Mam już tyle książek do przeczytania, że niedługo w nich zatonę. A tu kolejne propozycje. Ciągle jeszcze nie przeczytałam Rudego Orma do którego przymierzam się od kilku miesięcy. W tym filmiku najbardziej zainteresowały mnie Iksowie, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy oraz Fiedler. Głód świata. Jako, że byłam wielka fanką "Przyjaciół" czytałam ostatnio pozycję na liście ale zaskoczyło mnie, że zainteresowała Pana tego typu książka. Też bym chciała spytała osoby wszechwiedzącej jak to się stało, że istniejemy ale nie mówiłabym o atomie bo w momencie tzw. Wielkiego Wybuchu atomy jeszcze nie istniały. Jakąś mikrowiedzę na ten temat już tam mamy. Galaktyki nie rozchodzą się w przestrzeni, to przestrzeń miedzy nimi się rozszerza i według ostatnich obliczeń nigdy się nie zwinie tylko będzie rozszerzać z coraz większą prędkością. Ale mam takie wrażenie, że nawet najwięksi astrofizycy nie do końca rozumieją teorie, które głoszą. A ja mam pytania: Czy czytał Pan literaturę z jakichś krajów bardzo odległych kulturowo od tych naszych europejsko-anglosaskich? Jakie postacie literackie są najbliższe wyznawanym przez Pana wartościom a jakie kompletnie nie?
"Mam już tyle książek do przeczytania, że niedługo w nich zatonę." Skąd ja to znam? 😆 Co do "Przyjaciół" to ja także jestem wielkim fanem tego serialu (I "Frasiera" oraz "Zdrówka") a aktorami interesowałem się odkąd pamiętam, więc ta autobiografia to dla mnie naturalny wybór. Co do wszechświata, to zgadza się, że to nie był klasyczny atom, bo takowy składa się przede wszystkim z pustej przestrzeni, w której tkwi jądro i elektrony. To miała być cząsteczka wielkości atomu wypełniona po brzegi materią- stąd jej "nieziemska" gęstość. Pani poprawki, uściślenia tu są słuszne, ale nie zmieniają mojego niezrozumienia nicości: "przestrzen między nimi sie rozszerza..." OK, to co jest tam gdzie jeszcze przestrzeń nie dotarła? Nicość. No i wracamy do mojej zagwozdki. "Ale mam takie wrażenie, że nawet najwięksi astrofizycy nie do końca rozumieją teorie, które głoszą." W 100 procentach się zgadzam i lepiej bym tego nie ujął. Może bym tylko dodał, że ci uczciwsi to przyznają.😊Bardzo dziękuję za pytania, są bardzo ciekawe i z przyjemnością na nie odpowiem w następnym filmiku. Pozdrawiam serdecznie.
Nie ma mowy, abym to wszystko przeczytal, ale pasjami lubie Pana sluchac. Skoro Pan ogladasz doktora Przybyla (i dbasz Pan o koty), to ja juz wiem, zes Pan jest porzadny czlowiek. Woloszanski rozpropagowal historie (zwlaszcza wsrod mlodziezy), ale w mlodosci ,,strzelal z ucha", a teraz dokazuje w bandzie ryzego Donka. Duzo zdrowia i dzieki za ciekawy odcinek.
Mirku, najbardziej z Twoich nowo pozyskanych książek interesuje mnie "Siódmy życiorys" Oty Filipa. Bardzo lubię literaturę czeską, autobiografię pisarza mam już w domu. Niestety nie czytałam jeszcze żadnej jego powieści, ale mam w planach. Nie wiem, czy wiesz, że ostatnio wydano nową, podobno najlepszą, powieść Oty Filipa "Cafe Slavia". Sluchałam bardzo ciekawego wywiadu z tłumaczką, Również ta ogromna cegła, czyli "Iksowie" György'ego Spiró, od dłuższego czasu kurzy się na moich półkach. Potrzeba by jakiegoś impulsu, żeby po nią sięgnąć. Cieszy mnie, że również Ciebie interesuje jej temat. Może kiedyś poświęcisz odcinek na opowieść o książkach z wątkiem teatru w literaturze. Pozdrawiam serdecznie.
Witam Cię, Aniu. Ja także jestem bardzo ciekawy książki "Siódmy życiorys" zwłaszcza, że zapowiada się na wyjątkowo szczerą. No, zobaczymy. O "Cafe Slavia" nie wiedziałem- zainteresuję się tym na pewno- dzięki! "Iksowie" też ciekawią mnie bardzo (czuję niezdrową satysfakcję w odbrązawianiu pomników 😛 ) no i muszę sprawdzić co to za książka, która zapewniła takie kłopoty autorowi w PRLu. (Pierwszy raz słyszę o takim wypadku!) Magda z kanału "Poczytajmy coś" też zapowiedziała, że bierze się niedługo za lekturę tego, więc fajnie będzie porównać wrażenia. Ksiązki z wątkiem teatru w literaturze? Bardzo ciekawy temat na odcinek; musiałbym sobie poprzypominać co czytałem w tych klimatach. (Pirandello się tu kłania- swego czasu byłem zafascynowany tym dramaturgiem.) Pozdrawiam serdecznie.
Od dłuższego czasu marzy mi się przeczytanie powieści, której akcja rozgrywa się w więzieniu. Na ten materiał będę czekać z niecierpliwością. Swoją drogą bardzo polecam reportaż Shane'a Bauera na temat prywatnego amerykańskiego więziennictwa - Amerykańskie więzienie :-)
Witam. Powieść z wnętrza więzienia? Najbliżej tego są, z tego co kojarzę, "Mury Hebronu" Stasiuka. Mocne jak arabska kawa. Robi wrażenie. Książka Bauera musi być ciekawa. Pozdrawiam.
Dziekuje za odpowiedzi, pytanie o wszechswiecie ? ciekawe :) fajne podejscie do emigracji ., bardzo kojące , dzisiejsza emigracja to delegacja hehehee fajne, nie patrzyłam tak na to . Pozdrawiam
Ale mi miło, dziękuję że wspomniałeś o moim kanale. Bardzo go zaniedbałam, jak tylko wrócę to się biorę za nagrywanie! W pierwszej kolejności czytam "Iksowie", bo tak ciekawie o niej mówisz, że nie ma innej opcji :))))))) Pozdrawiam!
@izzizzi78 jak tylko wrócę do domu i się ogarnę, wiem, że zaniedbałam kanał, ale praca praca praca, wieczorem padam na pyszczek. Będzie wszystko, obiecuję i dzięki że czekasz 😘
Jakże mógłbym nie wymienić? Ogromna i wspaniała biblioteka, ciekawe omówienia, no i zawsze w Twoich filmikach znajdę coś ciekawego dla siebie. Tak jest i tym razem (Listopadowy wrap up), ale o tym już pod Twoim odcinkiem napiszę. Jeszcze raz pozdrawiam.
Witam, dziekuje za filmik. Co do historii domu towarowego braci Jablkowskich polecam :"Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich" Cezarego Łazarewicza (wydawnictwo Czarne). Pozdrawiam.
Panie Mirku dziękuje za kolejne literackie inspiracje i rekomendacje, na mojej liście ląduje książka Marty Kwaśnickiej. To ja moze wrócę do incydentu z członkostwem S. Lema w Stowarzyszeniu Amerykańskich Pisarzy Science Fiction (SFWA) Lemowi nie zostało przyznane to członkostwo również a może głównie, ze względu na opinię amerykanskiego pisarza P.K.Dicka, który zaczał siać fermęt wokół twórczości i postaci S.Lema. Ten wybitny amerykański pisarz, i jednocześnie paranoik oskarżył Lema o bycie kolektywem pisarzy, a nie pojedynczym autorem, co wzbudziło podejrzenia i kontrowersje w SFWA. W rezultacie, Lemowi nie przyznano pełnego członkostwa w stowarzyszeniu.
Witam. Z tym Dickiem to w ogóle ciekawa sprawa była, ale to sporo pisania, więc proszę pozwolić, że odniosę się w następnym filmiku. Pozdrawiam serdecznie.
Super się Ciebie ogląda i słucha. Wiem, że się powtarzam, ale jesteś niesamowitym gawędziarzem. Wiele książek, które przedstawiłeś, wydaje mi się bardzo ciekawych. Może w mojej topce dałabym eseje o królu Jadwidze 😉
Dzięki za tyle miłych słów. (Nie widzisz tego, ale się rumienię ☺ ) Ta Kwaśnicka przeskoczy u mnie koeljkę do czytania z pewnością. Nie wiem tylko czy najpierw się wezmę za "Widoki" czy "Jadwigę". Pozdraiwam serdecznie.
Nowy film Pana Mirosława =nowe wydatki🙃. Już się zorientowałam, że z 'Opowieściami z niższych sfer' nie będzie tanio, ale zaryzykuję;) (z 'Dziećmi Jerominów' polecanymi przez Pana też tanio nie było, ale zdecydowanie było warto :)). Opis 'Opowieści...' brzmi trochę jak 'Martin Eden' - dla mnie to zachęta. Fleszarowa Muskat - ebooki dodałam do koszyczka - warto sprawdzić. Dziękuję za kolejny film pełen inspiracji. wszystkiego dobrego 🙂
Witam z nadzieją, że i Pani książka Kulikowskiego się spodoba. Nie wiem czemu chodzi tak drogo na Allegro (w okolicach stu złotych), gdybym miał zgadywać, to dlatego, że było tylko jedno wydanie. Ale czemu tylko jedno- nie wiem. Bardzo jestem ciekawy Pani wrażeń z tej lektury, podobnie jak Pani oceny ksiązek Fleszarowej Muskat. Pozdrawiam serdecznie.
W audiobooku Ursula le Gwin czytana jest Głin- tak to słyszę i wzorując się na tym nigdy nie miałam problemu z nazwiskiem. Córcia przeczytała nazwisko jako Głen. No to słuchamy mniej więcej tych samych kanałów książkowych. Kanał przerzutowy grzmi nie tyle realnie co tajemniczo i groźnie. Z prezentowanych przeczytałam: ”Głód świata” i „Wiek męski zwycięski”- obie książki mam. I jeszcze „Lalkę”, Wyspę skarbów”, „Dom towarowy bracia Jabłkowscy”. Przeczytałam także ”Sześć pięter luksusu” C. Łazarewicza. Książki były ciekawe, mnie takie powroty do przeszłości bardzo interesują. Przyjaciółka przekartkowała i zwróciła ze słowami „to nie dla mnie”. Trzeba nosić w sobie jakąś nostalgię przodków, by wracać w dawne , przedwojenne czasy. Na półce Legimi mam już „Jadwigę” i „Widoki” M. Kwaśnickiej .A w styczniu do wypożyczenia z biblioteki „Maść na szczury” i „Iksowie”. O tak. Mama czytała Fleszarową - Muskat, to i ja musiałam przeczytać. Widziałam utwory zebrane, tam było chyba z 30 tomów. Bardzo podobała mi się młodzieżowa „Wycieczka- ucieczka”. Kiedyś był taki serial, zastanawiam się czy scenariusz nie powstał według pomysłu autorki. Pomalutku wracam do mojego dawnego czytania, już nie rzucam się na nowości, chociaż pływanie w głównym nurcie dalej pociąga. Na pewno będę czytała książki wytypowane do różnych nagród, tu liczę na fachowców, i na pewno od czasu do czasu ulegnę jakiejś nachalnej reklamie .I już bez reklamy będę wyczytywać literaturę czeską i słowacką .I wracać do ukochanych , stojących na półkach.
Witam! "Kanał przerzutowy grzmi nie tyle realnie co tajemniczo i groźnie" 😑 I tak miało być. Kupowanie, ściąganie i czytanie książek w takich ilościach to poważna i skomplikowana sprawa.😁 "Głodu świata" jestem bardzo ciekaw- mam nadzieję, że to solidna i obiektywna biografia. Ciekawy też jestem odzewu na Fleszarową Muskat. Czy w ogóe będzie jakiś, znaczy. Autorka jest z pewnością warta czytania, ale wiesz jak to jest z pokoleniami czytelników- jedno zafascynowane, drugie ziewa. Zobaczymy. Według mnie nie ma nic złego w czytaniu nowości. Problem pojawia się gdy ktoś tylko się do tego ogranicza, a pozostałe odrzuca z automatu, bo "stare" Taki ktoś dużo traci, moim zdaniem. Zresztą część prezentowanych tu przeze mnie książek to są przecież nowości. Co do rekomendacji poprzez nagrody, to tu już dawno straciłem "poczucie bezpieczeństwa". Chodzi mi o to, że to iż ksiązka dostała jakąś nagrodę nie znaczy u mnie, że się nią zachwycę. Zależy która nagroda. Pulitzer się jeszcze trzyma- to są na ogól pewniaki, jeśli chodzi o moje gusta, ale już np. Booker, zdecydowanie pewniakiem nie jest. Pozdrawiam serdecznie.
O kryminalistach i złodziejach nie mogę się doczekać kiedy Pan zrobi odcinek. Sam polecam: „Ten stary złodziej. Benek kwiaciarz” Nowakowskiego oraz „Życiorys własny przestępcy” Urke-Nachalnik. „Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy” Piasecki. Pozdrawiam
"Elbląski łącznik", "Jeżeli pan całą wojnę sprzedawał pigułki, nic panu nie grozi" Anna Maria Elken uspokajając aptekarza Wilhelma Schenka w odcinku 17 Stawki większej niż życie XD
Nie wiedziałam że Lem korespondował z Le Guin ( czyta się Ległin), zawsze dzięki Tobie coś odkrywam. Ciekawe co powiesz o książce o Królu Jadwidze. Za Fidlerem nie przepadam, ale kto wie, może zmienię zdanie.
Rozpaczking i rozmawialing są bardzo nowoczesnr i moderningowe !
Mam już tyle książek do przeczytania, że niedługo w nich zatonę. A tu kolejne propozycje. Ciągle jeszcze nie przeczytałam Rudego Orma do którego przymierzam się od kilku miesięcy. W tym filmiku najbardziej zainteresowały mnie Iksowie, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy oraz Fiedler. Głód świata. Jako, że byłam wielka fanką "Przyjaciół" czytałam ostatnio pozycję na liście ale zaskoczyło mnie, że zainteresowała Pana tego typu książka. Też bym chciała spytała osoby wszechwiedzącej jak to się stało, że istniejemy ale nie mówiłabym o atomie bo w momencie tzw. Wielkiego Wybuchu atomy jeszcze nie istniały. Jakąś mikrowiedzę na ten temat już tam mamy. Galaktyki nie rozchodzą się w przestrzeni, to przestrzeń miedzy nimi się rozszerza i według ostatnich obliczeń nigdy się nie zwinie tylko będzie rozszerzać z coraz większą prędkością. Ale mam takie wrażenie, że nawet najwięksi astrofizycy nie do końca rozumieją teorie, które głoszą. A ja mam pytania: Czy czytał Pan literaturę z jakichś krajów bardzo odległych kulturowo od tych naszych europejsko-anglosaskich? Jakie postacie literackie są najbliższe wyznawanym przez Pana wartościom a jakie kompletnie nie?
"Mam już tyle książek do przeczytania, że niedługo w nich zatonę." Skąd ja to znam? 😆 Co do "Przyjaciół" to ja także jestem wielkim fanem tego serialu (I "Frasiera" oraz "Zdrówka") a aktorami interesowałem się odkąd pamiętam, więc ta autobiografia to dla mnie naturalny wybór. Co do wszechświata, to zgadza się, że to nie był klasyczny atom, bo takowy składa się przede wszystkim z pustej przestrzeni, w której tkwi jądro i elektrony. To miała być cząsteczka wielkości atomu wypełniona po brzegi materią- stąd jej "nieziemska" gęstość. Pani poprawki, uściślenia tu są słuszne, ale nie zmieniają mojego niezrozumienia nicości: "przestrzen między nimi sie rozszerza..." OK, to co jest tam gdzie jeszcze przestrzeń nie dotarła? Nicość. No i wracamy do mojej zagwozdki. "Ale mam takie wrażenie, że nawet najwięksi astrofizycy nie do końca rozumieją teorie, które głoszą." W 100 procentach się zgadzam i lepiej bym tego nie ujął. Może bym tylko dodał, że ci uczciwsi to przyznają.😊Bardzo dziękuję za pytania, są bardzo ciekawe i z przyjemnością na nie odpowiem w następnym filmiku. Pozdrawiam serdecznie.
Nie ma mowy, abym to wszystko przeczytal, ale pasjami lubie Pana sluchac. Skoro Pan ogladasz doktora Przybyla (i dbasz Pan o koty), to ja juz wiem, zes Pan jest porzadny czlowiek. Woloszanski rozpropagowal historie (zwlaszcza wsrod mlodziezy), ale w mlodosci ,,strzelal z ucha", a teraz dokazuje w bandzie ryzego Donka. Duzo zdrowia i dzieki za ciekawy odcinek.
Mirku, najbardziej z Twoich nowo pozyskanych książek interesuje mnie "Siódmy życiorys" Oty Filipa. Bardzo lubię literaturę czeską, autobiografię pisarza mam już w domu. Niestety nie czytałam jeszcze żadnej jego powieści, ale mam w planach. Nie wiem, czy wiesz, że ostatnio wydano nową, podobno najlepszą, powieść Oty Filipa "Cafe Slavia". Sluchałam bardzo ciekawego wywiadu z tłumaczką,
Również ta ogromna cegła, czyli "Iksowie" György'ego Spiró, od dłuższego czasu kurzy się na moich półkach. Potrzeba by jakiegoś impulsu, żeby po nią sięgnąć. Cieszy mnie, że również Ciebie interesuje jej temat. Może kiedyś poświęcisz odcinek na opowieść o książkach z wątkiem teatru w literaturze. Pozdrawiam serdecznie.
Witam Cię, Aniu. Ja także jestem bardzo ciekawy książki "Siódmy życiorys" zwłaszcza, że zapowiada się na wyjątkowo szczerą. No, zobaczymy. O "Cafe Slavia" nie wiedziałem- zainteresuję się tym na pewno- dzięki! "Iksowie" też ciekawią mnie bardzo (czuję niezdrową satysfakcję w odbrązawianiu pomników 😛 ) no i muszę sprawdzić co to za książka, która zapewniła takie kłopoty autorowi w PRLu. (Pierwszy raz słyszę o takim wypadku!) Magda z kanału "Poczytajmy coś" też zapowiedziała, że bierze się niedługo za lekturę tego, więc fajnie będzie porównać wrażenia. Ksiązki z wątkiem teatru w literaturze? Bardzo ciekawy temat na odcinek; musiałbym sobie poprzypominać co czytałem w tych klimatach. (Pirandello się tu kłania- swego czasu byłem zafascynowany tym dramaturgiem.) Pozdrawiam serdecznie.
Od dłuższego czasu marzy mi się przeczytanie powieści, której akcja rozgrywa się w więzieniu. Na ten materiał będę czekać z niecierpliwością. Swoją drogą bardzo polecam reportaż Shane'a Bauera na temat prywatnego amerykańskiego więziennictwa - Amerykańskie więzienie :-)
Witam. Powieść z wnętrza więzienia? Najbliżej tego są, z tego co kojarzę, "Mury Hebronu" Stasiuka. Mocne jak arabska kawa. Robi wrażenie. Książka Bauera musi być ciekawa. Pozdrawiam.
Dziekuje za odpowiedzi, pytanie o wszechswiecie ? ciekawe :) fajne podejscie do emigracji ., bardzo kojące , dzisiejsza emigracja to delegacja hehehee fajne, nie patrzyłam tak na to . Pozdrawiam
Ale mi miło, dziękuję że wspomniałeś o moim kanale. Bardzo go zaniedbałam, jak tylko wrócę to się biorę za nagrywanie! W pierwszej kolejności czytam "Iksowie", bo tak ciekawie o niej mówisz, że nie ma innej opcji :)))))))
Pozdrawiam!
No właśnie właśnie 😉Kiedy filmik? 😉😊
@izzizzi78 jak tylko wrócę do domu i się ogarnę, wiem, że zaniedbałam kanał, ale praca praca praca, wieczorem padam na pyszczek. Będzie wszystko, obiecuję i dzięki że czekasz 😘
No i jeszcze dzięki za wymienienie mnie pośród swoich ulubionych kanałów książkowych ❤❤❤
Jakże mógłbym nie wymienić? Ogromna i wspaniała biblioteka, ciekawe omówienia, no i zawsze w Twoich filmikach znajdę coś ciekawego dla siebie. Tak jest i tym razem (Listopadowy wrap up), ale o tym już pod Twoim odcinkiem napiszę. Jeszcze raz pozdrawiam.
Witam, dziekuje za filmik. Co do historii domu towarowego braci Jablkowskich polecam :"Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich" Cezarego Łazarewicza (wydawnictwo Czarne). Pozdrawiam.
Witam i dziękuję za informację o o książce Łazarewicza; przyjrzę się jej na pewno. Pozdrawiam serdecznie.
Panie Mirku dziękuje za kolejne literackie inspiracje i rekomendacje, na mojej liście ląduje książka Marty Kwaśnickiej. To ja moze wrócę do incydentu z członkostwem S. Lema w Stowarzyszeniu Amerykańskich Pisarzy Science Fiction (SFWA) Lemowi nie zostało przyznane to członkostwo również a może głównie, ze względu na opinię amerykanskiego pisarza P.K.Dicka, który zaczał siać fermęt wokół twórczości i postaci S.Lema. Ten wybitny amerykański pisarz, i jednocześnie paranoik oskarżył Lema o bycie kolektywem pisarzy, a nie pojedynczym autorem, co wzbudziło podejrzenia i kontrowersje w SFWA. W rezultacie, Lemowi nie przyznano pełnego członkostwa w stowarzyszeniu.
Witam. Z tym Dickiem to w ogóle ciekawa sprawa była, ale to sporo pisania, więc proszę pozwolić, że odniosę się w następnym filmiku. Pozdrawiam serdecznie.
Super się Ciebie ogląda i słucha. Wiem, że się powtarzam, ale jesteś niesamowitym gawędziarzem. Wiele książek, które przedstawiłeś, wydaje mi się bardzo ciekawych. Może w mojej topce dałabym eseje o królu Jadwidze 😉
Dzięki za tyle miłych słów. (Nie widzisz tego, ale się rumienię ☺ ) Ta Kwaśnicka przeskoczy u mnie koeljkę do czytania z pewnością. Nie wiem tylko czy najpierw się wezmę za "Widoki" czy "Jadwigę". Pozdraiwam serdecznie.
Nowy film Pana Mirosława =nowe wydatki🙃. Już się zorientowałam, że z 'Opowieściami z niższych sfer' nie będzie tanio, ale zaryzykuję;) (z 'Dziećmi Jerominów' polecanymi przez Pana też tanio nie było, ale zdecydowanie było warto :)). Opis 'Opowieści...' brzmi trochę jak 'Martin Eden' - dla mnie to zachęta. Fleszarowa Muskat - ebooki dodałam do koszyczka - warto sprawdzić.
Dziękuję za kolejny film pełen inspiracji. wszystkiego dobrego 🙂
Witam z nadzieją, że i Pani książka Kulikowskiego się spodoba. Nie wiem czemu chodzi tak drogo na Allegro (w okolicach stu złotych), gdybym miał zgadywać, to dlatego, że było tylko jedno wydanie. Ale czemu tylko jedno- nie wiem. Bardzo jestem ciekawy Pani wrażeń z tej lektury, podobnie jak Pani oceny ksiązek Fleszarowej Muskat. Pozdrawiam serdecznie.
W audiobooku Ursula le Gwin czytana jest Głin- tak to słyszę i wzorując się na tym nigdy nie miałam problemu z nazwiskiem. Córcia przeczytała nazwisko jako Głen. No to słuchamy mniej więcej tych samych kanałów książkowych. Kanał przerzutowy grzmi nie tyle realnie co tajemniczo i groźnie. Z prezentowanych przeczytałam: ”Głód świata” i „Wiek męski zwycięski”- obie książki mam. I jeszcze „Lalkę”, Wyspę skarbów”, „Dom towarowy bracia Jabłkowscy”. Przeczytałam także ”Sześć pięter luksusu” C. Łazarewicza. Książki były ciekawe, mnie takie powroty do przeszłości bardzo interesują. Przyjaciółka przekartkowała i zwróciła ze słowami „to nie dla mnie”. Trzeba nosić w sobie jakąś nostalgię przodków, by wracać w dawne , przedwojenne czasy. Na półce Legimi mam już „Jadwigę” i „Widoki” M. Kwaśnickiej .A w styczniu do wypożyczenia z biblioteki „Maść na szczury” i „Iksowie”. O tak. Mama czytała Fleszarową - Muskat, to i ja musiałam przeczytać. Widziałam utwory zebrane, tam było chyba z 30 tomów. Bardzo podobała mi się młodzieżowa „Wycieczka- ucieczka”. Kiedyś był taki serial, zastanawiam się czy scenariusz nie powstał według pomysłu autorki. Pomalutku wracam do mojego dawnego czytania, już nie rzucam się na nowości, chociaż pływanie w głównym nurcie dalej pociąga. Na pewno będę czytała książki wytypowane do różnych nagród, tu liczę na fachowców, i na pewno od czasu do czasu ulegnę jakiejś nachalnej reklamie .I już bez reklamy będę wyczytywać literaturę czeską i słowacką .I wracać do ukochanych , stojących na półkach.
Witam! "Kanał przerzutowy grzmi nie tyle realnie co tajemniczo i groźnie" 😑 I tak miało być. Kupowanie, ściąganie i czytanie książek w takich ilościach to poważna i skomplikowana sprawa.😁 "Głodu świata" jestem bardzo ciekaw- mam nadzieję, że to solidna i obiektywna biografia. Ciekawy też jestem odzewu na Fleszarową Muskat. Czy w ogóe będzie jakiś, znaczy. Autorka jest z pewnością warta czytania, ale wiesz jak to jest z pokoleniami czytelników- jedno zafascynowane, drugie ziewa. Zobaczymy. Według mnie nie ma nic złego w czytaniu nowości. Problem pojawia się gdy ktoś tylko się do tego ogranicza, a pozostałe odrzuca z automatu, bo "stare" Taki ktoś dużo traci, moim zdaniem. Zresztą część prezentowanych tu przeze mnie książek to są przecież nowości. Co do rekomendacji poprzez nagrody, to tu już dawno straciłem "poczucie bezpieczeństwa". Chodzi mi o to, że to iż ksiązka dostała jakąś nagrodę nie znaczy u mnie, że się nią zachwycę. Zależy która nagroda. Pulitzer się jeszcze trzyma- to są na ogól pewniaki, jeśli chodzi o moje gusta, ale już np. Booker, zdecydowanie pewniakiem nie jest. Pozdrawiam serdecznie.
Lema i LeGuin (ja czytam le głę) też będę kupować! Też mnie zainteresowała ta korespondencja.
Witam. Fajnie będzie porównać wrażenia po lekturze. Pozdrawiam serdecznie.
Zawsze do usług :-) dziękuję za polecenie kanału i wywiadu z profesorem Politem, gdyż ten naprawdę się udał :-)
Witam. Cała przyjemność po mojej stronie a ten wywiad z prof. Politem wart, by go jak najwięcej osób obejrzało. Pozdrawiam.
O kryminalistach i złodziejach nie mogę się doczekać kiedy Pan zrobi odcinek. Sam polecam: „Ten stary złodziej. Benek kwiaciarz” Nowakowskiego oraz „Życiorys własny przestępcy” Urke-Nachalnik. „Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy” Piasecki. Pozdrawiam
Caryl Chesmann „Cela 2455”
Witam. Proszę o cierpliwość. Odcinek na pewno będzie, może nawet dwa, bo sporo sie tu pozycji zbiera. Pozdrawiam serdecznie.
@@piotrkowalczyk3470 Dzięki, przyjrzę się temu na pewno.
3 dni temu skończyłem czytać „Noce i dnie”
Kończę rok z „Xojna i pokój” Tolstoya.Ciekawe, że Pan wspomniał na koniec.
Witam. Widzę, że postawił Pan u schyłku roku na klasykę. Mogę tylko przyklasnąć wyborowi. Pozdrawiam serdecznie.
"Elbląski łącznik", "Jeżeli pan całą wojnę sprzedawał pigułki, nic panu nie grozi" Anna Maria Elken uspokajając aptekarza Wilhelma Schenka w odcinku 17 Stawki większej niż życie XD
😆"Umieszczali ich nawet w SD. I jak mieiśmy wygrać tę wojnę?" 😁 Pamiętam, pamiętam!😅
Nie wiedziałam że Lem korespondował z Le Guin ( czyta się Ległin), zawsze dzięki Tobie coś odkrywam. Ciekawe co powiesz o książce o Królu Jadwidze. Za Fidlerem nie przepadam, ale kto wie, może zmienię zdanie.
Witam Cię. Też dla mnie było to spore zaskocznie. Bardzo jestem ciekawy tego i na pewno wezmę się za lekturę poza kolejnością. Pozdrawiam serdecznie.
Z takich ksiazek o emigracji i podejsciu rodowitych obywateli jest np. "Nie jestem twoim polakiem"
Witam i dzięki za tę wskazówkę. Poszukam tej książki i przyjrzę się jej na pewno. Pozdrawiam.