtykę. Nawet gdybym zapomnial wyłączyć Inwerter i odłączyć od niego wtyczkę to i tak trzeba by się mocno postarać żeby paluchy pchać do wtyki :-)
@@OkiemDrona ale i tak nie zmienia to faktu że jest to po prostu niedopuszczalne a skoro ludzie oglądają i często bezmyślnie kopiują to powinieneś robić wszystko zgodnie ze sztuką.
Sztuką jest żeby coś dobrze funkcjonowało.
@@OkiemDrona obawiam się, że @Radek_i_Bona ma jednak rację. Rozumiem, że jeśli Ty włączasz zasilanie to będziesz pamiętać o kolejności i włączysz zasilanie z inwertera dopiero po podłączeniu wtyczki. Ale wyobraź sobie, że jesteś poza domem i ktoś z domowników (żona, dziecko) kto nie robi tego często nieświadomie najpierw uruchomi inwerter i z wtyczką w ręku będzie podłączał do gniazda na ścianie... ja bym jednak dbając o domowników i siebie samego zamienił miejscami wtyczkę z gniazdem.
Złącze na zewnątrz jest jak najbardziej prawidłowe - izolowane piny muszą być zawsze od strony zasilania! W tym wypadku agregat,
Napięcie nie "wróci " poprzez przełącznik sieć-agregat,
*Dopuszczalny prąd rozładowania tego aku. to chyba prąd 20 godzinowy czyli do max 20A ... a jest on tu obciążony ok. 45-50 Amperami ... czyli to maszynka do utylizacji akumulatorów ...*
dokładnie, tu lepiej by się spisały akumulatory głębokiego rozładowania i UPS
Proszę mi tutaj widzów w błąd nie wprowadzać. To jest akumulator AGM Opti z firmy Volt. Dedykowany dokładnie do takich zastosowań. Prąd rozładowania max wynosi 800A anie 20A. Proszę wejść na stronę producenta i poczytać specyfikację techniczną. Pozdrawiam.
Widać że kolega ma wiedzę na temat akumulatorów taka jaką mu wyłożył sponsor odcinka.
Pozdrawiam i polecam nie strzelać focha na każdy komentarz podważający ,,kompetencje''.
voltpolska.pl/akumulatory-i-prostowniki/akumulator-agm-opti-12v-100-ah-vrla-bezobslugowy.html
Prz tym poborze który mam absolutnie jest OK już nie przesadzajmy
9:49 nie to że nie będą potrzebne, tylko się nie uruchomią się na takiej "trójfazówce" jak zrobiłeś w gnieździe :) proponuję uczulić widzów, że urządzenia 3 fazowe w takiej konfiguracji mogą się uszkodzić
Racja następnym razem to wybrzmi
Dlaczego w tym kablu połączeniowym z domem masz piny na wierzchu? Niezbyt bezpieczne jakby ktoś po ciemku chciał to podłączać w razie awarii.
nikt tego nie podłączy oprócz mnie
Dziękuję za film. Bardzo dobre rozwiązanie dla rzadkich i krotkich przerw zasilania. Fajna tablica z przełącznikiem do agregatu. Pozdrawiam 😊
przetwornica może i fajna jak na zasilanie awaryjne, ale ten akumulator na pewno nie jest do pracy cyklicznej tylko do pracy buforowej a przy takich prądach rozładowania które może szarpnąć ta przetwornica nie daje mu 10 lat pracy, moje agm umarły po 3 miesiącach w systemie 48v i poborach rzędu 1500w czasami Max w wiekszosci zasilanie kamer na działce przy pracy z PV doborze było by to trochę sprostować bo łatwo wydać sporo kasy i ją stracić
Oczywiście że najlepszy był by LiFePo4 ale miało być budżetowo..... no nie chciałem proponować akumulatora z samochodu :-)
@@OkiemDrona powiedziałeś w filmie jasno wytrzyma 10 lat może i wytrzyma 10lat ale należy stworzyć mu warunki i dać pracę buforową a nie cykliczną brakuje w filmie ładowarki do podtrzymania Akumulatora na poziomie nie pamiętam dokładnie 13,5v chyba,
Mam pytanie czy na stałe można podłączyć prostownik do akumulatora i wtedy by był obieg zamknięty
Ponieważ nie znam się na tych kwestiach a mam proste pytanie. Jak i czym ładować taki akumulator z sieci domowej 220v i czy można i jak naładować go z paneli przenośnych?
Ładowarką do akumulatora po prostu :-)
Prostownikiem Jaładuje takim Dosyć solidnym z 10A na podstawie a w Busterze ma 30A prądu rozruchowego
Mam pytanie czy można połączyć do agregatu prądotwórczy 1500 w
Fajne biurko do majsterkowania, gdzie je kupowałeś ??
Mi wrazie czego musi pompke do pieca zasilic bo w zimie braknie pradu i ziamb
Spróbuj teraz do tego podłączyć mikroinwenter z dwoma pv balkonowy i sprawdź w ten sposób, powinno być tak wówczas że zużycie powinno być zerowe tak zwana autokonsupcja powinno być
Nie muszę bo tak jak mówisz tak by było. Mam pełno różnych paneli ale przede wszystkim mam fotowoltaike na dachu 10kw więc gdy ładuje w dzień akumulator ladowarką sieciową to właśnie korzystam z prądu z paneli więc nie chce mi się nawet wystawiać tych mniejszych.
Witam proszę ling do inwertera jaka cena
A gdzie zlącze do paneli ?
Mam coś takiego w planach już od dawna
Może ten film w końcu mnie zmotywuje
Tylko chciałbym aby to wszystko się automatycznie działo
I raczej nie na cały dom tylko na odpowiednie pokoje
Automatycznie jeszcze z odcięciem sekcji to już trochę zabawy ale do zrobienia. Ja póki co tak jak na filmie .
Działaj , zawsze to będzie jakaś niezależność i satysfakcja. o kosztach to raczej nie mówmy.
Niektórzy myślą zakładać takie rzeczy w celu oszczędności XD
@@OkiemDrona I zakładają. Oglądam wiele filmików o tej tematyce to jestem pod wrażeniem . My to tacy mali amatorzy. Z tego co wiem to nas jest trzech. Na filmach są ludzie z dużym doświadczeniem w branży. Ich instalacje to istne elektrownie z cudami najnowszej techniki i wielkimi magazynami energii z różnych źródeł.. Tam poszło nie kilka tys a a kilkaset.Całkowicie odłączeni od sieci. Pomarzyć tylko można no i zazdrościć fachowej wiedzy.
Odłączenie od sieci to najdroższe zasilanie ever póki co. Poza tym ja mam Pompę Ciepla która ciągnie nie mało więc magazyn np. 10kw to mi starczy na 3h pracy zimą a czym go naładować jak zimą nie ma praktycznie nic ładowania z fotowoltaiki. Takie cuda to tylko fajnie wyglądają ale nie mają kompletnie uzasadnienia ekonomicznego. Poza tym ekspolatacja tego jest mocno ograniczona czasowo więc totalna lipa.
Film okej rozwiązanie godne polecenia ale Ja sprzedaje ups-y 800 watowe za 200 zł akumulatory też dużo tańsze akumulator prezentowany to 70% deklarowanych parametrów przetwornica nie mogę się wypowiedzieć ale raczej dużo zawyżone
12V 2000E 200A???!! Na minutę albo krócej. Ta sama moc pod 120V to jest 20A... Albo 960V to jest.3A... bo 1200V 2A...
A jak naładować ten akumulator?
Ok wszystko zrozumiałem ale interesuje mnie jak długo to może zasilać i ci dalej jak się rozładuje akumulator czeba ladowac
@@Piotr-v2c nie wszystko zrozumiałeś. Wszystko już zostało powiedziane. Znasz wszelkie dane które są potrzebne do wyliczenia ile to jest w stanie pochodzić. Weź sobie teraz podstaw pod te dane ppd zużycie swoich urządzeń a otrzymsz wynik w postaci czasu pracy. Jak się rozładuje to ładujesz to po prostu ladowarką zgodną z takim jak ten akumulator.
Super film! Jak masz samochód to masz od razu agregat do tego akumulatora. Co do inwertera w podobnej cenie masz hybrydę z easun na 12v.
Inwerter, mocne słowa...
No dobrze ale akumulator się kiedyś rozładuje czyli co zabieramy akumulator do ładowania?
Nigdzie nie zabieram ładuje ładowarka i tyle.
Można w tym samym czasie podłączyć agregat prądotwórczy do ładowania tego akumulatora
Można
Witam serdecznie mam pytanie czy masz również zrobione stałe zasilanie ładowania akumulatora żeby to był obiekg zamknięty
Nie
Ile cena tego przetwornicy i ten aku. Co tylko oswietlenie daje .
Proszę o podanie kosztów całego zestawu .
Linki są w opsie
Fajna sprawa też chce coś podobnego zrobić ale z UPS-a. W którym miejscu dokładnie zmoskowałeś fazy ? w gnieździe czy we wtyczce ?
Oczywiście we wtyczce bo w razie potrzeby mogę podpiąć do gniazda swój duży agregat 3F
@@OkiemDrona Zmostkowanie ma wpływ na pracę różnicówek?
Nie
Akumulator to śmieć od volta nie wytrzyma roku czasu nawet jak bedzie eksploatowany zgodnie z karta techniczna. Rozladowanie max 10 A przy 12v to 120 wat a nie 1 kw. Kilka takich cykli i utylizacja. Chcesz tanio to buduj magazyn na lev 40/50. Inwerter to zabawka do przyczepy kempingowej. Zwykla przetwornica.
Prąd rozładowania 800A według specyfikacji technicznej.
@@OkiemDrona świadomie wprowadzasz w błąd. Prąd rozładowania 800 A przez 5 s. Normalny prąd rozładowania dla Aku AGM to w zależności od tego jaką chcemy mieć pojemność to 0.1 C. 100 ah X 0.1 =10A x 12V =120Wat. Akumulator padnie po 10 cyklach. To jest akumulator o pracy buforowej a nie cyklicznej i do tego wątpliwej jakości.
U mnie pobór jak widać oscyluje od 400 do 600W czyli absolutnie OK dla tego akumulatora. Najlepszy był by LiFePo4 ale miało być tanio...
@@OkiemDrona Zobaczysz po kilku miesiącach ile zostanie z tego aku. Sam się na takiego wpakowałem z zakupem i nie wyszło mi to na dobre
Ja ja tego użyje 3x w roku max. Także za 8 lat Ci powiem najwcześniej.
Montujesz taką przetwornicę w aucie i masz agregat.
@@arturgorniak3741 zgadza się
Fajny materiał. Jak wyniki działania tego patentu po 3 tygodniach?
Nie było awarii w tym czasie więc nie korzystałem. Naładowany czeka na swoje 5min
@@OkiemDrona to co z zapowiedzią "będę korzystał najczęściej jak się da"? ;) Od awarii do awarii to bez sensu - przy awarii za rok okaże się, że aku już dawno nie żyje... ;)
Cześć. Pytanko, jak działa system po 6 miesiącach i ile razy już z niego korzystałeś? Mogę prosić o odpowiedz? ostatnio dwa razt dość dotklkiwie wyłączenie prądu mnie doświadczyło i szukam jakieś alternatywy dodam że z przełącznikie z paneli aby zachować ciągłoś pradu w domu.
@@rafalrasziraszsewis8624 nie korzystałem wcale bo mam jeszcze stacje zasilania i z nich korzystałem 2x w tym czasie właśnie po tych burzach.
@@OkiemDrona Ok, dzięki za odpowiedź.
Czy pilarka elektryczna lub szlifierka działały by na tym ?
Sam sobie odpowiedz wszystko masz na tacy
Tak i tartak przewoźny i suszarnia do drewna, a z odzysku temperatury przy chłodzeniu można basen ogrzać. Ps. Siostro basen proszę. 😂
siema byq konkret odcinek
Czy przy takim podłączeniu działają różnicówki?
Tak
Czy cos takiego podgrzeje wode w boilerze 50 L ?
Nie
Te akumulatory są bardzo słabe pół roku i pojemność spada prawie do 30 procent miałem kilka takich strata pieniędzy
super gratuluje bardzo dobra idea
jeszcze z 2 solary po 450 w i styka
Czy dałoby radę podłączyć fotowoltaikęaby ładowała akumulator ?
Pracuje nad tym. Póki co gdy fotowoltaika działa i swieci słońce to wiadomo autokonsumpcja więc ładowanie z gniazdka = z fotowoltaiki. Natomiast gdy nie ma prądu w sieci to lipa. Mam 2 panele takie luzem więc chyba je wystawie koło domu niech ładują w razie potrzeby.
Jeśli jest inwenter buforowy w istniejącej PV to tak , jeśli nie to trzeba by się skonsultować z elektrykiem. W nowej instalacji tylko do tej przetwornicy trzeba dokupić regulator do którego podłączamy panele. Dziś już są te dwa urządzenia w jednym (tak jak do FV z sieci) i chyba taniej wyjdzie , w zależności jaką moc się chce mieć.
Fotowoltaika działa wtedy jak jest włączona pod napięcie sieciowe instalacji domu. W tym przypadku jest to falownik 3 fazowy, ponieważ autor filmu ma do dyspozycji tylko 1 fazę z invertera 12/230V nie można uruchomić solarów.
@@ADAM-hp8yp A co w przypadku kiedy mamy do dyspozycji inwerter 3 fazowy? Czy coś zmienia, jeżeli byśmy podłączyli zamiast akumulatora i inwertera 3 fazowy generator?
@@kalosh007 Można ale tylko agregat prądotwórczy inwerterowy, wszystkie inne nie inwerterowe generują niestabilnego sinusa nawet z AVR. Miałem przykre doświadczenia po podłączeniu takiego agregatu z AVR i z dodatkowo stabilizatorem firmy VOLT do instalacji domowej!!!Problem będzie z znalezieniem agregatu 3 fazowego inwerterowego w rozsądnych pieniądzach. Są też falowniki hybrydowe np. Growatt SPH 4000
Nie znam sie na pradach i elektryce ale logika podpowiada ze wraz z dolozeniem dodatkowych akumulatorow wzrosnie tez wydajnosc systemu ?
Zwiększy się pojemność czyli czas pracy. Po dołożeniu drugiego takiego akumulatora czas pracy wydluzy się dwukrotnie.
Mam pytanie. Nie mam przyłącza na zewnetrzne źródło zasilania , więc jeżeli wyłączę prąd w głównej skrzynce na zewnątrz to mogę wpiąć w gniazdko taki zestaw jak Twój?? Dzięki
Broń boże nie rób tego! Dzwoń po elektryka niech Ci zrobi takie zgodnie ze sztuką albo ciagnij przedłużacze.
Ja pierdziele mega 😊
To ile czasu na poborze 500W taki zestaw za 1500 pln pociągnie? Da radę 2 godziny?
2h na spokojnie
Nawet przy 100 % sprawności akumulatora, czyli nówka sztuka max półtorej godziny, to z prostych wyliczeń wynika a tego nie przeskoczysz
Jaki czas wytrzyma akumulator zanim się rozładuje ?
Zależy jaki pobor mocy jest. Oblicz sobie sam. Akumulator ma 1200Wh
Baterie kwasowe rozładowywane prądem 1C czyli 100A dla akumulatora 100Ah mają pojemność około 60% deklarowanej pojemności, żeby taki akumulator pokazał pojemność 100Ah musiał by być rozładowywane prądem 0.05C czyli przez 20h daje nam to jakieś 5A 60W. Dlatego najczęściej łączy się takie akumulatory szeregowo aby podbić napiecie do 48v zminimalizować straty wynikające z dużej różnicy napięć 12-320V 320v to 230vrms dodatkowo zmniejsza nam się prąd płynący przez ogniwo 4krotnie,
Tutaj nota katalogowa udostępniona przez producenta akumulatora
Akumulator waży 24kg już powinna się zapalić czerwona lampka normalnej jakości 100ah kwasiak waży 30kg
Z noty katalogowej producenta pojemność przy czasie rozładowania 1h 54Ah
Obciążony prądem 100Ah rozladowywuje się 30minut do zera
Za 200 można kupić lifepo4 12v 280ah który maksymalną bezpieczna moc ma na poziomie grubo ponad 1500W , warto się zastanowić 3 razy przed zakupem ;)
voltpolska.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=143
@@tomaszszczepaniak2101🎉
Witam , gdzie mogę kupić taki inwenter
link masz w opisie filmu :-)
@@OkiemDrona3:29 3:31
Takie filmiki o charakterze instruktażowym w tym wypadku powinny być od razu blokowane. Po pierwsze zasilanie domu z zewnętrznego źródła, spoko, ale kto wpadł na genialny pomysł założenia gniazda zamiast wtyku, za to powinien być prokurator. Po drugie jakie mostkowanie 1 fazy w 3… włącz przez przypadek tą swoją pompę ciepła lub pompę wody będącą na 3f to na pewno ci podziękują….
Na pomysł gniazda z nie izolowanymi pinami wpadli fachowcy bardzo dawno temu IZOLOWANE są zawsze od strony zasilania! sprawdź na gniazdo-wtyk agregat,
Gościu ma jak najbardziej prawidłowo zrobione,
@ właśnie od strony zasilania- w tym przypadku inwerter jest zasilaniem a nie budynek… dokładnie widać na filmie jak wpina wtyczkę w inwerter a w drugiej ręce trzyma wtyk z odkrytymi częściami roboczymi na których w tym momencie występuje napięcie
ile to godzin pochodzi?
1200Wh
Ile taki akumulator wyrzyma
W sensie jego żywotność w latach czy?
*podłączać!
Taki zestaw nadaje sie do ładowania drona, nie domu ! Ile Ci to wytrzymuje przy obciążeniu 500W ? 2 godziny ?
Przetwornica samochodowa 1F, wpiętą do RG na wszystkie obwody w domu ? Już widzę minę elektryka, ktoremu zlecasz wykonanie przełącznika sieć - agregat do RG by zamontować taki właśnie oto zestaw 😳🧐😅
Jak mialo być tanio i dobrze, trzeba było kupic agregat 1F 3kW.
Koszt porównywalny do Twojego zestawu zabawki, ale za to działa jak należy.
Masz foto, więc pewnie masz indukcję... Jak zatem planujesz zagotować wodę ? Tym Ampikiem ? No bo w koncu w nazwie mamy "zasilanie awaryjne domu"
Po pierwsze to mam agregat 3F i to duży. Po drugie to jest zestaw zamontowany na stałe żeby w razie braku prądu nie siedzieć przy świeczce i nic poza tym. Ludziom nie dogodzisz. Pokazałem kiedyś agregat to pisali że taniej wyjdzie przetwornica i tak w kółko. Owszem 2h pracy takiej jak pokazałem na filmie. Nie oznacza to że gdy nie będzie prądu w sieci to będę potrzebował zasilać lodówki... tylko to pokazałem na filmie bo prosili widzowie w komentarzach żeby podłączyć. Mi w zupełności wystarczy samo światło I TV a na tym zestawie pochodzi kilka godzin czyli w zam raz na awarie ktore z reguły u mnie są 3 razy w roku od godziny do 3 godzin.
Ale na dylemat.Montować pionowo czy poziomo.Facet ogarnij się.
Hello blogger, I'm from FCHAO inverter factory, can I talk to you in detail, can we work together
marketing@okiem-drona.pl
Masz lajka bez oglądania!👍🏻ale rzuce okiem później😅
Szkoda kasy! Nie ładuje akumulatorów!!!
Nieporozumienie
12v, 100Ah i przetwornica 2000W, 160A na kabelku od żelazka. Przecież to patologia i przepis na proszenie się o kłopoty 😅 Skąd bezmyślni ludzie biorą takie pomysły? Dla tego akumulatora max prąd ciągły to 0,2C czyli 240W😂
Dokładnie. Te kable zaczną świecić. Taki zestaw , to może Pan używać do AWARYJNEGO ZASILANIA, a nie zasilania wszystkich pierdół z domu. Polecam zestaw podobny ale na 48V, 4x akumulatory plus falownik hybrydowy z funkcją UPS.
Wiedzy zero, ale zabiera się do robienia filmów i pouczać.
Ja tam widziałem kable o przekroju 20mm2 ( wiem nietypowy przekrój) taki kabel spokojnie przy długości 1m będzie miał 200A stałego obciążenia więc nie rozumiem twojej argumentacji co do kabli od żelazka . Po drugie piszesz że aku ma prąd 0,2C ale prędzej ładowania a nie rozładowania. Poczytaj sobie o akumulatorach kwasowych czyli również żelowych .
Do światła ok i tylko do światła się nadaje jeżeli używa ledów.
Po filmie aku do wyjebania 😂😂
2000w =166.6A 12V 😅
Bez sensu agm.
Tylko li-ion
Liony wcale nie są najlepsze do takich rozwiązań. Najlepszy aku to LiFePo4
@@OkiemDrona założył bym się :)
Gęstość energetyczną od lifepo4 ma lo-ion
Ale wydajność wysokoprądową mają mniejszą. Liony po prostu mają najlepszy stosunek pojemności do wagi i objętości ale nie mają tak dużej wydajności i odporności na głębokie rozładowanie co LiFePo4
@@OkiemDrona ale za to wyjdą znacznie taniej od lifepo4, dodatkowo dobry BMS i balanser aktywny i żywotność dłuższa od lifepo4 :)
Ogólnie to żywotność taka sama z tą różnicą że Liona można szybciej uszkodzić bo niestety ale trzeba się trzymać zasad co do rozładowania. LiFePo4 nie ma tutaj żadnego problemu z rozładowaniem itp. nie dość że są wydajniejsze to jeszcze idioto odporne. Ja osobiście lionów już napsułem tyle że nie mam do nich już praktycznie żadnej sympati.
160A hahaa prawo ohma nie znasz
TT
Nowobogacki goguś chwali się co to nie on.
@@PiotrekLeprosyGarfild nowobogacki heh jak to łatwo rzucić hasełko nie mając pojęcia o kimś ehhhh
Jeśli będzie akumulator lifepo4 ten inverter zda egzamin??
zda i to jeszcze lepiej
A możecie mi wyjaśnić po co to ?
W razie braku prądu w domu załączam sobie takie coś i mam prąd przez 2-3h także w przerwie w dostawie prądu nie siedzę przy świeczce czy latarce.
@@OkiemDrona a jak prądu nie będzie 12 godzin ? To i tak będziesz siedział przy świeczkach 🤔
@@robsocx To przyniesie akumulator z samochodu i zapali tylko oświetlenie ,a tego będzie ładował na odpalonym aucie :)
Ale lipa ten falownik powinien ładować odrazu aku teraz prostownik😂😂😂
Nie lipa tylko taki ma być. To jest zwykly inverter.
Beznadzieja i ignorancja, ty sobie kup porządny agregat to może na jakiś czas starczy
Mam porządny agregat 3kW 3F z AVR i rozrusznikiem no ii co myślisz że go taszczę przed dom żeby na godzinę wypełnić lukę w dostawie prądu? Otóż nie. Zawsze podlaczam albo taki zestaw albo przenośna stacje zasilania.
Czym naładować aku bo nic niema w tym filmiku? ?????????
Ładowarka, prostownik itp. Cóż tu pokazywać akumulator praktycznie jak każdy byle nie ładować go jakimś starym prostownikiem z PRL, musi być automatyczny.
A czemu nie pokazałeś jak długo to pociągnie
@@marcinbrylowski7604 co tu pokazywać... znając dane całego zestawu każdy sobie sam może obliczyć